Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ake HD prijimace kupit + niekolko otazok

Dreamer (459)|24.11.2009 18:13
Idem kupovat prvy linuxovy prijimac, sucasne znamy chce kupit Skylink kartu a pravdepodobne obycajny (ne-linuxovy) prijimac. Kedze to bude moj prvy linuxovy prijimac, doteraz som mal len PC sat. karty a nemam uz najlepsi prehlad, chcel by som poprosit o radu a pomoc pri vybere.

1) Aky linuxovy prijimac kupit? Dreambox (800 HD - ale vraj sa prehrieva?), inu znacku (Vantage?), lacnejsiu? Co je overene a ide bez problemov? Kde kupit, mate overeny obchod na Slovensku s dobrymi cenami? Mal by mat HDD, alebo poznost zapojit HDD. dalej DVB-S2, aspon 1 citacka, bude tam len Skylink karta, ale mal by byt pripraveny na Irdeto (aj ked CryptoWorks by mal byt podporovany do r. 1012). Na co si dat este pozor?

2) Skylink je uz definitivny, ale opat mam par otazok. Sucasne karty su uz aj pre Irdeto? Ktore programy su v zakladnom baliku, neplatene - nasiel som zoznam kde ale chybaju madarske programy, ja som cital ze tam su, alebo budu, to je dolezite hlavne pre toho znameho. Ako je to s Ceskymi programami, su tam 2 hviezdicky (prijem je obmedzeny), co to presne znamena?

3) Aku parabolu, velkost pre vychodne Slovensko s rezervou pre dazd a multifocus na astru 19E, pravdepodobne aj ine, takze 28E+23E+19E+1W - v druhom pripade asi toroidnu 90cm?

4) Aky ne-linuxovy prijimac k Skylinku kupit (pre znameho)? Myslim ze by to mal byt uz DVB-S2, pre istotu a tiez musi podporovat aj Irdeto. Mal by byt co najlacnejsi, urcite bez HDD, mozno s LAN ak by bol cenovy rozdiel minimalny, ale musi byt spolahlivy, overeny, aby nemrzol, neprehrieval sa.

Dakujem.
losos (2977)|24.11.2009 19:58
Jaký sat. přijímač ?
==============
Každý den, někdy i vícekrát denně, se objevují na různých fórech otázky typu : "Poraďte, jaký satelitní přijímač koupit ?"
Ti moudřejší formulují otázku trochu jinak, asi takto : "Poraďte, jaký satelitní HD přijímač koupit ?"
Proč říkám "ti moudřejší", je snad jasné. Dnes již nemá cenu kupovat obyčejný SD přijímač, když jsou k mání za přijatelné ceny HD přijímače.

Tak který ? Zkusme na to použít metodu ELIMINACE, určeme si parametry, které chceme, aby přijímač splňoval, a potom nemilosrdně škrtněme ty přístroje, jimž bude některý z požadovaných parametrů chybět...
A hned uvidíte, že výběr bude nakonec docela jednoduchá záležitost - nevěříte ? Tak to vyzkoušejme společně.
Berte to jen jako příklad :

1. musí to být HD stroj.........již tento parametr vyloučí naprostou většinu přístrojů, které jsou na trhu k mání
2. chci dvoutunerový stroj ....nebudete tomu věřit, ale tomuto požadavku vyhoví jen velmi malý počet typů
3. chci, aby měl dvě čtečky a dva CI sloty - tak teď jich teprve ubude, za chvíli opravdu nebude z čeho vybírat...
4. chci, aby měl vnitřně zabudovaný harddisk
5. chci, aby uměl současně nahrávat aspoň dva programy a na třetí se přitom dívat
6. chci, aby uměl alternativní firmware
7. chci, aby uměl sharing po síti
8. chci, aby uměl vnitřně sdílet kartu pro všechny současně nahrávané programy - a obávám se, že jsme skončili, že již není z čeho
vybírat, že ? Zůstal asi jen ten jediný Dreambox 8000, nebo možná ne ?
9. a takto si můžete přidat další požadované parametry a porovnat s nabízenými stroji
10. také sem můžete zařadit zvláštní požadavek např. na dva jednotunerové přijímače místo jednoho dvoutunerového a pod. (např. Ariva 200 HD).
11. a zde jsem něco zapomněl, třeba si později vzpomenu a doplním to sem...

Nakonec zjistíte, že moc toho na výběr ve skutečnosti není, ale hlavně vám to pomůže se trochu zorientovat v té, na první pohled dost chaotické nabídce, která momentálně na trhu existuje.
A že se nakonec při tom rozhodování, co koupit, docela dobře obejdete i bez cizí rady.

