Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

jaydoo (542)|8.1.2012 19:57
[quote=sanchez13;389775]je to koli tomu, ze routre, ktore tu podporu maju, ju dokazu pouzit napr na streamovanie obsahu z pripojeneho USB zariadenia. Teda vlastne nahradzaju NAS storage. Je jasne, ze ale nezvladaju zlozitejsie veci ako transcoding a podobne prave koli obmedzenemu CPU atd... Cize zalezi na tom, aky obsah dokaze TV, alebo ine koncove zariadenie prehrat, tie ktore nezvladne, vypisu nepodporovany obsah a podobne hlasky.
Pokial mas koncove zariadenie, ktore toho zvladne vela, je to dostatocna nahrada NAS storage...[/quote]

Ktorý router to zvláda ?
KamilZ (10277)|8.1.2012 20:22
[quote=bavorak;389796]Ale ak si na ten HDD budem ukladat iba v PC uz transkodovane nahravky tak nebudem potrebovat DLNA server a NAS ??? Rozumiem tomu spravne?[/quote]

Máš dvě možnosti:
1) Tvá TV (MMC to umí všechny) umí přistupovat na síťové sdílení pomocí NFS, CIFS apod. (prostě "normální" sdílení, jako ve Windows). V tomto případě tedy musíš TV nabídnout přístup na nějaké úložiště (sdílení v PC, samostatný NAS, NAS server v rámci routeru s připojeným USB diskem apod.).
2) Tvá TV tohle neumí, podporuje pouze na média přístup přes DLNA, tak potřebuješ nějaký DLNA server (opět buď v PC (serviio, twonky, ...), nebo v NAS (např. DS212j), nebo v routeru s připojeným USB diskem)

První přístup matně tuším umí např. LG, ale ne Samsung.

Co se týká routerů a jejich složeb NAS a DLNA, tak to nejsou žádné zázraky, jak z hlediska výkonu, tak z hlediska nabízených možností.
sanchez13 (1071)|8.1.2012 20:24
[quote=jaydoo;389859]Ktorý router to zvláda ?[/quote]

mali by to zvladat tie, ktore maju logo DLNA Certified®.
Len tak namatkovo, prvy ktory som nasiel (Netgear WNDR4500): http://www.netgear.com/home/products/wirelessrouters/ultimate-performance/WNDR4500.aspx
Da sa zohna od cca 150€...
Osobne som to neskusal, ja mam totiz tiez NAS storage, na ktorom mam rozbehane twonky...
RoPo (6061)|8.1.2012 20:42
[quote=bavorak;389796]no vidis, tak toto je odpoved pre mna laika !!! Proste nahradza to slabsi NAS a z pripojeneho HDD vie DLNA citat filmy atd .... ak su v citatelnom formate :-). Ale ak si na ten HDD budem ukladat iba v PC uz transkodovane nahravky tak nebudem potrebovat DLNA server a NAS ??? Rozumiem tomu spravne? Som v tomto uplny laik a raz za cas si chcem nieco pustit co mi kamarati "dodaju". Tak som to chcel vyriesit tym Netgearom.[/quote]

Ano, takto se to da pochopit. Pokud pripravis format videa podporovany TV a ulozis jej na pripojeny disk k routeru, ktery ma i DLNA server, tak obsah na TV prehrajes.
jaydoo (542)|8.1.2012 23:12
[quote=sanchez13;389861]mali by to zvladat tie, ktore maju logo DLNA Certified®.
Len tak namatkovo, prvy ktory som nasiel (Netgear WNDR4500): http://www.netgear.com/home/products/wirelessrouters/ultimate-performance/WNDR4500.aspx
Da sa zohna od cca 150€...
Osobne som to neskusal, ja mam totiz tiez NAS storage, na ktorom mam rozbehane twonky...[/quote]

