Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink vs. CSLink

Sefca (59)|21.9.2009 11:30
Potřeboval bych radu ohledně výběru karty. Mám kartu Skylink. Teď ale kupuji nový receiver, takže starý půjde ke druhé televizi. Skylink karta zůstane v tom druhém a přemýšlím, jakou kartu koupit do toho starého. Napadlo mě, že radší CSLink než druhý SKylink, např. pro případ nějakého výpadku. Půjde tam jen o základní programy, žádně placené tam nebudou. Takže sestava programů je tuším stejná (jen si nejsem jistý, jestli na Skylinku nejsou navíc některé slovenské programy - Markýza, JOJ, ale to bych asi oželel. Jde mi hlavně o to, jestli kvalita je u CSLinku stejná jako u Skylinku, případně jestli není nějaký jiný důvod, proč radší koupit druhou Skylink kartu.
Pytkin (7947)|21.9.2009 14:06
rozumnejsie mi pride si kupit zase skylink a zaregistrovat si ho na slovaka .. tym padom mas kompletnu SK aj CZ volnu ponuku .. a karty zazdielat medzi tymi dvomi primacmi ..
Welshcorgi (141)|21.9.2009 14:21
Mě funguje SK nabídka i s kartou registrovanou pro Čechy. Nechápu, ale je to tak...
Pytkin (7947)|21.9.2009 14:32
aj markiza a joj ? mne tiez na slovenskej karte ide vsetko Ceske okrem NOVY ..
losos (2977)|21.9.2009 15:58
Ano, od jisté doby postačuje již jen jedna karta a jde na ní celá česká i slovenská nabídka. Mám starou TaT (dnes Skylink.cz) a jede to na ní všechno. Takže modrou kartu Slovaklink (dnes patří také pod Skylink.sk) jsem uskladnil do šuplíku, k ničemu ji nepotřebuji - a na ní ovšem nejdou některé čs. programy (Nova a spol.)
Pytkin (7947)|21.9.2009 17:22
aha .. no tak asi v tom maju zmatok .. ja mam gitalku , tam mi nejde tusim markiza .. a potom mam skylink SK a tam ni nejde nova ..
Welshcorgi (141)|21.9.2009 17:57
[quote=Pytkin;241380]aj markiza a joj ? mne tiez na slovenskej karte ide vsetko Ceske okrem NOVY ..[/quote]

To bych se musel podívat, ale třeba STV3 na českých kartách dříve nešla a mě jde.
losos (2977)|21.9.2009 21:00
Může se stát, že na Skylink kartu zaregistrovanou pro používání na českém území, nepůjde přijímat některý sport. program z STV2, či STV3 - to kvůli vysílacím právům (např. F1 a pod.). Obvykle se ale tentýž program vysílá současně např. na NOVA - je to proto, aby se jejich diváci dívali na ně a ne na STV a nepřišli tak o ty jejich reklamy... :D
dunaj (1030)|24.9.2009 13:40
[quote=Pytkin;241406]aha .. no tak asi v tom maju zmatok .. ja mam gitalku , tam mi nejde tusim markiza .. a potom mam skylink SK a tam ni nejde nova ..[/quote]

Lebo ju mas zaregistrovanu pre region SK. Ak by si mal CZ, islo by ti vsetko:-)
Pytkin (7947)|24.9.2009 13:52
dunaj : naco by som ju registroval na CZ , ked mam k nej gitalku ? ale aj tak je to divne , ze pri CZ registracii idu aj vsetky slovenske programy .. neni to len docasne ?
Welshcorgi (141)|24.9.2009 15:46
[quote=Pytkin;241803]dunaj : naco by som ju registroval na CZ , ked mam k nej gitalku ? ale aj tak je to divne , ze pri CZ registracii idu aj vsetky slovenske programy .. neni to len docasne ?[/quote]

No funguje mi to už od června.
Pytkin (7947)|24.9.2009 15:51
Welshcorgi : a myslis ze to je na vzdy ?
dunaj (1030)|24.9.2009 16:22
Navzdy podla mna nie je nic:-) Ale fakt je, ze je to prijemne, ked sa ti uvolni slot na druhu kartu.

