Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G15E

peatro (1054)|16.9.2009 01:56
rad bych vedel , jestli se nekomu podarilo naladit DVB-C kanaly ve svedske lokalizaci, samozdrejme vsechny? ve finstine to ma v EPG divnou diakritiku...
patrabus (15)|17.9.2009 09:38
Zdravím. Jsem nově majitelem LCD Panasonic TX-L32V10, používám digi kabelovku od UPC a EPG se mi zobrazuje korektně(v úvodním nastavení jsem dal jako země švédsko). Můj dotaz se ale týká zvuku-už při hlasitosti kolem 20 tv nepříjemně rezonuje(nastavení zvuku je basy, výšky +15, při zapnutí vzdálenosti repro od zdi na více jak 30 cm je to s rezonancí ještě horší, při změně na režim Řeč rezonování sice zmizí, ale zvuk stojí za pendrek). Má někdo podobný problém?
peatro (1054)|17.9.2009 17:56
[quote=patrabus;240925]Zdravím. Jsem nově majitelem LCD Panasonic TX-L32V10, používám digi kabelovku od UPC a EPG se mi zobrazuje korektně(v úvodním nastavení jsem dal jako země švédsko). Můj dotaz se ale týká zvuku-už při hlasitosti kolem 20 tv nepříjemně rezonuje(nastavení zvuku je basy, výšky +15, při zapnutí vzdálenosti repro od zdi na více jak 30 cm je to s rezonancí ještě horší, při změně na režim Řeč rezonování sice zmizí, ale zvuk stojí za pendrek). Má někdo podobný problém?[/quote]

a mas vsechny kanaly ve svedske lokalizaci? protoze me tam treba cca 10 chybi
ludva10 (121)|17.9.2009 19:20
Ahoj.
Mám v plánu zakoupit tuto plazmu Panasonic TX-P42G15E. Chtěl bych se zeptat:
1) Jaký na ní máte názor ohledně obrazu. Snad dobrý. Do ted jsem uvažoval o PANASONIC TX-P46G10E a ten si většina lidí tady chválí.
2) Jak se propojí TV s PC pro technologii Viera Cast? Do PC mi vede LAN kabel od poskytovatele netu, mám statickou IP adresu. Dá se tam nějakej rozbočovač a něco se nastavuje pak i v TV?
3) Jelikož chceme pověsit TV na zeď bez stolku ( DVD kino chcemne zrušit ),řeším, jak v TV přehrávat DVD. Jak je to s propojením ( a následném přehrávání filmů ) TV s PC pomocí HDMI kabelu? Na zákl. desce mám HDMI výstup 1080p.
4) Jak je to s přehráváním videa z SD karet? Funguje spolehlivě DIVx a jak je to s AVCHD, kterou nahrávám kamerou Canon, bude fungovat?
Moc dík za každou radu a názor, není to zrovna málo peněz.
patrabus (15)|18.9.2009 11:30
[quote=peatro;241000]a mas vsechny kanaly ve svedske lokalizaci? protoze me tam treba cca 10 chybi[/quote]

Digi kanály mi to naladilo tuším všechny a jak EPG, tak info o právě vysílaném pprogramu se zobrazuje korektně v češtině. FW tv byl 2.0 tuším
peatro (1054)|18.9.2009 12:29
[quote=patrabus;241102]Digi kanály mi to naladilo tuším všechny a jak EPG, tak info o právě vysílaném pprogramu se zobrazuje korektně v češtině. FW tv byl 2.0 tuším[/quote]

to je zajimave protoze, na plazmach dvb-c podporu nema, a ve svedske lokalizaci sice ukazuje epg korektne, ale zase tam chyby kanaly, ze by to u LCD bylo jinak? tuner by tam mel byt stejny a FW ze by tam byla jina podpora? ma ohledne toho jeste nekdo jiny nejake zkusenosti?
patrabus (15)|18.9.2009 14:56
Doplním příští týden, až dostanu novou
Karvinier (35)|20.9.2009 05:56
[quote=patrabus;241102]Digi kanály mi to naladilo tuším všechny a jak EPG, tak info o právě vysílaném pprogramu se zobrazuje korektně v češtině. FW tv byl 2.0 tuším[/quote]

