Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Naladění Ferguson Ariva 200 HD

Bobby (27)|19.12.2009 12:54
Vážení, zakoupil jsem tento přístroj a ihned po zapnutí nefungoval dalkove ovladani. po 5 minutach zkouseni ale zacalo nejakym zazracnym zpusobem fungovat. Pote co jsem mel vcera pristroj jeden den vypnuty, tak dneska zase ani tuk. Zkousel jsem jine baterie, ruzne uhly, vzdalenosti a ani tuk.

Nejaky napad kde by mohla byt chyba?

Reklamovat cely pristroj se mi zrovna dvakrat nechce..
Bobby (27)|19.12.2009 12:57
Vzdycky kdyz neco dopisu, tak cestou zpet do obyvaku prijdu na to kde je chyba (podruhe naprosto banalani a uplne debilni). Samozrejme slo o tlacitko STB k prepinani pristroju.

Omlouvam se
losos (2977)|20.12.2009 08:00
Stejný problém jsem měl i já, nevím proč to tak u DO při prvním použití je...
Nestačil jsem ti včas odpovědět, nebyl jsem u PC....
Bobby (27)|20.12.2009 14:11
Kdyz uz jsme u toho DO.. v navodu se pise, ze rezim TV je programovatelny. Otazka je jak se to programuje? Prakticky mi rezim TV nefunguje na moji TV vubec.
losos (2977)|20.12.2009 14:20
Každý výrobce TV používá pro své ovladače jinou "soupravu" kódů. Proto se to pro každý typ TV nastavuje jinak. Něco o tom, jak na to, je na poslední dvoustránce manuálu Arivy.
Víc neporadím, protože mně osobně vyhovuje mít pro každý přístroj samostatný ovladač a tak jsem se o to nikdy moc nezajímal - proto nevím jak na to. ;)
Bobby (27)|20.12.2009 14:57
Aha, tak ja to vyzkousim.

A preci jen jeste jeden dotaz. Vsechny kanaly Skylinku mi bezi v pohode az na TP s Ceskou televizi. Najednou vypadne na frekvenci 12168Mhz a 12525Mhz vertikalne signal na 45/10 a nenajde to nic. Predtim a potom to jede na 90/75.

Sice mam zaroven terestrialni antenu,ale preci jen je to trosku opruz. Bylo by fajn to mit na jednom.
losos (2977)|20.12.2009 15:26
Pokud neměli na ČT zrovna nějakou poruchu, tak je prakticky nemožné na základě tvých údajů určit příčinu...poslal jsem ti soukromou zprávu...
mirakuli (31)|20.12.2009 22:45
CharlieXXX (77)|20.12.2009 23:25
Tak programování DO je dobře popsáno v návodu, stačí zadávat kódy podle značky TV dokud ji DO nezačne ovládat, můžu potvrdit, že to funguje i na mé stařičké TV Karcher krom hlasitosti, ale to částečně pokrývá hlasitost na Arivě, takže si nestěžuji a na stole teď mám jeden ovladač, místo předchozích čtyřech.
losos (2977)|21.12.2009 07:24
Také tady :
http://www.satelity.borec.cz/eshop.php?ID=search&ID2=&h1=1&h2=5&h3=0&h4=0
nebo tady :
http://skymont.cz/ferguson-ariva-200-hd.html
a určitě i mnohde jinde...prodejci to vozí z Polska ve velkém a nestačí ji prodávat, tak velký je o ni zájem...
mara09 (109)|21.12.2009 08:58
Pro mirakuli, díky moc tuhle prodejnu znám, ale vůbec jsem si na ní nevzpomněl. Za chvilku vyrážím na nákup, takže doufám, že už večer se budu moct koukat.