BTW: Mne Skylink pisal, ze v buducnosti sa bude vyuzivat iba GCA regionalizacia, takze uz sa nerozdelujeme podla toho, ktore kanaly nam idu alebo nie, ale len vynimocne sa niektorym vypne ten konkretny prenos. Okrem toho to zavisi od dodavatela obsahu, cize ak sa komercne TV nastvu, zarazia to, ale SAT divaci zase nie su az tak velka skupina, aby na tom zalezalo. Ine to je s preberanim SAT prijmu kablovymi operatormi.
Pytkin (7947)|24.9.2009 16:31
a na ceskom skylinku idu teda aj tie formule na STV2 ? na gitalke mi tusim nejdu ..
Man5on (661)|24.9.2009 21:07
Mě teda na TaT kartě jede komplet celá CZ a SK nabídka, ale ze začátku po aktivaci před cca jedním rokem mě nešla Markíza a STV3, což se postupem času naštěstí změnilo.
Jinak co se týče STV3, tak je to sport program No.1, naše ČT4 se může stydět!
losos (2977)|24.9.2009 22:53
[quote=Pytkin;241821]a na ceskom skylinku idu teda aj tie formule na STV2 ? na gitalke mi tusim nejdu ..[/quote]
Už jsem uvedl výše, že ne..., některé sportovní přenosy nejdou, některé ano.
Pytkin (7947)|25.9.2009 00:12
Takze SK karta ma zmysel ..
losos (2977)|25.9.2009 02:09
Pokud chce mít člověk jistotu, tak ano - tedy až na to, že ten trénink F1 již na STV3, ani STV2 nebývá - rozhodně není zítra, ani pozítří, takže zase nezbývá nic jiného, než 1°W (Nova Sport) - pokud ovšem nemáme HD balíček a tedy i Nova Sport HD na 23,5°E.
Pytkin (7947)|25.9.2009 09:11
no .. ani mi tak nejde o to aby som videl vsetko .. 1W ani nemam .. len 19 a 23 .. Ale skorej o to, ze nie som doma , naprogramujem nahratie trebars formuli .. a vecer pridem domov a tam cierna diera :)
Inak Gitalka ma vyhodu , ze zrovna NOVA sport sa da objednat samostatne . To na skylinku nejde ..
dunaj (1030)|29.9.2009 13:08
Najdolezitejsia veta v suvislosti s povodnym Subj.:

HDTV není, dle vyjádření zástupců CS Linku, strategickou prioritou této platformy. Uvidíme, jak budou postupovat.
dunaj (1030)|29.9.2009 13:12
[quote=Pytkin;241877]Takze SK karta ma zmysel ..[/quote]

Ale aky?
V nedelu pri prenose zo Singapuru som s CZ kartou na STV2 uvidel napis: "Regionalny blackout".
Tak som si ja "chudak" musel prepnut na Novu a pozerat F1 v HD...
losos (2977)|29.9.2009 22:00
[quote=dunaj;242256]Ale aky?
V nedelu pri prenose zo Singapuru som s CZ kartou na STV2 uvidel napis: "Regionalny blackout".
Tak som si ja "chudak" musel prepnut na Novu a pozerat F1 v HD...[/quote]
Aký, no právě ten, že s ní by ti to fungovalo...
Asi jsi to nepochopil - musíš mít kartu pro slovenský region, čili na té pro český region to samozřejmě napíše to hezké "Regionalny blackout".
Když budeš mít obě karty (jednu pro české území, druhou pro slovenské), tak ti půjde vše. Už nevím, jak jinak bych to popsal. Mám samozřejmě obě verze Skylink.
dunaj (1030)|29.9.2009 22:46
[quote=losos;242325]Aký, no právě ten, že s ní by ti to fungovalo...
Asi jsi to nepochopil - musíš mít kartu pro slovenský region, čili na té pro český region to samozřejmě napíše to hezké "Regionalny blackout".
Když budeš mít obě karty (jednu pro české území, druhou pro slovenské), tak ti půjde vše. Už nevím, jak jinak bych to popsal.[/quote]



