Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stream

tiny (1)|3.1.2005 13:49
Poradte nekdo nejaky programek pro streamovani videa z TV karty pod winama.

Tiny
icq 137899095
pavelpt (2713)|4.1.2005 00:36
No nejsem si jistý, jestli je ti jasné "streamovat".

Stream je něco jako tok dat, TV vysílá analogově a počítač to neumí.Takže je nutný AD převod.

DVB-T nebo DVB-S lze streamovat, v nezměněné struktuře uložit na disk.
exTNT (1421)|4.1.2005 00:56
Já to spíš pochopil, jako že tiny chce vysílat streamovaný video z TV karty po síti, ale asi by to mohl líp vysvětlit.
Jinak pokud jsem ten dotaz pochopil správně, pak plná verze DVBVieweru s nainstalovaným Multicast pluginem tohle umí. Z PC s TV kartou se stane "TV server" a na ostatní počítače v síti stačí nainstalovat VideoLanClient, zadat IP "TV serveru" a na různých portech přijímat streamovaný TV programy z multiplexu naladěnýho na "TV serveru", tedy pokud na "TV serveru" nastavíš, že chceš streamovat všechny programy dejme tomu z mpx CDG, pak máš na ostatních počítačích v síti k dispozici pět programů na různých portech a stejné IP adrese. Podstatný je, že stávající verze DVBVieweru spolupracuje jenom s kartami TechniSat AirStar2 (DVB-T) resp. SkyStar2 (DVB-S), do budoucna se plánuje podpora i jiných.
Analogový TV karty neznám, ale principiálně přece převod A/D dělají, takže by to taky mohlo jít, i když tam bude asi vysílání/přijímání omezeno pouze na ten program, který je na PC s kartou vyladěn.
pavelpt (2713)|4.1.2005 12:07
Hm..

Sdílet satelitní kartu nebo i terestrální není problém. TV kartu.....
Sdílet a streamovat chápu jako mírně odlišné procesy, u TV (analogové), já neumím ani jedno, ale bůhví na co se ptal, že ?