Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

darmic (31)|17.9.2010 14:19
jasný myslel jsem si to, na hackování televize se necítím jsem rád že jsem dokázal zapojit televizi do domácí sítě a fungovalo mi to přes DLNA, zkusím ten program co jsi mi doporučil, dík moc
rommi (416)|17.9.2010 21:48
...bojim sa ze nic lepsie ako wild media server v sucastnosti nenajdes. Hlavne on the fly enkodovanie nepodporovanych formatov alebo s enkodovanim tituliek primo do obrazu......
Skor by som ti odporucil sa s tym "pohrat" a zistit v com je problem, ked sa ti to trha.....
lerby (906)|17.9.2010 23:05
Pri reenkodovani moze byt pretazeny procesor v PC, pripadne ine vedlajsie aktivity OS. Mozno by pomohlo vypnut Firewall, Antivirus...
darmic (31)|18.9.2010 19:23
[quote=rommi;297263]...bojim sa ze nic lepsie ako wild media server v sucastnosti nenajdes. Hlavne on the fly enkodovanie nepodporovanych formatov alebo s enkodovanim tituliek primo do obrazu......
Skor by som ti odporucil sa s tym "pohrat" a zistit v com je problem, ked sa ti to trha.....[/quote]

o to enkodování mi ani moc nejde já jsem to nikdy nepoužíval jen u těch titulků, zkusím si s tím pohrát ale je to vážně divné protože v tom PC Share manageru ty filmy bezi naprosto plynule.
rommi (416)|18.9.2010 20:56
[quote=darmic;297361]o to enkodování mi ani moc nejde já jsem to nikdy nepoužíval jen u těch titulků, zkusím si s tím pohrát ale je to vážně divné protože v tom PC Share manageru ty filmy bezi naprosto plynule.[/quote]

...a trha ti alebo rozsynchronizovane aj video, ktore je bez tituliek...?????
ked sa "prihravaju do obrazu" titulky - tak sa to taktiez enkoduje, takze to pouzivas... :-)
PC Share neenkoduje, iba posuva povodny obsah do telky
skus prehrat cez wild media nejky xvid bez tituliek, ci to bude enkodovat - standartne to robi do MPEG2, ale to zalezi ko to mas nastavene....
darmic (31)|18.9.2010 21:30
No právě že to dělají i videa bez titulků, Full HD videa se trhají od začátku a normální videa se v průběhu filmu buď občas trhnou a nebo se jen třeba předbíhá zvuk. A jak poznám jestli to enkóduje a nebo to jen posouvá to video do televize?
darmic (31)|18.9.2010 21:39
Tak už jsem na to přišel, při projíždění nastavení jsem ve file types zjistil že u souborů je nastavené právě to enkódování a bylo to i u mkv, odstranil jsem to a filmy běží plynule.
vpx (24)|20.9.2010 09:51
Ahoj,
mam TV SAMSUNG LE40C650. K tomu mam NAS server Zyxel NSA210.
Fotky a hudba mne chodi v TV pres DLNA dobre, filmy jdou prehravat, ale nejdou pretacet.
Zkousel jsem si i Samsung PC Share Manager, ale tam mi taky nejdou pretacet. Nakonec jsem zkousel jeste do NASu patchnout ffp s MiniDLNA (pro DNS323), ale je to stejny vysledek, vsechno chodi, akorat to neumi pretacet. Nemate nekdo nejaky napad, co bych jeste mohl vyzkouset, aby mi sly filmy pretacet ?
Diky
darmic (31)|20.9.2010 14:00
Zkus směrové šipky na ovladači, přes klasické tlačítka pro přetáčení mě to také nefunguje ale přes ty směrové ano, nicméně jsou filmy které nejdou přetáčet ani takhle, jde asi o typ kodeku ve kterém ten film je, nějak hloubějš jsem to nezkoumal, když mi film nejde přetáčet tak ho jen převedu do mkv a ten jde bez problémů.
martinslozil (3)|20.9.2010 19:43
Ahoj poradíte mi někdo jak nastavit WiFi v počítači aby mi to šlo přehrávat v Samsungu 46c570
vpx (24)|21.9.2010 18:54
[quote=darmic;297537]Zkus směrové šipky na ovladači, přes klasické tlačítka pro přetáčení mě to také nefunguje ale přes ty směrové ano, nicméně jsou filmy které nejdou přetáčet ani takhle, jde asi o typ kodeku ve kterém ten film je, nějak hloubějš jsem to nezkoumal, když mi film nejde přetáčet tak ho jen převedu do mkv a ten jde bez problémů.[/quote]

