Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

RoPo (6061)|12.12.2011 22:24
[quote=jossec;384261]Zdravím, mám otázku. Lze nějak přes DLNA na LED TV Samsung D6000 přehrát video z internetu?
děkuji za odpověď[/quote]

Dlna sice lze provozovat i v internetu, ale to by jsi musel mit nastaveny firewall a spravne smerovani. Nehlede na nutnost spravne konfigurace na strane serveru v internetu. Pripadne to cele tunelovat pres VPN
nin (388)|12.12.2011 23:10
[quote=JUCE;383981]nin: vďaka za info. A je ten Serviio omnoho lepší? Oplatí sa vôbec inštalovať? Ešte som ho neskúšal a preto táto moja (možno zbytočná) otázka :)[/quote]

tak on je ten originalni dlna server na synology je celkem sikovny. Nicmene oproti serviio ma jeste nekolik nedostatku:
- moznost generovani nahledu (ale neni to moc svizne, a navic jen pokud rozjedes ffmpeg)
- integrace do samsung menu (neduplikuje virtualni adresare, cize vlezes do video a pak znovu nevybiras filmy, atd.)
- podporuje vice media formatu
- podporuje vice pluginu pro online obsah (audio i video)
- bookmarky
- lepsi moznosti pri experimentovani (ziva komunita uzivatelu http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=10)
- hlavni vyvojar vlastni ceckovou ledku, coz spolu s castymi updaty dava nadeji na jeste lepsi podporu :)

[quote=jossec;384261]Zdravím, mám otázku. Lze nějak přes DLNA na LED TV Samsung D6000 přehrát video z internetu?
děkuji za odpověď[/quote]

Ano, zalezi na DLNA serveru, ktery muze slouzit jako "proxy" pro online server s medii. Napr. vyse uvadeny serviio tuto funkci ma.
jossec (25)|13.12.2011 00:41
[quote=nin;384325]
Ano, zalezi na DLNA serveru, ktery muze slouzit jako "proxy" pro online server s medii. Napr. vyse uvadeny serviio tuto funkci ma.[/quote]

Tak jsme nainstaloval ten prográmek serviio, PC TV vidí, ale televize v AllShare hlásí že není nic připojeného, nevíte kde může být problém?

EDIT: tak už se to spojilo, ale přehrát nějaké video z internetu mi stejnak nejde.
RoPo (6061)|13.12.2011 08:06
[quote=jossec;384342]EDIT: tak už se to spojilo, ale přehrát nějaké video z internetu mi stejnak nejde.[/quote]


Jestli chceš přehrávat "klasické" video streamy z internetu bez přímé podpory v TV, tak na to zapomeň. Psal jsem, že pro DLNA přes internet musí být podpora na firewallu, routeru a na straně serveru.

DLNA není to stejné jako "přehrávání nějakého videa z internetu".

Co se pokoušíš z internetu přehrávat?
Pytkin (7947)|13.12.2011 08:49
stacil by mu predsa daky software beziaci na pocitaci , ktory mu bude prekladat streamy z internetu do DLNA do telky ..
KamilZ (10277)|13.12.2011 09:08
[quote=Pytkin;384360]stacil by mu predsa daky software beziaci na pocitaci , ktory mu bude prekladat streamy z internetu do DLNA do telky ..[/quote]
Principiálně ano, ale nedovedu si představit (pokud daný sw existuje, nehledal jsem), že by si to tazatel dokázal nakonfigurovat.

Druhá možnost by byla, pokud by TV uměla přímo zadat hosta pro DLNA a nejela pouze přes UDP broadcasty (což předpokládám TV v rámci zjednodušení obsluhy dělají), další podmínkou by byl správně nakonfigurovaný router a firewall, jak bylo zmíněno.

Veřejných DLNA serverů s filmy předpokládám moc nebude :-).
Pytkin (7947)|13.12.2011 09:30
no sak VLC alebo FFMPEG vie robit obdobne transkodovania .. staci sa s tym naucit robit ..
noaid (284)|13.12.2011 09:56
[quote=jossec;384261]Zdravím, mám otázku. Lze nějak přes DLNA na LED TV Samsung D6000 přehrát video z internetu?
děkuji za odpověď[/quote]

Přes DLNA LZE přehrávat z netu (Youtube, Vimeo apod.).

