Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-R1

rado101k (298)|12.11.2009 22:03
zaujimave tiez presli na Realtek chipsety...tak isto ako novy
Tvix 6600.......
asi na tom nieco bude..otazka je ,ako dlho budu vychytavat muchy noveho firmwaru.....
Pytkin (7947)|13.11.2009 00:46
Sigma je dlhodobo velmi problematicka .. pre developerov nocna mora ..
maricka_2000 (9)|13.11.2009 19:10
ja už ho mam doma, prijde mi dost dobry (zvlast za tu cenu) ale nemozem rozchodit
externe titulky (idu iba u DVD a MKV ked su v kontajneri), uz som aj pisal na technicku podporu tak uvidim. Mate s nim niekto podobny problem? Je mozne ze som trotl
skrivka (19)|15.11.2009 01:05
....nemám tento přehrávač, ale zkus přejmenovat soubor titulků tak aby měl stejný název jako video soubor, jestli to tak nemáš.
danikd (11)|15.11.2009 10:02
Ahojda, mas tam nejnovejsi FW? Prehravac budu zkouset koncem tydne, ale kdyz kouknu na umax stranky tak tam je :
Firmware pro egreat EG-R1 verze 1.0.2.1 (9.11.2009) Nový firmware : - české OSD menu - české titulky - Podpora BT/Samba - podpora BDMV a BD ISO - optimalizace TS přehrávání - podpora externích fontů u subtitulků Ovladač ke stažení zde

Je par dni stary, tak to chce nahrat ... Je to novy prehravac, novy FW bude kazdou chvilku a nez se to odladi ...
maricka_2000 (9)|17.11.2009 16:46
ju novy FW tam uz mam, nalil som to do neho hned druhy den. Titulky som uz taky nejak rozchodil, nic budem si muset dycky nazev film a sutitle nejak sladit. Vcul skusam tu sambu ale nato abych rozjel HDD ho musim najprv naformatovat cez Media Centrum. Co som si este tak vsimol za bug je ze ked si nasdilim nejake subory tak mi cez MC slapu super. Ked som vsak do sdilenej slozky presunul ze slozky download subor .iso tak mi MC hlasi invalid file, je tp blbost lebo 1. hned vedla je druhe iso ktore tam bolo uz predtym nez som zacal slozku sdilet a slape a 2. VC player z PC ho prehra bez problemu. NAvyse nenacita ani standard DVD ulozene v PC ktore bolo do sdilenej slozky pridane...
danikd (11)|17.11.2009 16:55
[quote=maricka_2000;249051]ju novy FW tam uz mam, nalil som to do neho hned druhy den. Titulky som uz taky nejak rozchodil, nic budem si muset dycky nazev film a sutitle nejak sladit. Vcul skusam tu sambu ale nato abych rozjel HDD ho musim najprv naformatovat cez Media Centrum. Co som si este tak vsimol za bug je ze ked si nasdilim nejake subory tak mi cez MC slapu super. Ked som vsak do sdilenej slozky presunul ze slozky download subor .iso tak mi MC hlasi invalid file, je tp blbost lebo 1. hned vedla je druhe iso ktore tam bolo uz predtym nez som zacal slozku sdilet a slape a 2. VC player z PC ho prehra bez problemu. NAvyse nenacita ani standard DVD ulozene v PC ktore bolo do sdilenej slozky pridane...[/quote]

Tak to je dobre ze ty titulky chodi ... jeste jsem nemel cas ho ozkouset, muzes mi prosim odpovedet na ansledujici ?

1. Externi titulky tedy funguji vcetne cestiny, ale titulky musi myt stejna nazev jako video ?
2. Zvlada uz tento firmware DVD z iso nebo adresare vcetne menu a kapitol?
3. Jde obraz nejak zoomovat ( pro vyplneni cel obrazovky na plazme )
4. Jestli vis jeste o nejakem problemu, napis ho pls ...

