Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Redukce dekódovací karty

radek.kovacik (267)|5.9.2009 13:15
Zdravím,
pokoušel jsem se na internetu najít redukci dekódovací karty z velikosti SIM (vylomené) na "klasickou" velikost, ale zatím jsem na ni nikde nenarazil. Nevíte, zda se něco takového dá sehnat a jak se to přesně jmenuje?
kasr (133)|10.9.2009 10:39
Kludne to mozes vlepit do protikusu z niejakej sim karty,aj k mobilu.Kopec ludi to tak spravilo a no problem.
Antonín (732)|10.9.2009 13:30
Nebo to vystřihnout z vhodně silné lepenky nebo plastu nebo kuprextitu nebo ... a vlepit to nato místo do díry. Přesnost okolo 1 mm, kteoru tak snadno dosáhneš, by ti měla dostačovat. Nic na to není, než mechanicky dostat kontakty karty tam, kam mají být. Že by někdo něco takového prodával, jsem si zatím nevšimnul.
radek.kovacik (267)|13.9.2009 19:39
Díky za reakce. Mne právě překvapilo, když jsem se na netu pokoušel najít něco jako "redukci SIM karty" nebo "redukci dekódovací karty", že jsem nic nenašel. Původně jsem si myslel, že jenom špatně hledám nebo že to nemůžu najít proto, že nevím, jak se to správně jmenuje. Dle vašich reakcí však usuzuji, že to snad ani nikdo nevyrábí, což se mi zdá přinejmenším podivné, protože si myslím, že taková redukce je potřeba celkem často. Stačí, když si někdo vylomí (ať už chtěně či nechtěně) tu malou část z celé karty a pak potřebuje (tak jako já) celou kartu vložit do čtečky či jiného zařízení.
Antonín (732)|13.9.2009 20:24
[quote=radek.kovacik;240484]Díky za reakce. Mne právě překvapilo, když jsem se na netu pokoušel najít něco jako "redukci SIM karty" nebo "redukci dekódovací karty", že jsem nic nenašel. Původně jsem si myslel, že jenom špatně hledám nebo že to nemůžu najít proto, že nevím, jak se to správně jmenuje. Dle vašich reakcí však usuzuji, že to snad ani nikdo nevyrábí, což se mi zdá přinejmenším podivné, protože si myslím, že taková redukce je potřeba celkem často. Stačí, když si někdo vylomí (ať už chtěně či nechtěně) tu malou část z celé karty a pak potřebuje (tak jako já) celou kartu vložit do čtečky či jiného zařízení.[/quote]

No vypadalo by to stejně jako ten kus, co z něho vylomil...jinak to vhledem k nutnosti zachovat tloušťku mechanicky vypadat nemůže.
Pitomec (10211)|13.9.2009 21:48
[quote=radek.kovacik;240484]Díky za reakce. Mne právě překvapilo, když jsem se na netu pokoušel najít něco jako "redukci SIM karty" nebo "redukci dekódovací karty", že jsem nic nenašel. Původně jsem si myslel, že jenom špatně hledám nebo že to nemůžu najít proto, že nevím, jak se to správně jmenuje. Dle vašich reakcí však usuzuji, že to snad ani nikdo nevyrábí, což se mi zdá přinejmenším podivné, protože si myslím, že taková redukce je potřeba celkem často. Stačí, když si někdo vylomí (ať už chtěně či nechtěně) tu malou část z celé karty a pak potřebuje (tak jako já) celou kartu vložit do čtečky či jiného zařízení.[/quote]
Tu redukci jsem kdysi dávno viděl v souvislosti se SIM do mobilních telefonů. Ale je to už hodně dávno, 10 let zpátky určitě.