Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

RoPo (6061)|14.1.2010 07:51
[quote=vandal666;260015]no podla vsetkeho iba 10Mbps aj to iba 5 z toho vyuzije... :([/quote]

Podle mě je v TV 10mbit karta. Zkus na kartě v PC nastavit 100Mbit fullduplex. Ve vlastnostech síťové karty, v detailním nastavení.
RoPo (6061)|14.1.2010 07:54
Zkus streamovat z jiného PC/notebook. Co máš za konfiguraci PC?

Myslím si, že problém je spíše v PC (OS) nebo v daných MKV souborech.
vandal666 (30)|14.1.2010 15:22
z NTB/ineho PC nemam ako streamovat... moje PC: MB: ASUS P5KC| CPU: Intel® Core 2 Duo E8200 - 2,66GHz@3GHz +AC freezer 7 PRO rev.2 | RAM: 2x Kingstone 2GB | VGA: ATI Gainward 4850 GS | HDD: Samsung 1TB| DVD-RW: Asus 2014L1T | PSU: Fortron 400W | Sound: Audigy+IEE1394

OS: Windows 7 Ultimate

dufam , ze staci :)

edit: sietovka je Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller, full duplex 100Mbps nepomohlo...
RoPo (6061)|14.1.2010 16:01
"Závada" bude v SW "konfiguraci" PC. Takto "na dálku" se těžko radí...
Co zkusit vypnout EIST v BIOSU PC... Nebo zkus nepřetaktovat.

Zkus během přehrávání na PC hejbat alespoň s myší....

Trhání se děje při jakémkoliv filmu (MKV, AVI, WMV, atd...)?
vandal666 (30)|14.1.2010 16:39
EIST(Enhanced intel SPeedstep Technology) som vypol, takisto taktovanie vypnute, hybal som mysou pri prehravani = bezo zmeny-trhanie... Rozne formaty videi som neskusal, jedine kedy mi netrhalo bolo pri tíchto, vid priloha.

zopar DivX co som skusal tak sli v pohode...
rommi (416)|14.1.2010 16:54
[quote=vandal666;260153]EIST(Enhanced intel SPeedstep Technology) som vypol, takisto taktovanie vypnute, hybal som mysou pri prehravani = bezo zmeny-trhanie... Rozne formaty videi som neskusal, jedine kedy mi netrhalo bolo pri tíchto, vid priloha.

zopar DivX co som skusal tak sli v pohode...[/quote]

skusk vypnut firewall a hlavne toho avasta, on obsahuje http ochrau a tazko povedat ako je to naimplemetovane - streamovanie cez DLNA je vlastne HTTP komunikacia a daj vediet....

popripade mozes skusit nahrat este soft http://www.wildmediaserver.com/ podpuruje mkv a priamo samsung TV a ma podstatne viacej funcii ako samsung share manager (pre skusku, ci sa bude chovat rovnako ako samsung share manager)
vandal666 (30)|14.1.2010 17:51
no avast aj firewall vypnute = ziadna zmena...
Wild Media Server = TV tento server ani vobec neukaze, telka stale ukazuje 2 polozky: JA-PC-JA a este SAMSUNG PC Share Manager, po wild media server ani chyru, ani slychu...
rommi (416)|14.1.2010 18:48
[quote=vandal666;260163]no avast aj firewall vypnute = ziadna zmena...
Wild Media Server = TV tento server ani vobec neukaze, telka stale ukazuje 2 polozky: JA-PC-JA a este SAMSUNG PC Share Manager, po wild media server ani chyru, ani slychu...[/quote]

pusti ho pri vypnutom FW - nerobi si nastavenie sam...
musih ho mat pustenyv zakladnom menu start server