Diky moc a mej se ...
maricka_2000 (9)|17.11.2009 17:48
1. Externi titulky tedy funguji vcetne cestiny, ale titulky musi myt stejna nazev jako video ?
yes
2. Zvlada uz tento firmware DVD z iso nebo adresare vcetne menu a kapitol?
yes
3. Jde obraz nejak zoomovat ( pro vyplneni cel obrazovky na plazme )
yes
4. Jestli vis jeste o nejakem problemu, napis ho pls ...
problem co som spominal: nasdilim v pc slozku, nalogujem sa do nej cez EG. vcul do nej z z inej nesdilene(PC to PC) pridam subor a EG ho neprecita, stalo sa mi to s ISO, DVD ale mp3 fungoval...divne
danikd (11)|17.11.2009 18:08
[quote=maricka_2000;249058]1. Externi titulky tedy funguji vcetne cestiny, ale titulky musi myt stejna nazev jako video ?
yes
2. Zvlada uz tento firmware DVD z iso nebo adresare vcetne menu a kapitol?
yes
3. Jde obraz nejak zoomovat ( pro vyplneni cel obrazovky na plazme )
yes
4. Jestli vis jeste o nejakem problemu, napis ho pls ...
problem co som spominal: nasdilim v pc slozku, nalogujem sa do nej cez EG. vcul do nej z z inej nesdilene(PC to PC) pridam subor a EG ho neprecita, stalo sa mi to s ISO, DVD ale mp3 fungoval...divne[/quote]

Diky moc, sdileni zatim vyuzivat nebudu. Doufam ze ti to opravi v novem FW. Jeste jednou diky a hezky vecer ...
maricka_2000 (9)|17.11.2009 18:17
este bych doplnil ze podpora z teamu UMAX je dost slusna, odpovede v ramci daneho dna...
maricka_2000 (9)|18.11.2009 07:45
skusal nekdo z vas instalovat tu sambu? mne vcera ani za boha nesla...skusal som vsetko mozne, balicek stahnuty z Umax stranek....pisal som aj do Umaxu tak uvidim co odpisu
sabai (16)|19.11.2009 00:17
Je mozne posunovat obrazem nahoru a dolu? Napriklad mam sirokouhly film nahore i dole oramovany cernym pruhem, takze si obraz posunu nahoru a titulky budu mit ve spodnim cernem pruhu.
Nemam na mysli funkci zoomu, ale posun obrazu.
maricka_2000 (9)|19.11.2009 08:03
tak toto netusim...skus e great podporu na strankach UMAX
peatro (1054)|28.11.2009 18:44
chtel bych se zeptat, jak prepinate audio stopy pres ktere tlacitko
Spaca (3)|28.11.2009 20:07
Tlačítkem AUDIO, které máš mezi kolébkami pro hlasitost zvuku a přepínání kapitol.
peatro (1054)|28.11.2009 20:57
a co wifi pripojeni ma nekdo zkusenoti?? ptam se protoze mam o tento produkt zajem a chtel bych 2 a propojit je do site ke dvoum televizim nebo aby oba meli pristup na ramecek na HDD a rad bych bezdratove
diky za reakce

1)jeste jsem cetl, ze podporuje 24hz auto stejne jako tvix, je to pravda?

2)jeste se zeptam, jestli je mozno udelat jubox stream jak ve tvixu?

3)jeste se zeptam, jestli jde posunout sinchronizovat titulky v case a audio, neco jako delay?

4)a jeste se zeptam, ten realtek jestli nema problem s 1080p MKV a vysoky bitrate?

5)jeste me zajima jestli umi delat zalozky, jako kdyz stopnu video a pak se knemu vratim jestli mi to prehraje od ukonceneho mista

Tvixe vracim spatne zkusenosti, za 8.000 jsem myslel ze to bude pecka a opak byl pravdou a compabilita firmaware hardware uplna katastrofa, uz jich maji vydanych snad 20 aktualizaci a ani jedna bez problemu..a ten vetrak ani nemluvim, nejakej lacinej hlucnej shit, pro me uz druha reklamace, silne nedoporucuji, hrozne zbozi nebo mam ja uplne smulu, ale tech reakci na acompforu je vic, tak nejsem sam, tak 4.000-5.000 bych to spolkl, ale za 8.000 ani nahodou!!!
peatro (1054)|29.11.2009 19:19
Nikdo nic???
Pegiin (2)|2.12.2009 19:16
Dobrý den
Funguje vám optika u egreatu,mě jde pouze přes koax a nemůžu to prostě rozchodit.
vivid.sk (11472)|2.12.2009 19:50
[quote=maricka_2000;249058]1. Externi titulky tedy funguji vcetne cestiny, ale titulky musi myt stejna nazev jako video ?
yes
[/quote]

heh, a to som si myslel ze na konci roku 2009, takyto problem, ktory sa riesil s prvymy DVD playermi podporujucimi divixy hodne daaaaaavno, nebude. Na co ti developeri myslia, ked take absolutne trvialne veci nevedia nakodovat?

