Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S2 tuner v TX-P50V10E

Cassper_17 (36)|4.11.2009 10:55
Zdravím. ... pořád ještě se motám okolo výběru nové TV a nevím jak kvalitní je tuner v Panasonic řadě V10 (G15). Dokáže kvalitou nahradit externí ? Nebo je spíš takový "nouzový", i když tedy s podporou HD ?
jarino1978 (8045)|4.11.2009 12:56
[quote=Cassper_17;246949]Zdravím. ... pořád ještě se motám okolo výběru nové TV a nevím jak kvalitní je tuner v Panasonic řadě V10 (G15). Dokáže kvalitou nahradit externí ? Nebo je spíš takový "nouzový", i když tedy s podporou HD ?[/quote]

- ináč, keďže si duch z rozprávky, tak šup šup do threadu o tomto TV. Nájdeš tam všetko...

PS : Ten interný tuner nedokáže v plnej miere nahradiť kvalitný externý STB.
Cassper_17 (36)|4.11.2009 13:14
[quote=jarino1978;246973]- ináč, keďže si duch z rozprávky, tak šup šup do threadu o tomto TV. Nájdeš tam všetko...

PS : Ten interný tuner nedokáže v plnej miere nahradiť kvalitný externý STB.[/quote]

Ok. Už se stalo :)
dunaj (1030)|6.11.2009 22:32
[quote=jarino1978;246973]

PS : Ten interný tuner nedokáže v plnej miere nahradiť kvalitný externý STB.[/quote]

Jarino, nezavadzaj. Mam ho na rozdiel od teba doma.
losos (2977)|7.11.2009 20:06
[quote=dunaj;247359]Jarino, nezavadzaj. Mam ho na rozdiel od teba doma.[/quote]
A má i EMU ? A umí nahrávat na harddisk, nebo USB flash ? :D
jarino1978 (8045)|7.11.2009 21:50
[quote=dunaj;247359]Jarino, nezavadzaj. Mam ho na rozdiel od teba doma.[/quote]

Dunaj, nezavádzam... Vie to EMU ? Vie to PVR ? Vie to timeshift ? Má to aspoň 7 favoritných skupín a aspoň 10 000 memory channel ? Má to interné UNI čítačky ? NEMÁ !!!!
Ide spoľahlivo ? Ide spoľahlivo Diseq 1.2 ? Vie to korektne CZ/Sk EPG ? Vie simulcrypt ? Vie Diablo 2.3 ? Vie Skylink card ? NEVIE !!!

Tak to žiaden spoľahlivý DVB-S2 tuner NIE JE ! Môžeš ho akurát tak hodiť do koša, alebo toho mrzáka môžeš ľutovať aj naďalej... Sorry, že som to takto kruto napísal...



[quote=losos;247460]A má i EMU ? A umí nahrávat na harddisk, nebo USB flash ? :D[/quote]

Presne toto som o.i. myslel...
losos (2977)|9.11.2009 00:35
Je to tak - o sdílení karet ani nemluvě... - je jen na dvě věci...
dunaj (1030)|9.11.2009 16:13
[quote=losos;247695]Je to tak - o sdílení karet ani nemluvě... - je jen na dvě věci...[/quote]

Chlapci, vy si pletiete tuner s prijimacom, dokonca s PVR (Personal Video Recorder). To je dost rozdiel. To mozete tiez porovnavat zimne gumy so Skodovkou.
Ten tuner ma perfektny obraz, neviem co by ste od takeho (chudaka) tunera este ocakavali. Tipujem, ze by Vam mohol este navarit a oprat:-)
jarino1978 (8045)|9.11.2009 18:15
[quote=dunaj;247765]
Ten tuner ma perfektny obraz, neviem co by ste od takeho (chudaka) tunera este ocakavali. Tipujem, ze by Vam mohol este navarit a oprat:-)[/quote]

1. načo ti je niečo, čo je nepoužiteľné ?
2. v dnešnej dobe existujú určité základy, ktoré musí DVB-S/S2 tuner zvládať, čo ten tvoj tuner nezvláda. Už len triviálna vec : EPG CZ/SK
3. ako budeš naďalej riešiť príjem Skylink, totižto aj s kartou ICE Ti nepôjde simulcrypt CW+Mediaguard. Napríklad Vantage chystá FW s podporou HD+...
4. o inom nemá zmysel ani písať.