Jeden způsob je v placené verzi Tversity, to ale nemám vyzkoušené, ani netuším, jak se to konfiguruje.

Já osobně přehrávám na svém Panasonicu třeba Vimeo i Youtube (a mnoho dalších) v HD přes jeden DLNA controler v mém telefonu s Androidem. Ani k tomu nepotřebujete mít zaplý počítač. Cesta dat je net, router, přes wiifi do telefonu, přes wifi zpět do routeru, po drátě z routeru do TV.
Pokud něco konkrétního hledáte, najdete si to v telefonu a pustíte přes tv. Je ale dobré mít v té době telefon v nabíječce, žere to baterku.
jossec (25)|13.12.2011 10:22
pokoušel jsem se přehrát třeba videa na Stream.cz a video archiv na Nově (televizní noviny).
RoPo (6061)|13.12.2011 10:34
To není DLNA. To je normální videostream. Pro toto musí být upraven SW v zařízení, zde v TV.
jossec (25)|13.12.2011 10:56
Aha, takže pokud bych chtěl sledovat videa z netu na TV tak musím PC a TV propojit HDMI kabelem a použít jako druhý monitor.
RoPo (6061)|13.12.2011 11:57
Nebo si pořídit "krabičku" alá multimediální centrum, které on-line archívy a podobné weby umí. Např. Xtreamer, Dune, Popcorn, atd... čti zde na tvfreaku.
nin (388)|13.12.2011 13:25
[quote=jossec;384342]Tak jsme nainstaloval ten prográmek serviio, PC TV vidí, ale televize v AllShare hlásí že není nic připojeného, nevíte kde může být problém?

EDIT: tak už se to spojilo, ale přehrát nějaké video z internetu mi stejnak nejde.[/quote]

Tak nehlede na to, co pisou nekteri nade mnou, a jak spravne zminuje noaid, prehravat online obsah na TV pres DLNA lze (tedy nejen video streamy, ale treba i obrazky nebo podcasty). DLNA server zde slouzi jako "proxy" jez media preposila na vlastni player (i s vyuzitim transkoderu) a TV hraje roli pouze jako dlna renderer.

V serviio muzes online zdroje zadavat v nastaveni Knihovna/Online zdroje/URL, kde url je bezny xml seznam medii ve formatu rss/atom.
theo2 (119)|13.12.2011 15:38
[quote=noaid;384373]Přes DLNA LZE přehrávat z netu (Youtube, Vimeo apod.).

Jeden způsob je v placené verzi Tversity, to ale nemám vyzkoušené, ani netuším, jak se to konfiguruje.

Já osobně přehrávám na svém Panasonicu třeba Vimeo i Youtube (a mnoho dalších) v HD přes jeden DLNA controler v mém telefonu s Androidem. Ani k tomu nepotřebujete mít zaplý počítač. Cesta dat je net, router, přes wiifi do telefonu, přes wifi zpět do routeru, po drátě z routeru do TV.
Pokud něco konkrétního hledáte, najdete si to v telefonu a pustíte přes tv. Je ale dobré mít v té době telefon v nabíječce, žere to baterku.[/quote]
Můžeš mi prozradit, jakou androidí aplikaci na to používáš?
jossec (25)|13.12.2011 16:54
[quote=nin;384429]
V serviio muzes online zdroje zadavat v nastaveni Knihovna/Online zdroje/URL, kde url je bezny xml seznam medii ve formatu rss/atom.[/quote]

No já tam zkoušel zadat url adresu z prohlížeče (http://www.......cz), ale to nefungovalo, podle mě bych musel znát nějakou přímou adresu toho videa na stránce..
nin (388)|13.12.2011 20:36
theo2: zkus treba imediashare.

jossec: No, ono je tam (pokud se bavime o serviio) celkem zretelne napsane, ze se tam maji zadavat adresy na rss/atom feedy (nekdy oznacovane jako "media rss"). Jednodussi to byt nemuze.
jossec (25)|13.12.2011 21:07
Takže pokud na webu nejsou "RSS media" tak to přehrát nepůjde, rozumím tomu správně?
noaid (284)|14.12.2011 09:39
Ano, je to imediashare.
nin (388)|14.12.2011 21:51
[quote=jossec;384561]Takže pokud na webu nejsou "RSS media" tak to přehrát nepůjde, rozumím tomu správně?[/quote]

Ne uplne.
Media rss jsou dnes na mediaserverech celkem standard. Seznam tech nejznamejsich najdes treba tady.

