Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký modul Cryptoworks zvolit?

stenly0007 (26)|2.12.2009 09:08
Dobrý den,
uvažuji o koupi satelitního přijímače HD Topfield TF 7700, ale nevím jaký cryptoworks modul do něj konkrétně koupit. Modul by měl být na 2x karty ( prozatím mám Skylink, casem poridim i neco dalsiho). Mužete mi prosím poradit? Mam obavy, aby mi to pak nekolabovalo...
jarino1978 (8045)|2.12.2009 11:42
existujú aj HD receivery, kde nepotrebuješ CW modul...porozmýšlaj...
losos (2977)|2.12.2009 21:18
A když už Topfield, tak TF 7710 HDPVR (750 GB), který opravdu šlape dobře (mohu doporučit)... tu 7700 bych se osobně bál koupit, protože je na ni na fórech dost nepříznivých ohlasů a dotazů - čti...
Heartwork (2358)|3.12.2009 00:56
[quote=losos;252177]tu 7700 bych se osobně bál koupit[/quote]
Já bych se nebál, máme doma 2 ks, šlape to bez problémů a obraz jak víno, za bůra to je Topfield v pohodě.
Samozřejmě nic nenahráváme. :)

A modul? Máme červené Irdeto.
stenly0007 (26)|3.12.2009 11:34
[quote=jarino1978;252048]existujú aj HD receivery, kde nepotrebuješ CW modul...porozmýšlaj...[/quote]

Díval jsem se na ten TF 7710 HDPVR+750GB - je to moc velká cena, mam maly rozpočet.

Co se týká TopField TF 7700 HSCI který stojí asi 5200,-Kč, ten by mi vyhovoval ( nevite, jestli k nemu jde pripojit externi HDD?), ale jestli mam dokupovat 2x slotovy cryptoworks modul za 1800,-Kc, to bych uz radeji uvazoval o tom Vantage HD 6000 S HD PVR, který je za nejakych 7400,-Kc a budu mit moznost si pak dokoupit externi HDD, coz mi prijde celkem super.

Mel bych dotaz ohledne toho Vantage HD 6000 S HD PVR - pujde mi na tomto pristroji SKYLINK karta HD a jak rychle umi prepinat na HD program a jestli trpí nejakym neduhem co by me pak mohl nemile prekvapit.....?
Heartwork (2358)|3.12.2009 14:08
Ten Vantage HD 6000 bude v tvém případě asi rozumnější volba.
losos (2977)|3.12.2009 18:15
[quote=Heartwork;252231]
Samozřejmě nic nenahráváme. :)
[/quote]

A vo tom to je... :D
jarino1978 (8045)|3.12.2009 18:47
[quote=stenly0007;252266]
Mel bych dotaz ohledne toho Vantage HD 6000 S HD PVR - pujde mi na tomto pristroji SKYLINK karta HD a jak rychle umi prepinat na HD program a jestli trpí nejakym neduhem co by me pak mohl nemile prekvapit.....?[/quote]
- táto mašina má 2 UNI čítačky + 2 CI moduly. Na to, aby ti bežala Skylink karta v čítačke, potrebuješ zmeniť FW na neoficiálny. Potom stačí vložiť do čítačiek akúkoľvek kartu, nie len Skylink. Takže Skylink karta ti pobeží .
- prepnutie: pri SD - 0,5s, pri HD - do 1s.
- na tento STB existuje obrovská podpora, FW býva vydávaný 1x mesačne, resp. 2x mesačne u EMU FW. Pokiaľ by si ho kúpil, poradím ti, ako s ním a aký FW dať do neho.
- v začiatkom mal tento STB dosť problémový diaľkový ovládač, od začiatku tohoto roka už sa predáva len s novým ovládačom, ktorý je už OK.
Popravde, žiadny mínus pre tento receiver ma nenapadá. Všetko šlape tak, ako má.

