Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Firmware pro LG BD370

Tokra (97)|30.5.2009 07:13
kbada (7)|7.7.2009 16:49
Firmware nyní již jen na stránkách lg.de.
Pozor. Verze firmware V3.886.00 lze přehrát jen verzí V3.886.01 special. Pokud je přehrána jinou verzí je po přehrátí firmware přehrávač nefunkční. Návod na změnu firmware připojen.
Po nahraní verze V3.886.01 lze aktualizovat firmware po síti. Verzi V3.886.00 po síti aktualizovat nelze.
Verze V4.... která je na stránkách LG je stará, po síti se nahrává verze V7...
Po přehrátí V3.886.01 na verzi V7... proběhlo po síti vše v pořádku.
cormi (30)|27.8.2009 13:08
Zdravím,
chci se zeptat: kde se dá sehnat ten V3.886.01 firmware?
Díky.
C.
Tokra (97)|27.8.2009 13:42
[quote=cormi;238338]Zdravím,
chci se zeptat: kde se dá sehnat ten V3.886.01 firmware?
Díky.
C.[/quote]

no to už nevím, protože nový firmware je už 7.141.01.26

http://cz.lgservice.com/
cormi (30)|27.8.2009 13:49
No, tak to je rpůser. Jak mám tedy upgradovat firmware?
Pokud budu mít v playerovi V3.886.00, tak jsem nahranej, že?
Tokra (97)|27.8.2009 14:04
tak našel jsem a dal jsem ti ho na:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
cormi (30)|27.8.2009 14:10
Díky moc, fakt.

Takže tuto verzi šupnu místo V3.886.00 a pak tam můžu dát jakýkoliv, že?
Který z nich je nejvhodnější?
U mých některých filmů (hlavně mkv souborů v 1080p) mi to kostičkuje. Právě jeden z nových firmwarů by to měl odstranit, ale nevím který, proto se tak ptám.
Ještě jednou díky.
Tokra (97)|27.8.2009 14:28
dej si ten poslední 7ku. a u těch mkv mi to kostičkuje jen u kontejneru @5-5.1 ty ještě přehrávač neumí
cormi (30)|27.8.2009 14:55
[quote=Tokra;238359]dej si ten poslední 7ku. a u těch mkv mi to kostičkuje jen u kontejneru @5-5.1 ty ještě přehrávač neumí[/quote]

AHA.
OK, šoupnu jej tam a zítra dám vědět, jak to dopadlo.
cormi (30)|27.8.2009 18:06
Tak je to v pytli.
Mám tam verzi 4.xxxxxx a když tam chci dát 7.xxxxx tak se nic neděje. Tedy přehravač se chová, jako když tam nic nestrčím, ani dvd či cd či flešku. To je tedy divný, co?

Nebo to musím aktualizovat po síti?
Tokra (97)|27.8.2009 21:36
já aktualizuji jen po síti a vše je vždy o.k.
cormi (30)|28.8.2009 08:39
No to je sice pěkný, ale co mají dělat ti, kteří nemají internet doma k dispozici. Já sice internet doma mám, ale je pro mne technicky lepší to dělat pomocí flešky nebo cd či dvd. Proto mne taky překvapilo, že "vyšší" verze firmware nejdou z těchto médií. Trošku to ztrácí logiku, že?

Mohlo by se to vyřešit tak, že bych tam dal původní firmware V3.xxx.01 (který neuměl aktualizovat po síti, ale pouze z média) a na něj naplácl ten nejnovější?

Nevím, ale mělo by to takhle jít, že?
Tokra (97)|28.8.2009 13:40
aktuální verze ke stáhnutí jsou na: http://pl.lgservice.com/
klikne se na sterovniky i biosy, produkt vyberu dvd/video a kliknu na szukaj.pak už stahuju.
cormi (30)|28.8.2009 14:17
[quote=Tokra;238499]aktuální verze ke stáhnutí jsou na: http://pl.lgservice.com/
klikne se na sterovniky i biosy, produkt vyberu dvd/video a kliknu na szukaj.pak už stahuju.[/quote]

Super, tak asi vím, čím to bylo (viz. výše). Omylem jsem stahoval verzi pro Japonce. Na cz stránce podpory tam byla verze 7.xxx právě pouze japonská a já si toho nějak nevšimnul.

