Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ake HD prijimace kupit + niekolko otazok

Dreamer (459)|4.12.2009 14:07
espat - dik za tip, ale do klonov by som nechcel ist, ty si mal stastie ale neviem...

duzu - o Vantage som uvazoval, je to asi 8000 S ale nema linux a neviem ci by slo zdielat aj na PC - Skystar 2, neskor HD kartu, to je priorita, kde sa to dozviem? A PVR200 je aka znacka, som teraz mimo.

Snazim sa zistit viac na roznych forach, aj v obchodoch ale nikde mi nevedia povedat ktore prijimace splnaju moje zakladne poziadavky. To 1080p by som vypustil, ak nebude ten AZBox 2-tunerovy, ale chcel by som radsej 2-tunerovy, ten Octagon ma aj PIP a to pri dvoch nezavislych nedosiahnem.

Okrem toho chcem v buducnosti dokupit prijimace do dalsich izieb, poziadavky na tie su hlavne nizka cena, DVB-S2, zdielanie, prip. prehravanie multimedii po LAN. Ziadny HDD, 2 tunery a pod. netreba.
Pytkin (7947)|4.12.2009 14:36
espat : kto vyraba/predava klony DM800 ? za 170 EUR ? to je pekna cena ..
Dreamer (459)|4.12.2009 19:55
Tak mam noveho favorita:

HD-Box FS-9200 PVR Twin

Je takmer zhodny s Octagon SF 1018, lebo o 4000 KC lacnejsi. Nasiel som aj 2 recenzie a vyzera super. Ak s nim mate skusenosti, napiste prosim, hlavne moje poziadavky - zdielanie kariet CL/SL po LAN pre ine prijimace a PC (Skystar 2).

Dakujem.

Edit: Dalsia otazka - je mozne sledovat madarske programy RTL Klub, TV2 (nie MTV2) cez emu (Digi?) alebo legalne cez kartu bez mesacnych poplatkov ako Skylink?
jarino1978 (8045)|4.12.2009 22:11
[quote=Dreamer;252608]
Edit: Dalsia otazka - je mozne sledovat madarske programy RTL Klub, TV2 (nie MTV2) cez emu (Digi?) alebo legalne cez kartu bez mesacnych poplatkov ako Skylink?[/quote]

- pokiaľ tieto programy sú v digi tv, tak cez EMU áno... aspoň zatiaľ. výmena kariet v rumunsku a maďarsku už finišuje...
- ten receiver by mohol byť, ale má problémy s prehrievaním.
Dreamer (459)|5.12.2009 01:08
Aha - a co obdoba Skylink, nic take nie je?

K prehrievaniu - pocul som ze aj Dreambox 800 HD sa prehrieva, ako je to zle? V tej recenzii, teda jednej som nasiel zmienku o prehrievani, ale nic konkretnejsie tam nie je.

Co ine parametre a moje poziadavky?
Dreamer (459)|5.12.2009 13:42
Uz som takmer rozhodnuty, len potrebujem potvrdit aspon najdolezitejsiu vec:

- zdielanie SL/CL kariet po LAN, aj na PC - Skystar 2

Zvlada toto HD-Box FS-9200 PVR Twin?

Dakujem.
Dreamer (459)|6.12.2009 14:22
Este podotazka, pojde zdielanie karty aj ked bude prijimac vypnuty - v pohotovostnom stave?
-Vl- (366)|6.12.2009 16:03
[quote=Dreamer;252864]Este podotazka, pojde zdielanie karty aj ked bude prijimac vypnuty - v pohotovostnom stave?[/quote]

Dreamboxy to dokážou.
Dreamer (459)|6.12.2009 22:30
To som si myslel, mam potvrdeny aj AZBox, ale co HD Box?
Dreamer (459)|7.12.2009 14:59
Uz mi potvrdili ze to ide, este posledna otazka...

