Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

RoPo (6061)|17.11.2010 15:14
4Pajdo: Nezkoušel jsem, ale jsou to transport streamy, takže by tyto formáty jít mohly. Hodně záleží na konkétním DLNA klientovi, co podporuje.
Pajdo (47)|17.11.2010 19:49
Používam Samsung PC ShareManager. Ten tieto typy súborov (.m2ts, .mts) nedáva do zoznamu vôbec.
sysel1 (16)|17.11.2010 22:13
Zdravim,poridil sem si samsung ue40c6500 a potrebuji rozbehat net.Mam spojene tv s kabelem do modemu(o2) ale net mi nejde.Pouze se ukaze ze konfigurace site neni platna.Dalsi vec je jak se dostanu z tv na NAS server abyc mohl prehravat filmy na tv?musim mit nainstalovany nejaky dlna klien nebo to jde primo z disku?
dkraft (1)|25.1.2011 15:32
[quote=hanessh4;307300]nn ten sem nezkoušel, uvidíme díky za tip

EDIT: tak twonky server nainstalovan video jede, ale titulky ne... to je škoda jinak je to dlna super věc a šlape v pohodě i přes wifi.

EDIT2: Nakonec mi titulky fungují přes Nero media home essentials 4, který je dodávaný s LG (je sice malinko pomalejší než ostatní ale funguje)[/quote]

ja pouzivam Mezzmo a jedou mi titulky uplne v pohode. (ostatni dulezity ficury taky, transcodovani, pretaceni, atd. navic je fakt jednoduchej na instalaci a pouzivani, prakticky jsem ho nemusel konfigurovat)
nin (388)|25.1.2011 19:29
[quote=sysel1;308080]Zdravim,poridil sem si samsung ue40c6500 a potrebuji rozbehat net.Mam spojene tv s kabelem do modemu(o2) ale net mi nejde.Pouze se ukaze ze konfigurace site neni platna.Dalsi vec je jak se dostanu z tv na NAS server abyc mohl prehravat filmy na tv?musim mit nainstalovany nejaky dlna klien nebo to jde primo z disku?[/quote]

Na jednoznačnou odpověď uvádíš poměrně málo konkétních informací. Napiš co a jak máš čím propojené, jaký je typ modemu atd. Co už máš funkční, jaké to má IP nastavení. Pošli výpis [code]ipconfig /all[/code] z příkazové řádky počítače, který je na stejné síti a funguje na něm internet přes zmíněný modem. (předpokládám, že máš windows).

Na NAS serveru nepotřebuješ DLNA klient ale server.
Petr Neda (39)|5.2.2011 16:58
Zdarec, jsem tady novej a chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nepoužíváte DLNA server Serviio.
Už jsem jich vyzkoušel dost, ale tenhle je jednoduchej a celkem přívětivej. Jenom mám problém s přehráváním mkv kontejnerů. Při přehrávání se to po chvilce začne sekat a nedá se na to dívat. Nikde jsem nenašel žádnou možnost nastavení. Nemáte někdo nějakou radu co s tím? Diky za info.
nirok (15)|7.2.2011 12:06
Ja pouzivam Serviio a ide mi celkom dobre. Pozri ci mas nastaveny spravny profil,alebo vyskusaj aj ine profily ci ti nepojde lepsie.
Petr Neda (39)|7.2.2011 17:59
[quote=nirok;329017]Ja pouzivam Serviio a ide mi celkom dobre. Pozri ci mas nastaveny spravny profil,alebo vyskusaj aj ine profily ci ti nepojde lepsie.[/quote]

Nazdárek, tak jsemotestovat všechny profily co tam jsou a nic nepomohlo. Pořád se to při přehrávání mkv trhá a seká. Jediný co jsem našel, tak v jednom šlapali perfektně DVD. Na ofic stránkách jem našel, že se dají upravovat profily přímo pro danou TV, ale to je na mě trochu moc. Nemáte jeětě nějakou jinou radu?
fastf (29)|7.2.2011 18:06
Prosím o radu co nastavit v ESET SMART SECURITY 4 v personal firewall aby fungovalo DLNA pres samsung share manager nechce se mi porad ten firewall vypinat diky za radu.
nin (388)|7.2.2011 19:29
[quote=fastf;329090]Prosím o radu co nastavit v ESET SMART SECURITY 4 v personal firewall aby fungovalo DLNA pres samsung share manager nechce se mi porad ten firewall vypinat diky za radu.[/quote]

