Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký HD přijímač s HDD - spěchá!

OndraC (167)|27.7.2009 21:42
Dobrý večer všem!
Nedávno jsem tady vznesl dotaz ohledně příjmu a rovodů DVB-S v rámci bytového domu. Situace se lae mezitím ještě víc zkomplikovala, takže jsem se nakonec rozhodl pro individuální řešení.
Nyní bych potřeboval poradit s výběrem...nejen přijímače, ale i ostatních komponent.
Na co dát při výběru pozor, čemu se vyhnout, co je důležité atd.

Rád bych HD přijímač s HDD, 2 tunery, zřejmě CSlink, příjem ze 2 družic (asi škoda mít jen jednu, ne?), prozatím řešeno pro jednu TV (snad není problém případně později upravit pro další).

Satelity jsou pro mě španělská vesnice, nikdy jsem žádný neměl, tak se předem omlouvám za zřejmě primitivní dotazy.

Všem předem díky za rady a výdrž! :-)
JSM1 (52)|28.7.2009 11:39
Ze všeho nejdůležitější jsou znalosti...ale k věci:

Nejprve je nutné si ujasnit co chci přijímat (hlavně s ohledem do budoucna), zda jen CZ programy a nebo něco dalšího, zda SD/HD (už je nazmačeno), FTA/ kódované apod. Z toho pak vyplynou družice a tím i anténa (pevná:1-2 konvertory, multifeed:5-8 k, otočná).
Ujasnit si k čemu potřebuji 2x tuner...druhý tuner lze (omezeně!) využít jen pro nahrávání na HDD.
Rozšíření na další TV je problém - tedy pokud máš na mysli nezávislé sledování různých programů, musí se použít Twin konvertory (2 TV) nebo Quad kon.(4 TV), případně multipřepínač a samozřejmě další sat. přijímač.
Dále je dobré se seznámit s pojmy jako je emulace, sdílení....pak je možné přistoupit k samotnému výběru jednotlivých komponent.
JM_ (353)|28.7.2009 11:40
Pokud si to budes zapojovat sam, tak jako prijimac asi VANTAGE HD s modelovym cislem vybranym dle Tvych financi (rozumny kompromis je 7100s)
OndraC (167)|28.7.2009 13:04
Ono se těžko popisuje, co a jak bych chtěl mít a používat do budoucna, když tomu pořádně nerozumím.

Chtěl jsem satelit, protože si myslím, že v současné době nabízí nejlepší kvalitu příjmu. Chtěl jsem CSlink, který v rámci DVB-S nabízí nejvyšší kvalitu příjmu (v porovnání s upc či digitv).
Chtěl jsem 2 tunery, abych mohl jeden program sledovat a případně jiný nahrávat. Z tohoto důvodu jsem chtěl také HDD, protože mám za to, že kvalita nahrávky bude takto vyšší než kombinace přijímače bez HDD a dvd rekordéru s HDD.
Samozřejmě bych rád příjem v co možná nejvyšší kvalitě, proto HD přijímač. Abych ale pravdu řekl, nemám moc přehled, jaké jsou v tomto směru možnosti nyní a co mohu očekávat do budoucna (samozřejmě také s ohledem na finance). Před rokem jsem koupil tv Philips 42pfl9603, tak bych jí rád zásobil co možná nejkvalitnějším příjmem.

Pokud píšu nějaké kraviny, nebo pokud pro mě nějaké ideální řešení, budu v každém případě rád za reakce.
JSM1 (52)|28.7.2009 18:52
1) Ano, SKY/CS link je kvalitou obrazu z Cz programů nejlepší.

2) Nezávislé nahrávání jiného než sledovaného programu nezaručuje pouze 2. tuner a HDD, ale také zapojení (Twin konvertor) a u kódovaných programů schopnost přijímače vnitřně sdílet kartu (to umí jen Vantage 8000 nebo linuxové stroje). V porovnání s DVD rekordérem je kvalita nahrávky určitě vyšší.

3) HD programy jsou (a budou) až na nepatrné vyjímky pouze placené (pay tv), tj. je nutné si zakoupit příslušnou přístupovou kartu. Z tohoto pohledu je lepší SKY link než CS link (zde momentátně jen Nova HD).
Z volných HD programů stojí za zmínku německé programy ARD/ZDF (Astra 19,2°E) a anglická ITV 1 (Astra 28,2°E).

Anténa:
A) pro pozice 19,2°E + 23,5°E stačí 85cm (+ držák pro 2 konvertory a přepínač DiSEqC 2/1)
B) pro pozice 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E by byla optimální anténa E-85 MultiBeam s možností rozšíření na 13°E a 39°E, kde vysílají atraktivní pakety Nova Hellas resp. Bulsatcom, které je možno přijímat pomocí Gamma card (+ DiSEqC 4/1).
C) otočná anténa 85/95 cm, DiSEqC motor, konvertor).

Přijímač:
Zde je jasná volba Vangage 8000 S:
2x čtečka, 2x CI slot (a bezproblémový provoz všech karet a modulů)
vnitřní sdílení karty (tj. nezávislé nahrávání na 2. tuneru)
20 000 programových míst
možnost emulace (Digi Tv, Kabel D)
OndraC (167)|28.7.2009 21:31
[quote=JSM1;234618][QUOTE=OndraC;234568]Ono se těžko popisuje, co a jak bych chtěl mít a používat do budoucna, když tomu pořádně nerozumím.