Zdielat pojde aj na viac prijimacov sucasne, ano? Napr. 3 prijimace + 1 pc sat. karta. Myslim ze by to malo ist, ale vsetko potrebujem potvrdit. Ten prijimac podporuje newcamd.

Dakujem.
-Vl- (366)|7.12.2009 15:38
[quote=Dreamer;253194]Uz mi potvrdili ze to ide, este posledna otazka...

Zdielat pojde aj na viac prijimacov sucasne, ano? Napr. 3 prijimace + 1 pc sat. karta. Myslim ze by to malo ist, ale vsetko potrebujem potvrdit. Ten prijimac podporuje newcamd.

Dakujem.[/quote]

Uvedené počty ke sdílení jsou v pohodě. Ale Newcamd je pouze klient. Jako server se k němu většinou používá NewCs
miro333 (716)|7.12.2009 17:53
Dreamer, a tu:
http://forum.satdigitalne.cz/
si sa už zaregistroval? Venujú sa všetkým tým AZ a HD Boxom...
espat (49)|8.12.2009 15:18
[quote=Dreamer;252864]Este podotazka, pojde zdielanie karty aj ked bude prijimac vypnuty - v pohotovostnom stave?[/quote]

Toho času, keď dorazil digiTV na Slovensko, som zmeral spotrebu prvých Humaxov. Počas prevádzky bola spotreba 12-13W/h, v režime "standby" 11-12 W/h (podľa mňa to bola štatistická odchýlka a nepresnosť prístroja....
Dreamer (459)|8.12.2009 17:17
IDVh1E3y - Ano, tam som uz ziskal viac info a prijimac som dnes objednal, dokonca uz zajtra by mi mal prist.

espat - toto je uz vyriesene, prijimac v rezime stand by dokaze zdielat, mam to uz potvrdene 2x, ten 1W je uplne vypnutie kedy nesvieti ani displej.

Tymto este raz dakujem vsetkym za pomoc!
losos (2977)|8.12.2009 18:55
[quote=Dreamer;253387]IDVh1E3y - Ano, tam som uz ziskal viac info a prijimac som dnes objednal, dokonca uz zajtra by mi mal prist.

espat - toto je uz vyriesene, prijimac v rezime stand by dokaze zdielat, mam to uz potvrdene 2x, ten 1W je uplne vypnutie kedy nesvieti ani displej.

Tymto este raz dakujem vsetkym za pomoc![/quote]

Prima, tak nás už nenapínej, a prosím, konečně už prozraď, co jsi si to vlastně vybral...
espat (49)|10.12.2009 13:49
[quote=Dreamer;253387]IDVh1E3y - Ano, tam som uz ziskal viac info a prijimac som dnes objednal, dokonca uz zajtra by mi mal prist.

espat - toto je uz vyriesene, prijimac v rezime stand by dokaze zdielat, mam to uz potvrdene 2x, ten 1W je uplne vypnutie kedy nesvieti ani displej.

Tymto este raz dakujem vsetkym za pomoc![/quote]

Ja som len chcel naznačiť, že pravdepodobne je absolútne zbytočné vypínať satelitný receiver do standby režimu, nakoľko spotreba je asi rovnaká.... keď však je človek environmentálne založený, alebo citlivý na náklady za elektrinu, tak zostáva jedine odpojiť prijímač zo zásuvky (v takomto prípade však treba rátať s pomerne dlhou dobou nábehu linuxových prístrojov po opätovnom zapnutí).
Dreamer (459)|10.12.2009 17:42
espat - aha, jasne, uz som to pochopil, ale tak zle to az nebude, snad, ale aj ked ano, tak co uz, cez den pojde telka pri prijimaci asi tak ci tak nonstop a na noc sa teoreticky moze nastavit nejaky casovy spinac, tak ze sa bude vypinat a rano zapinat automaticky.

losos - pisal som to o niekolko prispevkov vyssie:

HD-Box FS-9200 PVR Twin - ma 2 tunery, 2 citacky, zatial ide len jedna, ale skusobne uz vraj ide aj druha, zatial ju ani nepotrebujem, dalej ma PIP, HDMI, len 1080i ale to je asi jedine minus, aj ked to nema ani Dreambox 8000 HD a ten stoji o skoro 20 000 SK viac.

