Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

RoPo (6061)|8.2.2010 08:08
Odzkoušel jsem DLNA server PS3MEDIASERVER nainstalovaném na NAS serveru s Linuxem.
Jako klient Samsung PS50A756. V NASu je C2D 2,53GHz. Transkodování funguje skvěle u zdrojů 720p. U 1080p se občas kouše. S největší pravděpodobností vysoký datový tok, který se má trasnkódovat (disky to není - po síti čtení/zápis 40MB/40MB, uvnitř serveru 70MB - server má 6-ti diskový RAID na způsob RAID4). S největší pravděpodobností je problém v nastavení PS3MEDIASERVERU. Fotky ani MP3 zatím z DLNA serveru nejdou. Věnoval jsem tomu jen asi 2 hodinky.
Problém, který mě nejvíce vadí:
- nelze přetáčet. Lze jen zastavit, pustit a pausnout.
- prostředí DLNA klienta pro ovládání je velmi strohé

Prozatimní závěr - zůstávám u HTPC s XBMC, kde vše funguje skvěle a možností jsou zcela odlišné.

edit, dodatek: U 1080p se u některých zdrojů rozjíždí zvuk vůči obrazu. Pravděpodobně problém nastavení transkodování. Jestli se k tomu vrátím tak poladím.
PaJaSoft (827)|8.2.2010 08:17
[quote=RoPo;264946]
Problém, který mě nejvíce vadí:
- nelze přetáčet. Lze jen zastavit, pustit a pausnout.
[/quote]

Tohle bych videl jako na problem ciste klienta (DLNA DMP), proti nekterym jinym to funguje bezproblemove...
MomoBrut (205)|9.2.2010 00:09
[quote=RoPo;264946]Odzkoušel jsem DLNA server PS3MEDIASERVER nainstalovaném na NAS serveru s Linuxem.
Jako klient Samsung PS50A756. V NASu je C2D 2,53GHz. Transkodování funguje skvěle u zdrojů 720p. U 1080p se občas kouše. S největší pravděpodobností vysoký datový tok, který se má trasnkódovat (disky to není - po síti čtení/zápis 40MB/40MB, uvnitř serveru 70MB - server má 6-ti diskový RAID na způsob RAID4). S největší pravděpodobností je problém v nastavení PS3MEDIASERVERU. Fotky ani MP3 zatím z DLNA serveru nejdou. Věnoval jsem tomu jen asi 2 hodinky.
Problém, který mě nejvíce vadí:
- nelze přetáčet. Lze jen zastavit, pustit a pausnout.
- prostředí DLNA klienta pro ovládání je velmi strohé

Prozatimní závěr - zůstávám u HTPC s XBMC, kde vše funguje skvěle a možností jsou zcela odlišné.

edit, dodatek: U 1080p se u některých zdrojů rozjíždí zvuk vůči obrazu. Pravděpodobně problém nastavení transkodování. Jestli se k tomu vrátím tak poladím.[/quote]

Hmm, no na problemy, ktere popisujes, jsem upozornoval uz pred vic jak rokem ... jinak mi rekni, jestli ti korektne funguje aspect ratio ... me jelo vse jen 4:3.
RoPo (6061)|9.2.2010 09:12
Pokud pouštím 4:3, tak na TV mám obraz 4:3. Pokud pouštím 16:9 (resp 21:9), tak na obrazovce mám 16:9 (resp. 21:9+černé pruhy). Více jsem v tomto směru nezkoušel.

Vše s nastavením TV jako velikost obrazu "vyplnit" (teď si nepamatuji jestli je tomnou správně pojmenovaná volba). Při velikosti obrazu "původní" se obraz správně smrskne na původní velikost zdroje s se správným poměrem stran.
Tzn.:
- při 1080p - se nic nestane, protože TV je FullHD
- při 720p - je obraz poloviční
- při ostatních rozlišeních se obraz zmenší na velikost dle zdroje
MomoBrut (205)|10.2.2010 13:28
[quote=RoPo;265167]Pokud pouštím 4:3, tak na TV mám obraz 4:3. Pokud pouštím 16:9 (resp 21:9), tak na obrazovce mám 16:9 (resp. 21:9+černé pruhy). Více jsem v tomto směru nezkoušel.