Počkej to mi chceš říct, že máš u EPG korektní češtinu?? HD kanály fungujou v pohodě stejně jako tuner DVB-C??? Protože jakmile tam dám zeni Finsko, tak vše funguje (dvb-c, hd kanály) , ale EPG mám nekorektní češtinu, občas zmatené znaky apod... Je fakt, že jsem zkoušel jen Německo a Finsko, Švédy ne...
Ivo Mašek (10205)|20.9.2009 08:28
S tím laděním na švédy je to zajímavé. ta možnost samozřejmě jde a je dokonce před delším časem zkoušená. Ale neobjevily se všechny kanály.
Takže by pro mě (a nejenom pro mě) byla zajímavou informace, zda se přes "švédské ladění" lze dostat ke všem dostupným kanálům kabelové UPC, nebo jenom k některým. (to EPG by v korektní češtině fungovat nemělo - snad "u" s kroužkem by se mohlo zobrazovat správně)
Karvinier (35)|20.9.2009 09:19
No zkusil jsem to a EPG je v pohodě, určitě lepší než finská volba.. Čeština se zobrazuje korektně, u s kroužkem nevím, na to jsem se nezaměřil... ALE - nenaladil jsem všechny kanály, kdyby chyběly nějaké kraviny tak to neřeším, ale nejde Čt1, čt2.. Neměl jsem už ráno čas zjistit jaký program ještě chybí, ale asi toho bude víc. A jediná volba je pak přepnout na analog, kde ty programy mám, ale to musíš jít z volby DVB-C kanálů..
peatro (1054)|20.9.2009 16:17
[quote=Karvinier;241236]No zkusil jsem to a EPG je v pohodě, určitě lepší než finská volba.. Čeština se zobrazuje korektně, u s kroužkem nevím, na to jsem se nezaměřil... ALE - nenaladil jsem všechny kanály, kdyby chyběly nějaké kraviny tak to neřeším, ale nejde Čt1, čt2.. Neměl jsem už ráno čas zjistit jaký program ještě chybí, ale asi toho bude víc. A jediná volba je pak přepnout na analog, kde ty programy mám, ale to musíš jít z volby DVB-C kanálů..[/quote]

cestina ve svedske lokalizaci je zcela korektni ve vykrelsovani vsech znaku EPG, jen by me zajimalo proc nejdou vsechny kanaly oproti finske lokalizaci??
patrabus (15)|20.9.2009 16:43
Jsem na to zvědav příští týden, až budu mít tu novou, ale bude to určitě ten samej problém co u tej G15-buď archiv Nova.cz nebo korektní EPG, ale ne všechny programy anebo nekorektní EPG, ale všechny programy(což je podle mě nejlepší volba)
peatro (1054)|20.9.2009 17:05
[quote=patrabus;241276]Jsem na to zvědav příští týden, až budu mít tu novou, ale bude to určitě ten samej problém co u tej G15-buď archiv Nova.cz nebo korektní EPG, ale ne všechny programy anebo nekorektní EPG, ale všechny programy(což je podle mě nejlepší volba)[/quote]

at bude tva volba jakakoliv s archivem Nova se rozluc, jest-li budes chtit ladit UPC pres vnitrni tuner DVB-C, protoze musis zadat jinou krajinu nez ceskou a pak cely archiv adios
patrabus (15)|20.9.2009 17:33
je to prostě nedomyšlený
Karvinier (35)|20.9.2009 17:59
přesně nedomyšlený a nejvíc mě sere, že s tím nechtějí nic dělat. už jsem jim psal 2x a furt nic.. asi to vyřeší jen koupený HD set top box , ale zase o ovladač víc a když máme dvb-c tak nevím proč plýtvat dalšími náklady...
patrabus (15)|21.9.2009 09:33
Tak ono, podle toho, co jsem tu vyčetl, by při zadání Finska tv měla naladit všechny kanály, jen to epg nezobrazuje korektně, ale to je podle mě už drobná vada na kráse-hlavně, že tam budou ty programy, i když, co si budeme povídat, v tej kisně stejně dávaj velký ho, takže mě osobně stačí ty naše národní a nějaký HBO, NG, discovery apod., kde všechno opakujou 100x(ne že by to na na našich programech bylo jinak) ke štěstí opravdu nepotřebuji;)
Karvinier (35)|21.9.2009 14:07
... no a ještě ti pochybí archiv tv nova, který není k zahození, alespon ne pro moje drahou polovicku :-)
mph1 (689)|21.9.2009 18:09
[quote=patrabus;241333]...nějaký HBO, NG, discovery apod., kde všechno opakujou 100x(ne že by to na na našich programech bylo jinak)...[/quote]Tohle rikaj vsichni lidi, kteri ty kanaly nemaj.