PS : Reagoval som na kolegu, ktorý sa pýtal, či ten interný tuner je plnohodnotná náhrada za STB. TO ANI ZĎALEKA NIE JE !!! NO A LOGICKY ANI NIKDY NEBUDE !!!
losos (2977)|10.11.2009 02:18
[quote=jarino1978;247776]1. načo ti je niečo, čo je nepoužiteľné ?
2. v dnešnej dobe existujú určité základy, ktoré musí DVB-S/S2 tuner zvládať, čo ten tvoj tuner nezvláda. Už len triviálna vec : EPG CZ/SK
3. ako budeš naďalej riešiť príjem Skylink, totižto aj s kartou ICE Ti nepôjde simulcrypt CW+Mediaguard. Napríklad Vantage chystá FW s podporou HD+...
4. o inom nemá zmysel ani písať.

PS : Reagoval som na kolegu, ktorý sa pýtal, či ten interný tuner je plnohodnotná náhrada za STB. TO ANI ZĎALEKA NIE JE !!! NO A LOGICKY ANI NIKDY NEBUDE !!![/quote]

Je to tak, plně souhlasím !
Dunaj asi žije v jiném nesatelitním nebi, že to stále nechápe... :D
lkfreak (46)|10.11.2009 13:16
[quote=losos;247921]Je to tak, plně souhlasím !
Dunaj asi žije v jiném nesatelitním nebi, že to stále nechápe...[/quote]

Lidi, jak to má asi ten dunaj vědět, výrobce nikde nepíše, že to neumí epg a že nové karty skylink v tom nepůjdou - to je snad chyba panasoniku a ne dunaje!

Proč tam teda ten satelitní tuner dávaj, když v podstatě nefunguje - ha?

Dunaj je nenáročný, nechce PVR a chce se zbavit dvou krabiček a dvou ovladačů, co na tom nechápete?
jarino1978 (8045)|10.11.2009 13:27
Nechápem len to, že Dunaj nevie pochopiť, že ten interný tuner nedokáže v plnej miere nahradiť kvalitný externý STB.

Ináč kolega mal otázku, či interný tuner dokáže nahradiť externý tuner. My sme mu len odpovedali.
dunaj (1030)|10.11.2009 16:53
BTW: ponozky mam dnes cierne!:-)

Ale vazne: doslo tu k miernym nedorozumeniam, takze takto:

1. Interny tuner V10 naozaj nenahradi kvalitny PRIJIMAC, co sa tyka funkcii , ako pisal Jarin
2. Ma ale krasny obraz, podla mojej skusenosti krajsi ako z Vantage 8000S (tu bude Jarino namietat, ze bol stary FW, ale ja si aj tak myslim, ze to nikdy nebude lepsie, ked to prejde cez dalsich 10 obvodov a kablov (HDMI OUT/IN) Pre mna je obraz na 1. mieste.
3. Urcite nie je nepouzitelny, lebo cez neho denne pozeram cca 20 HD kanalov. (To len taky maly argument)
4. Ano, su v nom nedostatky, ale nie su take fatalne. EPG ide cez info, kde je aktualny a nasledujuci program. Plne EPG ide v lokacii DE s nespravnou diakritikou.
5. Simulcrypt funguje v Smar_DTV a SCM moduloch, aj v Diablo Light. Nejde akurat v Mascom-och, cize sa to neda uplne skombinovat s ORF kartou, to je cely problem. Ale aj tak tam mam Mascom, lebo ORF1 HD a od decembra ORF2 HD su pre mna zaujimavejsie programy ako Brava, Discovery s NL titulkami a MyZen.
6. HD+ vo Vantage ti bude uplne na nic, lebo nezozenies kartu a bez tej nejde ani Dreambox. Karty su len k certifikovanym prijimacom, a ani Humax este nedodal ani jednu na fiktivnu objednavku - sledujem to.
jarino1978 (8045)|10.11.2009 19:57
1. súhlasím
2. môže alebo nemusí to tak byť.
3. nepoužiteľnosť som nemyslel nemožnosť pozerania
4. čo mám z toho, že budem čítať hieroglify ?
5. simulcrypt na TP C+NL nefunguje = Skylink
6. CCW - takto ide aj niečo v NDS Videoguard
dunaj (1030)|19.11.2009 14:42
Tak som sa k tomu konecne dostal:
Na fotkach si mozete pozriet rozdiel medzi internym tunerom TX-P50V10 a prijimacom Vantage 8000S pripojenym na ten isty TV cez HDMI. Pripominam, ze je to rovnake s akymkolvek FW a s akymkolvek nastavenim. Fotka nie je nijak editovana a opticky dojem na vlastne oci je presne rovnaky ako vidiet na obrazkoch. Pre Jarina a Lososa este poznamka, ze ten ostrejsi obrazok je z V10.