Inak mi uz prisiel, len este sa bude musiet vyriesit parabola, to bude mensi problem, ale hadam sa to do vianoc spravi... Ked budem mat cas otestujem aspon FTA na parabole ktoru mam pre PC kartu, Skystar 2. Skylink zatial nemam a ani nechcem zapajat kym nebude prijimac na svojom mieste, aby som mal HD a multi balik co najdlhsie pouzitelny.

BTW Ako dlho sa registruje Skylink karta, nejak som nemal cas to zistovat, len aby som ju sprevadzkoval do vianoc...
Dreamer (459)|11.12.2009 00:31
Nechcem zakladat novu temu, mam problem...

Parabolu este nemam vyriesenu, takze ten prijimac, HD-BOX FS-9200PVR, som zatial skusobne zapojil na inu parabolu, ktoru pouzivam pre PC kartu Skystar 2. Tam mam signal aj obraz, takze mam istotu ze je natocena na 23E.

Na HD Box-e nie je obraz, vyskusal som manualne vyhladavanie, overil frekvenciu a tam je uroven 90%, ale kvalita 0%. Skusal som niekolko FTA kanalov, napr. TA3, CT24, je tam vzdy hlaska "Ziadny signal". Tiez som skusal druhy tuner, samozrejme kabel som zapojil do druheho vstupu. Kde moze byt chyba?

Loader verzia - L 1.19
Hardware verzia - FS 9200 1.0
Aplikacia verzia (firmware) - v1.07.69
API verzia - API 14.7c
Data verzia - FDU v1.3
Datum vyroby - FS 90xEU Nov 3 2009.

Dakujem.
losos (2977)|11.12.2009 01:05
Možností je více, např. zapnout napájení LNB, správné nastavení LNB (frekvence, DiSEqCy atd...) - vše nejprve u jednoho tuneru a potom i u druhého a pod. Nemám tento přijímač, proto podrobný návod nemohu poskytnout, snad někdo jiný na jiném fóru...
Dreamer (459)|11.12.2009 01:39
Dik za nakopnutie, nebol nastaveny spravny typ LNB, prepol som na univerzalny a uz to ide. :)
David Lister (405)|14.12.2009 12:48
Ač jsem četl tento lososův příspěvek:
[quote=losos;250441]Každý den, někdy i vícekrát denně, se objevují na různých fórech otázky typu : "Poraďte, jaký satelitní přijímač koupit ?"
..........[/quote]
tak si dovolím se vás zeptat na odpovídající HD přijímač. Jsem totiž totální laik, jen vím přesně co chci, ale nevím zda to bude i reálně splnitelné.

Hledám dvojtunerový HD přístroj s vnitřním HDD, který by splňoval moji základní podmínku:

1. Možnost nahrávání 2 pořadů při instalaci pouze jedné karty Skylink.
Nechci totiž platit 2x poplatky, další kartu bych klidně koupil, ale bez rozšířeného placeného balíčku to stejně nemá smysl. EMU a nelegální přijímání signálu jde mimo mě.
Zda ten můj požadavek přístroj splní pomocí nahrávání zakódovaného signálu bez nutnosti využívání karty, nebo to zvládne pomocí sdílení karty do obou tunerů, je mi celkem fuk, důležitý je výsledek (sdílení by asi bylo lepší, ale nevím, zda sdílení chápu správně - moje představa: stačí jedna karta a pomocí ní dokáží oba tunery naráz dekódovat)

2. Interní HDD kolem 1TB - buď od výrobce, nebo vyberu něco sám. Podmínkou je ale pomalu běžící disk, 7200 nesnáším - hluk. Vlastně nejlepší by byl 2.5 palcový NTB disk. Důležitá pro mě je i ideální spolupráce přehrávač - HDD: uspávání při nečinsoti disku a samozřejmě úplně vypnutí při režimu standby.