A naco by mi bola Slovenska karta, ked ten isty program mozem sledovat na ceskej a este k tomu v HD? Uvazuj!:-)
Pytkin (7947)|29.9.2009 23:02
dunaj : no napriklad ze si naprogramujes nahratie formuli z STV2 a dojdes vecer domov a je tam tma .. to by ma nasralo :)
dunaj (1030)|29.9.2009 23:26
Preco by som si to nastavoval na STV 2, ked na Nove to ide v HD? Myslis kvoli uspore miesta na HDD? Tak to si to potom nastavim na RTL, tam to ide spolahlivo v SD.

Uz sa s tym prosim Vas niektori vyrovnajte, ze od Skylinku staci mat jednu kartu. Ak Vas to upokoji, ja mam tiez druhu v sufliku, este neaktivnu.:-)
Pytkin (7947)|29.9.2009 23:37
dunaj : ok .. tak nieco ine .. co na nove vobec nejde trebars ..

ja mam slovensky skylink a cesku gitalku .. a funguje to .. ono ja si myslim ze je otazne kolko na CZ skylinku pojde markiza a joj .. joj predsa ide stale v dakom testovacom mode ci co , lebo maju problemy s encryptovanim ci co .. alebo sa mylim ? proste hocikedy sa moze stat , ze to prestane ist ..
dunaj (1030)|29.9.2009 23:54
Moze, uz sme to tu preberali, ale pravdepodobnost je mala. Okrem toho ja som tymito slovenskymi srackami bombardovany zo vsetkych stran. UPC mi to tlaci cez kabel v DVB-C, v DVB-T a pritom to mam predplatene iba v analogu. Kamzik mi to tlaci vzduchom, sice v horsej kvalite, optikou mi to lezie z netu a to som este nevytiahol medeny drot, aby som to schytal terestrialne v analogu. A na to ich SD 4:3 letterbox je toho teda az-az. Ved vlastne 16:9 v SD vysiela iba Markiza a aj to iba zopar zivych relacii. Kvoli tomu tu kartu so suflika tahat nemienim.

BTW: zajtra bude sranda so Skylinkom - znizil cenu o 50€ rocne pri sucasnej aktivacii balikov Multi a HD, tak som zvedavy, co spravi s tymi, co si ich aktivovali za povodne ceny na rok dopredu. Tiez ako vyriesi doplatky pre tych, co maju iba jeden balik. Tusim idem napisat Glisnikovi otazku to zajtrajsieho chatu na satcentrum.sk:-)
losos (2977)|29.9.2009 23:59
Jeden krásný příklad, který se klidně může příště zase opakovat :
Při vysílání z Olympiády bylo na STV3 HD většinou něco jiného, než současně na Nova Sport, Eurosportu, nebo ČT.
V nejhorším případě tu modrou Skylink.sk mohu použít do druhého stroje.
OndraC (167)|30.9.2009 19:13
Ahoj všem!
Pochopil jsem při dnešní návštěvě stránek skylinku správně, že jedinou změnou v rámci avizovaných změn a příjemných překvapení (např. slibované rozšíření programů HD balíčku s jeho současným zlevněním atd.) pro zákazníky skylinku je sleva, pokud si zároveň koupí jak balíček multi, tak i balíček HD??? No, tak teda nevím... :-/
jarino1978 (8045)|30.9.2009 19:44
[quote=dunaj;242351]
BTW: zajtra bude sranda so Skylinkom - znizil cenu o 50€ rocne pri sucasnej aktivacii balikov Multi a HD, tak som zvedavy, co spravi s tymi, co si ich aktivovali za povodne ceny na rok dopredu. Tiez ako vyriesi doplatky pre tych, co maju iba jeden balik. Tusim idem napisat Glisnikovi otazku to zajtrajsieho chatu na satcentrum.sk:-)[/quote]