Ahoj,
tak opravdu to chodi, diky, to mne nenapadlo :) Skoro u vsech filmu. Musel jsem ale zrusit Media Server v NSA210 a naimplementovat MiniDLNA ve FFP. Dokonce umi posilat i titulky a prehraje i AVCHD H264. Akorat jedine co neprehraje, je format MKV. Stahnul jsem zkompilovane MiniDLNA a FFP, ale je to kompilovane nekdy v unoru. Nemate nekdo zkompilovanou novejsi verzi pro NSA210(NSA220, DNS323 - procesor ARM9), ktera by MKV podporovala ?
Diky
rommi (416)|21.9.2010 19:49
[quote=vpx;297690]Ahoj,
tak opravdu to chodi, diky, to mne nenapadlo :) Skoro u vsech filmu. Musel jsem ale zrusit Media Server v NSA210 a naimplementovat MiniDLNA ve FFP. Dokonce umi posilat i titulky a prehraje i AVCHD H264. Akorat jedine co neprehraje, je format MKV. Stahnul jsem zkompilovane MiniDLNA a FFP, ale je to kompilovane nekdy v unoru. Nemate nekdo zkompilovanou novejsi verzi pro NSA210(NSA220, DNS323 - procesor ARM9), ktera by MKV podporovala ?
Diky[/quote]

skus len tak pre tu prdel premenovat MKV na AVI ak to nebude vadit miniDLNA tak telke to nevadi a mohlo by to ist (bez zaruky)
rommi (416)|21.9.2010 19:50
[quote=martinslozil;297582]Ahoj poradíte mi někdo jak nastavit WiFi v počítači aby mi to šlo přehrávat v Samsungu 46c570[/quote]

????? sku to kusok rozviest... z toho co si napisal asi nikto mudry nebude.....
rommi (416)|21.9.2010 19:53
[quote=darmic;297388]Tak už jsem na to přišel, při projíždění nastavení jsem ve file types zjistil že u souborů je nastavené právě to enkódování a bylo to i u mkv, odstranil jsem to a filmy běží plynule.[/quote]

...no vidis, ake jednoduche....
to ze enkoduje sa da najjednoduchsie zistit tak ze si zapnes pri enkodovani polozku zobrazit konzolu alebo tak nejako jednoducho sa ti zobrazi command line okno kde pekne vidno ako to ekoduje
opticky jednoducho rozpoznatelne ked to budes mat odladene tak to vypni a je to....
Zail (1)|5.10.2010 13:07
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda-li víte o nějakém DLNA serveru, který podporuje všechny standardní video formáty včetně mkv a české titulky? Včetně možnosti změnit velikost titulků a barvu?

Děkuji
gulasovka (43)|5.10.2010 13:31
Má někdo zkušenost s přehráváním videí z iPhonu (mov), na TV která to tahá z NAS serveru?
rommi (416)|5.10.2010 17:08
[quote=Zail;299823]Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda-li víte o nějakém DLNA serveru, který podporuje všechny standardní video formáty včetně mkv a české titulky? Včetně možnosti změnit velikost titulků a barvu?

