Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

dolby digital (413)|26.3.2009 21:31
[QUOTE=Connor;221021]Stále si myslím, že DLNA je ještě hudba budoucnosti, nebo libůstka pro fajnšmekry a ještě tuhle sezónu to tak asi zůstane. Je taky fakt, že tady na fóru se právě takoví "neobyčejní" spotřebitelé vyskytují víc, takže se stanete průkopníky. :-) Kupujete funkci do budoucna.


...ale ved aj predajcovia to predávajú s pridanou hodnotou a zároveň aj cenou, nie je to zadarmo aj ked je to ešte nanič :-)

[QUOTE=Connor;221021]V threadu o Samsunzích se objevil seznam podporovaných formátů a ten je impozantní. Proti tomu naprosto nechápu jestli udávaná podpora MPEG1 u Sony není úlet nebo joke? Někde bude háček. Rád bych někdy někde viděl DLNA funční. :-)[/QUOTE]

Úlet to určite nie je. Sony vie veľmi dobre čo robí, čo tým myslí a kam tým mieri. To len my si tak môžme myslieť že úlet lebo nejde podľa našej predstavy. (nemyslím tým všetkých). Ja osobne si myslím že Sony má svoje miesto na trhu "vyárendované" a ide si svojím smerom. Tento rok určite uvidíš DLNA funkčnú, aj ked len orezanú.
rommi (416)|26.3.2009 21:41
NO ono musime si uznat jednu a to podstatnu vec.......
DLNA hovori a polemizuije hlavne o tom ( a tom je aj certifikacia ) AKO implementovat UPnP, AKO sa maju jednotlive zariadenia dohodnut, AKO maju vykonavat jednotlive procesne funcie (server, renderer, controler, player atd...) - ale vobec nepolemuzuje o tom CO sa ma prehravat - to sa uz necha na vyrobcovi......
DLNA bol urobeny ako standart hlavne na to aby sa vedeli dohodnut viacere multimedialne masinky v jednej domacnosti navzajom....kamera s telkou, fotak s telkou, fotak s tlaciarnou kamera s HDD rekorderom a podobne... tento standart vobec nieje urveny na pozeranie piratenych MKV verzii HD ripov, XVID ripov na TV a podbne... ale nas zakaznik, nas pan povedal si (zatial)samsung... otazka je ako to cele dopadne....
to len na margo SONY a nemoznosti prehrat OKREM MPEG1 nic...
rommi (416)|26.3.2009 21:46
[QUOTE=dolby digital;221028]Ale ten kľúč by mohol byť aspoň 32 GB NTFS a MKV 10 GB. Nie som si istý že čo prehrá z kľúča prehrá aj po DLNA, iba ak prehrá nepodstatné veci, ale to sa s Tebou nehádam len je to moja myšlienka, ked to skúsiš, budeme vedieť viac ak nám to potom povieš:-), :-), :-).[/QUOTE]


...poidla manualu su na boku dva USB porta jeden klasicky a druhy ma magicku znacku HDD a podporovane su uz ja NTFS...takze no problema....kludne 320 giga (snad)
dolby digital (413)|26.3.2009 21:59
[QUOTE=rommi;221038]NO ono musime si uznat jednu a to podstatnu vec.......
DLNA hovori a polemizuije hlavne o tom ( a tom je aj certifikacia ) AKO implementovat UPnP, AKO sa maju jednotlive zariadenia dohodnut, AKO maju vykonavat jednotlive procesne funcie (server, renderer, controler, player atd...) - ale vobec nepolemuzuje o tom CO sa ma prehravat - to sa uz necha na vyrobcovi......
DLNA bol urobeny ako standart hlavne na to aby sa vedeli dohodnut viacere multimedialne masinky v jednej domacnosti navzajom....kamera s telkou, fotak s telkou, fotak s tlaciarnou kamera s HDD rekorderom a podobne... tento standart vobec nieje urveny na pozeranie piratenych MKV verzii HD ripov, XVID ripov na TV a podbne... ale nas zakaznik, nas pan povedal si (zatial)samsung... otazka je ako to cele dopadne....
to len na margo SONY a nemoznosti prehrat OKREM MPEG1 nic...[/QUOTE]

anoanoano...
dolby digital (413)|26.3.2009 22:00
[QUOTE=rommi;221042]...poidla manualu su na boku dva USB porta jeden klasicky a druhy ma magicku znacku HDD a podporovane su uz ja NTFS...takze no problema....kludne 320 giga (snad)[/QUOTE]

