Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDD rekorder LG MS450H dual DVB-T HD prehravac - vlastnosti, zkusenosti

Stame (44)|1.12.2009 13:59
Multimedialni rekorder LG MS450H je pravdepodobne slusnou konkurenci pro PopCorn Hour C-200, jake jsou s nim zkusenosti?

Zatim se mi podarilo zjistit, ze pristroj udajne neumi prehravat vob soubory z ulozeneho DVD a pri casovanem startu nahravani se prerusi aktualni cinnost (sledovani videa/obrazku), vyresi to novy FW? K pristroji se udajne z PC neda pripojit, nema to NAS, Samba. Je to jen DLNA Client, nebo i server? Skoda, ze pri prehravani audia nezobrazuje ID3 tagy.

Zbyvaji vsak nektere specialnejsi otazky:
- Nevim, zde treba zvlada prehravat SD DivX s Qpel a GMC nastavenim,
- jakym zpusobem se da zaznam z DVB-T dostat do PC, je mozne nahravku z pristroje nejak primo dotlacit do PC? Nebo se musi vyndat HDD?
- jaka je podpora titulku srt, sub, smi, ssa zvlada titulky pimo v MKV kontejneru?
- jak rychle funguje preskakovani useku videa pri prehravani, je moznost zrychleneho 'pretaceni' tam a zpet?
- nekde jsem cetl, ze pri casovanem nahravani se po dokonceni nahravani automaticky nevypne a zustane brat asi 42W
- jak je to s realnou podporou ruznych zvukovych formatu DTS, HD audio, DTS-HD, TrueHD, Digital Master Audio
sasa69 (88)|4.12.2009 20:26
taky se zajímám o tento rekordér, ale docela mě jeho test zklamal.......hlavně přehrávání DVD :(
kukino991 (4)|6.12.2009 22:34
[quote=Stame;251894]
Zbyvaji vsak nektere specialnejsi otazky:
- Nevim, zde treba zvlada prehravat SD DivX s Qpel a GMC nastavenim,
- jakym zpusobem se da zaznam z DVB-T dostat do PC, je mozne nahravku z pristroje nejak primo dotlacit do PC? Nebo se musi vyndat HDD?
- jaka je podpora titulku srt, sub, smi, ssa zvlada titulky pimo v MKV kontejneru?
- jak rychle funguje preskakovani useku videa pri prehravani, je moznost zrychleneho 'pretaceni' tam a zpet?
- nekde jsem cetl, ze pri casovanem nahravani se po dokonceni nahravani automaticky nevypne a zustane brat asi 42W
- jak je to s realnou podporou ruznych zvukovych formatu DTS, HD audio, DTS-HD, TrueHD, Digital Master Audio[/quote]

Citát z manuálu :
- Prehrávateľné filmové titulky: SubRip (.srt /SubStation Alpha (.ssa/.txt),
MicroDVD (.su2.0 (.sub/.txt), VobSub ((Súbory s príponou mali byť v médiu spolu.) Mne to prehrava titulky aj integrované do mkv. Je dokonca možné zvoliť si medzi vsetkymi dostupnymi titulkami.
- Tento rekordér nepodporuje súbory nahrané vo formáte GMC. (GMC: Global Motion Compensation)
- Prehrávateľný zvukový formát: Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, AAC

Moja skusenosť:
Zaznam je na HDD vo formáte .ts a tento file je mozne pomocou funkcie kopirovanie prekopirovať cez LAN alebo Wifi na pripojene PC.

Zrychlene prehravanie je mozne v 4 stupňoch, Pri najrýchlejšom stupni posunie film za 1 min o 8 min. Po skokoch nie je možné sa pohybovať. To znamená pretočiť 2 hod film do poslednej polhodiny - pekná otrava. (Testované na filme UP 1080p mkv)
Naštastie si to pamätá prerušené prehrávanie a ponukne pokračovanie.
Jack-aL (60)|7.12.2009 20:53
To jako ze to neprehraje dvd disk ?
kukino991 (4)|7.12.2009 22:08
VOB súbory to neprehrá ani obraz disku DVD
Stačí príponu ale natvrdo premenovať na .mpeg a video sa bez problémov prehrá. Len prídete o menu disku.
_______________________________________________
TV - LG 50PS8000 / BD - LG BD370 / MM - LG MS400
Cecil (4)|15.12.2009 10:30
Prehráva v poriadku aj titulky v MKV kódované v UTF8? Dá sa toto kódovanie vybrať aj v nastavení?
Ďakujem.
Baxtter (34)|18.7.2010 08:14
Včera večer se mi nainstaloval nový firmware - mám nastavenou automatickou aktiualizaci po síti. Změny jsem neměl čas ověřit. Nastavení včetně kanálů zůstalo zachováno.
Novis (5)|19.7.2010 20:34
...tady jeden odkaz k nadšencům motajícím se okolo LG MS400/450H

http://forum.art-shop.cz/viewforum.php?f=1
neboztik (341)|21.7.2010 00:39
[quote=Baxtter;289556]Včera večer se mi nainstaloval nový firmware - mám nastavenou automatickou aktiualizaci po síti. Změny jsem neměl čas ověřit. Nastavení včetně kanálů zůstalo zachováno.[/quote]

Jaký má číslo ten nový firmware ? Dík
Baxtter (34)|25.7.2010 16:45
Bohužel prasklo mi akvárko a tak jsem musel celý pokoj vyhrnout a nemám teď možnost se podívat. Ale mohla by to být verze 20102704a (možná opačně měsíc a den). Až to zapojím, tak verzi upřesním.
neboztik (341)|25.7.2010 20:42
Jo,jo,počkám až pochytáš rybičky.
Baxtter (34)|3.8.2010 21:00
Upřesňuji verzi firmwaru - 20100417A.