Pro losos, díky za odkazy, ale já sháněl prodejnu v Liberci. Odpověděl jsem ti na SZ.
losos (2977)|21.12.2009 09:18
Ano, já vím, to jen, abys měl přehled o cenách...
duff74 (41)|21.12.2009 12:31
Nemám satelit dost dlouho na to, abych vypozoroval jak moc stálý je příjem na Astře, jak často dochází k případným výpadkům, včera se mi totiž stalo, že vypadl signál (špatný, nebo žádný signál), po vypnutí příjimače a opětovném zapnutí asi za hodinu, to šlo jak má. Za 20 min zas to samé a tak se to opakovalo ještě třikrát. Potom se to uklidnilo a šlape jak má.
Z výše uvedeného příspěvku Lososa, jsem pochopil, že jde zřejmě o chybu příjimače, i když teď zrovna funguje. Doufám, že to vydrží,...teď před svátkama se mi to reklamovat moc nechce...

P.S. ještě malý dotaz: jak moc ovlivňuje příjimaný signál sníh, který zůstane na parabole? Dík
mirakuli (31)|21.12.2009 12:45
Pto Duff47 Z dřívějších zkušeností (koupil jsem si stb zase po někilika letech), vím že hodně sněhu způsobovalo drop-outy(zrnění). To, ale platilo pro velké množství sněhu (10cm) na Lnbéčku, na parabole by sníh neměl moc držet. Jinak sněhová pokrývka krajiny příjem o něco zlepšuje.
mirakuli (31)|21.12.2009 13:11
Také chci poděkovat Lososovi za perfektní shrnutí, co se týče nastavení tyhle škatulky. Pro lidi kteří nejsou tak tech. zdatní to nemá chybu. Nahrál jsem si to i s tím setingem pro 4 satelity. Používám to sice jen pro astru 19 a 23,5, ale funguje to bez chyby. Měl jsem ten problém, že se stárým fw mi to ukazovalo signál jen u A19 a A23,5 mi ukazovalo jen 45/10 procent. Pak jsem si nahrál nový fw:1.03b5* vše funguje, jen mi zas neukazuje signál u A23,5, ale vše přijímá. Potom sem tam poslal tvůj seting ze strr.8 a vše se mi přehrálo zpět na fw:1.02B1*, aniž bych fw 1.02B1* tam dohrál. Toť jsou mé zkušenosti.
Mám na Lososa prosbu, chtěl bych zmenšit velikost v podpisu, ale nějak mi to nejde. Co s tím. dík
losos (2977)|21.12.2009 13:36
Velikost písma v podpisu se, tuším, řídí také klávesou Caps Lock...aspoň u mne ano.
Ale pokud chceš jiný (menší) druh písma, tak to nevím, nezkoušel jsem to a neumím to.
Firmware 1.03b5* jsem zatím nezkoušel, protože mi vše funguje jak má a nemám důvod něco měnit...
Proč jsi měl nějaké problémy u těch dvou družic, to nevím...zkus ty, co jsou v settingu navíc, vymazat (nejen zrušit srdíčka). Nebo o tom můžeme zkusit pokecat na Skype, ale fakt nevím oč přesně jde...
Ještě by to možná chtělo po natažení firmware dát tovární nastavení a teprve potom nahrát setting - mohlo by to pomoci...
Pro duff74
Nejvíce vadí sníh přilepený, či namrzlý na VSTUPNÍCH ČELECH LNB, na parabole to tak moc nevadí, pokud je zasněžena jen malá část plochy...

