Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PlayTV - Playstation3 (PS3)

Petrasek123 (13)|9.9.2009 14:08
Zdravim. Shanim informace ohledne PlayTV modulu do PS3. Mel bych na to par dotazu:
1) Moznost planovaneho nahravani programu - je to mozne a neni nutne aby byl PS3 zapnuty
2) Moznost nahravat dva porady paralelne.
3) Moznost sledovani HD programu (Nova,CT1)
4) Uprava a editace nahraneho programu - jake jsou zda vubec nejake jsou
5) Automaticka detekce reklam

To je zatim asi tak vse. Budu vdecny za kazdou informaci.
Dik
RomanP (147)|6.10.2009 16:29
Koupil jsem modul hned po uvedení a tak ho už docela dlouho používám k plné spokojenosti.
Resp. já na jic jinýho než nahrávání pořadů a přehrávání filmů PS3 nemám. Hry nehraju a mimo dvou z krabice ani žádný nemám. Nechci být otrokem televize a přispůsobovat si čas podle toho jakou věc chci zkouknout a tak to co mě baví nahrávám a když mám chuť čumět na bednu, tak zkouknu víc věcí najednou kdy chci já. Funguje to jako běžná recorder s veškerým komfortem.

Nemusíš mít PS3 zapnutou, zapne se sama a pak taky vypne. Nahrávat můžeč buďto okamžitě stisknutím čudlíku, nebo tí, že pořady naklikáš v prog.průvodci a to i s úpravou času pro případ, že se program protáhne, dá se nastavit opakování denně, týdně atd a jejich počet. Taky jde pomocí vyhledávání pořady najít, prostě zadáš "earl" a on ti najde všechny výskyty pořadu "jmenuji se earl" kam až průvodce sahá, ty to ve zveřejněném seznamu jen označíš a nemusíš skákat po dnech pokud si seriál nahráváš.

Dva pořady nahrávat současně nejde. Můžeš na jeden tuner koukat a mezitím se spustí nahrávání pořadu.

HD kanály (Nova, CT1, Prima) sledovat můžeš a je to fajn. I PRIMA která myslím jen na HD přepočítává je fajn. Zrovna včera jsem koukal na Dr.House a fakt je vidět každá vráska.
Ty ale jakožto mpeg4 nejdou nahrávat. (V prvním fw po koupi HD nešlo, za několik dnů po koupi vyšel update na fw co to uměl, další zatím není jestli se nepletu)

Úpravy nahraných pořadů se nekoná, můžeš si pořad jednoduše vyexportovat do menu video v ps3 a odtud na flešku, nebo ext hdd. A automatickou detekci reklam nemá, třeba příští fw... nevím. Beru to tak, že když na běžné pořady koukám, reklamu přetočím a co bych chtěl exportovat, to sestříhnu na pc.

Shrnuto podtrženo, za ty prachy není o čem. Je to za minimum peněz hodně užitečné rozšíření konzole. Pro mě funkce číslo jedna.
jarino1978 (8045)|6.10.2009 21:00
@roman : koľko ťa stála play tv ? odkiaľ si ju zobral ?
001david (169)|7.10.2009 09:11
[quote=jarino1978;243258]@roman : koľko ťa stála play tv ? odkiaľ si ju zobral ?[/quote]

Já ho pořídil na amazon.uk a nechal poslat na kámoše co je UK. Vyšel mě na necelých 1500,- a kámoš mě jak jel do Prahy to přivezl, protože oni do CZ neposílají.:-E
RomanP (147)|7.10.2009 14:36
Já ho koupil před hodně dlouhou dobou v Praze na Smíchově v jednom malinkým obchůdky s hrama naproti Carrefouru. Stálo to asi 3,000,- Což je jednou tolik, ale já jak se rozhodnu, že to chci, tak si s tím chci odpoledne hrát, takže jsou určitě i levnější cesty.
Spokojenost je s tím každopádně veliká. Jen snad kdyby to nahrávalo i ty HD vysílání...
Petrasek123 (13)|7.10.2009 16:02
deleted
Petrasek123 (13)|7.10.2009 16:06
Diky za odpoved. :) Asi do toho take pujdu jen to musim nekde sehnat a rozsirit HDD v PS3. 500 GB by melo stacit. Libi se mi na tom, ze za polovicni cenu oproti normalnimu rekorderu budu mit plnohodnotny rekorder. Jeden jsem mel a jsem rad ze se mi podarilo odstoupit od smlouvty :) Jen mam jeste takovy maly dotaz jde na PS3 hrat a zaroven nahravat? Stiha to disk? Vim ze jsi psal ze hry nehrajes ale mozna jsi to nekdy zkousel.
A nevite o nejakem spolehlivem eshopu u nas kde bych to sehnal.

Jo a jak se exportem vetsich videi? PS podporuje pouze format FAT32 nahraje se tedy i nahravany porad tak ze se automaticky rozdeli (Fat32 - velikost souboru je limitovana neco kolem 4 GB)? Pokud ne a nejde to udelat pozdeji jak to muzu pak eventuelne exportovat na externi disk ci USB stick pokud i ten muze byt jen ve FAT32.

Dik jeste jednou


[quote=RomanP;243226]Koupil jsem modul hned po uvedení a tak ho už docela dlouho používám k plné spokojenosti.
Resp. já na jic jinýho než nahrávání pořadů a přehrávání filmů PS3 nemám. Hry nehraju a mimo dvou z krabice ani žádný nemám. Nechci být otrokem televize a přispůsobovat si čas podle toho jakou věc chci zkouknout a tak to co mě baví nahrávám a když mám chuť čumět na bednu, tak zkouknu víc věcí najednou kdy chci já. Funguje to jako běžná recorder s veškerým komfortem.