Tím samozřejmě nechci říci, abyste se na nic neptali, to ne, jen vaše otázky směřujte spíše jiným směrem, např. na ty z parametrů, o nichž se jinde běžně nic nedozvíte...
jarino1978 (8045)|24.11.2009 20:58
1. Ako vieš, že chceš linuxový STB ? Prečo ? Inak bod 1 spĺňajú všetky linuxové STB
2. Skylink... Irdeto nebude problém, toto vážne vypusti z hlavy. Všetko presne máš na http://www.skylink.sk. Tie programy s * znamenajú, že sú v teste, čiže klasický ofaj, ako sa dajú prijímať v Sk programy z CZ, ktoré na Sk nemajú licenciu. Inak ich príjem môže byť dlhodobý, alebo krátkodobý. Je to len test a to znamená, že keď Ti skape Prima, môžeš sa sťažovať vieš kde... Odporúčam si rovno zakúpiť 2 ks Skylink kariet : jednu registrovať na Sk a jednu na CZ. Týmto dosiahneš plnú neplatený ponuku CZ/Sk programov. Všetko si za pár minúť spravíš cez http://www.skylink.sk
3. stačí 85-90 cm
4. Vantage HD 6000/7100 , Octagon HD918
Dreamer (459)|24.11.2009 23:27
Dakujem za reakcie.

1. Vlastne ten Linux by mozno ani nebol potrebny, 2 tunery by neboli zle, ale Dreambox ma az 4 a tam je cena uz dost vysoka, takze ak by nejaky nelinuxovy splnil poziadavky a mal aj 2 tunery, mozno by som rozhodnutie zmenil, neviem sa rozhodnut, pokusim sa napisat poziadavky jednoznacnejsie:

- zdielanie SL (prip. aj CL) po LAN (pre ine prijimace a PC sat. karty)
- prehravanie videa/filmov po LAN (z PC na sat. prijimaci, prip. aj HD, H.264)
- citacku alebo slot, po tej reakcii asi dve, pre Skylink a CS link
- prip. aj 2 tunery, len ak by sa dal 1 kodovany kanal pozerat a druhy (tiez kodovany nahravat)
- HDD alebo moznost pripojit HDD + nahravanie na HDD
- alternativny firmware? mozno emu, len na testovanie, nie trvaly prijem, na to budu SL/CL karty

2. Je mozne zaregistrovat cesku kartu aj na slovenskeho obcana? Ak ano, plati to aj pri Gital? Zvazujem aj tuto alternativu koli Spektrum, rozsirenu ponuku by som si mohol predplatit z karty pri ktorej by to bolo vyhodnejsie.

4. V tomto pripade je velmi dolezita cena, ja som nasiel HD prijimace uz od 4000 SK, napr. Optibox HD 2CICX, Topfield 7720HSCI, ak osu na tom co sa tyka kvality, spolahlivosti?
Pytkin (7947)|25.11.2009 00:56
losos (2977)|25.11.2009 20:19
Takže, jak jsem napsal, výběr je nakonec opravdu jednoduchý, že ?

A tomuto požadavku :

"4) Aky ne-linuxovy prijimac k Skylinku kupit (pre znameho)? Myslim ze by to mal byt uz DVB-S2, pre istotu a tiez musi podporovat aj Irdeto. Mal by byt co najlacnejsi, urcite bez HDD, mozno s LAN ak by bol cenovy rozdiel minimalny, ale musi byt spolahlivy, overeny, aby nemrzol, neprehrieval sa."

přesně vyhovuje i levný Ferguson Ariva 200 HD, který mám stále před očima v provozu a nenašel jsem na něm zatím žádnou chybu, snad kromě toho, že při nahrávání nějakého programu se nelze dívat na program jiný.

Ovšem, za těch pár korun je možné si pořídit těchto přijímačů několik - a potom již žádný problém neexistuje... :D
Dreamer (459)|26.11.2009 02:35
1. [quote=losos;250692]Takže, jak jsem napsal, výběr je nakonec opravdu jednoduchý, že ?[/quote]
No ani nie, 2 tunery este nie su iste, takze teraz zvazujem stale DM800 ako na zaciatku a aj nelinuxove Vantage, prip. ine znacky ale neviem ktore su spolahlive...

[quote=losos;250692]"4)
přesně vyhovuje i levný Ferguson Ariva 200 HD, který mám stále před očima v provozu a nenašel jsem na něm zatím žádnou chybu, snad kromě toho, že při nahrávání nějakého programu se nelze dívat na program jiný.

Ovšem, za těch pár korun je možné si pořídit těchto přijímačů několik - a potom již žádný problém neexistuje... :D[/quote]
Jasne, ma aj LAN, takze je to zaujimave. Dik za tip. Co ostatne znacky? Mate este nejake tipy?
peco (772)|26.11.2009 08:12
[quote=Dreamer;250507]

2. Je mozne zaregistrovat cesku kartu aj na slovenskeho obcana? Ak ano, plati to aj pri Gital? Zvazujem aj tuto alternativu koli Spektrum, rozsirenu ponuku by som si mohol predplatit z karty pri ktorej by to bolo vyhodnejsie.

[/quote]

Kupis kartu a pri registracii si urcis region CZ, alebo SK. Je jedno ci si obcan SR, alebo CR. Je dolezite uviest realnu adresu, pretoze v pripade nejakych zmien (vymena karty) posielaju zmeny postou. Ako uz bolo spemenute, je dobre si pre istotu kupit dve karty SkyLink, pretoze ak casom zrusia moznost poskytovania CZ programov na karte regnutej pre SK (alebo naopak) budes mat zaruku ze na jednej pojdu slovenske a na druhej ceske.

Gital (czechlink) ma rovnako moznost registrovat kartu na CZ, alebo SK region. Dokonca pomocou SMS (spoplatnenej 7 SKK) si vies region kedykolvek zmenit. Pre platene programy (Spektrum a pod) je jedno na aky region ams kartu regnutu.