(vyber z viacerych titulkov za pomoci moznosti zvolenia vlastneho suboru, ktory chcem JA a nie, ktory chce player. Alebo nacitanie vsetkych titulkov v adresari a podadresaroch, bez ohladu na ich meno a moznost ich volby v menu)
Pokec7 (19)|21.12.2009 21:22
Tak jsem si ho poridil, kdo co mate, ptejte se ...
sabai (16)|22.12.2009 00:07
Je mozne posunovat obrazem nahoru a dolu? Napriklad mam sirokouhly film nahore i dole oramovany cernym pruhem, takze si obraz posunu nahoru a titulky budu mit ve spodnim cernem pruhu.
Nemam na mysli funkci zoomu, ale posun obrazu.
SamsCZ (4)|23.12.2009 09:08
Dobrý den. Rád bych se zeptal na pár věcí ohledně přehrávače eGreat EG-R1. Někde na netu jsem četl že prý k tomuto přehrávači jde připojit externí DVD mechanika ale že nepřehrává chráněná ani nechráněná DVD. Prý to hodí hlášku že se nejedná o datový disk. A druhý dotaz se týká MKV, že prý nejde přepínat dabing. Můžete mi prosím napsat svoje zkušenosti. Rozmýšlím koupi tohoto přehrávače a nechci kupovat ještě k tomu DVD přehrávač. Předem děkuji za odpověď.
gomax (11)|24.12.2009 00:16
[quote=SamsCZ;255542]Dobrý den. Rád bych se zeptal na pár věcí ohledně přehrávače eGreat EG-R1. Někde na netu jsem četl že prý k tomuto přehrávači jde připojit externí DVD mechanika ale že nepřehrává chráněná ani nechráněná DVD. Prý to hodí hlášku že se nejedná o datový disk. A druhý dotaz se týká MKV, že prý nejde přepínat dabing. Můžete mi prosím napsat svoje zkušenosti. Rozmýšlím koupi tohoto přehrávače a nechci kupovat ještě k tomu DVD přehrávač. Předem děkuji za odpověď.[/quote]

.zdravim
-externu DVD mexaniku nemam ,ale kedze v menu je polozka DVD - malo bi to fungovat .inak ja vsetki DVD kopirujem na HDD ako ISO subor a EG-R1 to potom prehra ako klasicke DVD aj s menu
-prepinanie dabingu v MKV bez problemov - jedinim tlacitkom
gomax (11)|26.12.2009 22:18
.nove firmaware 1.0.3.2
http://www.egreatworld.com/download/EG-R1-1.0.3.2.rar

-pridane youtube, picasa ,pocasie, citacka rss...
-zlepsilo sa prahravanie BR.ISO /prehrava bez trhania aj po sieti/
-trosku rixlejsia SAMBA
....
stillka (3)|27.12.2009 14:01
[quote=gomax;256147].nove firmaware 1.0.3.2
http://www.egreatworld.com/download/EG-R1-1.0.3.2.rar

-pridane youtube, picasa ,pocasie, citacka rss...
-zlepsilo sa prahravanie BR.ISO /prehrava bez trhania aj po sieti/
-trosku rixlejsia SAMBA
....[/quote]

Ahoj,

odkial mas link na ten firmware? Na oficialnej stranke este nie je zverejneny :-)
gomax (11)|27.12.2009 17:12
.zdravi

http://www.egreatworld.com/Download.asp
.oficialana stranka ,ale v cinstine :-)
stillka (3)|27.12.2009 18:45
[quote=gomax;256233].zdravi

http://www.egreatworld.com/Download.asp
.oficialana stranka ,ale v cinstine :-)[/quote]

Napalil som si ho a je v anglictine, takze spoko. Osobne mi internetove sluzby nechybali, snad to nema nejake bugy v prehravani, to je najdolezitejsie.
stillka (3)|28.12.2009 09:58
[quote=gomax;256147].nove firmaware 1.0.3.2
http://www.egreatworld.com/download/EG-R1-1.0.3.2.rar

-pridane youtube, picasa ,pocasie, citacka rss...
-zlepsilo sa prahravanie BR.ISO /prehrava bez trhania aj po sieti/
-trosku rixlejsia SAMBA
....[/quote]

Zoznam zmien ako ho prelozil babelfish z cinstiny:

Revises based on 1.0.3.2


1) increases the external fonts support (only to have an effect to external captions), the windows fonts copy to U under the plate Resource/table of contents, then enters the establishment--System--Captions fonts choice. Outside

Hangs the fonts, behind has the EXT three letter prompts;

2) increases the BT downloading support.