3. Nepřehřívající se tichý stroj. Ideálně možnost instalace 120mm pomalého větráčku pod perforovanou horní stěnu přístroje, nebo úplně pasivní přístroj - asi není šance.

4: Důležité - nízká spotřeba ve Standby. Cokoliv kolem 10W je nepřijatelné, 5w skousnu, ale nebudu nadšený, raději spotřeba pod 3W, ideálně spotřeba hluboko pod 3W - pro někoho blbost, ale když si spočítám, že 10W za celý rok hodí cca 500Kč, tak se mi to nelíbí.

5. Uživatelsky nenáročný, základní nastavení satelitu zvládnu, ale Linux mi nic neříká.

6. Kdyby přístroj uměl přehrávat HD mkv video včetně DTS a interních titulků, tak fajn, ale tohle beru jen jako nadstavbu. Nijak na tom nebazíruji a není to záležitost, kvůli které bych někoho vyřadil

No a asi to nejdůležitější - cena maximálně kolem 15 tisíc včetně HDD a případně všech potřebných dekódovacích modulů.
losos (2977)|15.12.2009 02:11
Zkusím odpovědět : již tím prvním požadavkem (2 tunery + vnitřní harddisk) jsi omezil výběr přístrojů prakticky na minimum... (např. TF 7710 HDPVR, TechniSat DigiCorder HD S2X, Ferguson Ariva TT HD, Vantage HD 8000S, Dreambox HD 8000) a teď ani nevím, jestli jsem na některý zapomněl, nebo jich víc ani není - já další neznám, ale možná existují. Výběr je tedy poměrně jednoduchý.

ad 1. - k nahrávání i dvou programů současně stačí každému přijímači 1 karta (dvě stejné ničemu nepomohou, jediná vyjímka o které vím, je u Technisat DigiCorder HD S2X Plus, který vyžaduje dvě karty), u různých přijímačů je ale výsledek nahrávky různý. Např. u TF se VŽDY nahraje na harddisk odkódovaně maximálně JEN jeden program (někdy ani to ne) a další se nahraje zakódovaně. I když to nějak moc nevadí, lepší možnost je např. u Vantage HD, kde se nahrají oba programy odkódovaně, také to umí Ferguson Ariva TT HD a částečně i Technisat DigiCorder HD S2X Plus..., jak je to u dalších přístrojů, zcela přesně momentálně nevím, až si to ověřím, doplním to sem. Dá se to zjistit např. z uveřejněných recenzí...

ad 2. - Buď si koupíš přijímač bez harddisku (např. Vantage HD) a dáš si do něj co chceš, nebo si koupíš přijímač již i s harddiskem a ventilátorem rovnou od prodejce (což doporučuji !) a můžeš se s ním např. domluvit předem, co požaduješ (třeba u TV digitálně.cz, ale jistě ti vyhoví i jinde). Rozhodnutí je na tobě.

ad 3. - Kamarád má Vantage HD 8000S se zabudovaným harddiskem 320 GB již přes rok, nemá ventilátor a tvrdí. že teplota vyhoví... Já bych ale doporučil nechat si do Vantage zabudovat ventilátor již od prodejce, např. u toho výše uvedeného to dělají dobře, je tichý...

ad 4. - Tak v tom případě možná vyhoví Dreambox (nejsem si jistý), ale ostatní určitě ne.

ad 5. - Dreambox má linux, takže tím už jsi vyloučil všechny - jestli se nepletu... ;)

ad 6. - O tom prakticky nic nevím...
David Lister (405)|15.12.2009 09:32
[quote=losos;254330]
ad 1. - k nahrávání i dvou programů současně stačí každému přijímači 1 karta (dvě stejné ničemu nepomohou), u různých přijímačů je ale výsledek nahrávky různý. Např. u TF se VŽDY nahraje na harddisk odkódovaně maximálně JEN jeden program (někdy ani to ne) a další se nahraje zakódovaně. I když to nějak moc nevadí, lepší možnost je např. u Vantage HD, kde se nahrají oba programy odkódovaně...jak je to u dalších přístrojů, zcela přesně momentálně nevím, až si to ověřím, doplním to sem. Dá se to zjistit např. z uveřejněných recenzí...