Moj nazor je, že kúpiť ten router kvoli DLNA sú vyhodené peniaze. :)
sanchez13 (1071)|9.1.2012 00:03
[quote=jaydoo;389919]Moj nazor je, že kúpiť ten router kvoli DLNA sú vyhodené peniaze. :)[/quote]

to som ani netvrdil :-)
Lenze ak ho uz niekto ma a pouziva ho, tak moze tu funkciu vyuzit, pripadne ak si planuje kupit novy router koli tomu, ze mu ten stary nevyhovuje napr koli rychlosti, podpore oboch WiFi pasiem (2,4 a 5 GHz), rychlejsiemu switchu atd...
Tak sa uz moze poobzerat po takom, ktory ma zabudovany DLNA server...
jaydoo (542)|9.1.2012 12:43
To môže, ale to sa može pozrieť aj po MMC, z ktorého môže pušťať MKVčka vo full HD a s titulkami cez HDMI a nemusí riešiť, či mu to TV zvladne,a elbo či budu titulky, alebo.....
ale zase je to otázka financií. :)
vsp (704)|9.1.2012 22:56
...je to tak, ale je to dalsi kram navic na ktery se prasi a dalsi zabrane misto a dalsi ovladac a dalsi zrout energie...

[quote=sanchez13;389775]je to koli tomu, ze routre, ktore tu podporu maju, ju dokazu pouzit napr na streamovanie obsahu z pripojeneho USB zariadenia. Teda vlastne nahradzaju NAS storage. Je jasne, ze ale nezvladaju zlozitejsie veci ako transcoding a podobne prave koli obmedzenemu CPU atd... Cize zalezi na tom, aky obsah dokaze TV, alebo ine koncove zariadenie prehrat, tie ktore nezvladne, vypisu nepodporovany obsah a podobne hlasky.
Pokial mas koncove zariadenie, ktore toho zvladne vela, je to dostatocna nahrada NAS storage...[/quote]

Presne tak. A pokud podporuji i HDD Sleep, tak HDD je "vypnuty", netoci se a zapne se az na pozadavek. Do televize mi to posle po LAN, to iDevice mi to posle po WLAN a utahne to i vice zarizeni soucasne a nacteni slozky s 1000 videi je otazka 5 vterin.

Televize jde hacknout pres SamyGO.tv aby mela Samba klienta, iDevice umi s vhodnymi aplikacemi Samba klienta rovnou, ja jen chtel poresit nejakeho miniDLNA linux freeopensource klienta, co UMI POSLAT TITULKY DO SAMSUNGu, a toho narvat do routeru...

jeste mam TP-LINK s gigovymi porty (jediny model na trhu od nich), mam v tom DD-WRT, je soucasti nejaky mini-DLNA, nezkousel nekdo?
___
Kdo nechape at se prihlasi.

[quote=lachtan86;389765]ahojda.. ja uspesne pouzivam na svem nejvetsim lowend NASu DLNA konkretne aplikaci MiniDLNA a sem nadmiru spokojen.. muj NAS opravdu nezvlada transkodovat v realnem case (CPU ma pouhych 370MHz) ale jinak titulky mi chodej bezvadne..u normalnich AVIček i MKVéček atd.. je znamy ze samsung titulky z mkv vytahnout neumi tak se musej vyextrahovat a do slozky manualne pridat v srt.. pretaceni, zalozky atd parada.. jinak si nemuzu na nic stezovat.. jinak v routru TP-Link TL-WR1043ND dlna je taky ale to sem ani radsi nezkousel pze je mi jasny ze to nebude nic moc umet[/quote]

Takze ty mas NETGEAR, je tak? MiniDLNA lze zkompilovat i pro jine znacky? Takze .srt ti posle do samsungu a v pohode si v menu vpravo vybiras nastaveni titulku jakobys mel Samsung All Share ?
sanchez13 (1071)|9.1.2012 23:20
[quote=vsp;390180]Televize jde hacknout pres SamyGO.tv aby mela Samba klienta, iDevice umi s vhodnymi aplikacemi Samba klienta rovnou, ja jen chtel poresit nejakeho miniDLNA linux freeopensource klienta, co UMI POSLAT TITULKY DO SAMSUNGu, a toho narvat do routeru...
[/quote]

