Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

jaydoo (542)|13.10.2011 19:58
[quote=physic;371634]Ano, rovnaký názov pracovnej skupiny.
Firewall je stále vypnutý.
Nepomohlo ani čo si odporučil.
Na notebooku je 32 bit starter
Na hlavnom PC je 64 bit ultim.
Skúšal som druhý notebook kde je rovnaký systém ako na hlavnom PC (64 bit ultim ) a tam to tiež nejde.
Medzi počítačmi môžem bez problémov prenášať súbory jak cez LAN ako aj cez Wifi.[/quote]

Ako to mas hardwarovo prepojene ??
RoPo (6061)|14.10.2011 07:46
[quote=swistik;371669]Mam samsung smart tv D rada, chcem sa spýtať na nahraté príspevky s openbox S6 .ts súbory a prehrávanie cez dlna na tv. Pokial mam .ts súbory na kľúči v telke všetko ide fajn ale akonáhle ich chcem zdieľať cez dlna z pc nie je ich vidieť. Da sa to nejak riešiť bez konverzie ?[/quote]

Pro to, co potřebuješ to Není to nutné!

Podpora pro DLNA neboli UPnP má u routerů 2 úrovně.
Buď router je připraven být jako poskytovatel UPnP obsahu, má v soubě zabudovaný SW server, pak poskytuje mediální obsah uložený na připojeném médiu přes USB. Toto je právě zmiňovaná podpora u WNDR, o kterém píšeš.

Další úroveň podpory u routerů pro DLNA je standardní povolení UDP a TCP portů (UDP1900 + TCP např. 50001 a 50002 ) v nastavení routeru. Toto lze však bez problémů dodatečně nastavit u JAKÉHOKOLIV STANDARDNÍHO ROUTERU

To, že je nutné mít napsanou podporu DLNA na routeru NENÍ PRAVDA. To jsou fámy neznalých lidí.
RoPo (6061)|14.10.2011 07:53
[quote=physic;371634]Ano, rovnaký názov pracovnej skupiny.
Firewall je stále vypnutý.
Nepomohlo ani čo si odporučil.
Na notebooku je 32 bit starter
Na hlavnom PC je 64 bit ultim.
Skúšal som druhý notebook kde je rovnaký systém ako na hlavnom PC (64 bit ultim ) a tam to tiež nejde.
Medzi počítačmi môžem bez problémov prenášať súbory jak cez LAN ako aj cez Wifi.[/quote]

Spusť na 64bit PC WMP (Windows Media Player) a podívej se jestli v nastavení "Datový proud" máš povoleno "Automaticky povolit zařízením přehrávat má média".
Zaptni TV a podívej se jestli se ti objeví v natavení "Datový proud" - "Další možnosti vysílání datovými proudy" a TV je zde povolena.
physic (6)|14.10.2011 09:28
[quote=RoPo;371751]Spusť na 64bit PC WMP (Windows Media Player) a podívej se jestli v nastavení "Datový proud" máš povoleno "Automaticky povolit zařízením přehrávat má média".
Zaptni TV a podívej se jestli se ti objeví v natavení "Datový proud" - "Další možnosti vysílání datovými proudy" a TV je zde povolena.[/quote]

Toto samozrejme mám zapnuté od začiatku, problém je v tom, že ja tú televíziu v ďalších možnostiach nemám vôbec. Sú tam ostatné počítače ale TV nie. Na uvedenom notebooku tam je.
RoPo (6061)|14.10.2011 09:47
[quote=physic;371760]Toto samozrejme mám zapnuté od začiatku, problém je v tom, že ja tú televíziu v ďalších možnostiach nemám vôbec. Sú tam ostatné počítače ale TV nie. Na uvedenom notebooku tam je.[/quote]

Jestli vydržíš, tak se na toto ještě podívám doma a během snad 2 dnů sem napíši. Teď na toto nemám více času.
jps7410 (133)|14.10.2011 14:30
[quote=physic;371760]Toto samozrejme mám zapnuté od začiatku, problém je v tom, že ja tú televíziu v ďalších možnostiach nemám vôbec. Sú tam ostatné počítače ale TV nie. Na uvedenom notebooku tam je.[/quote]