Zřejmě nejpohodlnější by bylo nastavit dočasně něco jako Learning mode, zapnout sdílení médií a nová pravidla uložit. Dobrý je povolit komplet komunikaci PC ShareManager (bohužel včetně UPNP), pokud můžeš omezit komunikaci pouze s IP adresou TV, tak je to povol.
nirok (15)|7.2.2011 23:08
[quote=Petr Neda;329089]Nazdárek, tak jsemotestovat všechny profily co tam jsou a nic nepomohlo. Pořád se to při přehrávání mkv trhá a seká. Jediný co jsem našel, tak v jednom šlapali perfektně DVD. Na ofic stránkách jem našel, že se dají upravovat profily přímo pro danou TV, ale to je na mě trochu moc. Nemáte jeětě nějakou jinou radu?[/quote]

U mna to nestiha jedine filmy s velmi vysokym bitrate co som si vsimol tak okolo 1,5Mb/s . Neviem ake mas filmy ci maju viac,alebo menej,ani aky mas presne TV. Az taky odbornik v tom nie som takze neviem ani preco u mna nestiha tie s vysokym bitrate, ci to je v PC,alebo v sieti, ale prepojene tom mam kablom takze to bude mozno v PC,ze to nestiha transkodovat. Pri DVD mam skor problem,ze si nemozem vybrat jazyk a ono to stale vybera eng. a ked anglictinu odtsranim tak mi to ide bez zvuku,ale v tom pripade pouzivam HMS co je uz spominana ruska verzia WMS.
emkei (4)|9.2.2011 18:04
Zdravím pánové,
úspěšně a základně používám DLNA na Samsung LE40C550. Z TV se mi podařilo ovládat hudbu i videa, která mám v PC přidány v WMP, ale řeším jinou věc a to opačné ovládání z PC směrem na TV.
Rozkliknu WMP najedu si nejake video ci hudbu kliknu pravym a dam "Play to - TV 40C550" a nic se nestane. Vyskoci okno kde se soubor prida ale snazi se spojit a nic, ale pozor. :-) Pokud takhle vyberu soubor v Jinem PC (treba od kolegy - resime to v praci, ma to stejne v Media knihovne a sdili jako ja) a dam "Play to - TV40C550" tak se to automaticky na TV pusti. (kolega to samé od sebe svoje soubory nepustí a pustí od sebe jen moje přes sdilenou knihovnu)

tzn. Sám od sebe z PC na TV nic nepustím, ale Od sebe z PC soubor jineho uzivatele, který tenhle soubor má ve svoji knihovně tak v pohodě.

Díky za rady.
nin (388)|9.2.2011 21:02
[quote=emkei;329449]Zdravím pánové,
úspěšně a základně používám DLNA na Samsung LE40C550. Z TV se mi podařilo ovládat hudbu i videa, která mám v PC přidány v WMP, ale řeším jinou věc a to opačné ovládání z PC směrem na TV.
Rozkliknu WMP najedu si nejake video ci hudbu kliknu pravym a dam "Play to - TV 40C550" a nic se nestane. Vyskoci okno kde se soubor prida ale snazi se spojit a nic, ale pozor. :-) Pokud takhle vyberu soubor v Jinem PC (treba od kolegy - resime to v praci, ma to stejne v Media knihovne a sdili jako ja) a dam "Play to - TV40C550" tak se to automaticky na TV pusti. (kolega to samé od sebe svoje soubory nepustí a pustí od sebe jen moje přes sdilenou knihovnu)

tzn. Sám od sebe z PC na TV nic nepustím, ale Od sebe z PC soubor jineho uzivatele, který tenhle soubor má ve svoji knihovně tak v pohodě.