A co se týká těch výpadků, tak ta závada tuneru u Arivy se projevuje tak, že zmizí obraz i zvuk, ale Menu přijímače je vidět stále dál a je stále vidět i normální síla signálu na obou teploměrech...- mimochodem, neuvedl jsi sice, o jakém přijímači píšeš, ale asi šlo o Arivu...?
Opravit tu poruchu tuneru proletováním doma bez mikroskopu a speciální mikropájky a vlasového cínu na SMD součástky nelze uskutečnit.
Ani se o to nepokoušejte !
zdec (116)|21.12.2009 14:11
[quote=mirakuli;255217].... Pak jsem si nahrál nový fw:1.03b5* vše funguje, jen mi zas neukazuje signál u A23,5, ale vše přijímá. Potom sem tam poslal tvůj seting ze strr.8 a vše se mi přehrálo zpět na fw:1.02B1*, aniž bych fw 1.02B1* tam dohrál. [/quote]
Jen drobná poznámka: Pokud jsi Lososův setting (vytvořený ve FW 1.02.B1) nahrál metodou "allcode+bootloader", tak se ti tam nahrálo uplne vše, včetně FW.
duff74 (41)|21.12.2009 16:32
Losos: Ano jde o Arivu 200HD. Mě při výpadku obraz zamrzl, zvuk úplně přestal a vyskočila hláška: špatný, nebo žádný signál, ale jak píšeš veškeré grafické menu fungovalo, jen na ukazatelích int. a kvality bylo 29 a 10%. Jen tak pro zajímavost, víš konkrétně co je v tom tuneru špatně, že dochází k těm výpadkům?
S tím sněhem se ptám proto, že mi v místě těch 4 šroubů nafoukalo poprašek sněhu, ale jak vidím tak ten je pohodě. Díky
mirakuli (31)|21.12.2009 16:39
Pro Zdec, máš pravdu, nepřepnul jsem si to. Nevadí stejně používám ten starší.
losos (2977)|21.12.2009 16:55
Tak pozor, můj setting je určen jen pro firmware V1.02B1, nebo totéž s *....
Při pokusu o nahrání do jiného firmware se může Ariva dostat do nekonečné smyčky restartu !!!
losos (2977)|21.12.2009 17:00
[quote=duff74;255277]Losos: Ano jde o Arivu 200HD. Mě při výpadku obraz zamrzl, zvuk úplně přestal a vyskočila hláška: špatný, nebo žádný signál, ale jak píšeš veškeré grafické menu fungovalo, jen na ukazatelích int. a kvality bylo 29 a 10%. Jen tak pro zajímavost, víš konkrétně co je v tom tuneru špatně, že dochází k těm výpadkům?
S tím sněhem se ptám proto, že mi v místě těch 4 šroubů nafoukalo poprašek sněhu, ale jak vidím tak ten je pohodě. Díky[/quote]

S největší pravděpodobností to ve tvém případě dělal sníh, nebo námraza na čelech konvertorů. Je třeba to ometat, když sněží a je kolem nuly, tehdy se to nejvíc lepí...
Pokud by to byla ta závada tuneru, tak ta se (aspoň sousedovi) projevuje trochu jinak, jak jsem již popsal. Dokonce je to úplně stejné i při úplném odstranění tuneru.
Nějaké podrobnosti o té závadě tuneru u Arivy 200 popsal i admin na gsmobil.cz zde :
http://gsmobil.net/forum/viewtopic.php?t=7281