pokial TV dokaze citat zo samba share, tak nemusis riesit DLNA...
DD-WRT firmware v tom tvojom TP-linku by mal vediet zdielat USB HDD cez Sambu a FTP, takze si to len skus nastavit... Potom by ti mala TV prehrat zo samba share vsetko to, co ti prehra z USB hdd priamo pripojeneho do TV...
lachtan86 (8)|10.1.2012 06:34
ne netgear nemam. mam NAS Zyxel NSA-210 hacknutej pres fun_plug a do nej nainstalovany MiniDLNA.. fun_plug podporuje ruzny linuxovy NASy nejvic asi D-Linky.. jinak telku mam zatim jen cca 14dni a to tom samygo a sambe nebo NFS sdileni vim ale nez sem to zjistil tak po vybaleni sem si updatnul podledni fw a na nem nejde samygo :-(
bavorak (1494)|11.1.2012 11:37
[quote=sanchez13;389924]to som ani netvrdil :-)
Lenze ak ho uz niekto ma a pouziva ho, tak moze tu funkciu vyuzit, pripadne ak si planuje kupit novy router koli tomu, ze mu ten stary nevyhovuje napr koli rychlosti, podpore oboch WiFi pasiem (2,4 a 5 GHz), rychlejsiemu switchu atd...
Tak sa uz moze poobzerat po takom, ktory ma zabudovany DLNA server...[/quote]

Prave menim providera internetu z DSL na WAN a musim kupit novy router. Tak som sa rozhodoval medzi Asus rtn56u a Netgear wndr4500/3800.
Televizor mam Samsung PS59D6900, čo dokáže neviem, som tvrdy pocitacovy user a na vsetko si volam domov znameho od IT. Tak asi tak ...... a teraz radte :-).
Ten Asus vyzera dobre aj cenovo aj dvoma USB, okrem HDD aj na tlaciaren.
sanchez13 (1071)|17.1.2012 19:46
[quote=bavorak;390547]Prave menim providera internetu z DSL na WAN a musim kupit novy router. Tak som sa rozhodoval medzi Asus rtn56u a Netgear wndr4500/3800.
Televizor mam Samsung PS59D6900, čo dokáže neviem, som tvrdy pocitacovy user a na vsetko si volam domov znameho od IT. Tak asi tak ...... a teraz radte :-).
Ten Asus vyzera dobre aj cenovo aj dvoma USB, okrem HDD aj na tlaciaren.[/quote]

hmm ten Asus vyzera dobre, jam mam doma Asus RT-N16 a v nom custom firmware http://code.google.com/p/wl500g/
a som s nim spokojny...
bavorak (1494)|18.1.2012 14:07
myslis, ze nejaky custom FW by sa dal aj do tohoto dat? A co by mi to prinieslo?
RoPo (6061)|18.1.2012 14:43
Alternativní firmware může přinést hodně nových věcí co do funkčnosti, ale má význam, pokud si budeš chtít router upravovat dalšími linuxovými balíčky. Jestliže píšeš, že jsi jen běžný PC uživatel, tak ti toto bude na nic.

Pro RT-N56U máš alternativní firmware zde: http://code.google.com/p/rt-n56u/

Pro WNDR3800 např. zde: http://wiki.openwrt.org/toh/netgear/wndr3800

Pro WNDR4500 zatím snad jen Tomato firmware.
bavorak (1494)|18.1.2012 14:53
diky, ukazem to mojmu IT kamosovi. Ano som iba uzivatel, aj dreamboxy mi spojazdnovli kamosi, ale funguju super a dokazu veciiiii ....... :-).
Dakujem za tip.

PS: a co by si povedal na linksys E 4200 ? Este som totiz ziadny nekupil, nove pripojenie budem mat cca o mesiac a u toho Asusa ma oslovila aj CZ lokalizacia.
RoPo (6061)|18.1.2012 15:24
E4200 je dobrý a rychlý. Každý kousek co jsi uvedl má svoje pro a proti. Bohužel na rozepisování čas nemám. Jestli zvládáš angličtinou, tak si přečti recenze.
bavorak (1494)|18.1.2012 15:27
prave ze nie. Recenzie som si dal prelozit googlom, ale prakticke skusenosti a hlavne s alt.FW su k nezaplateniu. Aj taj diky.
bavorak (1494)|19.1.2012 22:22
este mam jeden dotaz, neviete ci PS59D6900 komunikuje iba na 2,4GHz, alebo aj na 5GHz? Zatial to mam cez kabel, ale uz mam vsetky 4 LAN porty plne.
KamilZ (10277)|20.1.2012 07:41
Tak raději kup 1GBit switch, obzvláště, jestli už máš natažený kabel.

