Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

kofolak (294)|27.4.2011 08:56
duplicita-odstranene
kofolak (294)|27.4.2011 08:56
Podarilo sa niekomu sprevadzkovat DLNA so Sharp TV? Zatial to testujem a podarilo sa mi z telky napojit len na Wild Media Server a Serviio (rozmyslam aj o PS3Server). Telka sa hlasi ako DMP (Digital Media Player) DLNA 1.5. Podporuje JPEG, PCM, MPEG2-TS/PS. Zatial cakam na odpoved zo Sharpu, ziadal som ich o podrobnejsiu specifikaciu podpory pre DLNA. Server bude prevadzkovany na WinXPsp3 a aj to len podla potreby. Samostatne zariadenie zatial nie je potrebne.
nin (388)|27.4.2011 09:11
[quote=Magicie;342384]Tak bohuzel TV neni zrejme Wifi ready. Jedna se o Thompson MT5362.
Predpokladam, ze tedy tento nepujde bezdratove propojit, je to tak? Nebo je snad nejaka cesta jak tohle vyresit?[/quote]

[quote=RoPo;342394]Pokud není jak k TV připojit počítačovou síť (UTP kabel, Wifi...), tak to prostě nejde. To dá snad rozum ;)[/quote]

ad wifi:
Ale samozrejme, ze to jde, napr. IUM Drive od Infinitec mapuje sdileni na usb rozhrani.
ium-1.jpg ium-2.jpg
RoPo (6061)|27.4.2011 09:21
[quote=nin;342400]ad wifi:
Ale samozrejme, ze to jde, napr. IUM Drive od Infinitec mapuje sdileni na usb rozhrani.[/quote]

Tento "drive" znám. Koupil jsem si "čínský" klon na hraní, obdoba toho Infinitecu.

Otázkou je zda v daném modelu Thomsounu opravdu bude funkční přehrávání z tohoto sticku.
Magicie (85)|27.4.2011 10:51
to nin:

Presne tak, jak pise RoPo je pro mne rozhodujici jestli to na te TV pujde. Nikde jsem od ni nenasel zadny manual, jen od nejakeho DVD, co se k ni da pridat.

Jak se to chova po pripojeni k TV a co je potreba, aby TV umela?

Dle toho, co jsem pochopil je potreba, aby jsem ten stick dal nejprve do PC a nasledne do TV. Nebo je potreba mit 2, tzn. v kazdem zarizeni jeden?

Jak to tak vidim tohle docela obchazi potrebu routeru :) a funguje to nejspise na bazi ad. hoc site, ze?
aragorn (96)|27.4.2011 12:59
nene.. k pc to treba pripojit iba aby sa nakonfigurovali sietove parametre (ssid, heslo, ktore zdielane adresare sa maju pripojit atd) ked to potom pripojis do TV tak ten to proste vidi ako USB Mass storage (klasicky usb kluc)
RoPo (6061)|27.4.2011 13:22
USB dongle se tváří jako mass storage vůči TV, ale data tahá přes nakonfigurovanou wifi v režimu ad-hoc z PC.
kofolak (294)|27.4.2011 16:37
Web o DLNA: http://www.dlna.org
Vysledky certifikacie zariadeni: http://products.dlna.org
Co vasa telka/zariadenie v podporuje zistite podla vysledku certifikacie. Zvolte si vyrobcu a zariadenie (Television). Vysledok vam ukaze vsetky certifikovane modely. Ked si pozriete samotny certifikat, tak sa v nom docitate co vasa telka vie prehrat (Image/Audio/Video), formaty, device class, ....
Dobry zaciatok pre tych, co nemaju v DMS profil pre svoj DMP (telku).
RoPo (6061)|27.4.2011 16:51
Informace o podporovaných formátech bývají v manuálu u TV.
kofolak (294)|27.4.2011 17:01
to RoPo:
Ano, su v manuali, ale velmi strucne. V certifikate som napriklad nasiel, ake funkcie ovladania mozem vyuzit (start/stop/forward/rewind) a je v nom pouzite nazvoslovie podla DLNA specifikacie.
Profily pre Samsung a Sony su v kazdom DMS. Pre Sharp nie, hoci ak mas spravne informacie, tak ich nie je zlozite vytvorit. V tomto pripade sposob pokus-omyl nie je potrebny.
....dost bolo reci, idem nastavovat, potom sa podelim s vysledkom.
nin (388)|27.4.2011 20:00
...no, ja si teda myslim, ze mnohem presnejsi (nez spolehat se na nejaky profil z DMS nebo X let stary certifikat) je vytahnout si funkce ovladani primo z konkretniho pristroje.
Mayki07 (185)|27.4.2011 21:32
Dá se někde u nás koupit ten IUM Drive od Infinitec? Vypadá to docela zajímavě. A co má být ta čínská napodobenina?
RoPo (6061)|27.4.2011 22:41
Objednej přímo z jejich e-shopu. U nás (nehledal jsem) by jsi za to zaplatil 4-5000,- Kč.