Díky za rady.[/quote]

WMP nepouzivam, ale zkontroloval bych nastaveni opravneni v TV, wmp i souboru v lokalnich slozkach.
fastf (29)|17.2.2011 21:58
Zdravim chtel bych se zeptat zda jde nejak nazdilet neco co je v mechanice na DVD v Samsung PC share manager jdou pouze slozky co jsou v pocitaci chtel bych si pustit neco co mam na DVD ale abych to nemusel porad pretahovat na disk diky za odpoved
Mayki07 (185)|21.2.2011 21:57
[quote=nirok;329017]Ja pouzivam Serviio a ide mi celkom dobre. Pozri ci mas nastaveny spravny profil,alebo vyskusaj aj ine profily ci ti nepojde lepsie.[/quote]

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli ti Serviio pamatuje kde jsi ve filmu skončil, mě to nějak nechce fungovat a pokaždé se mi film spustí od začátku, ikdyž jsem skončil třeba v polovině. Samsung share manager si to pamatuje...
nirok (15)|22.2.2011 18:44
Ked prerusim film a znova zapnem tak sa mi stale spusti od zaciatku co je dost skoda.Mozem dat pauzu,ale nesmiem prepnut ani vypnut pozeranie.
Dasein (6)|23.2.2011 22:47
[quote=tomaskoci;243300]Měl jsem stejný problém. Kontaktoval jsem přímo firmu ESET a přes e-maily jsme to vyřešili. Takže si musíte dát detailní nastavení personálního firewallu, záložka IDS a rozšířené nastavení a pak skoro úplně dole odznačit položku "zablokovat nebezpečnou adresu po detekovaném útoku". To jsem udělal a vše se krásně připojuje. Toto mi bylo sděleno přímo od ESET, tak snad jsem udělal dobře.[/quote]
Diky moc. Mohu potvrdit, ze toto reseni funguje! Vypinat porad FW byla otrava.
fedes (1)|3.3.2011 20:40
[quote=vpx;297690]Ahoj,
tak opravdu to chodi, diky, to mne nenapadlo :) Skoro u vsech filmu. Musel jsem ale zrusit Media Server v NSA210 a naimplementovat MiniDLNA ve FFP. Dokonce umi posilat i titulky a prehraje i AVCHD H264. Akorat jedine co neprehraje, je format MKV. Stahnul jsem zkompilovane MiniDLNA a FFP, ale je to kompilovane nekdy v unoru. Nemate nekdo zkompilovanou novejsi verzi pro NSA210(NSA220, DNS323 - procesor ARM9), ktera by MKV podporovala ?
Diky[/quote]

Zdar,
mam samsung 32C6000 a nsa 210, zprovoznil jsem minidlna, pretaceni chodi ale titulky mi jdou jen u par filmu. pouzivam .srt.
Nevite nekdo jak na to?
Jak na nsa vypnu puvodni media share?

Diky
nin (388)|15.3.2011 20:32
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] od Petra Nejedleho na NAS Synology s ARM procesory.
Server bezi na jave a vynika minimalizaci systemovych prostredku (zbytecne ne re/trans/koduje). K prekladu streamu vyuziva opensource ffmpeg.
JMS (33)|16.3.2011 18:37
Nebyl by někde český psaný postup instalace a zprovoznění Serviio na Synology?
moen (15)|10.4.2011 21:51
Řešil někdo už zobrazování českých znaků v titulcích? Třebas na serviio. díky
nin (388)|12.4.2011 08:48
Behem vcerejsiho dne pridal Peters do sveho tutorialu "Serviio DLNA server on Synology NAS" moznost spravy Serviio serveru primo ve sprave DSM (dalsi diskuze na toto tema na Synology foru).

Serviio v nove verzi 0.5.2 podporuje lepe TV Samsung C/D serie (bookmarky/resume, menu titulku a zacleneni do menu Samsung MediaPlayeru - vyberem obrazku Video/Audio/Images se dostanete primo do prislusne kategorie Serviio). Od verze 0.6 jiz bude podporovat take online streamovani primo z internetu.
dsm_integration1.png dsm_integration2.png
nemakacenka (7)|24.4.2011 08:28
Zdravím,
docela dlouhé téma, škoda že není v prvním příspěvku napsaný návod pro nejlepší vhodné řešení. Téma jsem tak zhruba procházel, no odpověd asi není jednoznačná.

Mám Samsung LCD FULLHD co umí přes usb přehrávat ty všelijaké filmy, no hlavně že mkv.