Vše s nastavením TV jako velikost obrazu "vyplnit" (teď si nepamatuji jestli je tomnou správně pojmenovaná volba). Při velikosti obrazu "původní" se obraz správně smrskne na původní velikost zdroje s se správným poměrem stran.
Tzn.:
- při 1080p - se nic nestane, protože TV je FullHD
- při 720p - je obraz poloviční
- při ostatních rozlišeních se obraz zmenší na velikost dle zdroje[/quote]

Hmm, tak tobe se to co se tyce aspectu chova spravne ... streamoval jsem ze Synology DS209 2+. Ja to hned zavrhl a nezkoumal jsem to ... musel bych zkouknout, jestli maji ty mpegy spravne nastaveny PAR.
sirdo (1320)|15.2.2010 16:50
preluskal som sa az na koniec tejto temy a dosiel som k zaveru, ze pri mojom technickom anitalente DLNA budem musiet ozeliet. tolko nastavovani HW a SW by ma zabilo. peniaze co usetrim za DLNA radsej presuniem do Full LED podsvietenia. este taka otazka: pobezi PS3 ako prehravac tych HD rippov v MKV (pripojena samozrejme napriamo cez HDMI kabel)?
RoPo (6061)|15.2.2010 19:14
[quote=sirdo;266458]preluskal som sa az na koniec tejto temy a dosiel som k zaveru, ze pri mojom technickom anitalente DLNA budem musiet ozeliet. tolko nastavovani HW a SW by ma zabilo. peniaze co usetrim za DLNA radsej presuniem do Full LED podsvietenia. este taka otazka: pobezi PS3 ako prehravac tych HD rippov v MKV (pripojena samozrejme napriamo cez HDMI kabel)?[/quote]

Tak, tak. DLNA je pěkná idea, ale stále nedotažená...

PS3 není standardní PC a vždy bude záležet kdo a jak MKV připravil. 100% jistotu mít nebudeš, ale vyšší jistotu než s DLNA serverem budeš mít s PS3 a konvertorem, který překlopí MKV do formátu vhodném pro PS3.
Nebo se na MKV vykašli a pořiď si BR přehrávač a budeš mít jistotu nejvyšší.
SlavoF (834)|15.2.2010 19:29
sirdo, pokial tu PS3 este nemas, len uvazujes dopredu, tak potom, ked uz chces konzolu, tak radsej xbox - spojis kablom s pc na ktorom bezi media center a mas to
a da sa k nej dokupit aj klasicky dialkovy ovladac
a aj ako hracia konzola je na tom lepsie ako ps3 / spapa aj archivne dvd :-) /
jediné mínus oproti ps3 je že nemá BR , ale to dnes málokomu chýba k životu
sirdo (1320)|15.2.2010 21:49
[quote=RoPo;266482]Tak, tak. DLNA je pěkná idea, ale stále nedotažená...

PS3 není standardní PC a vždy bude záležet kdo a jak MKV připravil. 100% jistotu mít nebudeš, ale vyšší jistotu než s DLNA serverem budeš mít s PS3 a konvertorem, který překlopí MKV do formátu vhodném pro PS3.
Nebo se na MKV vykašli a pořiď si BR přehrávač a budeš mít jistotu nejvyšší.[/quote]

a naco by som kupoval BD prehravac, ked PS3 ho v sebe obsahuje plus je to asi jediny v sucasnosti vyrabany BD prehravac, ktory mi po update firmwaru bude v pohode prehravat(potvrdene SONY) v buducnosti aj 3D BD?...
sirdo (1320)|15.2.2010 21:55
[quote=SlavoF;266485]sirdo, pokial tu PS3 este nemas, len uvazujes dopredu, tak potom, ked uz chces konzolu, tak radsej xbox - spojis kablom s pc na ktorom bezi media center a mas to
a da sa k nej dokupit aj klasicky dialkovy ovladac
a aj ako hracia konzola je na tom lepsie ako ps3 / spapa aj archivne dvd :-) /
jediné mínus oproti ps3 je že nemá BR , ale to dnes málokomu chýba k životu[/quote]

ano uvazujem dopredu a nie dakujem, RROD mi doma hucat nebude a na warez velmi vysadeny nie som (dokonca aj na 2xPC a 2xNTB co mam doma mam WINDOWSy originalne :) ) co sa tyka hier, tak exkluzivne tituly pre PS3 v pohode rozdupu X360 do prachu a multiplatformove zalezitosti su +/- rovnake a o X360 exkluzivitky typu HALO XY fakt nemam zaujem...
RoPo (6061)|15.2.2010 23:05
[quote=sirdo;266523]a naco by som kupoval BD prehravac, ked PS3 ho v sebe obsahuje plus je to asi jediny v sucasnosti vyrabany BD prehravac, ktory mi po update firmwaru bude v pohode prehravat(potvrdene SONY) v buducnosti aj 3D BD?...[/quote]

Cink... Samozřejmě, že má BR. To jsem teda hodně špatně napsal.

Já jen, že PS3 papá přes 100W. Např. BR přehrávač Panasonic DMP-BD45 kolem 14W.

Jinak v tomto vlákně neřešte PS3 vs XBOX. To je zbytečný flame... (Já jsem pro zábavu, proto Wii. Ale psst, to sem opravdu nepatří :-E )
sirdo (1320)|16.2.2010 08:58
s tou spotrebou mas samozrejme uplnu pravdu, ale ja PS3 kupim aj ako hernu masinku a to mi ziaden BD prehravac neumozni...

