Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

multimediální přehrávač-výběr

efriko (32)|2.11.2009 17:45
zdravim
nyní mam doma domácí kino,které ani neumí divx,tak hodlám koupit nějaký ten HD přehrávač
požaduji:
-aby šel připojit interní disk
-aby šlo propojení s televizí,která má jenom scart(takže buďto bude mít ten HD přehrávač scart nebo cinche) do budoucna HDMi
-připojení přes LAN
-Podporovat co nejvíce video a audio formátů včetně HD
-alespon 1 usb
-připojení 5.1 repro genius 5000
-cena do 5500kč
to je snad vše co musí mít
koukal jsem ruzně na netu a našel jsem jich dost,ale potřebuji vědět jestli neni špatný firmware nebo něco takovýho.
příklad :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo extremer?
nejvíc mi asi vyhovuje ten ellion,ale nwm jak je na tom po stránce firmwaru,atd...
diky
Pytkin (7947)|3.11.2009 01:40
ja mam Popcorn A110 a spokojnost ..

ziaden ale z tych co si vymenoval nema analogovy 5.1 vystup .. globalne sa to dnes uz dost malo vyskytuje .. rata sa s digitalom ..
Frogggy (25)|3.11.2009 09:45
Mam eGreat EG-M34A a plná spokojenost zatím to přehrálo vše /jen v uložení nastavení mán nastavenou angličtinu a né češtinu protože mi to zamrzalo při přepínání formátu výstupu/ ,používám k němu interní disk 640Gb receiver YAMAHA RX-V459 ,TV Samsung LE37B550
efriko (32)|3.11.2009 14:13
takže bych musel použít receiver,což je drahá záležitost,takže asi jiný repro,který má digitální výstup,existují vůbec v ceně do 2-3tis. ?
diky
Antonín (732)|3.11.2009 14:38
Reproduktory samotné by měly mít zhruba cenu poloviny kompletní audiovizuální sestavy, aby byly vyrovnané parametry. Je to prakticky jediná součást AV, kde se nevyplatí šetřit. Jdeš na to nešikovně a v podstatě se dá říct, že vyhazuješ peníze oknem (už jenom kolik stálo to domácí kino, které je v zásadě na nic).
Je třeba trochu koncepce.
Nemáš-li zrovna dost peněz, kup si dva kvalitní sloupy. V podstatě ani nemusí být nové (když budeš mít rozumnou jistotu, že je někdo nezprasil).
Rozumný AVrec je k mání okolo 10000 Kč. Levnějí Yamaha ještě udělá dobrou službu, ale oplatí se ti koupit AVrec se třemi HDMI vstupy, aby to mělo nějakou rozumnou budoucnost...
Přehravač si kup určitě samostatný a klidně nějaký levnější noname, to je ta nejméně podstatná součást, která velmi pravděpodobně bude vyhozena dříve, než přestane fungovat...spíš bych hledal takový, pro který existuje nezávislý vývoj firmware...
efriko (32)|3.11.2009 18:52
to domácí kino už mam asi 7 let,chci ho nahradit právě HD přehrávačem,ale jak tak na to koukám tak bude asi lepší koupit přehrávač s HDD
efriko (32)|6.11.2009 18:42
takže asi žádný multimediální centrum nemá výstup pro analogový 5.1?
co byste mi tedy doporučily místo toho multimediálního centra?
dik
tinkywinky (3)|6.11.2009 20:19
Media centra DUNE http://dune-hd.com/fullhd_players/72-dune-bd-prime.html
mají výstup 7.1 analog. Ale nevím kde se v ČR dají koupit, ani neznám nikoho kdo je má .... ale prý to je kvalita.
Pytkin (7947)|6.11.2009 23:59
jo kamarat ma dune bd prime a velmi si to pochvaluje ..
vomic (671)|7.11.2009 08:32
[quote=efriko;247323]takže asi žádný multimediální centrum nemá výstup pro analogový 5.1?
co byste mi tedy doporučily místo toho multimediálního centra?
dik[/quote]

ASROCK + nainstalovat XBMC Live z http://www.xbmc.org,
1. stáhnout XBMC live
2. vypálit ISO instalace na CD
3. pustíš instalaci na ASROCku a zvolíš instalaci na HDD
4. Po nainstalování zvolíš v nastavení češtinu + nastavíš volbu VDPAU u videa, zkalibruješ si obraz
pro tvůj TV + nějaké to nastavení sítě/audia/titulků a podobně dle tvé potřeby a hotovo

vše zvládneš za 5-10 minut, je to v češtině nic víc už k tomu nepotřebuješ ani žádný Operační systém.
Pokud si koupíš dálkový ovladač od XBOXU nebo nějaký určený pro Media Centrum (MCE) můžeš vše ovládat tím ovladačem nebo ti stačí místo ovladače třeba bezdrátová myš.

Získáš mašinku, která zvládá přehrávat naprosto vše včetně 5.1 výstupu zvuku buď z optiky nebo HDMI nebo klasicky z 3x jack (front+rear+subwoofer) ... (u optiky je trochu složitější nastavení ale jsou na o návody na foru xbmc)
efriko (32)|7.11.2009 12:37
ten DUNE by nebyl špatný,ale jaká je jeho cena?
a ten asrock si myslel nettop?
efriko (32)|7.11.2009 14:58
asi si sestavym HTPC z bazarových dílů a bude to asi nejlepší řešení
Pytkin (7947)|7.11.2009 20:03
pod ASROCK myslel toto ..
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

HTPC neskladaj .. kup tento ASROCK ..
efriko (32)|7.11.2009 23:34
a jak pripojim analog 5.1 repro a tv ktera ma jenom scart?
jeste jsem nasel chronos hd media player
marty22 (53)|8.11.2009 10:31
Nijak....repro pripojis k HTPC.Jinak se prodava redukce scart - cinche ale pojede ti jen stereo.
vomic (671)|8.11.2009 11:14
[quote=efriko;247489]a jak pripojim analog 5.1 repro a tv ktera ma jenom scart?
jeste jsem nasel chronos hd media player[/quote]

5.1 repro k Asrocku připojíš pomocí redukcí jack/cinch+cinch ... na 5.1 budeš potřebovat 3 redukce 1x front repro + 1xrear repro + 1x subwoofer .. Asrock má v zadní straně 3 klasické jack výstupy 5.1 zvuku jako jsou u zvukovek z PC ... budeš ale potřebovat aktivní 5.1 repro.
Pokud máš AV reciever tak to propojíš přímo na cinche 5.1 vstupů recieveru nebo pokud AV reciver má optický vstup tak to propojíš optickým kabelem (pak ale nepotřebuješ 5.1 analog na HD přehrávači)
Obraz propojíš pomocí redukce hdmi/scart nebo VGA/scart z výstupu HDMI nebo VGA z Asrocku.

PS: nějak ale nevím proč a z jakého důvodu chceš HD přehrávač k TV která má jen scart ... to jistě není ani HD ready televize a přijde mi o zcela zbytečné, na přehrávání SD materiálu a filmů ti stačí třebas DVD přehrávače co umí síť nebo USB HDD .. například nějaký starší KISS který určitě koupíš za pár šlupek na aukru.
efriko (32)|8.11.2009 14:49
jasný,ale stejnak mi to připadá idocela drahý,Počítač ASROCK ION 330+repro my vyjde na 8400kč a složený HTPC mi vyjde na 6500kč i se reprobednama a s větším diskem
jinak ta moje TV určitě neni HD ready,ale já myslim do budoucna