supeeer, ďalší pokrok
Connor (509)|26.3.2009 22:36
Hlavně abychom až všechny ty kabely spojíme, kodeky vyřešíme, až najdeme model co bude vše potřebné podporovat... tak abychom nezapoměli na tu TV se taky dívat a nejen se opájet radostí jak to spolu chodí. :-)
rommi (416)|26.3.2009 22:40
tak tak....
dolby digital (413)|26.3.2009 23:02
[QUOTE=Connor;221062]Hlavně abychom až všechny ty kabely spojíme, kodeky vyřešíme, až najdeme model co bude vše potřebné podporovat... tak abychom nezapoměli na tu TV se taky dívat a nejen se opájet radostí jak to spolu chodí. :-)[/QUOTE]

...hahahaha...tak na toto máme hádam rodinu, manželky....tie nech tam vysedávajú my máme predsa svoju zábavku a problémy ako to vyriešiť.....
Antonio de Salla (3)|31.3.2009 12:06
ahojte, prosím o stručný návod ako spojazdniť prístup na PC z môjho LCD Sony?

úspešne som zapojil LAN kábel z TV do wifi-routeru.
Na TV som spustil "Test pripojenia", ktorý vyhlásil, že Pripojenie OK.
Na TV vidím:
"nastavenie adresy IP..............DHCP (DNS automaticky)
a pod tým mám adresu IP, masku podsiete, predvolenú bránu, primárny DNS a MAC adresu.

Takže zdá sa, že TV je úspešne zapojené do domácej siete (wifi routera).

Na PC som nainštaloval a spustil Tversity. Cez internetový prehliadač sa otvoril "TVersity Media Server", kde vidím adresáre a viem v nich dohľadať súbory na mojom PC.

Tak som na TV dal "Diagnostika servera".
po chvíli vypíše:
"Servery sa nedali nájsť. Skontrolujte pripojenia serverov a sieťové nastavenia. Ak používate PC ako server, skontrolujte nastavenia brány Firewall"


....a tu som skončil. čo mám robiť ďalej?

Ďakujem
StD (8612)|31.3.2009 13:42
Odpověděl jsi si sám:
[QUOTE=Antonio de Salla;221664]...skontrolujte nastavenia brány Firewall"...[/QUOTE]
Antonio de Salla (3)|31.3.2009 16:33
vo firewall som pridal port 41952 (aj keď výnimka na tversity sa tam pridala už pri inštalácii tversity).
Začalo to fungovať. Po spustení diagnostiky serverov mi TV našiel Tversity Media Server...ale napísal, že: Server nie je podporovaný
plus vypísal ip adresu, atd.

teraz?

alebo je už namieste odpoveď: "si na konci chlapče, za to už môže sony?"

ešte skúsim windows media player 11
dolby digital (413)|31.3.2009 17:51
[QUOTE=Antonio de Salla;221702]vo firewall som pridal port 41952 (aj keď výnimka na tversity sa tam pridala už pri inštalácii tversity).
Začalo to fungovať. Po spustení diagnostiky serverov mi TV našiel Tversity Media Server...ale napísal, že: Server nie je podporovaný
plus vypísal ip adresu, atd.

teraz?

alebo je už namieste odpoveď: "si na konci chlapče, za to už môže sony?"

ešte skúsim windows media player 11[/QUOTE]


Toto ma veľmi zaujíma ako to s Tebou a Tvojou TV a dopadne.
Antonio de Salla (3)|3.4.2009 09:44
takže:
s windows media player 11 to ideeee!!!!!!!!!!!!
bohužiaľ iba obrázky a mp3
(zatiaľ to číta iba z foldrov My Music, My pictures v My documents a tie isté v Shared documents). Určite sa tam dajú pridať aj iné adresáre...len nie som tak zbehlý v používaní Media playeru...teda nepoužíval som ho vôbec.

Na TV sa zobrazí server vo formáte "meno pc:user".
SONY má tlačítko "HOME", ktoré zobrazí také interaktívne menu, v ktorom sa prelistujem na obrázky (ikona s obrazom), kde sa okrem štandardných obrázkov BRAVIA (uložené fabricky v TV) zobrazí ďalšia ikona (sieťový disk), kde sa objavia adresáre (=My Pictures) a ich podadresáre.

To isté platí pre hudbu (ikona s notou) a folder My music.