1)Chtěl jsem satelit, protože si myslím, že v současné době nabízí nejlepší kvalitu příjmu. Chtěl jsem CSlink, který v rámci DVB-S nabízí nejvyšší kvalitu příjmu (v porovnání s upc či digitv).
2)Chtěl jsem 2 tunery, abych mohl jeden program sledovat a případně jiný nahrávat. Z tohoto důvodu jsem chtěl také HDD, protože mám za to, že kvalita nahrávky bude takto vyšší než kombinace přijímače bez HDD a dvd rekordéru s HDD.
3)Samozřejmě bych rád příjem v co možná nejvyšší kvalitě, proto HD přijímač. Abych ale pravdu řekl, nemám moc přehled, jaké jsou v tomto směru možnosti nyní a co mohu očekávat do budoucna (samozřejmě také s ohledem na finance). Před rokem jsem koupil tv Philips 42pfl9603, tak bych jí rád zásobil co možná nejkvalitnějším příjmem.


1) Ano, SKY/CS link je kvalitou obrazu z Cz programů nejlepší.

2) Nezávislé nahrávání jiného než sledovaného programu nezaručuje pouze 2. tuner a HDD, ale také zapojení (Twin konvertor) a u kódovaných programů schopnost přijímače vnitřně sdílet kartu (to umí jen Vantage 8000 nebo linuxové stroje). V porovnání s DVD rekordérem je kvalita nahrávky určitě vyšší.

3) HD programy jsou (a budou) až na nepatrné vyjímky pouze placené (pay tv), tj. je nutné si zakoupit příslušnou přístupovou kartu. Z tohoto pohledu je lepší SKY link než CS link (zde momentátně jen Nova HD).
Z volných HD programů stojí za zmínku německé programy ARD/ZDF (Astra 19,2°E) a anglická ITV 1 (Astra 28,2°E).

Anténa:
A) pro pozice 19,2°E + 23,5°E stačí 85cm (+ držák pro 2 konvertory a přepínač DiSEqC 2/1)
B) pro pozice 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E by byla optimální anténa E-85 MultiBeam s možností rozšíření na 13°E a 39°E, kde vysílají atraktivní pakety Nova Hellas resp. Bulsatcom, které je možno přijímat pomocí Gamma card (+ DiSEqC 4/1).
C) otočná anténa 85/95 cm, DiSEqC motor, konvertor).

Přijímač:
Zde je jasná volba Vangage 8000 S:
2x čtečka, 2x CI slot (a bezproblémový provoz všech karet a modulů)
vnitřní sdílení karty (tj. nezávislé nahrávání na 2. tuneru)
20 000 programových míst
možnost emulace (Digi Tv, Kabel D)[/quote]

Díky za odpověď! Něco takového je potřeboval.

Ohledně přijímače - pokukoval jsem původně po Topfieldu tf 7710 hdpvr, ale nedávno jsem objevil vlákno o Vantage hd 8000s - takže teď už mám aso jasno.

Ještě jsem se chtěl zeptat - v čem spočívá rozdíl mezi Skylink a CSlink?

Aještě k těm 2 tunerům - měl jsem za to, že 2 tunery automaticky znamenají možnost jeden program sledovat a další nahrávat. Může být tedy problém (při ideálním zapojení) tedy pouze v případě kódovaných programů, jak jsi zmínil?
JM_ (353)|28.7.2009 23:26
[quote=OndraC;234654][quote=JSM1;234618]

Aještě k těm 2 tunerům - měl jsem za to, že 2 tunery automaticky znamenají možnost jeden program sledovat a další nahrávat. Může být tedy problém (při ideálním zapojení) tedy pouze v případě kódovaných programů, jak jsi zmínil?[/quote]

Ono je to ještě trochu složitější.

a) DVB-S typicky zvládá nahrávat i víc než 1 program současně - jsou-li ty programy ve stejné "skupině" = transponderu
b) 2 tunery potřebuješ až pro současný záznam, resp. záznam + současné sledování programů z 2 různých transpondérů
c) Dekoder sám ale není pro záznam de facto zapotřebí. Jsou tu i rekordéry, které na HDD ukládají RAW data zakodovaná, a dekodují je až při jejich čtení/sledovaní = vystačí si s jedinou (nesdílenou) dekodovaci kartou

d) Tohle ale neni případ Vantage (nejen 8000S, ale i jiných modelů) s tzv. neoficiálním firmware, ktery umí karty "sdilet"

Oproti Topfieldu pak Vantage s neofiFW nepotřebuje Cryptoworks modul, a hlavně - výrazně jednodušeji se nastavuje.
OndraC (167)|28.7.2009 23:48
[quote=JM_;234673][quote=OndraC;234654]

Ono je to ještě trochu složitější.

a) DVB-S typicky zvládá nahrávat i víc než 1 program současně - jsou-li ty programy ve stejné "skupině" = transponderu
b) 2 tunery potřebuješ až pro současný záznam, resp. záznam + současné sledování programů z 2 různých transpondérů
c) Dekoder sám ale není pro záznam de facto zapotřebí. Jsou tu i rekordéry, které na HDD ukládají RAW data zakodovaná, a dekodují je až při jejich čtení/sledovaní = vystačí si s jedinou (nesdílenou) dekodovaci kartou

d) Tohle ale neni případ Vantage (nejen 8000S, ale i jiných modelů) s tzv. neoficiálním firmware, ktery umí karty "sdilet"

Oproti Topfieldu pak Vantage s neofiFW nepotřebuje Cryptoworks modul, a hlavně - výrazně jednodušeji se nastavuje.[/quote]


já měl na mysli právě tu možnost druhou, tj. kvůli variantě, že by oba programy byly ze dvou různých transpondérů...
JSM1 (52)|29.7.2009 11:50
1) Ohledně přijímače - pokukoval jsem původně po Topfieldu tf 7710 hdpvr, ale nedávno jsem objevil vlákno o Vantage hd 8000s - takže teď už mám asi jasno.

