Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VFH: Diskuse k víkendové filmové hádance

StD (8612)|14.10.2010 10:45
Tak koukám, že se nám jito nějak neozývá, tak se raději ptám předem - bude někdo na zítra 1400 připraven jako dobrovolný náhradník? :eek::o
jito (999)|14.10.2010 20:15
Už na tom pracuji.
jito (999)|15.10.2010 15:59
Otázka zadána.Omlouvám se za zpoždění a případné chyby.
StD (8612)|15.10.2010 17:51
Tomu říkám lenivost... :-E Teď to máme pěkně československy. :BB:
jito (999)|15.10.2010 18:00
[quote=StD;301592]Tomu říkám lenivost... :-E Teď to máme pěkně československy. :BB:[/quote]
Pravda.Přišel jsem v 15.55 z práce a na "přepis" do češtiny jsem opravdu čas neměl.
Chtěl jsem svůj první "pořádný" příspěvek napsat dobře,ale......
robky (461)|15.10.2010 18:13
[quote=jito;301594]Pravda.Přišel jsem v 15.55 z práce a na "přepis" do češtiny jsem opravdu čas neměl.
Chtěl jsem svůj první "pořádný" příspěvek napsat dobře,ale......[/quote]

Z toho si nič nerob ;) to len Std musí niečo napísať, keď nevie správnu odpoveď :D:D
StD (8612)|15.10.2010 19:08
[quote=robky;301598]Z toho si nič nerob ;) to len Std musí niečo napísať, keď nevie správnu odpoveď :D:D[/quote]
Já chci A) být třetí od konce a B) rýpnout si musím. Kdybych nebyl líný, tak bych to už opravil, ale cesta domů dnes byla namáhavá a dlouhá, navíc jsem ještě musel odklusat k volbám a dát hlas Pirátovi do Senátu ČR... ;)
lexxxa (271)|15.10.2010 21:16
a nevim co to je za novou "MÓDU" davat napovedy az nekdy buh vi kdy,první to vzniklo ze se davalo od 14.00 do 15.00 bez napovedy pro odborniky a napovedy byli v 15.00,a najednou jsou az nekdy v nedeli-oni vsichni maj cas sedet u PC celej den a cekat-a puvodni myslenka co je tady i popsana kdesi ve predu priblizit ostatnim nejaky zajimavy film a aby se to dalo uhodnout,nebylo nikdy ucelem s toho udelat googlovaci peklo na pul dne- me to pomalu prestava bavit,uz to neni o dobrovolne zabave ale stava se z toho cosi xxxxx.

samo ze to je kazdyho vec,hadani neni povinne,kdyz to nekomu neva prosim,me to zacina vadit,tak asi hadat nebudu-je to muj nazor,mam na nej pravo a nikomu ho nevnucuji,ale proste jsem to napsat musel-nevynechal jsem jedine kolo,soutez me bavi,ale v takove to podobe uz moc ne,a klidne do me,ja se s tim vyrovnam HOWGH
jito (999)|15.10.2010 21:44
Aby to nebylo "peklo" na Googlu,přidal jsem první nápovědu.
Zatím všechni příchozí odpovědi jsou správné.
StD (8612)|15.10.2010 22:47
[quote=lexxxa;301626]a nevim co to je za novou "MÓDU" davat napovedy az nekdy buh vi kdy,první to vzniklo ze se davalo od 14.00 do 15.00 bez napovedy pro odborniky a napovedy byli v 15.00,a najednou jsou az nekdy v nedeli-oni vsichni maj cas sedet u PC celej den a cekat-a puvodni myslenka co je tady i popsana kdesi ve predu priblizit ostatnim nejaky zajimavy film a aby se to dalo uhodnout,nebylo nikdy ucelem s toho udelat googlovaci peklo na pul dne- me to pomalu prestava bavit,uz to neni o dobrovolne zabave ale stava se z toho cosi xxxxx.

samo ze to je kazdyho vec,hadani neni povinne,kdyz to nekomu neva prosim,me to zacina vadit,tak asi hadat nebudu-je to muj nazor,mam na nej pravo a nikomu ho nevnucuji,ale proste jsem to napsat musel-nevynechal jsem jedine kolo,soutez me bavi,ale v takove to podobe uz moc ne,a klidne do me,ja se s tim vyrovnam HOWGH[/quote]

Tohle je, jak bych tak řekl, "Ediho model". Také se mi to tak nelíbí, ale formulace zadání je svobodná, stejně jako chuť odpovědět nebo neodpovědět. Máš svobodnou volbu. Já také neodpovídám, když prostě nevím nebo nedokážu hledat podle myšlenkových pochodů tazatele (viz ty mé noty na buben v tabulce...).
Tentokrát také nevím, musel bych se zeptat segry, operní pěvkyně, neb' film mi to nepřipomnělo žádný, co jsem viděl...