a co je ja PC ja ????
SCiFA (35)|14.1.2010 19:07
[quote=vandal666;260163]no avast aj firewall vypnute = ziadna zmena...
Wild Media Server = TV tento server ani vobec neukaze, telka stale ukazuje 2 polozky: JA-PC-JA a este SAMSUNG PC Share Manager, po wild media server ani chyru, ani slychu...[/quote]
Ve Win 7 tento server nejede ani mne. Je tam problem nekde v komunikaci. Podle mne Win7 nepousti ven pres sitovku nejaky port nebo nejakou sluzbu kterou vyuziva tento soft. Pokud "nenaskenujes" TV tak to nepujde. Pokud se to nekomu podarilo byl bych rad kdyby poradil jak toho docilil. Je to skvely server.
vandal666 (30)|14.1.2010 19:13
jasne, FW bol vypnuty a start server samozrejme tiez. JA-PC-JA netusim preco tam je, ale odkazuje na C:/Users/Public/Videos/Sample videos
rommi (416)|14.1.2010 19:53
...no pekne ja homam na XP.. na 7-ke som ho (este) neskusal....

JA PC JA - tak to je potom jasne to je WMP media share....

ale aj tak mi to nie je jasne preco by to nemalo ist - pouzite porty su dva 1900 UDP pre dicovery a zvoleny port pre komunikaciu ak ho ani nenajde tak bude problem s UDP 1900 - na tom sa robi vyhladavanie.....

doplnene: no tak som ho stiuahol a nainstalovan na notebook s w7 a bezi na prvy sup no problem... default nastavenie :-(
doplnene2: no tak som ho aj poladil a beha aj so zapnutym FW - na prvy raz sa nechitil - urobili sa vynimky do nastaveni FW ale telka ho nevidela - po restarte servera to uz ale bolo OK
ak by to neslo skuste nahodit do firewallu rozsirene nastavenie manualne nastavit inbound connection UDP port 1900 - to ale samozrejme neriesi problem preco to u teba seka... :-)
RoPo (6061)|14.1.2010 22:52
Jestli trhani se objevuje na souborech s velkym datovym tokem, tak zkus otestovat propustnost HDD. Napr. pomoci hdtach.

Zkusil jsi integrovaný DLNA server v WMP 11?
vandal666 (30)|14.1.2010 23:24
podla HD Tach vyzera byt vsetko OK... vo Win Media kde najdem DLNA a ako sa to spusta/funguje?
hdd.JPG
rommi (416)|14.1.2010 23:53
[quote=vandal666;260228]podla HD Tach vyzera byt vsetko OK... vo Win Media kde najdem DLNA a ako sa to spusta/funguje?[/quote]

...to uz mas spustene a ajti to (akoto to tak vyzera) funguje.... nahraj video do adresara
C:/Users/Public/Videos/Sample videos
ale on nepodporuje MKV (aspon sa mi zda..)
vandal666 (30)|15.1.2010 08:28
WM mkv nepodporuje, odskusal som... ten Wild Media Server mi uz ide, ale ked prehravam ten isty film co mi sekal, tak su na obraze same artefakty, transkodovany film seka a dokonca uz po chvilke vypadne celkom zvuk...
jis (1301)|15.1.2010 09:27
[quote=vandal666;260243]WM mkv nepodporuje, odskusal som... ten Wild Media Server mi uz ide, ale ked prehravam ten isty film co mi sekal, tak su na obraze same artefakty, transkodovany film seka a dokonca uz po chvilke vypadne celkom zvuk...[/quote]Uff, načal jsi už 4. stránku, ale zatím žádný pokrok. Mě by zajímalo, zda ti TV přehraje ta tvoje videa přes USB, to jsem zde nenašel.
RoPo (6061)|15.1.2010 09:32
[quote=vandal666;260228]podla HD Tach vyzera byt vsetko OK... vo Win Media kde najdem DLNA a ako sa to spusta/funguje?[/quote]

Spusť WMP. V Knihovně, pod volbou Datový proud máš několik voleb. Určitě na to přijdeš.
Přesně ti to teď nepovím. Používám anglické W7. Musel bych kouknout jak je to přesně v českých W7.
z.moravi (2)|15.1.2010 10:44
Zdravím Vás, první poděkuji, dík za tohle fórum celé jsem ho přečetl a můžu říct že pár informací jsem pochytil, ale spíš jsou tu docela plky o ničem:-) Mám pár postřehů a se kterýma bys se chtěl podělit.
Mám doma týden TV Sony 40W5000 na stolním PC mám W7 64bit na notebooku W7 32bit. Používám jen Windowsovský Firewall

Prvně jsem vyzkoušel PS3 media center (1.11.369beta) ... dobrý program. Rozjel jsem bez nastavení MP3, FOTO, (video s FOTO), i některé MKV, bylo ale rozhozené rozlišení takže nebyl vydět celí obraz a zobrazili se i titulky bez české podpory. i některé AVI při multi dub králi obje zvukové stopy najednou, a některé nejeli... DVD souboty VIDEO_TS *.VOB jsem ani nezkoušel.