Samozrejme, ze vsechno 100x opakujou - zaplat panbuh za to, aspon, kdyz zorvna nemam cas nebo naladu (nebo uprostred usnu), muzu se na to kouknout jindy. Nebo zkouknu kousek neznameho filmu, zaujme mne a necham si ho nahrat.

Co me trochu vytocilo, ze uz nejsou bez reklam. Ale dokud nerozdelujou filmy, je to OK. Filmy rok po premiere v kinech - me to staci a vysilaci schema vyhovuje.

HBO mam od devadesatych let - od jejich zacatku v CR (tehdy pres kabel UPC, dneska Skylink za 1995,-/rok) a faktem je, ze od te doby jsem nezatouzil ani jednou po kine.

Vypada to jako agitka pro HBO, ale myslim si, ze na nasem TV "trhu" opravdu porad nemaji konkurenci (Filmboxy, Nostalgia - to vsechno prevaruje stare nebo B-ckove tituly). Tedy pro toho, kdo kouka na filmy :D

A NGC - to ani neni treba komentovat - vitany doplnek k Discovery a Viasatum - a v cene.
Hmm (1739)|21.9.2009 20:29
[quote=mph1;241419]HBO mam od devadesatych let - od jejich zacatku v CR (tehdy pres kabel UPC, dneska Skylink za 1995,-/rok) a faktem je, ze od te doby jsem nezatouzil ani jednou po kine.[/quote]Pak tedy nejsi milovník kvalitního zvuku ani silného filmového zážitku :-)
mph1 (689)|22.9.2009 04:04
[quote=Hmm;241441]Pak tedy nejsi milovník kvalitního zvuku ani silného filmového zážitku :-)[/quote]Me posledni tri filmove zazitky z kina byly prebuzene repro, susteni pytliku s bonbony a nahlas se bavici parta teenageru. Pokud TIMHLE myslis ten silny filmovy zazitek, pak asi opravdu nejsem :D

Doma jsem mel kabelovku na 72 cm TV a ProLogic HiFi od AIWY, sustil jsem si sam a mohl jsem se koukat, kdy jsem chtel a na co jsem chtel. A to jeste stalo kino 35/70 Kc.
mph1 (689)|22.9.2009 04:12
Jo, a jeste jsem zapomnel na IMAX v Praze. Ten tedy myslim nebyl za 70,- ;)

Ovsem to, co mi tam predvedli, mne pro zmenu zapudilo od 3D. Tedy - ja chapu, ze natocit film tak, aby bylo ostre pozadi, neni vubec jednoduche. Ale natocit film klasicky, tj. ostre objekty v popredi a rozmazane pozadi (coz je jinak spravna a potrebna technika v 2D, abychom vubec rozpoznali, o co na obraze jde), promitat ho 3D a koukat na to pres ne moc pohodlne bryle (navic mam jeste dioptricke) - no, mel jsem z toho boleni hlavy a na pulku filmu jsem si ty jejich bryle sundal. Mam pocit, ze IMAXU ten 3D princip uplne unikl.

Puvodne jsem myslel, ze uz tam vickrat nepachnu, ale z didaktickych duvodu (3D obraz) mne to jeste asi ceka s nasim prckem.

PS: Byli jsme na dinosaurech, nevim, jestli to jeste davaji a jestli jine filmy nemaji natocene lepe.
Karvinier (35)|22.9.2009 16:09
No uz jste kapku OT.. Radeji mi poradte, jaky hd set top box si poridit.. ja proste chci kvalitni epg, hd programy i archiv tv nova... ne,ze budu mit jen neco, nebo castecne apod..
peatro (1054)|22.9.2009 20:15
[quote=Karvinier;241547]No uz jste kapku OT.. Radeji mi poradte, jaky hd set top box si poridit.. ja proste chci kvalitni epg, hd programy i archiv tv nova... ne,ze budu mit jen neco, nebo castecne apod..[/quote]