Edito: @jito - když chceš přidávat nápovědy takto do původního příspěvku, tak vždy přidej další větu za ten svůj dotaz jako odpověď jako jsem to udělal teď já svým "nakopnutím". Jednak tím odejde emilem upozornění na změnu všem, kteří tento thread sledují, a druhak to zase vyplave na povrch nově aktualizovaných threadů. Když to neuděláš, má lexxxa plné právo se rozčilovat...
lexxxa (271)|15.10.2010 22:51
[quote=StD;301635]Tohle je, jak bych tak řekl, "Ediho model". Také se mi to tak nelíbí, ale formulace zadání je svobodná, stejně jako chuť odpovědět nebo neodpovědět. Máš svobodnou volbu. Já také neodpovídám, když prostě nevím nebo nedokážu hledat podle myšlenkových pochodů tazatele (viz ty mé noty na buben v tabulce...).
Tentokrát také nevím, musel bych se zeptat segry, operní pěvkyně, neb' film mi to nepřipomnělo žádný, co jsem viděl...[/quote]

jenze to uz se IMHO VFH dostala nekam kam se asi dostat nemela.....

edit to StD/ ja se nerozciluji-ale sere mi to :D
StD (8612)|15.10.2010 23:05
[quote=lexxxa;301637]jenze to uz se IMHO VFH dostala nekam kam se asi dostat nemela.....

edit to StD/ ja se nerozciluji-ale sere mi to :D[/quote]

No myšlenka sice byla umět navést hadače k řešení umně postavenou okomentovanou otázkou, ale když je tak silná melodie (árie) jako dnes, tak to jak vidíš zřejmě ani netřeba. Minule to bylo také tak, pro změnu v můj prospěch, protože to bylo něco, co znám a poslouchám. Tentokrát to nejsou "mí Pappenheimer", tak si halt počkám, případně se nechám i podat. Každý se mi nemůže vždy trefit do toho co sleduji nebo znám. To je normální.

BTW na vyluštění mám připraven jeden kousek "vzorku" Erdinger Weißbier Kristallklar. :BB:
lexxxa (271)|15.10.2010 23:07
[quote=StD;301640]No myšlenka sice byla umět navést hadače k řešení umně postavenou okomentovanou otázkou.......[/quote]

jj,to jsi rekl presne:)
robky (461)|15.10.2010 23:39
[quote=lexxxa;301641]....[/quote]

Chápem tvoje rozčarovanie, ale .... veď nejde o nič. Keď neuhádneš, svet sa nezrúti ....a správnu odpoveď sa aj tak dozvieš;)

Je jasné, že nikto nemôže vidieť všetky filmy. Ani ja som niektoré z hádaných vôbec nevidel, ale podľa pomôcok sa dali nájsť.

Napríklad ja sa snažím pomôcky formulovať tak, aby si sa o filme počas hľadania niečo dozvedel a nebolo to len strojové googlovanie .... aj keď moja posledná hádanka nebola presne podľa tohto pravidla (ale vo vyhodnotení si videl aj postup, ako sa to jednoducho dalo nájsť) - je to aj o spôsobe hľadania a zadávania fráz do G ..... ale to ťa predsa nabudem učiť:)

A snaž sa pochopiť, že ani zadávajúci nemusí mať zrovna počas "jeho" kola čas (prístup na net alebo má dôležitejšie povinnosti) ....
StD (8612)|15.10.2010 23:40
BTW už mě podle té Scifi nápovědy dokonce napadl i jeden takový šílený blábol, co jsem už taky mj.shlédl v TV, ale pořád chybí záchytný bod, protože si už nepamatuju, jak se to jmenovalo... Takovej ňákej Titanic v Deep Space to byl. :eek:
StD (8612)|15.10.2010 23:47
Hele Robky, co se dělá, když ti v tuhle dobu nad barákem krouží vrtulník (podle zvuku zřejmě W3 Sokol) bez posičních světel, je vidět jen proti mraku? Heh??? Přímo nad sídlištěm... 9-)
robky (461)|16.10.2010 07:55
[quote=StD;301646]Hele Robky, co se dělá, když ti v tuhle dobu nad barákem krouží vrtulník (podle zvuku zřejmě W3 Sokol) bez posičních světel, je vidět jen proti mraku? Heh??? Přímo nad sídlištěm... 9-)[/quote]