Čínská napodobenina zde: http://www.dealextreme.com/p/igrs-linksee-usb-2-0-802-11g-wifi-wireless-remote-mass-storage-dongle-36387
kofolak (294)|27.4.2011 23:49
[quote=nin;342508]...no, ja si teda myslim, ze mnohem presnejsi (nez spolehat se na nejaky profil z DMS nebo X let stary certifikat) je vytahnout si funkce ovladani primo z konkretniho pristroje.[/quote]
1. na DMS Serviio som pre Sharp pouzil profil Sony Bravia TV, inak to neslo
2. certifikat pre Sharp LE824E/LE814E ma datum 5.8.2010, teda priblizne rovnaky ako termin uvedenia na trh
3. porad nejake utilitky, zatial som skusal len DeveloperToolsForUPnPTechnologies.msi a to nebolo to prave

idem este vyskusat ine DMS produkty (aj komercne)
nin (388)|28.4.2011 00:34
[quote=kofolak;342565]1. na DMS Serviio som pre Sharp pouzil profil Sony Bravia TV, inak to neslo
2. certifikat pre Sharp LE824E/LE814E ma datum 5.8.2010, teda priblizne rovnaky ako termin uvedenia na trh
3. porad nejake utilitky, zatial som skusal len DeveloperToolsForUPnPTechnologies.msi a to nebolo to prave

idem este vyskusat ine DMS produkty (aj komercne)[/quote]

No ja jsem pouzil klasicky tcp/ip packet sniffer (wireshark), pak po zapnuti DMC a DMR(tv) jsem zachytil komunikaci na http://IPTV:52235/dmr/SamsungMRDesc.xml

[code]

1
0


urn:schemas-upnp-org:device:MediaRenderer:1
MS_DigitalMediaDeviceClass_DMR_V001
Display.TV.LCD Multimedia.DMR
DMR-1.50
TV-46C8000
Samsung Electronics
http://www.samsung.com
Samsung DTV DMR
Samsung DTV DMR
1.0
http://www.samsung.com
20081224DMR
uuid:8713d47a-ab74-eff1-a51b-c4e2c4180b91


image/jpeg
48
48
24
/dmr/icon_SML.jpg


image/jpeg
120
120
24
/dmr/icon_LRG.jpg


image/png
48
48
24
/dmr/icon_SML.png


image/png
120
120
24
/dmr/icon_LRG.png




urn:schemas-upnp-org:service:RenderingControl:1
urn:upnp-org:serviceId:RenderingControl
/upnp/control/RenderingControl1
/upnp/event/RenderingControl1
RenderingControl1.xml


urn:schemas-upnp-org:service:ConnectionManager:1
urn:upnp-org:serviceId:ConnectionManager
/upnp/control/ConnectionManager1
/upnp/event/ConnectionManager1
ConnectionManager1.xml


urn:schemas-upnp-org:service:AVTransport:1
urn:upnp-org:serviceId:AVTransport
/upnp/control/AVTransport1
/upnp/event/AVTransport1
AVTransport1.xml