Wii? ten prasivy smejd od Nintenda? :D :D :D ...
SlavoF (834)|16.2.2010 10:34
no vida, 3 názory po sebe a každý iný :-)
""...Jinak v tomto vlákně neřešte PS3 vs XBOX..."
veď riešime "...v síťovém spojení mezi PC a TV..." , ja som len pre tento prípad /využiť na to konzolu/ dal svoju radu
ja osobne cez ňu /360/ pozerám na tv online video z ip cam - 2x, ktoré mám v reštaurácii /a sedim pritom v obyvaku na gauči/
a to myslím je "...využití v síťovém spojení mezi PC a TV..."
RoPo (6061)|16.2.2010 10:59
[quote=SlavoF;266581]no vida, 3 názory po sebe a každý iný :-)
""...Jinak v tomto vlákně neřešte PS3 vs XBOX..."
veď riešime "...v síťovém spojení mezi PC a TV..." , ja som len pre tento prípad /využiť na to konzolu/ dal svoju radu
ja osobne cez ňu /360/ pozerám na tv online video z ip cam - 2x, ktoré mám v reštaurácii /a sedim pritom v obyvaku na gauči/
a to myslím je "...využití v síťovém spojení mezi PC a TV..."[/quote]

Prosim tě nepleť hrušky s jabkama. Vlákno je o DLNA.
Nebo máš problém s pochopení slova, téma vlákna?
SlavoF (834)|16.2.2010 11:27
DLNA server - PC s Windows media center
DLNA compliant player - XBox
zobrazovač - CRT :-)
o čom inom hovorím ?
toť moja praktická skúdenosť ktorou som prispel k tejto téme
a ešte odpoveď k téme vlákna "mýtus nebo skutečnost"?
= skutočnosť aj bez TV certifikovaného pre rozhranie DLNA
lele007 (43)|17.2.2010 16:33
[quote=redliner;263783]Zdravim vas pani,
uz druhym tyzdnom som majitelom TV Samsung PS50B679, s TV som docela spokojny az na DLNA, s ktorym mam malinky problem. Po spusteni funkcie DLNA sa na TV zobrazi hlaska uvedena v prilohe.

Na PC som skusal nainstalovat SW od Samsungu ako aj zdielat media cez WMP. Skusal som na PC odstavit komplet firewall, ale ani jedna moznost nezabrala. TV je pripojeny na router kablom, PC cez WiFi. Na TV som skusal nastavit pevnu IP aj automaticky pridelovanu DHCP.
Internet na TV funguje, YouTube vsak tak kostrbato ked po chvili vyhlasi nieco ako "Boli ste odpojeny od siete" a dalej nechce prehravat videa.

TV ma posledny firmware stiahnuty zo stranok samsung.de, router som skusal s povodnym firmware aj s alternetivnym (DD-WRT v24) bohuzial vzdy bez uspechu

PC: Win7 64bit
Router: Asus WL-500gP

budem vdacny za akukolvek radu[/quote]

Skus v Samsung PC Share Manager nasledovne:
menu SHARE -> Set Device Policy
a tam daj TV na accepted..
lele007 (43)|17.2.2010 19:05
vcera som dostal novu telku samsung LE40B650 a som vyskusal viacero dlna serverov.. ale pretacat je mozne len niektore videa (ako som pozeral asi vsetko okrem mkv). Neexistuje nejaky soft dlna server cez ktory sa da pretacat aj mkv videa alebo je to limitacia TV?

Btw: http://www.twonkyforum.com/viewtopic.php?f=2&t=6124&p=28499
[quote]What we found is this: The TV is not doing a fast forward (in terms of a faster playing video. When you press the ff or rew button on the remote, the TV is just jumping to a different position in the stream. To calculate the offset for the jump, the TV seems to use the playtime of the video file. Twonky currently does not support extracting the playtime from mkv files. To get FF working on the Samsung TVs, we would need to enhance our mkv file scanner. I'll put in a request for this, but don't think this will appear in our next release. (e.g. TMS 6.0).

I've created an official feature request in our system for the FF/REW request. To check status on this in the future, ask about MM-3441. [/quote]
quapor (53)|23.3.2010 10:56
trochu sa v tom stracam
TV - TVersity

TVersity transkoduje kazde video ktore si na TV spustim?
v akom formate to posiela na TV?
TV musi ten format podporovat?
kde sa nastavuju parametre videa v TVersity?
v zakladnom nastaveni (Transcoder) vidim len video rozlisenie

priklad, film pusteny cez usb slot na TV (.avi)(xvid) ide prehrat
ked si ho pustim po sieti cez DLNA/TVersity TV mi napise "Nepodporovany format"
ako to vlastne funguje

(iny media server som neskusal)

p.s. fotky, tie sa zobrazuju na TV len v rozliseni 640x480, preco
PetrMd (30)|14.4.2010 18:19
Tak díky tomuto vláknu se mi podařilo na mé Samsung PS50B650 zprovoznit DLNA, díky všem zůčastněným.