PS: Menu toho Vantage vyzera byt ostre, takze problem HDMI prenosu to asi nebude...
P1010936.JPG P1010937.JPG
jarino1978 (8045)|19.11.2009 15:22
@dunaj : dal si mi chrobáka do hlavy...
- večer postnem aj ja screen loga Filmboxu HD, sám som zvedavý
- dá sa ti screenovať aj nastavenie TV pri internom a externom zdroji ? ( režim )

PS : Tie zelené a fialové kontúry ?
losos (2977)|19.11.2009 16:15
Pro dunaj :
Pro Vantage musíš asi trochu jinak (víc) zaostřit obraz u televizoru. To je celý problém...stále na to upozorňuji...
PaJaSoft (827)|19.11.2009 16:54
[quote=losos;249447]Pro dunaj :
Pro Vantage musíš asi trochu jinak (víc) zaostřit obraz u televizoru. To je celý problém...stále na to upozorňuji...[/quote]

Anime bude trpet... uaaaaa...:-)
jarino1978 (8045)|19.11.2009 20:07
@dunaj :
- počítam, že to asi nebol zámer, ale porovnávaš neporovnateľné...
- expozícia u toho " rozmazaného " screenu je 1/20s
- expozícia u toho "krásneho" screenu je 1/50 s
- takže najskôr fotiť za rovnakých podmienok, potom niečo zverejniť...
- som si na 100% istý, že je chyba u Teba, ako píšem, najskôr porovnávať porovnateľné, potom si ten TV prepnúť do režimu 1:1 ( just scan ), čiže aby zobrazoval bez prepočtu...
- potom môžeš porovnávať, naviac Tvoj test budem pokladať ako laický až do vtedy, pokiaľ sa naučíš pracovať s Vantage HD. Tvoje vyjadrenie, že si nepozoroval rozdiel medzi jednotlivými FW u Vantage ma vedie len k úvahe, že si to ani nevyskúšal...
- čiže byť Tebou, nepodsúvam tu vyslovene klamstvá, aj keď možno nie zámerne... Pokiaľ si chcel spraviť z Vantage HD nejakého babráka, smola... Garantujem Ti, že schová do vačku ten interný tuner V10...

Fuj, to som sa rozčúlil...
PB197425.jpg PB197427.jpg
PaJaSoft (827)|19.11.2009 20:51
Jo tak, tak ona V10 je strep, protoze si Panasonic dovolil neco opravit ve FW, ale tunning obrazu u tohoto kramu skrze FW je normalni a zakazniky s nadsenim prijimana vlastnost... ze ja to nevedel rovnou...

Je pouze a jen tvuj problem, ze nemuzes zkousnout, ze DVB-S2 tuner v G15/V10 ma velice cisty a ostry obraz (obzvlastne v H.264), ktery mu muze zavidet (PQ kvalita, netrep o vlastnostech, ktere u tuneru nejsou vyzadovany! ani ocekavany) spousta stroju (a v podstate i nektere ve stejne cenove kategorii jako je cela G15...)