JA osobne mam Gital (cz) aj Skylink (sk). Este dokupim jednu SkyLink(CZ). Je mozne mat aktivne aj vsetky tri karty naraz. Dve v dreamboxe a jednu v Phoenixe, s ktorym dreamboxy spolupracuju bez problemov. Dokonca je mozne pouzit USB2Phoenix, ktory nie je do RS232, ale do USB a s moznostou stohovania aj na viac ako 2 karty(4,8,...). Dreamboxy s portom USB s nim spolupracuju (treba dodat driver)

Ja mam USB2Ph s obomi kartami v routeri (asus WL500GP) s beziacim newCS a dreambox s PC (SS2) sa pripajaju ako klienti na router.
Dreamer (459)|26.11.2009 14:36
Dik za info, ja to chcem tiez tak - Skylink SK a Gital CZ, lebo Spektrum pojde len na Gital karte, urcite nie 2x Skylink.

K prijimacom, existuje 2-tunerovy prijimac s LAN a prehravanim videa z PC, tak ako to mam v poziadavkach?

Otazka k 2-tunerovym prijimacom - maju len 1x vstup pre antenu a 1x LAN?
losos (2977)|26.11.2009 14:41
[quote=Dreamer;250839]Dik za info, ja to chcem tiez tak - Skylink SK a Gital CZ, lebo Spektrum pojde len na Gital karte, urcite nie 2x Skylink.

K prijimacom, existuje 2-tunerovy prijimac s LAN a prehravanim videa z PC, tak ako to mam v poziadavkach?

Otazka k 2-tunerovym prijimacom - maju len 1x vstup pre antenu a 1x LAN?[/quote]

Já jsem si myslel, že ti vyhovuje Dreambox 8000 - ten má a umí všechno (nejen dle tvých požadavků, ale i víc) - otázka je, jestli jej zvládneš rozchodit...
Dreamer (459)|26.11.2009 16:04
[quote=losos;250842]Já jsem si myslel, že ti vyhovuje Dreambox 8000 - ten má a umí všechno (nejen dle tých požadavků, ale i víc) - otázka je, jestli jej zvládneš rozchodit...[/quote]
Rozchodit by som ho snad zvladol, ale neviem ci by som ho naplno vyuzil, dalsi problem je cena. Je este iny 2-tunerovy prijimac ktory splna moje poziadavky? Prip. aj 1-tunerovy, ak by bol lacnejsi, mozno by som neskor kupil druhy, zatial budem mat DVB-T tuner v TV ked sa bude nahravat...

Hlavne ma zaujima prehravanie videa v prijimacoch, LAN maju mnohe, ale moznost prehrat video asi nie, alebo nie je jasne ake formaty podporuju a pod.
Dreamer (459)|27.11.2009 00:22
Vyskusam napisat niekolko prijimacov, ktore by podla parametrov mohli vyhovovat...

Dreambox 800
Dreambox 8000 (2 tunery)
AZ Box Elite HD
AZBOX Premium HD (ma moznost zapojit dalsi tuner a HDD)
Humax iCORD HDTV +250Gb HDD (2 tunery)
IP Box 9000HD -black (tiez moznost pre 2. tuner)
Vantage HD8000S HDTV Twin (Tuner 2 x IEC169)

Ten posledny, Vantage sa mi celkom pozdava, aka je to znacka, splna vsetky poziadavky? Co ostatne?

Este otazka, budem potrebovat 2 kable od konvertora/prepinaca pre 2-tunerovy prijimac, maju 2 antenne vstupy? Ak ano, ako potom vyriesit zapojenie do viac ako 4 prijimacov. Nasiel som konvertory so styrmi vystupmi ale s osmimi nie, su take? Alebo je mozne pouzit 2 konvertory na jednej antene? Edit: tak uz som nasiel, je to "Octo", ano?
jarino1978 (8045)|27.11.2009 06:39
z toho zoznamu si škrtni :
Humax iCord
IP BOX 9000

Ako prvé na výber mi vychádza :
1. Dreambox 8000
2. Azbox HD Premium ( podľa ohlasov je možnosť sledovať druhý tuner zatiaľ nereálna ? )
3. Vantage HD 8000

Prvé 2 sú myslím Linux receivere. Ten tretí nie je. Z tých 3 sú najviac spoľahlivé Dreambox a Vantage HD.
Takže výber sa Ti zúžil na tieto 3 ( aspoň podľa mňa ). Na základe Tvojich požiadaviek by som ale zobral Dreambox.
Vantage HD je síce spoľahlivý, má veľmi dobrú podporu, ale čo sa týka cardsharingu, tak to vie len medzi 2 Vantage HD prístrojami.
Keby si nemal podmienku sharingu a rozsiahlu podporu multimédií, tak by som ti ho dal na prvé miesto. Vantage HD prehrá : Mp3, JPG, DIVX SD, DIVX HD ( ale s nimi má problémy ), MPEG2 SD, MPEG2 HD.