K routerům - já mám RT-N56U a velká spokojenost, až na jednu vlastnost - u mapování portů z WAN do LAN nejde nastavit omezení na zdrojovou IP, nechápu.
RoPo (6061)|20.1.2012 07:41
bavorak: Přikup si switch.
RoPo (6061)|20.1.2012 08:13
[quote=KamilZ;392595]K routerům - já mám RT-N56U a velká spokojenost, až na jednu vlastnost - u mapování portů z WAN do LAN nejde nastavit omezení na zdrojovou IP, nechápu.[/quote]


Připojit přes telnet/ssh a ručo upravit přes iptables. Případně nahrát alternativní firmware.
KamilZ (10277)|20.1.2012 08:14
[quote=RoPo;392606]Připojit přes telnet/ssh a ručo upravit přes iptables. Případně nahrát alternativní firmware.[/quote]
Upravit IPTables jsem zkoušel, ale nepřišel jsem na to, jak to uložit tak, aby to přežilo reboot...
bavorak (1494)|20.1.2012 08:53
Chlapiiii, ved vy sa tu bavite, pre mna cudzou recou :-), tak ja si idem do toho Linksysu, lebo ziadny problem v Asuse nieje v mojich silach opravit, alebo vyriesit a uz vobec nie altFW.

Asi zvazim ten switch, a neexistuje nejaky router domov, ktory ma viac GLAN ako 4 ?
sanchez13 (1071)|20.1.2012 09:04
[quote=KamilZ;392607]Upravit IPTables jsem zkoušel, ale nepřišel jsem na to, jak to uložit tak, aby to přežilo reboot...[/quote]

na to sluzi command flashfs, ale obavam sa, ze na originalnom firmware nie je...
RoPo (6061)|20.1.2012 09:11
[quote=sanchez13;392620]na to sluzi command flashfs, ale obavam sa, ze na originalnom firmware nie je...[/quote]

Záleží také jaký filesystem pro flash je v routeru použitý.
RoPo (6061)|20.1.2012 09:13
[quote=bavorak;392616]Chlapiiii, ved vy sa tu bavite, pre mna cudzou recou :-), tak ja si idem do toho Linksysu, lebo ziadny problem v Asuse nieje v mojich silach opravit, alebo vyriesit a uz vobec nie altFW.

Asi zvazim ten switch, a neexistuje nejaky router domov, ktory ma viac GLAN ako 4 ?[/quote]

Např: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
sanchez13 (1071)|20.1.2012 09:51
[quote=RoPo;392627]Např: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

asi sa mu viac oplati prikupit switch. 8-portove gigabit switche zacinaju na cene cca 20 eur....
napr [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RoPo (6061)|20.1.2012 10:22
[quote=sanchez13;392644]asi sa mu viac oplati prikupit switch. 8-portove gigabit switche zacinaju na cene cca 20 eur....
napr [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Je potřeba zvážit:

U řešení 4 portový router + 5 portový switch je k dispozici reálně "jen" 7 portů. U 4 portového routeru + 8portový switch je k dispozici reálně 10 portů. Celkově zbírají více místa a pravděpodobně budou mít dohromady možná vyšší spotřebu než jeden router s 8-mi porty.

U 8mi portového routeru je k dispozici všech 8 portů, pravděpdoobně nižší spotřeba (když řešíte cenu, tak pravděpodobně řešíte i spotřebu :-E než router+switch) a zabírá méně místa. Možná vyšší rychlost přepínání než u router+switch.

Rozhodnutí je vždy na kupujícím.
StandaO (10)|20.1.2012 10:30
Dobrý den, obracím se sem do diskuse s prosbou o radu ohledně propojení TV a PC. Vím, že se to tady opakovaně řeší,ale zatím jsem nikde svůj problém nenašel. Mám LCD TV Sharp typ 830, je to DLNA certifkované zařízení. Mám ji zapojenou kabelem do domácí sítě, do té je zapojen kabelem i PC. Na PC běží WIN 7. Na počítači jsem zkoušel dva DLNA servery - PS3 media server a windows media player. Většinu filmů mám v HD kvalitě (samozřejmě různé komprese), většinou v mkv kontejnerech, některé filmy jsou přímo avi. Televize všechny nasdílené filmy najde a přehraje. A tady nastává problém. Přehrávání se neustále na 1-2 sekundy zastavuje, pak film opět několik sekund hraje a tak neustále dokola.
Pochopil jsem to tak, že PC přehrávaný film překodovává a posílá do televize. Protože jsou to filmy v HD, tak to překodování prostě PC nezvládá. Nevím zda existuje nějaký server nebo jde u těchto co používám vypnout to překodovávání a PC by do televize posílal film ve formátu jakém je. Prosím o radu nebo odkaz,kde bych se o tom něco dočetl.
Díky moc za pomoc :)
Standa
sanchez13 (1071)|20.1.2012 10:43
[quote=RoPo;392655]
Rozhodnutí je vždy na kupujícím.[/quote]

s tym suhlasim :-) len som ho chcel informovat o tom, co ma na vyber..