2)Ještě jsem se chtěl zeptat - v čem spočívá rozdíl mezi Skylink a CSlink?

3)A ještě k těm 2 tunerům - měl jsem za to, že 2 tunery automaticky znamenají možnost jeden program sledovat a další nahrávat. Může být tedy problém (při ideálním zapojení) tedy pouze v případě kódovaných programů, jak jsi zmínil?


1) TF 7710 HDPRV neumí vnitřně sdílet kartu a nemá čtečky karet, má pouze 2xCI slot. Proto se pro dekódování musí použít přídavný CAM dekodér, např. Cryptoworks (pro CZ pakety).

2) Základní nabídka SD programů (bez měsíčních poplatků) je stejná, liší se nabídka "balíčků", tj. pay Tv a nabídka HDTV. Více viz http://www.skylink.cz respektive http://www.cslink.cz.

3) Jak uvedl kolega, 2 tunery umožňují nezávisle nahrávat ze 2 různých transpordérů (i bez ohledu na družice).

Problém současného sledování a nahrávání kódovaných programů je poměrně složitý hlavně v případě, kdy nedochází k vnitřnímu sdílení karty. Zde teoreticky karta dekóduje sledovaný program a ostatní nahrává zakódovaně (mluvíme o jediném providerovi). Tyto programy se pak dekódují při přehrávání.
V praxi ale často dochází k přepínání sledovaného programu při nahrávání. Uvedu malý příklad: Sleduji fotbal na ČT4 (kód) a nahrávám film z Novy (kód). O přestávce fotbalu přepnu na zprávy na ČT24 (FTA). V tom okamžiku se mi uvolnila dekód. kartaa přijímač ji automaticky přepnul na dekódování nahrávaného filmu. Po přestávce přepnu zpět na fotbal
a karta se opět automaticky přepne na jeho dekódování a film se opět nahrává zakódovaný.
A právě přehrávání takovýchto částečně zakódovaných a částečně dekódovaných programů dělá většině přehrávačů zásadní problémy.
Další velmi úsměvný případ nastane v okamžiku, kdy při nahrávání dojde ke změná klíčů (což každý provider pravidelně dělá). V tomto případě je část nahrávka se starými klíči nenávratně ztracena.
Že to není pouze teorie se muže každý přesvědčit např. v diskusích na http://www.cssf.cz třeba zrovna u TF 7710.
losos (2977)|29.7.2009 15:00
Rozhodně doporučuji Vantage HD 8000S - psal jsem zde o tom již mnohokrát - rozhodující je opravdu to sdílení karty při nahrávání programů. U Topfielda to dělá někdy až neskutečné potíže, nemá cenu o tom ani psát... (vyhledej si mé příspěvky a diskusi okolo...).
OndraC (167)|29.7.2009 17:22
[quote=losos;234755]Rozhodně doporučuji Vantage HD 8000S - psal jsem zde o tom již mnohokrát - rozhodující je opravdu to sdílení karty při nahrávání programů. U Topfielda to dělá někdy až neskutečné potíže, nemá cenu o tom ani psát... (vyhledej si mé příspěvky a diskusi okolo...).[/quote]

Zdravím!
No právě proto, že jsem tady několik vláken či pochvalných zmínek o Vantage HD 8000S objevil, změnil jsem názor a teď už pokukuju po 8000S. :-)
OndraC (167)|29.7.2009 17:25
V souvislosti s 8000S bych měl ještě jeden dotaz...u některých obrázků tohoto modelu jsem si všimnul, že na jeho zadní straně je přepínač SD / HD...k čemu slouží? Nechce se mi věřit tomu, že musím natvrdo přepínat podle toho, jestli budu přijímat sd nebo hd...je to opravdu tak nebo jsem jenom něco úplně špatně pochopil?
JSM1 (52)|30.7.2009 11:21
[quote=OndraC;234773]V souvislosti s 8000S bych měl ještě jeden dotaz...u některých obrázků tohoto modelu jsem si všimnul, že na jeho zadní straně je přepínač SD / HD...k čemu slouží? Nechce se mi věřit tomu, že musím natvrdo přepínat podle toho, jestli budu přijímat sd nebo hd...je to opravdu tak nebo jsem jenom něco úplně špatně pochopil?[/quote]


Na mém Vantage 8000S je vzadu pouze síťový vypínač....teď jsem na to koukal.
losos (2977)|30.7.2009 13:44
[quote=OndraC;234773]V souvislosti s 8000S bych měl ještě jeden dotaz...u některých obrázků tohoto modelu jsem si všimnul, že na jeho zadní straně je přepínač SD / HD...k čemu slouží? Nechce se mi věřit tomu, že musím natvrdo přepínat podle toho, jestli budu přijímat sd nebo hd...je to opravdu tak nebo jsem jenom něco úplně špatně pochopil?[/quote]
Nevím jistě, jak je to u Vantage, zatím jej nemám, ale podobný přepínač je u TF 7710 HDPVR, není to "úplně přesně" přepínač SD/HD, ale správně je to - cituji : YPbPr/SCART (přepínač obrazového výstupu). Používám výstup HDMI a zkoušel jsem s tím přepínačem různé způsoby nastavení obrazového výstupu, až nakonec jsem skončil v jedné poloze, kde se mi to jevilo jako nejlepší...
Takže tím si hlavu nelam, některé novější přijímače již tento přepínač nemají...
Rozhodně se to nepřepíná při přechodu z HD na SD obraz...
OndraC (167)|30.7.2009 14:08
Já jsem našel na některých stránkách obrázek, kde ten přepínač není. Pak ale byly další stránky, kde na zadní straně přístroje přepínač opravdu je. Fakt by mě zajímalo, k čemu to přesně slouží a proč je jen na některých...
483.jpg
OndraC (167)|30.7.2009 14:10
[quote=losos;234866]Nevím jistě, jak je to u Vantage, zatím jej nemám, ale podobný přepínač je u TF 7710 HDPVR, není to "úplně přesně" přepínač SD/HD, ale správně je to - cituji : YPbPr/SCART (přepínač obrazového výstupu). Používám výstup HDMI a zkoušel jsem s tím přepínačem různé způsoby nastavení obrazového výstupu, až nakonec jsem skončil v jedné poloze, kde se mi to jevilo jako nejlepší...
Takže tím si hlavu nelam, některé novější přijímače již tento přepínač nemají...
Rozhodně se to nepřepíná při přechodu z HD na SD obraz...[/quote]