Pak jsem vyzkoušel WMP 12 (do knihovny se přidává: Uspořádat - Spravovat knihovny) Server se pustí: Ovládací paneli-Domací skupina-Sdílet media na zařízení - zaškrtnou a ve: Zvolit možnosti vysíláni ... vybrat a povolit svoji TV. Hudba a FOTO jede Video jsem zkoušel AVIčka ty se rozjeli skoro všechny ALE v tak hrozné kvalitě že se na to nedalo dívat.

Velké naděje dávám do Wild Media Server asi bych se chtěl s někým spojit co má TV od Sony a snaží se používat tenhle prográmek. Mám naistalovavou verzi 0.71.4 (už vidím že je i verze 0.72) tvůrce je velice aktivní nové verze chrlí jednu za druhou a furt reaguje na připomínky uživatelů a radí jak postupovat. Přes translate.google se dá forum porozumět i pro človíčka co umí tak tak česky (sorry za chyby) a vůbec ne EN.
Přes tenhle server se mi podařilo tozjet DVD soubory VIDEO_TS *.VOB obraz je krásný. ZVUK když má DVD menu tak se nastaví do defaltní EN:-(, když menu nemá dá se přepínat mezi zvukem 1,2 a dál. při automatickém přecházení na další .VOB soubor se zas zvuk přepne na defaltní a musí se přepnou na požadovaný. Titulky jsem nezjistil jak zobrazit.
AVI jsem nerozjel ... TV píše nepodporovaný formát. Ale při procházení se mi objevovali náhledy videi
MKV i když se o tom ve forum hodně diskutuje a někteří to rozjeli tak u mně je to spíš nejede. Náhledy videi se v TV zobrazí. někdy se mi obraz rozjede rosypaný.... někdy jede jen zvuk.
Spíš to vydím že ho mám blně nastavený. Když to sesumarizuju tak v každém programu jelo něco jiného:-) A věžím že ve WMS pří správném nastavení pojede vše.
Chtěl bych pořádat o zaslání screnu s nastavením programu od človíčka kterého tenhle program poslouchá ...samozřejmě večer vyzkouším novou verzi třeba jen ta pomůže.

Ještě napíšu co ještě očekávám od DLNA
Hudba jede. Fotky .. je to cela škoda že u mé TV se přes sit zobrazuje jedna cca 3MB fotka asi 5serund při prezetaci se fotky přepíná plynule po 12s a já jsem zvyklí na trochu na rychlejší prezentační cca po 5s plynule.
Video ve formátech DVD soubory VIDEO_TS s možností přepnutí titulek a zvuku. pohodové AVIčka v aspon ve stejné kvalitě jak hrajou DVDíčka a MKV 1080p no kdyby jeli bylo by to super ale zas tohle jsou obrovitánské datvé toky a na to jsou asi jiné zařízeni.

Díky za přečtení.
vandal666 (30)|15.1.2010 10:46
prave som pozeral cez WMS tento film(priloha c.1) s artefaktmi ako som spominal, dalo sa to celkom pozerat, no po cca 21 minutach ma vyhodilo bez nejakeho upozornenia naspat do DLNA hlavneho menu...

cez USB citacku pam. kariet (SDHC class 6, NTFS) som skusal film(priloha c.2) no TV mi vypisal, ze neobsahuje prehravatelny obsah(takze externy HDD by mi bol asi totalne na nic) ...
RoPo (6061)|15.1.2010 11:12
TV ti podporuje na kartě přes USB NTFS? To by byla snad první TV, která by tento FS podporovala. (koukni do manálu, tam to bude napsaný)