pokiaľ si abonuješ Multi a HD plus, tak o ten rozdiel v cene Ti predĺžia predplatné.
losos (2977)|30.9.2009 23:54
Také jsem doufal v nižší cenu HD balíčku. Pro důchodce je to moc drahé - takhle kdyby nám dali 50% slevu jako ČSD, tak to by šlo... ;)
OndraC (167)|1.10.2009 00:09
Spousta lidí říká, že za tyto balíčky nechce platit tolik peněz. Doufají, že přijde určité zlevnění. Místo toho jim ale skylink nabídne pouze možnost získat sice více programů, ale za ještě vyšší cenu, než dosud platili. Opravdu si nejsem jistý, zda je tohle cesta, jak přilákat klienty, případně přimět ty stávající, aby více platili. Ono by možná i v tomto případě platilo, že méně je někdy více.
Ladys (1829)|1.10.2009 06:50
Jako vlastnim CSlink jsem cekal jak se tedka vytahne Skylink s novou nabidkou a opravdu jsem chtel prejit k nim, uz kvuli tem HD programum.Jenze aby clovek platil 500kc mesicne, tak to je opravdu trochu moc.Kdyby aspon mezi tema HD programy meli nejake na ktere clovek bude koukat casto, ale krome Nova sport HD tam nic atraktivniho nemaj.A neocekavam, ze by to nejak v budoucnu upravili, bo CSlink jakozto konkurence dali jasne najevo, ze se vydavaj jinou cestou, cili zatim zadne HD programy.
Nekde jsem cetkl, ze Skylink ma 800tis zakazniku a CSlink nejakych 300tis.Cili kdyby nabidku multi+HD programu snizili tak na 300-350kc/mesic, tak jim minimalne pulka prejde z CSlinku a dalsi novi zakaznici si Skylink poridi a jiste by na tom jeste vydelali.
Na druhou stranu chapu Skylink, ze to proste zkusi a uvidi jaky o to bude zajem.Doufam ze nebude a oni to kapanek snizi.
Man5on (661)|1.10.2009 07:30
Podle mě je ta cena za MULTI + HD přijatelná, ale lidi nebudou nikdy spokojený, i kdyby to bylo zadarmo jako Digi, tak budou remcat nad kvalitou a bůhví čím ještě, hold češi.
Ladys (1829)|1.10.2009 07:55
Jenze si vem, ze kazdej musi platit jeste debilni koncosionarskej poplatek verejnopravni televizi, coz jsou taky mesicne prachy navic.
Jinak souhlas, ze my Cesi budem remcat na cokoliv a nikdy nebudem dost spokojeny.
Man5on (661)|1.10.2009 15:45
Koncesionářskej poplatek mě tak neštve, rád přispěju ČT na práva Ligy mistrů :)
Ladys (1829)|1.10.2009 19:54
Urcite jsi to myslel ironicky, bo jinak nevim za co bys jim mel byt vdecnej kdyz omezili prenosy z ligy mistru jen na dva zapasy.
Nevite nekdo co vsechno vysila Nova sport HD v plnem rozliseni, jestli premier league, ligu mistru atd.?
Man5on (661)|1.10.2009 20:08
Máš recht, vloni na ČT bylo 2x víc přenosů, sou to šmejdi. Ta Nova sport HD co jsem ji měl jako promo někdy před dvěma měsícema teda zrovna nějakej oslnivej HD obraz neměla, nevím jak teď. Co psali, tak cca 60% přenosů PL by mělo být v HD, ale nevím to jistě.
OndraC (167)|1.10.2009 20:09
Já si hlavně nejsem jistý, že tato asi jediná úprava úplně odpovídá všem těm prohlášením pana ředitele o tom, jak skylink chystá na říjen několik velmí příjemných změn, že plánují zlevnění, prostě že se mají zákazníci na co těšit. Myslel pan ředitel toto?
OndraC (167)|1.10.2009 20:19
[quote=Man5on;242639]Máš recht, vloni na ČT bylo 2x víc přenosů, sou to šmejdi. Ta Nova sport HD co jsem ji měl jako promo někdy před dvěma měsícema teda zrovna nějakej oslnivej HD obraz neměla, nevím jak teď. Co psali, tak cca 60% přenosů PL by mělo být v HD, ale nevím to jistě.[/quote]