Určite ťa poteší, že rada Vantage HD patrí medzi najkvalitnejšie STB na trhu, či v kvalite obrazu, či v kvalite HW ( potvrdilo 99 zo 100 satelitných technikov... ).
Heartwork (2358)|3.12.2009 19:28
[quote=losos;252362]A vo tom to je... :D[/quote]
No jo porád :-D
Nemám ani potřebu z TV nic nahrávat, nedělal jsem to ani za časů VHS - stačí to co běží live + HD ripy, hry a vlastní / domácí HD materiál. Úplnej sledovací maniak zase nejsem. :)
stenly0007 (26)|3.12.2009 19:36
[quote=jarino1978;252376]- táto mašina má 2 UNI čítačky + 2 CI moduly. Na to, aby ti bežala Skylink karta v čítačke, potrebuješ zmeniť FW na neoficiálny. Potom stačí vložiť do čítačiek akúkoľvek kartu, nie len Skylink. Takže Skylink karta ti pobeží .
- prepnutie: pri SD - 0,5s, pri HD - do 1s.
- na tento STB existuje obrovská podpora, FW býva vydávaný 1x mesačne, resp. 2x mesačne u EMU FW. Pokiaľ by si ho kúpil, poradím ti, ako s ním a aký FW dať do neho.
- v začiatkom mal tento STB dosť problémový diaľkový ovládač, od začiatku tohoto roka už sa predáva len s novým ovládačom, ktorý je už OK.
Popravde, žiadny mínus pre tento receiver ma nenapadá. Všetko šlape tak, ako má.

Určite ťa poteší, že rada Vantage HD patrí medzi najkvalitnejšie STB na trhu, či v kvalite obrazu, či v kvalite HW ( potvrdilo 99 zo 100 satelitných technikov... ).[/quote]

Presvedcil jsi me, pujdu do toho Vantage HD 6000 S HD PVR ..diky moc
Ted jeste musim vybrat nejakou LCD televizi, asi neco od Panasonica nebo SONY...
losos (2977)|3.12.2009 19:41
[quote=stenly0007;252387]Presvedcil jsi me, pujdu do toho Vantage HD 6000 S HD PVR ..diky moc
Ted jeste musim vybrat nejakou LCD televizi, asi neco od Panasonica nebo SONY...[/quote]

Děláš dobře - já bych ale přece jen raději zvolil Vantage HD se zabudovaným harddiskem (nejlépe rovnou dvoutunerový HD 8000S).
jarino1978 (8045)|3.12.2009 19:45
[quote=stenly0007;252387]Presvedcil jsi me, pujdu do toho Vantage HD 6000 S HD PVR ..diky moc
Ted jeste musim vybrat nejakou LCD televizi, asi neco od Panasonica nebo SONY...[/quote]

- tak pekný obraz
- ten Panasonic si škrtni.
stenly0007 (26)|3.12.2009 20:21
[quote=losos;252388]Děláš dobře - já bych ale přece jen raději zvolil Vantage HD se zabudovaným harddiskem (nejlépe rovnou dvoutunerový HD 8000S).[/quote]

Kurna ten Vantage HD 8000 S s diskem stoji 12.500,- Kc, to je moooc drahe.
stenly0007 (26)|3.12.2009 20:21
[quote=jarino1978;252389]- tak pekný obraz
- ten Panasonic si škrtni.[/quote]

Muzes mi doporucit nejakou LCD televizi do 20.000,-Kc prosim? Uhlopricka by mela byt 94cm...
jarino1978 (8045)|3.12.2009 20:29
[quote=stenly0007;252398]Muzes mi doporucit nejakou LCD televizi do 20.000,-Kc prosim? Uhlopricka by mela byt 94cm...[/quote]

- skús pozrieť sem : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22086
- ani tento by nebol až tak zlý... https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20036
- poprípade PDP
losos (2977)|3.12.2009 21:12
[quote=stenly0007;252398]Muzes mi doporucit nejakou LCD televizi do 20.000,-Kc prosim? Uhlopricka by mela byt 94cm...[/quote]

Já ti hlavně doporučím větší úhlopříčku - já mám 47" (120 cm) a koukám na to ze vzdálenosti 270 cm... je to krása...
standawrc (172)|5.12.2009 18:41
Prosím jaký modul Cryptoworks zvolit do TV PANASONIC - skylink ? Nabízí mi na jedné straně s bílým podkladem a nápisem - irdeta - . Na druhé straně je nápis MASCOM bílý - šedivý podklad taky . Cena je 1300 kč a je prý spolehlivá . Proto se ptám máte s ní zkušenosti ?