[quote=StandaO;392657]
Nevím zda existuje nějaký server nebo jde u těchto co používám vypnout to překodovávání a PC by do televize posílal film ve formátu jakém je. Prosím o radu nebo odkaz,kde bych se o tom něco dočetl.[/quote]

ano, da sa to vypnut (potom to posiela len ako stream ale tym padom TV musi podporovat dany format), napr v tom PS3 mediaservri. Je to len editacia conf suboru pre tvoje zariadenie. Pozri si ako detekoval tvoju TV PS3 mediaserver (aky profil jej priradil), ked dojdem domov mozem ti pozriet aj presne kde je ten conf subor.
ivan.ml (4)|20.1.2012 10:49
Ahoj, probírám se tímhle fórem hodinu, ale nenalezl jsem, co hledám, i když tuším, že to tu asi někde bude. Tak se předem omlouvám, jestli se ptám na něco, co už jste tu vyřešili.

Včera jsem si koupil TV Panasonic TX-P50GT30E a mam ji přes wifi adaptér připojenou k domácí síti (win7,64b, router TP-LINK WR741ND). Wifina je ta "rychlá", 2,4GHz, 802.11n 150Mbps.

Snažím se nějak zprovoznit posílání HD filmů (mkv) do TV, ale nedaří se mi to....netušíte někdo, jak to zprovoznit? Dělám to přes WMP - Media center, televizi to vidí, ale když na ni přesunu .mkv soubor, "navazuje" spojení, a nic. S klasickým .avi ripem problémy nemá, to funguje bez problémů. Tušíte někdo?
RoPo (6061)|20.1.2012 11:45
[quote=StandaO;392657]Dobrý den, obracím se sem do diskuse s prosbou o radu ohledně propojení TV a PC. Vím, že se to tady opakovaně řeší,ale zatím jsem nikde svůj problém nenašel. Mám LCD TV Sharp typ 830, je to DLNA certifkované zařízení. Mám ji zapojenou kabelem do domácí sítě, do té je zapojen kabelem i PC. Na PC běží WIN 7. Na počítači jsem zkoušel dva DLNA servery - PS3 media server a windows media player. Většinu filmů mám v HD kvalitě (samozřejmě různé komprese), většinou v mkv kontejnerech, některé filmy jsou přímo avi. Televize všechny nasdílené filmy najde a přehraje. A tady nastává problém. Přehrávání se neustále na 1-2 sekundy zastavuje, pak film opět několik sekund hraje a tak neustále dokola.
Pochopil jsem to tak, že PC přehrávaný film překodovává a posílá do televize. Protože jsou to filmy v HD, tak to překodování prostě PC nezvládá. Nevím zda existuje nějaký server nebo jde u těchto co používám vypnout to překodovávání a PC by do televize posílal film ve formátu jakém je. Prosím o radu nebo odkaz,kde bych se o tom něco dočetl.
Díky moc za pomoc :)
Standa[/quote]


Nestíhá PC, pomalá síť, příliš vysoký datový tok pro TV...

Pokud opravdu máš na DLNA serveru nastaveno transkódování tak jej vypni. Podívej jak je vytížené CPU na PC při přehrávání na TV. Pokud je hodně vytížené, tak transkódování probíhá a PC nestíhá.
RoPo (6061)|20.1.2012 11:48
[quote=ivan.ml;392669]Ahoj, probírám se tímhle fórem hodinu, ale nenalezl jsem, co hledám, i když tuším, že to tu asi někde bude. Tak se předem omlouvám, jestli se ptám na něco, co už jste tu vyřešili.

Včera jsem si koupil TV Panasonic TX-P50GT30E a mam ji přes wifi adaptér připojenou k domácí síti (win7,64b, router TP-LINK WR741ND). Wifina je ta "rychlá", 2,4GHz, 802.11n 150Mbps.