Nemusíš mít PS3 zapnutou, zapne se sama a pak taky vypne. Nahrávat můžeč buďto okamžitě stisknutím čudlíku, nebo tí, že pořady naklikáš v prog.průvodci a to i s úpravou času pro případ, že se program protáhne, dá se nastavit opakování denně, týdně atd a jejich počet. Taky jde pomocí vyhledávání pořady najít, prostě zadáš "earl" a on ti najde všechny výskyty pořadu "jmenuji se earl" kam až průvodce sahá, ty to ve zveřejněném seznamu jen označíš a nemusíš skákat po dnech pokud si seriál nahráváš.

Dva pořady nahrávat současně nejde. Můžeš na jeden tuner koukat a mezitím se spustí nahrávání pořadu.

HD kanály (Nova, CT1, Prima) sledovat můžeš a je to fajn. I PRIMA která myslím jen na HD přepočítává je fajn. Zrovna včera jsem koukal na Dr.House a fakt je vidět každá vráska.
Ty ale jakožto mpeg4 nejdou nahrávat. (V prvním fw po koupi HD nešlo, za několik dnů po koupi vyšel update na fw co to uměl, další zatím není jestli se nepletu)

Úpravy nahraných pořadů se nekoná, můžeš si pořad jednoduše vyexportovat do menu video v ps3 a odtud na flešku, nebo ext hdd. A automatickou detekci reklam nemá, třeba příští fw... nevím. Beru to tak, že když na běžné pořady koukám, reklamu přetočím a co bych chtěl exportovat, to sestříhnu na pc.

Shrnuto podtrženo, za ty prachy není o čem. Je to za minimum peněz hodně užitečné rozšíření konzole. Pro mě funkce číslo jedna.[/quote]
RomanP (147)|7.10.2009 19:27
Nekde v menu je volba, ktera se pta, zdali hodlas hrat hry v case nahravani a zaroven te varuje, ze snizi kvalitu zaznamu. Tuhle moznost mam vypnutou, tak nevim o kolik je to v praxi horsi.

Dobry postreh s velikosti souboru. Kouknu.
Z hlavy vim, ze bezny tv porad, ktery nahravam ma giga az tri.
tunelar (57)|7.10.2009 21:40
Opravdu umí Play TV Mpeg 4? Já zatím všude četl že neumí, proto váhám z koupí. dík za info
RomanP (147)|9.10.2009 17:16
:-) Myslíš, že se mi to jenom zdálo, že na to přes půl roku koukám?
Jasně že umí, psal jsem tu že to jde až po updatu fw v modulu, který vyšel současně s mou koupí. Milionkrát už jsem přepnul z HDMI (PS3) na Tuner v telce a zpět, abych se podíval, jaký je to rozdíl :-)
Petrasek123 (13)|9.10.2009 21:48
Cha tak uz to mam take doma :) Je to skvele rozhodne lepsi nez muj 3 x reklamovany rekorder Philips :) Jen nechytnu Novu v HD asi to bude chtit lepsi antenu. Ted uz tam dat jen 500GB disk a bude to idealni. Jen mi vadi jedna vec a to moznost prodlouzeni nahravky jen o 10 minut na novu to je malo. Nemate s tim take problemy? Ale jinak to je supr vec jen doporucuju.
tjurny (496)|6.7.2010 21:13
[quote=Petrasek123;243597]Cha tak uz to mam take doma :) Je to skvele rozhodne lepsi nez muj 3 x reklamovany rekorder Philips :) Jen nechytnu Novu v HD asi to bude chtit lepsi antenu. Ted uz tam dat jen 500GB disk a bude to idealni. Jen mi vadi jedna vec a to moznost prodlouzeni nahravky jen o 10 minut na novu to je malo. Nemate s tim take problemy? Ale jinak to je supr vec jen doporucuju.[/quote]
Opravdu to neumi nahravat mpeg4 a tech 10 minut je take malo, Skoda uz jsem to chtel koupit.
RomanP (147)|17.8.2010 13:03
[quote=tjurny;288298]Opravdu to neumi nahravat mpeg4 a tech 10 minut je take malo, Skoda uz jsem to chtel koupit.[/quote]

Nechci se hádat. Nejsem prodejce a je mi to jedno jestli si to koupíš, nebo ne.
Dokud je to ale pro tebe jen mokrej sen, nešiř pitomosti. Mám to doma a mpeg 4 HD to nahrává.
Respektive: tím že to nahrává HD programy jsem si skoro jistej, že to musí být mpeg4
tjurny (496)|17.8.2010 20:35
[quote=RomanP;293061]Nechci se hádat. Nejsem prodejce a je mi to jedno jestli si to koupíš, nebo ne.
Dokud je to ale pro tebe jen mokrej sen, nešiř pitomosti. Mám to doma a mpeg 4 HD to nahrává.
Respektive: tím že to nahrává HD programy jsem si skoro jistej, že to musí být mpeg4[/quote]
Trocha slusnosti by to chtelo, doposud tady diskutovali slusni lide az na tebe koukam. Udelal jsem chybu priznavam. Melo to byt takhle.
Opravdu to neumi nahravat mpeg4 ? A tech 10 minut je take malo, Skoda uz jsem to chtel koupit.