3) consummates the DVD legal copy small dish piece function.

4) solves the part TS document broadcast, the remote control malfunction, but broadcasts the question which restarts;

5) to increases the network neighbor the contact surface beautification.

6) increases PGS, the VOBSUB image captions top and bottom proportional type control;

7) in captions adjustment menu, regarding different captions type, if does not support some captions adjustment attribute will change the ash, will enhance the user interface friendliness;

8) solves the hard disk compatibility and cannot format hard disk's question.

when 9) optimizes the TS seamless broadcast, multistage document captions synchronization;

10) consummates the NTFS actuation

11) consummates the HDMI actuation, solves on some televisions not to be able to choose the 1080P output pattern the question;

12) optimizes the H264 video frequency decoding, the solution partial movie source video frequency has the mosaic problem.

13) solves the captions fonts select “automatically” option time, the partial document broadcast restarts the question;

14) solves some time not continual TS document, cannot succeed the seamless broadcast question;

15) solves the 1080P24 establishment to open, the external captions will not appear automatically question;

16) the INFO chord axle cut, the string of character demonstrated that changes Dobly Digital by AC3

17) revises the BD first edition has the SRT external captions time, the PGS linguistic type and does not correspond the question actually;

18) promotes the option only to retain “installs the system”, detachment “system upgrade”, the latter, because the parameter does not renew, causes the promotion not to be sometimes successful;

18) deletes unnecessarily does not use the fonts;
So-nny (4)|29.12.2009 00:16
Zdravím,

mám problém, nemůžu se dostat přes LAN do svého ntb s W7, protože to po mě pořád chce NET uživ. jméno a NET heslo, zkoušel jsem přístupové jméno
a heslo do Windows ale to nefunguje, neví prosím někdo co s tím?

.. už jsem hledal a našel, že byl stejný problém s Xtreamerem a musí se prý něco opravit v registrech Windows, ale nevím co, pomůže někdo pls?

.. ještě jsem se chtěl zeptat zda je možné (když už tedy jsou v novém firmwaru internetovné služby) možné něčím přidat int. rádia? Nepřišel jsem na to..

Díky moc..
skvrnda (3)|29.12.2009 00:42
[quote=peatro;251296]a co wifi pripojeni ma nekdo zkusenoti??[/quote]

Praktické zkušenosti nemám, ale již jsem provedl jistý teoretický průzkum:
Na oficiálním fóru eGreatu se uvádí, k jakým adaptérům má EG-R1 ovladače - viz http://www.egreatworld.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=333
Jde tedy v podstatě pouze o wifi síťovky postavené na Realtek čipové sadě - konkrétně na RTL8187, RTL8191 či nejnovější RTL8192.
Pídil jsem se po nějaké u nás dostupné wifi USB síťovce, která by obsahovala některý z uvedných čipsetů... Není to jednoduché, protože výrobci čipset příliš neuvádějí, koho to zajímá, že. V těch lacinějších se používá spíš Ralink než Realtek.
Dnes jsem narazil na novinku D-LINK DWA-131 (http://www.hwforum.cz/novinky/d-link-dodava-svuj-nejmensi-bezdratovy-usb-adapter.html). Použitý chipset na datasheetu opět uveden neni. Nicméně po stažení ovladačů a prozkoumání souboru "net8291su.inf" (už samotný název souboru zní pozitivně) - čtu: DISKNAME = "Realtek RTL8192SU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter Driver Disk".
Takže čistě teoreticky - tenhle USB wifi adaptér by měl eGreat EG-R1 umět:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Je miniaturní, takže by z přehrávače neměl nějak trčet, je černej, čili s přehrávačem barevně slazenej, cena od 900,- Kč.
Jestli to máte někdo možnost vyzkoušet, potvrďte, jestli to opravdu funguje.
gomax (11)|29.12.2009 18:39
[quote=So-nny;256469]Zdravím,

mám problém, nemůžu se dostat přes LAN do svého ntb s W7, protože to po mě pořád chce NET uživ. jméno a NET heslo, zkoušel jsem přístupové jméno
a heslo do Windows ale to nefunguje, neví prosím někdo co s tím?