Aha, díky za vysvětlení! Přišlo mi trochu zvláštní, že by člověk musel přepínat podle toho, jestli je příjem právě SD nebo HD :-)
losos (2977)|30.7.2009 14:12
Možná bych měl zdůvodnit to mé až uminutí, jak pořád zdůrazňuji u Vantage HD tu vynikající možnost "sdílení karty" po všechny současně nahrávané programy najednou...
Mám značné praktické zkušenosti s používáním sat. přijímačů a různých rekordérů a tak si myslím, že časem všichni jednou dospějeme k přibližně stejnému poznatku - co je a co není u toho, či onoho přijímače VÝHODNÉ...

Když si položíme otázku, v čem se různé typy sat. HD přijímačů liší, zjistíme například, že :
1. všechny mají zhruba stejně dobrý obraz
2. všechny mají zhruba stejně dobrý zvuk
3. všechny umí nahrávat (nějaké rozdíly sice jsou, ale nahrávat umí)
4. všechny umí naladit spoustu programů (jen v něčem nevyhoví některé typy)
5. všechny nemají sice EMU, ale např. s diablem ano (až na některé)
6. všechny mají HDMI
7. atd. já nevím co všechno mají stejné, ALE...

ALE sdílet kartu pro všechny současně nahrávané programy najednou umí (pokud vím) právě jen Vantage HD...
Proč na tom záleží ? Vysvětlím na příkladu s mým TF 7710 HDPVR :

Při nahrávání zakódovaných programů (např. ze Skylinku) na vnitřní harddisk se některé uloží rozkódované, některé v původní zakódované formě (v závislosti na způsobu nahrávání).
Na ty odkódované programy se můžeme dívat kdykoliv (třeba i po letech), kdežto na ty, co jsou nahrány v zakódované formě, se lze dívat jen do té doby, než provozovatel na kartě změní kódy. Takže pokud to nestihneme včas prohlédnout, nebo překopírovat (a tím odkódovat), tak je potom již nikdy neuvidíme....

To se nám u Vantage nemůže nikdy stát, a tak se o to nemusíme starat... a to je ta SUPERVÝHODA oproti jiným přijímačům. Věřte mi, je to VELEDŮLEŽITÁ vlastnost..., časem to poznáte stejně jako já, když mi zmizely vánoční a silvestrovské pořady do nenávratna dřív, než jsem se na ně stačil podívat...
miraart (35)|30.7.2009 14:14
V případě, že je „nedotknutelná“ společná anténa na paneláku nastavená na Astry. Je možné nějak využít vlastnosti Vantage HD 8000S tzn. jde hlavně o 2 tunery. Nebo je to vyhození peněz. Který Vantage potom postačí. Mám TV Pan. 50G10. Díky.
OndraC (167)|30.7.2009 14:14
[quote=losos;234866]Nevím jistě, jak je to u Vantage, zatím jej nemám, ale podobný přepínač je u TF 7710 HDPVR, není to "úplně přesně" přepínač SD/HD, ale správně je to - cituji : YPbPr/SCART (přepínač obrazového výstupu). Používám výstup HDMI a zkoušel jsem s tím přepínačem různé způsoby nastavení obrazového výstupu, až nakonec jsem skončil v jedné poloze, kde se mi to jevilo jako nejlepší...
Takže tím si hlavu nelam, některé novější přijímače již tento přepínač nemají...
Rozhodně se to nepřepíná při přechodu z HD na SD obraz...[/quote]

P.S. Zaujala mě formulka "ještě jej nemám"....znamená to, že si na něj také brousíš zuby? Z předchozích tvých příspěvků jsem měl pocit, že jakožto majitel Topfieldu tento pouze chválíš (aniž bys plánoval jeho koupi). Přeci jen jsi neodolal? :-)
losos (2977)|30.7.2009 15:09
[quote=OndraC;234875]P.S. Zaujala mě formulka "ještě jej nemám"....znamená to, že si na něj také brousíš zuby? Z předchozích tvých příspěvků jsem měl pocit, že jakožto majitel Topfieldu tento pouze chválíš (aniž bys plánoval jeho koupi). Přeci jen jsi neodolal? :-)[/quote]

Nečteš dost pozorně, neboť nejméně třikrát jsem jasně uvedl, že si jej pořídím - viz např. zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=202492#post202492