Pokud online server z nejakeho duvodu media rss na sve zdroje neposkytuje, nabizi se jeste moznost parsovat online obsah pomoci pluginu (bavime se stale o seviiu). Seznam hotovych i dobre rady k vyrobe vlastnich najdes na stejnem foru (viz. link vyse).
theo2 (119)|14.12.2011 22:15
Mě právě iMediaShare nefunguje úplně korektně (s SGS2), občas se zadaří streamovat z telefonu přes media centrum do TV, ale není to zrovna 100% spolehlivý :-(
jossec (25)|14.12.2011 23:06
[quote=nin;384771]Ne uplne.
Media rss jsou dnes na mediaserverech celkem standard. Seznam tech nejznamejsich najdes treba tady.
[/quote]

Díky za pomoc, ale tohle už je na mě nějaké složité, tak jsem to vyřešil HDMI kabelem z PC do TV, mám to jako druhou plochu a můžu na TV přehrát cokoliv :-)
koudelka24 (19)|16.12.2011 23:47
Ahoj všem, potřeboval bych navrhnout následující řešení k LG LW650S
- k TV bych chtěl mít přes kabel (WiFi jsem už zavrhl) připojený internet přes router
- k routeru mít připojený HDD, aby si tam mohla TV šahat pro uložené filmy apod...
- zároveň bych na HDD mohl ukládat filmy před LAN z PC
- tím pádem bych nemusel tahat HDD tam a zpět
- nemusel bych se bavit nějakým softwarem v PC

Co byste mi doporučili za modely routeru (musí umět i WiFi) a připojení HDD, aby to LG přečetla přes mediashare? Zároveň by to mělo umět stíhat poslední náročné formáty 1080i.


Nebo byste volili nějakou jinou kombinaci? NAS? Multimediální centrum?
Preferuji jedno ovládání z TV, nepotřebuji hry ani další (pro mne) blbosti....

Díky všem za doporučení a zkušenosti, Koudelka24
RoPo (6061)|17.12.2011 00:34
Netgear 3800, 4000,4500, asus rt-n56, dlink 825, 827, 857
tekka (2)|19.12.2011 00:42
Pořídil jsem si Panasonic TX-P42GT30E a mám k ní připojen NAS Zyxel NSA221 jako media server. Některá MKV videa jedou v pohodě, některá mají artefakty při přechodu scén a některá se nepustí a nebo se trhají. Celé to mám propojené pře LinkSys router s gigabitem. Tušíte někdo v čem může být problém?
RoPo (6061)|19.12.2011 08:06
Pokud ti tzto MKV fungují dobře na PC, tak je problém v nekompatibilitě výsledného streamu/MKV souboru a tvoji TV.
KamilZ (10277)|19.12.2011 08:17
TV připojena Wifi nebo kabelem (píšeš, že mít 1GBit router, ale ne, jak to máš připojeno)? Pokud Wifi, tak je to pravděpodobná příčina. Pokud kabelem, tak je možností více:
- TV (nebo případně NAS, pokud máš transcoding a jedeš přes DLNA) nestíhá dekódovat např. při velkém bitrate
- artefakty spíš ukazují na moc vysoký stupeň komprese
- ty, co se nespustí prostě TV neumí (nepodporuje daný formát, nebo nebo konkrétní nastavení apod.), TV není MMC
tekka (2)|19.12.2011 23:01
Oboje mám propojeno kabelem. Zkoušel jsem stejné MKV přehrát z USB HDD a výsledek je stejný.
Takže asi opravdu problém, že něco TV neumí.
vsp (704)|4.1.2012 11:45
prosim o link na problematiku UPnP a titulku (ktery DLNA umi poslat i titulky, podobne jako po SAMBA protokolu)?

