Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

TomZ (23)|1.11.2009 18:06
Muzes prosim napsat konkretneji, co clovek ma v pocitaci/televizi nastavit, aby mohl pustit film v tv pomoci pc? (pripadne fotky/hudbu). Nevim kde v WMP to ovladani najit. Diky
rommi (416)|1.11.2009 18:34
no v prvom rade musi byt v DLNA povoleny pristup z TV vid img
v druhom rade musi byt v TV povolene ovladanie vzdialenymi zariadeniami - je to v casti MENU - aplikacia - stredisko domacej siete - media - Nezname zariadenie (bohvie kde sa to namapuje) Povol.
nasledne v kniznici medii pravym tlacitko porehrat v - TV a malo by to slapat.....
dlna povolenie.jpg dlna to tv.jpg dlna DMP.jpg
TomZ (23)|1.11.2009 18:44
OK, pak zkusim. Diky.
jis (1301)|2.11.2009 01:27
[quote=rommi;246519]Niekto sa tu pytal, ci dokaze samsung TV B-eckovej rady chodit ako DMR alebo iba ako DMP
takze po testovani mozem povedat ze zvlada aj DMR - rozchodil com ovladanie TV prostrednictvom WMP 12 vo windows 7 - WMP 12 posle medium a dokaze ovladat prehravanie medii prostrednictvom DLNA
testovana zostava: DLNA DMS windows XP WMP 11, DLNA DMC windows 7 WMP 12, DLNA DMR Samsung LE40B750 fw 2004.1[/quote]Ovládání TV funguje pouze z WMP12 ve W7, nebo i z WMP11 ve WXP?
rommi (416)|2.11.2009 19:35
[quote=jis;246596]Ovládání TV funguje pouze z WMP12 ve W7, nebo i z WMP11 ve WXP?[/quote]

...jedine wo WMP12 vo win7 - this si nef "feature"
a druha feature je aktivny DLNA DMS mod kedy sa da do DLNA ukladat a ovladat player vo WMP12 ako DMR prostrednictvom nejakeho DMC (zatial nevyskusane)
marlo3776 (9)|14.11.2009 14:17
Najde sa tu niekto kto by mi popisal ako spojazdnit to Tversity.
Nainstaloval som si to na PC winXP... ale nedokazem to spojazdnit.
Stale mi pise Service is stoped or connection error.

TV mam philips 37pfl8404h/12 a ked z menu skusam prehldavat PC tiez mi nic nenajde.Samotny NET na TV ide.

Ak sa niekto obetuje a vysvetlimi to ako laikovy budem rad.
Dakujem
dunaj (1030)|14.11.2009 22:42
[quote=marlo3776;248565]Najde sa tu niekto kto by mi popisal ako spojazdnit to Tversity.
Nainstaloval som si to na PC winXP... ale nedokazem to spojazdnit.
Stale mi pise Service is stoped or connection error.

TV mam philips 37pfl8404h/12 a ked z menu skusam prehldavat PC tiez mi nic nenajde.Samotny NET na TV ide.

Ak sa niekto obetuje a vysvetlimi to ako laikovy budem rad.
Dakujem[/quote]

Skus PS3 Mediaserver. Je zadarmo a funguje na prvy sup.
marlo3776 (9)|15.11.2009 01:50
PS3 Mediaserver je pre pripojenie PS3 nie ?

ja PS3 nemam.

mam tv a PC ...
65pavouk (255)|16.11.2009 21:54
[quote=ludva10;243620]Tak jsem zkusil jak to zatržítko, tak do vyjímek Noda dát ty porty a bohužel mi to pořád nejede[/quote]

zkus dát v NOD: klikni pravým tlačítkem na ikoně v systémové liště na NOD a odklepni síťová připojení, tam bys měl vidět proces Twonkymediaserver.exe a dej zase pravým a pak zafajfkneš "povolit komunikaci pro daný proces" a mělo by to jít. (na síťová připojení se dostaneš i přes menu NOD).
No já to rozhýbal na panáku TX-P42V10E, na TV se zobrazí všechny nasdílené složky, vypíše to pak i počet souborů, ale žádný to nezobrazí a napíše to, že uvedený formát nepodporuje (obyčejné jpeg, jpg, divix a pod.), přitom, když jsem to zkoušel při testování poprvé, tak to šlo a nyní ne, nevíte čím to může být? díky za radu.
dunaj (1030)|16.11.2009 22:53
[quote=marlo3776;248675]PS3 Mediaserver je pre pripojenie PS3 nie ?