Skúšal som do tých foldrov dať filmy (avi, vob) ale TV ich "nevidí".

toľko ospevovaný TVersity mi nefunguje vôbec! TV ho neakceptuje ako funkčný server.

Ak to je takto obmedzené (iba jpg, mp3), tak je lepšie použiť prenosný HDD, nahrať si tam všetku hudbu a fotky a pripojiť k TV cez USB.

Máte niekto tip na ďalší pokus ako rozbehať filmy cez DLNA?
díky
Stame (44)|3.4.2009 17:04
Ja mam Sony 32W5500, cili nastupce vyse zminene a chova si mi to uplne stejne, jdou jen JPG (a to jeste ne zcela vsechny) a mp3 (pres WMP11)

Vybec netusim, v jakem formatu by melo byt video, ktere by TV prehrala, jen MPEG1? Ale ani to mi nejelo.

V Sony Centru na CHodove mi rikali, ze by W5500 mely umet prehravat i AVCHD, tak nevim, kde je zadrhel.
dangar (1)|27.4.2009 15:59
Ja mam KDL-40WE5E, uz par hodin jsem zkousel nejak rozchodit DLNA video. Zkousel jsem Tversity - ruzne profily, ale televize vzdy tvrdila, ze server neni podporovan.
Jinak sdileni pres WM11 chodi ok, bez videa.
Nekde jsem cetl, ze tato tv podporuje mpeg1 a 2 pres dlna.
Uz jsem chtel hazet flintu do zita, kdyz jsem vyzkousel Twonkymedia server. Pres tento server se mi podarilo prehrat video - nagrabovany dvd vob soubor (mpeg2). Bohuzel jsem ale nezjistil, jak se da transcodovat (i kdyz by to udajne Twonkymedia server mel umet).
Jeste jsem zkousel PS3 Media server, ale opet bez uspechu.
Pokud bude mit nekdo cas, tak zkuste kouknout tady
http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux
Je tam seznam par dlna serveru.

Zatim pro me po zkusenosti s Twonkymedia server vychazi, ze Sony KDL-40WE5E prehravat DLNA videa umi, jen jde o to jeste sehnat server, ktery by si s ni rozumel a umel transcodovat do mpeg2 vcetne titulku.
maty58 (36)|28.4.2009 23:39
Zdravim vas vsetkych, som scasnym majitelom SAMSUNGU LE40A856, chcel by som sa spytat ako to mam v tom tverity nastavit aby som to videl na samovi, nejako som s toho vedla, aj neni moja silna stranka, diky
artam (1147)|10.5.2009 09:53
Dnes vysiel novy XBMC 9.04, umoznuje DLNA, existuje pre vsetky mozne OS a navyse sa da stiahnut Live instalacka pre spustenie napriklad z USB flashky.

Nemam zatial telku ani iny pristroj s podporou DLNA, preto by ma zaujimalo, ci sa nenajde dobrovolnik na vyskusanie. ;)
Kynio (52)|11.5.2009 19:27
Zdravím. Tak sem s dneska dovezl domu LE37B650 a podařilo se mi i rozjet to DLNA. Stačí kříženej kábl, napojit tv přímo do PC, nainstalovat PC Share Manager 2.0 z cd co bylo u telky, tam už je to jednoduchý na nasdílení a telka potom v seznamu zdrojů vidí server v PC..je to fakt jednoduchý. Jen taková jedna docela velká nevýhoda. Telka neumí videa přetáčet, posouvat atd. umí jen pause, play a stop. nic víc =((( jinak před XBMC jde vytvořit server taky