.. už jsem hledal a našel, že byl stejný problém s Xtreamerem a musí se prý něco opravit v registrech Windows, ale nevím co, pomůže někdo pls?

.. ještě jsem se chtěl zeptat zda je možné (když už tedy jsou v novém firmwaru internetovné služby) možné něčím přidat int. rádia? Nepřišel jsem na to..

Díky moc..[/quote]

.zdravim

-ten navod na Win7 som skusal ,no nepomohlo to ani mne .velmi ma to netrapi ,pretoze na filmi mam datovi server kde bezi WHS a tam nieje ziaden problem
-zatial tam radia niesu ,no kedze to cele bezi na linuxe viem si prectavit ze casom niekto-nieco vimisli :)
-Vl- (366)|29.12.2009 20:48
[quote=So-nny;256469]Zdravím,

mám problém, nemůžu se dostat přes LAN do svého ntb s W7, protože to po mě pořád chce NET uživ. jméno a NET heslo, zkoušel jsem přístupové jméno
a heslo do Windows ale to nefunguje, neví prosím někdo co s tím?

.. už jsem hledal a našel, že byl stejný problém s Xtreamerem a musí se prý něco opravit v registrech Windows, ale nevím co, pomůže někdo pls?

.. ještě jsem se chtěl zeptat zda je možné (když už tedy jsou v novém firmwaru internetovné služby) možné něčím přidat int. rádia? Nepřišel jsem na to..

Díky moc..[/quote]

Stačí v Ovládacích panelech / Zvolit možnosti domácí skupiny a sdílení / Změnit rošířená nastavení sdílení a tam zatrhnout Vypnout sdílení chráněné heslem.
So-nny (4)|30.12.2009 12:03
[quote=gomax;256575].zdravim

-ten navod na Win7 som skusal ,no nepomohlo to ani mne .velmi ma to netrapi ,pretoze na filmi mam datovi server kde bezi WHS a tam nieje ziaden problem
-zatial tam radia niesu ,no kedze to cele bezi na linuxe viem si prectavit ze casom niekto-nieco vimisli :)[/quote]

- Tak doufejme, že to v dalším firmwaru opraví, jsem z toho docela zklamaný. Filmy si sice pouštím z PC kde mám XP a můžu říct, že to šlape nádherně, ale když si chci něco pustit z ntb s W7, tak jsem v háji a musím to kopírovat do PC s XP :-(

- Ano, právě proto jsem si myslel jestli už to někdo nezkoušel nebo na to nepřišel, také si myslím to samé :-), snad na to někdo brzy přijde..

[quote=-Vl-;256597]Stačí v Ovládacích panelech / Zvolit možnosti domácí skupiny a sdílení / Změnit rošířená nastavení sdílení a tam zatrhnout Vypnout sdílení chráněné heslem.[/quote]

Takto nastavené to mám, to byla jedna z prvních věcí, která mě napadla, ale bohužel ani tak to nejde, pořád mi na eGreatu vyskakuje to přihlašovací okénko.. :-(



Děkuji všem za snahu pomoct a uvítám další názory a tipy ;-)
-Vl- (366)|30.12.2009 19:34
[quote=So-nny;256696]- Tak doufejme, že to v dalším firmwaru opraví, jsem z toho docela zklamaný. Filmy si sice pouštím z PC kde mám XP a můžu říct, že to šlape nádherně, ale když si chci něco pustit z ntb s W7, tak jsem v háji a musím to kopírovat do PC s XP :-(

- Ano, právě proto jsem si myslel jestli už to někdo nezkoušel nebo na to nepřišel, také si myslím to samé :-), snad na to někdo brzy přijde..



