Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má cenu kupovat BD nebo HDD přehrávač?

mdeejay (99)|21.7.2009 22:46
Zdravím, má cenu (smysl) kupovat Blu-ray přehrávač, nebo malé mašinky typu Popcorn kvůli přehrávání 1080p videa, když chci kupovat zcela nový PC s X4 jádrem a nejméně 4GB RAM + nejméně 1TB disk ? Vše by bylo propojeno přes hdmi k 40" LCD Sony...nejvíce by se zatím přehrávalo MKV...blu-ray disky asi později...
eviljack (102)|22.7.2009 07:20
Spotřeba toho PC a Popcornu je neporovnatelná, další věc je pohodlí - pokud nebudeš mít k PC nějaké dálkové ovládání, aby sis mohl filmy vybírat/spouštět/měnit zvukové stopy, a podobně, z křesla, brzy tě to asi bude pěkně štvát, pořád k němu chodit :) Já osobně si ještě chvíli nechám PCH A-110, a pak přejdu buď na C-200, nebo podobnou mašinku, do které se bude dát vrazit blu-ray mechanika. Anebo do té doby vymyslí něco nového, co prostě budu muset mít :D
Pavel_tempx2 (829)|22.7.2009 08:55
spotřeba bude opravdu o dost větší (při menším zatížením procesoru by šla o něco snížit), ale využitelnost oproti "jednoúčelovým" zařízením bude větší, dálkové ovládání jde jednoduše vyřešit buď přes ovladač přímo pro media center nebo bezdrátovou klávesnicí a myší
eviljack (102)|22.7.2009 08:59
Samozřejmě, záleží taky na tom, jak to má doma uspořádané, já třeba kombinuju popcorn s pc, spotřebu neřeším (taky mi to dost sežere), a mám puštěné oboje najednou. Popcorn má tu výhodu, že když jedu na víkend ke kamarádovi, prostě ho vezmu s sebou, a můžem čumět do aleluja (dokud nás holky nepošlou někam :D)

Řekl bych, že je to prostě silně individuální, každý si musí zvážit sám, co mu vyhovuje lépe. Až si třeba pořídím větší doupě, a druhou telku, prostě si u jedné nechám pc na hry, a k druhé do obýváku fláknu PCH :) Jinak zatížení procesoru při dekódování 1080p je poměrně značné.
artam (1147)|22.7.2009 11:33
Blu-ray prehravac ma zmysel, ked su dostupne originaly filmov (obchod, pozicovna). Je pravda, ze filmovi vydavatelia zatial s inym mediom na distribuciu nerataju a predpokladam, ze s poskytovanim online obsahu sa do dalekej buducnosti nerozhybu. Takze Blu-ray prehravac ano na vychutnanie plneho zazitku z filmu, ripy v mkv z internetu byvaju vacsinou uz rekodovane s nizsou kvalitou obrazu, aj zvukove stopy byvaju downsamplovane.

Popcorn je sice fajn na stiahnute mkv ripy, ale na to stahovanie je aj tak potrebny pocitac a niektore ripy popcorne neprehra bez dalsej upravy/remuxu, na co zas treba pocitac.

HTPC ma zas urcitu vyhodu univerzalnosti, po vybaveni Blu-ray mechaniky sa moze stat aj prehravacom. Velka spotreba je tiez mytus, vhodnou volbou komponentov je mozne poskladat stroj so spotrebou do 60W pocas prehravania HD, pripadne cca 30W v idle pocas sosania z internetu. Pripadne pouzit notebook s HDMI vystupom, ktory pri vypnutom displeji nezerie viac ako 30W aj pri prehravani HD obsahu - a to je uz porovnatelne s popcornom.
Nevyhoda HTPC je v tom, ze kto nevie vybrat vhodne komponenty, nevie to poriadne poskladat, pouzit vhodny softver, nainstalovat a nastavit, tak ma pocit, ze to nejde a ze je to komplikovane. Ale ak je to raz nastavene, tak to funguje ako "black box" prakticky rovnako, ako spominany popcorn a ovladanie cez IR tak isto jednoduche/komplikovane, .

Kazdy ma moznost volby. Jednemu vyhovuje popcorn, druhemu HTPC. Jednoducho sa to porovnavat neda.
mdeejay (99)|22.7.2009 11:36
...já už mám starší pc a klávesnici s myší mám strčené pod sedačkou, takže k pc chodit nemusím...samozřejmě, že dálkové ovládání by bylo lepší, ale na druhou stranu u pc nesedím celý den a nekoukám na filmy...mě akorát přijde zbytečné mít už slušný pc, který teď budu kupovat a k němu kupovat další "krabičku", i když je komfortnější na ovládání...spotřebu neřeším...

...max bych do budoucna viděl koupi blu-ray přehrávače, který bude umět MKV a bude mít ještě navíc USB na exter. hdd apod...