ja PS3 nemam.

mam tv a PC ...[/quote]

Je to standardny DMS, cize ide aj bez PS3.
PS3MS.JPG PS3MS2.JPG
65pavouk (255)|17.11.2009 12:24
[quote=65pavouk;248954]zkus dát v NOD: klikni pravým tlačítkem na ikoně v systémové liště na NOD a odklepni síťová připojení, tam bys měl vidět proces Twonkymediaserver.exe a dej zase pravým a pak zafajfkneš "povolit komunikaci pro daný proces" a mělo by to jít. (na síťová připojení se dostaneš i přes menu NOD).
No já to rozhýbal na panáku TX-P42V10E, na TV se zobrazí všechny nasdílené složky, vypíše to pak i počet souborů, ale žádný to nezobrazí a napíše to, že uvedený formát nepodporuje (obyčejné jpeg, jpg, divix a pod.), přitom, když jsem to zkoušel při testování poprvé, tak to šlo a nyní ne, nevíte čím to může být? díky za radu.[/quote]

tak už jsem to rozchodil, bylo potřeba nastavit na Twonky v nastavení zdrojových souborů pro sdílení volbu "pro všechny typy souborů" (neboť pokud se tam například ve složce obrázků vyskytne i jiný typ souborů, tak to pak nezobrazí ani ty, které by server zobrazit měl)
marlo3776 (9)|18.11.2009 15:38
[quote=dunaj;248964]Je to standardny DMS, cize ide aj bez PS3.[/quote]

Dakujem skusim.

Ja som laboroval cca 2 dni s Tversity ale stale nic :(
Na pracovnom NB som to rozbehal skoro bez problemov ale na stolovom PC na ktorom to chcem vyuzivat tam mi to stale nejde.
Nespusit sa mi sluzba tversitymediaserver staleje v stave "starting" .
Myslim si ze ta sluzba sa spusti len vtedy ak je spojenie cez TCP/IP na TV priechodne.
Vypol som Firewall skusal som na routery nastavit routovanie..ale stale nic.

Uz neviem co by som skusil.

Skusim aj tento PS3 media server ale obavam sa ze dopadnem rovnako.

Ak by mal ktokolvek nejaky napad coeste skusit..sem s nim alebo do Sukromnej spravy.

Dakujem
Raven7 (45)|19.11.2009 14:10
Ako kazda nova technologia funguje DLNA na novom HW a operacnom systeme takmer bez problemov, ti, ktori tapaju, univernalna upnp utilitka, ktora detekuje nedostatky v nastaveni SW operacneho systemu a odporuci navod na opravu

http://www.junegillespie.plus.com/UPnPTest.exe
marlo3776 (9)|19.11.2009 21:17
Velmi dobra utilitka.
POstupoval som podla nej...dokonca som musel spravit upgrade firmware pre router.
Ale ak ked mam vsetko PASSED tak Tversity zatial nic.
Idem bojovat dalej :)
rommi (416)|27.11.2009 09:31
..tak ma ten wmp12 zacina celkom dobre srat.....
je sice pekne ze v MS pridali funciu transcodovania on the fly do podporovaneho formatu, ale ked napojim sama na DLNA wmp12 tak zacne uplne na 3 veci transcodovat aj filmy ktore bezia uplne v pohode bez trancodovania.....samozrejme ze iich oreze na formate niekedy dokonca zmrsi aspect ratio, hold budeme musiet pockat na patche aj na strane MS aj na strane SAMA....
xbender (46)|29.11.2009 18:37
dobrý den,

budu "vybavovat" obývák technikou, a když už to budu dělat, rád bych si dopřál plnohodnotný zážitek. zkoušel jsem si najít něco o DLNA, ale mám v tom pořád menší nepořádek....

budu kupovat:
LCD TV Samsung LE46B550
PS3 (výhledově)

rád bych si zařídíl centrální úložiště všech multimediálních dat (nejspíš WD My Book World Edition WDH1NC10000E). Rád bych, aby filmy tam uložené, přehrála TV a současně jsem na ně mohl na PC (máme v domě desktop a 3 notebooky). Stejně je to s hudbou.