Nicméně úplně spokojen zatím nejsem. V současnosti mám spuštěny dva DLNA servery, konkrétně Samsung Share Manager, a WMP 12, ale ani jeden není ideální.

Samsung Share Manager mi celkem vyhovuje, není složitý na nastavení ani obsluhu, přehraji přes něj většinu videí, ať už MKV, VOB nebo DivX včetně externích titulků s českou diakritikou. Problém je přetáčení u MKV, které mi nefunguje vůbec, u DivX jen někdy, ale to už je tu popsáno a asi to až tak se serverem nesouvisí. Víc mě mrzí, že nepodporuje transkódování jako třeba WMP, nebo jsem to alespoň nenašel.
Hlavní problém ale mám s 2.5" externím HDD, který mám připojený přes USB 2.0 ke stolnímu PC s Win 7, a SSM odmítá sdílet soubory na něm uložené. Vždy vypíše nic neříkající hlášku "Sdílet pouze složky" a nic. Zkoušel jsem to i flashkou, a bylo to to samé. Jako by mu prostě nevonělo externí úložiště. V tomto vláknu ani jinde jsem tenhle problém nenašel. Nenarazil jste na něco takového někdo? Provozujete někdo externí disk se SSM? Případně nemohl by jste to někdo vyzkoušet?

Co se týče WMP, ten data z externího HDD sdílí bez problémů, ale zase má jiné nevýhody.
Třeba adresářovou strukturu, která je pro mě naprosto nepřehledná a složitá. Než se člověk prokliká adresářovým stromem ke konkrétnímu adresáři/souboru, je to hrozná doba. Netušíte někdo, jestli se ten strom nedá nějak zjednodušit a zpřehlednit?
Další problém je s velikostí obrazu, kterou často zmrší tak, že to skončí malým obdélníkem v prostřed obrazovky, což už tu také padlo, ale bez řešení.
Taky vůbec neumí přehrávat soubory MKV, ani je v seznamu nezobrazí.
No a hlavní nevýhodou je neschopnost přehrávat externí titulky k filmu, a to jak přímo, tak prostřednictvím transkódování. Není opravdu žádná možnost, jak tam ty titulky přes WMP dostat? Nepomohlo by nainstalovat třeba VobSub, nebo podobný program, a pustit film s titulky z WMP do TV?

Předem dík za reakce.
RoPo (6061)|14.4.2010 21:05
PS3 mediaserver hostovaném na Linuxové distribuci na NAS serveru jsem se Samsungem zprovoznil. Včetně transkodování (s C2D). Díky složitému nastavování a stejně nemožnosti přetáčet jsem od toho upustil. Zůstal jsem u HTPC s Linuxovou distribucí Media Centra.
kotydz (27)|2.5.2010 17:37
Zdravím,

na začátek bych se chtěl omluvit za možná trošku OT, nicméně dlna se nejvíce probírá v tomto fóru.

Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neřešil možnost dlna z nasu, konkrétně z WD mybook2 (bílá verze). Originální Twonky v současné chvíli nefunguje úplně optimálně (slušně řečeno), nicméně by se mohlo blískat na lepší časy. Můj dotaz ovšem je k předělnání (nejlépe přidání) MediaTomb na tento NAS. Zkoušel to tu někdo? Opravdu funguje to co s Samsung manager? To znamená přehrání HD filmů i s možností pause a ff? Lzee oba dlna servery používat "zároveň"? Četl jsem tu odkaz na stránky Twonky, kde slibují v blézké budoucnosti řešení. Nicméně už to řeší rok a nevěřím, že to bude zas tak blízká budoucnost.
jis (1301)|2.5.2010 17:49
[quote=kotydz;279837]Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neřešil možnost dlna z nasu, konkrétně z WD mybook2 (bílá verze).[/quote]Vyzkoušej https://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Mounting_an_NFS_share_on_a_USB_device_to_bypass_DLNA a https://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Mounting_an_CIFS/SAMBA_share_on_a_USB_device_to_bypass_DLNA. Pak už třeba nebudeš mít potřebu DLNA řešit. Alespoň já jsem spokojen, komfort je maximální, rychlost a odezvy lepší než přes USB. Odladěné skripty ti mohu poskytnout. Ale nejprve musíš do TV dostat ten správný firmware.
kotydz (27)|2.5.2010 18:01
Díky, o tom vím - mám to udělané na druhé TV. Jen jsem se jistil, kdybych nenašel odvahu odzkoušet update firmwaru :-)
LPK (177)|3.5.2010 10:30
no ja jako DLNA pouzivam Tversity a jedine co nefunguje korektne tak je transkode ... jinak ale pause a pretaceni funguje normalne. Na linuxu jsem pouzival MINIDLNA a to taky fungovalo korektne, takze ja jsem s touhle funkci naopak spokojeny a od uvazovaneho HTPC me odradila
kotydz (27)|3.5.2010 13:35
A to minidlna jsi používal na pc nebo na lan disku? Chtěl bych něco, aby to 100% fungovalo na tom lan disku
LPK (177)|3.5.2010 13:54
[quote=kotydz;279940]A to minidlna jsi používal na pc nebo na lan disku? Chtěl bych něco, aby to 100% fungovalo na tom lan disku[/quote]