[/code]

pak jsem otevrel nalinkovany http://IPTV:52235/dmr/AVTransport1.xml, kde jsou uvedeny vsechny podporovane (a ocekavane) prikazy.
kofolak (294)|28.4.2011 00:53
Dik za tip.
Uz som otestoval aj Wild Media Server (moznost nastavovania priamo z TV) a Mezzmo (do patchnutej verzie som prehodil profily z najnovsej).
Zatial to nemam vyladene, ale urcite nestaci wifina b/g alebo skor vykon domaceho ntb.
Wiresharka necham na vikend.
Magicie (85)|28.4.2011 12:35
Tak jsem se dival sem http://products.dlna.org/ a vubec jsem tam nenasel znacku Thompson, natoz model, tzn. asi bez sance, ze?

Na jake podporovane formaty se mam tedy presne v manualu divat pro to, aby fungovala ten mass storage ad. hoc USB stick od Infinite?

Jsem odkazan na tistenou verzi, protoze prvni odkaz v Google jsou kola na SUV :P.
nin (388)|28.4.2011 13:14
2Magicie:
No ony na te sajte dlna.org nejsou vsechna zarizeni ani nahodou. Jsou tam uvedena pouze certifikovana zarizeni (a to jeste jen nektera). Nicmene ten tvuj model TV tam vzhledem k tomu, ze nedisponuje LAN pripojenim, byt ani nemuze. V podstate udelas lepe, kdyz se budes zajimat, jake formaty medii ta tva TV dokaze prehrat z USB rozhrani (dokumentace k TV, nebo idealne jednoduchou zkouskou). Pak muzes resit, zda ma nejaka omezeni ten virtualni USB disk s WIFI. Napr. to co tu postoval Ropo ma podle reci na internetu omezeni na max 4GB soubory, coz tedy pro HD videa prilis pouzitelne neni.
bavorak (1494)|28.4.2011 13:30
[quote=Magicie;342622]Tak jsem se dival sem http://products.dlna.org/ a vubec jsem tam nenasel znacku Thompson, natoz model, tzn. asi bez sance, ze?[/quote]

Skus Thomson, mozno to najde .... :-)
RoPo (6061)|28.4.2011 13:37
4nin: Omezení 4GB na soubor je dáno tím, že se simuluje souborový systém FAT32, který bývá TV standardně podporován.

Malokterá TV umí na massstorage např. NTFS. Právě také proto (velikost souboru vs podpora filesystémem) se výrobci snaží implementovat DLNA - streamování po síti.
nin (388)|28.4.2011 15:05
[quote=RoPo;342633]4nin: Omezení 4GB na soubor je dáno tím, že se simuluje souborový systém FAT32, který bývá TV standardně podporován.

Malokterá TV umí na massstorage např. NTFS. Právě také proto (velikost souboru vs podpora filesystémem) se výrobci snaží implementovat DLNA - streamování po síti.[/quote]

Abychom si rozumeli, ja nelicituji, proc to omezeni existuje, ja jen poukazuji na realnou pouzitelnost takoveho zarizeni pri HD streamech v bezne filmove delce. Neni tedy podstatne proc, ale zda takove omezeni existuje.

Take nemohu rozhodne explicitne souhlasit, zda prave nemoznost implementace vhodneho filesystemu je to, co vede vyrobce k implementaci DLNA, ale rad bych se vyhl moznemu nesmyslnemu flamu, jake plany mohou mit vyvojari techto vyrobcu koncovych zarizeni. Sama o sobe hovori tiskova zprava napr. Netgearu: DLNA přístroje „hovoří stejnou řečí“.
Magicie (85)|29.4.2011 08:25
to njn:
Zkusim se na to dneska podivat.