Rád bych se zeptal, jak přesně DLNA funguje, a hlavně jestli je potřeba "aktivní prvek" v podobě PC. Neustále čtu, že WMP11 umí sdílet složky, které jsou vidět i na Tv apod. Já bych ale nechtěl mít neustále zaplnuté PC. Chci mít TV ethernetem do routeru, k routeru WD sitovy disk a na nem filmy, ktere chci poustet na TV. Soucasne se na WD HDD dostat i z jednotlivych PC, kdyz bude potreba.

Jak presne funguje DLNA server? co slouzi jako server? je to SW v pocitaci a nebo je mozne vyuzit i WD Book World Edition jako DLNA server?
rommi (416)|29.11.2009 22:36
[quote=xbender;251416]dobrý den,

budu "vybavovat" obývák technikou, a když už to budu dělat, rád bych si dopřál plnohodnotný zážitek. zkoušel jsem si najít něco o DLNA, ale mám v tom pořád menší nepořádek....

budu kupovat:
LCD TV Samsung LE46B550
PS3 (výhledově)

rád bych si zařídíl centrální úložiště všech multimediálních dat (nejspíš WD My Book World Edition WDH1NC10000E). Rád bych, aby filmy tam uložené, přehrála TV a současně jsem na ně mohl na PC (máme v domě desktop a 3 notebooky). Stejně je to s hudbou.

Rád bych se zeptal, jak přesně DLNA funguje, a hlavně jestli je potřeba "aktivní prvek" v podobě PC. Neustále čtu, že WMP11 umí sdílet složky, které jsou vidět i na Tv apod. Já bych ale nechtěl mít neustále zaplnuté PC. Chci mít TV ethernetem do routeru, k routeru WD sitovy disk a na nem filmy, ktere chci poustet na TV. Soucasne se na WD HDD dostat i z jednotlivych PC, kdyz bude potreba.

Jak presne funguje DLNA server? co slouzi jako server? je to SW v pocitaci a nebo je mozne vyuzit i WD Book World Edition jako DLNA server?[/quote]

takze v skratke....
DLNA funguje aj priamo medzi zariadeniami, ktore podporuju DLNA bez nutnosti mat PC a podobne zariadenie...
napriklad WD My Book World Edition WDH1NC10000E je DLNA kompatibilny , (ako je to v praxi treba vyskusat) takze staci, aby bol pripojeny do ethernet siete a telka alebo PS3 sa napoji priamo na disk cez DLNA a nepotrebuje PC ako "medzikus". dlna v praxi nie je nic ine ako kombinacia "komunikacneho" servera a servera HTTP, ktore bezia priamo vo FW daneho zariadenia....

ak budes mat sietovy disk (NAS) s podporou dlna - nepotrebujes mat zapnute PC....

upozornenie LE46B550 nema proamo podporu DLNA (650 uz ano) takze do dlna jedine cez medzikus trebarz PS3

..ak by taketo vysvetlenie nestacilo, napis rad doplnim podrobnejsie...
xbender (46)|30.11.2009 08:30
dekuju za info! s tou TV jsem se upsal, myslel jsem prave tu 650 radu Samsungu, jednak kvuli DLNA a jednak i proto, ze uz umi prehravat filmy z USB flashek a disku.
Tohle me musim priznat hodne potesilo, ze nebudu muset mit nekde neustale zapnuty pocitac. Prece jen je to nejaky neustaly odber energie a kdyz ma clovek chut se podivat na film z HDD, neni pohodlne muset nekde zapinat pocitac a pak do vypinat....
pokud to funguje i bez nej, je to idealni.

jeste bych se zeptal na tvoji zkusenost s DLNA, predpokladam, ze doma nebo nekde to urcite vyuzivas. Funguje to jak ma a nebo je to jen "certifikat" a nalepka na vsech pristrojich navic, aby se zvysila jejich prodejni cena? Rad bych do budoucna doma postavil DLNA sit (s PS3kou, predpokladam i nejakym audiem), ale nerad bych se poustel do marketingove bubliny...
dekuju!
gvg (6)|30.11.2009 08:48
A já mám k DLNA také dotaz: umí přehrávat ISO nebo DVD složky?
RoPo (6061)|30.11.2009 09:55
[quote=gvg;251514]A já mám k DLNA také dotaz: umí přehrávat ISO nebo DVD složky?[/quote]

On-line transkodovanim, pokud toto DLNA server umí.... nebo převodem do formátu, které podporuje zařízení pro přehrávání.