Porušuje predpisy:eek: Fakt netuším, kto by tam u vás mohol lietať ....
StD (8612)|16.10.2010 08:11
[quote=robky;301656]Porušuje predpisy:eek: Fakt netuším, kto by tam u vás mohol lietať ....[/quote]

Už jsem myslel, že bude sedat na Veronským náměstí, což je tady takový velký nasvícený plac mezi domy, ale po 5 minutách kroužení ho to přešlo a odlétl na Kbely. Zřejmě si zkoušeli NVG, ale o půlnoci... bylo to jak ve filmu. :eek:
jito (999)|16.10.2010 08:48
Nehledají tu ztracenou holčičku?
Ale bez pozičních světel?
StD (8612)|16.10.2010 08:52
[quote=jito;301661]Nehledají tu ztracenou holčičku?
Ale bez pozičních světel?[/quote]

To mě taky napadlo, ale proč nad sídlištěm, když je Hostivařský lesopark o nějakých 500 metrů vedle... Bez posičních světel proto, aby je neoslňovala (NVG = Night Vision Goggles, brýle nočního vidění...).

BTW @lexxxa - další nápovědy opravdu netřeba. Stačilo procvičit si trochu italštiny a první tři slova textu = Il dolce suono...
lexxxa (271)|16.10.2010 12:30
[quote=StD;301662]To mě taky napadlo, ale proč nad sídlištěm, když je Hostivařský lesopark o nějakých 500 metrů vedle... Bez posičních světel proto, aby je neoslňovala (NVG = Night Vision Goggles, brýle nočního vidění...).

BTW @lexxxa - další nápovědy opravdu netřeba. Stačilo procvičit si trochu italštiny a první tři slova textu = Il dolce suono...[/quote]

hmmm-manzelka to uhodla hned(taky sleduje kdejakou kravinu:D),ja nikoliv ani omylem-takovy to druh filmu k smrti nenavidim,nevidel jsem a rozhodne nikdy neuvidim,proto me to nic nerekne,pro nekoho kdo film videl je to skutecne easy,pro nekoho kdo podobne filmy nesleduje je to very hard a potrebuje nejake napovedy,ale nebudu to dale komentovat;):o

PS/ timto netvrdim ze to je spatnej fim,muze byt treba užasnej-ja se to bohuzel nikdy nedozvim:rolleyes:
StD (8612)|16.10.2010 13:01
Předevčírem jsem čučel na Tlumočnici od Sydneye Pollacka a zíral jsem, že to zařadili jako sci-fi... :-E
robky (461)|16.10.2010 19:24
[quote=StD;301662]
BTW @lexxxa - další nápovědy opravdu netřeba. Stačilo procvičit si trochu italštiny a první tři slova textu = Il dolce suono...[/quote]

Hádanka a celé hádanie má nielen upozorniť na nejaký dobrý film, ale je to stále aj hra, súťaž .... a preto myslím, že prípadné pomôcky by mali byť iba v kompetencii zadávateľa .....

...ak to (správnu odpoveď alebo jej časť, prípadne inú podstatnú informáciu vedúcu k správnej odpovedi) tu niekto vykecá - tak to môžeme zabaliť ...
...aj keď - keby som daný film nepoznal, tak podľa doteraz zverejnených pomôcok by som to dal asi ťažko :confused:
StD (8612)|16.10.2010 20:05
[quote=robky;301728]Hádanka a celé hádanie má nielen upozorniť na nejaký dobrý film, ale je to stále aj hra, súťaž .... a preto myslím, že prípadné pomôcky by mali byť iba v kompetencii zadávateľa .....

...ak to (správnu odpoveď alebo jej časť, prípadne inú podstatnú informáciu vedúcu k správnej odpovedi) tu niekto vykecá - tak to môžeme zabaliť ...
...aj keď - keby som daný film nepoznal, tak podľa doteraz zverejnených pomôcok by som to dal asi ťažko :confused:[/quote]

Tak tak, nie kompetencii, ale v režii... Já jen opsal, co je na začátku uveřejněné ukázky. A taky to trklo. Nápovědy se stejně dávají podle "účasti".