Teď se dívám, že pro evropu je tam tento firmware: LG_BD_370VBA_v816690_Apr[1].27.2009.zip - je tedy poněku starší. Ale verze 7.xxxx (jak jsi psal výše) tam nikde není, že?
Tokra (97)|28.8.2009 15:25
Mě přístroj z netu stáhl verzi 7. Tak nevím.
czrocha (9)|13.11.2009 16:34
Ahoj lidi. Píšete tu hezky o nových firmwarech, ale ani tady ani na stránkách LG jsem se moc nedočetl, co nový firmware řeší. Jsem se svým strojem zatím spokojen, ale uvítal bych u USB podporu formátu NTFS. Nevíte jak je to s tímto formátem čtení v nových firmwarech? Docela by se mi líbilo, kdybych si mohl .mkv pouštět i z HDD.
Za reakce předem děkuji
Roman
jarino1978 (8045)|13.11.2009 21:38
[quote=czrocha;248429] Docela by se mi líbilo, kdybych si mohl .mkv pouštět i z HDD.
Za reakce předem děkuji
Roman[/quote]

... a nemôžeš ? preveď si ich na fat32 a je po probléme...
miro333 (716)|14.11.2009 06:55
naozaj bohová rada, som zvedavý ako z toho hdd prehrá mkv väčšie ako 4 GB, ktorých je drvivá väčšina resp. ani ich na taký hdd nedá.
pridať prehrávanie mkv a nedať podporu filesystémov aka NTFS, ext2, ext3 a pod. podporujúcich súbory väčšie ako 4 GB je od LG obyčajný podraz, hlavne keď vyšší model BD390 NTFS podporuje.
pomohol by si si jedine vypálením mkv na DVD DL, ale tam máš zasa obmedzenie na veľľkosť média.
alebo si kúp poriadny mediaplayer, ktorý takéto problémy nemá, napr. popcorn, egreat, xtreamer a pod...
jarino1978 (8045)|14.11.2009 23:11
[quote=miro333;248516]naozaj bohová rada, som zvedavý ako z toho hdd prehrá mkv väčšie ako 4 GB, ktorých je drvivá väčšina resp. ani ich na taký hdd nedá.
pridať prehrávanie mkv a nedať podporu filesystémov aka NTFS, ext2, ext3 a pod. podporujúcich súbory väčšie ako 4 GB je od LG obyčajný podraz, hlavne keď vyšší model BD390 NTFS podporuje.
pomohol by si si jedine vypálením mkv na DVD DL, ale tam máš zasa obmedzenie na veľľkosť média.
alebo si kúp poriadny mediaplayer, ktorý takéto problémy nemá, napr. popcorn, egreat, xtreamer a pod...[/quote]