Vkládáte do DLNA příliš mnoho nadějí. Aby jste nebyli z DLNA zklamání, že vaše zařízení nepodporuje to, či ono. DLNA neumí vše, co vám přehraje PC.
gvg (6)|30.11.2009 11:02
Ano, to je mi jasné, že to není všelék. Protože však mám většinu filmů na DVD a AVI a podobné nesleduji, je pro mě funkčnost ISO nebo VIDEO_TS souborů klíčová. Rád bych se totiž vyvaroval mnoha krabičkám a měl, pokud možno, jedno řešení, které uspokojí moje nároky. Koukal jsem na netu, ale nějak se mi to nepodařilo najít, zda tento formát umí, či nikoli. Nebo ještě jinak - pokud to umí DLNA, předpokládám, že to umí i klasickou síť, takže by nemusel být problém ani s NAS, kde je to OK (zde je zase otázka, zda by DVD nebo ISO uměla přehrát TV).
RoPo (6061)|30.11.2009 11:18
[quote=gvg;251544]Ano, to je mi jasné, že to není všelék. Protože však mám většinu filmů na DVD a AVI a podobné nesleduji, je pro mě funkčnost ISO nebo VIDEO_TS souborů klíčová. Rád bych se totiž vyvaroval mnoha krabičkám a měl, pokud možno, jedno řešení, které uspokojí moje nároky. Koukal jsem na netu, ale nějak se mi to nepodařilo najít, zda tento formát umí, či nikoli. Nebo ještě jinak - pokud to umí DLNA, předpokládám, že to umí i klasickou síť, takže by nemusel být problém ani s NAS, kde je to OK (zde je zase otázka, zda by DVD nebo ISO uměla přehrát TV).[/quote]

AVI... velkou otázkou je čím je "to" v AVi zakódováno. AVI je jen obálka.

Potom tedy se vykašli na DLNA (nepomůže ti) a pořiď "krabičku" na přehrávání ISO/DVD a AVI s kodekem, který máš.
gvg (6)|30.11.2009 12:49
Aha, takže co jsem nechtěl, zde je. Zase krabička jen kvůli DVD... Ach jo. Díky moc za objasnění, i když je to pro mě zklamáním :(
RoPo (6061)|30.11.2009 13:20
[quote=gvg;251564]Aha, takže co jsem nechtěl, zde je. Zase krabička jen kvůli DVD... Ach jo. Díky moc za objasnění, i když je to pro mě zklamáním :([/quote]

Každý klient DLNA - konečný přehrávač - podporuje v rámci DLNA jen určité kodeky. Ať už zapouzdřené v AVI nebo MKV (dále MPEG, TS, atd..). ISO snad neumí žádná - to jen hádám.

Napřed si zjisti co tvůj klient, tedy TV, podporuje za kodeky. Takové přehraje. Žádné jiné.
DLNA server potom musí nabízet soubory v daném formátu. Když je DLNA server výkonější, tak umí i on-line transkodovat do nastaveného formátu - formátu, který tvůj klient přehraje.
rommi (416)|30.11.2009 20:57
[quote=xbender;251512]dekuju za info! s tou TV jsem se upsal, myslel jsem prave tu 650 radu Samsungu, jednak kvuli DLNA a jednak i proto, ze uz umi prehravat filmy z USB flashek a disku.
Tohle me musim priznat hodne potesilo, ze nebudu muset mit nekde neustale zapnuty pocitac. Prece jen je to nejaky neustaly odber energie a kdyz ma clovek chut se podivat na film z HDD, neni pohodlne muset nekde zapinat pocitac a pak do vypinat....
pokud to funguje i bez nej, je to idealni.