No ale teď mi řekněte, jestli má placení HD balíčku (350,-/měs.) smysl. Často se tu rozebírá kvalita HD programů, další otázkou je složení tohoto balíčku - kolik lidí sleduje Brava hdtv, kolik MyZen.tv, případně bebe tv. Takže nám zbývá asi 5 programů, které mají ne vždy super kvalitu či lokalizaci atd. Co myslíte vy ostatní?
Ladys (1829)|1.10.2009 21:03
Ja prave zvazuji objednani noveho balicku Multi HD u Skylinku, coz je nabidka asi 19 placenych SD programu + nabidka asi 8 HD programu, z niz ovsem za zminku stoji jen Nova sport HD, Eurosport HD a Filmbox HD, ostatni jsou opravdu jen doplnkove.To vsechno za nejakych 454kc/mesic.Coz na jednu stranu neni malo, kort kdyz vemem v potaz, ze nabizene HD programy nejsou pry zrovna v super kvalite.
Ale musime si vsichni uvedomit, ze HD u nas v podstate teprve zacina.

Celkem dobry byl dnesni online chat s reditelem Skylinku, vice na http://www.satcentrum.cz
OndraC (167)|1.10.2009 21:34
Pravdou je, že kombinace těchto 2 balíčků je cenově výhodná. Opravdu si ale nejsem jistý, zda bude pro zákazníky zajímavá cena 454,-/měs. Sám jsem docela zvědavý...
OndraC (167)|1.10.2009 21:39
Když už jsme u těch HD programů ... zjistili jsem, že mi nejede ČT HD. Nevíte, co se děje? Bylo to zkušební vysílání prozatím jen na měsíc? Tomu nějak nechci věřit...
losos (2977)|1.10.2009 23:16
Na které kartě ?
Na Skylink.cz i Skylink.sk to normálně jede...
OndraC (167)|2.10.2009 08:52
Skylink.cz - jelo mi to od začátku v pohodě, teď jsem to pár dnů nepouštěl, až včera - a nic.

Tak jsem se na to teď díval a zjistil jsem, že tam mám špatnou frekvenci...což teda fakt nechápu, předtím to normálně šlapalo :-)
dunaj (1030)|2.10.2009 18:14
[quote=jarino1978;242504]pokiaľ si abonuješ Multi a HD plus, tak o ten rozdiel v cene Ti predĺžia predplatné.[/quote]

Uz som to odskusal na vlastnej kozi. Funguje to tak, ze si objednas Multi HD na akekolvek obdobie (ja som dal rovno 12 mesiacov, kedze zlava 1 mes.) Najprv to prepise povodny balik na Multi HD a ponecha tam staru platnost. Netreba sa toho zlaknut a treba par minut pockat . Po urcitom case sa to prepocita a ta platnost sa zmeni - predlzi. Novinkou je este, ze sa rucne nastavuje datum, odkedy to ma fungovat. Platba kartou funguje perfektne. Za par minut bolo vsetko vybavene.
jarino1978 (8045)|2.10.2009 20:59
...Sa pamätám, že keď som v začiatkoch Digi TV ich služby abonoval, tak ak niečo vypadlo, musel som operátorovi 3 dni vysvetľovať, že moja karta opäť nie je aktívna...Raz to bola dievčina, ktorá sa 99% času maľovala pri telefóne, raz to bol pako, ktorý nevedel pochopiť nič...
So Skylinkom nemám od začiatku žiadne problémy, všetko šlape, zápisy chodia tak, ako majú, aktivácie idú okamžite, zákaznícka podpora je na profi úrovni, Glisník počúva zákazníkov. Tak to má byť.
jarino1978 (8045)|2.10.2009 21:35
žeby niečo do tretice ?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jarino1978 (8045)|2.10.2009 22:19
...a aby toho nebolo málo...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]