čo to tu trepeš ? ja nehovorím o tom, aby si zformátoval HDD na FAT 32, ale aby si previedol MKV na maxim. veľkosť 4 GB. To je nejaký problém ? Obyčajný split. Je to otázka pár sekúnd a o žiadny komfort ani nepríde...
miro333 (716)|15.11.2009 11:00
kto tu trepe??? zavolaj radšej toho, čo pod rovnakým nickom za teba sem-tam píše príspevky k veci a nie hentaké nezmysly. fat32 je čo asi tak, ak nie formát hdd a rezať mkv na kusy po 4 GB môže radiť fakt len dilino ala jarino1998... mimochodom, 4 Gb je 512 MB... tak si nasekaj film na také kúsky a pozeraj, o žiaden komfort určite neprídeš - okrem spúšťania ďalšieho "dielu" po pár minútach... fakt skvelé :-/
czrocha, najrozumnejšie bude si sťahovaľ len mkv-čka, ktoré sa zmestia na DVD DL a čakať, či sa LG nespamätá a nevydá firmware s podporou NTFS...
jarino1978 (8045)|15.11.2009 11:53
Nehraj sa neustále na slovíčka, ale hovor k veci. On sa pýta, že by sa mu ľúbilo prehrávať MKV z HDD. Ja mu odpovedám, že má len možnosť si tie MKV splitnúť na FAT32, čo je 4 GB. Čiže je logické, že by musel HDD formátovať na FAT32. Počítam, že doteraz si ich asi páli na DVD-DL....
Takže čo iné mu môžeš poradiť na prehrávanie MKV z HDD ? Nič iné, ako FAT32. LG nemusí už nikdy vydať FW na model 370 s podporou NTFS. Takže má čakať ? Áno, je to jeho vec, ja mu radím, FAT32.
A rozdeliť MKV o veľkosti napr. 10GB na časti po 4GB je jednoduché, krátke a o nič nepríde. Ten player vie prehrávať druhú časť bez veľkého omeškania, podobne ako aj PS3 ( u nej ten prechod skoro ani nepostrehneš ).
A v Tvojom prípade písať o nejakom podraze zo strany LG je len trieskanie sprostostí do éteru. LG na modeli 370 odjakživa zverejňovala podporu MKV z FAT32... Čiže aký podraz ? Naviac model 390 je obrazovo neporovnateľne lepší, ako model 370.
miro333 (716)|15.11.2009 13:59
áno, poradiť naformátovať hdd na fat32, keď len tento jediný filesystem BD370 podporuje, tak na to treba fakt hóóóódne chochmesu. na to by žiaden užívateľ určite neprišiel... až na to, že je to vôbec najhoršia alternatíva na prehrávanie mkv. že prehrávač prehráva časti bez veľkého omeškania je fakt terno, čo takto si dať pauzu na kafíčko pred pokračovaním? keď nastúpili dvojvrstvé dvd-r-ka, dosť ľudí si sťažovalo na drobné zamrznutie obrazu v polke filmu pri prechode prehrávača na druhú vrstvu, postupom času zdá sa toto výrobcovia prehrávačov zrejme vyriešili a prechod lasera na druhú vrstvu je prakticly nerpostrehnuteľný. no a máme to tu zasa, nie jeden sek, ale podľa možnosti a veľkosti súboru aj tri či štyri pauzy, no paráda...
podraz to vnímam preto, lebo výrobca prehrávača deklaruje podporu kontajneru, ale firmware je zámerne obmedzený pri prehrávaní reálnych súborov a formát fat32 nepochybne ním je...
užívateľa 370-ky vôbec emusí zaujímať úžasná 390-ka, tak ako ho nemusia zaujímať iné BD prehrávače, keďže už tú 370-ku má a rieši jej problémy. mimochodom, podpora len UTF kódovania titulkov v 390 je tiež fasa, hlavne pre užívateľa s hromadou filmou s titulkami vo Win-1250. Ale samozrejme, jarino poradí prehodiť ich do unicode, veď je to len pár klikov, že. čo na tom, že podporu mohol dať lg priamo do prehrávača...
btw. nechceš si zmeniť nick napr. na jarino1998, tvojmu prejavu by to viac zodpovedalo...
jarino1978 (8045)|15.11.2009 18:22
Plačeš ako malé rozmaznané dieťa...Keď chceš plačkať, tak sa obráť na výrobcu, teda LG. Načo sa tu musíš strápňovať a prezentovať tvoju mizernú inteligenciu ?
Ty si zjavne tento player ani nevidel, ani nepoužíval, pretože len trepeš do vetra. Pravdepodobne si odchovaný na mediatanku,kde každá činnosť trvá večnosť. Samozrejme Tvoje "znalosti" smerujú ku klamstvám typu : " keď nastúpili dvojvrstvé dvd-r-ka, dosť ľudí si sťažovalo na drobné zamrznutie obrazu ".
Ty vôbec nemáš ani šajnu, o čom píšeš...