jinak co se týče třeba MKV souborů a DTS audia v nich, je to taky problém protože telka u některých DTS kodeků prostě napíše že je nepodporovaný tak video jede bez zvuku. S tím se asi nic nenadělá
knedlicek (1)|29.5.2009 05:51
Nejde treba pouzit opticky vystup na LCD a ten zavest do nejakeho DTS dekoderu (zesilovace) a poustet zvuk pres nej?
rommi (416)|29.5.2009 21:08
...neee Samsung nema licenciu na DTS ani na pass through to znamena nemoze poslat nedekodovany DTS na externy dekodet, takze ked je DTS neposiela nic... :-)
pfemir (74)|1.6.2009 12:05
Mohl by mi nekdo poradit jak rozchodit DLNA server na Linuxu? Uz jsem zkousel asi 4 servery a nedari se. Spojeni jako funguje, to jo, tam neni nejmensi problem, ale povetsinou vidim jenom slozky, ale zadne video soubory, ikdyz tam jsou (bavim se o mkv a mpeg2). U jednoho serveru jsem tam dokonce videl i ty soubory, ale nesly prehrat, psalo to, ze to je nepodporovany format. Na Win s tim serverem od Samsungu to funguje bez problemu. Takze bud delam neco blbe nebo nevim.
pfemir (74)|2.6.2009 19:22
Vazne nikdo nemate TV pripojenou k Linux serveru?
rommi (416)|2.6.2009 20:49
...no asi nie.., no, ja pouzivam WMP11 a chodi to ako hodiny.. ale tebe by som odporucil pozriet sa po zahranicnych forach kde riesia NAS alebo LAN HDD s embeded linuxom a na to su kadejake hracky...za vraj je dobra skusenost s twonky, ale ruku do ohna by som za to nedal....:-)
pfemir (74)|3.6.2009 07:24
Samozrejme, ze prochazim i zahranicni fora, ale co se tyka DLNA, tak se vetsinou resi pouze sdileni MP3 popr. AVI nebo pripojeni PS3 popr. klasickeho PC nebo HTPC. Takze servery co tam popisovali jsem vyzkousel, ale dopadl jsem jak jsem dopadl. Pomalu si zacinam myslet, ze dost zalezi na tom klientovi, v tomto pripade tedy TV, tak se ptam i tady, jestli to nekdo rozchodil primo s touto TV. Ono totiz nektery ty servery co jsem zkousel, maji v config souboru primo polozku ENABLE_DLNA_PS3, takze asi ne kazdy klient funguje s kazdym serverem.
O tom Twonky jsem take cetl, testovat ho chci dneska, tak uvidim.
BTW, je dost blbe, ze pres DLNA nelze pretacet nebo aspon skocit na urcity cas. Zrovna vcera se mi stalo, ze po hodine divani na film, jsem si chtel trochu upravit nastaveni obrazu, vlezl jsem do menu a kdyz jsem chtel vyskocit, zmackl jsem omylem 2x Return a film zastavil. Znovu jsem se uz na neho samozrejme nedival, takze jsem sel spat a ted ani nevim jak to dopadlo :-(
dolby digital (413)|3.6.2009 08:20
[QUOTE=pfemir;228361]Znovu jsem se uz na neho samozrejme nedival, takze jsem sel spat a ted ani nevim jak to dopadlo :-([/QUOTE]

...podľa mňa dobro zvíťazilo nad zlom....a žili až pokiaľ neumreli......:-)
artam (1147)|3.6.2009 10:04
[QUOTE=pfemir;228325]Vazne nikdo nemate TV pripojenou k Linux serveru?[/QUOTE]

Nooo, mame, ale nie cez ten v sucasnosti, a este zrejme dlhu dobu nepouzitelny paskvil s nazvom "DLNA". :)
pfemir (74)|3.6.2009 12:20
To artam: No a jak tedy? Predpokladam, ze pres nejakeho prostrednika, napr. HTPC. Nebo je nejaka jina moznost? Nehodlam k vuli prehravani filmu stavet HTPC, to uz je jednodussi pouzivat prenosny HDD.
Ze by bylo DLNA uplne nepozitelne, se rici neda, ale ma vyrazna omezeni, to je pravda. Kazdopadne, proste prehravani by melo fungovat i na jine platforme nez Windows.
Docela me zarazi, ze Samsung pro DLNA preferuje pouze platformu Windows, obvzlaste, kdyz vetsina domacich home serveru jede na linuxu a urcite i samotna TV ma zaklad v linuxu.
RoPo (6061)|3.6.2009 13:04
Proč by měl Sam preferovat jen Win platformu? Nepreferuje ji. Proto integroval universálního DLNA klienta do svých produktů s danými vlastnostmi.
pfemir (74)|3.6.2009 15:22
Ano, ale o klientovy se tu nikdo nebavi. A jestli je uplne univerzalni, uz si taky nejsem az tak jist, ikdyz stale verim, ze chyba je nekde u me a ne v TV.
Kazdopadne klienta bych zatim vynechal. O cem se tu celou dobu bavim je server a ten server co je na prilozenem CD je pouze pro win.
rommi (416)|3.6.2009 18:33
[QUOTE=pfemir;228361]Samozrejme, ze prochazim i zahranicni fora, ale co se tyka DLNA, tak se vetsinou resi pouze sdileni MP3 popr. AVI nebo pripojeni PS3 popr. klasickeho PC nebo HTPC. Takze servery co tam popisovali jsem vyzkousel, ale dopadl jsem jak jsem dopadl. Pomalu si zacinam myslet, ze dost zalezi na tom klientovi, v tomto pripade tedy TV, tak se ptam i tady, jestli to nekdo rozchodil primo s touto TV. Ono totiz nektery ty servery co jsem zkousel, maji v config souboru primo polozku ENABLE_DLNA_PS3, takze asi ne kazdy klient funguje s kazdym serverem.
O tom Twonky jsem take cetl, testovat ho chci dneska, tak uvidim.
BTW, je dost blbe, ze pres DLNA nelze pretacet nebo aspon skocit na urcity cas. Zrovna vcera se mi stalo, ze po hodine divani na film, jsem si chtel trochu upravit nastaveni obrazu, vlezl jsem do menu a kdyz jsem chtel vyskocit, zmackl jsem omylem 2x Return a film zastavil. Znovu jsem se uz na neho samozrejme nedival, takze jsem sel spat a ted ani nevim jak to dopadlo :-([/QUOTE]