na PC pod Ubuntu ... ale na cem bezi ten landisk to nevim, pokud ti to jede na linuxu tak s tim nebude problem ..
kotydz (27)|3.5.2010 14:53
Problém je, že já jsem absolutní laik z hlediska linuxu. Takžebych v tomto potřeboval úplný návod, jinak jsem ztracen.

Předpokládám, že když jde na to nainstalovat toto (http://www.jpkessler.de/mybookupnp/index.html) ta to minidlna by mohlo jít taky ne?
LPK (177)|3.5.2010 15:32
jj koukam ze to skutecne slape na linuxu :-) takze tady odtud http://sourceforge.net/projects/minidlna/ si sosni co bude potreba, ale presnej navod ti ja urcite nedam, protoze tenhle pristroj nemam tak nevim jak ti popsat kompilaci a co k tomu bude potreba za dalsi balicky .... uprimne receno spis bych skusil to co je pekne popsane v tom navodu a pokud to nebude fungovat tak pak bych hledal dalsi reseni ...
kotydz (27)|3.5.2010 18:11
No problém je, že to nebude fungovat skoro určitě. Návod je z roku 2007 a tak nečekám velkou podporu HD filmů....
janore (4)|10.5.2010 10:22
[quote=dolby digital;220730]No ved to áno, nejaké vyjadrenia už sa objavili ale veľmi priaznivé nie sú. Musíme ešte počkať či si to tu niekto všimne kto to testoval alebo kto vlastní takú TV.[/quote]

Mam le37b650 spojazdnil som dlna cez router s kablom aj cez wifi ide celkom v poho len niekedy sekne a napise siet odpojena idu mi filmy+titl. hudba foto proste vsetko co mas zdielane
gulasovka (43)|10.5.2010 10:54
[quote=kotydz;279837]Zdravím,

na začátek bych se chtěl omluvit za možná trošku OT, nicméně dlna se nejvíce probírá v tomto fóru.

Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neřešil možnost dlna z nasu, konkrétně z WD mybook2 (bílá verze). Originální Twonky v současné chvíli nefunguje úplně optimálně (slušně řečeno), nicméně by se mohlo blískat na lepší časy. Můj dotaz ovšem je k předělnání (nejlépe přidání) MediaTomb na tento NAS. Zkoušel to tu někdo? Opravdu funguje to co s Samsung manager? To znamená přehrání HD filmů i s možností pause a ff? Lzee oba dlna servery používat "zároveň"? Četl jsem tu odkaz na stránky Twonky, kde slibují v blézké budoucnosti řešení. Nicméně už to řeší rok a nevěřím, že to bude zas tak blízká budoucnost.[/quote]

ahoj - v domacnosti mam vsechny media na NAS severu (ReadyNAS NV+ [X-RAID]) a vybiram k tomu vhodnou LCD (LED) TV, abych mohl bez problému na TV (přes dalkovy ovladac) spoustet vsechna multimedia z tohoto uloziste (MKV, AVIhd ...), samozrejmost podpora ceskych titulku, neporadis zda je k tomu vhodny PHILIPS 46PFL7605H ?
kotydz (27)|10.5.2010 20:45
Co jsem z toho všeho pochopil já, tak je asi jedno jaká TV to přijímá, ale hlavně jde o ten dlna server. Twonky (např. WD MYBOOK) na tom hodně pracuje, mají v podstatě již vyřešeno (vyjma ff),minidlna funguje udajne cele, samsung share manager funguje i s přetáčním (bez modré záložky).