Tak, aby TV ty titulky zpracovala... Vi o tom nekdo neco?

ps: TV titulky z USB disku pripojeneho primo prehraje, pres Allshare ale ne (muj DLNA je neposila), existuje nejaky workarround (tedy bez transkodovani titulku do videa, na to nema vetsina NAS vykon).
JardaKo (30)|4.1.2012 11:55
Jen drobná technická poznámka - SAMBA - nic posílat neumí. To je jen protokol pro sdílení dat (jakýchkoli) v multiplatformní síti (nejčastěji zpravidla používaná pro sdílení obsahu mezi LINUXem a WINDOWS) s řízeným přístupem. Nic víc a nic míň.
RoPo (6061)|4.1.2012 12:13
[quote=vsp;388729]prosim o link na problematiku UPnP a titulku (ktery DLNA umi poslat i titulky, podobne jako po SAMBA protokolu)?

Tak, aby TV ty titulky zpracovala... Vi o tom nekdo neco?

ps: TV titulky z USB disku pripojeneho primo prehraje, pres Allshare ale ne (muj DLNA je neposila), existuje nejaky workarround (tedy bez transkodovani titulku do videa, na to nema vetsina NAS vykon).[/quote]

Titulky musí podporovat DLNA server a mám dojem, že bez podpory DLNA klienta (zde TV) ti titulky nepojedou také.

Např. Samsung PC Share Manager podporuje srt titulky.

Např. zde http://www.conceiva.com/products/mezzmo/faqs.asp#Competitors máš porovnání DLNA serverů dle podpory titulků.


SAMBA je protokol pro sdílení dat. Nemá vůbec nic společného s DLNA/UPnP.
jps7410 (133)|4.1.2012 14:12
Serviio podporuje titulky. Osobně ověřeno.
vsp (704)|4.1.2012 16:30
Bez retranskodovani videa? Samsung tv ti ty titulky nacte?

Tak se pochlubte, jak to pouzivate, s jakou tv a jakym nas?

Mym cilem je vyradit pc a zvolit vhodny Nas, muj router titulky neumi...
jps7410 (133)|5.1.2012 07:01
Takže asi takhle. Po cca dvou letech jsem došel k závěru, že nejlepší na sdílení dat, přehrávání nejrůznějšího obsahu a použití internetu s TV je a vždy bude PC v mém případě NB.

Proto jsem se rozhodl jednou pro vždy vyhnout se v budoucnu komlikacím a vyřešil jsem to takto: NB který je tichý a neruší + bezdrátové HDMI([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Je mi jasné že někomu se toto nemusí líbit a důvody má každý své.
Každému vyhovuje něco jiného, ovšem mne se toto jeví jako nejlepší způsob jak předejít komplikacím s nekompatibilitou a také v podobě NB-PC mám plnohdnotné MMC se vším co ktomu patří.
JardaKo (30)|5.1.2012 09:26
[quote=vsp;388805]Bez retranskodovani videa? Samsung tv ti ty titulky nacte?

Tak se pochlubte, jak to pouzivate, s jakou tv a jakym nas?

Mym cilem je vyradit pc a zvolit vhodny Nas, muj router titulky neumi...[/quote]

Žádný (ŽÁDNÝ!!) router titulky neumí - on totiž v tomto směru nemá co umět (resp. nemá s nimi nic společného). V tomto si zaměňuješ různé informace.
Je potřeba si uvědomit, že NEEXISTUJE jedno jediné ideální řešení. Každé zvolené bude mít vždy nějaké výhody a nějaké nevýhody.
Osobně nejsem příznivcem "všeumělských" zařízení které nakonec neumí nic pořádně. TV je od toho aby zobrazovala pokud možno věrný obraz blížící se realitě - co umí navíc může být příjemný bonus. Z tohoto důvodu bych ti spíše doporučil síťové úložiště (NAS apod.) a MMC. A TV nechat skutečně "jen" na zobrazování obrazu. Někdo jiný to však může vnímat rozdílně.
RoPo (6061)|5.1.2012 09:44
[quote=jps7410;388956]Takže asi takhle. Po cca dvou letech jsem došel k závěru, že nejlepší na sdílení dat, přehrávání nejrůznějšího obsahu a použití internetu s TV je a vždy bude PC v mém případě NB.