Snažím se nějak zprovoznit posílání HD filmů (mkv) do TV, ale nedaří se mi to....netušíte někdo, jak to zprovoznit? Dělám to přes WMP - Media center, televizi to vidí, ale když na ni přesunu .mkv soubor, "navazuje" spojení, a nic. S klasickým .avi ripem problémy nemá, to funguje bez problémů. Tušíte někdo?[/quote]

Ta tvoje "rychlá" wifina je pravděpodobně pomalá. Na fullHD je vhodné použít opravdu rychlou wifinu 300Mbps a více.

Zkusil jsi propojení drátem?
ivan.ml (4)|20.1.2012 12:41
[quote=RoPo;392685]Ta tvoje "rychlá" wifina je pravděpodobně pomalá. Na fullHD je vhodné použít opravdu rychlou wifinu 300Mbps a více.

Zkusil jsi propojení drátem?[/quote]


To ne, ale zkusil jsem teď stáhnout PS3 Media server, a ten posílá na televizi .mkv videa přes wifi bez jakýhokoliv zádrhelu. Jedinej problém teď ale je, že jsou ty videa ze strany sražený, i když změnim poměr stran jakkoliv (3možnosti - original (největší deformace, poměr 1 a poměr 2). Netušíš, jak kde co nastavit, aby byl ten poměr stran OK?
bavorak (1494)|21.1.2012 11:58
[quote=RoPo;392655]Je potřeba zvážit:

U řešení 4 portový router + 5 portový switch je k dispozici reálně "jen" 7 portů. U 4 portového routeru + 8portový switch je k dispozici reálně 10 portů. Celkově zbírají více místa a pravděpodobně budou mít dohromady možná vyšší spotřebu než jeden router s 8-mi porty.

U 8mi portového routeru je k dispozici všech 8 portů, pravděpdoobně nižší spotřeba (když řešíte cenu, tak pravděpodobně řešíte i spotřebu :-E než router+switch) a zabírá méně místa. Možná vyšší rychlost přepínání než u router+switch.

Rozhodnutí je vždy na kupujícím.[/quote]

Vdaka za snahu pomoct. Ja som si vysnival router s DLNA certifikaciou, USB na HDD a vobec na multimedialne pouzitie. Vyberal som medzi asus rtn56u, netgear 4500 a linksys e4200, prosto spickove routre od renomovanych vyrobcov. Tak by som chcel nieco 8 portove, ale take ako som uvadzal. Neviem ci to ten D-link splna a ci je to spolahlive zariadenie. Som IT user a kazdy zadrhek mi musi prist niekto napravit, tak zhanam naozaj bezproblemove zariadenie, ked aj priplatim.
Tak vas poprosim este o radu.
KamilZ (10277)|21.1.2012 13:17
Řešit nic nemusíš, protože 8-mi portový 1GBit "domácí" router nekoupíš. Výrobci se tak částečně kryjí, protože kdyby měli garantovat routování, firewall apod. pro 8 Gbit portů, tak by tam muselo být silné CPU, je to docela zátěž. Když Tam připojíš switch, tak už je to "Tvůj problém" (v reálu Ti to samozřejmě nevadí). Pokud řešíš spotřebu, tak kup zelený DLink (např. DGS-1008D).
Ono mnohdy se i vyplatí mít ty zařízení dvě, protože málokdy potřebuješ mít na jednom místě všech 8 portů k dispozici. Stačí se někdy zamyslet a trochu jinak (kolikrát optimálněji) natahat kabely a můžeš dát switch za TV (kde se Ti sejde TV, NAS, MMC, DVB-S, ....) a z toho switche jen jeden drát do routeru...
bavorak (1494)|21.1.2012 13:55
to je super napad! Kupim router a switch a dam ho za telku. Tam potrebujem presne 4 porty, takze mi bude stacit 4+1 switch a taky ma aj linksys, aspon budu spolu 100% komunikovat.
Vdaka za skvely napad.
sanchez13 (1071)|21.1.2012 15:39
[quote=bavorak;392878]to je super napad! Kupim router a switch a dam ho za telku. Tam potrebujem presne 4 porty, takze mi bude stacit 4+1 switch a taky ma aj linksys, aspon budu spolu 100% komunikovat.
Vdaka za skvely napad.[/quote]