Takže podľa mňa sa výber zúžil len na Dreambox.
losos (2977)|27.11.2009 12:00
"Takže podľa mňa sa výber zúžil len na Dreambox 8000. "

Já to říkal hned... ;)

Ale já osobně si počkám na tenhle :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokud mne mezitím nezláká svými schopnostmi Dreambox 8000 HD (např. při poklesu jeho ceny...).
fru (76)|27.11.2009 18:22
Ahoj, nevíte o přijímači HD ( jednoduchém spolehlivém) na který by se dala připojit druhá TV..něco jako modulátor u SD přijímačů. Problém je, když to zapojím na dva receivery přes smyčku, nudu potřebovat druhou kartu, nemluvě o tom, že to bude jako modulátor stejně
Dreamer (459)|27.11.2009 19:30
Takze moznost zabudovania tuneru pri Azbox HD Premium je dost nerealna, vraj ten tuner nemali a asi ani nebudu mat...

Dreambox je urcite naj ale ta cena... Este keby sa objavili DM 500 HD, neviete o nich nic? Nasiel som info o cene, ktora by mala byt 9000 SK, co je pomerne dost.

K sharingu, potrebujem zdielat Skylink a Gital kartu z jedneho prijimaca do dalsich a do PC. Toto splnaju len linuxove prijimace? Jeden by mohol byt drahsi, ale tie ostatne uz nemusia mat HDD ani 2 tunery.

Zacinam zvazovat aj nad dvoma 1-tunerovymi prijimacmi, tu snad bude toho viac na vyber...

Takze opat strucne poziadavky:

...pre hlavny prijimac:
- zdielanie Skylink a Gital karty po LAN (pre ine prijimace a PC sat. karty)
- prehravanie videa/filmov po LAN (z PC na sat. prijimaci, prip. aj HD, H.264)
- 2 citacky alebo sloty pre Skylink a Gital
- HDD alebo moznost pripojit HDD + nahravanie na HDD

...pre dalsie prijimace, to iste okrem:
- staci jedna/ziadna citacka
- nemusi mat HDD

Este nieco, co je treba spravit pre nastavenie zdielania karty (teda kariet), staci skopirovat nejaky program, nastavit, alebo je nutne aktualizovat firmware a tym riskovat vypadok prudu a poskodenie pristroja, k tomu by som potreboval viac info - nakopnut, dik.

Edit: Zistil som ze maloktore prijimace podporuju 1080p - dokonca aj Dreambox 8000 HD ma len 1080i. Prave AZBOX Premium HD podporuje 1080p, ten druhy tuner by sa mohol doplnit neskor alebo by som kupil dalsi prijimac, ale ako je to co zdielanim, ma linux, takze teoreticky by to mohlo ist, ale pytam sa preto ze teoreticky nestaci. :)

Opat doplnujem - ked ma AZBOX "1x čítačka kariet, 2x CI moduly" - ako to bude so zdielanim druhej karty?
AleK1 (26)|27.11.2009 19:52
ještě si počkej od 1.12 by k nám měl doletět Azbox se dvěma tunery
Dreamer (459)|27.11.2009 20:06
[quote=AleK1;251107]ještě si počkej od 1.12 by k nám měl doletět Azbox se dvěma tunery[/quote]
Dik, to je velmi zaujimava sprava, snad "k nam" bude znamenat aj na Slovensko.

Prave si pozeram parametre AZBOX Premium HD a vyzera velmi dobre, ale su to len parametre...

- linux
- HDMI
- 1080p - to nema ani Dreambox
- co je WiFi b/g? Islo by zdielanie aj cez wifi??
- Timeshift - PVRready - Media Player - MP3 - JPEG - HDMI
- Možnosť zabudovať 3,5HDD alebo 2,5HDD (určený pre notebooky) - Osobný videorekordér
- Možnosť zabudovania ďalšieho tunera DVB-S2, DVB-T alebo DVB-C - Webrádio

Okrem toho je verzia Elite, lacnejsia, mozno idealna ako dalsie prijimace, len neviem ci by bolo mozne na nich prehravat video po LAN.

Uz pockam na ten dvojtunerovy, ked nedorazi, zobral by som aj ten Premium, snad potom bude druhy tuner dostupny aj samostatne, vydrzal by som zatial aj bez neho.
AleK1 (26)|27.11.2009 21:37
tak právě prto já objednal tu verzy pro

WiFi - Wireless Fidelity. Tato zkratka se často zaměňuje s výrazem IEEE802.11a/b/g. Jde totiž o označení a logo udělované výrobkům pracujícím podle standardu 802.11a/b/g, které jsou mezi sebou vzájemně propojitelné. Výrobky označené WiFi tedy můžete vcelku bez obav propojovat s jinými výrobky označenými logem WiFi od jiných výrobců – s tím omezením, že výrobky dle standardu 802.11a nelze propojit s výrobky 802.11b/g. To je ale zřídkavý případ, pokud se někde používá málo rozšířené a v Evropě nepovolené 802.11a, pracuje v duálním režimu i s 802.11b nebo g.
Dreamer (459)|27.11.2009 22:43
Hmm.. ale aj ostatne prijimace by museli mat tiez wifi a kupovat drahe prijimace len koli tomu nechcem.
Dreamer (459)|28.11.2009 01:43
Mam dalsiu otazku. Vraj existuje nieco - "krabicka" pomocou ktorej staci mat jeden kabel pre antenu, pre viac prijimacov, su potrebne este specialne "rozdvojky", ale staci aby bol natiahnuty jediny kabel pre vsetky prijimace. Toto by sa mi velmi hodilo, mohol by som vyuzit kabel momentalne pouzivany pre analog. Mate niekto viac info?
VlaDamorava (466)|28.11.2009 08:13
[quote=Dreamer;251160]Mam dalsiu otazku. Vraj existuje nieco - "krabicka" pomocou ktorej staci mat jeden kabel pre antenu, pre viac prijimacov, su potrebne este specialne "rozdvojky", ale staci aby bol natiahnuty jediny kabel pre vsetky prijimace. Toto by sa mi velmi hodilo, mohol by som vyuzit kabel momentalne pouzivany pre analog. Mate niekto viac info?[/quote]