Ono to je takhle na dálku hodně složité radit jelikož příčin může být hodně. Ale ještě se zde nemluvilo v tomto případě o antiviru já například mám Win7Ultim. 64bit a antivir NOD32 a v něm jsem musel vypnout filtrování síťové komunikace. Ale ty jsi psal že firewall máš vypnutý takže toto je asi bezpředmětné.
Což zkusit jiný mediaserver např. Serviio??
RoPo (6061)|14.10.2011 14:36
Aby DLNA fungovalo i se zapnutým NOD32 (nebo Eset Smart Security) stačí jej správně nastavit.
jaydoo (542)|14.10.2011 14:36
a ja mám Win7 64b, nod32 a aj antivir a vsechno zapnuto. a vsechno funguje. je to opravdu tezko radit na dalku.
nin (388)|14.10.2011 20:26
RoPo (14.10.2011, 7:46) Reagujes opravdu na citovany post?
RoPo (6061)|14.10.2011 23:05
[quote=nin;371902]RoPo (14.10.2011, 7:46) Reagujes opravdu na citovany post?[/quote]

Sorry. Moje chyba. Moje reakce byla na neco jineho.
pppavel (29)|15.10.2011 20:01
Zdravím,přečetl jsem celé forum ale nenašel jsem že by nekdo řešil TV Philips. Já mám Philips 32PFL6636H připojenou přes kabel k internetu-ten funguje. Ale nedaří se mi dostat do PC. Spustím WMP11 -sdílení povoleno-viz obrázek. Na tv je hláška že hledá ale nic se neděje....Jsem propojený přes Switch Tenda S105.
tv wmp.jpg foto tv.jpg
KamilZ (10277)|15.10.2011 21:23
Zkus si to projet podle tohohle návodu: http://www.agoraquest.com/viewtopic.php?topic=35037&forum=70
Případně se ještě podívej, jestli nemáš problém ve firewallu (zkus ho dočasně zakázat). Jiný DLNA server jsi nezkoušel (http://www.serviio.org/ apod.)?
pppavel (29)|16.10.2011 18:53
ne,jiný jsem nezkoušel.Čekám jestli se tu nedozvím že jsem něco někde nepovolil nebo tak... :-)
Občas tu někdo píše o Domácí síti. Musím to také mít?
KamilZ (10277)|16.10.2011 21:55
Nevím, "Domácí síť" neznám. Podívej se na ten odkaz, co jsem dával - je tam obrazovka s povolením sdílení multimédií a zkus ten firewall....
pppavel (29)|17.10.2011 08:51
Tam je to sice podrobně ale anglicky a pro Visty. Xp má zas trochu jiné složky a už v tom lítám...
stefos (57)|18.10.2011 06:38
Zdravim!!!
Mame tv LG 37LV5500 Jaka je moje otazka pred updatem tv nam DLNA normalne spolupracovalo ze siti (ikonkana tv DLNA svitila)po update nove verze to nejak nechce pracovat a ikonka nesviti Mam naistalovany v pc nero media home 4 presto ze vim ze by to melo fungovat i bez tohoto programku ale nic Nevim jakou delam chybu je neco treba na co jsem zapomnel??? Nevim co s tim pokud je to na jenom lanu tak to musi prece jet ne!!!!
Diky
culda (1)|1.11.2011 12:41
to pppavel: mam uplne stejny problem, chyba je nekde ve firewallu. Nainstaloval jsem Serviio a funguje skvele.
nedball (15)|18.11.2011 23:25
Zdravím.
Před Vánoci si chci koupit nový televizor (buď SAMSUNG PS51D8000 nebo SAMSUNG UE46D7000).
Jelikož bude televizor umístěn v jiné místnosti než PC, chtěl bych se zeptat na možnosti jejich propojení.