CV-7000 HD handan pro dvb-c
jolanek (17)|25.9.2009 13:29
pozeram na tejto Plazme filmy i s titulkami, ale nerobi diakritiku :(
da sa to nejak nastavit?
peatro (1054)|25.9.2009 16:23
[quote=jolanek;241925]pozeram na tejto Plazme filmy i s titulkami, ale nerobi diakritiku :(
da sa to nejak nastavit?[/quote]

option / jazyk tittulku vychodni1
peatro (1054)|25.9.2009 16:23
Na území České Republiky přímo nejsou stanovené vysílací normy pro DVB-C
vysílání. A proto, i když fyzicky je v našich televizorech DVB-C tuner
přítomen, se společnost Panasonic Czech Republic rozhodla tento tuner uvést
jako neaktivní. Tuner je aktivní např. v profilu Švédsko, nebo Finsko.
Společnost Panasonic Czech Republic v současné době vyvíjí maximální úsilí
pro to, aby se v modelové řadě televizorů pro rok 2010 uvedl DVB-C tuner
oficiálně aktivní v profilu ČR.
PaJaSoft (827)|25.9.2009 18:59
[quote=peatro;241939]Společnost Panasonic Czech Republic v současné době vyvíjí maximální úsilí
pro to, aby se v modelové řadě televizorů pro rok 2010 uvedl DVB-C tuner
oficiálně aktivní v profilu ČR.[/quote]

A na letosni zakazniky se zvysoka vys.... jako obvykle, prestoze je tato zmena pro modelovou radu zrejme jen a pouze o uprave FW...
jolanek (17)|25.9.2009 22:57
[quote=peatro;241938]option / jazyk tittulku vychodni1[/quote]

Ale ak pustam film cez HDMI, tak neviem, pustam fim cez HD WD http://www.wdc.com/sk/library/um/4779-705014.pdf

Mam nastaveny jazyk SVK, ale ak aj dam nastavenia tak aj tam je "chybna slovencina, i cestina :( "
Karvinier (35)|26.9.2009 12:55
koukám na to WD HD Tv... přehrává to i matrosku-mkv ??? stačí to připojit k mému WD my book a pak do TV a jede to??
jolanek (17)|26.9.2009 14:46
Ano je to vynikajuca vec, prehrava FULL HD filmy, 1080p bez problemov, ale iba titulky mi robia problem na TV aj ked som v Menu TV alebo pozeram TV a dam informacie o pragrame co ide prave a tak sito diakritiku nerobi, co mam robit? :(
Razor17 (1)|27.9.2009 23:35
Lze pouštet filmy z SD karty??nebo to je jenom na obrazky??zajimam se o model G10.dík
Karvinier (35)|28.9.2009 10:00
Ano lze, ale jen v určitém formátu-avi, dvix apod.. viz. návod, který lze volně stáhnout ze stránek panasonicu..
jolanek (17)|28.9.2009 18:06
To aj vam sa robi zla diakritika?
ludva10 (121)|28.9.2009 21:05
cau. Dnes me dostal prodavac v Elektrowordu, ze neni jisty,zda u G15 jede Mpeg4 ( u DVB-S ) a ze to nejsou schopni rict ani na helplince panasoniku. Pak mi pry nepujdou HD programy na Skylinku ( CT a NOVA ). Jak je to tedy? Pak by G15 oproti G10 nemela smysl nebo je to jenom kec neznaleho prodavace? Diky za rychle odpovedi, G15 uz mam objednanou.
dunaj (1030)|29.9.2009 23:12
[quote=ludva10;242178]cau. Dnes me dostal prodavac v Elektrowordu, ze neni jisty,zda u G15 jede Mpeg4 ( u DVB-S ) a ze to nejsou schopni rict ani na helplince panasoniku. Pak mi pry nepujdou HD programy na Skylinku ( CT a NOVA ). Jak je to tedy? Pak by G15 oproti G10 nemela smysl nebo je to jenom kec neznaleho prodavace? Diky za rychle odpovedi, G15 uz mam objednanou.[/quote]

Blbost. Samozrejme, ze ide HD Mpeg4, ved to je tretia najvyssia rada NeoPDP. G10 nema sat. tuner vobec.
peatro (1054)|30.9.2009 17:00
Dobrý den,

stejně tak se zaměřujeme na vývoj nového softwaru pro stávající televizory.
Tento požadavek byl předán na vývojové oddělení. Nicméně také v tuto
chvíli není v mých silách výsledek potvrdit.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

takze nadeje pro plnou podporu DVB-C tuneru v CR
Karvinier (35)|30.9.2009 23:51
No vida , že by? Uvidíme, nevidím důvod proč by to nešlo ... Snad to bude jako vánoční dárek ...
patrabus (15)|2.10.2009 10:38
nevíte někdo, jestli tato televize podporuje režim RGB full range(0-255) přes hdmi? Sice mám TX-L37V10, ale tohle by mělo být stejné.
ku8ba (45)|13.10.2009 15:44
Ahoj, muzu se zeptat, jak vypada prohlizeni fotografii z SD karty u modelove rady G15 (G10)? Je tam pro to nejaky prohlizec s nahledama, kde lze rychle listovat mezi fotografiemi? Dekuji za info
Karvinier (35)|21.10.2009 13:43
Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Panasonic TX P42G15E

Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane ,
těší nás Vaše užívání našeho výrobku.