Stane se tak v září, nebo říjnu...(zatím nebyly drobné...).
losos (2977)|30.7.2009 15:16
[quote=miraart;234874]V případě, že je „nedotknutelná“ společná anténa na paneláku nastavená na Astry. Je možné nějak využít vlastnosti Vantage HD 8000S tzn. jde hlavně o 2 tunery. Nebo je to vyhození peněz. Který Vantage potom postačí. Mám TV Pan. 50G10. Díky.[/quote]
Hlavní využití dvou tunerů je samozřejmě možné jen při použití dvou koax. kabelů od dvou antén, či dvou LNB (nebo jejich přepínačů).
Ale částečně se druhý tuner dá využít i při jednom přívodu (jak uvádíš), jestliže oba tunery propojíš LOOP-OUT smyčkou. Nebude to sice úplně to pravé ořechové, ale něco tím také lze získat. Musíš to vyzkoušet a poznáš, jak se to chová (co lze na jednotlivých tunerech sledovat při nahrávání, atd.).
Možná časem nainstaluješ i svou parabolu a potom se druhý tuner bude ozvlášť hodit.
miraart (35)|30.7.2009 17:17
Díky moc, ale musím počítat s případem, že propojení LOOP-OUT smyčkou by nefungovalo tak, jak bych potřeboval. Jaký je pak 2. nejlepší HD s nahráváním?
OndraC (167)|30.7.2009 18:54
[quote=losos;234884]Nečteš dost pozorně, neboť nejméně třikrát jsem jasně uvedl, že si jej pořídím - viz např. zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=202492#post202492

Stane se tak v září, nebo říjnu...(zatím nebyly drobné...).[/quote]

Máš pravdu, pozorně jsem asi nečetl. Zřejmě jsem opravdu narazil jen na ty vlákna, ze kterých to nevyplynulo. No každopádně jsem rád, že koupi také plánuješ, protože z tvých příspěvků je jasné, že tomu rozumíš, takže pokud kupuješ, znamená to, že kupuju správně. :-)
losos (2977)|30.7.2009 20:40
[quote=OndraC;234908]Máš pravdu, pozorně jsem asi nečetl. Zřejmě jsem opravdu narazil jen na ty vlákna, ze kterých to nevyplynulo. No každopádně jsem rád, že koupi také plánuješ, protože z tvých příspěvků je jasné, že tomu rozumíš, takže pokud kupuješ, znamená to, že kupuju správně. :-)[/quote]
Vantage HD 8000S má kamarád, funguje mu dobře (nějaké mouchy se najdou také) ale nic lepšího neznám. Právě proto si jej pořídím také - o TF se již nechci vyjadřovat, i když není špatný, ale v žádném případě neumí to, co Vantage. (Nehledě na to, že momentálně jej mám v opravě a tak jsem bez HD přijímače...- až budu mít dva, tak snad bude vždy fungovat aspoň jeden z nich, ne ? ). ;)
losos (2977)|30.7.2009 20:41
[quote=miraart;234894]Díky moc, ale musím počítat s případem, že propojení LOOP-OUT smyčkou by nefungovalo tak, jak bych potřeboval. Jaký je pak 2. nejlepší HD s nahráváním?[/quote]
Nerozumím, na co se vlastně ptáš ???
Pokud máš na mysli něco levného, tak soused má Comag SL 100 HD, nahrává na USB a koupil jej prý za 4.200 Kč. V každém případě funguje, a to i s Diablem (zkoušel jsem osobně). Ovšem Vantage to není - já bych bral aspoň ten Vantage HD 6000. (Jde o množství čteček a slotů pro CI moduly...).
Osobně ovšem již nikdy nekoupím nic, co nebude mít aspoň dva tunery...
OndraC (167)|30.7.2009 21:50
[quote=losos;234935]Vantage HD 8000S má kamarád, funguje mu dobře (nějaké mouchy se najdou také) ale nic lepšího neznám. Právě proto si jej pořídím také - o TF se již nechci vyjadřovat, i když není špatný, ale v žádném případě neumí to, co Vantage. (Nehledě na to, že momentálně jej mám v opravě a tak jsem bez HD přijímače...- až budu mít dva, tak snad bude vždy fungovat aspoň jeden z nich, ne ? ). ;)[/quote]

Dobrá strategie! Byl by to opravdu pech, kdyby klekly oba najednou :-) Nicméně přeju nám oběma, aby jsme s 8000S nic takovýho nemuseli řešit...
OndraC (167)|30.7.2009 22:00
to losos: Poprosil bych tě ještě o jednu radu...mohl bys mi nastínit, co všechno budu potřebovat (muset koupit), aby vše fungovalo? Je mi jasné, že kromě přijímače budu potřebovat parabolu :-) , dál ale trochu tápu. Určitě kartu, dále pokud jsem správně pochopil, výhoda je, že 8000S má CI sloty i čtečky, takže stačí opravdu jen karta. Je to tak? A dál? V konvertorech a diseqc přepínačích se fakt ztrácím. Prozatím mám jen jednu tv, předpokládám ale, že pozdější úprava (pro druhou tv) by asi složitá nebyla. Nejenže bych rád věděl, co všechno bude potřeba, ale zároveň si díky tomu udělám obrázek, co mě to bude celé stát.
Předem díky za odpověď!
losos (2977)|31.7.2009 10:59
Pro Vantage HD není potřeba kupovat CI moduly Cryptoworks, stačí kartu, nebo dvě karty vložit do čteček, které se pomocí neoficiálního firmware změní ve čtečky universální, čili by měly umět přečíst různé karty, nejen karty Cryptoworks (což jsou např. Skylink).
Z přijímače "leze" na všech výstupech jen jediný obraz, takže pokud k němu připojíš druhý TV, bude na něm tentýž program jako na prvním TV.
Aby se na druhém TV dalo sledovat něco jiného, musíš si pořídit druhý přijímač a LNB twin (nebo quad) + samostatný DIsEqC přepínač ke každému tuneru zvlášť.
Pokud jsi to ještě nečetl, nebo i četl, projdi si tohle znovu :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