PS: Se zpracovanim EPG ma problem kde kdo... takova taky chvalena LG se treba pro jistotu casto i kouse (na druhou stranu se EPG snazi zobrazovat s orig. zvukem na pozadi, na rozdil od Panase, ktery proste zvuk i obraz sledovaneho kanalu vypne), Samsung je taky zvire apod.
jarino1978 (8045)|19.11.2009 21:03
@paja :
- myslel som si, že si sa poučil, ale nepoučil si sa...
- pokiaľ chceš testovať kvalitu z externého a interného zdroja, tak kvôli objektívnosti, by si mal oba spôsoby testovať bez rozprávok, čiže bez prepočtov v TV. Takže šup šup, just scan...
- ja netvrdím, že ten interný tuner nemá dobrý obraz, nesúhlasím ale s tým, čo tu zverejnil Dunaj. Nie je to v žiadnom prípade objektívne. Vyvaliť fotku z Vantage s expozíciou 1/20s s tým, že tu máte, ten škaredý obraz z toho Vantage....Veď to je totálne smiešne a šialené. Veď taký hnusný obraz by nedosiahol ani no name šmelina SD z Ukrajiny. Potom tu vyvaliť fotku s expozíciou 1/50 a tým, že tu máte ten ostrý obraz z V10.
- občas mám pocit, že sa tu bavím s malými deťmi a nie s dospelými chlapmi...
- nesnaž sa opäť podsúvať veci, ktoré tu nemajú čo hľadať. Tu porovnávam tuner V10 vs. Vantage HD a nie LG,Samsung a neviem ešte čo... Dobré ráno...
- to má byť akože nejaká vymoženosť ? vypínať obraz a zvuk pri EPG ? Veď to je výslovne HANBA !!!
- v dobrom STB nemá čo hľadať nepodpora CZ/SK znakov ? Načo Ti je také EPG, keď namiesto čítania, ľúštiš hieroglify ???
PaJaSoft (827)|19.11.2009 22:30
[quote=jarino1978;249503]@paja :
Dunaj. Nie je to v žiadnom prípade objektívne. Vyvaliť fotku z Vantage s expozíciou 1/20s s tým, že tu máte, ten škaredý obraz z toho Vantage....Veď to je totálne smiešne a šialené. Veď taký hnusný obraz by nedosiahol ani no name šmelina SD z Ukrajiny. Potom tu vyvaliť fotku s expozíciou 1/50 a tým, že tu máte ten ostrý obraz z V10.
[/quote]
Objasni mne hloupemu, jak se bude lisit ten obraz s expozicnim casem 1/20 vuci obrazu s expozicnim casem 1/50... mas-li na mysli pohybovou neostrost, pak to je ovsem vec, kterou u 1/50 neuvidis a neuvidis to v realu ani u 1/20... a pokud tak mizerny logo Dunaj na sve PDP vidi, tak to asi nebude expozicnim casem, vid?!

[quote=jarino1978;249503]- to má byť akože nejaká vymoženosť ? vypínať obraz a zvuk pri EPG ? Veď to je výslovne HANBA !!!
[/quote]
Za mne hlasuji, ze je to lepsi moznost nez poslouchat glitche a koukat na kosticky (a obcas i vypnout TV, protoze se a) z toho nezdrcha, b) je to rychlejsi uvedeni do normalu nez cekat desitky sekund, zda-li se triskne do hlavy a zacne pracovat jak ma)...

[quote=jarino1978;249503]- v dobrom STB nemá čo hľadať nepodpora CZ/SK znakov ? Načo Ti je také EPG, keď namiesto čítania, ľúštiš hieroglify ???[/quote]

Podpora/nepodpora cestiny ci neceho jineho nez ISO-8859-1 v EPG, titulcich apod. je problem pro vetsinu vyrobcu - ostatne, to je jeden z majoritnich duvodu, proc uz se na to vyrobci konzumni elektroniky konecne vykaslaly a na BD konecne pochopily, ze je nejlepsi to mit jako vyrenderovany picture....