ad 5. - Dreambox má linux, takže tím už jsi vyloučil všechny - jestli se nepletu... ;)[/quote]

ad 1. Díky moc, recenze pročítám, ale nikde nebylo přesně vysvětleno, jak je to s tím nahráváním a počtem karet. Díky tobě jsem zase o něco chytřejší.
Jen bych k tomu měl ještě poddotaz - je ta možnost přístupu ke kartě oběma tunery obecným standardem, nebo může být i situace, kdy je karta přiřazena jednomu určitému tuneru a druhý k ní nemá přístup. Jde mi primárně o řešení s jednou kartou a dvěma tunery - abych se dalo volně dívat na jakýkoliv kanál a alespoň jeden další nahrávat ať již zakódovaně nebo již odkódovaně.

EDIT: pokud někdo tápe stejně jako já, tak tady je vcelku hezky popsaný jeden příklad, jak to může fungovat:
http://www.mascom.cz/sat/_MC2300/Nahravani_programu_na%20_interni_HDD.htm
Zajímavé jsou hlavně dvě věci, které si člověk většinou hned neuvědomí:
Uložená kódovaná nahrávka se po čase může stát nereprodukovatelnou, protože na kartě se můžou změnit klíče a vše co se nahrávalo před změnou nepůjde přehrát.
Druhá věc, která ale asi bude jen specifikou daného přístroje - dekódovaní jen v reálném čase - tedy video se musí celé přehrát v reálném čase a zároveň znovu zachytávat na disk, aby se odkódovalo. Myslím že tohle ale budou mít jiný výrobci vyřešeno lépe - odkódování nahrávky prostým překopírováním v přítomnosti dekódovací karty - tedy aspoň doufám??

A ještě jednu zajímavou věc jsem někde vyčetl - zakódované nahrávky nelze přetáčet - je to pravidlo nebo spíše výjimka?

ad 5. Sice má Linux, ale to by ho přece nemělo omezovat v použití pro běžného uživatele - pokud mají tedy odladěné ovládání. Linux je přece základ na který nasedá jednoduchá grafická nadstavba, které to celé ovládá (jako v HTPC různé grafické rozhrání spojení s dálkovým ovládačem)??
Přece nikdo nebude ovládat stolní přehrávač přes příkazovou řádku :-)
Nechci nic vyřazovat, jen protože to je Linux, když je to ve výsledku jedno - ač je základ linux nebo jednoduchý FW, tak pořád komunikuji přes jednoduché menu - nebo snad ne ??
cucpo (7)|15.12.2009 10:03
Rad by som pridal otazocku k tejto diskuzii je mozne ulozit zaznam zo sat prijimaca niekde do diskoveho pola / to asi urcite ide/ a prehrat ho potom niekde inde ako v sat prijimaci ktory ho ulozil na to pole. Cize v akych formatoch ten satelit uklada nahravany zaznam ??? Chcel by som ulozeny zaznam prehrat na inom TV ktory mam v sieti pripoejny cez multimedialny prehravac ???
David Lister (405)|15.12.2009 20:16
Tak odpovím si sám:

Když jsem prošel nabídku, tak toho opravdu není tak moc. Co mě zaujalo - AZBox HD Premium, Dreambox, Vantage HD8000, Topfield 7710, Technisat Digikoder HD S2 (nějak nedokážu pořádně dohledat rozdíl mezi verzemi S2, S2X a S2X plus), MASCOM MC2300CR /MASCOM MC5301CR (zajímavá cena a mám dobré zkušenosti s Mascomem - nekamenujte mě :-D )

Pro doplněni: Maximum S-91000 CI HD PVR - nějak jsem ho z různých důvodů vyřadil předem. Vyřadil jsem také Humax, na kterého jsem slyšel špatné ohlasy. Ferguson raději také ne.