a doporučuji prostudovat i jiné články na podobné téma...hned ti to bude jasné.
např. tohle : https://www.tvfreak.cz/prijem-dvb-ss2-satelitni-technika-a-platformy-v-cr/2898
a zde : https://www.tvfreak.cz/dvb-s-v-cr-prijem-parametry-a-stanice/2914
nebo zde : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a pokračování tamtéž, atd..., je tam toho hodně v rubrice "Technika", "Tipy a triky", (vlevo ve sloupci Rubriky), nebo i nahoře ABC a pod. je to i např. na Satcentrum, ale něco je i zde a také na Digizone, atd...
Také bývám na Skype - když mi pošleš soukromou zprávou své Skype jméno, můžeme si o tom povídat mikrofonem i s webkamerou..., zatím ahoj.
OndraC (167)|31.7.2009 11:18
[quote=losos;235005]Pro Vantage HD není potřeba kupovat CI moduly Cryptoworks, stačí kartu, nebo dvě karty vložit do čteček, které se pomocí neoficiálního firmware změní ve čtečky universální, čili by měly umět přečíst různé karty, nejen karty Cryptoworks (což jsou např. Skylink).
Z přijímače "leze" na všech výstupech jen jediný obraz, takže pokud k němu připojíš druhý TV, bude na něm tentýž program jako na prvním TV.
Aby se na druhém TV dalo sledovat něco jiného, musíš si pořídit druhý přijímač a LNB twin (nebo quad) + samostatný DIsEqC přepínač ke každému tuneru zvlášť.
Pokud jsi to ještě nečetl, nebo i četl, projdi si tohle znovu :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

a doporučuji prostudovat i jiné články na podobné téma...hned ti to bude jasné.
např. tohle : https://www.tvfreak.cz/prijem-dvb-ss2-satelitni-technika-a-platformy-v-cr/2898
Také bývám na Skype - když mi pošleš soukromou zprávou své Skype jméno, můžeme si o tom povídat mikrofonem i s webkamerou..., zatím ahoj.[/quote]

Jasně, špatně jsem to napsal...ten druhý přijímač je jasný, mně spíš nebyly jasný ty úpravy typu jiný konvertor, jiný diseqc přepínač atd. To by ale asi nebylo (nepočítám-li přijímač) nijak složitý ani nákladný...
Jinak díky za nabídku, pokud bude potřeba, rád ji využiju! :-)
OndraC (167)|31.7.2009 12:20
Ještě mě napadl jeden dotaz. Netuším, kdy bude koupě druhé TV aktuální. Je lepší nyní vše koupit a rozvody udělat na jednu tv a úpravu řešit, až to bude aktuální, nebo se mám snažit už nyní vše udělat tak, aby se později jen dokoupil přijímač a druhá tv mohla fungovat?
JM_ (353)|31.7.2009 12:48
[quote=OndraC;234957]Prozatím mám jen jednu tv, předpokládám ale, že pozdější úprava (pro druhou tv) by asi složitá nebyla. [/quote]

Cenově srovnatelná alternativa k Vantage 8000 jsou dva modely Vantage 1100 s 2 separátními receivery ve dvou krabicích .

Výhody: v budoucnu k tomu snáze připojíš druhou TV pro nezávislé diváky (manželku s přítelkyněmi v čase středečních fotbalů :-E), v případě poruchy (viz výše) na jednom máš pořád ten druhý, ...

Nevýhody: dvě krabice, obtížnější logistika nahrávání
JM_ (353)|31.7.2009 13:00
[quote=OndraC;235015]Ještě mě napadl jeden dotaz. Netuším, kdy bude koupě druhé TV aktuální. Je lepší nyní vše koupit a rozvody udělat na jednu tv a úpravu řešit, až to bude aktuální, nebo se mám snažit už nyní vše udělat tak, aby se později jen dokoupil přijímač a druhá tv mohla fungovat?[/quote]

Je hloupé opakovaně instalovat parabolu => já osobně koupil LNB rovnou jako Quad (a mám v něm aktuálně zapojené 3 výstupy ze 4).

Jiná otázka je, zda udělat rozvody rovnou, anebo "až později". Pomocné rozhodovací kritérium: "sneseš" 6 mm tlustý bílý (=de facto neviditelný) kabel na zdi někde pod stropem, anebo bude muset do "husího krku" pod omítku?
losos (2977)|31.7.2009 13:11
[quote=OndraC;235015]Ještě mě napadl jeden dotaz. Netuším, kdy bude koupě druhé TV aktuální. Je lepší nyní vše koupit a rozvody udělat na jednu tv a úpravu řešit, až to bude aktuální, nebo se mám snažit už nyní vše udělat tak, aby se později jen dokoupil přijímač a druhá tv mohla fungovat?[/quote]
Nejvýhodnější vždy je, když má každý svůj TV, aby se nehádali, na co se dívat - takže...
losos (2977)|31.7.2009 13:12
[quote=JM_;235020]Cenově srovnatelná alternativa k Vantage 8000 jsou dva modely Vantage 1100 s 2 separátními receivery ve dvou krabicích .

Výhody: v budoucnu k tomu snáze připojíš druhou TV pro nezávislé diváky (manželku s přítelkyněmi v čase středečních fotbalů :-E), v případě poruchy (viz výše) na jednom máš pořád ten druhý, ...