Karta musí používat FAT16 a možná ti TV schroustne i FAT32. Takže ti nepřehrává nic protože máš formátováno na NTFS.
vandal666 (30)|15.1.2010 11:23
a sakra :D no a mame tu tym padom problem... ked video ma 7,5 GB tak mi ho nenahra na FAT32 a na FAT16 uz vobec nie.... jedine NTFS... hm tak to je laborovanie teda :D
Saxel (2279)|15.1.2010 12:30
[quote=RoPo;260276]TV ti podporuje na kartě přes USB NTFS? To by byla snad první TV, která by tento FS podporovala. (koukni do manálu, tam to bude napsaný)

Karta musí používat FAT16 a možná ti TV schroustne i FAT32. Takže ti nepřehrává nic protože máš formátováno na NTFS.[/quote]
No to by bylo dost nepříjemný, kdyby TV nepodporovala NTFS na USB. Většina HD ripů je větší než 2GB. Tady je výtah z manuálu k mé Samsung LE46B650:
[code][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT]When the [/FONT][/FONT][FONT=Arial-BoldMT][FONT=Arial-BoldMT]Application [/FONT][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT]selection screen is displayed, press the [/FONT][/FONT][FONT=Arial-BoldMT][FONT=Arial-BoldMT]ENTER[/FONT][/FONT][FONT=ASTTVIcons][FONT=ASTTVIcons]E [/FONT][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT]button to select [/FONT][/FONT][FONT=Arial-BoldMT][FONT=Arial-BoldMT]Media Play (USB & DLNA)[/FONT][/FONT]
[FONT=ArialMT][FONT=ArialMT]MTP (Media Transfer Protocol) is not supported.[/FONT][/FONT]
[FONT=ArialMT][FONT=ArialMT]The file system supports FAT16, FAT32 and NTFS.[/FONT]

[/FONT][/code]
RoPo (6061)|15.1.2010 14:10
Saxel: OK. Takže u tvé TV by snad podpora mohla být.

Proč mnoho výrobců NTFS nepodporuje? NTFS je uzavřený formát Microsoftu. NTFS má drobné niance/rozdíly a tedy i jsou různé verze NTFS mezi W2K,XP,Vista,W7.

Další problém může být v SDHC. Ne všechny řadiče jsou kompatibilní se všemi výrobci SDHC karet (rozuměj různé řadiče čipů).

Jestli NTFS, tak na USB flash disku nebo HDD. S SDHC bych byl opatrný.
RoPo (6061)|15.1.2010 14:12
Jestli dané zařízení podporuje NTFS bych zjistil tak, že na USB flash disk naformátovaný jako NTFS bych uložil nejaké JPG snímky o kterých vím, že TV přečte.
Pokud toto přečte, tak pak bych na takovýto formátovaný disk uložil nějaké filmy. Ty bych potom zkusil přehrát.
vandal666 (30)|15.1.2010 14:50
moj TV podla vsetkeho takisto podporuje NTFS, ale skusim este tie obrazky na SDHC kartu, klasicky USB kluc nemam...
podpora.JPG
RoPo (6061)|15.1.2010 14:56
Klasickou SD (miniSD, microSD/transflash) kartu do 2GB máš?
vandal666 (30)|15.1.2010 15:01
ano aj microSD som skusal :D a porazi ma uz nacisto z tej telky :D prave som dal znova tu SHDC kartu dnu, nahral som do nej aj obrazky a vysledok? Idu aj obrazky a aj ten film - ziadne seknutie, ziadne artefakty, vsetko v pohode ide... Takze DLNA je nefunkcne niekde zo strany PC alebo TV... len ako to zistit?
RoPo (6061)|15.1.2010 15:09
[quote=vandal666;260331]ano aj microSD som skusal :D a porazi ma uz nacisto z tej telky :D prave som dal znova tu SHDC kartu dnu, nahral som do nej aj obrazky a vysledok? Idu aj obrazky a aj ten film - ziadne seknutie, ziadne artefakty, vsetko v pohode ide... Takze DLNA je nefunkcne niekde zo strany PC alebo TV... len ako to zistit?[/quote]

OK. Asi jsi špatně kartu "zasunul" :-E

Problám máš určitě v PC. Ovladače, instalovaný SW apod...