Děkuji[/quote]

pokial mas dost vykonne zelezo tak WILD MEDIA SERVER to zvladne
pri on the fly enkodovani dokaze prikodovat do obrazu titulky - velkost farbu aj oramovanie sa da nastavit
rommi (416)|5.10.2010 17:20
[quote=gulasovka;299829]Má někdo zkušenost s přehráváním videí z iPhonu (mov), na TV která to tahá z NAS serveru?[/quote]

kusok to rozpitvaj

pokial dobre chapem vyrabas na iPhone videa vo formate MOV a tie chces prehavat z NAS-u na TV ??
ak ano aku TV ????
v principe bezne nas-y nemaju vypoctovy vykon na transcodovanie on the fly, to znamena bolo by to treba prekodovat off line do formatu podporujuceho TV a ulozit na NAS
druhe riesenie je z NAS-u cez PC tahat video a online ho kodovat do TV
alebo mat NAS urobeny z PC a mat tam soft s moznostou transkodovania on the fly
tronda (32)|24.10.2010 19:13
Zdravím,
prosím o radu,chci propojit tv sony s routrem,ale nechci tahat kabel, na stránkách sony se píše:
buď (a) kabely Ethernet, (b) bezdrátové přemostění, nebo (c) zásuvkové adaptéry Powerline (pro propojení sítě http://www.sony.cz/hub/1237477769330/6/3/article/id/1237476908020
Boužel nevím co je přesně potřeba k bezdrátovému přemostění,na netu nemůžu nic najít.
Děkuji za pomoc
rommi (416)|24.10.2010 21:30
..tak zacnime tym - aku mas telku SONY....
a ma tvoj router WIFI..??
tronda (32)|24.10.2010 21:37
Mám sony 52NX805 a router ASUS RT-N13U WiFi
Nevím jak to udělat abych to nemusel propojovat kablem a zprovoznil DLNA, mám netebok acer 5920G a naněm je samolepka DLNA,takže by to mělo nějak fungovat
Díky za rady
tronda (32)|24.10.2010 21:44
Jinak jsem Tv připojil přes wifi k internetu a jde tam YouTube,počasí a další kraviny,ale chci aby mi tam šli z PC videa,mp3 a fotky
rommi (416)|24.10.2010 21:46
no tak pokial si uz napojit telku na router cez wifi..tak to mas polovicu cesty za sebou a uz zostava iba nahodit na notase sw, ktory bude podporovat tvoja telka... acer ma mejaky svoj soft na DLNA ale otazka je ci ti ho podporuje telka... k telke nebol soft nejake CD..???
tronda (32)|24.10.2010 21:50
né žádné CD u toho nebylo, ze stránek sony jsem pochopil že to musí být ještě propojené k routru...
RoPo (6061)|24.10.2010 21:54
"bezdrátové přemostění" - tím je míněno WiFi.
RoPo (6061)|24.10.2010 21:57
tronda: Jestliže máš v netbooku Windows7, tak integrovaný Windows Mediaplayer může být také DLNA serverm. Poté ti může zprostředkovávat obsah co natáhneš do knihovny Windows Mediaplayeru.

Co máš za operační systém v netbooku?
rommi (416)|24.10.2010 21:58
[quote=tronda;302802]né žádné CD u toho nebylo, ze stránek sony jsem pochopil že to musí být ještě propojené k routru...[/quote]

..no ale to uz mas, pokial ti ide youtube, tak to si zvladol a DLNA nie je nic ine ako nahodit server na komp, ktory mas napojeny na ten isty router

takze zacal by som takto
stiahni si
wild media server - ten sony podporuje urcite.....
http://www.wildmediaserver.com/files/105/setup_ws.exe
nainstaluj, ako zariadenie zvol SONY TV DLNA 16:9 1920:1080, a daj si nazdielat priecinky kde mas fotky a nejake video, daj zauktalizovat databazu a spust server a nasledne zvol na TV dlna mal by si uvidiet server...
tronda (32)|24.10.2010 22:02
v noťasu mám windows7, skusím stáhnout ten SW,nainstalovat a uvidím jestli to nějak rozběhnu, momentálně mám tv na reklamaci(https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25340-podsviceni-edge-led) tak to bude muset počkat,díky za rady....
rommi (416)|24.10.2010 22:14
OK, este na doplnenie ako pise RoPo, mozes pouzit aj windows media player ako server, mozes pouzit Acer Arcade ako DLNA - ale client (preto ta nalepka),a BTW este more inych serverov...
http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux

tak drzim palec aj na servis, aj na nasledne laborovanie a keby nieco napis... :-)
tronda (32)|24.10.2010 22:19
OK, díky moc....
libi78 (15)|26.10.2010 21:12
Zdravim,

rad bych se podelil o sve 'zazitky' s DLNA, ktere mi pracuje v pohode, jde-li o fotky, mp3 a divx.
Kdyz jsem zkusil streamovat HD ripy, narazil jsem na nizky datovy tok.

Zapojeni:
router Edimax nMAX BR-6574N
Synology 107e jako DLNA server
Sony BDP-370 jako klient s Wifi usb dongle

Nejprve jsem myslel, ze uz na to nestaci NAS, ale mezi PC a Synology kopiruju bez potizi na Glan 25 MB/s. Pri streamovani HD je vytizeni procesoru 40% a datovy tok mereny v Synology sotva 1 MB/s.

Pak jsem zapnul DLNA server na PC (AMD Phenom II X4 925, 4GB ram, W7 64bit, Glan) a zkusil to same. Datovy tok zmereny ve W7 byl max 1.5MB/s.

Nepomohlo ani pripojeni BDP k lan kabelem.

Takze vsechna zarizeni maji dostatecnou kapacitu, presto je prenosova rychlost takhle nizka, uz nevim co bych kde zkusil nastavit, nemate tedy nejaky tip?
rommi (416)|27.10.2010 21:14
no daj kusok viac....???seka ti to alebo co..??
kusok to rozved ake HD ripy ?? MKV ????
bezny HD rip trebarz Powder Blue cca 7,5 GB, 1:46 hod= 1.17MB/s cize tvoje prepocty sedia.. na bezny HD rip vH264 potrebujes cca 1,2-1,8 MB/s...
libi78 (15)|28.10.2010 13:57
Jde o MKV h.264 obecne (je jedno zda 1 GB nebo 17GB soubor).
Seka se, BD v infu zobrazuje (asi ocekavany datovy tok, zhruba 10 - 30 Mbps ve spickach), takze bych se mel vejit do 4 MB/s a tento datovy tok teda ocekavam,ze 'zmerim'. Stejny rip prehrany z usb v BD jede v pohode.
Je fakt, ze jeste jsem nezkusil propojit zarizeni bez routeru krizenym kabelem (ktery momentalne nemam), o to se pokusim pristi tyden.
rommi (416)|29.10.2010 08:05
OK, krizeny kabel by bol dobry test ale,
no.. ono to vobec nemusi byt sietou...
1. manual hovori ze:
Playable types of files File format Extensions
MPEG-4 AVC*1*5 “.mkv,” “.mp4,”“.m4v,” “.m2ts,”“.mts”
a *5 hovori ze: The player does not play this file format on a DLNA server.
takze kontrolne otazky:
1. na synology mas HD ripy nahrate ako MKV alebo mas koncovky premenovane na AVI???
2. robil si nejake "harakiri" v nastaveniach mime type alebo premenovavani suborov na "podporovany format" ???
3. aku verziu FW mas v BD playeri ???

popripade si pozri toto:
I have a similar setup (BDP-S470 + DS209), and playback of .mkv-files seem to only be supported on USB or DVD/BD.
To view the mkv on this setup I ended up using mkv2vob (http://www.mkv2vob.com/forumdisplay.php?fid=10).
mkv2vob is a program which will remux mkv with x264 video and AC3 audio to a vob file or Blu-ray/AVCHD, no transcoding/ recompression is done.
I set everything to auto, and the output was mpg containing video and audio in the original format (h264/ac3).
Hopefully Sony will also support the mkv container using dlna in future firmware.