Ten čip je veliký 5x5 mm a vývody má asi 0,2 mm...a údajně je to nějaký studeňák u toho čipu - prý nedokonale proletováno...ovšem nic pro poloslepé dědky, jako jsem já...ale ani mladší si s tím moc rady neví, pokud nemají patřičné vybavení. A jak se dočtete na gsmobil, zatím to prý údajně opravil akorát admin, dalšímu se to nepodařilo a ani nám ne. Zda se dá sehnat celý nový tuner (ta plechová krabička), jsem zatím nezjistil.
Pokud byste někdo objevili možnost, kde nový tuner pro Arivu 200 HD sehnat, dejte vědět...
A zde je obrázek z tuneru Arivy, abyste měli aspoň nějakou představu (poslal mi jej zkušenější kolega...) :
P1000138.JPG
mara09 (109)|21.12.2009 22:43
Tak jsem dneska uspěl a sehnal jsem přijímač v Liberci. Sice ne v prodejně, na kterou mě odkázal mirakuli, ale jinde. Shrnu pár poznatků:
- Toho, kdo vymyslel tu ochranou fólii na těle přijímače bych zastřelil, vůbec nešla dolů.
- V balení je jen přijímač, ovladač + baterie a polský návod. Český návod (ke stažení např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) nebo HDMI kabel bohužel ne.
- S propojením jsem se páral asi půl hodiny a stále žádný obraz na TV ani zvuk z repro (mám to propojené HDMI kabelem přes AV receiver) až jsem si všiml, že vůbec nesvítí nic na displeji. Přijímač byl mrtvej :( Skočil jsem do auta jel to rovnou reklamovat. Řekli mi ať chvilku počkám, že se na to nejdřív podívá technik, jestli by to nespravil na místě. Přišel asi za pět minut, že byl uvnitř uvolněný konektor. Prý že je to u Fergusonů celkem běžná závada. Takže hurá domů nyní již s funkčním přístrojem :)
- Rovnou jsem zkusil připojit síťový kabel a aktualizovat firmware. V menu jsem povolil DHCP a dal aktualizaci ze sítě. Během chvilky se mi automaticky stáhl a nainstaloval nový firmware, verze 1.03B5 z 15.12. Patchovaný jsem nezkoušel, zatím EMU stejně nevyužiju.
- Zkontroloval jsem nastavení frekvence LNB a bylo správně 9750-10600.
- Zkontroloval jsem seznam transpondérů a pro Skylink byly zadané všechny správně.
- Dal jsem automatické ladění. Našlo mi to 1264 programů na Astře 1 a 3A. Seřazení kanálů přímo v přijímači není nic moc pohodlné a chvilku to trvá. Ke všemu se mi to těsně před koncem podařilo rozhodit. V menu nastavení kanálů v editaci jsem dal roztřídit podle abecedy, abych našel jeden z posledních kanálů a samozřejmě mi nedošlo, že si tím rozhodím již ty seřazené. Jinak žádný problém s číslováním kanálů jako měl duff74 nebyl.
- Vadí mi, že nemůžu mít dva kanály se stejným názvem. Pokud už jeden kanál s tím názvem je, musím ho najít a přejmenovat.

Mám novou kartu Skylink Standard HD, takže mám na 2 měsíce kompletní nabídku včetně HD kanálů i HBO. Celkem 53 českých a slovenských kanálů (počítám i HD mutace). Jediný, který se mi z nabídky Skylinku automaticky nenaladil je Leo TV, po opětovném proskenování příslušného transpondéru už ano. Právě jsem zkouknul na Markíze Pelíšky. Ještě si musím trochu vyhrát s nastavením barev, jasu a kontrastu. Taky mě čeká přenastavení dálkového ovládání Logitech Harmony.
Musím si koupit flashku, abych si doupravil setting k obrazu svému. Dělat to přímo v přijímači je opruz. Dále si plánuju půjčit LAN switch, abych vyzkoušel jestli Ariva umí streaming, popřípadě jestli umí spolupracovat s MediaPortalem.

Takže suma sumárum zatím spokojenost (až na tu počáteční nefunkčnost). Za ty prachy je to slušný přijímač a doufám, že chvíli bude sloužit.
zdec (116)|21.12.2009 23:38
[quote=mara09;255352].....Musím si koupit flashku, abych si doupravil setting k obrazu svému. Dělat to přímo v přijímači je opruz. [/quote]
Dá se to udělat i přes RS232, v Ariva Editoru (pro 1.03B5 používej raději novou verzi z 18.12.2009) Process > Upload STB-->PC , vložit název.udf, upravit v Ariva Editoru, nahrát zpět Download PC-->STB. Přes USB flash je to ale (pro mě) pohodlnější.
mara09 (109)|21.12.2009 23:54
To vím, ale nemám kabel. Takže když si mám vybrat, jestli koupit kabel nebo USB flashku, tak vyhrává flashka, protože tu upotřebím třeba i jinak. Taky si myslím, že flash bude pohodlnější.
martinrx (28)|22.12.2009 02:46
Prosím vás, vím že se ptám asi velmi hloupě ale fakt nevím o co jde.