to bavorak:
Ja nehledal vubec podle nazvu, ale je tam sloupec manufacturer, koukal jsi se na teb web? :-)
bavorak (1494)|29.4.2011 08:51
nepozral, len som sa dobre zasmial nad tym nazvom ..... :-)
kofolak (294)|29.4.2011 09:25
[quote=Magicie;342622]Jsem odkazan na tistenou verzi, protoze prvni odkaz v Google jsou kola na SUV :P.[/quote]http://www.thomsontv.eu
Magicie (85)|29.4.2011 11:17
to Kofolak:

ten typ jsem tam vubec nenasel.
rommi (416)|29.4.2011 11:32
[quote=Magicie;342789]to Kofolak:

ten typ jsem tam vubec nenasel.[/quote]

...no ved prave preto sa mi to tvoje cislo akosi nepozdava... bud je to total stary model, alebo je v necom problem...
skusil si uz strcit do USB nejaky kluc a zistil, co to vlastne prehrava..????
kofolak (294)|29.4.2011 12:03
to Magicie
Pises, ze mas Thomson MT5362. Nieco tu nesedi. MT5362 oznacuje chip MediaTek. Zisti si spravne oznacenie tvojho TV a hod si to do popisu. ... Alebo si kup normalnu znacku.
Magicie (85)|2.5.2011 08:07
to rommi:

V zarucnim listu je tohle Thomson 40FF9234B M62 ZZ8339837 BK17TH, pricemz ten prvni udaj je typ TV a jiz se podarilo ho najit, viz.:
http://www.plasma-lcd-crt.com/tvs/manufacturers/pos/thomson_40ff9234b

Manual skutecne neobsahuje nic vic, nez-li cislo, co jsem napsal a na TV jsem to take nenasel.

Vyzkousel jsem 2 ruzne USB klice (4 Gb, 8 Gb) a prehrava DivX, nikoliv mkv (zrejme pochopitelne).

Problem je v tom, ze ten DivX se na obou flashkach pekne trhal a nejsem si jist, zda-li by to bylo pres ad. hoc sit lepsi.

Otazkou je jestli mam tedy kupovat ten Infinite, a nebo se na to radeji vykaslat.


to kofolak:
Ta TV neni moje a prave resim, zda-li to na ni pujde, a nebo ne. Pokud jde o kod, tak viz. vyse zprava pro rommiho.
kofolak (294)|2.5.2011 08:59
ja by som donho uz neinvestoval, aj tak chvilu potrva, kym najdes vhodny format, ktory netrha
nin (388)|2.5.2011 12:39
[quote=Magicie;343253]Vyzkousel jsem 2 ruzne USB klice (4 Gb, 8 Gb) a prehrava DivX, nikoliv mkv (zrejme pochopitelne).

Problem je v tom, ze ten DivX se na obou flashkach pekne trhal a nejsem si jist, zda-li by to bylo pres ad. hoc sit lepsi.

Otazkou je jestli mam tedy kupovat ten Infinite, a nebo se na to radeji vykaslat.
[/quote]

Vzhledem k tomu, ze ten Infinite pouze emuluje USB disk, urcite to s tim prehravanim medii nebude lepsi a tva TV bude umet prehrat max. pouze to, co dokaze prehrat z klasickeho USB disku.
Magicie (85)|3.5.2011 09:02
Tak aspon usetrim na routeru a nemusim brat dual band kdyz uz nic :).
rommi (416)|3.5.2011 16:54
[quote=Magicie;343415]Tak aspon usetrim na routeru a nemusim brat dual band kdyz uz nic :).[/quote]

....no, este stale mozes volit variantu dual band router + "prehravacia krabicka" s HDMI a Wi-Fi, ktora nahradi nefungujuce prehravanie cez USB.... :-)
Magicie (85)|4.5.2011 12:33
Jasne, takze namisto USB by tam byl nejaky prehravac, ktery by dostaval data z NB pres dual band router a byl napojen na TV pres HDMI.

Tzn. opet kabely a dalsi kram navic. To uz je nejsnazsi tam napojit k TV primo to PC pres HDMI a je klid :).