1. Najdu někde na netu detailní popis možností připojení televizoru k počítači?
Myslím tím popis "JAK SE K PC PŘIPOJIT?" Co je vůbec výhodnější? Propojit TV s PC klasickým síťovým kabelem nebo bezdrátově (u Samsungu je to mám dojem funkce Allshare)?

2. Pokud už mám připojen televizor k PC, v PC patrně nastavím (nasdílím) adresáře, které chci v televizoru vidět. Dejme tomu AUDIO, VIDEO, FOTO. Co uvidím na obrazovce televizoru, když skočím do některého z těchto nasdílených adresářů (dejme tomu FOTO)? Uvidím stejnou strukturu podadresářů, jako mám v PC (např. VÝLETY, NAROZENINY, RODINA,....), ve které se můžu pohybovat stejně jako v PC? A nebo mi to proste jednoduše sesype fotky z celého adresáře na jednu hromadu?

3. Jde zobrazit přímo plochu monitoru PC na obrazovce televizoru?
Jednou z možností je zastrčit třeba HDMI kabel z PC přímo do televizoru a ten pak funguje přímo jako PC monitor. Pokud však mám PC v jiné místnosti, než je televizor, je to problém.

Jde mi o zobrazení takových souborů na televizoru, se kterými by si normálně televizor neporadil, např. prezentace v Power Pointu, apod.
Čili můžu nějak jednoduše připojit televizor k PC tak, aby vlastně televizor fungoval jako druhý monitor PC? Čili, cokoliv budu dělat na PC, budou ostatní vidět na televizoru?

Předem dík za radu.

P.S.
Pokud už to tu někde bylo řešeno, tak mě "nekamenujte".
Neměl jsem čas těch několik desítek stran dopodrobna pročítat.
bastlir (3245)|19.11.2011 02:01
To nedball:
Připojení TV prostřednictvím LAN k čemukoliv je vlastně ideální. V PC se ti Sam objeví v Síti a to je také všechno, protože TV nemá FTP či Sambu. Naopak prostřednictvím Allshare a prostřednictvím příslušné aplikace v PC můžes cokoliv mediálně přehrávat. Podrobnosti a download jsou tu již v jiných vláknech popsané.
Podle typu TV můžeš k PC (i prostřednictvím VGA) také připojit v podstatě jako monitor s využitím specifického nastavení v MENU. Tady může spíš zazlobit gr. karta v PC či její nastavení.
Jinak za sebe doporučuji spíš řadu D7000 popřípadě D65xx.
jps7410 (133)|19.11.2011 11:19
[quote=nedball;378722]Zdravím.
Před Vánoci si chci koupit nový televizor (buď SAMSUNG PS51D8000 nebo SAMSUNG UE46D7000).
Jelikož bude televizor umístěn v jiné místnosti než PC, chtěl bych se zeptat na možnosti jejich propojení.

1. Najdu někde na netu detailní popis možností připojení televizoru k počítači?
Myslím tím popis "JAK SE K PC PŘIPOJIT?" Co je vůbec výhodnější? Propojit TV s PC klasickým síťovým kabelem nebo bezdrátově (u Samsungu je to mám dojem funkce Allshare)?

2. Pokud už mám připojen televizor k PC, v PC patrně nastavím (nasdílím) adresáře, které chci v televizoru vidět. Dejme tomu AUDIO, VIDEO, FOTO. Co uvidím na obrazovce televizoru, když skočím do některého z těchto nasdílených adresářů (dejme tomu FOTO)? Uvidím stejnou strukturu podadresářů, jako mám v PC (např. VÝLETY, NAROZENINY, RODINA,....), ve které se můžu pohybovat stejně jako v PC? A nebo mi to proste jednoduše sesype fotky z celého adresáře na jednu hromadu?

3. Jde zobrazit přímo plochu monitoru PC na obrazovce televizoru?
Jednou z možností je zastrčit třeba HDMI kabel z PC přímo do televizoru a ten pak funguje přímo jako PC monitor. Pokud však mám PC v jiné místnosti, než je televizor, je to problém.