Proto mě zajímá, existuje funkční DLNA server, který si poradí s mkv 1080p filmy, aby mi stále jely v 5.1 zvuku a mohl menit zvukové stopy a jely funkční titulky?

Pojede to i bez enkodování, nebo se to prostě musí enkodovat?
RoPo (6061)|24.4.2011 10:12
Jiný zuk než stereo přes DLNA neprotlačíš.

Nutnost reenkódování záleží na konkrétné přesné podpoře v TV a formátu MKV souboru.
rommi (416)|25.4.2011 08:28
[quote=nemakacenka;341765]Zdravím,
docela dlouhé téma, škoda že není v prvním příspěvku napsaný návod pro nejlepší vhodné řešení. Téma jsem tak zhruba procházel, no odpověd asi není jednoznačná.

Mám Samsung LCD FULLHD co umí přes usb přehrávat ty všelijaké filmy, no hlavně že mkv.

Proto mě zajímá, existuje funkční DLNA server, který si poradí s mkv 1080p filmy, aby mi stále jely v 5.1 zvuku a mohl menit zvukové stopy a jely funkční titulky?

Pojede to i bez enkodování, nebo se to prostě musí enkodovat?[/quote]

odpoved nie je jednoznacna...samozrejme, ze vsetko sa neda, ale pokial ti MKV prehra TV cez USB tak ti ho prehra aj cez DLNA aj s 5.1 zvukom
- menenie zvovych stop priamo v DLNA nie je mozne, ale je mozne v niektorych serveroch navolit, ktora zvukova stopa sa ma posielat, co sa tyka tituliek, pokial su vytiahnute do externeho suboru SRT tak je ich mozne prehravat....pokila by bol problem v MKV profile - ze ho telka neprehra tak pomoze len enkodovanie...
no teraz prax... na bezne MKV s jednou stopou a externymi titulkami mozes pouzit aj original samsung share manager (momentalne samsung allshare)
http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/
pokial potrebujes menit jazykove stopy a on-the-fly enkodovanie - skus wildmediaserver je nauniverzalnejsi ale aj najzlozitejsi na "obsluhu", dokaze podsuvat aj titulky, ale je plateny (ale stoji za to, pokila vies po rusky je aj free verzia homemediaserver)
http://www.wildmediaserver.com
pri wildmediaserveri som sa nestretol z pripadom, ze by sa mi (po korektnom nastaveni alebo enkodovani on the fly) nepodarilo nieco prehrat v original kvalite....

[quote=RoPo;341769]Jiný zuk než stereo přes DLNA neprotlačíš.

Nutnost reenkódování záleží na konkrétné přesné podpoře v TV a formátu MKV souboru.[/quote]

..na to si ako priisiel, ze iny zvuk ako stereo cez DLNA nepretlacis..?? cez DLNA ide zvukovy stream v 5.1 tak isto ako cez USB, server je len "posuvac" - neenkoduje zvuk za jazdy aby sptavil z 5.1 2.0.... ak je v zdroji 5.1 tak aj v telke pojde 5.1 - jedine je problem ju dostat z telky 5.1 von.. ale to uz je ina pesnicka....stare telky B rady bez podpory DTS - tak to je problem, C a D rada - 5.1 bez problemov, staci si poriadne nastavi SPDIF vystup z telky....
RoPo (6061)|25.4.2011 11:11
[quote=rommi;341923]..na to si ako priisiel, ze iny zvuk ako stereo cez DLNA nepretlacis..?? cez DLNA ide zvukovy stream v 5.1 tak isto ako cez USB, server je len "posuvac" - neenkoduje zvuk za jazdy aby sptavil z 5.1 2.0.... ak je v zdroji 5.1 tak aj v telke pojde 5.1 - jedine je problem ju dostat z telky 5.1 von.. ale to uz je ina pesnicka....stare telky B rady bez podpory DTS - tak to je problem, C a D rada - 5.1 bez problemov, staci si poriadne nastavi SPDIF vystup z telky....[/quote]


Zcela reálně a testy. DLNA server = server na PC (Win, Linux) a stream přes síť. Vysvětli mě stabndard (pokud je), který přes DLNA standard nabízí stream 5.1. O žádném takovém nevím.
Případně zde uveď z tvých praktických testů jak vysílat 5.1 DLNA audio stream a model TV, která toto umí zpracovat.