Proto jsem se rozhodl jednou pro vždy vyhnout se v budoucnu komlikacím a vyřešil jsem to takto: NB který je tichý a neruší + bezdrátové HDMI([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Je mi jasné že někomu se toto nemusí líbit a důvody má každý své.
Každému vyhovuje něco jiného, ovšem mne se toto jeví jako nejlepší způsob jak předejít komplikacím s nekompatibilitou a také v podobě NB-PC mám plnohdnotné MMC se vším co ktomu patří.[/quote]

Takto jsem kdysi uvažoval taky, ale díky nepohodlnému ovládání "vzdáleného" PC jsem toto zavrhl.

To už raději HTPC s klasickým DO a vhodným SW nebo slušné MMC s DO a NAS/server pro data dostupná odkudkoliv.

To je jak kdysi dávno, když začínaly DVD přehrávěače tak než by si člověk koupil DVD přehrávavač tak to řešil hloupě PC+DVD mechanika, Win95,Win98,WinNT a problémy s MPEG kodeky, se SW přehrávačem, klávesnice na klíně a problém s propojením s TV apod... než aby si raději koupil standalone DVD přehrávač.

Ale je to každého věc co podle svého uvážení považuje za to "nejlepší".
jps7410 (133)|5.1.2012 11:35
[quote=RoPo;388984]Takto jsem kdysi uvažoval taky, ale díky nepohodlnému ovládání "vzdáleného" PC jsem toto zavrhl.

To už raději HTPC s klasickým DO a vhodným SW nebo slušné MMC s DO a NAS/server pro data dostupná odkudkoliv.

To je jak kdysi dávno, když začínaly DVD přehrávěače tak než by si člověk koupil DVD přehrávavač tak to řešil hloupě PC+DVD mechanika, Win95,Win98,WinNT a problémy s MPEG kodeky, se SW přehrávačem, klávesnice na klíně a problém s propojením s TV apod... než aby si raději koupil standalone DVD přehrávač.

Ale je to každého věc co podle svého uvážení považuje za to "nejlepší".[/quote]


Spouštět filmy a fotky mohu i v tomto případě také přes D.O. Internet ovládat DO je nepraktické a pokud potřebuji tak si NB dám na klín, ale ten plnohodnotný prohlížeč mimo jiné mi za to stojí.
Data přístupná odkudkoli tak to jednoduše řeším tak že NB nevypínám, ale je pravda že to tak dalece zatím doma není zapotřebí.

Spíše mi šlo o to abych si mohl v pohodě přehrát na cokoli si vzpomenu a PC se mi v tomto jeví opravdu jako nejlepší oproti ostatním MMC atd.rozhodně je všestranější.
Proto to řeším tak jak jsem psal výše. :)
Samozřejmě nikdy nic nebude dokonalé a jak jsme se oba shodli každý preferuje něco jiného ;)
vsp (704)|5.1.2012 14:33
JardaKo: To si ale pletes s monitorem, smart tv ma umet v roce 2012 daleko vic nez jen zobrazit obraz (a naladit signal dvb) a neni zadny rozumny duvod aby neumela prehravat vsechny typy beznych medii... Navic vetsina nekompatibilit je jen v nespravnem servirovani dat viz Flash Playery atp...

JardaKo: Jak to jen ten allshare samsung pc manager dela ze posila titulky, vi nekdo kdo nerezignoval a prisel tomu na kloub? Takze je to jen o tom, zda titulky upnp server umi poslat nebo neumi...

Jps7410: ale samsung tv se da pohodlne ovladat pres tablet, vyzkousej si to, na zadavani textu naprosto dokonala klavesnice na telefonu nebo tabletu... Najiti a pusteni youtube videa rychlejsi jak v pc...
JardaKo (30)|5.1.2012 21:00
Vzal sis z mého příspěvku jen něco a navíc ještě odzadu.
Jeho hlavní důvod byl ten, abych ti vyvrátil tvoje tvrzení: " muj router titulky neumi.." - což je prostě nesmysl.
Zbytek byl jen můj subjektivní pohled na věc a návrh k zamyšlení jak a ev.proč to řešit jinak. Nic jiného za tím nehledej.
P.S. Možná se budeš divit, ale myšlenka TV jen jako "monitoru" není tak úplně od cesty jak to možná vnímáš. Zatímco s příchodem nových technologií (např. DVBT2 apod.) budeš muset (zjednodušeně řečeno!!) vyměnit i celou TV, pokud by to byl jen "monitor" vyměnil bys jen příslušnou krabičku.
Ale to už jsme hodně OT a já k tomu už nemám víc co dodat.
vsp (704)|6.1.2012 06:32
NE, NENI TO NESMYSL, minil jsem, ze dlna server v mem routeru nepodporuje titulky, jsem v jednani s vyrobcem, ale nemam potrebna data, co je spatne... FW Update vychazi ob mesic a neni problem to dodelat, pokud nejaky free - linuxovy SW toto ale umi...