Ten switch by som uz kúpil rovno 8-portovy. Rozdiel v cene nie je veľký oproti 4 portovemu a budeš mat rezervu do budúcnosti. A samozrejme gigabit, aj ked TV gigabit nevyužije, ale MMC a podobne veci môžu..
RoPo (6061)|22.1.2012 09:20
[quote=bavorak;392878]to je super napad! Kupim router a switch a dam ho za telku. Tam potrebujem presne 4 porty, takze mi bude stacit 4+1 switch a taky ma aj linksys, aspon budu spolu 100% komunikovat.
Vdaka za skvely napad.[/quote]

Jestli za TV potrebujes 4 porty tak musis koupit 5 nebo 8 portovy switch. jeden port totiz nevyuzijes k pripojeni zarizeni, ale pres nej propojis switch s routrem.
vmull (18)|22.1.2012 11:02
Chtěl bych jen popsat svou zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Tak nejprve konfigurace - TV je Samsung UE55C8000, připojenou ji mám kabelem k routeru Linksys WRT6300. PC s win XP je přes wifi - normální rychlost 80-120 Mb/s (někdy i víc, někdy i míň - 802.11n, 5GH). K routeru mám připojený ještě wdtv live HD, a ten přes HDMI do TV. Router má připojený disk přes USB, sdílený do wdtv. Wdtv má připojený také disk přímo přes USB. TV má také připojený disk přímo přes USB.

Stáhl jsem si z netu jeden díl seriálu pro manželku v HD kvalitě, AVC kodek, kolem 10 Mb datový tok, mkv kontejner.
Nahrál jsem ho postupně na všechny disky. Přes wdtv se přehrálo prvních 10 sekund a pak přehrávání spadlo bez ohledu na to, odkud jsem měl soubor nasdílený (z PC, z routeru) nebo jestli byl na přímo připojeném disku. TV ho odmítla přehrát úplně - nepodporovaný formát. Na PC mi přehrát šel bez problémů.

Občas jsem trochu umanutý, takže jsem se rozhodl, že ho musím dostat i na TV. Když nefungovalo přehrání přes přímé připojení ani sdílení file systému přes wdtv (samsung sdílení filesystému neumí), tak jediné co mi zbylo bylo zkusit připojení přes DLNA a stremování z PC (na PC jsem soubor přehrál). No, ještě taky připojit PC přes HDMI k TV, ale to není ono. Konverze a dekódování jsem zavrhl okamžitě, PC je poměrně slabý notebook, takže bych to manželce pustil nejdřív další den - a to tedy ne.

Zkusil jsem Twonky, WMP 11 a PS3 media server.
WMP 11 sdílení fungovalo okamžitě, jenom jsem prostě nedokázal nasdílet (dostat do knihovny) soubor .mkv (.avi bez problémů).
Twonky bez problémů viděl jak wdtv, tak Samsunga. Ovšem ani na wdtv ani na Samsungu soubor (nic s .mkv) přehrát nešlo. Na wdtv se soubor vůbec nenačetl, TV hlásila jen neznámý videokodek.
PS3 media server - nejprve jsem neviděl zařízení, ale jakmile jsem si na FW na interface povolil port 5100, tak už to šlo. WDTV s default nastavením soubor sice začal přehrávat, ale po cca minutě se zasekl, vrátil na začátek a začal znova. TV hlásila neznámý videokodek.
PS3 media server má slušné možnosti konfigurace, jak streamovat. Default je MEncodér, další možnosti jsou AviSynth/MEncodér a TsMuxer. Postupně jsem vyzkoušel všechny, s výsledkem:
- na wdtv AviSynth/MEncodér vůbec nereagoval. Přes TsMuxer se soubor přehrával, ale zasekával se a ztrácel zvuk. Pravděpodobně vysoký datový tok - wdtv nestíhal obsluhovat ethernet a současně enkódovat a posílat na hdmi.
- na TV AviSynth/MEncodér opět neznámý videokodek (což ale TV hlásí, kdykoliv si se souborem neví rady). Přes TsMuxer úspěch. Celý díl seriálu se krásně přehrál bez jediné chybičky.
Závěr po několika (asi 15) pokusech o přehrání HD souborů - cokoliv přehraji na PC, přehraji přes PS3 media server s nastavením tsMuxer přímo v TV přes DLNA. Dokonce i to, co se při přehrávání na PC zasekává, přes toto nastavení v TV přehraji bez problémů.