jeste bych se zeptal na tvoji zkusenost s DLNA, predpokladam, ze doma nebo nekde to urcite vyuzivas. Funguje to jak ma a nebo je to jen "certifikat" a nalepka na vsech pristrojich navic, aby se zvysila jejich prodejni cena? Rad bych do budoucna doma postavil DLNA sit (s PS3kou, predpokladam i nejakym audiem), ale nerad bych se poustel do marketingove bubliny...
dekuju![/quote]

este na doplnenie..... ten WD disk WDH1NC10000E pouziva TwonkyMedia server
http://www.twonkyforum.com/viewtopic.php?f=2&t=6741
a vyzera ze WD sa aj stara u update....

Firmware Version 01.01.16
New Features:
• Added Windows 7 DMS compliance

Firmware Version 01.01.14
New Features:
• Updated TwonkyMedia™ Server v5.1 which improves compatibility and support for
Windows 7

..celkom dobra volba otazka je ako to bude fungovat v praxi....
rommi (416)|30.11.2009 23:23
Len pre tu srandu som checkol twonkymedia 5.0.68 win32 v kombinacii s iPhone, noka N95 a samsung TV a je to celkom "jedle"..... Takze ak niekto rozmysla nad externym HDD s twonky v kombinacii so samsungom TV tak sa to celkom da...

nefunguju titulky - ale to skoro nikde (okrem original samsung managera),a je tam celkom fajn triedenie a adresarova struktura, takze sa v tom da dobre vyznat funguje aj upload na server..takze ziadny zazrak ale... aspon to funguje...
xbender (46)|1.12.2009 08:48
diky za vyzkouseni! to, ze ma samotny WD HDD World edition nejakej media server jsem vubec netusil...a co jsem se dival, tak nevypada uplne spatne. Akorat resim ty titulky. Rad bych pustil sem tam z toho disku i nejakej film nasim a ti anglictinu urcite nezvladaji, takze titulky jsou nutnost. Alespon v te podobe, ze je dam na disku do stejneho adresare, jako je film a nazvu je uplne stejne. Pak by to melo jet, ne? mas moznost kdyz tak prosim vyzkouset? A jak to bude s diakritikou?
RoPo (6061)|1.12.2009 09:43
[quote=xbender;251807]diky za vyzkouseni! to, ze ma samotny WD HDD World edition nejakej media server jsem vubec netusil...a co jsem se dival, tak nevypada uplne spatne. Akorat resim ty titulky. Rad bych pustil sem tam z toho disku i nejakej film nasim a ti anglictinu urcite nezvladaji, takze titulky jsou nutnost. Alespon v te podobe, ze je dam na disku do stejneho adresare, jako je film a nazvu je uplne stejne. Pak by to melo jet, ne? mas moznost kdyz tak prosim vyzkouset? A jak to bude s diakritikou?[/quote]

Titulky nejsou v DLNA k dispozici. Musel by jsi "vpálit" titulky do videa - transkodovat.

DLNA není PC. Zkuste to pochopit.
xbender (46)|1.12.2009 09:57
[quote=RoPo;251819]Titulky nejsou v DLNA k dispozici. Musel by jsi "vpálit" titulky do videa - transkodovat.
DLNA není PC. Zkuste to pochopit.[/quote]

me je jasny, ze DLNA je jen komunikacni protokol, ale pokud Samsung 650 (potazmo 750, ktery ma rommi) umi prehravat titulky k filmum tak, ze vezme titulku v pripade, ze se jmenuji stejne a jsou na stejnem miste, tak by to fungovat melo, ne? Proto jsem prosim rommiho, jestli ma moznos to vyzkouset a jeho samsung toto dokaze - je to tim padem dotaz vice na funkci TV, nez dlna...to uznavam...
RoPo (6061)|1.12.2009 10:26
[quote=xbender;251820]me je jasny, ze DLNA je jen komunikacni protokol, ale pokud Samsung 650 (potazmo 750, ktery ma rommi) umi prehravat titulky k filmum tak, ze vezme titulku v pripade, ze se jmenuji stejne a jsou na stejnem miste, tak by to fungovat melo, ne? Proto jsem prosim rommiho, jestli ma moznos to vyzkouset a jeho samsung toto dokaze - je to tim padem dotaz vice na funkci TV, nez dlna...to uznavam...[/quote]