Proto bych rad ziskal informaci, jak to Samsung AllShare (drive PC Manager) dela! Takze diskutujme k tomuto, diky.
__
K diskusi o monitoru se uz nebudeme vracet, ok? Doufejme, ze modely 2012 jiz DVBT2 mit budou :-)
RoPo (6061)|6.1.2012 07:35
Ať si výrobce stáhne definici upnp a nastuduje, pokud chce podporu titulků bez transcodování videa zapracovat do serveru.
JardaKo (30)|6.1.2012 08:12
[quote=vsp;389180]NE, NENI TO NESMYSL, minil jsem, ze dlna server v mem routeru nepodporuje titulky, jsem v jednani s vyrobcem, ale nemam potrebna data, co je spatne... FW Update vychazi ob mesic a neni problem to dodelat, pokud nejaky free - linuxovy SW toto ale umi...

Proto bych rad ziskal informaci, jak to Samsung AllShare (drive PC Manager) dela! Takze diskutujme k tomuto, diky.
__
K diskusi o monitoru se uz nebudeme vracet, ok? Doufejme, ze modely 2012 jiz DVBT2 mit budou :-)[/quote]

Tak naposledy:
1) piš své příspěvky a informace v nich pokud možno technicky správně resp. co nejpřesněji, protože jsi nikde napsal, že máš (a jaký) DLNA server, který ti zároveň dělá i router (asi tak jsem to pochopil)

2) A naposledy k ROUTERu: představ si pošťáka co stojí mezi dvěma regály s přihrádkama. Do jednotlivých přihrádek na obou regálech mu někdo pokládá zamčené krabice (od kterých ten pošťák NEMÁ klíče) s nějakým obsahem a na těch krabicích je jen napsáno do jaké přihrádky na protějším regále jsou určeny. Prací pošťáka (ano pochopil jsi to je ten ROUTER) je jen vzít krabici, přečíst kam patří a tam ji položit (je to zjednodušené přirovnání ale plně odpovídající). A ty po tom pošťákovy chceš, aby mimo své práce se ještě podíval do těch krabic a s jejich obsahem něco udělal. To on ale neudělá, protože NEMÁ od těch krabic klíče a nikdo mu je nedá (protože to není práce našeho pošťáka=ROUTERu). Už je ti to jasné? Proto jsem ti psal, že s titulkama NEMÁ router nic společného (pokud tedy dělá svou práci správně tj. router je skutečně routerem). Od toho jsou jiné aplikace.

Nevím jak to jednodušeji napsat, protože sem zřejmě chodí i méně technicky zdatnější uživatelé a ti by mohli být zmateni, kdyby třeba hledali chybu kde zjevně být nemůže (např. router x titulky).

P.S. již dnes mají TV DVB-T2 tunery, jen nejsou určeny pro nás (např. Panasonic pro UK má místo DVB-C právě DVB-T2)
KamilZ (10277)|6.1.2012 09:31
[quote=vsp;389180]NE, NENI TO NESMYSL, minil jsem, ze dlna server v mem routeru nepodporuje titulky, jsem v jednani s vyrobcem, ale nemam potrebna data, co je spatne...[/quote]
Můžeš nám prozradit, který výrobce routerů na základě "nějakých informací z fóra tvfreak" doplní do firmware nestandardní funkcionalitu? Já jen, abych se tomuhle výrobci mohl širokým obloukem vyhnout.