Takhle na dálku to nevyřešíme. Předej PC fyzickému odborníkovi, který může k tvému PC.
rommi (416)|15.1.2010 16:56
...ako pise JIS zadrbali sme 4 strany - a vysledok ziadny.... takze by sme to mohli nejako zosumarizovat....

co sa tyka vandal666 a jeho samsungu, smozrejme podporuje NTFS, samozrejme podporuje aj USB HDD s NTFS, podporuje USB direct play MKV a podporuje MKV cez DLNA absolutne bez problemov (vsetko doma pouzivam a funguje to ako hodiny...) z toho co sme zatial zistili problem je v PC na 90 %

vcera ste ma tu navnadili s tym nefungujucim wild media serverom a win7 - tak som to trapil dlho do rana a uz ked som bol rozbehnuty tak som opublikoval na jeho forum aj nejaky bug na ktory som prisiel.... Transcodovanie ma obcas svoje muchy ale ako som pisal tak 4 strany dozadu - zda si mi to ako DLNA server s najvacsim potencialom a hlavne ked je citit ze ten projekt zije a publikuju sa nove poopravovane a podoplnovane verzie....
uplne paf som bol ked notas online transcodoval trailer avatara 1080p H.264 (MOV) na 1080 MPEG2 a telka to brala ako vino ....ziadny artefakt, ziadny zaskub nic.. len cisty hladucky obraz a zvuk. konecne mal C2 9500 co robit :-) bol to zahul...
z.moravi (2)|15.1.2010 18:05
[quote=rommi;260379] uplne paf som bol ked notas online transcodoval trailer avatara 1080p H.264 (MOV) na 1080 MPEG2 a telka to brala ako vino ....ziadny artefakt, ziadny zaskub nic.. len cisty hladucky obraz a zvuk. konecne mal C2 9500 co robit :-) bol to zahul...[/quote]

To rád sliším .. vím že máš jinou telku, já mám Sony 40W500, Ale nešlo by poslat nějaký popis cos přesně nastavoval nebo spíš jednoduší bude poslal printScreny obrazovek kde cos nastavil. Já nakonec dopadl tak že MKV mně hrajou jen 720p už i s českými titulkamy a malá část AVIček. MKV 1080p se vubec nezobrazi v TV píše ... žádné soubory.... a takhle se mi stratilo i spousta AVI filmu že je TV nevidi, ale ve Watch Folders jsou všechny. A televize je včera viděla všech jen nehrály:-(
vandal666 (30)|15.1.2010 19:32
hm tak vdaka, idem nainstalovat na druhu particiu Win 7 64bit a okrem Wild Media servru tam nebude nic ine, tak som zvedavy ci to pojde normalne...
SCiFA (35)|16.1.2010 10:23
[quote=vandal666;260413]hm tak vdaka, idem nainstalovat na druhu particiu Win 7 64bit a okrem Wild Media servru tam nebude nic ine, tak som zvedavy ci to pojde normalne...[/quote]

Napis jestli jsi ten Wild Media Server rozchodil na tech Win 7. Mne to nejede. Nespoji se to s TV. Tak po instalaci posledni verze je vse OK. Je jedna mala prosba nema nekdo do Wild Media Serveru tu cestinu? Stale se s tim peru a nedari se mne to . Diky
Brablos (21)|16.1.2010 20:43
Měl bych jeden dotaz. Byl tady zmíněn Wild Media server, který umí traskodaovat. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné udělat aby mi na samsungu B650 pak tímto způsobem (transkódováním on the fly) šel DTS zvuk?
rommi (416)|17.1.2010 00:02
...ANO, ma to ale zatial iba jeden maly hacik, nebude transkodovat iba zvuk ale aj obraz...
Vid prilozeny obrazok.... ale funguje to vpohode....
1. negativa: pre transkodovanie treba mat vykonne PC
2. pozitiva - ked sa uz transkoduje aj obraz a mas pri MKV-cku vnutorne titulky - tak sa daju prikodovat do obrazu (co samsung taktiez nevie..., vie iba externe)

