Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink vs. CSLink

Pitomec (10211)|3.10.2009 07:52
[quote=jarino1978;242787]Glisník počúva zákazníkov.[/quote]
Asi při tom poslouchání nějak přeslechl ty, kteří chtěli zachovat á la carte...
visis (61)|3.1.2010 18:13
V aktuální nabídce Skylink HD Standart je i STV3, Markýza a další slovenské programy, u kterých mají hvězdičku s vysvětlením: "Příjem těchto slovenských kódovaných programů na území Česka je z důvodu vysílacích práv omezen."
Chápu to tedy dobře podle toho co jsem se tu dočetl, že když koupím HD kartu skylink, pujde mi i STV3 a hlavně Markýza? Ale občas se vysílání blokne při nějakém filmu nebo přenosu?
Díky :-)
losos (2977)|3.1.2010 19:48
Jede to běžně normálně na všechny karty... - jen u STV3 např. pro kartu registrovanou pro používání na českém území nešly třeba přenosy ze závodů F1, což bylo úplně směšné, když šly stejně volně na NOVě i NOVA HD... :D
Takže sem tam nějaká estráda, či rošáda..., nestojí to za řeč (je to kvůli těm autorským a přenosovým právům).
Pitomec (10211)|3.1.2010 19:52
[quote=visis;257510]V aktuální nabídce Skylink HD Standart je i STV3, Markýza a další slovenské programy, u kterých mají hvězdičku s vysvětlením: "Příjem těchto slovenských kódovaných programů na území Česka je z důvodu vysílacích práv omezen."
Chápu to tedy dobře podle toho co jsem se tu dočetl, že když koupím HD kartu skylink, pujde mi i STV3 a hlavně Markýza? Ale občas se vysílání blokne při nějakém filmu nebo přenosu?
Díky :-)[/quote]
Půjde ti nanejvýš Markíza, ale rozhodně ne Mark[COLOR=red]ý[/COLOR]za, tu si můžeš koupit na DVD (celkem 5 dílů) :D
visis (61)|3.1.2010 20:01
[quote=Pitomec;257539]Půjde ti nanejvýš Markíza, ale rozhodně ne Mark[COLOR=red]ý[/COLOR]za, tu si můžeš koupit na DVD (celkem 5 dílů) :D[/quote]

Sakrapes, to jsem nevychatal :-D Ale hlavně že jí chytnu :-)
Crempa (2)|4.1.2010 11:49
Ahoj, chtel jsem se zeptat zda lze nekde zjistit v jake kvalite vysilaji ne-HD programy na skylinku tj. komprese, rozliseni datovy tok apod. Pujde poznat napr. u primy ktera HD kanal nema rozdil mezi pozemni klasikou T a S ze skylinku? Totez cool, barandov apod.

BTW: co jsem koukal tak na CT jde v HD tak jeden dva porady tydne, hadam ze zbytek je upscale. Jak je na tom CT s upscale vybavenim a jde o zasadni rozdil nez kdyz me to upscaluje az televize? (tj. rozdil napr. u klasicke ceske pohadky vysilane na ct vs. ct HD na skylinku)

diky moc za odpoved pokud do toho nekdo vidite..
jarino1978 (8045)|4.1.2010 13:30
chcel som ti dať odkaz na satcodx stránku, ale všimol som si , že už nie je v prevádzke. Tam boli pekne krásny vypísané dátové toky asi na všetkých pozíciach.
Čo sa týka programov, ktoré sú v dvb-t, tak na sate dosahujú oveľa väčší dátový tok, čiže aj lepšiu kvalitu, ako v prípade dvb-t.
je to najviac viditeľné na programoch : všetky CT, NOVA, PRIMA a pod.
Čo sa týka CT HD, tak sa už oveľa viac polepšila s kvalitou upscalingu. Najviac je to viditeľné pri wide zahraničných filmoch, ale napríklad pri večerných správach je rozdiel oproti SD verzií na sate, veľmi malý.
Treba počkať ešte chvíľku...
vivid.sk (11472)|4.1.2010 13:45
23.5:
http://satcodx2.tele-satellite.com/0235/ces/

updated: stranka sice ide, ale obrazky s konkretnymi statistikami bitratov nejdu nacitat. Treba skusit neskor.
Mercator (14)|14.1.2010 00:01
Video bitrate programů z Astra1D,3A 23.5°
http://www.linowsat.com/0235/all/0235.shtml
Pitomec (10211)|14.1.2010 21:24
Nějak tam postrádám 12.525V (ČT, Prima, Noe) :-I
Falcon666 (34)|14.1.2010 21:43
[quote=visis;257510]V aktuální nabídce Skylink HD Standart je i STV3, Markýza a další slovenské programy, u kterých mají hvězdičku s vysvětlením: "Příjem těchto slovenských kódovaných programů na území Česka je z důvodu vysílacích práv omezen."
Chápu to tedy dobře podle toho co jsem se tu dočetl, že když koupím HD kartu skylink, pujde mi i STV3 a hlavně Markýza? Ale občas se vysílání blokne při nějakém filmu nebo přenosu?
Díky :-)[/quote]

Obmedzený príjem z dôvodu vysielacích práv znamená presne to, že keď si Markíza/Nova ( programy s hviezdičkou ) povie, že nebude poskytovať vysielanie v ČR/SR, tak vtedy to skončí. Môže to byť o rok-sedem alebo zajtra. Tak mi to vysvetlili v Skylinku, keď som sa na to pýtal.
Pitomec (10211)|14.1.2010 21:49
Tak si koupí kartu ještě jednu a zaregistruje pro používání na území Slovenska a je to :-)
Falcon666 (34)|15.1.2010 10:33
Jasné.... Genau.