http://www.t-cz.com/?cls=stoitem&stiid=5481
jackol (12)|11.2.2010 14:56
Dobrý den. Rád bych se optal, zda mi někdo neporadí, jaký CA modul mám koupit do satelitního přijímače Technisat Digit HD8-SX? Například zde: http://www.satex.cz/CA-moduly/ v nabídce je několik typů za různé ceny. Jsou tam i orriginální od Technisatu, ale opět - různé ceny a typy. Který mám zvolit? Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Bohužel použití CA modulu je k mému satelitu nutné. Používám Skylink kartu. Díky za jakoukoli pomoc!
emilsat (64)|11.2.2010 16:43
[quote=jarino1978;252376]- táto mašina má 2 UNI čítačky + 2 CI moduly. Na to, aby ti bežala Skylink karta v čítačke, potrebuješ zmeniť FW na neoficiálny. Potom stačí vložiť do čítačiek akúkoľvek kartu, nie len Skylink. Takže Skylink karta ti pobeží .
- prepnutie: pri SD - 0,5s, pri HD - do 1s.
- na tento STB existuje obrovská podpora, FW býva vydávaný 1x mesačne, resp. 2x mesačne u EMU FW. Pokiaľ by si ho kúpil, poradím ti, ako s ním a aký FW dať do neho.
- v začiatkom mal tento STB dosť problémový diaľkový ovládač, od začiatku tohoto roka už sa predáva len s novým ovládačom, ktorý je už OK.
Popravde, žiadny mínus pre tento receiver ma nenapadá. Všetko šlape tak, ako má.

Určite ťa poteší, že rada Vantage HD patrí medzi najkvalitnejšie STB na trhu, či v kvalite obrazu, či v kvalite HW ( potvrdilo 99 zo 100 satelitných technikov... ).[/quote]
Nechci vam odporovat ale VANTAGE_HD 8000 ) my lezel doma asi 14dni a ze by jsem byl ohromen ? Ja by jsem doporucil :

Twin Tuner HDTV přijímač Vu+ DUO PVR Linux - Enigma2, 2 x CA, 2 x CI, 3 x USB
Specifikace::
Open-Source Linux OS (Enigma2)
Broadcom 400 MHz Mips Procesor
Twin DVB-S2 Tuner (Silicon tuner)
Hardwarové dekódování MPEG2 / H.264 (DVB compliant)
16 místný alfanumerický VFD displej
2x slot Common Interface pro dekódovací moduly
2x čtečka karet (Conax Embedded)
sítové rozhraní Ethernet 10/100 Mbps
3x USB2.0 (1x přední / 2x zadní)
1 x interní SATA konektor pro připojení HDD (pevný disk není v dodávce)
1x extení E-SATA konektor
1x sériové rozhraní V.24/RS232
konektor HDMI
2x Scart
1x komponentní výstup YPrPb
1 x optický audio výstup S/PDIF
Změna kanálů rychlejší než 1 sekunda
EPG (elektronický programový průvodce)
podpora pluginů (JPEG, MP3, XviD ...)
podpora vlastních seznamů kanálů
multijazyčné OSD, podpora vlastních skinů
plně automatické a manuální vyhledávání kanálů
Videotext, Teletext
DiSEqC 1.0, 1.1 and 1.2

Video:
Video rozlišení (720 x 576 lines), 576p, 720p, 1080i
Video dekódování kompatibilní s MPEG-2, MPEG-4
Vstupní symbolová rychlost 2-45 MSymb/s
S/N> 53 dB

Audio:
Dekódování AC 3, MPEG-4 (AAC-HE), MPEG-1, Layer 1, 2 and 3
32/44.1/48 kHz vzorkovací rychlost
S/N > 65 dB