...kromě ovládacího komfortu a spotřeby mají přehrávače typu Popcorn oproti dobrému pc ještě co?
eviljack (102)|22.7.2009 12:14
[QUOTE=artam;233659]

Popcorn je sice fajn na stiahnute mkv ripy, ale na to stahovanie je aj tak potrebny pocitac a niektore ripy popcorne neprehra bez dalsej upravy/remuxu, na co zas treba pocitac.

HTPC ma zas urcitu vyhodu univerzalnosti, po vybaveni Blu-ray mechaniky sa moze stat aj prehravacom. Velka spotreba je tiez mytus, vhodnou volbou komponentov je mozne poskladat stroj so spotrebou do 60W pocas prehravania HD, pripadne cca 30W v idle pocas sosania z internetu. Pripadne pouzit notebook s HDMI vystupom, ktory pri vypnutom displeji nezerie viac ako 30W aj pri prehravani HD obsahu - a to je uz porovnatelne s popcornom.
Nevyhoda HTPC je v tom, ze kto nevie vybrat vhodne komponenty, nevie to poriadne poskladat, pouzit vhodny softver, nainstalovat a nastavit, tak ma pocit, ze to nejde a ze je to komplikovane. Ale ak je to raz nastavene, tak to funguje ako "black box" prakticky rovnako, ako spominany popcorn a ovladanie cez IR tak isto jednoduche/komplikovane, .
[/QUOTE]

Já jsem to pochopil tak, že si hodlá stavět silnou mašinu, přece jenom, do HTPC by asi čtyřjádro nedával. Na stahování filmů stačí nějaká starší paštika, která se pak maximálně zapotí při rozbalování rar archivu. Shodneme se na tom, že si holt musí každý zvážit sám, co na tom hodlá sledovat.

[QUOTE]...max bych do budoucna viděl koupi blu-ray přehrávače, který bude umět MKV a bude mít ještě navíc USB na exter. hdd apod...[/QUOTE]

To dnes splňuje právě Popcorn C-200, po rozšíření o mechaniku BR (cca 2500Kč).

[QUOTE]...kromě ovládacího komfortu a spotřeby mají přehrávače typu Popcorn oproti dobrému pc ještě co?[/QUOTE]

Asi nic :)
mdeejay (99)|22.7.2009 12:28
...silnější mašinu stavět opravdu chci, tak aby případné přehrávání HD filmů bylo úplně v pohodě...
Pytkin (7947)|22.7.2009 12:50
ako HTPC je optimalne nieco taketo ..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

mala spotrena .. slusny vykon .. H264 dekoduje karta .. pri prehravani 1080p idu CPU na par % ..

do toho nainstalovat http://www.xbmc.org a je to .. len treba poriesit dialkovy ovladac ..
mdeejay (99)|22.7.2009 13:08
...určitě taky dobrá volba...akorát já bych preferoval to čtyřjádro , větší RAM a lepší grafiku a to je asi pak lepší stavět klasický PC, protože to cpát do HTPC by stálo asi dost...
Pytkin (7947)|22.7.2009 13:58
4oj jadro je uplne zbytocne , kedze obraz dekoduje grafika ..
zavisi co chces na tom robit .. ak len pozerat filmy , tak toto je optimalne ..

skorej ocakavam v buducnosti pasivnu verziu ..
mdeejay (99)|22.7.2009 14:06
...za ty peníze určitě velice dobrý, ještě pořešit dálku a bohatě to taky stačí...
mdeejay (99)|22.7.2009 14:40
...našel jsem dálkové ovládání na PC, viz odkaz :

http://www.czech-kunor.cz/OEM/kuremote-premiumcord-dalkove-ovladani-pro-pc-pres-usb.asp?jzz=CZK

...skutečně to tak funguje ? máte to někdo vyzkoušené?
artam (1147)|23.7.2009 14:04
Pouzivam nieco podobne, ale starsie - IR dongl na COM porte, dodaval sa spolu s dialkovym ovladacom ku kartam SS2. Funguje doteraz a spolahlivo.

V podstate je dolezity len ten IR prijimac pre PC a softver - hadam najlepsi je LIRC pre linux, WinLIRC pre windows - to su v podstate sluzby pre IR prijimace, ktore konvertuju prijate povely z COM na nejaku postupnost klaves a posuvaju to dalej do systemu (aj USB IR by sa mal v systeme vidiet ako COM).

Dialkovy ovladac je potom mozne pouzit v podstate lubvolny, sofver sa da naucit. Napriklad ja som to naucil na dialkovy ovladac od TV, aby som nemusel mat na stole dalsi ovladac navyse.
mdeejay (99)|24.7.2009 12:15
...díky za rady...

...co se všechno tímto dálkovým ovladačem dá ovládat ? Tenhle ovladač se tedy dá prakticky použít k jakémukoliv pc ?