Jen ze zajimavosti jake krabicky jsi mel ted na mysli?
nin (388)|4.5.2011 12:37
napr. neco z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Ale urcite vygooglis stovky dalsich.
Magicie (85)|5.5.2011 11:21
Uz to vidim jak bych namisto NB skoncil u "krabicky", 5.1/7.1 repro a NASky. Radeji se na to do podrobna divat prozatim nebudu :).
RoPo (6061)|5.5.2011 11:51
[quote=Magicie;343945]Uz to vidim jak bych namisto NB skoncil u "krabicky", 5.1/7.1 repro a NASky. Radeji se na to do podrobna divat prozatim nebudu :).[/quote]

Ale u toho stejně skončíš. Protože přehrávat z NTB na TV filmy je jako osobákem tahat z břehu nákladní loď, která pluje po řece ;)
nin (388)|5.5.2011 19:02
...a nebo jako ke kulatemu stolu pripravit dvema stovkam vycerpanym a hladovym drevorubcum syrove fondue a lehkz jogurtovy dezert s malinovym toppingem.
kofolak (294)|6.5.2011 03:51
Nech sa paci, profil pre Serviio, testovane na Sharp LC40LE814E. Doplnte si do suboru profiles alebo rovno stiahnite (txt premenujte na xml a dajte do spravneho adresara).

[code]







.*SHARP-AQUOS-DMP.*




AVC_TS_MP_HD_AC3
AVC_TS_MP_SD_AC3
AVC_TS_MP_HD_AC3_T
AVC_TS_MP_SD_AC3_T

AVC_TS_MP_HD_AC3_ISO
AVC_TS_MP_SD_AC3_ISO















true

[/code]
Magicie (85)|9.5.2011 08:41
No to mate pravdu, ale asi u toho chvili zustanu :), nez najdu nejakou cenove zajimavou variantu, kterou pujde pripojit napr. pres HDMI napevno k TV a pres dual band wifi nahravat z NB na datove uloziste soubory. Jenze to pak budou zase vyskove repro a uz se to dost prodrazi.

Ted jsem objednal tohle domaci kino:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Bohuzel prijdou pouze k PC, protoze napajeci a signalove kabely by u 7,1 docela zhyzdily otevreny obyvak.
kikman (3)|13.5.2011 23:46
Mam otazku.Mam Samsung UE32C6000 na nom mam wifi adapter v dalsej izbe mam PC na ktorom mam filmy fotky a pod. Chcem si kupit wifi router Netgear WNDR3400 alebo 3700 . Na pc si nainstalujem media server . je nutne aby wifi router podporoval technologiu DLNA ???? Potrebujem pustat HD filmy po sieti. Dakujem
gallibob (171)|14.5.2011 08:47
Ano je to nutne,a mam to z vlastni zkusenosti.
Mel sem Routr Asus WL-500b(staricky,ale spolehlivy) a dlna sice v softu jakoby podporoval,ale nedokazal sem pres nej spojit svoje PC s TV sony EX-700,pak sem kopil Netgear WNDR3700 a vsechno funguje na 1*(+priplat si a vem tu 3700 je to velmi dobra volba mezi routry).Takze urcite routr co je certifikovany pro DLNA + nejaky trochu drazsi ne sunt za 500kc jinak si ani neskrtnes...
kikman (3)|14.5.2011 08:50
Dakujem toto som potreboval vediet
nin (388)|14.5.2011 12:44
[quote=kikman;345526]Mam otazku.Mam Samsung UE32C6000 na nom mam wifi adapter v dalsej izbe mam PC na ktorom mam filmy fotky a pod. Chcem si kupit wifi router Netgear WNDR3400 alebo 3700 . Na pc si nainstalujem media server . je nutne aby wifi router podporoval technologiu DLNA ???? Potrebujem pustat HD filmy po sieti. [/quote]

Ne, neni!!!

Proslo mne rukama (nastavenim, zmenou firmware, atd.) pomerne dost routeru pro domaci i profesionalni pouziti a muzete si byt jist, ze certifikace pro DLNA pro vami zamysleny pripad pouziti neni zcela jiste nutna. Dulezite je, aby router dokazal transparentne preposilat data mezi sitovymi rozhranimi. Tuto zakladni funkci (mimo jine) vykonava ze sve prirozenosti kazdy switch za 200Kc!