Jde mi o zobrazení takových souborů na televizoru, se kterými by si normálně televizor neporadil, např. prezentace v Power Pointu, apod.
Čili můžu nějak jednoduše připojit televizor k PC tak, aby vlastně televizor fungoval jako druhý monitor PC? Čili, cokoliv budu dělat na PC, budou ostatní vidět na televizoru?

Předem dík za radu.

P.S.
Pokud už to tu někde bylo řešeno, tak mě "nekamenujte".
Neměl jsem čas těch několik desítek stran dopodrobna pročítat.[/quote]


K bodu 1-2 : [COLOR=Red]Při správném nastavení TV a PC potažmo celé sítě tak by jsi s výše uvedenými body neměl mít problém.

[COLOR=Black]K bodu 3: [/COLOR][/COLOR][COLOR=Red]V tomto případě je jediná možnost bezdrátové HDMI. Také o tom uvažuji ale na trhu toho zatím moc není a cena je také dosti vysoká.

[/COLOR]
KamilZ (10277)|19.11.2011 11:43
K bodu 1 - bezdrátu se vyhni. Kdyby jsi to tady přečetl, tak bys na to všude narazil :-(

Pokud zvažuješ bod 3, tak s bezdrátovou klávesnicí a myší (klidně můžeš mít dvě klávesnice a myši, jednu u PC a druhou u TV) Ti vyřeší vše a nebudeš se drbat a trápit s DLNA, sdílením apod.
Viz https://www.tvfreak.cz/bezdratove-hdmi-powercolor-slingit/4651 , je toho samozřejmě víc. Nebo např. 10m HDMI kabel (případně dva kratší a repeater). Jestli máš v obou místnostech nataženu LAN, tak jsou i HDMI extendery přes LAN: http://mb-shop.cz/hdmi-video-prepinace/digitus-hdmi-extender-pres-cat5-az-50-metru-(vyrobek-S-311858) .
kofolak (294)|19.11.2011 22:22
[quote=nedball;378722]1. ...
Co je vůbec výhodnější? Propojit TV s PC klasickým síťovým kabelem nebo bezdrátově?
...[/quote]
Jednoznacne odporucam kabel.
nedball (15)|20.11.2011 18:46
A k té mé otázce č.2?
Jelikož zatím televizor nemám doma, nemůžu to vyzkoušet.
Čili když se z televizoru připojím po síti na PC, vidím na televizoru stejnou strukturu adresářů jako je na PC (tak jako když se připojím mezi dvěma PC)? A nebo mi to třeba jen "vyzobe" např. video-soubory a ty hodí na jednu hromadu?
Swep (142)|20.11.2011 19:04
Měl bych dotaz.
Když si budu pouštět hd filmy pomocí dlna na usb hdd přes router Netgear WNDR3700 (hdd bude připojeno na routeru) pojedou mi k tomu titulky když budou ve stejném adresáři stejně pojmenované ? (rozhodně tam nechci nahrávat nějaký upravený firmware)
jito (999)|20.11.2011 19:17
nedball: Ty sdílíš celé PC,že při propojení s jiným po síti vidíš celou adresářovou strukturu?
Při použití nějakého softu pro DLNA,uvidíš ty složky,které si tím softem nasdílíš,ne celé PC.
KamilZ (10277)|20.11.2011 19:40
[quote=Swep;379122]Když si budu pouštět hd filmy pomocí dlna na usb hdd přes router Netgear WNDR3700 (hdd bude připojeno na routeru) pojedou mi k tomu titulky když budou ve stejném adresáři stejně pojmenované ?[/quote]
Ne. DLNA titulky nepodporuje a nepředpokládám, že by ten router je tam dokázal on-the-fly enkódovat. Viz např. http://www.mpcclub.com/forum/reviews/hardware_netgear_wndr3700.pdf . Můžeš ještě pro jistotu projít changelog od posledních firmware (kdyby to PDF bylo staré).