Nesmysl. Každý přijímač, pro svoji správnou funkci, MUSÍ mit svůj samostatný přívod. To jsou základní princípy satelitního příjmu. Při připojení 2 přijímačů na jeden přívod a volby různých polarizací nebudou správně fungovat.
Cituji:
K přepínání polarizace se používá napětí 13/18 V, pro výběr spodního a horního pásma konvertoru (přepínání lokálního oscilátoru) se využívá superponovaného signálu 22 kHz, pro přepínání družic potom řídícího signálu DiSEqC typu 1.0., celkový napájecí proud přesahuje 200 mA.

Zdroj: http://www.satcentrum.com/skola/?action=show&art=10
Dreamer (459)|28.11.2009 12:18
Jasne, aj ja som si to myslel, povedal mi to dobry kamarat, aj ked jemu to tiez len niekto povedal, viem ale kde to udajne predavaju tak sa pojdem spytat, dufam ze sa na mna nebudu pozerat ako na blazna. :)

A co moj prijimac, ten AZBOX sa mi velmi pozdava, potreboval by som potvrdit to zdielanie a isiel by som do neho, teda este by som chvilu pockal ci sa ukaze ten 2-tunerovy a ked nie tak do Premium.
AleK1 (26)|28.11.2009 18:44
jestli poškáš tak já ho budu mít tak v úterý doma
Dreamer (459)|28.11.2009 22:38
Ano pockam, ako sa presne vola a odkial ho budes mat?
AleK1 (26)|28.11.2009 22:47
od kud ti teď přesně neřeknu jelikož mě ho objednal kuk z firmy za nějakých 7500,- českých

a je to typ
AZBox HD Premium
tady je nějakej přehled
http://www.satmax.cz/satelitni-prijimace-hdtv/29-azbox-hd-premium-hdd-320gb-pipeline-hd.html
Dreamer (459)|30.11.2009 02:04
Dik, poslal som ti sukromnu spravu a mam este par otazok...

Si si isty ze ma 2 tunery? Nikde v tom odkaze som to nenasiel. Vlastne keby sa dal cez net objednat tuner, to by aj stacilo, len ci by som nestratil zaruku po montazi.

"Podporovaný typ harddisku : SATA 3,5 do 1TB" - to plati len pre interny, alebo aj externy, prip. LAN - a je vobec mozne k nemu pripojit LAN HDD, aj vacsi ako 1TB? Chcel by som kupit nejaky vacsi HDD, ktory by som pripojil k routru aby k nemu mali pristup vsetky PC v sieti a vsetky prijimace. Este 1 otazka, je mozne nahravat na LAN HDD, pri. aj HD?

Viem ze mozno mi teraz nebudes vediet odpovedat, ale mozno ked sa k nemu dostanes, potom mi prosim daj vediet ako je to hlavne s najdolezitejsimi vecami - zdielanie Skylink a Gital, prehravanie videa po LAN, emu a tiez ci je mozne 2. tuner pouzit len na nahravanie alebo aj ako druhy vystup.

Dalsia otazka, skor vseobecna - je mozne este tieto HD prijimace naladit v UHF pasme? Vidim na screenshote antenny vstup a vystup takze snad ano, pytam sa preto lebo LCD TV s PIP a PAP ktore som si vybral ma moznost pouzit PIP/PAP asi len so vstupom (HDMI) a analogovym tunerom (mozno aj digitalnym, to nemam overene). Samozrejme bude tam horsia kvalita obrazu, s tym pocitam.
AleK1 (26)|30.11.2009 08:19
já budu mít ten jednotunerovej ... SZ

LAN tedy diskové poe můžeš mít jakkoliv velké jen je potřeba si vytvořit nebo postavit samostatný pc kde budeš mít HD pole a připojit ho na síť a pak nasdíet to jde a nahrávat na lanhd jde

ten 1T hd je myšleno jen zabudovat do vnitř přístroje přez usb to bude podle mě jedno jak bude veký

zdielanie Skylink a Gital, prehravanie videa po LAN - jde

s tím PIP a PAP nevím nemám možnost testnout
Dreamer (459)|30.11.2009 16:50
[quote=AleK1;251511]LAN tedy diskové poe můžeš mít jakkoliv velké jen je potřeba si vytvořit nebo postavit samostatný pc kde budeš mít HD pole a připojit ho na síť a pak nasdíet to jde a nahrávat na lanhd jde[/quote]
Ja premyslam nad externym boxom pre HDD s LAN, je to samostatne zariadenie ktore sa pripaja k routru, potom je mozne pristupovat k tomu HDD z akehokolvek PC v sieti, nemusi byt zapnuty ziadny iny pocitac. Teraz mam eSATA disk ale ked nie je zapnuty PC ku ktoremu je pripojeny tak sa k nemu ine PC nedostanu. Neviem ako je riesene zdielanie pri tom LAN HDD boxe a hlavne ci si s nim poradi ten prijimac.