ak sa ma kodovat iba zvuk, asi by to chcelo na to urobit separe profil, ktory by bral iba audio a video by nechal povodne, kusok som sa s tym hral cez nastavenia sucastnych profilov - je tam parameter ze original video ON - ale trancoder vtedy odmietal kodovat - okno s transcoderom iba prebliklo
...este sa na to pozriem...
DTS-AC3.JPG
rommi (416)|17.1.2010 02:15
...no tak som prave dotestoval profile Movie-TSmuxer.....no ono to robi to co to ma...ale na vysledok sa akosi neda pozerat.... :-)

takze tento profil by mal urobit taku vec ze "demuxne" original stream - trebarz MKV H264 s DTS zvukom - odovzda DTS na dekodovanie na AC3 a nasledne ho muxne spat a vysledok posle do telky...video stream ostava nezmeney (co do kvality a formatu)

...ale vysledok je hrozne trhany a ako keby mal problem s frame rate ako keby to islo chvilu na dvojnasobok a chvilu na pol plynu...jednoducho nepozeratelne...

...ale na druhej strane cely demux a mux zvladol za par minut... a nasledne uz iba streamoval....:-)
DTS-AC3 -TSmux.JPG
Brablos (21)|17.1.2010 09:53
Diky za info, myslel jsem si že to jde.
Ale něak se mi to nedaří nastavit. Jaký profil jsi použil u toho 720p terminátora?
rommi (416)|17.1.2010 14:38
Device profil je samsung tv 1920 1080 a trankodovaci profil je movie (... Nemam to pred ocami sedim za volantom).. Ale ten default co je boldom
Brablos (21)|17.1.2010 18:57
rommi:
Díky za rady, už to jede. Měl jsem špatně nastavený temp adresář. Notebook mi to zvládá celkem v pohodě, zatížení CPU je asi 60%, obraz se na začátku asi 5 sekund cukal a pak už vše uplne bez problémů.
Chtěl bych si koupit nějaký NAS s implementovaným DLNA serverem, ale tam takové věci nepůjdou což je škoda. Možná by to pak vyřešil nějaký DMC soft. Pokud by film potřeboval traskodovani, tak bych zapnul notebook a vyřešil to takhle, ale zatím se v tom DLNA moc nevyznám, tak nevím jestli by to vůbec šlo.
Nemáte někdo zkušenosti s nějakým spolehlivým dlna síťovým hdd?
rommi (416)|17.1.2010 20:26
tak som este testova ten TSmuxer...

prekodoval som X264,DTS MKV na X264, AC3 M2TS a nahral na HDD
ten som pripol direct do TV a robi to to iste.....
bud je to nejako blbo nkodovane alebo je problem v telke (co sa mi nezda)

ma niekto skusenosti s prehravanim TS na samsungu...???????
vandal666 (30)|17.1.2010 20:46
tak, WMS pod Windows 7 64bit ide v pohode, filmy v TV samozrejme sekaju (aj obyc. aj transkodovane)... Podotykam ze Win7 je cerstva instalacia na odlisnej particii, okrem WMS nic ine neinstalovane. Uz som zufaly. Je problem v TV ci co mam este robit? Mam sa modlit pred PC alebo pred TV aby to slo normalne? :D :D :D
rommi (416)|17.1.2010 22:39
..no tu uz je kazda rada draha, skus ovladac sietovej karty parametre sietovky, pozri ci tam nieje velka chybovost na paketoch, skus iny kabel, ake je vytazenie procesera ked sa streamuje...ja uz neviem na co sa pozriet... :-), najlepsie by bolo skusit to na inom PC trebarz na nejakom kamosovom notase... mozno je fakt problem v telke (tym by sa to vylucilo...)
RoPo (6061)|18.1.2010 08:09
Jak jsem psal. Toto na dálku nelze řešit. Možností proč to nejede je mnoho...
SCiFA (35)|18.1.2010 12:08
[quote=vandal666;260807]tak, WMS pod Windows 7 64bit ide v pohode, filmy v TV samozrejme sekaju (aj obyc. aj transkodovane)... Podotykam ze Win7 je cerstva instalacia na odlisnej particii, okrem WMS nic ine neinstalovane. Uz som zufaly. Je problem v TV ci co mam este robit? Mam sa modlit pred PC alebo pred TV aby to slo normalne? :D :D :D[/quote]