Možnost by byla (pokud to Tvá TV podporuje) k tomu přistupovat přes sdílení pomocí ReadyShare.
Swep (142)|20.11.2011 20:20
Díky za odpověd.
tomik88 (42)|20.11.2011 21:30
ahoj,
mam tv 42LV570S, ma funkci DLNA a k tomu prilozene dvd Nero Essential. mam par otazek:

1. je vhodny program nero essential?nebo existuje nejakej lepsi?
2. jsem v tomto lajk, pokud si budu pouset neco pres dlna, bude mi to brzdit net?

dekuji :)
KamilZ (10277)|20.11.2011 21:43
Ad 1) Nero není špatný (tedy v rámci bídy DLNA), klidně vyzkoušej, i když teď jsme v jiném vlákně řešili odpojování TV po určité době, ale zatím se neví, co to způsobovalo. Je jich víc, názor od názoru: Servio, Twonky, Mezzmo, .... Nebo třeba jen standardní WMP ve Windows.

Ad 2) Ne. Teda nepředpokládám, že by jsi na PC přes DLNA nasdílel něco z úložiště na internetu :-)
jps7410 (133)|21.11.2011 08:27
Již jsem to psal v jiném vlákně. Po cca 2 letech zkoušení a experimentování jsem došel k názoru že nejstabilnějším řešením sdílení mediálního obsahu v domácnosti je kvalitní MMC. Smart TV a Media servery v těchto TV obsažené jsou jak se v praxi ukazuje spíše jen pro zlost. MMC tyto funkce dnešních Smart TV plnohodnotně nahradí a spíše je svojí kompatibilitou a spolehlivostí mnohonásobně převyšují.
tomik88 (42)|21.11.2011 16:57
takze ty rikas mit sdilenej obsah na karte? jenze ja bych rad mel alespon 2TB mista, na filmy,serialy,.... jenze se bojim mi moje lg tv neprecte 2TB externi disk. mam pristup na net,mam ji spojenou s routerem pres LAN.
KamilZ (10277)|21.11.2011 21:24
[quote=tomik88;379375]jenze se bojim mi moje lg tv neprecte 2TB externi disk[/quote]
V návodu píšou "Doporučená kapacita externího pevného disku USB je 1 TB nebo méně", ale jestli to umí NTFS, tak nevidím principiální důvod, proč by to nemělo zkousnout 2TB (3TB už ne, mají jinou velikost bloku). Pokud to nejsou nějací lameři nebo nemají umělé omezení.
nedball (15)|21.11.2011 22:00
[quote=jito;379124]Ty sdílíš celé PC,že při propojení s jiným po síti vidíš celou adresářovou strukturu?
Při použití nějakého softu pro DLNA,uvidíš ty složky,které si tím softem nasdílíš,ne celé PC.[/quote]

Jasně, že nesdílím celé PC.
Ale přece, když nasdílíš nějaký adresář (dejme tomu FOTO), tak ten může mít celou strukturu podadresářů (dejme tomu 2011, 2010, 2009....a každý z nich může mít další podadresáře např. SPORT, MOMENTKY, PŘÍRODA, atd.), kterou samozřejmě na jiném PC vidím.
Jde mi o to, jestli tuhle strukturu podadresářů (nasdíleného adresáře) uvidím i na televizoru?
jaydoo (542)|22.11.2011 11:00
[quote=KamilZ;379444]V návodu píšou "Doporučená kapacita externího pevného disku USB je 1 TB nebo méně", ale jestli to umí NTFS, tak nevidím principiální důvod, proč by to nemělo zkousnout 2TB (3TB už ne, mají jinou velikost bloku). Pokud to nejsou nějací lameři nebo nemají umělé omezení.[/quote]

Otázne je, kedy písali ten manuál. :)
jps7410 (133)|22.11.2011 11:52
[quote=tomik88;379375]takze ty rikas mit sdilenej obsah na karte? jenze ja bych rad mel alespon 2TB mista, na filmy,serialy,.... jenze se bojim mi moje lg tv neprecte 2TB externi disk. mam pristup na net,mam ji spojenou s routerem pres LAN.[/quote]