Nevýhody: dvě krabice, obtížnější logistika nahrávání[/quote]

S tím se dá jen souhlasit...- jen u té 1100 jsou nějaké problémy s nahráváním. Spíše bych použil dvě 6000, nebo 7100 se zabudovaným harddiskem.
OndraC (167)|31.7.2009 13:41
[quote=JM_;235020]Cenově srovnatelná alternativa k Vantage 8000 jsou dva modely Vantage 1100 s 2 separátními receivery ve dvou krabicích .

Výhody: v budoucnu k tomu snáze připojíš druhou TV pro nezávislé diváky (manželku s přítelkyněmi v čase středečních fotbalů :-E), v případě poruchy (viz výše) na jednom máš pořád ten druhý, ...

Nevýhody: dvě krabice, obtížnější logistika nahrávání[/quote]

Buď je to tím, že je už pátek a hlava mi to už nebere nebo jsem prostě natvrdlej. :-)
Pokud pominu variantu té druhé tv, protože teď opravdu nevím, kdy bude na pořadu dne (pouze jsem uvažoval, jaké by pak byly nutné úpravy)...v tuto chvíli chci, aby měl přijímač HDD a abych mohl jeden program sledovat a další případně nahrávat (i v případě jiného transponderu). Je tedy ideálním řešením 8000S?
JM_ (353)|31.7.2009 14:00
[quote=OndraC;235031]Buď je to tím, že je už pátek a hlava mi to už nebere nebo jsem prostě natvrdlej. :-)
Pokud pominu variantu té druhé tv, protože teď opravdu nevím, kdy bude na pořadu dne (pouze jsem uvažoval, jaké by pak byly nutné úpravy)...v tuto chvíli chci, aby měl přijímač HDD a abych mohl jeden program sledovat a další případně nahrávat (i v případě jiného transponderu). Je tedy ideálním řešením 8000S?[/quote]

Vantage 8000S je řešení TOP.

Ekonomická alternativa - Vantage 7100S (taky s 2 tunery, ale bez interního HDD). O vánocích jsem to (7100) instaloval tchánovi, který to od té doby provozuje (bez problémů - ovšem většinou/výhradně?/ na nahrávky non HD kanálů) s externím WD Passportem.
losos (2977)|31.7.2009 14:16
[quote=OndraC;235031]Buď je to tím, že je už pátek a hlava mi to už nebere nebo jsem prostě natvrdlej. :-)
Pokud pominu variantu té druhé tv, protože teď opravdu nevím, kdy bude na pořadu dne (pouze jsem uvažoval, jaké by pak byly nutné úpravy)...v tuto chvíli chci, aby měl přijímač HDD a abych mohl jeden program sledovat a další případně nahrávat (i v případě jiného transponderu). Je tedy ideálním řešením 8000S?[/quote]

Ano, je to ideální, mohu doporučit (nejen zde, ale i jinde, asi již po sté...).
OndraC (167)|31.7.2009 18:49
[quote=losos;235041]Ano, je to ideální, mohu doporučit (asi již po sté...).[/quote]

ale no tak, lososi! :-)
já vím, že jsi mi několikrát napsal (a nejen mně), že 8000S je ideální varianta. Já už v tom měl taky jasno.
Jenže pak jste tady nadhodili další variantu a tím mě zmátli...
No co napsat...snad jen díky za odpovědi a za trpělivost. :-)
miraart (35)|1.8.2009 08:51
Omlouvám se ale těsně před včerejší koupí Vantage jsem narazil na fóru Digitální televize na následující cituji:
"POZOR NA OBRAZ vantage 8000s na plazmě děla šilene kusy!!! pokud mate menši obrazovku tam se obraz tak moc neprozradi.Mluvim o přijmu SD, HD je slušny.Mám jak plazmu 50 tak VANTAGE HD 8000s a musim všechny varovat než udělate stejnou chybu jako já. Za vidinou dvou tuneru a všech chvál na tento přistroj jsem ho koupil a nestačim se divit co dokažou za šmejd vypustit do trhu.Přistroje dnes řadově okolo 2000kč ktery take vlastnim má skoro lepši obraz než ten přechvaleny VNTAGE za 16000kč!!! Zlobim se hlavně na ty co ho maji doma a NEUPOZORNILI OSTATNI!!! "
Vzhledem k tomu, že jsem majitel Pan 50G10 tak jsem se zarazil. Můžete prosím vyvrátit nebo potvrdit a napsat své zkušenosti.
Děkuji moc.
Pytkin (7947)|1.8.2009 10:07
panko by mal asi napisat , ake SD vysielanie pozera .. moze byt problem aj v tom vysielani .. ak pozera digitv alebo upc direct ..
radek.kovacik (267)|1.8.2009 10:52
[quote=miraart;235115]Omlouvám se ale těsně před včerejší koupí Vantage jsem narazil na fóru Digitální televize na následující cituji:
"POZOR NA OBRAZ vantage 8000s na plazmě děla šilene kusy!!! pokud mate menši obrazovku tam se obraz tak moc neprozradi.Mluvim o přijmu SD, HD je slušny.Mám jak plazmu 50 tak VANTAGE HD 8000s a musim všechny varovat než udělate stejnou chybu jako já. Za vidinou dvou tuneru a všech chvál na tento přistroj jsem ho koupil a nestačim se divit co dokažou za šmejd vypustit do trhu.Přistroje dnes řadově okolo 2000kč ktery take vlastnim má skoro lepši obraz než ten přechvaleny VNTAGE za 16000kč!!! Zlobim se hlavně na ty co ho maji doma a NEUPOZORNILI OSTATNI!!! "
Vzhledem k tomu, že jsem majitel Pan 50G10 tak jsem se zarazil. Můžete prosím vyvrátit nebo potvrdit a napsat své zkušenosti.
Děkuji moc.[/quote]