Zatím mám tohle:
- přes standardní DLNA nejdou poslat titulky, prostě protokol UPnP AV nemá žádnou možnost tohle provádět
- Samsung Share Manager titulky na 99.9% transkóduje do video streamu (viz obrázek níže)
- pokud by je netranskódoval (šance 0.1%), tak to posílá nějakou nestandardní, boční cestou, takže i pokud by výrobce Tvého routeru do jeho implementace DLNA serveru (který v routeru běží) tohle nějak (na základě "informací z tvfreak" :-) ) přidal, tak to bude fungovat jen na Samsung TV a nebude mít jistotu, že se to do budoucna nezmění, není to žádný standard

Samsung Share manager nabízí pro video s titulky v srt nebo sub tyto zdroje (sorry za obrázek, přepisovat se mi to nechce):
SamsungExample.png
RoPo (6061)|6.1.2012 10:11
KamilZ: Netranaskoduje ("nevypaluje" do vlastního video streamu filmu). Toto umí i jiné DLNA servery titulky posílat bez transkodovaní do videostreamu.

Jestli to posílá jako text nebo obrázek v XML streamu nevím, to bych musel zjistit. V tom problém nemám, jen nemám na toto hraní momentálně čas. Mám vyšší priority.
KamilZ (10277)|6.1.2012 12:25
Bohužel nemám Samsung TV, takže to nevyzkouším. Nainstaloval jsem si ve virtuálu Samsung Share Manager (SSM) a nasdílel adresář s dvěma pokusnými filmy (MPEG2 a DivX) s titulky ve srt a sub. Když pustím http stream (viz Resource#1), tak v něm titulky nejsou. Nevím ale, jestli ty titulky SSM sežere (jestli mám správný formát apod.), když to otevřu přímo (jako soubor) přes přehrávač, tak jsou titulky u obou OK. Když se na SSM připojím pomocí WMP, tak tam titulky také nejsou. Z XBMC se mi nedaří připojit. Další resource (JPEG) jsou Thumbnail obrázky (náhledy). U jednoho videa vygeneroval jeden, u druhého dva (různé velikosti).

Zajímavější je to u MKV. Nahrál jsem kousek ve svém VU+ do TS streamu. Ten jsem pak pomocí MkvMerge otevřel, připojil externí titulky (ručně vyrobený srt) a exportoval do MKV1 (obsahuje titulky, video a dvě audio stopy). Další jsem udělal tak, že jsem pomocí DivX convert převedl ten samý TS do DivX, ten pak v MkvMerge opět naimportoval, připojil titulky (stejné jako v MKV1) a uložil do jiného MKV2 (obsahuje titulky, video a dvě audio stopy, stejné pořadí a IDčka jako v předchozím případě). Při přehrávání MKV1 pomocí WMP (přes DLNA) se titulky zobrazují, při přehrávání MKV2 ne. U obou MKV nabízí SSM stejné resource (jeden video stream a náhledy). Když nabízený stream otevřu v Media Player Home Cinema, tak se titulky zobrazují v obou případech (MKV1 i MKV2). Když stream otevřu ve WMP (ne "klikáním" přes knihovnu médií jako DLNA, ale zadáním přímého URL z resource), tak se titulky zobrazují opět jen u MKV1, ne u MKV2. Problém je ve WMP, protože když si MKV1 i 2 otevřu přímo (lokálně ze souboru, ne ze streamu), tak se to chová stejně (MKV1 nezobrazuje, MKV2 zobrazuje).

Zkoušel jsem víc serverů a je to stejné - MKV se posílá celé jako stream s Content-Type "video/x-mkv" nebo "video/x-matroska" a je na klientovi (pokud nepošle požadavek na jiný content type s transkódováním), jestli si z něj titulky vezme nebo ne.