Dalsie riesenie je pripojit k prijimacu HDD, ale potom by musel byt prijimac asi zapnuty nonstop - co by teoreticky nebolo nemozne, ale predsa LAN HDD je pohodlnejsia alternativa, ak by s tym prijimac nemal problem.

[quote=AleK1;251511]zdielanie Skylink a Gital, prehravanie videa po LAN - jde[/quote]
Super, toto som potreboval potvrdit, dik!

[quote=AleK1;251511]s tím PIP a PAP nevím nemám možnost testnout[/quote]
Ja myslim ze rozdielny signal v antennom vystupe a HDMI asi nebude. Inak PIP nepotrebujes mat aby si to vyskusal, stacilo by zapojit HDMI a antenny vystup do TV a tam len prepinat ci je na oboch rovnaky program, ale na to by si potreboval 2-tunerovy prijimac, takze to nepojde.
Dreamer (459)|1.12.2009 00:06
Prave som nasiel "DVB-S2 tuner pro Dreambox 800 HD PVR a 8000 HD PVR" - to znamena ze k 800 HD je mozne pripojit dalsi tuner?!

Potom by som zvazoval medzi AZBOX a DM 800 HD (aj ked ten nema 1080p), ale ako dalsie prijimace by Dreambox-y boli prilis drahe, neviete kedy bude dostupny DM 500 HD a za aku cenu?
peco (772)|1.12.2009 07:36
DM 500 HD by mal byt za cca 300€, ale kedy, tak to sa da zistit len u vestkyne :)

Neviem si predsatvit kam by si v DM 800HD ten druhy tuner strcil. To DM 8000-ka tam na to miesto ma.
espat (49)|1.12.2009 08:29
[quote=Dreamer;251776]Prave som nasiel "DVB-S2 tuner pro Dreambox 800 HD PVR a 8000 HD PVR" - to znamena ze k 800 HD je mozne pripojit dalsi tuner?!
[/quote]

Nie, to znamená, že v Dreamboxoch napr. rady 800 sa dá modulárne meniť typ tunera. Môžeš si tam pychnúť satelitný tuner, káblový, alebo DVB-T. Ale len jeden z nich súčasne. To preto je súčasťou každého Dreamboxu v originálnom balení aj jedna náhradná zadná stena z plechu, lebo tunery C a T majú inakšie riešený vývod (iné vzájomné vzdialenosti anténnych vstupov/výstupov)....
Pytkin (7947)|1.12.2009 11:47
DM500HD bude bez harddisku ? jaky to ma zmysel .. rozhodne sa oplati DM800 za 425 radsej .. hardisk je nutnost ..
-Vl- (366)|1.12.2009 12:42
[quote=Pytkin;251853]DM500HD bude bez harddisku ? jaky to ma zmysel .. rozhodne sa oplati DM800 za 425 radsej .. hardisk je nutnost ..[/quote]

Bude mít e-sata. A pokud to e-sata půjde přímo z desky na zadní panel a né přes kabelovou redukci sata - e-sata jak to má DM800 tak to připojení externích HDD bude rozhodně spolehlivější.
aragorn (96)|1.12.2009 23:20
[quote=jarino1978;250985]z toho zoznamu si škrtni :
Humax iCord
[/quote]

preco skrtnut Humax?
Pytkin (7947)|1.12.2009 23:43
[quote=-Vl-;251874]Bude mít e-sata. A pokud to e-sata půjde přímo z desky na zadní panel a né přes kabelovou redukci sata - e-sata jak to má DM800 tak to připojení externích HDD bude rozhodně spolehlivější.[/quote]

interny HD v DM800 je nespolahlivy ? ja mam doma 7020 a lieta to .. v zivote som s tym nemal problem ..
-Vl- (366)|1.12.2009 23:47
[quote=Pytkin;252000]interny HD v DM800 je nespolahlivy ? ja mam doma 7020 a lieta to .. v zivote som s tym nemal problem ..[/quote]

Nepsal jsem interní ale externí.
Pytkin (7947)|2.12.2009 00:21
VL ": ahsoo .. kto by preboha pripajal na DM800 externy disk , ked ho moze dat dnu ! interny disk je MUST HAVE .. Rozhodne by som teda odporucil DM800 oproti DM500 HD ..
-Vl- (366)|2.12.2009 00:27
[quote=Pytkin;252002]VL ": ahsoo .. kto by preboha pripajal na DM800 externy disk , ked ho moze dat dnu ! interny disk je MUST HAVE .. Rozhodne by som teda odporucil DM800 oproti DM500 HD ..[/quote]

Třeba ten kdo tam chce mít vyšší kapacitu než co nabízí 2,5" HDD
Dreamer (459)|2.12.2009 00:51
HDD je nutnost pre hlavny prijimac, ale ked ma sluzit len ako tuner na TV do spalne napr., tak to nie je nutne, navyse ak sa bude dat nahravat na LAN HDD...

