Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s nahrávaním zvuku do notebooku

pozitkar (2)|2.1.2005 22:45
Pri zachytávaní audia do notebooku z TV karty, alebo iného zariadenia cez vstup mikrofónu mi nahráva zvuk v otrasnej kvalite (mikrofónny efekt), keď v softe označím ako zdroj line in, zvuk pri nahrávaní počuť, ale keď súbor prehrávam nie je nič nahraté (pri max.volume len pískanie a šum).Nahrávanie vo WIN je nastavené a v softe od TV karty tiež (robí to aj pri iných zvukových zdrojoch, takže to asi nie je problém TV karty).Mám notebook TOSHIBA SATELLITE PRO A40, WIN XP SP2 (robilo to aj pri SP1), soft na grabovanie používam WINDVD CREATOR, alebo Audiograbber,TV karta MSI VOX externá USB (audio pripojené cez samostatný jack) vždy pedantne nastavím pred používaním.Ja to vidím ako problém notebooku, že vstup na mikrofón nie je vhodný na nahrávanie ako line in vstup.Čo myslíte, môže byť riešenie externá zvukovka cez USB ? Mimochodom, na notebook za 60 tisíc by to bol pomerne prúšvih, nie ??
pee.tr (1208)|3.1.2005 12:05
Nikdy jsem nezkoušel zapojit "line" do "micro", ale myslím si, že je tohle právě ten tvůj problém. Vstup pro mikrofon určitě potřebuje naprosto jiný parametry signálu než line-in. Dokonce bych se bál tohle spojovat, že tím něco zničím. Zkus tam připojit opravdovej mikrofon a nahrát něco z něj, jestli ten vstup jde. Za 60tis. bych si myslel, že to bude mít line-in.
pozitkar (2)|3.1.2005 18:21
Díki za odpoveď, dnes som volal s call centrom toshiby a povedali mi, že ten vstup je len na mikrofón a anie line in.Zaujímavé je , že ak doň pripojím externý zvukový zdroj, tak ho krásne prehrá, len sa cez to nedá nahrávať.Takže problém je už len : Externá zvuková karta s USB pripojením.Malo by to fachčiť , nie ??
pee.tr (1208)|4.1.2005 08:02
Tak to mi fakticky nejde na rozum. Když ten zvuk do notebooku dostaneš (slyšíš ho, jak píšeš), tak nechápu, proč nejde nahrát. Nemáš někde v softu k té integrované zvukovce vypnutý "record"? Jinak fakt nevím.
JaromirP (27)|28.4.2005 11:50
Pozor na nastavení úrovně nahrávání. Jedna věc je přehrání zvuku, a druhá nahrání. To vše se dá nastavit v ovládacích panelech pro zvuk.