Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na antému pro více satelitů?

Cesťák_VB (82)|4.5.2009 21:15
Prosím o radu:
Mám RD a chystám se na příjem TV prostřednictvím SAT ze dvou SAT parabol.
Jde mi především o české programy, asi czechlink.
1 - Budu mít HTPC s dvěma tutery, abych mohl nahrávat jeden a sledovat jiný TV program.
2 - Rodiče budou mít vlastní CRT se satelitním přijímačem.
3 - Děti budou mít vlastní CRT se satelitním přijímačem.

Uvědomuji si, že každá TV musí mít vlastní sat přijímač a v HTPC musím mít 2 karty. Uvědomuji si, že každý přijímač musí mít CRYPROWORKS s kartou.

Jak to ale zadrátovat?

a - Jaké LNB - s kolika vývody?
b - Jaké a kolik disecq přepínačů?
c - jak to, proboha zadrátovat?

Venku budou jen 2 paraboly s LNB, ostatní bude schováno pod střechou.

Budu vděčný za rady a pomoc
Pytkin (7947)|4.5.2009 23:51
ja by som si dal nieco so zdielanim , aby si nemusel kupovat CW dekodery a a karty .. staci jedna ..

parabola tak isto staci jedna .. LNB potrebujes QUAD .. ak staci len skylink , tak astra 23.5 , cize diseq ziaden .. ak chces viac druzis , tak viac tych LNB .. bud na jednom taniery alebo na viacerych .. prepinace 4 kusy 2na1 , alebo 3na1, 4na1 .. podla poctu druzic ..
Cesťák_VB (82)|5.5.2009 07:22
Díky za odpověď.
Plánuji 2 družice, ale bojím se dvou ohniskové placky a proto asi radši koupím 2ks.
Jak jsi to myslel se sdílením? ono existuje něco, co mi rozkoduje signál pro všechny přijímače tak, aby mohl každý sledovat něco jiného?
Pytkin (7947)|5.5.2009 09:00
cestak : no .. napriklad pouzijes Dreambox satelity a tusim skystar kartu(y) do pocitaca .. da sa rozbehat zdielanie oficialne kupenej jednej karty , ktora bude zastrcena v dreamboxe , medzi dvomi dreamboxami a tou kartou v PC .. vsetko samozrejme musi byt zapojene v pocitacovej sieti .. kazdy samozrejme moze sledovat nieco ine ..

2 druzice nie su problem .. na kazdy das QUAD LNB a pouzijes 4 diseq prepinace 2na1 .. ja mam inak presne toto na jednej parabole (astra 19 a 23) a ziaden problem ..
losos (2977)|5.5.2009 13:38
Cesťák_VB (82)|5.5.2009 19:42
Díky, perektní informace.