K čemu mi bude dobrý tzv. Patchnutý firmware v přijímači? a co to je to EMU?

mám Ariva 200 hd a skylink.
zdenda64 (10)|22.12.2009 17:26
Ahoj všichni zde na fóru. Tak jsem ji "holku" taky pořídil, dva dni jsem si s ní hrál , aby to manželka nevěděla a vypadá to velmi dobře. Použil jsem setting od lososa, šlape to výborně, až na drobnou chybu v programu CTHD. Vžycky se "mrcha" vypnula, až jsem si pomohl ručním naladěním. Ozvu se po svátcích, jak to dopadlo v "OSTRÉM" provozu
klik1 (8)|22.12.2009 20:06
Takže jsem se stal také majitelem tohoto stroje a karty Skylink, prozatím spokojenost ( uspěl také až druhý kus, první byl vadný), nastavení provedla firma. Jenže až teď jsem si všiml, že mi nenaladili DISCOVERY HD a LEO TV. Chtěl jsem se zeptat, jestli se dají do seznamu nějak přidat jen tyto dva programy nebo to budu muset celé vymazat a načíst znovu, v návodu jsem nic nenašel. Dík za pomoc.
duzu (43)|22.12.2009 21:20
ide to cez menu-instalacia-TP list skontroluj uvedene frekvencie ak su daj prehladat ak nie doplnit
prave som zistil , ze mi nejde KD na 23,5E 11515V,11595V,11635V
ale ide 11475V i H pol vsetko ostatne tiez ide takze prepinanie pasma i polarizacie ide, nepomohlo ani zmazanie a znovu zapisanie v com moze byt zavada?
CharlieXXX (77)|22.12.2009 21:40
to klik:

V papírech co máš ke kertě od Skylinku je na zadní straně seznam programů a jsou u nich hodnoty na kterém transponderu je vysílá. V menu arivy si najdi TP list (je to ve druhé záložce menu) v TP listu si najdi transponder na kterém má být program vysílán - Discovery HD je na 11856/V/27500 a Leo TV je na 11992/H/27500 nejdříve si najeď na jeden a dole je výběr hledat a je u toho modrý puntík, takže zmačkneš modré tlačítko na ovladači, vybereš jen TV programy, jen kódované síť ne a dáš start, nebo hledat, teď nevím co tam je a pak OK to samé uděláš u toho druhého a mělo by ti je to najít. Nebo si natáhni přes USB firmware a následně setting od lososa a určitě ti to všechno bude šlapat, ale je důležité nejdříve ten firmware!! aby se přístroj nedostal do restartové smyčky, ale neměj z toho strach, funguje to perfektně a nic na tom není, už je tu o těch settingech psáno dost.
klik1 (8)|22.12.2009 22:31
Zítra na to kouknu, teď už nemám sílu ...
losos (2977)|23.12.2009 08:14
[quote=mara09;255352]- Seřazení kanálů přímo v přijímači není nic moc pohodlné a chvilku to trvá. Ke všemu se mi to těsně před koncem podařilo rozhodit. V menu nastavení kanálů v editaci jsem dal roztřídit podle abecedy, abych našel jeden z posledních kanálů a samozřejmě mi nedošlo, že si tím rozhodím již ty seřazené. Takže suma sumárum zatím spokojenost (až na tu počáteční nefunkčnost). Za ty prachy je to slušný přijímač a doufám, že chvíli bude sloužit.[/quote]

Rozhodilo se to nejspíš proto, že jsi momentální seřazení neuložil (Exitem). Doporučuji občas z toho třídění Exitem vyskočit, čímž se vše již roztříděné uloží a neztratíme tak výsledek své práce.