Stejne mam porad pocit, ze si pletes funkci tuneru a zamenujes ho za podstatne sofistikovanejsi (a hlavne zcela jine) zarizeni. Prirovnal bych to k tomu, zda-li po tuneru pozadujes zpracovani a zobrazeni TXT a nebo ocekavas, ze pouze z tech zatemnovacich oblasti ty informace demoduluje a preda patricnemu subsystemu k dalsimu zpracovani... copak tuner je ta soucast, ktera ma pamet na X stovek ci tisicu stranek, podobne kanalu apod...?
vivid.sk (11472)|19.11.2009 22:52
ked tak citam tieto prispevky, trosku jeden offtopic.

Co spravi bezny satelitny prijimac s HD signalom, ktory ma 1088 riadkov (teda kazdy HD zdroj). Scalne ho na 1080, alebo odreze 8 pixelov zospodu? Je to mozne nejako nastavit?.
jarino1978 (8045)|19.11.2009 22:57
Paja, poprosím Ťa, radšej na mňa nereaguj, nemám na Tvoje odpovede nervy...

[quote=PaJaSoft;249529]Objasni mne hloupemu, jak se bude lisit ten obraz s expozicnim casem 1/20 vuci obrazu s expozicnim casem 1/50... mas-li na mysli pohybovou neostrost, pak to je ovsem vec, kterou u 1/50 neuvidis a neuvidis to v realu ani u 1/20... a pokud tak mizerny logo Dunaj na sve PDP vidi, tak to asi nebude expozicnim casem, vid?![/quote]

- snáď Ti nebudem popisovať rozdiely medzi expozičným časom 1/20 a 1/50 s. To snáď nie...
- ten rozdiel jasne vidíš na Dunajových fotkách.
- pravdepodobne si v živote nefotil s prioritou času a to isté platí aj pri filmovaní...
- som ochotný sa staviť o fľašku šampusu, že presne taký obraz, ako je na tej fotke, sám Dunaj z Vantage HD v reále NEVIDÍ !

[quote=PaJaSoft;249529]
Za mne hlasuji, ze je to lepsi moznost nez poslouchat glitche a koukat na kosticky (a obcas i vypnout TV, protoze se a) z toho nezdrcha, b) je to rychlejsi uvedeni do normalu nez cekat desitky sekund, zda-li se triskne do hlavy a zacne pracovat jak ma)...[/quote]
- Paja, ja neviem, či máš zlé osobné skúsenosti, ale ani jedno z toho, čo popisuješ, pri normálnom HDTV receivery neplatí, čo znamená, že to neplatí ani pri Vantage HD
- aké kocky ?
- aké zadrhávanie ?
- aké desiatky sekúnd ?
- mal si zlý sen, alebo čo ?
- Vantage HD, ak sa bavíme o porovnaní, zobrazuje EPG korektne, bez kociek, bez zadŕhavania, prepnutie do EPG trvá okamžite, prepnutie z EPG do full obrazu je okamžité. To ti potvrdí aj sám Dunaj...

[quote=PaJaSoft;249529]
Podpora/nepodpora cestiny ci neceho jineho nez ISO-8859-1 v EPG, titulcich apod. je problem pro vetsinu vyrobcu - ostatne, to je jeden z majoritnich duvodu, proc uz se na to vyrobci konzumni elektroniky konecne vykaslaly a na BD konecne pochopily, ze je nejlepsi to mit jako vyrenderovany picture....[/quote]
- čo to preboha stále meleš ????9-)9-)9-)
- akýže je to problém ???9-)
- veď to je priorita, preboha... Aj ten poľský Ferguson to vie. Aj ukrajinský Openbox to vie...
- ježiši kriste....9-)

PS : Stále je to o tom, že si niekto myslí, že interný tuner v hocičom, dokáže nahradiť kvalitný STB...Dunaj vie sám najlepšie, že ten obraz nevyzerá tak, ako ho tu predniesol.
A ty sa samozrejme toho chytíš, ako mucha na lep...
jarino1978 (8045)|19.11.2009 22:59
[quote=vivid.sk;249536]ked tak citam tieto prispevky, trosku jeden offtopic.

