Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProblÉm s pŘipojenÍm onkya

misela321 (2)|19.3.2009 15:49
Prosím o radu, dneska mi dovezli Onkyo Htx 22 HD, po zapojení reproduktorů a nastavení kalibrace jsem pustila bluray přehrávač, bohužel mi nejde obraz ani zvuk. Bluray jsem propojila HDMI na vstup Onkya, výstup HDMI z Onkya do TV. Zkoušela jsem přepínat na Onkyu různé mody, ale stále ticho a tma. Zkusila jsem dokonce přehrát jenom hudbu na CD, ale také nic. Kabely i propojení jsou v pořádku. Nevíte, kde může být problém?
Havran42 (41)|19.3.2009 19:34
A je urcite nastaveny cez setup HDMI vstup pre spravny INPUT?

Ja som sice HDMI neskusal ale v SETUPe je 6 polozka nastavenie HDMI a hned prva polozka je AudioTVOut:Off (default lebo som to nenastavoval).

A v 1. polozke SETUPu (Input Assign) som to uz cele poprestavoval - nastavoval som si vsetko na opticke vstupy (mam tam pripojene cez opticky digitalny vstup TV (T260HD) a WD TV (prehravac) a cez koaxialny digitalny PC.

Tam by som skusil pohrat sa z nastaveniami.
peca (260)|20.3.2009 06:32
AudioTVOut je takova funkce, ktera pokud je "ON" tak posle zvuk pres HDMI do tv i do repraku onkya, pri "OFF" posila zvuk jen do repraku onkya a do tv jen obraz...
Takze tady asi problem nebude.

misela321: prepinat vstupy jsi zkusila? Jsou to tlacitka "input selector". Pro HDMI1 je prednastaveny VCR/DVR a pro HDMI2 - CBL/SAT
misela321 (2)|20.3.2009 07:25
[QUOTE=peca;220137]AudioTVOut je takova funkce, ktera pokud je "ON" tak posle zvuk pres HDMI do tv i do repraku onkya, pri "OFF" posila zvuk jen do repraku onkya a do tv jen obraz...
Takze tady asi problem nebude.

misela321: prepinat vstupy jsi zkusila? Jsou to tlacitka "input selector". Pro HDMI1 je prednastaveny VCR/DVR a pro HDMI2 - CBL/SAT[/QUOTE]

Děkuji, máš pravdu. Na VCR/DVR to šlape jedna radost. Jenom se divím, že včera jsem promačkala všechny možnosti a pořád ticho, asi bylo třeba "restartovat" mašinu:) Ještě jeden dotaz, jaký zvukový mód je nejlepší pro filmy a jaký pro hudbu, především v True-HD a DTD-HD?
peca (260)|20.3.2009 08:41
[QUOTE=misela321;220139]Děkuji, máš pravdu. Na VCR/DVR to šlape jedna radost. Jenom se divím, že včera jsem promačkala všechny možnosti a pořád ticho, asi bylo třeba "restartovat" mašinu:) Ještě jeden dotaz, jaký zvukový mód je nejlepší pro filmy a jaký pro hudbu, především v True-HD a DTD-HD?[/QUOTE]

Asi je nejlepsi T-D nebo Surround Sensation, (predpokladam ze mas 2.1 sestavu bez rozsireni 3.0) zkus a uvidis co se ti bude líbit víc :)
-=Ice=- (414)|26.3.2009 18:10
co nastavit nejlépe pro sestavu Onkyo THX-22HD + SKS-11 čili 5.1 pro ne HD zvuk? z DVD, Satelit SD i HD stereo, DD, AC3, Xbox360? jak pro filmy ty nejvíc tak pak i muziku. děkuji.
Pytkin (7947)|26.3.2009 18:17
ice : nerozumiem preco to pises aj sem ?

podla mna najlepsie nastavenie je podla zvuku .. jedine , kde mozes spekulovat je pri stereo zvuku .. ked si chces vyrobit daky virtualny surround .. 5.1 formaty by som nechal prehravat dekodermi na to urcenymi .. tie si thx-22hd zapina sam ..
-=Ice=- (414)|26.3.2009 22:55
do audia nedělám a tak v tom hoodně plavu. neznám dané formáty a jejich kvalitu a co se zvukem dokážou udělat. a co se dá vše vykouzlit se "stereo" zvuku.