Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD BOX FS-9200 PVR nebo Azbox HD Elite

PEDRONIK (20)|3.8.2009 20:39
našel jsem tenhle přijímač HD BOX FS-9200 PVR a ted se rozhoduji jestli si mám vzít Azbox HD Elite nebo HD BOX FS-9200 PVR v čem je jednotlivý přijímač lepší a v čem horší prosím poradte.
JSM1 (52)|4.8.2009 17:46
[quote=PEDRONIK;235448]našel jsem tenhle přijímač HD BOX FS-9200 PVR a ted se rozhoduji jestli si mám vzít Azbox HD Elite nebo HD BOX FS-9200 PVR v čem je jednotlivý přijímač lepší a v čem horší prosím poradte.[/quote]

Prvně jmenovaný přijímač je čerstvá novinka, tj. jeho software je na samém začátku svého vývoje a něž uzraje, bude nějakou dobu trvat.
Druhý je na trhu přes rok a jeho soft pomalu dozrává do přijatelné podoby (pro normální spotřebitele). Má pořád ješte své mouchy, ale na druhou stranu umí přijímat formát MPEG 4:2:2 v SD i HD, což je ve spotřební kategorii zcela unikátní.
losos (2977)|5.8.2009 19:29
Zde je o něm recenze :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jardadts (26)|13.8.2009 21:35
nemate nekdo Azbox HD Elite?mel bych par dotazu.

1.prehrava bezproblemove soubory mkv a ceske titulky?
2.jak dlouho trva prepinani kanalu?podle recenzi 5s je to pravda nebo se to vyresilo novym firmwarem?

Chtel bych to vyuzivat jako HD sat tuner a HD prehravac.Rad bych mel totiz pod televizi co nejmene krabicek.Momentalne nevim o zadnem jinem pristroji ,ktery by zvladal jak HD sat tak prehravani mkv,ale jestli o necem vite tak budu rad za tip.
losos (2977)|13.8.2009 22:37
Já bych byl spíš pro variantu koupit přehrávač zvlášť - nejlépe rovnou Blue-ray.
jardadts (26)|13.8.2009 23:43
[quote=losos;236692]Já bych byl spíš pro variantu koupit přehrávač zvlášť - nejlépe rovnou Blue-ray.[/quote]


Problem je ,ze budu kupovat novou TV takze nebudu mit tolik penez na dalsi masiny.Azbox mi prijde celkem solidni varianta,ktera ma v sobe HD satelit,HD prehravac a jeste muzu na externi HDD nahravat.Samozrejme casem asi poridim jeste Blu-ray napr. ted ma LG novy prehravac i S HDD LG HR400,coz se mi taky nejevi jako spatny pristroj az na to ,ze to je LG.
losos (2977)|14.8.2009 17:47
No, nevím jaké HD chceš v AZboxu přehrávat, když nemá žádnou diskovou mechaniku a HáDéčkovou už teprve ne...
Jistě by byl AZbox vhodný pro své jiné možnosti, kdyby to vše fungovalo, jak má. Ale nefunguje. Nevím, proč to nevidíš (nechceš ?), stačí si pročíst fóra, co se o AZboxu píše, člověka z toho jímá hrůza...
Mohu se ovšem mýlit, protože jej nemám doma, abych to mohl prověřit osobně, v tom případě sorry...
jardadts (26)|14.8.2009 21:15
[quote=losos;236779]No, nevím jaké HD chceš v AZboxu přehrávat, když nemá žádnou diskovou mechaniku a HáDéčkovou už teprve ne...
Jistě by byl AZbox vhodný pro své jiné možnosti, kdyby to vše fungovalo, jak má. Ale nefunguje. Nevím, proč to nevidíš (nechceš ?), stačí si pročíst fóra, co se o AZboxu píše, člověka z toho jímá hrůza...
Mohu se ovšem mýlit, protože jej nemám doma, abych to mohl prověřit osobně, v tom případě sorry...[/quote]

Chci prehravat soubory mkv z externiho HDD pripojeneho pres USB,na ktery lze i nahravat programy ze satelitu.
Fora mam procteny,ale mkv se zatim nikdo nevenoval.V jedne recenzi jsem cetl,ze to funguje,ale neprobiraly se tam titulky.
Dost problemu by mel vyresit novy firmware,proto se ptam,tech co tento pristroj vlastni,jake jsou jejich zkusenosti.
JSM1 (52)|15.8.2009 11:02
Dost problemu by mel vyresit novy firmware,proto se ptam,tech co tento pristroj vlastni,jake jsou jejich zkusenosti.[/QUOTE]

Doporučuji projít si diskusi o tomto receivru na http://www.cssf.cz
PEDRONIK (20)|23.8.2009 17:26
Tady je recenze
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nestojí si vubec špatně měl jsem možnost mít doma AZbox a moc mě to nenadhlo
rudolf.korinek (119)|24.8.2009 10:42
Jeste jeden box by to mozna chtelo porovnat: Octagon 1018 (http://www.austech.info/other-linux-based-receivers/20027-octagon-sf-1018-a.html).

Osobne taky vybiram, moc jsem chtel AZBox, ale to co jsem cetl na forech neni zrovna nejlepsi :( ten software se dela, neustale se na nem pracuje, ale je mne divne proc uz tak dlouho, rok je preci jenom dlouha doba a treba druhy tuner porad neni uplne podporovan (nekde jsem cetl, ze kvuli driverum k Sigme a resi se to tak, ze si ten driver napisou oni sami).

HD-Box vypada ok, ma byt podobny Octagonu - u nej treba, ale zase nejde pri e*mu nahravat na harddisk, to ze ma jenom E-SATA mne nevadi, alespon se jeden zdroj tepla bude generovat mimo samotny box.

No a Octagon se zacina prodavat dnes a co umi jsem se taky jeste poradne nedocetl :(

Kriza :) {Ja treba Dreambox nechci kvuli cene - to je opravdu az moc co za to chteji}.

R.
PEDRONIK (20)|24.8.2009 19:16
[quote=rudolf.korinek;237838]Jeste jeden box by to mozna chtelo porovnat: Octagon 1018 (http://www.austech.info/other-linux-based-receivers/20027-octagon-sf-1018-a.html).

Osobne taky vybiram, moc jsem chtel AZBox, ale to co jsem cetl na forech neni zrovna nejlepsi :( ten software se dela, neustale se na nem pracuje, ale je mne divne proc uz tak dlouho, rok je preci jenom dlouha doba a treba druhy tuner porad neni uplne podporovan (nekde jsem cetl, ze kvuli driverum k Sigme a resi se to tak, ze si ten driver napisou oni sami).

HD-Box vypada ok, ma byt podobny Octagonu - u nej treba, ale zase nejde pri e*mu nahravat na harddisk, to ze ma jenom E-SATA mne nevadi, alespon se jeden zdroj tepla bude generovat mimo samotny box.

No a Octagon se zacina prodavat dnes a co umi jsem se taky jeste poradne nedocetl :(

Kriza :) {Ja treba Dreambox nechci kvuli cene - to je opravdu az moc co za to chteji}.

R.[/quote]

Dej prosím vědět jak jses rozhodl, ten Octagon nevypadá špatně jen se ještě neprodává.