Prosím tě MMC nemá nic společného s kartou. MMC je Multi Mediální Centrum :D;)

Některá v sobě již HDD mají a jiná ne ty lze použít v kombinaci s nějakým NAS serverem pro sdílení dat.
jaydoo (542)|22.11.2011 12:34
Pekné motanice vedia vzniknúť, keď si niekto zle vysvetlí skratku :)
nedball (15)|24.11.2011 13:04
[quote=jps7410;379260]Již jsem to psal v jiném vlákně. Po cca 2 letech zkoušení a experimentování jsem došel k názoru že nejstabilnějším řešením sdílení mediálního obsahu v domácnosti je kvalitní MMC. Smart TV a Media servery v těchto TV obsažené jsou jak se v praxi ukazuje spíše jen pro zlost. MMC tyto funkce dnešních Smart TV plnohodnotně nahradí a spíše je svojí kompatibilitou a spolehlivostí mnohonásobně převyšují.[/quote]

Bylo by možno sem hodit ideální návrh MMC pro domácnost?
KamilZ (10277)|24.11.2011 13:11
[quote=nedball;379979]Bylo by možno sem hodit ideální návrh MMC pro domácnost?[/quote]
Co takhle trochu hledat? https://www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra-listopad-2011/4659. Na MMC je tady i speciální sekce: https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-multimedialni-centra-dvd-blu-ray. Tam se dozvíš spoustu informací a tipů.
RoPo (6061)|24.11.2011 13:17
[quote=nedball;379979]Bylo by možno sem hodit ideální návrh MMC pro domácnost?[/quote]

Žádné MMC není ideální. Každý má/může mít rozdílné spíše specifické požadavky.

Např. Xtreamer, Xtreamer SW, Xtreamer SW2, iXtreamer, Xtreamer Pro, Xtreamer Prodigy - každý umí navíc něco jiného
Dune..., Popcorn...,DViCO TViX..., EAGET..., eGreat..., Boxee Box, Iomega ScreenPlay MX HD,Iomega ScreenPlay DX , klasické HTPC, ASUS O!PLAY, EVOLVE Blade DualCorder HD, EVOLCE Solaris, novější BluRay přehrávače od LG, Samsung, atd., atd., atd. Vyjmenoval jsem snad nejznámější kousky.
jito (999)|24.11.2011 14:09
[quote=nedball;379451]Jasně, že nesdílím celé PC.
Ale přece, když nasdílíš nějaký adresář (dejme tomu FOTO), tak ten může mít celou strukturu podadresářů (dejme tomu 2011, 2010, 2009....a každý z nich může mít další podadresáře např. SPORT, MOMENTKY, PŘÍRODA, atd.), kterou samozřejmě na jiném PC vidím.
Jde mi o to, jestli tuhle strukturu podadresářů (nasdíleného adresáře) uvidím i na televizoru?[/quote]

Bude vidět celá složka,včetně podsložek.
SlavoF (834)|24.11.2011 14:57
[quote=nedball;379979]Bylo by možno sem hodit ideální návrh MMC pro domácnost?[/quote]

