Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

lerby (906)|7.11.2010 12:28
[quote=ucetni;305671]momentalne ešte tv nemam , len sa informujem či mam potom u poskytovatela požiadať o pridelenie dalšej ip adresy. na switche mam volne porty, len ste pisali že musi byť router s NAT a switche asi nemá nat???[/quote]

Podla mna to mas zapojene uplne standardne. Router/Switch s NAT ma pridelenu jednu (mozno verejnu) IP adresu a do vnutornej siete pripajas dalsie zariadenia. Limitovany si iba poctom ethernet portov.
ucetni (312)|7.11.2010 13:06
toto som sa dočítal:

Switch - ma vsetky zasuvky "rovnocenne". To znemena, ze nie je nijak urcene, kde ma prist "internet" a kde pc. Pokial ide kabel od providera do switchu a zo switchu kable do jednotlivych pc, kazdy pc je viditelny pre providera.
Router - ma urcenu zasuvku na pripojenie netu a dalsie zasuvky, ktore funguju ako switch. Pc pripojene do "switch" zasuviek na routeri zvycajne nie su priamo viditelne pre providera, ten vidi len jedno pripojene zariadenie (dany router).

Zatial co pri priojeni cez switch musi kazdy pc dostat IP adresu od providera, pri pripojeni cez router staci jedna IP adresa. To je tak zjednodusene.

takže budem potrebovať router .... mam pridelene dve ip adresy od providera a mam 2 pc + tv
anwar (20)|7.11.2010 13:20
[quote=ucetni;305678]toto som sa dočítal:

Switch - ma vsetky zasuvky "rovnocenne". To znemena, ze nie je nijak urcene, kde ma prist "internet" a kde pc. Pokial ide kabel od providera do switchu a zo switchu kable do jednotlivych pc, kazdy pc je viditelny pre providera.
Router - ma urcenu zasuvku na pripojenie netu a dalsie zasuvky, ktore funguju ako switch. Pc pripojene do "switch" zasuviek na routeri zvycajne nie su priamo viditelne pre providera, ten vidi len jedno pripojene zariadenie (dany router).

Zatial co pri priojeni cez switch musi kazdy pc dostat IP adresu od providera, pri pripojeni cez router staci jedna IP adresa. To je tak zjednodusene.

takže budem potrebovať router .... mam pridelene dve ip adresy od providera a mam 2 pc + tv[/quote]

Přesně tak. Lepší je si pořídit router. Pak ti bude stačit jen jedna IP adresa a krom toho, že nebude provider vidět co máš na routru připojený tak to nebudou vidět ani ostatní účastníci providera a pokud by jsi to neměl chráněný heslem tak by měli volný přístup ke sdíleným složkám.
lerby (906)|7.11.2010 13:21
[quote=ucetni;305678]toto som sa dočítal:

Switch - ma vsetky zasuvky "rovnocenne". To znemena, ze nie je nijak urcene, kde ma prist "internet" a kde pc. Pokial ide kabel od providera do switchu a zo switchu kable do jednotlivych pc, kazdy pc je viditelny pre providera.
Router - ma urcenu zasuvku na pripojenie netu a dalsie zasuvky, ktore funguju ako switch. Pc pripojene do "switch" zasuviek na routeri zvycajne nie su priamo viditelne pre providera, ten vidi len jedno pripojene zariadenie (dany router).

Zatial co pri priojeni cez switch musi kazdy pc dostat IP adresu od providera, pri pripojeni cez router staci jedna IP adresa. To je tak zjednodusene.

takže budem potrebovať router .... mam pridelene dve ip adresy od providera a mam 2 pc + tv[/quote]

Keby si rovno napisal typ switha napriklad: TL-SF1005D, tak by bolo hned vsetko jasne.
RoPo (6061)|7.11.2010 16:31
[quote=ucetni;305667]mam cable modem motorola sb5101e ktorý ide do switche tp-link a odtial mam napojene dva pc. pozeral som, dla programu mam pridelene dve ip adresy. ktorý router má nat? značka. dik.

za aky router mam vymenit ten switche? dik.[/quote]