Jestli se nepletu, tak to ale umí z USB. Přes DLNA ne.
xbender (46)|1.12.2009 10:41
[quote=RoPo;251830]Jestli se nepletu, tak to ale umí z USB. Přes DLNA ne.[/quote]

hmmmm....to je zajimave. takze titulky prehraju pouze pokud film prehravam z USB pripojeneho disku a nikoliv pokud prehravam film z externiho HDD pres DLNA? :-( to je ale spatne! Vyresilo by to prehravani filmu pres PS3 popr. WD HD TV Live?
wd hd tv live: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jis (1301)|1.12.2009 10:53
[quote=rommi;251763]nefunguju titulky - ale to skoro nikde (okrem original samsung managera)...[/quote]
[quote=RoPo;251830]Jestli se nepletu, tak to ale umí z USB. Přes DLNA ne.[/quote]Viz rommi o několik příspěvků výše. RoPo, ty asi nemáš zkušenost se Samsung PC Share Managerem, je to tak?
pavzat (21)|1.12.2009 11:06
Da se pouzit i jine zarizeni nez WD HDD World edition?poslete mi sem prosim nejake odkazy,diky
RoPo (6061)|1.12.2009 11:27
[quote=jis;251839]Viz rommi o několik příspěvků výše. RoPo, ty asi nemáš zkušenost se Samsung PC Share Managerem, je to tak?[/quote]

To víš, že mám. Zkusil jsem jej (cca. před rokem) a odinstaloval jsem jej. Nepodporuje všechno, co bych si přál.

Navíc k čemu to, když musí běžet PC?
jis (1301)|1.12.2009 11:33
[quote=RoPo;251845]To víš, že mám. Zkusil jsem jej (cca. před rokem) a odinstaloval jsem jej. Nepodporuje všechno, co bych si přál.
Navíc k čemu to, když musí běžet PC?[/quote]Ale o to mi vůbec nešlo. Ty jsi opakovaně psal, že titulky přes DLNA nejdou, avšak Samsung PC Share Manager je podporuje a ty přitom píšeš, že s ním máš zkušenost.
RoPo (6061)|1.12.2009 11:34
[quote=pavzat;251842]Da se pouzit i jine zarizeni nez WD HDD World edition?poslete mi sem prosim nejake odkazy,diky[/quote]


Např. PS3, který provádí přes TVersity transkódování do formátu, který ti podporuje TV:

http://forums.tversity.com/viewtopic.php?f=28&t=8063
RoPo (6061)|1.12.2009 11:37
[quote=jis;251846]Ale o to mi vůbec nešlo. Ty jsi opakovaně psal, že titulky přes DLNA nejdou, avšak Samsung PC Share Manager je podporuje a ty přitom píšeš, že s ním máš zkušenost.[/quote]

O zkušenosti jsem nic nepsal... Psal jsem "jestli se nepletu"...
Samsung PC Share manager jsem kdysi zkoušel, jak jsem psal.

Samsung PC Share manager je pro PC, což znamená zapnuté PC = nežádoucí.
Předpokládám, že Samsung PC Share manager provádí v případě použití titulků transkódování. Takže obchází možnosti standardního DLNA.


Mohu Samsung PC Share manager v nejnovější verzi vyzkoušet. To zkusím. Samo mě zajímá jak to teď Samsung PC Share manager s titulky provádí.
jis (1301)|1.12.2009 11:52
[quote=RoPo;251848]O zkušenosti jsem nic nepsal... Psal jsem "jestli se nepletu"...[/quote]Hele já tě nechci brát za slovo, ale jasně jsi na mou otázku napsal, že zkušenost máš:
[quote=jis;251839]Viz rommi o několik příspěvků výše. RoPo, ty asi nemáš zkušenost se Samsung PC Share Managerem, je to tak?[/quote]
[quote=RoPo;251845]To víš, že mám. Zkusil jsem jej (cca. před rokem) a odinstaloval jsem jej. Nepodporuje všechno, co bych si přál.[/quote]