Ohledně Tv Ti teda moc neporadím, já vybíral samsung protože už ho mají naši doma (i s úpravou firmware) - bohužel original fw samsungu mi to trošku zkomplikoval. Každopádně závěr je - jestli se můžeš nějak vyhnout dlna tak to udělej. "přímé připojení" disků je 10000000x lepší.
jis (1301)|11.5.2010 02:38
[quote=kotydz;281195]Každopádně závěr je - jestli se můžeš nějak vyhnout dlna tak to udělej. "přímé připojení" disků je 10000000x lepší.[/quote]Potvrzuji!
Vím, že už se opakuji, ale ta vyšší rychlost a odezvy lepší než přes fyzické USB a komfort jako při připojení přes USB opravdu stojí za to. Např. v Content Library mám 20 aplikací a přes virtuální USB jsou načtené v mžiku. Evidentně se Linux v TV více kamarádí s ethernetem, než s USB.
quapor (53)|14.5.2010 10:07
[quote=rommi;251002]..tak ma ten wmp12 zacina celkom dobre srat.....
je sice pekne ze v MS pridali funciu transcodovania on the fly do podporovaneho formatu, ale ked napojim sama na DLNA wmp12 tak zacne uplne na 3 veci transcodovat aj filmy ktore bezia uplne v pohode bez trancodovania.....samozrejme ze iich oreze na formate niekedy dokonca zmrsi aspect ratio, hold budeme musiet pockat na patche aj na strane MS aj na strane SAMA....[/quote]

zrusenie transcodovania, neskusal som
"
Just remove hive (make it backup before)
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Media Player NSS\3.0\Transcode]
After restarting service WMPNetworkSvc
"
P-E-K-Y (73)|16.5.2010 14:08
ahoj, chcel som updatnut Samsung PC Share Manager, ale najskor musim odstranit stary a neda sa vypisuje nejaku chybu. Nestretol sa s tym uz niekto? Chcel som skusit Samsung PC Share Manager 4.03, ktory je stahovatelny na webe samsung pri C seriach. Skusal to niekto na B seriu? Ma to vyznam? Zaujima ma hlavne to pretacanie, lebo na terajsom Samsung PC Share Managaer 2.32 to nejde.
jis (1301)|16.5.2010 17:13
[quote=P-E-K-Y;282020]ahoj, chcel som updatnut Samsung PC Share Manager, ale najskor musim odstranit stary a neda sa vypisuje nejaku chybu. Nestretol sa s tym uz niekto?[/quote]https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=269498&postcount=2741
P-E-K-Y (73)|17.5.2010 00:02
vdaka, pomohlo
juress (28)|14.6.2010 15:58
DLNA jsem vyzkoušel na našem PS50C6500 a funguje celkem parádně.
Mám televizi připojenou na router kabelem, k routeru je pak taky připojen stolní PC kabelem a notebook Wi-Finkou.
Stačí když si nainstaluju ten PCshareManager a v pohodlí před televizí si stáhnu na noťásek nějaké to video, hodim to na sdílení a už to hraje na TV :)

Jediná nevýhoda je, že Full HD videa mají obrovský datový tok a muj router pobere max. 54 mbps a je tu samozřejmě nějaký ten útlum signálu a ztrátovost, takže full hd filmy mají sem tam problém s plynulostí, sem tam naskočí hláška "připravuje se přehrávání" jako kdybyste sledovali video na YouTube a video se nestahuje dostatečně rychle.
Potom je tady ještě taková věc - nelze video přetáčet.

Obrovská výhoda je celá jednoduchost, žádné zdlouhavé instalace a přípravy, jen instalace programu na PC a připojení k routeru :)

