Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Proč jsou titulky v TV vysilani rozmazane?

mph1 (689)|25.11.2009 08:20
Muzete mi nekdo vysvetlit nasledujici situaci:

- Mam prijem DVB-S Skylink, koukam na CT HD
- v televizni reportazi stoji reporter pred plakatem, na kterem je nejaky napis
- na spodnim okraji obrazu jsou staticke titulky, treba reporterovo jmeno, anonce k udalosti apod.

Problem:
Reporter je ostry, napis na plakatu je ostry, titulek na spodku obrazu je rozmazany. Zvyseni ostrosti v menu TV samozrejme nepomuze.

Dela to i CT SD a CT24, na Nove je to mene vyrazne. Zrejme to souvisi s tim, jak tam ty titulky pridavaji. Proc je pridavaji rozmazane?!
standawrc (172)|30.11.2009 20:44
Co máš za tv
MIHI (940)|30.11.2009 20:47
Titulky se schválně rozmazané určitě nedávají:) Nepodařilo by se ti to nějak vyfotit aby tam byl vidět ten rozdíl? A jak třeba vypadá lišta na ČT24? Tu vidíš taky rozmazaně?
jarino1978 (8045)|30.11.2009 20:48
zatiaľ som si nič také nevšimol. ale môže to byť aj zámer... nebol ten nápis na plagáte reklama ?
vivid.sk (11472)|30.11.2009 20:52
skus nahrat kusok streamu, nech vieme o com je rec.
mph1 (689)|12.12.2009 06:51
[quote=MIHI;251679]A jak třeba vypadá lišta na ČT24? Tu vidíš taky rozmazaně?[/quote]Lista na CT24 je stejna - jak jsem psal.
mph1 (689)|12.12.2009 07:02
Mozna je potreba to trochu doplnit - ne ze by titulky v liste byly rozmazane, treba k necitelnosti. Ale jsou "chlupate", jakoby antialiasovane, zatimco ten plakat byl ostry skoro jako na LCD.
Zvlast markantni to je, kdyz zaroven zobrazim info panel satelitu - ten je ostry jako britva, pak je ten plakat a reporter (vcetne poru na kuzi) a nakonec maznute "chlupate" subtitulky.

To standawrc: TV mam v podpisu
Ad fotka/stream...: Muzu to zkusit vyfotit, ale nevim, kdy chytnu podobny zaber, pac na zpravy koukam jen pri prepinani programu :) Zkusim, uvidime.

Osobne jsem to pripisoval me zkusenosti s DV: Kdyz se do videa pridavaly titulky, tak je strizna prepocitavala, aby pri prokladanem zobrazeni neblikaly. Vysledkem bylo podobne "zachlupaceni" a pri pohyblivych titulcich (zdola nahoru) lehke zvlneni (kdo nevedel, neuvidel).