Spotřeba:
<25W (při zapnutém přijímači - horizontální polarizace) odběr LNB 400mA
<20W (při zapnutém přijímači, bez LNB)
<1W (mód hlubokého spánku)
Napájení 100-240 Volt / 50-60 Hz

cena:12.800kc
MONYS (460)|11.2.2010 17:44
[quote=jackol;265685]Dobrý den. Rád bych se optal, zda mi někdo neporadí, jaký CA modul mám koupit do satelitního přijímače Technisat Digit HD8-SX? Například zde: http://www.satex.cz/CA-moduly/ v nabídce je několik typů za různé ceny. Jsou tam i orriginální od Technisatu, ale opět - různé ceny a typy. Který mám zvolit? Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Bohužel použití CA modulu je k mému satelitu nutné. Používám Skylink kartu. Díky za jakoukoli pomoc![/quote]Použij modul Technisat technicrypt á1200kč!
vahač.x (30)|12.2.2010 08:41
Zdravím,
pokusím se dát svůj názor

Mám [COLOR=red]Topfield 7700 HSCI[/COLOR] - jedná se o velmi slušný satelitní přijímač pro SD i HD programy. Připojení externího HDD přes USB lze samozřejmě realizovat (používám). Modul CW používám "modrý SCM".

Pro připojení HDD doporučuji HDD s vlastním napájením (není zaručena správná funkčnost při napájení pouze přes TF7700 - i když mi fungovalo i to). Problém (nebo spíš vlastnost) je u tohoto přijímače to, že se nahrávka ukládá v kódované podobě (samozřejmě pokud je při nahrávání sledován jiný program) a dekóduje se až při přehrávání - tedy pokud se změní "klíče" uloženou nahrávku už nepřehraje.

[COLOR=blue]Obrazová kvalita tohoto přijímače je velmi dobrá - a to jak na HD tak i na SD programech!!! [/COLOR]
Na druhou stranu - přijímač má i některé problémy:
- "trhání" obrazu - ale to může být i dekódovacím modulem - ze svého pohledu mnou používaný modul SCM nedoporučuji - doporučuji vybrat z novějších
- na jiném fóru (CSSF) jsem dost podrobně rozebíral problém s přepínáním stanic - doporučuji prostudovat - nemohu tvrdit, že je to jednoznačně chyba přijímače, ale na druhou stranu podle některých reakcí nejsem s tímto problémem sám - takže ...

Co se týká dále diskutovaného [COLOR=red]Vantage[/COLOR] (v jakékoli HD verzi 1xxx, 6xxx, 7xxx, 8xxx) - je to opět velmi dobrá volba, ALE ani tato značka není zcela bez chyb (ostatně "ideální" přístroj neexistuje!). Tady zatím mohu dávat jen teoretické informace - studoval jsem - chystám se ke koupi Vantage HD 8000S.
Verze 6000 se již tuším nevyrábí - doporučoval bych volit spíše verzi 7100 (pokud je rozhodujícím faktorem cena) - nebo ještě raději verzi 8000 (dražší - ale výhodou jsou dva tunery - záleží však i na možnostech přivést od LNB dva samostatné signály, popř. řešit pomocí LOOP - s jistými omezeními - zde na fóru dobře popsáno tuším "lososem".

"jarino1978" uvádí že FW pro Vantage se vydává 1x měsíčně (resp. 2x měsíčně EMU) - tuto informaci nemohu potvrdit - poslední mně známý FW je 2.57.xx - který je ale v podstatě klonem 2.55.xx. (ten je někdy z počátku prosince - tedy nikoli 2x měsíčně!!!) Obecně dle diskusí na mnoha jiných fórech je tento FW považován za poměrně nepovedený (zatím nemohu vyzkoušet). Lze však kdykoli použít kterýkoli starší FW.
Obecně jsou HD verze Vantage považovány za velmi dobrou volbu!

Snad tyto informace mohou být nějak užitečné! Pokud ne, tak to prostě ignorujte.

[COLOR=purple]BTW: Vantage 8000 s vestavěným HDD za 12.500,- Kč - :eek: - KDE????? Není to cena bez DPH?[/COLOR]
[COLOR=purple]Ve slušných e-shopech vidím za cca 12.000,- HD8000S bez HDD - s diskem tak cca od 13.500,- Kč výše...[/COLOR]
emilsat (64)|12.2.2010 13:57
[quote=vahač.x;265835]Zdravím,
pokusím se dát svůj názor

Mám [COLOR=red]Topfield 7700 HSCI[/COLOR] - jedná se o velmi slušný satelitní přijímač pro SD i HD programy. Připojení externího HDD přes USB lze samozřejmě realizovat (používám). Modul CW používám "modrý SCM".