add 10:12
mozno by nebolo zle si pozriet toto forum....
http://www.avforums.com/forums/blu-ray-players/1296053-sony-bdp-s370-owners-thread-part-2-a-10.html
bortak (43)|29.10.2010 12:34
Nazdar moudřý..já začínám od nuly. Mám Samsunga LE40C670..přivedl jsem k němu drát z routru a základní aplikace z nabídky internetu fungují. Mám wifi a k mému úžasu se v nabídce TV objevil i můj noťas, který jsem vědomě nepřipojoval..Zeptám se laicky..Můžu obsah noťasu nějakým způsobem přenést na TV?Pokud je to k pochopení, děkuji za odpověď. Jde mi o to, něco totálně nezničit..
tronda (32)|31.10.2010 19:24
[quote=rommi;302807]..no ale to uz mas, pokial ti ide youtube, tak to si zvladol a DLNA nie je nic ine ako nahodit server na komp, ktory mas napojeny na ten isty router

takze zacal by som takto
stiahni si
wild media server - ten sony podporuje urcite.....
http://www.wildmediaserver.com/files/105/setup_ws.exe
nainstaluj, ako zariadenie zvol SONY TV DLNA 16:9 1920:1080, a daj si nazdielat priecinky kde mas fotky a nejake video, daj zauktalizovat databazu a spust server a nasledne zvol na TV dlna mal by si uvidiet server...[/quote]

tak si s tím nějak nevím rady, anglicky neumím,tak to asi nerozchodím,ani v media player mi to nejde....
tronda (32)|1.11.2010 19:13
vysvětlí mi prosím někdo návod pro "blbce" jak zprovoznit to dlna....
obor (147)|1.11.2010 19:39
Par otazok:
- cez DLNA prehrava multimedialny obsah PC ci TV?
- zvuk lezie pri pripojeni cez DLNA - z PC ci z TV?
- kvalita obrazu je jedno ci HDMI alebo LAN (DLNA) ? (teda digital ako digital, tak?)
Dikes.
RoPo (6061)|1.11.2010 22:03
1) obsah přehrává client = TV
2) zvuk i obraz jde z clienta = TV
3) HDMI není jen o obrazu, ale i o zvuku = např. přes DLNA nedostaneš HD kodeky, FullHD obraz/rozlišení přes DLNA dostaneš, ale záleží jaký komprimační formát umí daný client zpracovat/přehrát. To je závislé model od modelu clienta.
Ber to tak, že client = TV je takový "media player" s omezeným množstvím kodeků, které dokáže zpracovat. Nic víc, nic míň.
obor (147)|1.11.2010 22:17
DAKUJEM. Mas +.
rommi (416)|2.11.2010 18:44
[quote=tronda;304430]vysvětlí mi prosím někdo návod pro "blbce" jak zprovoznit to dlna....[/quote]

navod pro "blbce" ....
WMP 12 WIN 7

1. Ovládací panel\Sieť a Internet\Centrum sietí
PC musi bit v Domacej sieti (nie pacovna ani verejna) OBR 1

2. Ovládací panel\Sieť a Internet\Domáca skupina
nastavit zdielanie medii a zapnut aby ho videli vsetky zariadenia OBR 2


kusok iny postup je aj tu:
http://www.7tutorials.com/stream-music-over-your-home-network-windows-media-player-12
1.JPG 2.JPG
rommi (416)|2.11.2010 18:58
[quote=tronda;304430]vysvětlí mi prosím někdo návod pro "blbce" jak zprovoznit to dlna....[/quote]

navod pro "blbce" 2 ....