Takto nastavené to mám, to byla jedna z prvních věcí, která mě napadla, ale bohužel ani tak to nejde, pořád mi na eGreatu vyskakuje to přihlašovací okénko.. :-(



Děkuji všem za snahu pomoct a uvítám další názory a tipy ;-)[/quote]

Celkově to mám nastavený takto dle obrázku. Těch položek jsem měnil víc. A pak z kotextového menu u adresáře na sdílení vybereš Sdílet s / Domácí skupina (čtení-zápis). Takto nastavené a nasdílené s Popcornem i Dreamem je funkční i bez zadávání hesel.
Nastavení.jpg
So-nny (4)|31.12.2009 00:47
[quote=-Vl-;256791]Celkově to mám nastavený takto dle obrázku. Těch položek jsem měnil víc. A pak z kotextového menu u adresáře na sdílení vybereš Sdílet s / Domácí skupina (čtení-zápis). Takto nastavené a nasdílené s Popcornem i Dreamem je funkční i bez zadávání hesel.[/quote]

Stejné nastavení přesně mám ale opravdu to bohužel nepomohlo, pořád to po mě chtělo..

Naštěstí se našla jedná dobrá duše na jiném fóru a podrobně popsala jak věc vyřešit pomocí úpravy registrů. Asi takto:

Nejprve zadáme do poznámkového bloku text níže uvedený, uložíme jako soubor s příponou *.reg a dvojklikem vložíme do registrů.

[code]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa]
"LimitBlankPasswordUse"=dword:00000001
"NoLmHash"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanServer\Parameters]
"restrictnullsessaccess"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa]
"everyoneincludesanonymous"=dword:00000001[/code]

Dále takto upravíme "zásady" (Policy):

V EN verzi Windows takto:
1) V nabídce start dáme vyhledat "secpol.msc" a otevřeme.
2) Vybereme "Local Policies" --> "Security Options" v levém podokně.
3) Vybereme "Network Security: LAN Manager authentication level" v pravém podokně.
4) Dvojklikem na předchozí položku se otevře menu a tam nastavíme "Send LM and NTLM – use NTLMV2 session security if negotiated".
5) Potvrdíme, zavřeme okno a restartujeme PC.

V CZ verzi Windows takto:
1) V nabídce start dáme vyhledat "secpol.msc" a otevřeme.
2) Vybereme "Místní zásady" --> "Možnosti zabezpečení" v levém podokně.
3) Vybereme "Zabezpečení sítě: Úroveň zabezpečení pro LAN Manager" v pravém podokně.
4) Dvojklikem na předchozí položku se otevře menu a tam nastavíme "Odeslat pouze LM a NTLM, v případě možnosti použít zabezpečení relace NTLMv2".
5) Potvrdíme, zavřeme okno a restartujeme PC.

Toť vše, problém vyřešen, okno v eGreatu vyskakuje stejně, ale jde potvrdit bez vyplnění a přístup do W7 je povolen..

Doufám, že tyto informace poslouží další lidem.. ;-)
-Vl- (366)|31.12.2009 10:13
[quote=So-nny;256844]Stejné nastavení přesně mám ale opravdu to bohužel nepomohlo, pořád to po mě chtělo..

Naštěstí se našla jedná dobrá duše na jiném fóru a podrobně popsala jak věc vyřešit pomocí úpravy registrů. Asi takto:

Nejprve zadáme do poznámkového bloku text níže uvedený, uložíme jako soubor s příponou *.reg a dvojklikem vložíme do registrů.

[code]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa]
"LimitBlankPasswordUse"=dword:00000001
"NoLmHash"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanServer\Parameters]
"restrictnullsessaccess"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa]
"everyoneincludesanonymous"=dword:00000001[/code]

Dále takto upravíme "zásady" (Policy):

V EN verzi Windows takto:
1) V nabídce start dáme vyhledat "secpol.msc" a otevřeme.
2) Vybereme "Local Policies" --> "Security Options" v levém podokně.
3) Vybereme "Network Security: LAN Manager authentication level" v pravém podokně.
4) Dvojklikem na předchozí položku se otevře menu a tam nastavíme "Send LM and NTLM – use NTLMV2 session security if negotiated".
5) Potvrdíme, zavřeme okno a restartujeme PC.