Ten modem, je standardní kabelový modem, který např. pužívá (používal) UPC. Jedná se o transparentní modem. Potřebuješ jakýkoliv další router třeba se switchem a třeba i s wifi access pointem. Např. Netgear WGR614 za necelých 700,- Kč. Obsahuje switch pro 4 PC a wifi access point. Konfigurovatelný vzhledem k ceně je dostatečně. Navíc wifi část díky dvěma anténám (jedna je skrytá) má velký dosah.
rommi (416)|8.11.2010 08:34
[quote=ucetni;305678]toto som sa dočítal:

Switch - ma vsetky zasuvky "rovnocenne". To znemena, ze nie je nijak urcene, kde ma prist "internet" a kde pc. Pokial ide kabel od providera do switchu a zo switchu kable do jednotlivych pc, kazdy pc je viditelny pre providera.
Router - ma urcenu zasuvku na pripojenie netu a dalsie zasuvky, ktore funguju ako switch. Pc pripojene do "switch" zasuviek na routeri zvycajne nie su priamo viditelne pre providera, ten vidi len jedno pripojene zariadenie (dany router).

Zatial co pri priojeni cez switch musi kazdy pc dostat IP adresu od providera, pri pripojeni cez router staci jedna IP adresa. To je tak zjednodusene.

takže budem potrebovať router .... mam pridelene dve ip adresy od providera a mam 2 pc + tv[/quote]

...ono ak budes chciet vyuzivat trebarz DLNA sluzby a podobne (nie iba napojenie telky na net) bolo by dobre si urobit lokalnu lanku a oddelita sa od netu nejakym natovym routrom nie len z hladiska bezpecnosti ale aj z hladiska komfortu pouzivania do buducna.....
j@noff (30)|8.11.2010 15:09
Otazka laika v tejto oblasti:

Keby som chcel pouzivat DLNA na televizore Samsung rady C6000, tak to staci prepojit klasickym sietovym kablom (RJ-45) rovno z TV do sietovej karty PC, alebo je potrebne aby bol PC pripojeny k internetu ? Dakujem
RoPo (6061)|8.11.2010 15:35
[quote=j@noff;305928]Otazka laika v tejto oblasti:

Keby som chcel pouzivat DLNA na televizore Samsung rady C6000, tak to staci prepojit klasickym sietovym kablom (RJ-45) rovno z TV do sietovej karty PC, alebo je potrebne aby bol PC pripojeny k internetu ? Dakujem[/quote]

Pokud PC má GLAN síťovou kartu, tak stačí "obyčejný" UTP kabel. Tzv. HW zakřížení signálních vodičů provede PC. TV mívají 100 mbps síťové rozhraní.

Pokud PC má 100/10 mbps LAN kartu je nutné použít tzv. křížový kabel.
mirinek21 (10)|10.11.2010 18:14
zdravím, jsem tu novej, mám jeden velkej problém, koupil jsem si TV Samsung UE40C6000RWXXH, je to LED Tv ale na problém, který mám by to nemělo mít vliv, nedaří se mi pomocí LAN kabelu spojit s PC, operační systém v notasu jsou Windows 7, mohl by jste mi někdo poradit jak to mám udělat aby to šlapalo? Pokud možno návod. Druhá věc je, že když připojím do USB externí HDD tak to nic nedělá, pokud vložím flashku tak funguje bez problému, v TV jsou dva USB, jeden je napájenej pro externí HDD tam jsem vložil US od HDD ale nic. Můžu poporsit o radu? Díky
RoPo (6061)|10.11.2010 19:31
[quote=mirinek21;306468]zdravím, jsem tu novej, mám jeden velkej problém, koupil jsem si TV Samsung UE40C6000RWXXH, je to LED Tv ale na problém, který mám by to nemělo mít vliv, nedaří se mi pomocí LAN kabelu spojit s PC, operační systém v notasu jsou Windows 7, mohl by jste mi někdo poradit jak to mám udělat aby to šlapalo? Pokud možno návod. Druhá věc je, že když připojím do USB externí HDD tak to nic nedělá, pokud vložím flashku tak funguje bez problému, v TV jsou dva USB, jeden je napájenej pro externí HDD tam jsem vložil US od HDD ale nic. Můžu poporsit o radu? Díky[/quote]

1) Spojuješ TV s PC přímo bez switche? Pokud ano, tak čti můj příspěvek výše nebo https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=305940&postcount=414