Ještě musím pročíst zkušenosti s Topfield SRP-2100 PVR LAN HDD, sice dražší, ale vypadá dobře. (EDIT - tak ne, nesdílí kartu, standby8W)

Vezmu to podle mojich preferencí a ono to opravdu nakonec bude jednoduché.

1. Nahrávání - aby to fungovalo z mého pohledu ideálně, tak přístroj musí umět kartu sdílet. Protože pokud sdílet nebude, tak můžou vznikat ty problémy s přehráváním kódovaného videa z HDD.
Abych ještě upřesnil to přetáčení - to podle všeho opravdu nefunguje, dekódování bude primárně určeno pro provoz v realtime režimu a pro přetáčení bude pravděpodobně nepoužitelné. Ale není to taková tragedie, pusunovat se většinou dá pomocí časové osy, jak je to běžné v PC - prostě nepřetáčíte, ale skáčete.
Co by mi ale vadilo více - možnost, že se mi nahraje kódovaný signál a já si ho kvůli následné změně klíčů nepřehraju (když budete mít pech, tak se může stát). Další věc, která ale může být problémem jen některých přístrojů - udávané malé výpadky při přepínání programů během nahrávání, které jsou způsobené zapínáním a vypínáním dekódovací karty.
Sdílení karty podle recenzí neumí Technisat, Topfield to neumí 100%, Mascom taky ne - takže škrtáme. No už po tomhle nám toho moc nezbývá :-(

2. HDD - nic důležitého, co by prošlé přístroje vyřazovalo (Dreambox, AZbox, Vantage)

3. Tichost provozu - věřím, že tohle by se taky dalo dořešit u čehokoliv

4. Spotřeba standby - tady zařízneme AZBox (už předtím byl pro mě na posledním místě) - má externí zdroj, který pořád žere, nedá se tady vyřadit síťovým vypínačem, navíc spotřeba ve STB je pode všeho přes 5 Watů. Zbylé dva překvapivě projdou - pokud výrobci nekecají, tak oba berou pod 2W.
Mimo jiné, zde bych okamžitě odrovnal Topfielda, který bere přes 10W, ale ten jsem odstřelili už na začátku.

5. Přehrávání mediálních souborů... přeskočíme, bude mediacentrum.

No a zbývá Vantage a Dreambox a jelikož cena také rozhoduje, tak to je asi jasné.

Pokud se nic nezmění, případně nikdo nehodí lepší typ, tak bych to viděl na vantage HD 8000S Vantage HD-8000 S, disk Seagate Pipeline HD 1TB + Aktivní chlazení přímo od výrobce. Cena přijatelná a prošel všemi koly :-)

Možná to vypadá, že jsem si mohl vybrat hned sám, ale bez těch informací od Lososa ohledně možnosti nahrávání, bych to dohromady nedal.

PS: vzhledem k tomu, že nákup je v plánu na konec ledna, tak ještě počkám na cenu a nějaké první zkušenosti s tím novým Vantagem, na který mě v jiném tématu odkazoval Losos - Vantage VT-1 Full HD PVR

[quote=cucpo;254360]Rad by som pridal otazocku k tejto diskuzii je mozne ulozit zaznam zo sat prijimaca niekde do diskoveho pola / to asi urcite ide/ a prehrat ho potom niekde inde ako v sat prijimaci ktory ho ulozil na to pole. Cize v akych formatoch ten satelit uklada nahravany zaznam ??? ???[/quote]