A kdyby Robky chtěl něco beze slov a bez nápovědy, jdu dát jednu pěknou vojensko-politickou Expertenfrage vedle.
lexxxa (271)|16.10.2010 21:22
[quote=robky;301728]Hádanka a celé hádanie má nielen upozorniť na nejaký dobrý film, ale je to stále aj hra, súťaž .... a preto myslím, že prípadné pomôcky by mali byť iba v kompetencii zadávateľa .....

...ak to (správnu odpoveď alebo jej časť, prípadne inú podstatnú informáciu vedúcu k správnej odpovedi) tu niekto vykecá - tak to môžeme zabaliť ...
...aj keď - keby som daný film nepoznal, tak podľa doteraz zverejnených pomôcok by som to dal asi ťažko :confused:[/quote]

to jsem rad ze to rikas,ja ho treba nevidel,a ....?vidis,to je o cem celou dobu mluvim,ne kazdej sleduje vsechny zanry a filmy:rolleyes:
EditorPO (261)|16.10.2010 21:57
[quote=StD;301613]Já chci A) být třetí od konce a B) rýpnout si musím. Kdybych nebyl líný, tak bych to už opravil, ale cesta domů dnes byla namáhavá a dlouhá, navíc jsem ještě musel odklusat k volbám a dát hlas [COLOR="Red"]Pirátovi[/COLOR] do Senátu ČR... ;)[/quote]

máš moje sympatie :BB: Internet je naše moře !!!
robky (461)|16.10.2010 22:08
[quote=lexxxa;301745]to jsem rad ze to rikas,ja ho treba nevidel,a ....?vidis,to je o cem celou dobu mluvim,ne kazdej sleduje vsechny zanry a filmy:rolleyes:[/quote]

jj, už sa chápeme .... ide o to, že aj keď sa môže jednať o zaujímavý film, niečím výnimočný a podobne, tak je veľmi ťažké formulovať nápovedy tak, aby hádajúci mal vôbec šancu na úspech ....treba nad tým trošku porozmýšľať, zadávanie hádanky je preto pre mňa "ťažšie" ako samotné hádanie/hľadanie
StD (8612)|16.10.2010 22:18
[quote=robky;301751]jj, už sa chápeme .... ide o to, že aj keď sa môže jednať o zaujímavý film, niečím výnimočný a podobne, tak je veľmi ťažké formulovať nápovedy tak, aby hádajúci mal vôbec šancu na úspech ....treba nad tým trošku porozmýšľať, zadávanie hádanky je preto pre mňa "ťažšie" ako samotné hádanie/hľadanie[/quote]

Ten film nestál za moc. Koukal jsem na to jen kvúlivá herci v hlavní roli (jmenovat mohu až po rozluštění) a viděl jsem to kdysi myslím na RTL nebo Pro7 (tudíž komerce). Jedním uchem dovnitř, druhým ven. Proto byla má reakce na začátku tak sklerotická. S tím zadáváním máš Robky pravdu - příští rok za to zvýšíme bodové ohodnocení - je inflace, tak 1x na 80, co vy na to?

P.S. Kdyby někoho překvapily ty inflační počty, tak teď je normálně za 20, nouzák za 40 - nově by bylo zadání v r. 2011 za 80 a nouzák za 160. To aby se ty grafy trošku rozpohybovaly... :BB::-E
StD (8612)|17.10.2010 10:37
Tedy jito, s těmi ranními nápovědami jsi to přešvihl... :OO To už jim to (odpověď) můžeš předložit rovnou na stříbrném tácu. Jako by "Titanik v Deep Space" nestačil. Jen ať namáhaj mozkový závity. Omlouvá tě jen to, že spěcháš. BTW kolik je odpovědí? Už jsem aspoň 3. od konce?

P.S. Beson = Besson :-R
jito (999)|17.10.2010 12:43
Zatím máš smůlu.A odpovědí je 5.
Nápovědu jsem dal už "nejvyšší",aby mohli hlasovat i ti,kterým mé nápovědy zatím moc nepomohli.
vivid.sk (11472)|17.10.2010 14:34
nuz, dnes je to povinna jazda (a bola uz po druhej pomocke). Ale aj taketo hadanky raz su raz za cas fajn ;)
StD (8612)|17.10.2010 15:41
[quote=jito;301799]...odpovědí je 5...[/quote]
No sláva, to už se dá i počítat, ne jen odmocňovat... ;):-)-
jito (999)|17.10.2010 20:04
Děkuji za trpělivost a doufám odpuštěné chyby.
StD-bohužel jsi o svou další možnost zadávání přišel.
StD (8612)|17.10.2010 20:34
[quote=jito;301841]Děkuji za trpělivost a doufám odpuštěné chyby.
StD-bohužel jsi o svou další možnost zadávání přišel.[/quote]