Co spravi bezny satelitny prijimac s HD signalom, ktory ma 1088 riadkov (teda kazdy HD zdroj). Scalne ho na 1080, alebo odreze 8 pixelov zospodu? Je to mozne nejako nastavit?.[/quote]

nie, túto činnosť by mala vykonať samotná telka. Vyskúšaj si zapnúť just scan a napríklad pri Nova Sport Hd to pekne uvidíš.
vivid.sk (11472)|19.11.2009 23:22
ja nemam satelit (do TV idem v rozliseni fullHD z PC) takze to neviem odskusat.

Cize cez HDMI ide v tomto pripade zo satelitu 1088 riadkov? Dobre som pochopil?
jarino1978 (8045)|19.11.2009 23:27
[quote=vivid.sk;249545]ja nemam satelit (do TV idem v rozliseni fullHD z PC) takze to neviem odskusat.

Cize cez HDMI ide v tomto pripade zo satelitu 1088 riadkov? Dobre som pochopil?[/quote]

neviem to iste, ale podľa toho, čo vidím v just scan, tak asi áno.
vivid.sk (11472)|19.11.2009 23:36
To bolo prve co mi totiz napadlo, ked som videl to "sprasene" logo (staci nejaky prepocet na mensi pocet riadkov a uz to nieje 1:1).
PaJaSoft (827)|20.11.2009 08:12
[quote=jarino1978;249539]
- pravdepodobne si v živote nefotil s prioritou času a to isté platí aj pri filmovaní...
[/quote]
Amaterske fotografii (od B&W zrcadlovky) se venuji pres 25 let, sam jsem si i film vyvolaval a delal fotky, vcetne zvetsenin 24x36 a to ve vlastni fotokomore... Je videt, jak jsi znaly... mne o vazbe expozicniho casu na clonu, hloubku ostrosti atd. opravdu nemusis skolit... jenze to bys nesmel jako obvykle tarat kraviny... zeptam se znovu a jasne - jak se ti projevi (kritizovany) delsi expozicni cas 1/20s na vysledne fotografii z hlediska kontur loga? Vim, co se snazis najit a shodit, ale jdes na to z uplne blbe strany a pouzivas irelevantni argumenty...

[quote=jarino1978;249539]- Paja, ja neviem, či máš zlé osobné skúsenosti, ale ani jedno z toho, čo popisuješ, pri normálnom HDTV receivery neplatí, čo znamená, že to neplatí ani pri Vantage HD
- aké kocky ?
- aké zadrhávanie ?
- aké desiatky sekúnd ?
- mal si zlý sen, alebo čo ?
[/quote]
Ne jen jsem popsal svou zkusenost s vyrobky domaci elektroniky, ktere take "se snazi" zobrazit EPG... (a neni to diskontni sunt)... priklady jsem uvedl.

[quote=jarino1978;249539]- čo to preboha stále meleš ????9-)9-)9-)
- akýže je to problém ???9-)
- veď to je priorita, preboha... Aj ten poľský Ferguson to vie. Aj ukrajinský Openbox to vie...
[/quote]
Asi ti pojmy jako znakova sada, licencovani pisem apod. nic nerika... urcite to takova Fergusonova Ariva (mimochodem pekne se sere, dle "stiznosti" nejen na parabole) ma vse v poradku, zobrazi korektne znaky vsech SAT stanic, ktere na orbitu vysilaji EPG a vsechna pisma uziva licencne korektne, vid? A ted tu pohadku O pernikove chaloupce prosim...

[quote=jarino1978;249539]PS : Stále je to o tom, že si niekto myslí, že interný tuner v hocičom, dokáže nahradiť kvalitný STB
[/quote]
Kvalitni STB dokaze strcit do kapsy s prehledem, je ovsem na tobe, co povazujes za kvalitni STB a hlavne jake dalsi jine funkce nez STB k nemu pozadujes a vydavas to za to "kvalitni"...
vivid.sk (11472)|20.11.2009 09:13
[quote=PaJaSoft;249578]jak se ti projevi (kritizovany) delsi expozicni cas 1/20s na vysledne fotografii z hlediska kontur loga? [/quote]

Ta druha fotka je evidentne rozmazana, presne ako pise Jarino. Pokial by mal fotograf (dunaj) zaujem o objektivne porovnanie, odfoti to na manuale s rovnakym exp. casom. V opacnom pripade nie je co riesit.
jarino1978 (8045)|20.11.2009 10:04
@vivid.sk : presne tak. Je to fotené z ruky, pravdepodobne na automat.