Většinou ukládá TS, což je kotnejner na uložení obrazu zvuku a doprovodných informací. Jelikož to je vlastně trochu jinak zabalené MPEG2 video, tak není problém to přehrát prakticky v čemkoliv - v počítači bez potíží a většina mediacenter to taky zvládá. Z HD vysíláním bohužel nemůžu sloužit - zatím jsem neměl tu čest :-(
losos (2977)|16.12.2009 07:03
Lister, díky za bodík, ještě něco málo dodám - již více než rok každému doporučuji Vantage HD 8000S s tím, že kromě Dreamboxu 8000 HD, je to nejlepší volba... a dosud to stále platí.
Ale pro ty, kdo chtějí hlavně spolupráci přijímače s PC, tak doporučuji opravdu ten Dreambox 8000 HD, i když jeho cena je fakt hrozná...
Dobrá (možná dokonce dokonalá a snadná) spolupráce s PC se vyplatí tomu, kdo ji vyžaduje. Já ji nepotřebuji a tak jsem od pořízení Dreamboxu zatím upustil, uznal jsem, že mi jako doplněk k TF postačí ta Ariva 200 HD a zatím to platí...- i když, nikdy neříkej nikdy, že ? ;)

Jako velmi dobrý přijímač se také ukazuje AzBOX HD, ten má ovšem jen jeden tuner a i kdyby měl druhý, tak jej nebude umět ovládat, což asi bude platit ještě hodně dlouho, nevím...
cucpo (7)|17.12.2009 11:44
[quote=David Lister;254488]Tak odpovím si sám:

Většinou ukládá TS, což je kotnejner na uložení obrazu zvuku a doprovodných informací. Jelikož to je vlastně trochu jinak zabalené MPEG2 video, tak není problém to přehrát prakticky v čemkoliv - v počítači bez potíží a většina mediacenter to taky zvládá. Z HD vysíláním bohužel nemůžu sloužit - zatím jsem neměl tu čest :-([/quote]
Zdravim dik za info to TS je struktura ako DVD medium ??
cucpo (7)|18.12.2009 08:57
[quote=losos;254531]Lister, díky za bodík, ještě něco málo dodám - již více než rok každému doporučuji Vantage HD 8000S s tím, že kromě Dreamboxu 8000 HD, je to nejlepší volba... zatím to platí.
Ale pro ty, kdo chtějí hlavně spolupráci přijímače s PC, tak doporučuji opravdu ten Dreambox 8000 HD, i když jeho cena je fakt hrozná...
Dobrá (možná dokonce dokonalá a snadná) spolupráce s PC se vyplatí tomu, kdo ji vyžaduje. Já ji nepotřebuji a tak jsem od pořízení Dreamboxu zatím upustil, uznal jsem, že mi jako doplněk k TF postačí ta Ariva 200 HD a zatím to platí...- i když, nikdy neříkej nikdy, že ? ;)

Jako velmi dobrý přijímač se také ukazuje AzBOX HD, ten má ovšem jen jeden tuner a i kdyby měl druhý, tak jej nebude umět ovládat, což asi bude platit ještě hodně dlouho, nevím...[/quote]

Este by som mal dotaz ohladom Vantage 8000 dostal som informaciu ze nevie ukadat nahraty zaznam priamo na NAS v sieti, kto ho mate viete mi helfnut je to pravda ??
emilsat (64)|26.12.2009 06:10
[quote=Dreamer;250404]Idem kupovat prvy linuxovy prijimac, sucasne znamy chce kupit Skylink kartu a pravdepodobne obycajny (ne-linuxovy) prijimac. Kedze to bude moj prvy linuxovy prijimac, doteraz som mal len PC sat. karty a nemam uz najlepsi prehlad, chcel by som poprosit o radu a pomoc pri vybere.

1) Aky linuxovy prijimac kupit? Dreambox (800 HD - ale vraj sa prehrieva?), inu znacku (Vantage?), lacnejsiu? Co je overene a ide bez problemov? Kde kupit, mate overeny obchod na Slovensku s dobrymi cenami? Mal by mat HDD, alebo poznost zapojit HDD. dalej DVB-S2, aspon 1 citacka, bude tam len Skylink karta, ale mal by byt pripraveny na Irdeto (aj ked CryptoWorks by mal byt podporovany do r. 1012). Na co si dat este pozor?