[quote=RoPo;379982]Žádné MMC není ideální. Každý má/může mít rozdílné spíše specifické požadavky.
Např. Xtreamer, Xtreamer SW, Xtreamer SW2, iXtreamer, Xtreamer Pro, Xtreamer Prodigy - [COLOR=Red]každý umí navíc něco jiného
[/COLOR] Dune..., Popcorn...,DViCO TViX..., EAGET..., eGreat..., Boxee Box, Iomega ScreenPlay MX HD,Iomega ScreenPlay DX , klasické HTPC, ASUS O!PLAY, EVOLVE Blade DualCorder HD, EVOLCE Solaris, novější BluRay přehrávače od LG, Samsung, atd., atd., atd. Vyjmenoval jsem snad nejznámější kousky.[/quote]
RoPo, na to čo vie toho "navíc" najviacej si zabudol - DREAMBOX :D , ano cena je už trochu inde, ale získaš "navíc":
- luxuxný linux satelitný PVR prímač, prehrávač /no comment/
- spoľahlivý card server
- po pripojení napr. e-Sata HDD spoľahlivý sieťový mmc server - HDD sa tvári v sieti ako klasický sieťový disk, dream z neho prehráva mm súbory, nahráva naň atď.
- ftp server - prístup do prímača a na HDD cez ftp z internetu
- plné ovládanie z internetu, prehľad z internetu /vidíš aj čo sa doma pozerá ;)/
- atd., atd.
skrátka domáce mmc a úložisko, v dm sa dá nastaviť či a kedy sa má HDD vypínať a vybavené, zo siete alebo cez ftp si ho roztočím odkiaľ chcem a kedy chcem :-)-
na obrázku vpravo hore: DM800HDse original + ZALMAN e-Sata s HDD 2Tb Ext3 (v sieti Win ako bežný net disk (v dm samba) - zápis cez TotalCmd 11600Kb/s :eek: )
foto je staršie, ten bordel okolo okrem switchu už tam nie je, netreba ho :BB:
PICT5973.JPG
jaydoo (542)|24.11.2011 15:20
Alebo potom si postaviť nejaké HTPC.
RoPo (6061)|24.11.2011 15:27
4SlavoF: Dreambox znám (kdysi jsem jej měl se SAT), ale má význam jen u toho, kdo SAT využije (SAT se dá vyměnit za DVB-T,ale použití SAT je nejčastější). Jinak je to zbytečnost.

4jaydoo: HTPC jsem uvedl
jaydoo (542)|24.11.2011 16:10
4RoPo : Pri tom dlhom zozname som si to nevšimol, je to také schované medzi značkami MMC.
JASL (49)|2.12.2011 21:30
Má tu někdo zkušenosti s tím jak aplikovat patch na miniDLNA, které mám spuštěné v NAS? Děkuji.
nin (388)|4.12.2011 18:14
Pro vsechny, co by radi vyuzili DLNA serveru Serviio na naskach Synology (Arm + x86), ale nedarilo se jim nainstalovat javu pripadne pres SSH doinstalovat a nakonfigurovat samotny server existuje uz cca mesic take samoinstalacni balicek (jak pro javu tak pro serviio).

Popis pomerne snadne instalace najdete v odkazech.
A aby to cele bylo jeste jednodussi, muzete si do vaseho spravce balicku zadat alternativni zdroj http://pcloadletter.comlu.com. Po aktualizaci zdroju vas ceka klasicka WebUI instalace vcetne autoaktualizaci.
dsm.gif
JUCE (265)|11.12.2011 22:27
nin: vďaka za info. A je ten Serviio omnoho lepší? Oplatí sa vôbec inštalovať? Ešte som ho neskúšal a preto táto moja (možno zbytočná) otázka :)
Mayki07 (185)|11.12.2011 22:52
Serviio používám denně na mém PC, vyměnil jsem ho za Samsung Share Manager a je to nebe a dudy, už jenom ta rychlá a automatická aktualizace mi za to stojí. Pod stromeček jsem si nadělil můj první NAS Synology, tak potom asi zkusím nainstalovat Serviio i tam, takže se mi ten návod popsaný výše hodí... :-)
jossec (25)|12.12.2011 20:44
Zdravím, mám otázku. Lze nějak přes DLNA na LED TV Samsung D6000 přehrát video z internetu?
děkuji za odpověď
KamilZ (10277)|12.12.2011 21:29
Máš trochu zmatený dotaz. DLNA není technologie určená na on-line přehrávání videa z internetu. Pokud chceš něco přes DLNA přehrát, tak si to musíš stáhnout a uložit na Tvůj DLNA server (NAS, PC, ...). Odtud to TV přes DLNA (případně AllShare) přehraje.