Miraartem citovanou diskuzi jsem také četl a pokud si dobře vzpomínám, tak tam došli k závěru, že problém není na straně VANTAGE, ale právě na straně plazmového televizoru PANASONIC, který se výrobci nějak nepovedl. Z příspěvků v uvedené diskuzi vyplynulo, že tyto problémy má jen ten jediný typ televizoru a ostatní že fungují (i s Vantagem) korektně.
Vzhledem k tomu, že sám mám TV SHARP, nemůžu sloužit vlastními praktickými zkušenostmi. Jinak na Vantage HD 8000 S si také brousím zuby (jestli to není nakažlivé ;)).
miraart (35)|1.8.2009 12:54
Děkuji za reakce a pro upřesnění budu poslouchat Skylink. Najde se ještě někdo, kdo má podobné podmínky nebo zkušenosti?
losos (2977)|1.8.2009 14:05
[quote=miraart;235133]Děkuji za reakce a pro upřesnění budu poslouchat Skylink. Najde se ještě někdo, kdo má podobné podmínky nebo zkušenosti?[/quote]
1. Právě proto, že se mi nelíbil obraz na TV Panasonik, jsem si pořídil Philips. (Nelituji, i když vyšší verze asi budou ještě lepší, nevím).
2. Obraz na TV je samozřejmě nutno také pečlivě nastavit - nejen kontrast a jas, ale HLAVNĚ ostrost obrazu - tato funkce dokáže divy, je třeba si s tím pohrát a zvyknout si (smířit se s tím), že je třeba ostrost pečlivě vždy ZNOVU A NOVU seřídit pokaždé, když přepneme na jiný vstup (jiný přijímač, rekordér, či přehrávač) nebo na jiný satelit (A3/A1/Thor), nebo SD, či HD - velmi to může obraz vylepšit - to platí ovšem pro všechny TV...
Opakuji - vyzkoušet a trochu si s tím pohrát... (např. já pro nekvalitní SD obraz používám ostrost č. 2 a pro kvalitní 4 a pro HD 6...)
Já vím, že některé typy TV si obraz zaostřují a seřizují samy, ale právě např. s tím mizerným obrazem z DigiTV, nebo UPC si někdy neumí poradit (musíme jim tedy pomoci ručně my) - nebyly asi k tomu stvořeny, výrobce zřejmě nepočítal, že je někdo k takovému signálu vůbec kdy připojí... :) :)
OndraC (167)|1.8.2009 17:12
[quote=losos;235140]1. Právě proto, že se mi nelíbil obraz na TV Panasonik, jsem si pořídil Philips. (Nelituji, i když vyšší verze asi budou ještě lepší, nevím).
[/quote]

Já jsem koupil Philips 42pfl9603 a jsem naprosto spokojený...a to jsem měl příjem zatím dost bídný...proto věřím, že se satelitním příjmem a s pomocí 8000S to nebude mít chybu! :-)
losos (2977)|1.8.2009 20:14
[quote=OndraC;235156]Já jsem koupil Philips 42pfl9603 a jsem naprosto spokojený...a to jsem měl příjem zatím dost bídný...proto věřím, že se satelitním příjmem a s pomocí 8000S to nebude mít chybu! :-)[/quote]
Co k tomu dodat ? Až si pustíš HD programy, tak začneš nadávat jako já - nadávat na ty, kteří stále ještě cpou na satelity SD vysílání, místo aby jej co nejdříve zrušili (jako analog)...
A někteří z nich z toho dokonce dělají ctnost (viz rozhovory redaktorů s představiteli CS Linku např. na digizone).
Bohužel je příjem HD dnes ještě trochu drahý sport, ale je to nádhera a tou také zůstane...
OndraC (167)|1.8.2009 21:50
Jak říkáš...nepochybuju o tom, že z HD budu nadšenej. Škoda je, že tahle kvalita je (a obávám se, že ještě dlouho bude) nadstandardem, za který si holt budeme muset připlatit. Snad se za cenu příplatku můeme alespoň těšit na bohatší nabídku HD programů...
radek.kovacik (267)|2.8.2009 11:20
to losos: Vzhledem k tomu, že máš doma Topfielda (o kterém jsem taky uvažoval, než jsem narazil na Vantage), jsem se chtěl zeptat, jestli nemáš nějaké bližší informace o tom novém Topfieldu SRP 2100, případně jestli jsi ho někde neviděl v akci. Docela by mně zajímalo, jestli tam už nějak vyřešili to přehřívání přijímače a taky sdílení těch dekódovacích karet.
losos (2977)|2.8.2009 11:32
Něco je na cssf od dochodca v sekci Topfield, jinde jsem nic neviděl, takže víc neporadím.
JSM1 (52)|2.8.2009 15:40
Topfield (na rozdíl od Vantage) jde 100% legální cestou, tj. neexistují do něj žádné neoficiální softy, které umožňují různé ne úplně legální záležitosti jako je např. vnitřní sdílení karet. Receivery Topfield nemají žádné čtečky dekódovacích karet, mají pouze CI sloty. Tím se problematika vícenásobného dekódování (= vnitřního sdílení karty) vlastně přesouvá na CAM modul.
Jinak co se chlazení týká má SRP 2100 větrák. Soft je v počáteční fázi vývoje, soft pro čs trh (má jiné systémové ID) zatím nevyšel.
OndraC (167)|2.8.2009 16:02
Docela mě překvapilo, že není moc obchodů, kde by člověk koupil 8000S s HDD. Pár obchodů na mě neudělalo moc dobrej dojem, no a těch dobře vypadajících není mnoho....