2) HDD USB port v TV asi neutáhne, pokud HDD nemá vlastní zdroj.
3) HDD mus být naformátován na souborový systém, který TV umí číst. Tato TV podporuje FAT16 a FAT32 a NTFS.
mirinek21 (10)|10.11.2010 19:54
tv spojím kabelem rovnou bez switche
pokud tv podporuje všechny tři formátů tak by neměl být problém, HDD nemá asi vlastní zdroj nebo jak se to pozná? je nějaký jiný způsob řešení jak to udělat aby to šlo?
nikde nemůžu najít přesný návod co mám udělat v pc aby se mi připojilo k tv
Mayki07 (185)|10.11.2010 20:20
Obecně platí že externí disky velikosti 1,8" a 2,5" nepotřebují externí napájení zatímco disky velikosti 3,5" už ano. Já používám ten co mám v podpise, mám ho ve spodním HDD USB a jede úplně bez problémů. Naformátovaný ho mám na NTFS pro ukládání a přehrávání filmů v MKV.
mirinek21 (10)|10.11.2010 20:33
co to je ta velikost? to si jako mám kvůli tomu kupovat novej disk?
Mayki07 (185)|10.11.2010 20:37
Napiš prosímtě jaký disk konkrétně máš, velikostí jsou myšleny jeho rozměry 1,8" 2,5" 3,5".
mirinek21 (10)|10.11.2010 20:47
a kde to zjistím?
s tou LAN neporadíš? mám windows 7 a nemůžu se pořád spojit s PC
RoPo (6061)|10.11.2010 21:09
[quote=mirinek21;306493]co to je ta velikost? to si jako mám kvůli tomu kupovat novej disk?[/quote]

Co to je za disk? Můžeš jej vyfotit a poslat sem fotku jako přílohu příspěvku?
Nebo napiš model, který je uveden na disku.
RoPo (6061)|10.11.2010 21:14
[quote=mirinek21;306496]a kde to zjistím?
s tou LAN neporadíš? mám windows 7 a nemůžu se pořád spojit s PC[/quote]

V PC máš GLAN nebo 10/100 Mbit? Jestli nevíš, tak čti dále.

Při vypnutém TV a PC propoj obě zařízení KŘÍŽOVÝM UTP kabelem. Nepoužívej "normální" UTP kabel, ale tzv. křížový (rozdíly popisovat nebudu,, čtu, že by to pro tebe bylo zbytečné popisovat)
Zapni PC a počkej až naběhne OS. Poté zapni TV. Po naběhnutí TV se podívej do menu, zda je v TV přiřazena IP adresa.

Pak napiš co jsi zjistil.
mirinek21 (10)|11.11.2010 07:04
v PC mám buď wifi nebo konektor na síťový kabel LAN standartní.
1. zkoušel jsem propojit tv s notasem pomocí kabelu LAN, v notasu mám XP, nainstaloval jsem pc share manager a v pohode se to spojilo, v tv jsem viděl složku pc share manager a kdyz jsem do složky v pc nakopíroval věci tak se mi to zobrazilo v tv a šlo to pustit, jenom jsem nepřišel na to jak by se dal sdílet externí disk, který bych napojil do pc?
2. zkusil jsem propojit tv s notasem, tím stejným kabelem LAN, ale v druhém notasu mám Windows 7, zkusil jsem jak pc share manager tak nastavit sdílení a pořád se mi nedaří tv a notas spojit. Nevím co bych v druhém případě dělal špatně.
rommi (416)|11.11.2010 08:09
[quote=mirinek21;306565]v PC mám buď wifi nebo konektor na síťový kabel LAN standartní.
1. zkoušel jsem propojit tv s notasem pomocí kabelu LAN, v notasu mám XP, nainstaloval jsem pc share manager a v pohode se to spojilo, v tv jsem viděl složku pc share manager a kdyz jsem do složky v pc nakopíroval věci tak se mi to zobrazilo v tv a šlo to pustit, jenom jsem nepřišel na to jak by se dal sdílet externí disk, který bych napojil do pc?
2. zkusil jsem propojit tv s notasem, tím stejným kabelem LAN, ale v druhém notasu mám Windows 7, zkusil jsem jak pc share manager tak nastavit sdílení a pořád se mi nedaří tv a notas spojit. Nevím co bych v druhém případě dělal špatně.[/quote]