2) Skylink je uz definitivny, ale opat mam par otazok. Sucasne karty su uz aj pre Irdeto? Ktore programy su v zakladnom baliku, neplatene - nasiel som zoznam kde ale chybaju madarske programy, ja som cital ze tam su, alebo budu, to je dolezite hlavne pre toho znameho. Ako je to s Ceskymi programami, su tam 2 hviezdicky (prijem je obmedzeny), co to presne znamena?

3) Aku parabolu, velkost pre vychodne Slovensko s rezervou pre dazd a multifocus na astru 19E, pravdepodobne aj ine, takze 28E+23E+19E+1W - v druhom pripade asi toroidnu 90cm?

4) Aky ne-linuxovy prijimac k Skylinku kupit (pre znameho)? Myslim ze by to mal byt uz DVB-S2, pre istotu a tiez musi podporovat aj Irdeto. Mal by byt co najlacnejsi, urcite bez HDD, mozno s LAN ak by bol cenovy rozdiel minimalny, ale musi byt spolahlivy, overeny, aby nemrzol, neprehrieval sa.

Dakujem.[/quote]
0 ) Hlavne by jsem se podival na nektere fora ktere se stim vice zabyvají
1 ) Pokud chceš linux prijimač zasadne dream_800/8000 nebo za rozumnou ( poloviční ) cenu Ipbox9000/Kathrein_922
2 ) Hlavní zasadou by mělo byt podpora SW
3 ) Jake jsou tvoje znalosti PC a sat technikou a čas
4 ) Hodne štestí
espat (49)|11.1.2010 15:31
[quote=cucpo;254683]Zdravim dik za info to TS je struktura ako DVD medium ??[/quote]

TS je samostatný súbor, napr. ako mkv súbor. Nemá to nič spoločné s DVD VIDEO_TS adresárom a pod ním sa nachádzajúcimi súbormi vob, ifo a záložnými súbormi bup. Proste všetky prídavné informácie (video stopa, zvukové stopy, titulky, TXT informácie) sa nachádzajú v jedinom *.ts súbore.
wilier (16)|21.1.2010 09:21
Zdravím,
taky momentálně vybírám příjimač, byl jsem již rozhodnutý pro Vantage 8000S, ale po dotazu u dvou prodejců mi oba doporučili TechniSat DigiCorder HD S2X?
Hlavním jejich důvodem byla kvalita obrazu - co Vy na to, je opravdu Technisat obrazově o tolik lepší než Vantage?
Nevýhody:
TechniSat DigiCorder HD S2X - kupovat navíc kartu a 2 CW-moduly pro možnost nahrávání a sledování kódovaného programu ze dvou TP mi přijde zbytečné, nemožnost setingu na PC
Vantage 8000S - nefunguje síť, takže přichází do úvahy pouze ext. disk.

Díky za názory
Michal
jarino1978 (8045)|21.1.2010 11:08
Vantage HD 8000 - má málinko lepší obraz ( v závislosti od FW ), ako spomínaný Technisat, sieť funguje, nepotrebuješ CW moduly. Nedaj si ale poradiť od predajcu montáž interného HDD, doporučujem radšej externý HDD ( je to pohodlnejšie, predídeš prípadnému problému s prehrievaním ).
wilier (16)|21.1.2010 12:08
Myslíš teda, že Vantage 8000S má lepší obraz než TechniSat DigiCorder HD S2X? Prodejci mi to tvrdili jinak? Jinak všechny výhody jsou dle mého na straně Vatage... a externí disk je určitě lepší...
jarino1978 (8045)|21.1.2010 12:19
[quote=wilier;261447]Myslíš teda, že Vantage 8000S má lepší obraz než TechniSat DigiCorder HD S2X? Prodejci mi to tvrdili jinak? Jinak všechny výhody jsou dle mého na straně Vatage... a externí disk je určitě lepší...[/quote]

áno, má.