Přehrávání z USB je něco jiného než DLNA. To, že takto (DLNA) výrobci označují přehrávání z USB nemá nic se standardem DLNA společného.

Další věc je dostat 5.1 zvuk dále ven z TV při přehrávání z direct připojeného USB zařízení... ale to ji další problém.

Pleteš přehrávání po sítí = DLNA s přehráváním z připojeného zařízení přes USB direct k TV.
tjurny (496)|25.4.2011 13:50
Zdroj : HW : NAS QNAP TS-439 PRO II, SW: Twonky Server 6.0.30
Prehravac : Popcornhour A-110
MKV pres DLNA i ze zvukem 5.1 naprosto bez problemu, ale standartne pouzivam mapovani slozek, pres dlna nejdou titulky.
Podle me dlna standart 5,1 stream umi. Cetl Jsem pouze posledni dva prispevky, tak jestli jsem mimo tak sorry.
rommi (416)|25.4.2011 16:59
[quote=RoPo;341957]Zcela reálně a testy. DLNA server = server na PC (Win, Linux) a stream přes síť. Vysvětli mě stabndard (pokud je), který přes DLNA standard nabízí stream 5.1. O žádném takovém nevím.
Případně zde uveď z tvých praktických testů jak vysílat 5.1 DLNA audio stream a model TV, která toto umí zpracovat.

Přehrávání z USB je něco jiného než DLNA. To, že takto (DLNA) výrobci označují přehrávání z USB nemá nic se standardem DLNA společného.

Další věc je dostat 5.1 zvuk dále ven z TV při přehrávání z direct připojeného USB zařízení... ale to ji další problém.

Pleteš přehrávání po sítí = DLNA s přehráváním z připojeného zařízení přes USB direct k TV.[/quote]

...hUh :-) ale si sa rozbehol... nuz podme na to prakticky.....
1. cim jednoduchsi priklad, tym jednoduchsie vysvetlenie.....mam obycajny, bezny DVD release nejakeho filmu, obraz 720x400 XVID, 25 frameov, zvuk AC3 5.1, 384 kBit, cele zabalene do AVI.
ako DLNA media server je pouzity starucky Windows media player 11 a jeho windows media services, ktory o enkodovani nema ani paru, co mu pride do cesty zabali do HTTP streamu a posuva dalej. Na opacnom konci je SAMSUNG LE40B750 a za optikou ONKYO TX-SR500 s 5.1 DENON SC50. tolko zapojenie a mozem rovno povedat ze to ide bez najmensich problemov 5.1
mna by skor zaujimalo, ako si to predstavujes ty ze to vlastne funguje...????myslis si ze WMP11 zobere AC3 5.1 stream "rozbali ho" a posle z neho iba L a P kanal, ktory opat zabali do AC3 ale 2.0 a posle do telky, alebo povie, ze 5.1 stream ups to sa neda a povie telke ze sorry pojde to bez zvuku alebo ako...????
nin (388)|25.4.2011 17:08
Ja jsem ted zkusil MiniDLNA server z ReadyNASu + MediaPlayer Samsungu z TV C-serie a DTS 5.1 v pohodě přehraji taktéž.
Mayki07 (185)|25.4.2011 17:47
TV v podpise, DLNA Serviio a DTS 5.1 bez nejmenších problémů... :D
RoPo (6061)|25.4.2011 18:01
[quote=tjurny;341974]Zdroj : HW : NAS QNAP TS-439 PRO II, SW: Twonky Server 6.0.30
Prehravac : Popcornhour A-110
MKV pres DLNA i ze zvukem 5.1 naprosto bez problemu, ale standartne pouzivam mapovani slozek, pres dlna nejdou titulky.
Podle me dlna standart 5,1 stream umi. Cetl Jsem pouze posledni dva prispevky, tak jestli jsem mimo tak sorry.[/quote]


a) 5.1 umí poslat do TV, TV jej pak přes optiku pošle do receiveru a receiver jej přehraje jako 5.1?

Nebo

b) 5.1 umí číst a downmuxiuje jej na 2.0 a streamuje jej do TV?