To je ale MKV - jeden soubor - jeden stream. Situaci s externími titulky to neřeší/nevyjasňuje.
bavorak (1494)|7.1.2012 14:27
[quote=vsp;389180]NE, NENI TO NESMYSL, minil jsem, ze dlna server v mem routeru nepodporuje titulky, jsem v jednani s vyrobcem, ale nemam potrebna data, co je spatne... FW Update vychazi ob mesic a neni problem to dodelat, pokud nejaky free - linuxovy SW toto ale umi...[/quote]

Aky mas router? Ja chcem kupit Netgear WNDR4500 ten by mal mat aj DLNA certifikaciu aj ten protokol UPnP AV a mal by byt aj NAS server s externym HDD, tak neviem, ci to ma zmysel kupovat (150€) ak to teda tak nefunguje.
KamilZ (10277)|7.1.2012 14:32
[quote=bavorak;389507]Ja chcem kupit Netgear WNDR4500 ten by mal mat aj DLNA certifikaciu aj ten protokol UPnP AV a mal by byt aj NAS server s externym HDD, tak neviem, ci to ma zmysel kupovat (150€) ak to teda tak nefunguje.[/quote]
Co myslíš tím "to teda tak nefunguje"? DLNA certifikace a UPnP AV je Ti na externí titulky (bez transkódování) prd platná. Když to v tom protokolu prostě není, tak to může být 100x certifikované.

V tom protokolu jsou už z dnešního podhledu kravinu typu příkazu na otevření/uzavření CD tray apod., ale bohužel volba a streamování titulků a přepínání audio stop tam citelně chybí :-(.
jaydoo (542)|7.1.2012 15:14
Ja sa spytam tlaicky, ale načo mi je podpora DLNA v routery ? Ved ten len posiela to, čo odniekadial pride. Hlavne si myslim, že vykonovo ani na viacej nemá. Ako som čítal, tak stále na taketo riešenia pomocou DLNA je bud poriadny NAS, kroý vie transkodovat videa aj posielať titulky, alebo PC, na ktorom to všetko beží.
Ale ak mám TV, ktorá mi nevie prehravať napr. mkv tak podľa mna je najlepší nejaké MMC, ktor mam spojene s TV cez HDMI a tak to pozerám. Netranskodovane, bez straty kvality.
lachtan86 (8)|8.1.2012 15:49
ahojda.. ja uspesne pouzivam na svem nejvetsim lowend NASu DLNA konkretne aplikaci MiniDLNA a sem nadmiru spokojen.. muj NAS opravdu nezvlada transkodovat v realnem case (CPU ma pouhych 370MHz) ale jinak titulky mi chodej bezvadne..u normalnich AVIček i MKVéček atd.. je znamy ze samsung titulky z mkv vytahnout neumi tak se musej vyextrahovat a do slozky manualne pridat v srt.. pretaceni, zalozky atd parada.. jinak si nemuzu na nic stezovat.. jinak v routru TP-Link TL-WR1043ND dlna je taky ale to sem ani radsi nezkousel pze je mi jasny ze to nebude nic moc umet
sanchez13 (1071)|8.1.2012 16:35
[quote=jaydoo;389512]Ja sa spytam tlaicky, ale načo mi je podpora DLNA v routery ? Ved ten len posiela to, čo odniekadial pride. Hlavne si myslim, že vykonovo ani na viacej nemá. Ako som čítal, tak stále na taketo riešenia pomocou DLNA je bud poriadny NAS, kroý vie transkodovat videa aj posielať titulky, alebo PC, na ktorom to všetko beží.[/quote]

je to koli tomu, ze routre, ktore tu podporu maju, ju dokazu pouzit napr na streamovanie obsahu z pripojeneho USB zariadenia. Teda vlastne nahradzaju NAS storage. Je jasne, ze ale nezvladaju zlozitejsie veci ako transcoding a podobne prave koli obmedzenemu CPU atd... Cize zalezi na tom, aky obsah dokaze TV, alebo ine koncove zariadenie prehrat, tie ktore nezvladne, vypisu nepodporovany obsah a podobne hlasky.
Pokial mas koncove zariadenie, ktore toho zvladne vela, je to dostatocna nahrada NAS storage...
bavorak (1494)|8.1.2012 17:49
no vidis, tak toto je odpoved pre mna laika !!! Proste nahradza to slabsi NAS a z pripojeneho HDD vie DLNA citat filmy atd .... ak su v citatelnom formate :-). Ale ak si na ten HDD budem ukladat iba v PC uz transkodovane nahravky tak nebudem potrebovat DLNA server a NAS ??? Rozumiem tomu spravne? Som v tomto uplny laik a raz za cas si chcem nieco pustit co mi kamarati "dodaju". Tak som to chcel vyriesit tym Netgearom.