Já jsem také ekolog, ale o tom diskuze přece vůbec nebyla. Na druhou stranu jsou i tací, kterým PC jede nonstop a těm se DLNA přístup k PC může hodit (patřím mezi ně a můj netbook žere cca 15W, tj. méně než kdejaký NAS):[quote=RoPo;251848]Samsung PC Share manager je pro PC, což znamená zapnuté PC = nežádoucí.[/quote]
Miluji nepodložené dohady:[quote=RoPo;251848]Předpokládám, že Samsung PC Share manager provádí v případě použití titulků transkódování. Takže obchází možnosti standardního DLNA.[/quote]
To bude nejlepší, díky:[quote=RoPo;251848]Mohu Samsung PC Share manager v nejnovější verzi vyzkoušet. To zkusím. Samo mě zajímá jak to teď Samsung PC Share manager s titulky provádí.[/quote]
RoPo (6061)|1.12.2009 12:11
[quote=jis;251856]Hele já tě nechci brát za slovo, ale jasně jsi na mou otázku napsal:

Já jsem také ekolog, ale o tom diskuze vůbec nebyla. Na druhou stranu jsou i tací, kterým PC jede nonstop a těm se DLNA přístup k PC může hodit:

To bude nejlepší, díky:[/quote]

Opět píši. Jestli Samsung PS Share titulky podporuje, tak očekávám, že transkoduje. Ověřím na nové verzi.

V DLNA o titulcích nic není. A o tom jsem jasně psal. Už je to jasné?
PaJaSoft (827)|1.12.2009 16:17
[quote=RoPo;251863]V DLNA o titulcích nic není. A o tom jsem jasně psal. Už je to jasné?[/quote]

A proc by si DMP nemohl DMS pozadat dalsim HTTP requestem o jiny objekt? Treba odvozenym od nazvu pozadovaneho videa - stejne tak jak to dela kazdy sebepitomnejsi (ano, nekteri jsou jeste o tridu horsi) SW player?
rommi (416)|1.12.2009 16:59
[quote=PaJaSoft;251911]A proc by si DMP nemohl DMS pozadat dalsim HTTP requestem o jiny objekt? Treba odvozenym od nazvu pozadovaneho videa - stejne tak jak to dela kazdy sebepitomnejsi (ano, nekteri jsou jeste o tridu horsi) SW player?[/quote]

..ano mohol, problem je ze to vobec nie je standardizovane.. a tym padom necertifokavetelne a tym padom si to bude kazdy robit ako chce... :-)
rommi (416)|1.12.2009 17:01
[quote=RoPo;251863]Opět píši. Jestli Samsung PS Share titulky podporuje, tak očekávám, že transkoduje. Ověřím na nové verzi.

V DLNA o titulcích nic není. A o tom jsem jasně psal. Už je to jasné?[/quote]

...nie samsung share manager netranskoduje, telka podporuje titulky trebarz v SRT formate a taha si ich priamo z DLNA servera - video + titulky (ak sa volaju rovnako ako film) - problem je ze to je "samsung home made" standard...samsung telka - samsung share manager....
jis (1301)|1.12.2009 17:19
Díky rommi. Mimochodem DLNA server serviio titulky pro Samsung TV rovněž podporuje, má přímo režim Samsung Wiselink.
http://www.serviio.org/features
rommi (416)|1.12.2009 17:33
...ono je len otazka casu, kedy sa to da do standardu....ale co dovtedy... :-)

...copy paste z fora twonky....
Re: External Subs on PS3 ?

by Twonky-Rene on Mon Nov 23, 2009 11:43 am
Hi!

Actually, TMS does support subtitles. The problem is, that there is no standard support for subtitles.

The subtitle support currently in TMS is as follows:

For .avi/.divx files, TwonkyMedia server checks if a file with the same name and one of the following extensions (.srt/.sub/.txt/.smi/.ssa/.psb/.ass) exists. If such a file exists, two additional properties are added to the resource element of the item:
pv:subtitleFileType="SRT"
One of the following values according to the extension: SRT/SUB/TXT/SMI/SSA/PSB/ASS
pv:subtitleFileUri="http://IP:portnumber/disk/O0$3$25I45.srt"
URI of the file containing the caption data

These two properties are included in the element of the according video file.
Constraints:
1. File name comparison is case insensitive. Therefore the files "file1.avi" and "FILE1.SRT" are considered matching.
2. If multiple subtitle/caption files are available for a video item, the server will include only one of the subtitle/caption files in the element. Which one this will be, depends on the order of entries in the file system directory structure, so it is undefined – as a user in general only want to see one language in subtitels this is not a real issue.
3. File extensions are limited to the list outlined in the beginning of this chapter.