Příkláním se k variantě b) a o tom nepíši. Ptám se na vavriantu a)
rommi (416)|25.4.2011 18:29
[quote=RoPo;342020]a) 5.1 umí poslat do TV, TV jej pak přes optiku pošle do receiveru a receiver jej přehraje jako 5.1?

Nebo

b) 5.1 umí číst a downmuxiuje jej na 2.0 a streamuje jej do TV?

Příkláním se k variantě b) a o tom nepíši. Ptám se na vavriantu a)[/quote]

Odpoviem za tjurny-ho, ak dovolis. Pri popisovanom zapojeni a, pojde z receivera von zvuk iba v 2.0 formate, ale nie preto ze by DLNA nevedelo 5.1 zvuk ale koli tomu ze vacsina teliek na trhu downmixuje HDMI audio imput pri prevode do optiky na 2.0 (o com sa pise aj v priruckach....co samozrejme nema s DLNA nic spolocne)
ale Tjurny je urcite inteleigent a zapojil si svojho popcorna optikou do onkya direct a dostal 5.1 zvuk bez degradacie....
RoPo (6061)|25.4.2011 18:33
OK pánové doba pokročila. Já jsem s DLNA "skončil" před 2ma roky, kdy jsem toto testoval a 5.1 prostě ven nešlo. Díky za rozšíení obzoru.

DTS protlačíte? Za předpokladu, že máte TV, který DTS umí poslat do optiky.
rommi (416)|25.4.2011 18:42
[quote=RoPo;342028]OK pánové doba pokročila. Já jsem s DLNA "skončil" před 2ma roky, kdy jsem toto testoval a 5.1 prostě ven nešlo. Díky za rozšíení obzoru.

DTS protlačíte? Za předpokladu, že máte TV, který DTS umí poslat do optiky.[/quote]

samozrejme, napriklad C a D modelova rada od samsungu, ktora si uz s DTS rozumie ho vie poslat aj do optiky v 5.1
RoPo (6061)|25.4.2011 18:46
[quote=rommi;342027]Odpoviem za tjurny-ho, ak dovolis. Pri popisovanom zapojeni a, pojde z receivera von zvuk iba v 2.0 formate, ale nie preto ze by DLNA nevedelo 5.1 zvuk ale koli tomu ze vacsina teliek na trhu downmixuje HDMI audio imput pri prevode do optiky na 2.0 (o com sa pise aj v priruckach....co samozrejme nema s DLNA nic spolocne)
ale Tjurny je urcite inteleigent a zapojil si svojho popcorna optikou do onkya direct a dostal 5.1 zvuk bez degradacie....[/quote]

Zdá se mě, že opět mixuješ 2 věci. To co popisuješ nemá s DLNA nic společného. DLNA je standard pro streamování multimediálního obsahu zkrz počítačovou síť.

Ptám se na toto zapojení:

PC/NAS apod. s Win/Linuxem a DLNA serverem. Odtud propojeno UTP kabelem do TV. Stream standardem UPnP/DLNA po SÍTI jde do TV. Streamuje se přes síť HD video + 5.1 AC3 nebo DTS. TV jako DLNA klient toto video v UPnP obálce přijímá a zobrazuje a 5.1 audio přeposílá na optický výstup do receiveru. Nikde žádné HDMI propojení.
rommi (416)|25.4.2011 18:55
[quote=RoPo;342031]Zdá se mě, že opět mixuješ 2 věci. To co popisuješ nemá s DLNA nic společného. DLNA je standard pro streamování multimediálního obsahu zkrz počítačovou síť.

Ptám se na toto zapojení:

PC/NAS apod. s Win/Linuxem a DLNA serverem. Odtud propojeno UTP kabelem do TV. Stream standardem UPnP/DLNA po SÍTI jde do TV. Streamuje se přes síť HD video + 5.1 AC3 nebo DTS. TV jako DLNA klient toto video v UPnP obálce přijímá a zobrazuje a 5.1 audio přeposílá na optický výstup do receiveru. Nikde žádné HDMI propojení.[/quote]

:-) ty si sa pytal tjurny-ho , ktory uvideol ako DMP Popcornhour A-110 a nie TV, tak som ti odpovedal...
ale na tvoju otazku:
PC/NAS apod. s Win/Linuxem a DLNA serverem. Odtud propojeno UTP kabelem do TV. Stream standardem UPnP/DLNA po SÍTI jde do TV. Streamuje se přes síť HD video + 5.1 AC3 nebo DTS. TV jako DLNA klient toto video v UPnP obálce přijímá a zobrazuje a 5.1 audio přeposílá na optický výstup do receiveru - ano z optiky pojde 5.1 audio stream......
RoPo (6061)|25.4.2011 19:04
Dobře. Věřím, že to tak je.