PS : Ako zvyčajne, aj teraz si zabudol na dôležitú vec : JE TO BD PLAYER ! Nie je to žiaden mediatank a ani sa naň nehrá. Nič nie je dokonalé. Ani ten player a ani tvoj a môj player. Na každom by som mohol nájsť X vecí, čo mi chýba, alebo vadí. Ale slovo PODRAZ by som nepoužíval.
miro333 (716)|15.11.2009 21:02
vieš čo, niečo ako debata s tebou je len stratou času. ako s každým hlupákom. dobrú noc...
jarino1978 (8045)|15.11.2009 21:10
[quote=miro333;248778]vieš čo, niečo ako debata s tebou je len stratou času. ako s každým hlupákom. dobrú noc...[/quote]

no to Ti trvalo, aby si sa konečne pozrel do zrkadla. ja viem, bol to des...
miro333 (716)|16.11.2009 07:17
ako pokus o vtip pomerne dobré, ale strašne otrepané, v tvojom podaní tu na fóre už ani neviemkoľkokrát. onedlho možno príde s podobnou hláškou aj dcéra zo škôlky :-)
no máš pravdu, včera som som sa holil, ale neporezal sa, už si ten svoj ksicht poznám za tie roky...
czrocha, kúp si na mkv-čka nejaký slušný prehrávač, podľa možnosti s odladeným firmware, je ich tu na fóre dosť a ten krám si nechaj len na blu ray. neušetríš síce peniaze, ale nervy určite...
Tokra (97)|24.1.2010 16:12
Po nainstalování firmware 7.154.xxx mi začala většina mkv souborů kostičkovat. Dělá to i nejnovější verze 7.159xxx. Nemá někdo náhodou starší verzi firmware?
Tokra (97)|26.1.2010 22:43
Tak jsem napsal na českou LG a toto mi od nich přišlo:
Dobrý den,

Mrzí nás, že máte nepřjemnosti s obrazem.
Kostičkování obrazu může být i mimo jiné způsobené nevhodným způsobem fromátů .mkv nebo samotným filmem atd.
Dále,stolní přístroje musí zajišťovat ochranu autorských práv. Proto je v návodu upozorněno,že v souladu s ochranou aut.práv nemusí jít některé soubory přehrát nebo při přehrávání vykazují nejrůznější poruchy které způsobuje "ochrana" proti kopírování.Proto pokud se jedná o soubory získané z internetu ,jedná se o "pirátské" kopie které přístroj nepodporuje. Pokud byl záznam pořízen v souladu s autorkými právy, tak nám prosím poskytněte toto médium za účelem testu. Ověříme, zda Váš záznam není vytvořen způsobem, který způsobuje jev "kostičkování" výrobku.Vada může být způsobena např.ochranou proti kopírování, USB klíči, formátem, kodekem atd...

S pozdravem,
LG

Na co tam teda cpou přehrávání mkv.Jsem ještě neviděl nepirátský soubor mkv. :-D
alibagil (2)|12.4.2010 19:56
K dispozici je nový firmware (zatím jen při updatu ze sítě), který řeší problém s kostičkováním mkv souborů, od updatu jsem nenarazil na jediný mkv film, který by se špatně zobrazoval.

A ntfs není takovým problémem, jak to možná vypadá, rozdělení souboru na dva nebo tři menší soubory (pod 4GB) je otázkou několika mála minut a automatický přechod přehrávače z jednoho souboru na druhý dílem vteřiny, osobně mi to vůbec nevadí.