Mel jsem podobny problem. Nakonec jsem zjistil ze switch ktery jsem mel v siti jel nejak divne propoustel malou rychlost. Po zakoupeni noveho switche vse v poradku.
vandal666 (30)|18.1.2010 12:21
no ja som tiez kupil novy router kvoli tomu... ale zbytocne... switch neverim ze prepusta malou rychlostou: Rýchlosť Vašeho pripojenia je 21403.7 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 2675.5 KB/sec (Kilobytov za sekundu). (zapnute ICQ, Skype)
SCiFA (35)|18.1.2010 14:36
Samo ze normalni switch nespomaluje ale byl nejaky vadny, tedka uz to jede v poradku. Jeste se vratim k te cestine do Wild Media Serveru, opravdu ji nikdo nema? Stale s tim bojuji ale nedarise. Dekuji predem
P-E-K-Y (73)|21.1.2010 09:34
Zdravim, skusam tversity nazdielal som si nejake subory v TV Samsung Le37b652 ich vidim, ale pri spusteni vypise "nepodporovany format suborov" pri mkv aj mp3, vsade. Nemam router je to priamo ntb-tv. Co robim zle? help
Saxel (2279)|21.1.2010 10:10
[quote=P-E-K-Y;261413]Zdravim, skusam tversity ...[/quote]
Tady je nějaký popis, jak tversity nastavit, třeba to pomůže, třeba ne...: http://leyer.profitux.cz/blog/propojen-pc-s-xbox-360-streamovn-audia-a-videa/
SCiFA (35)|21.1.2010 21:20
[quote=P-E-K-Y;261413]Zdravim, skusam tversity nazdielal som si nejake subory v TV Samsung Le37b652 ich vidim, ale pri spusteni vypise "nepodporovany format suborov" pri mkv aj mp3, vsade. Nemam router je to priamo ntb-tv. Co robim zle? help[/quote]

Na tversity muzes zkouset co chces mkv, mp3 atd formaty ktere nepodporuje TV neprehrajes. Tkze mrkni do navodu a podivej se co podporuje TV to ti tversity prehraje. Pokud chces prehravat na TV mkv, mp3, ts, m2t atd zkus treba PS3 Media Server nebo Wild Media Server.
artam (1147)|22.1.2010 11:34
SCiFA: Naopak, TVersity podporuje Real-Time transcoding, takze aj formaty, ktore TV neprehra, ale pocitac ich prehra, je mozne transkodovat do formatu, ktory TV prehra.
Napriklad MP3 sa transkoduju a budu posielat do TV ako WAV atd. Pri transkodovani HD videa musi byt na to samozrejme vykonny pocitac, aby stihal prekodovat v realnom case.
redliner (36)|2.2.2010 09:50
Zdravim vas pani,
uz druhym tyzdnom som majitelom TV Samsung PS50B679, s TV som docela spokojny az na DLNA, s ktorym mam malinky problem. Po spusteni funkcie DLNA sa na TV zobrazi hlaska uvedena v prilohe.

Na PC som skusal nainstalovat SW od Samsungu ako aj zdielat media cez WMP. Skusal som na PC odstavit komplet firewall, ale ani jedna moznost nezabrala. TV je pripojeny na router kablom, PC cez WiFi. Na TV som skusal nastavit pevnu IP aj automaticky pridelovanu DHCP.
Internet na TV funguje, YouTube vsak tak kostrbato ked po chvili vyhlasi nieco ako "Boli ste odpojeny od siete" a dalej nechce prehravat videa.

TV ma posledny firmware stiahnuty zo stranok samsung.de, router som skusal s povodnym firmware aj s alternetivnym (DD-WRT v24) bohuzial vzdy bez uspechu

PC: Win7 64bit
Router: Asus WL-500gP

budem vdacny za akukolvek radu
IMG00120.jpg