Takže i 5.1 lze z TV dostat za předpokladu, že TV jako DLNA klient toto umí (přeposlat do optiky).
rommi (416)|25.4.2011 19:07
[quote=RoPo;342035]Dobře. Věřím, že to tak je.

Takže i 5.1 lze z TV dostat za předpokladu, že TV jako DLNA klient toto umí (přeposlat do optiky).[/quote]

...myslim si ze touto tvojou vetou to mozeme uzavriet... :-)
tjurny (496)|25.4.2011 20:35
[quote=rommi;342027]
ale Tjurny je urcite inteleigent a zapojil si svojho popcorna optikou do onkya direct a dostal 5.1 zvuk bez degradacie....[/quote]
Tjurny ma popcorna propojenyho z onkyem HDMIckem :-), Navic sem psal ze na spojeni NASu a POPCORNa nepouzivam DLNA ale SAMBU. Jen jsem chtel dokazat ze dlna samozrejme 5,1 zvuk umi.
rommi (416)|25.4.2011 20:44
[quote=tjurny;342044]Tjurny ma popcorna propojenyho z onkyem HDMIckem :-), Navic sem psal ze na spojeni NASu a POPCORNa nepouzivam DLNA ale SAMBU. Jen jsem chtel dokazat ze dlna samozrejme 5,1 zvuk umi.[/quote]

...no, tesne vedla, takze nie optika ale HDMI, :-), kazdopadne je popcorn spojeny s AVR direkt a nie prostrednictvom TV
tjurny (496)|25.4.2011 20:49
tak tak, tv je pouze jenom jako monitor.
RoPo (6061)|25.4.2011 20:55
rommi: Ale nepoužíváš TV DLNA klienta o kterém se tady rozepisujeme. Takže tvoje zapojení není "DLNA compatible"....
rommi (416)|25.4.2011 21:11
[quote=RoPo;342049]rommi: Ale nepoužíváš TV DLNA klienta o kterém se tady rozepisujeme. Takže tvoje zapojení není "DLNA compatible"....[/quote]

..teraz reagujes na ktory prispevok..??? na moje zapojenie alebo zapojenie tjurny-ho ??
RoPo (6061)|25.4.2011 22:21
[quote=rommi;342051]..teraz reagujes na ktory prispevok..??? na moje zapojenie alebo zapojenie tjurny-ho ??[/quote]

Pišme zde JEN o DLNA zapojení (server - NET - TV - optika - receiver). Ne o propojení zkrz HDMI (audia a videa), s tím DLNA nesouvisí.
Magicie (85)|26.4.2011 11:42
Panove a damy, mam na Vas prosbu, protoze jsem zda se zadal prispevek do nespravneho vlakna.

Zkuste mi prosim rict nekdo kdo to mate reseno zda-li je ten muj napad takto realizovatelny:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=342138#post342138

Diky moc.
RoPo (6061)|26.4.2011 12:02
Přes WiFi protlačíš max. 720p a to bez záruky. 1080p může být problém.
TV má USB vstupy, ale má je také pro to aby šel připojit určitý model Wifi Dongelu?
Magicie (85)|26.4.2011 14:57
to RoPo:

Dneska zjistim, jestli to je DLNA kompatibilni a WiFi ready.
Magicie (85)|27.4.2011 07:48
Tak bohuzel TV neni zrejme Wifi ready. Jedna se o Thompson MT5362.

Predpokladam, ze tedy tento nepujde bezdratove propojit, je to tak? Nebo je snad nejaka cesta jak tohle vyresit?
RoPo (6061)|27.4.2011 08:35
Pokud není jak k TV připojit počítačovou síť (UTP kabel, Wifi...), tak to prostě nejde. To dá snad rozum ;)