Tak třeba tyhle moje pokusy někomu pomůžou.
bavorak (1494)|22.1.2012 16:40
[quote=RoPo;393002]Jestli za TV potrebujes 4 porty tak musis koupit 5 nebo 8 portovy switch. jeden port totiz nevyuzijes k pripojeni zarizeni, ale pres nej propojis switch s routrem.[/quote]

pisal som 4+1, tak som mal asi napisat 5 portovy a chcel som tento
http://homestore.cisco.com/en-us/Switches/Linksys-SE2500-5-Port-Gigabit-Ethernet-Switch_stcVVproductId129966529VVviewprod.htm
RoPo (6061)|22.1.2012 17:11
[quote=bavorak;393124]pisal som 4+1, tak som mal asi napisat 5 portovy a chcel som tento
http://homestore.cisco.com/en-us/Switches/Linksys-SE2500-5-Port-Gigabit-Ethernet-Switch_stcVVproductId129966529VVviewprod.htm[/quote]

Muze byt.
jaydoo (542)|25.1.2012 21:42
[quote=vmull;393029]
Závěr po několika (asi 15) pokusech o přehrání HD souborů - cokoliv přehraji na PC, přehraji přes PS3 media server s nastavením tsMuxer přímo v TV přes DLNA. Dokonce i to, co se při přehrávání na PC zasekává, přes toto nastavení v TV přehraji bez problémů.

Tak třeba tyhle moje pokusy někomu pomůžou.[/quote]

Pozerám, že si si s tým dal dosť práce.
1. Ja mám WDTVL, a ten mi prehral zatial vždy všetko. Tak som sa chcel spýtať, nemáš link na to tvoje mkv, co ti nešiel že by som pozrel, ci to seka ? Mam aj Dune, pozriem to aj tam.
2. ale ako som čítal, niektoré MKV, ked su zle spravené, tak robia chyby v prehrávačoch. /Niekde v diskusii k WDTVL sa o tom píše. / vraj to stačí demuxnut a znova muxnut/
3. to Tvoje riešenie neprináša obrazovu stratu kvality pri tom tvojom riešeni ?
Kamil-os (62)|26.1.2012 10:42
Ojej DLNA a wifi no tohle neni zrovna nej napad. Mozna tak na SD filmy. Proste kabel je kabel. Pokud mate nejaky ten DLNA tak doporucuji LAN sit 1Gb sit.¨Ovsem zalezï jaky stroj DLNA mate, ty levne zrovna moc vykonem neuspokoji Pouzivam Synologya jsem max spokojeny.
Swep (142)|29.1.2012 19:01
Jedné věci nerozumím. Jak tady strašně řešíte DLNA a přitom přes CIFS to jede stejně ba lépe bez omezení které má DLNA :/ Na co DLNA když můžu používat CIFS ?
kofolak (294)|29.1.2012 19:16
Swep, ja ti odpoviem: Pretoze niektore zariadenia poznaju len DLNA. A riesime to tu preto, lebo je to tema o DLNA. A obmedzenia DLNA sa daju obist, vola sa to transcoding = prekodovanie zdrojoveho formatu do formatu, ktoremu koncove zariadenie rozumie.
Swep (142)|29.1.2012 19:22
[quote=kofolak;394384]Swep, ja ti odpoviem: Pretoze niektore zariadenia poznaju len DLNA. A riesime to tu preto, lebo je to tema o DLNA. A obmedzenia DLNA sa daju obist, vola sa to transcoding = prekodovanie zdrojoveho formatu do formatu, ktoremu koncove zariadenie rozumie.[/quote]
Díky za vyčerpávající odpověď. Stačilo mi jenom to, že některé zařízení umí pouze DLNA :)
RoPo (6061)|29.1.2012 23:33
[quote=Swep;394380]Jedné věci nerozumím. Jak tady strašně řešíte DLNA a přitom přes CIFS to jede stejně ba lépe bez omezení které má DLNA :/ Na co DLNA když můžu používat CIFS ?[/quote]

Ne vsechni klienti umi CIFS. Vetsina spotrebnich klientu umi max DLNA.
Pytkin (7947)|30.1.2012 00:05
Ja som mal v rukach kopu vselijakych mediacentier .. a DLNA nevedelo ziadne .. zato cifs a nfs vedelo kazde .. DLNA asi bude domenou len televizorou .. Nuz , komu je tazko dat 100vku za mediacentrum , tak sa musi trapit s dlna ..
KamilZ (10277)|30.1.2012 09:24
Je to přesně tak, jak píše Pytkin. DLNA kraluje v TV, Share/CIFS v MMC.