V CZ verzi Windows takto:
1) V nabídce start dáme vyhledat "secpol.msc" a otevřeme.
2) Vybereme "Místní zásady" --> "Možnosti zabezpečení" v levém podokně.
3) Vybereme "Zabezpečení sítě: Úroveň zabezpečení pro LAN Manager" v pravém podokně.
4) Dvojklikem na předchozí položku se otevře menu a tam nastavíme "Odeslat pouze LM a NTLM, v případě možnosti použít zabezpečení relace NTLMv2".
5) Potvrdíme, zavřeme okno a restartujeme PC.

Toť vše, problém vyřešen, okno v eGreatu vyskakuje stejně, ale jde potvrdit bez vyplnění a přístup do W7 je povolen..

Doufám, že tyto informace poslouží další lidem.. ;-)[/quote]

A co máš za verzi win7. Já mám oficialní W7 Profesionál a stačilo mi to upravit jen v tom nastavení sítě. Jinak ta rada cos našel už podle verze Windows Registry Editor Version 5.00 to vypadá na nějakou zkušební verzi windows. Já mám verzi editoru 6.1
So-nny (4)|31.12.2009 14:24
[quote=-Vl-;256879]A co máš za verzi win7. Já mám oficialní W7 Profesionál a stačilo mi to upravit jen v tom nastavení sítě. Jinak ta rada cos našel už podle verze Windows Registry Editor Version 5.00 to vypadá na nějakou zkušební verzi windows. Já mám verzi editoru 6.1[/quote]

Ano, mám zkušební verzi systému Windows ale nevím jestli to má na tohle vliv, podle mého asi moc ne, nastavení jsme měli oba dva úplně stejné, takže výsledek by měl být teoreticky také stejný a přesto nebyl.. Každopádně jsem to vyřešil takto.
maricka_2000 (9)|28.1.2010 12:01
No k tomu pripojeni,mne klekol windows a musel som delat reinstal. u jednej verzie som bol naprosto zufaly! skusil som uplne vsetko a stejne to chcelo po mne na EG furt heslo. Pritom druhy comp sa pripojil v pohode. Ked uz som nevedel co s tym, "vytahel som iny zdroj OS"
cele to tam narval od znovu, instaloval sit a slo to napoprve...bola to nejaka osekana verzia winXP a delalo to bordel. vcul to slape jak hodinky.
maricka_2000 (9)|28.1.2010 12:06
Co momentalne resim a potreboval bych poradit je SATA HDD. Tj abych ho pripojil k EG a normalne nasitoval z PC. Trebars abych don pustal rovno z netu filmy ale ked vypal PC tak
ho mal normal pristupny. Dneska mam 160GB usb externy ale ten musim prenasat jak ocas.
Co ale neviem je nasledovne- jak napajeni a chlazeni? da sa pripojit normal single alebo treba nejake pouzdro? co som ale videl puzdra tak vsetky maju vystup USB/E-sata. A podla umax teamu takto Samba tj zasitovany fungovat nebude. dik
MadMike83 (115)|31.1.2010 11:13
Chtěl bych se zeptat, zda je možné připojit BD/DVD mechaniku i přes USB a zda přehraje data, originální dvd,bd nebo zda to funguje aspoň přes SATA. Koupil bych k přehrávači [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Díky
Konichiwa (3)|14.2.2010 17:46
Uvažuji o koupi tohoto přístroje. Chtěl bych se zeptat zda lze DVD a full hd (přes mkv) přehrávat přes externí USB HDD - nebo je USB na toto příliš pomalé? Co se týče LAN propojení PC a přístroje - je přehrávání DVD a full hd (přes mkv) netrhané?
Hmm (1739)|17.2.2010 21:10
Umí přehrávat bezeztrátové zvukové formáty a konkrétně image soubory s koncovkou xxx.APE??
maricka_2000 (9)|25.2.2010 20:46
ja riesim sifistikovany problem ze mi vypadava LAN cez sambu, proste sa z EG do PC vobec nemozem dostat. Neviem ci moze existovat nejaka spojitost s instalaciu new FW, pripojenim new HDD k EG a instalacia balicka samba a bitttorent. Este je zvlastne ze obcas sa nalogujem, to vtedy ked je zapaty druhy PC...tj celkovo mam domacu siet PC1+PC2+EG...
rozum mi z toho ostava naprosto stat...nejake spasonosne napady kde moze byt nieco pokakane?
McMlok (18)|22.8.2010 07:15
Zdarvím, mám takový dotaz umí tento přehrávač přehrát nahrané záznamy pomocí Window Media Center z W7? Díky