Môj zámer bol dokázať, že takto nevyzerá obraz z Vantage HD, ako to popísal a napísal Dunaj. Inak sám to priznal tuto, takže Paja, obhajca V10 čítaj a porovnávaj : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21969
PaJaSoft (827)|20.11.2009 10:12
[quote=vivid.sk;249585]Ta druha fotka je evidentne rozmazana, presne ako pise Jarino. Pokial by mal fotograf (dunaj) zaujem o objektivne porovnanie, odfoti to na manuale s rovnakym exp. casom. V opacnom pripade nie je co riesit.[/quote]

Tak jeste pro ty mene chapave - vysvetli mi, jak souvisi expozicni cas (= neostrost fotografie diky dlouhemu expozicnimu casu a tedy roztrepeni rukama) s tim, ze ten obraz je neostry zcela jinym efektem (co ta fialovo zelena kontura - ghosting)?

Uz se rozsvitilo?
jarino1978 (8045)|20.11.2009 10:13
V10 / vantage hd
P1010937.JPG PB197425.jpg
jarino1978 (8045)|20.11.2009 10:14
[quote=PaJaSoft;249611]Tak jeste pro ty mene chapave - vysvetli mi, jak souvisi expozicni cas (= neostrost fotografie diky dlouhemu expozicnimu casu a tedy roztrepeni rukama) s tim, ze ten obraz je neostry zcela jinym efektem (co ta fialovo zelena kontura - ghosting)?

Uz se rozsvitilo?[/quote]

Paja, nehnevaj sa, Tebe by sa malo rozsvietiť, ale poriadne...Vážne, pravdepodobne si v živote ani nefotil.SORRY.
PaJaSoft (827)|20.11.2009 10:49
A co jako tyhle dve fotky maji dokazovat? Uz jsem to psal jinde, nema smysl to opakovat...

PS: To, ze ten super sqely Vantage dela zpraseny obraz v zakoupenem stavu (= s FW od vyrobce, ktery je mozno aktualizovat - pokud za ten obraz muze tohle) neni chyba V10 ani Dunaja... ani to nechapes:(
jarino1978 (8045)|20.11.2009 11:36
Paja, a to Ti kto povedal ? Nepíš niečo, čo si nevidel, nepočul a nemal doma. To, že tu zjavne Dunaj dodrbal fotku, je akože podľa Teba dôkaz, že takýto obraz ponúka Vantage, resp. ktorýkoľvek HDTV receiver ? Preboha, zobuď sa....Takú hnusnú mazanicu Ti neponúkne ani najväčší SD čerep z Ukrajiny.
Ty nechápeš veci, lebo si s nimi v živote neprišiel do styku. Prepáč, nechápeš to vôbec, a to ani v základoch.
V ŽIVOTE SOM NEVIDEL ŽIADEN TAKÝ HNUSNÝ OBRAZ ZO ŽIADNEHO SD a HD RECEIVERU...
Ty to nechápeš, že je to len omyl v pokuse o fotku ???? Debata s tebou nemá žiaden zmysel, nemáš žiadnu predstavivosť, žiadne praktické vedomosti. V tomto na 100% NIE...
jarino1978 (8045)|20.11.2009 11:38
Tie fotky majú dokazovať to, že obraz z Vantage HD ani zďaleka nevyzerá tak, ako ho tu prezentoval Dunaj.
Pri troche skromnosti tie fotky naopak dokazujú to, že laicky vyznieva ten obraz z V10 oveľa menej ostrý, ako z Vantage HD...
Otevři oči...
Man5on (661)|20.11.2009 11:38
Nechci nikomu podsouvat svůj názor, ale kupovat si V10ku s DVB-S tunerem není podle mě nejrozumnější řešení. Taková G10 spolu s Vantage HD vyjde levněji a výsledek musí být už z principu lepší, protože Vantage je v satelitní technice pojem.