Jelikož v České republice neexistuje norma, pro kabelové vysílání, proto je
tento tuner v profilu Česká republika vypnut.
Chápu rozčarování Vaše i ostatních zákazníků, ale obávám se, že dokud se
tyto normy nestanoví, tento tuner bude muset, v režimu ČR, zůstat
deaktivován.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support


Počkám do vánoc a pak na ně seru.. Fakt mě štve, že máš TV a ze tří funkcí co má můžeš využívat jen jednu a půl :-( je to k zblití...
Karvinier (35)|23.10.2009 13:40
Jinak hoši jaký máte aktuální fw v této TV ?
ludva10 (121)|6.11.2009 13:17
Já mám v TV 2.013
jolanek (17)|8.11.2009 11:40
Ja mam 2.011, a stale vypise ze mam aktualnu verziu, !
a vies aky je rozdiel, resp. co je nove vp verzii .013?
ide tii deakritika normalne?
ludva10 (121)|10.11.2009 14:25
Diakritika v čem? V teletextu i v infu o programu je vše OK. EPG ( Guilde ) mi nefunguje vůbec. O rozdílu nevím, poněvadž jsem měl tenhle fw již v TV při koupi.
davesblack86 (4)|16.11.2009 15:49
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně této TV. Mám ji asi týden doma a bohužel pořád nemůžu rozchodit satelitní tuner. Mám zakoupen Skylink a přes cryptoworks klasicky do CI slotu. Nicméně pokud zvolím Česko, satelitní tuner se mi vůbec nezobrazí, nezačne vyhledávat. Pokud jsem zvolil Německo nebo Rakousko, tak satelit vyhledává kanály. Nicméně co se týče programů, které nabízí Skylink tak není vyhledán ani jeden. Přenastavil jsem satelit na Astra 23,5 a ostatní parametry, které uvádí skylink a poté se programy najdou, ale bohužel mi to píše, že jsou všechny šifrovány. Napadlo mě, jestli to nemůže být právě tím, že jsem zvolil Německo nebo Rakousko. Další věc která mě napadla je ta, že kdysi jsem měl doma satelit analogový, nastavený na německé programy. Nějakou dobu se vůbec nepoužíval a teď se to právě snažím rozchodit. Jestli by nebylo třeba nastavit jinak parabolu, popř sehnat více LNB, pač já mám pouze jednu. Jsem v tomhle docela laik, co se satelitů týče, takže díky za jakoukoli pomoc či odpověď. A odborníkům přes tyto věci se omlouvám za mou neznalost :))
jolanek (17)|20.11.2009 19:17
to iste robilo aj mne, proste ak ches aby sa to zo satelitu naladili kanale, musis si zvolit krajinu NEMECKO, RAKUSKO, alebo SWE, inde nejde, jazyk si kludne nechaj CZ alebo svk :(
ale tym padom ze si das jednu z tychto krajit, tak diakritiku budes mat mizernu ako ja :( ved uvidis :(
onak (2)|20.11.2009 21:35
To není tak úplně pravda. DVB-S tuner jde i v režimu Česko. Musíte se přepnout do DVB-T a v menu ladění zvolit "přidat DVB-S kanály". Potom televizor začne ladit i DVB-S při zvolené zemi Česko, ovšem nepůjde EPG.


to ludva10: Jde v tom SW 2.013 už EPG (GUIDE) u satelitního tuneru, nejde už také třeba zprovoznit DVB-C tuner u Česka? Předpokládám, že teda spíše ne, když to neuvolnili. Díky za info
jolanek (17)|21.11.2009 15:36
co je to EPG?
Heartwork (2358)|21.11.2009 16:03
[quote=jolanek;249826]co je to EPG?[/quote]
Electronic Program Guide:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hatik (17)|23.11.2009 19:14
Takže nemám šanci u této televize mít české menu a zároveň plně funkční EPG v češtině?