1. skus vypnut windows firewall
2. skontriluj ci sa TV spojila s notasom ( ci blika sietovka a akou rychlostou sa spojila - malo by byt 100 megabit)
3. skontroluj aku IP adresu ma TV a aku ma notebook - musia byt z toho isteho rozsahu
4. odpis vyrobny stitok z toho HDD co mas (nech to mame komplet)
RoPo (6061)|11.11.2010 08:13
ad 1)
Disk musíš na PC tzv. nasdílet. V průzkumínku/exploreru na disku otevři místní nabídku (pravé tlačítko myši). Poté vyber položku sdílení.

ad 2) To, že ti s daným kabelem funguje PC s TV znamená, že PC má GLAN (ta provede HW "zakřížení" standardního UTP kabelu). V notebooku bývá většinou kvůli úspoře energie (GLAN má mnohem vyšší nároky na napájení) 10/100 Mbit karta. Ale také může být nakonfigurována tak, že na baterie šlape v režimu 10/100 Mbits a na síťový kabel jede na plný 1Gbps.
TV tedy Ntb vůbec nevidí a obráceně? Ve W7 můžeš ve Windows Mediaplayeru TV vidět jako klienta DLNA. Zkus UTP křížový kabel nebo si sežeň na zápůjčku switch s použij standardní UTP kabely. Dále ve W7 může být standardně blokování firewallem (co není povleno je zakázáno). Zkus jej v ovládacích panelech vypnout. Zkontroluj v TV přidělenou IP adresu po zapnutí TV - nejprve však musí být nastartován Ntb. Pozor nelze TV spojit s PC. Tam zjistit, že vše funguje a poté, aniž by se TV vypnula přehodit kábl do Ntb. Je to kvůli DHCP, který standardně běží na PC a přidělí IP adresu TV. (šlo by to i bez vypínání TV přes pevné IP adresy, ale to tady rozepisovat nebudu)
mirinek21 (10)|11.11.2010 08:43
hele v notasu se mi v seznamu sítí zobrazilo 3 ikony s názvem tv ale když zapnu tv tak v tv nic není vidět, ochranu mám vyplou ale prostě to píše v tv, že nenašlo žádné zařízení ale v notasu tv vidím
rommi (416)|11.11.2010 09:00
[quote=mirinek21;306578]hele v notasu se mi v seznamu sítí zobrazilo 3 ikony s názvem tv ale když zapnu tv tak v tv nic není vidět, ochranu mám vyplou ale prostě to píše v tv, že nenašlo žádné zařízení ale v notasu tv vidím[/quote]

...to znamena ze by malo fungovat sietove spojenie lebo notas vidi TV ako UPnP zariadenie...to je dobra sprava, ale neznamena to ze TV musi vidiet notebook..
takze mas nainstalovany samsung share manager, mas ho zapnuty a mas povolenu telku ako zariadenie v samsung share manageri...???
RoPo (6061)|11.11.2010 09:12
[quote=mirinek21;306578]hele v notasu se mi v seznamu sítí zobrazilo 3 ikony s názvem tv ale když zapnu tv tak v tv nic není vidět, ochranu mám vyplou ale prostě to píše v tv, že nenašlo žádné zařízení ale v notasu tv vidím[/quote]

Tzn. zkus na ntb používat Windows Media Player (WMP).

Ve WMP z nabídky "Datový proud" povol "Automaticky povolit zařízením přehrávat má média" a "Povolit dálkové ovládání přehrávače". V následujícím dialogu odblokuj výstrahu (pokud se zobrazí) a vyber TV a povol ji. Něco nahrň do knihovny WMP.

Prokousej se případně dalším nastavením WMP... Rozepisovat to zde nebudu. Je to intuitivní.
mirinek21 (10)|11.11.2010 09:39
no když jsem na prvním notasu z XP tak v share manageru vidím server TV tak dám povolit a vše jede jak má, ale když to zkouším na druhém kde je windows 7 tak v share manageru se žádnej servr neukáže, někde jsem četl, že to není ani potřeba, že přes all-share by mělo vše jít, ale nejde.
Chtěl bych si koupit novej externí disk, co řeknete na tenhle?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

díky
RoPo (6061)|11.11.2010 10:06
To může být také problém share manageru pod W7.

