Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má smysl Panasonic DMR-EX80 koupit?

Vladim (91)|29.9.2009 20:34
Z rúzných důvodů bych rád koupil DVD s HD a s možností příjmu TV přes dvb-s. Přijímam nyní z paraboly přes Humax a také mám parabolu s CzechLinkem kartou. Jiank natáčím home video a střihám v AdobePremiere a vypaluji z tohoto programu. Má smysl ještě koupit Panasonic DMR-EX80, který mají zde v kamennném obchodu za 4999,- Kč. Přečetl jsem si zde různé starší názory a převažují spíše ty kladné. Nebo je v této relaci něco lepšího?
Děkuji za vyjádření,
Vladim
dunaj (1030)|1.10.2009 19:06
[quote=Vladim;242310]Z rúzných důvodů bych rád koupil DVD s HD a s možností příjmu TV přes dvb-s. Přijímam nyní z paraboly přes Humax a také mám parabolu s CzechLinkem kartou. Jiank natáčím home video a střihám v AdobePremiere a vypaluji z tohoto programu. Má smysl ještě koupit Panasonic DMR-EX80, který mají zde v kamennném obchodu za 4999,- Kč. Přečetl jsem si zde různé starší názory a převažují spíše ty kladné. Nebo je v této relaci něco lepšího?
Děkuji za vyjádření,
Vladim[/quote]

Podla mna nie! Hlavny dovod: nenahra to nic v HDTV a toho na Skylinku pribuda.
Na trhu je uz teraz niekolko HDTV rekorderov a dalsie pridu v najblizsich mesiacoch. napr:
http://nl.panasonic.de/go/69CIEVI-1ULFWEF-1ULFZBE-19WL17ZL.html
(bude aj odlahcena verzia bez BD).
Vladim (91)|1.10.2009 21:04
Námitka přišla už pozdě. Dnes jsem ten Pan koupil, za 4999 Kč. Sleva na končící řadu. Za tu cenu toho umí hodně. Nahrávání z TV není mojí prioritou. Jen tak si občas něco zachytit. Jinak to vylepší obraz ze satelitu a nahradí můj starý dvd přehrávač, který už dobře nefungje.
Zatím nelituju
Vladim (91)|16.10.2009 08:19
Ještě se vracím k tematu.
Podle Pitomec jsem udělal následující.
Uvedený DVR Panasonic jsem doplnil CW modulem, doplatil si SkyLink neb jsem měl starou kartu, zasunul obojí do DVR, propojil DVR se satelitem koaxem a s TV kabelem HDMI a naladil. Software v Panasonicu je v angličtině, to nevadí. Ovládání obou přistrojů se povedlo zavést jedím ovladačem a to od DVR a funguje vše bezvadně. Obraz velmi dobrý, formáty se regulují automaticky, jde to tedy jak má být. Nahrávání TV programů funguje.
Tím mu děkuji za pomoc.

Nyní další technický dotaz. Vzadu na DVR je LNB OUT a v manuálu je napsáno = Průchozí výstup z LNB. Znamená to, že mohu starý STB od SkyLinku, který mně nyní zbývá, napojit koaxem v jiné místnosti a tam sledovat druhouTV ? Tím bude mít ladění menu z tohoto STB nezavislé na Panasonicu ? (Samozřejmně jen stanice. které tam přes SkyLink kartu jdou.)
Jde jen o to, že je třeba hokej na TV4 a manželka má něco jiného na CT1.
MONYS (460)|16.10.2009 14:35
[quote=Vladim;244271]Ještě se vracím k tematu.
Podle Pitomec jsem udělal následující.
Uvedený DVR Panasonic jsem doplnil CW modulem, doplatil si SkyLink neb jsem měl starou kartu, zasunul obojí do DVR, propojil DVR se satelitem koaxem a s TV kabelem HDMI a naladil. Software v Panasonicu je v angličtině, to nevadí. Ovládání obou přistrojů se povedlo zavést jedím ovladačem a to od DVR a funguje vše bezvadně. Obraz velmi dobrý, formáty se regulují automaticky, jde to tedy jak má být. Nahrávání TV programů funguje.
Tím mu děkuji za pomoc.