no ja som si vsimol jednu vec.. ked zdielam filmy cez DLNA prostrednictvom WMP11, tak niektore filmy pretatcat idu a niektore nie.... este som nejako neskumal kde je pes zakopany, kazdopadne cez DLNA principialne pretacat IDE....
pfemir (74)|3.6.2009 19:27
Tak s tim Twonky jsem take nepochodil. AVI jede, ale mkv ne. Pise to nepodporovany format. Patral jsem na foru na webu twonky a nejaky manik se tam presne na tento problem ptal (nekdy v dubnu), ale nedostal zadnou odpoved. Takze nevim, asi budu muset koupit externi HDD a litat s nim po byte.
RoPo (6061)|4.6.2009 07:49
Jestli se nepletu, tak Twonky má RT překódovávání. To by ti mohlo pomoci.
pfemir (74)|4.6.2009 10:30
Ano nejake RT kodovani tam je, ale:
1) ty mkv soubory TV normalne prehraje, z USB HDD to jede, dokonce i pres DLNA z toho win serveru od Samsungu to jede, takze nevidim duvod.A ten win server to taky urcite neprekodovava, protoze to mam na stare sunce PC.
2) ja nemam nijak nabuseny server, aby stihal RT. k vuli spotreba prave naopak, mam vse podvoltovany a podtaktovany.
3) i kdyby, tak co na co konvertovat ?
artam (1147)|4.6.2009 13:02
[QUOTE=pfemir;228394]To artam: No a jak tedy? Predpokladam, ze pres nejakeho prostrednika, napr. HTPC. Nebo je nejaka jina moznost? Nehodlam k vuli prehravani filmu stavet HTPC, to uz je jednodussi pouzivat prenosny HDD....[/QUOTE]

Ano, cez prostrednika. Dovod je jednoduchy, ak chces skutocne univerzalne prehravanie cohokolvek cez siet, tak to ziaden sucasny TV s DLNA neumoznuje, vzdy su nejake obmedzenia, ci uz formatove, kodekove, moznosti ovladania, zobrazenia obsahu a podobne. A obavam sa, ze vzhladom na "consumer" charakter DLNA to nikdy univerzalne nebude. V tomto som velmi skepticky.

Okrem toho, na pripojenie k linux serveru predsa vobec nepotrebujem plnohodnotne supervykonne HTPC. Staci tenky klient, diskless pocitac bootovany z flashky, postaveny na vhodnej platforme (GA78...,A64X2-4850e,... pasivne chladenie, DVD,.. do buducnosti mozno aj BD). Ako prehravac je to lacne a dostatocne vykonne riesenie pre prehravanie vsetkych HD formatov v sucasnosti a predpokladam, ze aj zopar rokov do buducnosti.
PaJaSoft (827)|4.6.2009 14:56
FYI:

SAN DIEGO, CA (April 28, 2009)—PacketVideo (PV) announced today that a license for its award-winning TwonkyMedia™ server software will be included with the new Panasonic VIERA® Z1, V10 and G15 TV series, available sequentially in European countries starting in May 2009. TwonkyMedia server, provided at no charge to VIERA TV users, will enable them to stream digital photos and videos from their Windows PCs and Macs to the TV, as well as to hundreds of other popular compatible consumer electronics devices.
pfemir (74)|4.6.2009 17:05
To artam: Ver mi, ze otazkou HTPC jsem se zabyval hodne dlouho, cca 2roky. Hlavne jsem resil pro a proti HTPC vs. popcorn a jemu podobne. Jeste na konci lonskeho roku jsem byl rozhodnut, ze jakmile koupim TV, postavim i HTPC, abych to mel cim krmit. Pak se ale objevili tyto TV a HTPC pro me stratilo uplne vyznam, protoze mi dokaze nabidnout jenom o malinko vice nez samotna TV a to mi za 10tis. nestoji. Oproti USB HDD je to pouze prehravani DVD a oproti DLNA ovladani (pretaceni nebo skok), ale verim ze toto se da poresit softwarove v nejakem dalsim FW.

A co se tyka DLNA na linux serveru, tak to taky musi jit. Kdyz to jede na win tak to musi jet i na linuxu. Akorat to asi bude nejakou dobu trvat.
rommi (416)|4.6.2009 17:22
[QUOTE=pfemir;228439]Tak s tim Twonky jsem take nepochodil. AVI jede, ale mkv ne. Pise to nepodporovany format. Patral jsem na foru na webu twonky a nejaky manik se tam presne na tento problem ptal (nekdy v dubnu), ale nedostal zadnou odpoved. Takze nevim, asi budu muset koupit externi HDD a litat s nim po byte.[/QUOTE]

...MKV, to nevie ani WMP11 ja som to vyriesil podla jednej rady a za .mkv som prihodil este .avi cize xxx.mkv.avi a uz ta valilo... TV s tym problem nema...
dolby digital (413)|4.6.2009 17:31
[QUOTE=pfemir;228583]To artam: Ver mi, ze otazkou HTPC jsem se zabyval hodne dlouho, cca 2roky. Hlavne jsem resil pro a proti HTPC vs. popcorn a jemu podobne. Jeste na konci lonskeho roku jsem byl rozhodnut, ze jakmile koupim TV, postavim i HTPC, abych to mel cim krmit. Pak se ale objevili tyto TV a HTPC pro me stratilo uplne vyznam, protoze mi dokaze nabidnout jenom o malinko vice nez samotna TV a to mi za 10tis. nestoji. Oproti USB HDD je to pouze prehravani DVD a oproti DLNA ovladani (pretaceni nebo skok), ale verim ze toto se da poresit softwarove v nejakem dalsim FW.

A co se tyka DLNA na linux serveru, tak to taky musi jit. Kdyz to jede na win tak to musi jet i na linuxu. Akorat to asi bude nejakou dobu trvat.[/QUOTE]

Raz sa určite dočkáš :-), ja Ti len z vlastnej skúsenosti prezradím že som bol hádam najväčší fandista DLNA na TV na tomto fóre a už som si kúpil eGreat :-) :-) :-), predsa komfort je komfort a modliť sa či mi to tá TV prehraje alebo to budem musieť nechať prebehnúť cez nejaký soft na PC alebo preinštalovať zvukovú stopu alebo alebo alebo....tiež som si dlhší čas myslel že ved za to nič nedám, ved to mám za pár minutiek zmáknuté a pod., ale z jednej minútky sú dve, tri, a zrazu ďalší problém a pod., Samozrejme každý máme svoj názor, len Ti chcem naznačiť že už tu zopár nadšencov stratilo nádej na plnohodnotné prehrávanie cez TV ale kto vie ako to bude v ďalších generáciách TV. Na druhej strane zasa mi pribudla krabička, ďalšie diaľkové, ďalšie svetielka v stolíku, .........
pfemir (74)|4.6.2009 17:45
To rommi: A proc pouzivas WMP11 ? Vzdyt pres ten PC Share Manager to jede bez problemu.

To DD: Ano, je mozne, ze k tomu taky dospeji a dost mozna, ze hodne brzy, uvidime.
rommi (416)|4.6.2009 18:31
[QUOTE=pfemir;228588]To rommi: A proc pouzivas WMP11 ? Vzdyt pres ten PC Share Manager to jede bez problemu.