Podpora UPnP (Universal Plug and Play) v routerech ma vyznam napr. pro vzdalenou konfiguraci jinymi zarizenimi nebo pro podporu a vymenu informaci mezi jednotlivymi sitovymi zarizenimi, jez tento protokol podporuji. V praxi by to znamena, ze se tyto zarizeni dokazi mezi sebou automaticky "domluvit" a nakonfigurovat.

Vyrobcem certifikovana podpora DLNA v routeru ma smysl pouze tehdy, pokud router zaroven plni nekterou z funkci DLNA:
[LIST=1]
  • Server (DMS) napr. pripojenim usb disku a ctenim medii z nej pro DMR a DMP (napr. vase TV)
  • Printer (DMPr) napr. pripojenim usb tiskarny a vystup medii na tisk
  • Digitalni prehravac (DMP) napr. pro enkodovani medii pro DMR
  • Digitalni Renderer (DMR) napr. pro vystup na USB repro nebo display port (poslech, ci zobrazeni medii)

  • ...coz ve Vami popisovanem pripade neplni.

    [quote=gallibob;345547]Ano je to nutne,a mam to z vlastni zkusenosti.
    Mel sem Routr Asus WL-500b(staricky,ale spolehlivy) a dlna sice v softu jakoby podporoval,ale nedokazal sem pres nej spojit svoje PC s TV sony EX-700,pak sem kopil Netgear WNDR3700 a vsechno funguje na 1*(+priplat si a vem tu 3700 je to velmi dobra volba mezi routry).Takze urcite routr co je certifikovany pro DLNA + nejaky trochu drazsi ne sunt za 500kc jinak si ani neskrtnes...[/quote]

    Nesmysl!
    RoPo (6061)|14.5.2011 13:37
    [quote=kikman;345526]Mam otazku.Mam Samsung UE32C6000 na nom mam wifi adapter v dalsej izbe mam PC na ktorom mam filmy fotky a pod. Chcem si kupit wifi router Netgear WNDR3400 alebo 3700 . Na pc si nainstalujem media server . je nutne aby wifi router podporoval technologiu DLNA ???? Potrebujem pustat HD filmy po sieti. Dakujem[/quote]

    Pro tvoje zamýšlené potřeby, které popisuješ tak specializovaný router s certifikací DLNA není potřeba. Přesně jak píše nin. To co píše gallibob je jeho problém, protože já na WL-500gp mám připojený NAS a TV s certifikací DLNA přes něj dokáže z NASu DLNA obsah přehrát. Vše je o nastavení.

    Pokud však router vůbe nemáš, tak samozřejmě pořiď zmiňovaný Netgear WNDR3700, novější WNDR4000 nebo např. Linksys E4200 či od D-Linku HD Media Router 3000 alá DIR-857 (podpora USB 3.0 pro připojený disk s USB 3.0).
    gallibob (171)|14.5.2011 18:27
    [quote=RoPo;345599]Pro tvoje zamýšlené potřeby, které popisuješ tak specializovaný router s certifikací DLNA není potřeba. Přesně jak píše nin. To co píše gallibob je jeho problém, protože já na WL-500gp mám připojený NAS a TV s certifikací DLNA přes něj dokáže z NASu DLNA obsah přehrát. Vše je o nastavení.

    Pokud však router vůbe nemáš, tak samozřejmě pořiď zmiňovaný Netgear WNDR3700, novější WNDR4000 nebo např. Linksys E4200 či od D-Linku HD Media Router 3000 alá DIR-857 (podpora USB 3.0 pro připojený disk s USB 3.0).[/quote]

    no tak ja zvlastni zkusenosti mam odzkousene ze mi na WL-500b opravdu neslo ani na poslednim filmware od olega rozjet dlna.Kopil sem novy routr Netgear WNDR3700 a vsechno ficelo hned,Ja netvrdim ze na megalevnych routrech to fungovat nebude,mozna ano,mozna ne,uz jen prenos po wifi 15GB widea by jim celkem mohl delat problem,ale to je kazdyho vec at si koupi kdo chce co chce.Ja si kopil vyse zmninovany routr a funguje to na 1*(+ano vyuzivcam vnem flasku s 16BG na fotky a MP3 abych memusel zapinat PC a funguje to diky DLNA certifikaci.