Sledování FULL HD filmu tedy provádím spíše přímým připojením k USB disku, což je taky pecka, protože podporuje mraky formátů. DLNA je parádní třeba na fotky, když máte fotky na PC a chcete kouknout na pořádné obrazovce, je to přímo pro tuhle příležitost :)
pehor (17)|5.9.2010 17:14
Zdravím vespolek,stal jsem se vlastníkem LE46c650 a prozatím jsem s touto TV naprosto spokojen.Nicméně doposud se mi nepodařilo na TV přes DNLA přehrát uložená DVD.V TV vidím veškeré nasdílené složky přes PC share manager ale jejich obsah otevřít nelze,to se týká jak fotek tak MP3. Bez PC share manageru jsem brouzdal jak fotkama tak MP3,ale video DVD ve vob souborech přehrát nešlo.Už jsem prošel snad celé tohle vlákno i vlákno B650,ale odpověď jsem nenašel.Zná někdo tajemství nastavení???....díky moc
dohnalradek (12)|6.9.2010 14:53
[quote=pehor;295461]Zdravím vespolek,stal jsem se vlastníkem LE46c650 a prozatím jsem s touto TV naprosto spokojen.Nicméně doposud se mi nepodařilo na TV přes DNLA přehrát uložená DVD.V TV vidím veškeré nasdílené složky přes PC share manager ale jejich obsah otevřít nelze,to se týká jak fotek tak MP3. Bez PC share manageru jsem brouzdal jak fotkama tak MP3,ale video DVD ve vob souborech přehrát nešlo.Už jsem prošel snad celé tohle vlákno i vlákno B650,ale odpověď jsem nenašel.Zná někdo tajemství nastavení???....díky moc[/quote]
Asi bych zkusil jiiný DVD, jestli to dělá u všech nebo jen u nějakých. Já jsem bojoval hlavně s firewallem, ale pokud v PC sharemng vidis TV tak to by mělo být ok. Já jsem zatím zkoušel 3 DVD (vob soubory) a všechny mi to přehrálo vpohodě, bohužel zatím sem nepřišel na to, jak u nich měnit zvukovou stopu popř. titulky...
Mayki07 (185)|6.9.2010 16:57
Ahoj, já používám DLNA prakticky denně. Mám na PC Win7 64 Bit, nainstalovaný poslední PC Share manager ze stránek Samsungu, v něm si vybereš složky které chceš nasdílet a povolíš jim sdílení, je jedno na jakém HDD se nacházejí, já sám je mám rozházené na 3 HDD. Ve firewalu jsem povolil PC Share manager a vše jede bez problému. K přehrávání DVD, přes DLNA jdou pouštět pouze VOB soubory, začneš prvním, TV si pak sama připojí následující, nevýhoda je, že nejdou vybírat zvukové stopy a ani titulky, to samé platí u MKV. V TV si pak vybíráš co chceš vlastně pustit, jestli VIDEO, HUDBU nebo FOTKY, pokud otevřeš záložku VIDEO, uvidíš v ní všechny nasdílené složky, tudíž i fotky a hudbu, přehraješ ale pouze video, jiné soubory než video nepůjdou ve složkách vidět. To samé platí i o hudbě a fotkách. Někdo se tady zmiňoval že přes DLNA nejde přetáčet, OMYL, jenom u toho nejsou funkční klasické (přetáčečí) šipky na ovladači, ale musí se použít směrový kříž. Není to sice kdoví jak plynulé přetáčení, ale myslím, že poslouží dobře. Já sám přehrávání MKV filmů řeším přes extérní USB HDD, mám tak možnost měnit libovolně zvukové stopy a listovat po kapitolách. Tak toť asi vše co jsem chtěl říct... :-)
Share_manager.jpg
pehor (17)|6.9.2010 21:34
[quote=Mayki07;295626]Ahoj, já používám DLNA prakticky denně. Mám na PC Win7 64 Bit, nainstalovaný poslední PC Share manager ze stránek Samsungu, v něm si vybereš složky které chceš nasdílet a povolíš jim sdílení, je jedno na jakém HDD se nacházejí, já sám je mám rozházené na 3 HDD. Ve firewalu jsem povolil PC Share manager a vše jede bez problému. K přehrávání DVD, přes DLNA jdou pouštět pouze VOB soubory, začneš prvním, TV si pak sama připojí následující, nevýhoda je, že nejdou vybírat zvukové stopy a ani titulky, to samé platí u MKV. V TV si pak vybíráš co chceš vlastně pustit, jestli VIDEO, HUDBU nebo FOTKY, pokud otevřeš záložku VIDEO, uvidíš v ní všechny nasdílené složky, tudíž i fotky a hudbu, přehraješ ale pouze video, jiné soubory než video nepůjdou ve složkách vidět. To samé platí i o hudbě a fotkách. Někdo se tady zmiňoval že přes DLNA nejde přetáčet, OMYL, jenom u toho nejsou funkční klasické (přetáčečí) šipky na ovladači, ale musí se použít směrový kříž. Není to sice kdoví jak plynulé přetáčení, ale myslím, že poslouží dobře. Já sám přehrávání MKV filmů řeším přes extérní USB HDD, mám tak možnost měnit libovolně zvukové stopy a listovat po kapitolách. Tak toť asi vše co jsem chtěl říct... :-)[/quote]

Ano,stejné připojení mám i já,na PC Win 7,taktéž poslední Pc Share Manager,složky nasdílené....na televizi je vidím ,ale obsah prostě neotevřu ikdybych nevím co. Jen mě vrtá hlavou,že ještě před instalací PC Share Manageru jsem mohl prohlížet foto a přehrávat MP3,ale pomocí tohoto prográmku už to prostě nejde.Budu muset ještě pátrat:-))) díky za odpověď
darmic (31)|17.9.2010 10:19
Zdarec mám jeden dotaz, pro přehrávání souborů z počítače na televizi používám program Wild Media Server byl jsem s ním naprosto spokojený bohužel mi, ale začal zpomalovat videa ve vyšším rozlišení a kupříkladu se opožďuje obraz za zvukem atp. - síť mám v pořádku protože pokud si spustím PC Share Manager od Samsungu tak tam se mi tyto videa nesekají. Chci se tedy zeptat zda nemáte nějakou alternativu k Wild Media Serveru, tam se mi nejvíc líbilo to že se dali změnit titulky na jakékoliv jiné protože ty co jsou v TV se nedají přečíst. Děkuji za odpověď
lerby (906)|17.9.2010 10:57
[quote=darmic;297164]Zdarec mám jeden dotaz, pro přehrávání souborů z počítače na televizi používám program Wild Media Server byl jsem s ním naprosto spokojený bohužel mi, ale začal zpomalovat videa ve vyšším rozlišení a kupříkladu se opožďuje obraz za zvukem atp. - síť mám v pořádku protože pokud si spustím PC Share Manager od Samsungu tak tam se mi tyto videa nesekají. Chci se tedy zeptat zda nemáte nějakou alternativu k Wild Media Serveru, tam se mi nejvíc líbilo to že se dali změnit titulky na jakékoliv jiné protože ty co jsou v TV se nedají přečíst. Děkuji za odpověď[/quote]