To DD: Ano, je mozne, ze k tomu taky dospeji a dost mozna, ze hodne brzy, uvidime.[/QUOTE]

...dobra otazka, lebo som uz pouzival DLNA pred tym ako som kupil samsunga a mam tam haldu mp3-ek, fotiek a filmov aj so spravnym popisom, s playlistami, zatriedene do kategorii podla zanru, indicii a pod.. a uz sa mi to nechce znova cele prerabat, napodiv, telka tomu rozumie bez problemov (myslim tym rozne playlisty, triedenia a vyhladavnia podla zanru, autorov, rokov vydani a podobne....)
pfemir (74)|4.6.2009 18:56
To chapu, ale prece neni problem mit spustene oba dva a to co ti nejede na WMP11 poustet pres PC SM. Ale pokud ti to s tim .avi jede tak proc ne.
Kynio (52)|13.6.2009 20:12
zkoušel sem na mojí LE37B650 různý videa přes DLNA a ani jedno prostě nešlo přesouvat. Třeba v budoucím firmware to půjde uvidíme.
dolehaj (41)|14.6.2009 21:38
Trochu som sa tomu zavenoval a narazil som na jeden základný problém - záleží asi na verzii DLNA. Verzia 1.0 podľa všetkého nepodporuje pretáčanie. Môžete to nájsť tu: http://www.dlna.org/products
Pri každom výrobku je priložený certifikát so špecifikáciou, ktorú verziu a operácie podporuje. Takže sa asi oplatí počkať na TV s podporou vyššej verzie DLNA, u verzie 1.5 tomu už tak je, ale tú zatiaľ podporujú iba špičkové hájendy, napr. Z-ková plazma od Panáka z novej edície, jej cena je ale 5k+ EUR. Prípadne počkať na vývoj. To je aj môj prípad, dovtedy to istí HTPC. :-)
Čo by som ale rád vyskúšal, je DLNA klient na PC. Poznáte nejakého pod W2k? A ešte čosi, tversity nechodí pod vista x64, existuje aj tu niečo s podobným rozsahom? Dík za postrehy. ;)
artam (1147)|15.6.2009 14:15
[QUOTE=pfemir;228583]To artam: Ver mi, ze otazkou HTPC jsem se zabyval hodne dlouho, cca 2roky. Hlavne jsem resil pro a proti HTPC vs. popcorn a jemu podobne. Jeste na konci lonskeho roku jsem byl rozhodnut, ze jakmile koupim TV, postavim i HTPC, abych to mel cim krmit. Pak se ale objevili tyto TV a HTPC pro me stratilo uplne vyznam, protoze mi dokaze nabidnout jenom o malinko vice nez samotna TV a to mi za 10tis. nestoji. Oproti USB HDD je to pouze prehravani DVD a oproti DLNA ovladani (pretaceni nebo skok), ale verim ze toto se da poresit softwarove v nejakem dalsim FW.

A co se tyka DLNA na linux serveru, tak to taky musi jit. Kdyz to jede na win tak to musi jet i na linuxu. Akorat to asi bude nejakou dobu trvat.[/QUOTE]

Podla mna to tiez v linuxe musi ist, ale nemam TV s DLNA, aby som to vyskusal (a ani zatial nemienim kupovat nejaky novy TV len kvoli tejto polofunkcnej technologii, ktora podla mna nikdy univerzalne fungovat nebude a nejake nove "fw" to podla mna nezachrania). Preto pouzivam jednoduche a cenovo zatial podla mna bezkonkurencne riesenie s tenkym klientom (uvazujeme pomer cena/vlastnosti).

Este k HTPC: Nech ma kazdy na to nazor, aky chce. Ja tvrdim (a mozem to dokazat na X prikladoch), ze pokial sa HTPC raz posklada a nakonfiguruje podla urcitych "pravidiel", tak dokaze fungovat bezudrzbovo mnoho rokov a je presne rovnako "user-friendly" a ovladatelny, ako lubovolna krabicka typu popcorn alebo eGreat. Dokonca ani nase krajsie polovicky s tym nemaju problem a beru to ako ovladanie "nejakej krabicky" dialkovym ovladacom. :)