K disku: Sice se u TV, co máš uvádí "zesílené napájení" na USB konektoru, ale nikdo ti nedá záruku, že disk pojede - že jej USB port napájením utáhne. Lze použít Y USB kabel, který bere napájení ze dvou USB portů. Disk objednej přes internet. Vyzkoušej a pokud nepojede, tak jej vrať ve 14-denní lhůtě. Jinak jistota je např. Samsung S1 - jedná se o 1,8" HDD. Tento disk utáhne snad opravdu každý USB port bez přídavného napájení.
mirinek21 (10)|11.11.2010 10:27
Mayki07 psal, že ho má a funguje mu úplně v pohodě prej, ten disk co uvádíš nemá zase kapacitu 500 Gb a vyjde asi o hodně dráž
RoPo (6061)|11.11.2010 10:34
Uff... když ti někdo (Mayki07) už napsal, že daný disk má a funguje mu v tvoji TV, tak to musíš mít potvrzení od 10-ti lidí???? Nerozumím. To je jak "říkali to na Nově, tak to bude pravda a bude to dobrý" :-E Když kupuješ rohlíky, taky se ptáš několika lidí, protože jednomu nevěříš, že daný rohlík je dobrý? :-E

S1 stojí přibližně stejně jako G1. Je velikostně menší - snad poloviční. Je "neskutečně" odolný, ale je kapacitně menší. Podle mě však i 200GB, co má S1 na přenášení dat bohatě stačí. Pořiď si G1 a už to neřeš.
rommi (416)|11.11.2010 10:49
[quote=mirinek21;306599]Mayki07 psal, že ho má a funguje mu úplně v pohodě prej, ten disk co uvádíš nemá zase kapacitu 500 Gb a vyjde asi o hodně dráž[/quote]

Ja ho mam tiez (SAMSUNG G2 Portable Black 500GB) kupil som ho vcera do telky som ho este nezapojil, ak vydrzis ked pridem z prace tak ho zapojim a vyskusam, inac mam 500GB toshibu a 320GB WD vsetko 2,5 palca a idu bez problemov, takze pri tom samsungu ocakavam to iste... :-)
mirinek21 (10)|11.11.2010 10:58
no a jakou máš tv?
rommi (416)|11.11.2010 16:37
[quote=mirinek21;306611]no a jakou máš tv?[/quote]

LE40B750 - a disk funguje bez problemov.....
hanessh4 (48)|13.11.2010 22:34
Mám dotaz, existuje nějaký DLNA server který bez překódování umí poslat video i s titulkama do tv?

Zkoušel sem wmp12, serviio, nero media home i tversity a ještě se mi to nepovedlo
iphone4gik (2)|14.11.2010 11:26
ani ja nie zatial. mam LE40C750 a ide mi relativne net ale PC ako dalsie zariadenie nevidi....... netusim ako to mam nastavot mam wifi router belking a vzdy ked tam skusam nieco prestavit tak si rozhasim internet.. pritaom v PC mam naistalovanu ich aplikaciu a stale nic.. nechapem. V manuale je tam vela moznosti ale v podstate ten manual je niekedy pisany akoby pre si nic nemusel inde nastavovat. Ak sa Ti podari sparovat daj vediet bude ma zaujimat ako sa ti to podairilo

[quote=mirinek21;306496]a kde to zjistím?
s tou LAN neporadíš? mám windows 7 a nemůžu se pořád spojit s PC[/quote]
panasonic650 (1124)|14.11.2010 12:43
[quote=hanessh4;307166]Mám dotaz, existuje nějaký DLNA server který bez překódování umí poslat video i s titulkama do tv?

Zkoušel sem wmp12, serviio, nero media home i tversity a ještě se mi to nepovedlo[/quote]
Panasonic dodava s telkou TwonkyMedia... skusal si ?
http://www.twonky.com/
hanessh4 (48)|14.11.2010 14:51
nn ten sem nezkoušel, uvidíme díky za tip

EDIT: tak twonky server nainstalovan video jede, ale titulky ne... to je škoda jinak je to dlna super věc a šlape v pohodě i přes wifi.

