Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nízkorozpočtový HD receiver

Bobby (27)|11.12.2009 10:58
Zdravím, vím, že podobných témat je již dost, ale žádné nevystihuje presne muj dotaz.

Chci zakoupit HD receiver s následujícími požadavky:

1) obstojný obraz (v soucasne chvili CRT 70cm, ale planujeme behem nasledujiciho roku FULL HD LCD (proto bych uz rad FULL HD)
2) základní funkčnost
3) podpora skylink
4) CENA

Jako vitez mi vysla po zkoumani fora a dalsich stranek Ariva 200 HD. Je mi znamo, ze se objevovali poruchy, ale leckomu to slape bez vetsich problemu.

Je mi jasne, ze mi vsichni doporuci VANTAGE, ale na to proste v tuto chvili nemam. Jedna se mi o zakladni reseni, v budoucnosti treba udelam upgrade na neco lepsiho a tohle pouziju do loznice, atp.

Navrhujete tedy nejakou variantu za srovnatelne penize jako tu Arivu 200?

Děkuji
jarino1978 (8045)|11.12.2009 13:30
bez váhania teda zober tú Arivu...
vivid.sk (11472)|11.12.2009 17:18
A ked sa smiem spytat, ake ma nedostatky/poruchy? (ak vynechame ten, ze tuner moze odist po par dnoch :D)

Narychlo som prebehol tuto review: http://www.satcentrum.sk/clanky/3714/test-hd-receiveru-ferguson-ariva-200/
a autor sa na nic zavazne nestazoval (dokonca je spomenuta moznost EMU, co ma prekvapilo).

Taktiez som na obrazku nevidel ziadne dierky pre ventilator, z coho usudzujem, ze tento pristoj bude nehlucny (na rozdiel od napr. Ipboxu 91HD)

ako zatial jednu vyhradu, ktoru som si teraz vsimol, je predny USB panel, ktory treba mat neustale odkopeny, v pripade ze tam bude zapojeny HDD - Neposobi to moc elegantne.
jarino1978 (8045)|11.12.2009 20:18
pozri si diskusiu hneď v tom teste a budeš v obraze.
losos (2977)|12.12.2009 00:10
Právě včera jsem na gsmobil pročetl vše, co se tam o Arivě píše. Projděte si to sami a hned si vytvoříte ten samý úsudek, jako já - no comment.
Co se týká té údajné poruchovosti tunerů Arivy, tak je tam řeč o dvou kusech. Objevení příčiny závady autorovi příspěvku chvíli trvalo, byl to údajně studený spoj uvnitř krabičky tuneru, po proletování vše O.K. Druhý kus byl opraven velmi rychle, protože šlo o stejnou závadu a již se vědělo, jak na to...- takže žádný velký problém.
Mimochodem, taky jsem tam trochu přispěl do diskuse...

Ariva se hřeje jen velmi málo, určitě nepotřebuje přichlazovat ventilátorem, jako např. přichlazuji TF 7710 HDPVR, pokud jej mám v provozu, což je od té doby, co mám Arivu, jen zřídkakdy. Většinou "jedu" na Arivu a jsem velmi spokojen. Věřím, že ostatní uživatelé také.

Mohu tento přijímač směle doporučit všem, nejlépe vyhoví jako doplňkový přijímač např. k nějakému komfortnějšímu stroji, kdy nám umožní sledování dalšího programu třeba i na druhém televizoru, což s jedním přijímačem pochopitelně není možné... ;)

Co se týká toho umístění USB na předním panelu, mně osobně vyhovuje, komu ne, není žádný problém si z vnitřku přístroje vyvést USB kabel, atd... (my "čeští kutilové" takovou prkotinku zvládnem jednou rukou). ;)

Souhrn mých příspěvků a poznatků na téma Ariva 200 jsem umístil zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21830&page=8
Josef 01 (192)|12.12.2009 01:11
losos, jen jsem se chtěl zeptat jestli chytáš na Skilinku Markízu. Vím že jeden čas byla testována, tak jsem se chtěl pouze zeptat. Děkuji za odpověď.
losos (2977)|12.12.2009 01:49
[quote=Josef 01;253833]losos, jen jsem se chtěl zeptat jestli chytáš na Skilinku Markízu. Vím že jeden čas byla testována, tak jsem se chtěl pouze zeptat. Děkuji za odpověď.[/quote]

Ano, jede mi všechno na obou kartách Skylink - na bílé.cz i na modré.sk...
Josef 01 (192)|12.12.2009 01:54
losos, ještě jednou děkuji za odpověď a ochotu.
losos (2977)|12.12.2009 03:07
Rádo se stalo...