Best regards,

René
RoPo (6061)|1.12.2009 21:16
[quote=PaJaSoft;251911]A proc by si DMP nemohl DMS pozadat dalsim HTTP requestem o jiny objekt? Treba odvozenym od nazvu pozadovaneho videa - stejne tak jak to dela kazdy sebepitomnejsi (ano, nekteri jsou jeste o tridu horsi) SW player?[/quote]

Můžeš se třeba stavět na hlavu :-E , ale prostě to není ve standardu DLNA.
Navíc, podle mě, HW TV nemá dostatečný výkon na renderování titulku do obrazu.
DSP má co dělat s postprocessingem obrazu.

Počkejme na rozšíření např. procesorů CELL. Mám dojem, že Toshiba už má v prodeji takovéto stroje.
marlo3776 (9)|4.12.2009 22:32
vedel by mi niekto poradit preco niektore .mkv mi cez Tversity idu prehrat a niektore nie ?
na PC mi idu prehrat aj tie co cez Tversity na TV nejdu.
Napsie subor sa neda najst alebo neznamy subor.
RoPo (6061)|6.12.2009 10:51
Prvděpodobně nepodporovaný formát - způsob zakódování. Podívej se přesně jak jsou soubory co jdou a co nejdou přehrát zakódovány. Např. programem MediaInfo.
gazimeta (4)|7.12.2009 23:58
[quote=marlo3776;252652]vedel by mi niekto poradit preco niektore .mkv mi cez Tversity idu prehrat a niektore nie ?
na PC mi idu prehrat aj tie co cez Tversity na TV nejdu.
Napsie subor sa neda najst alebo neznamy subor.[/quote]

JA MAM SAMSUNG SAMSUNG PS50B850+EXTERNY HDD WD MYBOOKWORLD EDITION II 2TB+SAT DREAMBOX DM800HD A FILMY MKV RIESIL SOM TAK ZE CEZ SHAREMANAGER MI ISLI A CEZ DLNA HDD WD MI NEISLI A KED SOM MENIL KONCOVKU Z mkv NA ts TAK IDE ALEBO wmv IDE ALE VECINOU POZERAM CEZ DREAMBOX TEN MA AJ PLUGIN DVD PLAYER A DVD SUBORI IDU SUPER AKO KEBY TAM BOLO DVD SKODA ZE MI NEIDE DTS A VSETKO MAM ULOZENE V HDD A PC VOBEC NEPOUZIVAM A ESTE NAHRAVAM HD DREAMBOX MI ULOZI V EXTERNOM HDD A TV ICH PREHRAVA BEZ PROBLEMOU CEZ DLNA LEBO SU ULOZENE AKO ts TAK SKUS STOU KONCOVKU JA TO ROBIM V TOTALCOMANDERI.
marlo3776 (9)|8.12.2009 21:40
S tym premenovanim som to skusal ale nepomohlo.
Cez programmedia info som pozrel parametre.Su tam rozdieli ale ja nie som tak skuseny aby som vedel povedat co je pricinou problemu a hlavne ako ho odstranit.
Ak sa na to niekto pozrie a bude vediet kde je problem rad si necham poradit.

Dakujem
RoPo (6061)|9.12.2009 07:51
[quote=marlo3776;253425]S tym premenovanim som to skusal ale nepomohlo.
Cez programmedia info som pozrel parametre.Su tam rozdieli ale ja nie som tak skuseny aby som vedel povedat co je pricinou problemu a hlavne ako ho odstranit.
Ak sa na to niekto pozrie a bude vediet kde je problem rad si necham poradit.

Dakujem[/quote]

Ptroblém může být s tím, že nefunkční video má vysoký bitrate - 10.7 Mbps
Nebo také v tom, že je kódováno profilem H@4.1 se 4 refreames.