Nyní další technický dotaz. Vzadu na DVR je LNB OUT a v manuálu je napsáno = Průchozí výstup z LNB. Znamená to, že mohu starý STB od SkyLinku, který mně nyní zbývá, napojit koaxem v jiné místnosti a tam sledovat druhouTV ? Tím bude mít ladění menu z tohoto STB nezavislé na Panasonicu ? (Samozřejmně jen stanice. které tam přes SkyLink kartu jdou.)
Jde jen o to, že je třeba hokej na TV4 a manželka má něco jiného na CT1.[/quote]No fungovat to bude ale je v tom háček že musí se jednat o stejný transpondér a stejnou polarizaci jinak musí být jeden přij. ve stanby abys mohl na druhém přijímat i jiný transpondér. Absolutním nezávislým řešením je použít lnb konvertor TWIN s 2ma vývody kde můžeš přijímat nezávisle na obou přijímačích jakýkoliv prog. na dané družici např.(skylink).
Vladim (91)|16.10.2009 22:15
Pro MONYS.
Zkusil jsem to napojit, signal se do STB dostane, ale chce to kartu - další kartu SkyLink. Tak zatím to nechám být.
Vladim (91)|27.1.2010 18:16
Příjem přes satelit Skylink provádím přes uvedený DMR Panasonic přes kartu na kterou tam má slot. Propojení mám kabelem HDMI a nastavení přepočítávání na 1080i, obraz je fantastický, nerušený, nekostičkovaný, prostě nádhera. Navíc ovládání je jen jedním DO.

Mám nyní dotaz na lidi, kteří se vyznají v antenním neb satelitním přijmu pro radio FM. Uvedený rekorder Panasonic má na zadním panelu mimo LNB IN, kam mám připojenou satelitní antenu jště další LNB OPUT, který je průchozí výstup z LNB.
Dotaz zní: Lze tento výstup použít pro napojení koaxialu pro tuner radia pro FM příjem???? Jde mně o názor jestli jde současně až k rekorderu signál pro radio 75-100 ohmů????
Samozřejmně, že nejlepší by bylo to vyzkoušet, ale - nezhorším si příjem TV signálu??? Nebude se to spolu hádat, i když není pravděpodobné, že bych sopučasně poslouchal radio a současně se díval na TV.
Děkuji za názor.
Vladim (91)|1.2.2011 14:24
Umí někdo nastavit kopirování z HDD na DVD?
Jak jsem psal používám tento přístroj již pár let a připojení mám na TV kabelem HDMI. Obraz i zvuk nádhera. Po těch letetch jsem si poprvé stahnul na HDD jeden koncert a pokusil se vypálit na DVD. A nyní již po několikeré zkoušce si nevím rady.
Nahrávám vše 16:9, ale vypálí se to vždy ve formátu 4:3. Není to ořezané, ale smrsknuté.
V manuálu je debilně popsané nstavování. Prosím, poraďte kdo ten přístroj máte co se má jak nastavit?? A to při nahrávání a pak i při kopírování neb vypalování.
Moc děkuju.
panasonic650 (1124)|1.2.2011 15:19
skus poslat nejake ilustracne obrazky... lebo neviem co je to "smrsknute" :( Ja to chapem takto

1. Mas to na HDD (napis aky setting a kolko MIN to ma... ide mi o re-encoding ci je)
2. Ked prehravas z HDD na TV cez HDMI tak je obraz OK (obrazok by sa hodil)
3. Ked das narat na DVD a potom prehras z DVD obraz je "smrsknuty" (obrazok by sa hodil)
4. Napis presne nastavenia co pouzivas pri napalovani na DVD.
vettriano (26)|1.2.2011 15:34
[quote=Vladim;262654]Příjem přes satelit Skylink provádím přes uvedený DMR Panasonic přes kartu na kterou tam má slot. Propojení mám kabelem HDMI a nastavení přepočítávání na 1080i, obraz je fantastický, nerušený, nekostičkovaný, prostě nádhera. Navíc ovládání je jen jedním DO.

Mám nyní dotaz na lidi, kteří se vyznají v antenním neb satelitním přijmu pro radio FM. Uvedený rekorder Panasonic má na zadním panelu mimo LNB IN, kam mám připojenou satelitní antenu jště další LNB OPUT, který je průchozí výstup z LNB.
Dotaz zní: Lze tento výstup použít pro napojení koaxialu pro tuner radia pro FM příjem???? Jde mně o názor jestli jde současně až k rekorderu signál pro radio 75-100 ohmů????
Samozřejmně, že nejlepší by bylo to vyzkoušet, ale - nezhorším si příjem TV signálu??? Nebude se to spolu hádat, i když není pravděpodobné, že bych sopučasně poslouchal radio a současně se díval na TV.
Děkuji za názor.[/quote]

Hovoris, ze na streche budes mat nejaku pasivnu FM radio antenu a potom zlucovac a teda vyuzijes kabel ktory ide od paraboly, alebo hovoris o radiach ktore su vysielane cez satelit?
panasonic650 (1124)|1.2.2011 16:00
[quote=vettriano;327748]...[/quote]
To bolo rok stare... to snad uz vyriesil ;)
vettriano (26)|3.2.2011 07:55
[quote=panasonic650;327753]To bolo rok stare... to snad uz vyriesil ;)[/quote]

Som to ja dobry pako, dik za upozornenie:-)