Inak dik za info o tom tuneri, aj ked ma to nepotesilo, ale velmi som s tym ani nepocital. Tymto som opat blizsie k AZBOX-u, neviete nikto o tom 2-tunerovom modeli plus ktory sa mal udajne zacat predavat 1.12.?
Dreamer (459)|2.12.2009 01:10
Prave som nasiel jeden prijimac ktory by mal podla parametrov zvladat vsetko co potrebujem, nie som si isty len s 1080p, ale to by nebol problem...

Octagon SF 1018 HD Alliance Twin Linux

Co vy na to, poznate aspon SD prijimace tej znacky?
peco (772)|2.12.2009 07:37
1080p potrebujes na prehravanie HD filmov ? Lebo SAT nevysiela 1080p
jarino1978 (8045)|2.12.2009 08:48
[quote=aragorn;251996]preco skrtnut Humax?[/quote]

- lebo je to taký čerep, že Humax za zaň hanbí doteraz.Žiadna podpora, všetko skôr nejde, ako ide. Kde sú časy 5400/5500 ???

[quote=Dreamer;252009]Prave som nasiel jeden prijimac ktory by mal podla parametrov zvladat vsetko co potrebujem, nie som si isty len s 1080p, ale to by nebol problem...

Octagon SF 1018 HD Alliance Twin Linux

Co vy na to, poznate aspon SD prijimace tej znacky?[/quote]

- ten receiver je OK... Popozeraj si hlavne podporu na nete, je to zaujímavé...
espat (49)|2.12.2009 13:18
[quote=-Vl-;252003]Třeba ten kdo tam chce mít vyšší kapacitu než co nabízí 2,5" HDD[/quote]

...alebo kto už má externý USB HDD, alebo kto má obavy z nadmerného prehrievania vnútrajšku prijímača, alebo kto nechce čakať desiatky minút na prenos pár GB-ových filmov cez sieť z PC na interný HDD (pripojí USB HDD priamo na PC, prekopíruje film rýchlosťou 30-40 MB/s namiesto 4-5 MB/s cez sieť)...
Dreamer (459)|3.12.2009 14:20
[quote=peco;252016]1080p potrebujes na prehravanie HD filmov ? Lebo SAT nevysiela 1080p[/quote]
Ano, vlastne neviem ci by slo prehravat aj priamo z po LAN z PC 1080p. Takze ked prijimac nepodporuje 1080p tak to nepojde?

[quote=jarino1978;252022]- ten receiver je OK... Popozeraj si hlavne podporu na nete, je to zaujímavé...[/quote]
To OK znamena ze splna moje poziadavky, teda aspon hlavne, 1080p asi nema... To zaujimave je v pozitivnom zmysle slova?

Takze pouzitelny 2-tunerovy 1080p asi neexistuje - a co ten AZBox, bude niekedy 2-tunerova verzia, nikto nevie nic nove?

Edit: Este ma zaujima, ak prijimac nebude podporovat 1080p a budem prehravat 1080p video z HDD, nebude sa prevadzat 2x - najskor na 1080i a potom v TV na 1080p - a nebude to mat za nasledok zhorsenu kvalitu, nejake neziadane defrmacie/chyby v obraze?
jarino1978 (8045)|3.12.2009 18:58
[quote=Dreamer;252312]Ano, vlastne neviem ci by slo prehravat aj priamo z po LAN z PC 1080p. Takze ked prijimac nepodporuje 1080p tak to nepojde?[/quote]

- prečo by to nemalo ísť. Pokiaľ receiver podpruje príslušné kodeky, pôjde to, akurát v 1080i

[quote=Dreamer;252312]
Takze pouzitelny 2-tunerovy 1080p asi neexistuje - a co ten AZBox, bude niekedy 2-tunerova verzia, nikto nevie nic nove?[/quote]

- dám ti jednu osobnú radu ! Zo žiadnym STB nebudeš nikdy spokojný, čo sa týka prehrávania multimédií, hlavne MKV !!!
- nerieš s prepáčením takéto chujoviny ! V prvom rade je STB satelitný prijímač, nebude to nikdy žiadny multimediálne centrum. To sú všetko len hlúposti a reklamné drísty od výrobcov. Jednoducho tieto STB nie sú na bezproblémový chod v prehrávaní multimédií pripravené.
- ďaľšia vec: podpora zo strany FW je pre oblasť multimédií len minimálna, okrajová. Hlavný ťah je DVB-S/S2 a nie švindle na MKV.
- opakujem ti ešte raz. pokiaľ tvoje smerovanie pôjde tam, kde ide doposiaľ, budeš hlboko sklamaný.
- no nech sa ti prihlási jediný užívateľ AZbox HD Elite alebo Dreamboxu HD800, komu ide podpora multomédií naplno.....
- na satelitný príjem si zakúp kvalitný STB, ktorý bude mať dobrú podporu, bude stabilný. Nie nejaké pseudo multimediálne centrum v štýle Picassa, Youtube, sekajúcich MKV a pod.
- na prehrávanie multimédií si kúp samostatný mediaplayer, NMT, PS3 a pod.
losos (2977)|3.12.2009 19:02
Moje řeč, plně souhlasím s Jarino, napsal jsi to hezky, jasně, přesně a zcela pravdivě...
Dreamer (459)|3.12.2009 23:30
jarino1978 - dik za upresnenie, ja sa v linuxovych prijimacoch velmi nevyznam, co sa tyka multimedii, stacilo by keby dokazal prehrat bezne SD AVI (DivX, Xvid), toto nie je priorita...