Je nutne splnit iba jedinu dolezitu podmienku - ze spotrebitel ho skutocne "len pouziva" na ten ucel, na ktory je to urcene (t.j. ma zakazane sam manipulovat s OS, zbytocne a nezmyselne upgradovat ovladace, ked tie stare funguju, instalovat "free" zbytocnosti a pod.).
aragorn (96)|15.6.2009 14:48
[QUOTE=oldgringo;229657]Trochu som sa tomu zavenoval a narazil som na jeden základný problém - záleží asi na verzii DLNA. Verzia 1.0 podľa všetkého nepodporuje pretáčanie. Môžete to nájsť tu: http://www.dlna.org/products
Pri každom výrobku je priložený certifikát so špecifikáciou, ktorú verziu a operácie podporuje. Takže sa asi oplatí počkať na TV s podporou vyššej verzie DLNA, u verzie 1.5 tomu už tak je, ale tú zatiaľ podporujú iba špičkové hájendy, napr. Z-ková plazma od Panáka z novej edície, jej cena je ale 5k+ EUR. Prípadne počkať na vývoj. To je aj môj prípad, dovtedy to istí HTPC. :-)
Čo by som ale rád vyskúšal, je DLNA klient na PC. Poznáte nejakého pod W2k? A ešte čosi, tversity nechodí pod vista x64, existuje aj tu niečo s podobným rozsahom? Dík za postrehy. ;)[/QUOTE]

skus http://www.twonkyvision.de/index.html TwonkyMedia manager (osobne som to neskusal)

co sa tyka verzii DLNA neviem ci to suvisi s podporovu pretacania (napr aj nove Samsung televizory maju certifikat 1.5 ale nemaju z nom oznacenu podporu pretacania)
rommi (416)|16.6.2009 19:59
[QUOTE=aragorn;229706]skus http://www.twonkyvision.de/index.html TwonkyMedia manager (osobne som to neskusal)

co sa tyka verzii DLNA neviem ci to suvisi s podporovu pretacania (napr aj nove Samsung televizory maju certifikat 1.5 ale nemaju z nom oznacenu podporu pretacania)[/QUOTE]

...pri tych pretacaniach je to divne...uz som to pisal pri "recenzovani" B750-ky o par for vedla, pretacanie na na mojej B750-ke v DLNA rezime ide, ibaze nie na vsetkych videach, este som exaktne neprisel na to pri ktorych ano a pri ktorych nie, ale principialne pretacanie "FUNGUJE - je zapracovane vo FW"
teraz je otazka , ked nefunguje ci je to chyba FW v telke alebo media servera...????
pozeral som aj do videii trebarz 007 QOS XVID s MP3 - pretaca v pohode podobne devkara frantiska aj uhol pohladu aj next....
nenasiel som nejaku spojitist lebo niektore videa XVID s 2ch MP3 pretacat idu a ine nie...
miro333 (716)|16.6.2009 20:55
porovnaj videá cez GSpot, ten ukáže podrobné parametre a ľahšie uvidíš rozdiely medzi nimi...
rommi (416)|16.6.2009 21:37
[QUOTE=miro333;229832]porovnaj videá cez GSpot, ten ukáže podrobné parametre a ľahšie uvidíš rozdiely medzi nimi...[/QUOTE]

...to hej, ale pointa je kusok inde... DLNA pozna cca 250-300 A/V profilov, ktore musia (mali by) byt dodrzane, aby ta cela masineria fungovala, pokial dodrzane nie su tak to fungovat nemusi...
to znamena ze pokial video v jeho strukture nepasuje do DLNA profilu, tak si s tym DLNA player nemusi (ale moze) poradit.....
..a priznam sa, nechce sa mi hladat ktory file ma ake parametre a do akeho profilu by mohol/mal pasovat a preco nepasuje... na to som moc "konzumny".... :-)
karel7000 (15)|16.6.2009 22:02
co sa tyka verzii DLNA neviem ci to suvisi s podporovu pretacania (napr aj nove Samsung televizory maju certifikat 1.5 ale nemaju z nom oznacenu podporu pretacania)[/QUOTE]

přetáčení funguje na Samsung UE B7020 u DLNA u všech TV nativně podporovaných formátů včetně AVI/DivX, MKV aj. i s korektním posuvem času u textových titulků (testováno na SRT formátu), ale spíš to bude tím, že TV umí tyto soubory přehrávat sama od sebe a přes DLNA tak jede defacto pouze stahování souborů ze "sdílecího" serveru.

Mimochodem, řada B7000 má DLNA asi nejkorektnější ze všech TV, co jsem zkoušel vč, nových modelů Sony.
RoPo (6061)|17.6.2009 07:57
karel7000: Principiélné stejně - "přes DLNA" se přehrávají i soubory z USB.

Když jsem zkoušel DLNA, tak na mém PS50756 přetáčení funguje také na některých souborech a na některých nefunguje. Dále jsem se tím nezabýval. Mám HTPC. Podpora není 100% a nikdy ani být nemůže.