BD390 je samozřejmě lepším přístrojem, ale je také o polovinu dražší, mě 370ka bohatě stačí, po vyřešení problému s mkv jí hodnotím jako vynikající!
Tokra (97)|13.4.2010 14:10
[quote=alibagil;277003]K dispozici je nový firmware (zatím jen při updatu ze sítě), který řeší problém s kostičkováním mkv souborů, od updatu jsem nenarazil na jediný mkv film, který by se špatně zobrazoval.

A ntfs není takovým problémem, jak to možná vypadá, rozdělení souboru na dva nebo tři menší soubory (pod 4GB) je otázkou několika mála minut a automatický přechod přehrávače z jednoho souboru na druhý dílem vteřiny, osobně mi to vůbec nevadí.

BD390 je samozřejmě lepším přístrojem, ale je také o polovinu dražší, mě 370ka bohatě stačí, po vyřešení problému s mkv jí hodnotím jako vynikající![/quote]

Pravda. Po intervencích maníka z anglického fora na LG servis, společnými silami odstranili chybu a uvedly v život nový firmware, který řeší kostičkování.
V7.170.00.26

bohužel mkv profil @5 a 5.1 stále není podporován.
BlackPanzer (7)|22.7.2010 21:30
[quote=miro333;248720]áno, poradiť naformátovať hdd na fat32, keď len tento jediný filesystem BD370 podporuje, tak na to treba fakt hóóóódne chochmesu. na to by žiaden užívateľ určite neprišiel... až na to, že je to vôbec najhoršia alternatíva na prehrávanie mkv. že prehrávač prehráva časti bez veľkého omeškania je fakt terno, čo takto si dať pauzu na kafíčko pred pokračovaním? keď nastúpili dvojvrstvé dvd-r-ka, dosť ľudí si sťažovalo na drobné zamrznutie obrazu v polke filmu pri prechode prehrávača na druhú vrstvu, postupom času zdá sa toto výrobcovia prehrávačov zrejme vyriešili a prechod lasera na druhú vrstvu je prakticly nerpostrehnuteľný. no a máme to tu zasa, nie jeden sek, ale podľa možnosti a veľkosti súboru aj tri či štyri pauzy, no paráda...
podraz to vnímam preto, lebo výrobca prehrávača deklaruje podporu kontajneru, ale firmware je zámerne obmedzený pri prehrávaní reálnych súborov a formát fat32 nepochybne ním je...
užívateľa 370-ky vôbec emusí zaujímať úžasná 390-ka, tak ako ho nemusia zaujímať iné BD prehrávače, keďže už tú 370-ku má a rieši jej problémy. mimochodom, podpora len UTF kódovania titulkov v 390 je tiež fasa, hlavne pre užívateľa s hromadou filmou s titulkami vo Win-1250. Ale samozrejme, jarino poradí prehodiť ich do unicode, veď je to len pár klikov, že. čo na tom, že podporu mohol dať lg priamo do prehrávača...
btw. nechceš si zmeniť nick napr. na jarino1998, tvojmu prejavu by to viac zodpovedalo...[/quote]

Souhlas skoro se vším.
Do fatu, to nikdo neumí : ) Je to však holý nesmysl, to je tak na divxy. Už se vydím jak si všechno střihám, nehledě na to, že ne každej to umí. Např. já to znám jen díky serii star warsů, ale že bych se pídil jak pracovat s mkv jen kvůli takovýmu problému.. nehledě na to že je to blbost.

Nepostřehnutelný přechod do druhý vrstvy.. jak kdy, nesmý být uprostřed děje(nemohu si spomenout na to správný výjádření, snad chápeš)

Že by jen podpora UTF ? To vysvětlovalo, že se mi někdy strácejí tiulky u divxu, musím to někdy i stopnout a vyhledat stopáž na ono místo, pak to zas de.
U mkv to taky vypadávalo, převod do utf to vyřešilo, ale kdo neví jak na to...

BD390 umí ntfs ? či i exFat ? Že já ji nekoupil. Myslim že byla docela drašší.