...Pokusim sa este raz napisat poziadavky, trochu inak, ak nebude 2-tunerovy, mozno by som bral aj 1-tunerovy, ale najskor by som chcel potvrdit alebo vylucit ze existuje 2-tunerovy s mojimi poziadavkami:

- 2 tunery s moznostou sledovat jeden a nahravat druhy kodovany program (cez Skylink, Gital)
- 2 citacky/sloty na 2 karty (Skylink, Gital)
- zdielanie SL/CL kariet po LAN, aj na PC
- emu
- 1080p

Ak taky nebude tak bez 1080p, prip. len 1-tunerovy.

Este raz prijimace ktore som nasiel, napisem aj poznamky...

AZBox HD Premium
- ma 1080p, ale 2. tuner je problemovy, asi nepouzitelny

AZBox HD Premium + ??
- vraj existuje, ale neviem kde sa da kupit, ma vsetko 1080p, 2 tunery...

Octagon SF 1018 HD Alliance Twin Linux
- ma 2 tunery, PIP, nie som si isty ci pojde sledovat a nahravat 2 kod. programy, ais nema 1080p

Dreambox 800 HD
- je to Dreambox, ale ma len 1 tuner, nema 1080p

Dreambox 8000 HD
- ma 2 tunery a asi vsetko ostatn okrem 1080p, ale je prilis drahy

Z tychto mi vychadza najlepsie Octagon, len potrebujem overit tie 2 tunery a podporu - zdielanie kariet po sieti, emu... Nepoznate niekto tuto znacku, alebo poznate este iny prijimac??
espat (49)|4.12.2009 09:18
[quote=Dreamer;252453]jarino1978 - dik za upresnenie, ja sa v linuxovych prijimacoch velmi nevyznam, co sa tyka multimedii, stacilo by keby dokazal prehrat bezne SD AVI (DivX, Xvid), toto nie je priorita...

...Pokusim sa este raz napisat poziadavky, trochu inak, ak nebude 2-tunerovy, mozno by som bral aj 1-tunerovy, ale najskor by som chcel potvrdit alebo vylucit ze existuje 2-tunerovy s mojimi poziadavkami:

- 2 tunery s moznostou sledovat jeden a nahravat druhy kodovany program (cez Skylink, Gital)
- 2 citacky/sloty na 2 karty (Skylink, Gital)
- zdielanie SL/CL kariet po LAN, aj na PC
- emu
- 1080p

.
.
.

Z tychto mi vychadza najlepsie Octagon, len potrebujem overit tie 2 tunery a podporu - zdielanie kariet po sieti, emu... Nepoznate niekto tuto znacku, alebo poznate este iny prijimac??[/quote]

Zopár postrehov:

Držíš sa 1080p ale zároveň ti stačí, aby to dokázalo prehrať bežné SD AVI (popritom satellite broadcast je max 1080i).... ja by som v tvojom prípade požiadavku 1080p úplne vynechal.

Ako vidím, veľa do toho vrážať nechceš (Octagony, AZboxy, atď). Avšak 2 tunerové receivery s dvomi čítačkami niečo stoja....


Ja ti navrhnem jednu alternatívu, a podľa mňa by si s ňou mohol byť spokojný:

kúp si 2 ks Dreambox 800..... klon.

Mohol by si to mať spolu za cca. 340 € (vychádzajúc z mojich nákladov na 1 ks klon).

Vedomosťami ten DM800 bude niekde inde, ako Octagony, Optiboxy, Azboxy, atď.... a kvality sa báť nemusíš (s najväčšou pravdepodobnosťou ten klon bude vyrábaný presne na tom výrobnom páse, kde aj originál). Mne už funguje pomali 2 mesiace, a to v kuse (používam ho totiž aj na torrent) bez jediného zaváhania (pripojený jeden USB kľúč, ďalej jeden externý USB HDD, ďalej namapované dva PC...

DivX, DVD (aj vo formáte ISO) bude fungovať v pohode, prípadne si môžeš prehrať MKV súbory (s určitou limitáciou - ale aj tá sa dá riešiť, ak si zbehlý v týchto veciach. DTS zvuk však neprehráš...)

A skutočnosť, že budeš mať 2 fyzicky na sebe nezávislé prístroje, ti poskytne neporovnateľne viac výhod, ako jeden prístroj s dvomi tunermi. A ešte raz zdôrazňujem výdavky na zaobstaranie. A nakoľko si mal požiadavku na možnosť použitia dvoch kariet, máš vyriešené aj toto, i napriek tomu, že DM800 má len jednu čítačku.... (1x2=2x1).
duzu (43)|4.12.2009 11:45
min 2 primace dvojtunerove s 2 citackami umoznuju nezavisle nahravat s jednej karty odkodovane vantage800S a PVR200... je tu stale reklama