EDIT2: Nakonec mi titulky fungují přes Nero media home essentials 4, který je dodávaný s LG (je sice malinko pomalejší než ostatní ale funguje)
panasonic650 (1124)|14.11.2010 17:26
Titulky skus pomenit typ suboru. Moj panasonic chcel nejaky iba jeden typ. SRT tusim. Jaaajjj..... teraz som si spomenul ze problem bol vtedy ked som dal zdielat adresar ako video a nie ako ALL. Treba dat ALL.
Pajdo (47)|14.11.2010 18:29
A ked sa hrate s DLNA ... nezabudnite na firewall ...
(Moje nervy boli v koncoch ked som prisiel k PC a ESS sa s kľudom pýtal či to má povoliť)
Pajdo (47)|15.11.2010 18:11
Ked pridam nejake subory v Samsung ShareManager-ovi tak to musím stále celé refreshnuť? Lebo trvá to jednotky hodín, kedy je server nedostupný.
macpac (9)|15.11.2010 19:59
[quote=Pajdo;307580]Ked pridam nejake subory v Samsung ShareManager-ovi tak to musím stále celé refreshnu�? Lebo trvá to jednotky hodín, kedy je server nedostupný.[/quote]
Jj musis udelat refresh.
Jinak k te aplikaci od Samsungu, tak tam je jeste nutne v ni povolit TV.
Taky jsem si stim lamal hlavu proc mi telka nevidi komp, az pak jsem si vsimnul v Sdilet->Nastavit zasady zarizeni ze je tam nutne tv povolit :)
Pajdo (47)|15.11.2010 20:26
To som vsetko prekusal ... ale dal som si nazdielat HDD s filmamy 800GB a fotkami 140GB. Ide to uz 3 hodiny a je to tak v 1/4 toho pasika. S tym sa nemozem ztotoznit, Navyse CPU nepracuje na plne gule.
hanessh4 (48)|15.11.2010 22:04
já mám vyzkoušeno, že čím víc souborů - videí se sdílí - tím delší dobu to tv načítá (vyzkoušeno sice s LG + NERO ale to by se nemělo nějak moc lišit) navíc jestli sdílíš hodně moc malých souborů (fotek) tak by to teoreticky mohlo být ještě několikanásobně pomalejší (stejně jako kopírování - 10gb ve fotkách se např. na externí HDD přenese mnohem pomaleji, než jeden 10gb soubor...)

Zátěž cpu bych řek že s tím nemá ani moc co dělat je to spíš otázka hdd a paměti (můj názor)
RoPo (6061)|15.11.2010 22:27
[quote=Pajdo;307620]To som vsetko prekusal ... ale dal som si nazdielat HDD s filmamy 800GB a fotkami 140GB. Ide to uz 3 hodiny a je to tak v 1/4 toho pasika. S tym sa nemozem ztotoznit, Navyse CPU nepracuje na plne gule.[/quote]

Moc dat Samsung Share Manageru jako DLNA serveru nesvědčí.

Samsung Share Manager (SSM) odinstaluj a zkus jiný DLNA server. Jestli máš Windows 7, tak nejprve zkus Windows Media Player. Knihovnu umí sestavit rychleji než SSM.
Neočekávej však od DLNA klienta - TV nějakou rychlost nad takovým množství dat při listování mezi položkami. Je to celkem náročné a výkon specialozovaného CPU v TV není oslnivý.
Pajdo (47)|15.11.2010 22:49
Tak Samsung ShareManager sa po 6 hod uspesne porucal s hlasenim o stroskotaní. Jemu nesvedci ani 10G fotiek .... je to nepoužiteľný kšunt, leda tak na jedno video.
Skusil som WinXP WMP11, zdielat vie ale neviem preco si tieto softy kladu za povinnost urobit vlastny zoznam videi a hudby ako mam na HDD v adresároch? Dá sa to nejako vypnuť tak aby používal iba Folders? Potom ked sa chcem v adresári preklikať na TV tak klikam jak debil.
Samozrejme microsoft zaspal dobu a o .mkv este ani netusi. Dá sa pridať táto prípona do WMP?
petous (9)|15.11.2010 23:10
Nejlepší je Wild media server, pak dlouho nic, pak Java PS3 server, dobré je také serviio, ale ne na HD obsah. WMP12 transkóduje vše, kolikrát i zbytečně a do hrozné kvality. Rychlost procházení složek je daná serverem, bez problémů jich běhá i více najednou a opravdu to každému trvá jinak. 10GB fotek bude problém pro každý, zatím.
panasonic650 (1124)|15.11.2010 23:15
[quote=hanessh4;307300]EDIT: tak twonky server nainstalovan video jede, ale titulky ne... to je škoda jinak je to dlna super věc a šlape v pohodě i přes wifi[/quote]