Na předchozí stránku (do příspěvku 174) jsem doplnit obrázek (foto) z tuneru Arivy. Je to děs...
klik1 (8)|23.12.2009 13:00
Tak DISCOVERY HD jsem naladil, LEO to nenašlo, ale možná že to půjde až večer, až budou vysílat, ne?
Fergus (1)|23.12.2009 17:07
Dobrej,
stal jsem se taky majitelem Arivy 200,za ty penízky velice dobrý,ale mám problém jak uložit pozici natáčecího motoru v menu.
Díky za rady a nakopnutí.
jirbar (135)|24.12.2009 00:22
V úterý odpoledne jsem ho objednal a ve středu ráno obdržel. Odstavil jsem KAONa a mám tušení, že to bude jeden ze dvou které nejdou.
Rád bych se zeptal jak jsou na tom ostatní. HDMI zatím nemám, takže TV byla připojena přes SCART.
1/ Hlasitost TV nastavena na 60% připojen KAON audio normálně vybudil. Ferguson s FW 1.02B1 Audio slabší a s FW 1.02B1_P velice slabé audio. Poslouchatelné při nastavení Audia v TV na 100% a to se již projevoval brum, když kabel SCART není špičkový.
Tak tento problém se vyřešil. STB má své vlastní ovládání Audia a není mi známo zda toto "slabší" nastavení je uloženo v převzatém settingu.
2/ TV připojena u Fergusonu na Scart TV, při změně na SCART VCR žádný obraz ani zvuk. Tyto 2 SCARTy mají být identické pouze ve SCART TV je na pinu 8 řídicí napětí. Takže nahrávat na DVD přes SCART VCR nemohu.
Ovšem nevím zda nemám provést nějaké nastavení v menu.
Zatím nevyřešeno.
Závada se našla. Někdo zapomněl kabelový konektor ke SCARTU zastrčit do protikusu na tišťáku. Skutečně kvalitní výstupní kontrola.
CharlieXXX (77)|24.12.2009 10:55
Ta hlasitost je nastavená v settingu, stačí ovladačem zvýšit a je to, to bylo první co jsem udělal po natažení settingu. S nahráváním nevím, já mám všechno svedené do VCR a přes VCR připojenou teprve televizi, páč na ní nemám scart, takže nahrávat můžu.

Jinak zkoušel jsem nahrávat přes arivu na externí paměť, 2GB v MP3 přehravači nestačí, píše že je málo místa na disku, nevíte někdo kolik je minimum na paměti, aby šlo nahrávat?? Je mi jasné čím větší, tím lepší, ale kolik je minimum??
losos (2977)|24.12.2009 11:29
Možná máš zapnutý timeshift a proto ti to hlásí málo místa....tak jej vypni a uvidíš...
CharlieXXX (77)|24.12.2009 12:33
Takže nahrávání pracuje, bylo to formátem videa TSnešlo, PS jde. Zkusi ljsem nahrát kus programu, na disku to normálně je, ale v PC mi to nejde přehrát, je k tomu potřeba nějaký speciální kodek, nebo tak něco, případně udělal jsem někde chybu při nahrávání? Nejprve jsem ho pustil rec. posléze vyplo tlačítkem stop.
martin609 (2)|24.12.2009 13:07
ahoj.Může někdo poradit?Koupil jsem Arivu 200hd a chci nahrávat na externí disk,ale přijímač ho po připojení přes USB nevidí.Disk je WD My Passport Essential 250GB napájený přes USB a naformátovaný na FAT32.Dá se s tím něco dělat?
CharlieXXX (77)|24.12.2009 13:32
Vypni arivu do stand-by, připoj disk, zapni arivu a chvíli počkej, čím větší disk, tím déle to trvá, nech ho chvíli připojenej, měla by ho najít. Mě to napoprvé u 2GB chvíli trvalo a i teď je to tak 30sec až minuta, než ho najde.
martin609 (2)|24.12.2009 14:43
Bohužel stále ho nevidí.Kontrolka na disku občas blikne,ale jinak nic.V menu PRV není aktivní informace o paměti jako by v USB nebylo nic připojeno.Když připojim fleschku tak to funguje.
losos (2977)|24.12.2009 16:03
Nechce se mi to celé opisovat, mrkni se na první stránku manuálu k Arivě, na odstavec PAMATUJTE : "celkem 4 body..."
Některý ten bod asi vadí ?
Např. je možné, že zdroj Arivy neutáhne přes USB napájení některého externího harddisku, nevím, nemám...
CharlieXXX (77)|25.12.2009 09:55
Nevíte někdo jak je to s přehráváním záznamu z arivy v PC ?? Co nahraju mi Ariva přehraje, ale PC nikoliv. Co používáte za přehravač?? Media Center mi hlásí, že nemůže rozpoznat formát, buď že chybí kodek, nebo je soubor poškozen, už si s tím nevím rady.
firefighter32 (22)|25.12.2009 10:38
[quote=martin609;255768]ahoj.Může někdo poradit?Koupil jsem Arivu 200hd a chci nahrávat na externí disk,ale přijímač ho po připojení přes USB nevidí.Disk je WD My Passport Essential 250GB napájený přes USB a naformátovaný na FAT32.Dá se s tím něco dělat?[/quote]