Neviem aku mas telku a aky si znalec obrazu, ale DLNA od Samsungu aj interny media player je na prd. Moja C7000 dekoduje mkv vo farbach PALu!!! Mam len minimalne moznosti nastavenia/kalibracie obrazu, cez DLNA neprepnem audio stopu, DTS iba 2.1, 3:2 pulldown (24p -> 60p) namiesto 4:4 (96Hz).

Externy prehravac je daleko lepsia volba...
darmic (31)|17.9.2010 12:34
[quote=lerby;297171]Neviem aku mas telku a aky si znalec obrazu, ale DLNA od Samsungu aj interny media player je na prd. Moja C7000 dekoduje mkv vo farbach PALu!!! Mam len minimalne moznosti nastavenia/kalibracie obrazu, cez DLNA neprepnem audio stopu, DTS iba 2.1, 3:2 pulldown (24p -> 60p) namiesto 4:4 (96Hz).

Externy prehravac je daleko lepsia volba...[/quote]

Mám Samsung LE32B650 a žádný znalec obrazu nejsem, mě tohle naprosto vyhovovalo mám filmy v počítači na disku a takhle jsem nepotřeboval žádný jiný krám u televize. Přehrávalo mi to všechno naprosto bez problémů, audio stopu jsem si přehodil v MKVmerge a bylo to, jenže problém je v tom že jsem si tam dal novou verzi toho programu (wild media server) a od té doby se mi filmy sekají, nepomohla ani instalace dřívějších verzí toho programu. Proto bych potřeboval poradit nějaký jiný podobný program.
lerby (906)|17.9.2010 12:51
[quote=darmic;297191]Mám Samsung LE32B650 a žádný znalec obrazu nejsem, mě tohle naprosto vyhovovalo mám filmy v počítači na disku a takhle jsem nepotřeboval žádný jiný krám u televize. Přehrávalo mi to všechno naprosto bez problémů, audio stopu jsem si přehodil v MKVmerge a bylo to, jenže problém je v tom že jsem si tam dal novou verzi toho programu (wild media server) a od té doby se mi filmy sekají, nepomohla ani instalace dřívějších verzí toho programu. Proto bych potřeboval poradit nějaký jiný podobný program.[/quote]

Mozno by stalo za to otestovat: http://www.conceiva.com/products/mezzmo/screenshots.asp
darmic (31)|17.9.2010 13:07
Děkuji zkusím to, na wild media serveru bylo dobrý, že to mělo ve výběru podporovaných zařízení právě moji televizi nebo teda spíš TV Samsung 1920/1080 snad to bude i tady u toho a hlavně funkční titulky. Hele a když máš externí úložiště (myslím HDD přes USB nebo nějaký jiné zařízení propojené přes uUSB) tak jak donutíš televizi aby ti zobrazovala jiné titulky než ty co jsou v TV ?
lerby (906)|17.9.2010 13:21
[quote=darmic;297193]Hele a když máš externí úložiště (myslím HDD přes USB nebo nějaký jiné zařízení propojené přes uUSB) tak jak donutíš televizi aby ti zobrazovala jiné titulky než ty co jsou v TV ?[/quote]

Formulacii sice nerozumiem, ale Samsung podporuje externe .srt titulky. Ake mu podhodis, take bude zobrazovat.
darmic (31)|17.9.2010 13:46
promiň špatně jsem to napsal, myslel jsem velikost a barvu titulků, ve wild media serveru jsem si to mohl nastavit a podle toho to běželo na TV, ale pokud si pustím film přes Samsung PC share manager tak tam mám titulky malé, bílé a špatně čitelné když je ve filmu zrovna bílý podklad.
lerby (906)|17.9.2010 14:06
[quote=darmic;297195]promiň špatně jsem to napsal, myslel jsem velikost a barvu titulků, ve wild media serveru jsem si to mohl nastavit a podle toho to běželo na TV, ale pokud si pustím film přes Samsung PC share manager tak tam mám titulky malé, bílé a špatně čitelné když je ve filmu zrovna bílý podklad.[/quote]

Toto riesi firmware v TV. Pohladaj vo vlakne https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti tam to je popisane.