Pro připojení HDD doporučuji HDD s vlastním napájením (není zaručena správná funkčnost při napájení pouze přes TF7700 - i když mi fungovalo i to). Problém (nebo spíš vlastnost) je u tohoto přijímače to, že se nahrávka ukládá v kódované podobě (samozřejmě pokud je při nahrávání sledován jiný program) a dekóduje se až při přehrávání - tedy pokud se změní "klíče" uloženou nahrávku už nepřehraje.

[COLOR=blue]Obrazová kvalita tohoto přijímače je velmi dobrá - a to jak na HD tak i na SD programech!!! [/COLOR]
Na druhou stranu - přijímač má i některé problémy:
- "trhání" obrazu - ale to může být i dekódovacím modulem - ze svého pohledu mnou používaný modul SCM nedoporučuji - doporučuji vybrat z novějších
- na jiném fóru (CSSF) jsem dost podrobně rozebíral problém s přepínáním stanic - doporučuji prostudovat - nemohu tvrdit, že je to jednoznačně chyba přijímače, ale na druhou stranu podle některých reakcí nejsem s tímto problémem sám - takže ...

Co se týká dále diskutovaného [COLOR=red]Vantage[/COLOR] (v jakékoli HD verzi 1xxx, 6xxx, 7xxx, 8xxx) - je to opět velmi dobrá volba, ALE ani tato značka není zcela bez chyb (ostatně "ideální" přístroj neexistuje!). Tady zatím mohu dávat jen teoretické informace - studoval jsem - chystám se ke koupi Vantage HD 8000S.
Verze 6000 se již tuším nevyrábí - doporučoval bych volit spíše verzi 7100 (pokud je rozhodujícím faktorem cena) - nebo ještě raději verzi 8000 (dražší - ale výhodou jsou dva tunery - záleží však i na možnostech přivést od LNB dva samostatné signály, popř. řešit pomocí LOOP - s jistými omezeními - zde na fóru dobře popsáno tuším "lososem".

"jarino1978" uvádí že FW pro Vantage se vydává 1x měsíčně (resp. 2x měsíčně EMU) - tuto informaci nemohu potvrdit - poslední mně známý FW je 2.57.xx - který je ale v podstatě klonem 2.55.xx. (ten je někdy z počátku prosince - tedy nikoli 2x měsíčně!!!) Obecně dle diskusí na mnoha jiných fórech je tento FW považován za poměrně nepovedený (zatím nemohu vyzkoušet). Lze však kdykoli použít kterýkoli starší FW.
Obecně jsou HD verze Vantage považovány za velmi dobrou volbu!

Snad tyto informace mohou být nějak užitečné! Pokud ne, tak to prostě ignorujte.

[COLOR=purple]BTW: Vantage 8000 s vestavěným HDD za 12.500,- Kč - :eek: - KDE????? Není to cena bez DPH?[/COLOR]
[COLOR=purple]Ve slušných e-shopech vidím za cca 12.000,- HD8000S bez HDD - s diskem tak cca od 13.500,- Kč výše...[/COLOR][/quote]

Vantage se vydává 1x měsíčně (resp. 2x měsíčně EMU) jak dlouho si myslite ze pojede emu na CIGI_TV ? nic jineho tam zatim není mimo viac_2.6_thema X a pak Vantag nebude mit co delat .
jerryczech007 (73)|12.2.2010 17:11
[quote=stenly0007;252024]Dobrý den,
uvažuji o koupi satelitního přijímače HD Topfield TF 7700, ale nevím jaký cryptoworks modul do něj konkrétně koupit. Modul by měl být na 2x karty ( prozatím mám Skylink, casem poridim i neco dalsiho). Mužete mi prosím poradit? Mam obavy, aby mi to pak nekolabovalo...[/quote]

Když pominu všechny rady, jaký koupit jiný receiver, tak si kup tenhle červený modul [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Sám ho používám v TF7700 už skoro 2 roky a bez jedinýho problému i na ČT1HD i NovaHD. Jako první jsem koupil tenhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] zeleno-modrý a s ním jsem měl problémy s trháním HD obrazu.