Tak mám podobný problém, disk mám WESTERN DIGITAL My Book3 Essential 1TB akorát s napájecím zdrojem a Ariva jej nevidí, když tam dám obyč flash disk, tak jej rozpozná. Chci se zeptat, jestli někdo arivu provozuje se stejným diskem??
l.i.t. (2)|26.12.2009 08:09
při nahrávání na usb flashku se pořad uloží s koncovkou .dvr po vložení do PC mě nejde soubor přehrát,zajímalo by mě v čem to přehrát nebo převést do jiného formátu,aby to šlo následně vypálit na dvd
CharlieXXX (77)|26.12.2009 09:58
To už jsem se tu také ptal a jediné co se mi zatím podařilo zjistit, že to jde přehrávat jen a jen v Arivě. Ale pokud by se Vám někomu podařilo zjistit jak na to, byl bych moc rád.

A ještě jedna otázečka, jak velkou fleshku kdo používáte??

A když by chtěl někdo experimentovat, jako já s tím co jsem měl doma, 2GB nestačí ani na jeden film, vejde se na ní cca hodina záznamu v TS.
andrys (1)|26.12.2009 10:27
Ahoj, mam problém s kanálem Leo Tv, používam jednu parabolu,na Homecastu cr3000 mi jede bez problému, ale na Fergusonu Ariva 200 ne. Je to tou univerzální čtečkou, nebo mám něco špatně nastavené?
losos (2977)|26.12.2009 10:37
[quote=CharlieXXX;256013]A ještě jedna otázečka, jak velkou fleshku kdo používáte??

A když by chtěl někdo experimentovat, jako já s tím co jsem měl doma, 2GB nestačí ani na jeden film, vejde se na ní cca hodina záznamu v TS.[/quote]

Který USB Flash disk pro nahrávání z Arivy 200 HD ?
======================================
Mně se osvědčil USB Flash disk Patriot XT BOOST 32 GB (pogumovaný) (Záruka 10 let !)
Funguje O.K. i při nahrávání HD programu. Je rychlý, přenos z něj do PC také velmi rychlý.
Má jen jednu chybu - mohl by mít větší kapacitu... ;)
Příště beru 64 GB.
ms20 (8)|26.12.2009 11:32
mám WESTERN DIGITAL My Book Studio edition 1TB a Ariva ho bezproblému najde,fleshku jsem používal Sony 8 GB a co se týká dotazu na přehrávání v PC tak mám odzkoušený
ALI DVR Export tool,ten to snadno převede a pak už to jde přehrát
CharlieXXX (77)|26.12.2009 12:03
Ok, díky moc, už jsem si ho našel a vše funguje jak má, ještě jednou díky, teď už to jde normálně přehrávat i v PC
duff74 (41)|26.12.2009 18:07
Tak mám pocit, že Ariva pojeden na výlet na reklamaci :-(. Dneska kolem třetí vypadl signál a zatím ho nejde nahodit. int., kvalita 36/10 a šlus.