No nic, ten MIHI má pech, včera projel EF-VFH a teď todlenc. Jsem se ti tam snažil dodat odsazení v tom rozluštění pod těmi daty, ale zdejší system to ignoruje. To jen aby jsi se nedivil, že jsem to editoval...
Doufám, že tu s námi budeš častěji! :BB:
jito (999)|17.10.2010 20:41
Rád se znovu zůčastním.
Ta editace řádků mě taky zarazila.Chtěl jsem to nějak vzhledově upravit,ale(možná to neumím)tady to nějak nejde.
vivid.sk (11472)|17.10.2010 22:18
ku*va, preco ta zmena uzavierky ? ....nejako som to prehliadol (mea culpa)
MIHI (940)|17.10.2010 22:26
[quote=StD;301847]No nic, ten MIHI má pech, včera projel EF-VFH a teď todlenc.[/quote]
Kurňa, smůla se mi lepí na paty:-D No nic, už to mám rozmyšlené, prozradím, že to bude český film, tak můžete do pátku telepaticky hádat, co to zase bude. :BB:
StD (8612)|18.10.2010 08:19
...no tak to mám příště zase smůlu já. Jinak aktualizovaná tabulička here.
MIHI (940)|22.10.2010 14:02
Tak pánové a dámy, máte tam další kousek VFH. První hodiny dám nejdřív šanci těm, co to zvládnou bez googlu:). Hodně štěstí!
A malá anketní podotázečka: Chytáte se na melodii? Je Vám povědomá? Nic Vám to neříká?
StD (8612)|22.10.2010 14:11
Jak to, že mi nepřišlo upozornění emailem na hádanku a na diskusi ano??? :-?:eek::confused:
MIHI (940)|22.10.2010 14:13
No vidíš, ještě že jsem to napsal i sem:)
StD (8612)|22.10.2010 14:18
Už mezitím přišlo, halt nějak ucpaný dráty...
MIHI (940)|22.10.2010 17:58
Přidány nápovědy.
MIHI (940)|24.10.2010 22:29
Ukončeno, vyhodnoceno.... A jsem rád, že se našli i tací, co to poznali jen podle melodie, ale prý nechtěli hned tipovat, aby nebyli náhodou druzí a nemuseli zadávat:) Příště budu muset dát nějaký komplikovaný systém, abyste tak netaktizovali :p
StD (8612)|24.10.2010 22:32
No já to hlásil raději předem, že bude absenc. Nehádám něco, co jsem neviděl a neuvidím.

BTW Jen pro pořádek připomínám, že dnes v noci jde předminulá hádanka (Easy Rider) v 00:05 na Tele5. Teď jsem zrovna dograbnul "In the Heat of the Night" v HD z Arte... =Lahůdka, ale měli tam 2 dropy. :mad:
lexxxa (271)|24.10.2010 22:40
:-DB-)koukam koukam-Edi nehadal,ze bych se vratil do vedeni?! :D:D

tra lalááááááááááááá:D:D:D;):p
jito (999)|24.10.2010 22:44
Tak jsem zase vyhrál.
Já s tím "počítal",tak už mám vymyšleno na pátek.Pro některé to zase bude "lahůdka".
StD (8612)|24.10.2010 22:49
[quote=lexxxa;302833]:-DB-)koukam koukam-Edi nehadal,ze bych se vratil do vedeni?! :D:D

tra lalááááááááááááá:D:D:D;):p[/quote]

:eek::p ...nemám ti dovézt "žlutý trikot", až se konečně dokopu k tomu dojet si pro ten rozbitý vysavač? :-D
lexxxa (271)|24.10.2010 22:53
[quote=StD;302836]:eek::p ...nemám ti dovézt "žlutý trikot", až se konečně dokopu k tomu dojet si pro ten rozbitý vysavač? :-D[/quote]

dobrej napad:)-to me nenapadlo-zlutej trikot by bylo fajn oznacovat v tabulicceB-),a jeste oznacovat toho co ma nejvice vyhranych ETAP a nejvice zadavajici a jeste novacek roku :):)

btw vysavac porad ceka :)
StD (8612)|24.10.2010 22:59
Jj, tak já v PO mrknu k Vietnamcům, jestli tam mají něco vhodného, na co by se dalo palcové VFH nažehlit a už tu mám 3 (funkční) monitory, co potřebuji odvézt do sběrného dvora, tak to musím spojit, abych nejel 2x.