    A ted koukam ze sem si to spatne precetl,on ma wifi pripojenou k TV takze potrebuje jen dalsi wifi na poslani z PC tak to je jina(sem idiot a ostani uz me o me disfunci cteciho mechanizmu dostatecne poucili, timto jim dekuji a omlouvam se vsem zucasnenym),me osobne nefungovalo propojeni po lan tj. PC - ROUTR - TV a tam byl problem v upnp coz dany routr wl-500b opravdu v sofftu mel ale neumel ho pouzivat,verim ze mnohem novejsi cca o 5let wl-500gp uz to asi umi to bezeslov souhlasim...

    Timto se jeste jednou omlouvam a beru zpet co sem napsal,Jen si stojim dale za tim WNDR3700 je to spickovy routr na domaci uziti a to bezeslov!
    kofolak (294)|16.5.2011 10:29
    Ja mam prepojene PC-wifi-LinksysWRT54GL-wifi-TV.
    UPnP som na routri vypol, lebo to otvara porty von do internetu a pre komunikaciu medzi PC-TV(Sharp) to nie je potrebne.
    Dolezite je vypnut funkciu AP Isolation.Ked je zapnuta, tak wifi klienti nekomunikuju s ostatnymi wifi klientami a ani LAN zariadeniami.
    Jediny problem je u mna wifi, lebo 802.11b/g nedava dostatocnu sirku pasma a dochadza k sekaniu pri prehravani. A samozrejme to este rusia wifiny od susedov.
    Kabel je proste v sucasnej dobe najspolahlivejsi. 802.11n som zial nemal moznost vyskusat.
    HaliG (1)|26.6.2011 12:38
    Dobry den,

    chtel jsem se zeptat jestli jsem vse dobre pochopil. Mam TV od Samsungu, konkretne LE40C570. Projel jsem si diskuze v tomhle topicu+forum na Netgreau. NAS server ReadyNas Duo by mel s touto televizi fungovat, to znamena streamovat mkv i externi titulky? Zvladne to i ReadyNas Stora?

    Diky
    nin (388)|26.6.2011 21:10
    [quote=HaliG;353578]Dobry den,

    chtel jsem se zeptat jestli jsem vse dobre pochopil. Mam TV od Samsungu, konkretne LE40C570. Projel jsem si diskuze v tomhle topicu+forum na Netgreau. NAS server ReadyNas Duo by mel s touto televizi fungovat, to znamena streamovat mkv i externi titulky? Zvladne to i ReadyNas Stora?

    Diky[/quote]

    Ano, s mkv ani externimi titulky by nemel byt problem. Doporucuji stahnout posledni [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (10.6.2011) pro nasky Netgear s procesory sparc, pro beh je nutny predinstalovany RAIDiator 4.1.6+ (viz. predchozi odkaz). Projekt MiniDLNA je dostupny take v poslednich vyvojovych verzich na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
    kofolak (294)|29.6.2011 13:27
    Konecne som zrealizoval prepojenie ntb+tv cez Ethernet kabel. Ked som pred tym tvrdil, ze wifi nestiha, tak som nemal uplnu pravdu. Nestiha ntb, teda nestiha transkodovat video, lebo cpu je na 100%. Pouzivam serviio. Skusim sa pohrat s nastavenim transkodingu, resp. s inym DLNA servrom a dam vediet. Kazdopadne to menej trha cez Ethernet nez cez wifi(g).
    RoPo (6061)|29.6.2011 14:17
    Transkóduješ do 1080p nebo to 720p? Pokud ntb je alespoň C2D (nebo i3, i5) na 2,4GHz tak do 720p by stíhat měl. Do 1080p záleží na videu.