Rozbehal si tie titulky cez Twonky ? Navod som ti poslal

Titulky skus pomenit typ suboru. Moj panasonic chcel nejaky iba jeden typ. SRT tusim. Jaaajjj..... teraz som si spomenul ze problem bol vtedy ked som dal zdielat adresar ako video a nie ako ALL. Treba dat ALL.
RoPo (6061)|15.11.2010 23:19
MKV je chápán jako pirátský formát. Vyzkoušej tedy jiný DLNA server, který MKV podporuje. Já mám na vlastním linuxovém NASu PS3 DLNA server v Javě. On-line transkódování funguje dobře. Celkově jsem však od DLNA "utekl", protože neumí vše co chci a potřebuji. Vím. Je to problém daného serveru a klienta, ale to bude u DLNA právě takové omezení vždycky. Nehledě na nemožnost přenosu HD audia nebo DTSka. Takže prozatím bye, bye DLNA, až budeš vyspělé, tak se k tobě rád vrátím.
Mayki07 (185)|15.11.2010 23:41
[quote=Pajdo;307658]Tak Samsung ShareManager sa po 6 hod uspesne porucal s hlasenim o stroskotaní. Jemu nesvedci ani 10G fotiek .... je to nepoužiteľný kšunt, leda tak na jedno video.
Skusil som WinXP WMP11, zdielat vie ale neviem preco si tieto softy kladu za povinnost urobit vlastny zoznam videi a hudby ako mam na HDD v adresároch? Dá sa to nejako vypnuť tak aby používal iba Folders? Potom ked sa chcem v adresári preklikať na TV tak klikam jak debil.
Samozrejme microsoft zaspal dobu a o .mkv este ani netusi. Dá sa pridať táto prípona do WMP?[/quote]

Tak nevím jak ty, ale já používém Samsung Share Manager bez problému. Mám nasdílené 20GB fotek a 250GB filmů a úplně v pohodě. MKV taky není problém, snad jen přepínání zvukových stop. Ano, první spuštění a nasdílení jsem nechal běžet přes noc (cca 12hod), ale od té doby no probléma. Refresh trvá 10-20 min, DLNA používám denně a hlavně děti, pustit pohádku jim zabere pár sekund... :-)
Pajdo (47)|15.11.2010 23:59
[quote=petous;307661]Nejlepší je Wild media server, pak dlouho nic, pak Java PS3 server, dobré je také serviio, ale ne na HD obsah. WMP12 transkóduje vše, kolikrát i zbytečně a do hrozné kvality. Rychlost procházení složek je daná serverem, bez problémů jich běhá i více najednou a opravdu to každému trvá jinak. 10GB fotek bude problém pro každý, zatím.[/quote]

Toto považujem za zmysluplnú odpoveď na moju otázku ... akurát ten Wild media server nie je zadarmo ...
RoPo (6061)|16.11.2010 07:46
[quote=Pajdo;307671]Toto považujem za zmysluplnú odpoveď na moju otázku ... akurát ten Wild media server nie je zadarmo ...[/quote]

To tak bývá a je to normální :-E. I dobré věci nebývají zadarmo.
rommi (416)|16.11.2010 15:01
[quote=Pajdo;307671]Toto považujem za zmysluplnú odpoveď na moju otázku ... akurát ten Wild media server nie je zadarmo ...[/quote]

...a k ti nerobi problem rustina popripade prvotne nastavenie v rustine na zaklade porovnavania obrazoviek z anglickej verzie wild media servera - tak vyskusaj
http://homemediaserver.ru/

rusku free verziu wild media serveru... :-)
Pajdo (47)|17.11.2010 13:23
[quote=RoPo;307665]MKV je chápán jako pirátský formát. Vyzkoušej tedy jiný DLNA server, který MKV podporuje. Já mám na vlastním linuxovém NASu PS3 DLNA server v Javě. On-line transkódování funguje dobře. Celkově jsem však od DLNA "utekl", protože neumí vše co chci a potřebuji. Vím. Je to problém daného serveru a klienta, ale to bude u DLNA právě takové omezení vždycky. Nehledě na nemožnost přenosu HD audia nebo DTSka. Takže prozatím bye, bye DLNA, až budeš vyspělé, tak se k tobě rád vrátím.[/quote]

Co ostatne formáty .M2TS, .MTS?