Wild media server

1. spustit instalaciu a nainstalovat v defaulo rezime
2. spustit program WildMediaServer - spusti sa sprievodca - nastavit Sony TV 1920x1080 OBR 1W
3. nastavit priecinky ktore chcem zdielat a vybrat aky obsah ponukaju (video, foto hudba a podobne) OBR 2W
4. na otazku ci scanovat priecinky - ano
5. po ukonceni sprievodcu sa zobrazi samotny program tam treba dat start server (ak sa ozve firewall dat povolit) OBR3W

nasledne na telke zapnut mediaplayer a v zozname by sa mal zobrazit WMS
1w.JPG 2w.JPG 3w.JPG
tronda (32)|2.11.2010 20:47
Poklona pro "rommi".....
už to funguje, holt pro nás starší to není tak jednoduché.....
rommi (416)|3.11.2010 17:02
[quote=bortak;303672]Nazdar moudřý..já začínám od nuly. Mám Samsunga LE40C670..přivedl jsem k němu drát z routru a základní aplikace z nabídky internetu fungují. Mám wifi a k mému úžasu se v nabídce TV objevil i můj noťas, který jsem vědomě nepřipojoval..Zeptám se laicky..Můžu obsah noťasu nějakým způsobem přenést na TV?Pokud je to k pochopení, děkuji za odpověď. Jde mi o to, něco totálně nezničit..[/quote]

predpokladam ze sa ti tam objavil windows media player (windows media share)
v tom pripade staco do nazdielanych zloziek (standartne all users - public, obrazky, hudba, video) nakopirovat nejake zdroje (hudba film, obrazky) a mali by sa objavit na TV, alebo pridat ine zlozky do zdielania

Aky mas OS windows ???
ucetni (312)|7.11.2010 11:39
ked chcem mať tv pre prístup na internet , musím požiadat mojho poskytovatela internetu o pridelenie dalšej verejnej ip adresy? mam iba jednu pridelenu teraz.
lerby (906)|7.11.2010 11:52
[quote=ucetni;305659]ked chcem mať tv pre prístup na internet , musím požiadat mojho poskytovatela internetu o pridelenie dalšej verejnej ip adresy? mam iba jednu pridelenu teraz.[/quote]

Ak si pripojeny cez router s prekladom IP adries (NAT), ktory vlastne oddeluje vonkajsiu siet od domacej/lokalnej, tak nie.
rommi (416)|7.11.2010 11:56
[quote=ucetni;305659]ked chcem mať tv pre prístup na internet , musím požiadat mojho poskytovatela internetu o pridelenie dalšej verejnej ip adresy? mam iba jednu pridelenu teraz.[/quote]

akeho mas poskytovatela a ako to mas zapojene do PC ???

principialne - nepotrebujes, pri NAT moze byt za jednou verejnou IP adresou zapojenych viacero PC (tv je v postate linuxovy comp), staci mat router s NAT
EDIT: tak nic lerby bol first :-)
ucetni (312)|7.11.2010 12:10
mam cable modem motorola sb5101e ktorý ide do switche tp-link a odtial mam napojene dva pc. pozeral som, dla programu mam pridelene dve ip adresy. ktorý router má nat? značka. dik.

za aky router mam vymenit ten switche? dik.
lerby (906)|7.11.2010 12:17
[quote=ucetni;305667]mam cable modem motorola sb5101e ktorý ide do switche tp-link a odtial mam napojene dva pc. pozeral som, dla programu mam pridelene dve ip adresy. ktorý router má nat? značka. dik.[/quote]

Ak mas v sw volne Ethernet porty pripoj tam aj TV a uvidis.

edit: Ak naozaj vyuzivas verejne IP adresy prekazde PC a nechces ziadat o dalsiu pre TV, mozes to riesit aj takto...
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Using-ICS-Internet-Connection-Sharing
ucetni (312)|7.11.2010 12:20
[quote=lerby;305668]Ak mas v sw volne Ethernet porty pripoj tam aj TV a uvidis.[/quote]

momentalne ešte tv nemam , len sa informujem či mam potom u poskytovatela požiadať o pridelenie dalšej ip adresy. na switche mam volne porty, len ste pisali že musi byť router s NAT a switche asi nemá nat???