Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber satelitu 4-5tis.kc

Addict (10)|20.12.2009 13:31
Zdravim,

doufam,ze se tady najde nekdo ochotny pomoci neznalemu pri koupi darku k Vanocim.
Chci mame poridit satelit s nejakou kartou,ale nejak jsem to poslednich 5 let nesledoval ,takze je jasny,ze se v tom totalne ztracim:-).

Rozpocet je cca 4-5tis.kc za komplet,pokud by to nejak ovlivnilo,tak bydliste Sumperk,zatim CRT televize,pristi rok by mela byt plazma,sledovani prevazne CR a SK programu,ale ani za cizi se zlobit nebude.Co jsem se dival do nabidky,tak nejlip by asi vyhovovala karta od Skylink.

Diky za pomoc,nejlepe i s odkazy na www stranky.
Filip

P.S.:zkousel jsem patrat i v minulych tematech tady na foru,ale nejsem z toho moudry,hodne to specha,musim to vyresit do utery.
Pytkin (7947)|20.12.2009 13:45
vzhladom na to, ze chces do buducnosti plchu obrazovku , tak odporucam nieco s HDMI vystupom .. tvoj rozpocet asi neumozni kupit HD primac , v com ale nevidim velku tragediu .. Do toho rozpoctu sa v pohode zmestis ..

Napriklad takyto vonkajsi set :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pripadne pre dva primace :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a k tomu nasledujuci primac:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ten ma moznost aj pripojit USB disk a nahravat na neho ..

pripadne rozumnejsi kvoi buducnosti by bol tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ktory je vlastne to iste , ale ma aj CI modul pre buducu moznost vlozena modulu , pri zmene kodovania skylinku ..

treba do tych primacov potom nahrat firmware s podporou cryptoworks ..
losos (2977)|20.12.2009 14:47
Je škoda kupovat dnes SD přijímač, když příští rok bude plazma a k ní budeš chtít koupit přijímač HD tak jako tak...(mohu doporučit Ariva 200 HD, pokud nedojde k poruše, je bezva...cena jen 3.090 Kč)
Karta Skylink je O.K. (cena 1.600-2.000 Kč, jak kde)
Např. zde je k mání jeden komplet s Arivou :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ale je u toho i Cryptoworks modul za 959,-Kč, který U Arivy není potřeba, takže vhodnější je si koupit všechny komponenty zvlášť, nebo se s prodejcem dohodnout, ať odečte ten Cryptoworks a pod...
Také ta karta Skylink se dá jinde koupit za 1.600, nebo i méně...
Uvedl jsem ten komplet jen jako příklad... - např. já osobně bych železnou parabolu nebral, ale to záleží na každém, co si kdo vybere.

Poslal jsem ti soukromou zprávu...tam je to nejlevnější...
Addict (10)|20.12.2009 17:28
Kluci diky za rychlou reakci a odkazy,i tak z toho nejsem nejmoudrejsi,fakt tyto veci jdou poslednich 5 let mimo me i kdyz se ted snazim nabrat co nejvice informaci.
Vzdy si nastuduji veci kterym nerozumim az kdyz to resim pro sebe,coz me ceka na jare,kdy bych uz mel dodelat byt a budu resit jak TV tak SAT,s cimz se obratim zase na Vas.
Problem je v tom,ze koupi satelitu pro mati jsem se rozhodl 2 dny zpet,takze moc casu na nastudovani nebylo a neni.
Jednalo se mi o to jestli karta Skylink neni nejaky sunt(coz jste mi potvrdili,ze ne) a potom jestli nevite o nejakem kompletu at to nemusim nejak komplikovane objednavat z vice shopu,kde by byl problem,ze by mi jeden balik do Vanoc prisel a druhy ne.
Co se tyce prijmu HD,tak to bych zatim neresil,ale poznamka o HDMI je uzitecna,to by se asi hodilo v pripade koupi nove televize,jen dotaz pokud bych koupil satelit z HDMI,je tam jeste nejaky jiny vystup,ktery by sel pouzit na starsi CRT televizi?
Pytkin (7947)|20.12.2009 19:56
addict : takto .. skylink je najvyssia mozna kvalita prijmu , ktory u nas je .. tak sa nemusis bat , ci to neni sunt :)

ak ma prehravac HDMI , vzdy ma aj analogovy vystup .. neboj sa .. pripojit to s CRT telkou pojde :)

inak vzhladom na to , ze mas do vianoc 3 dni , tak by som sa na objednavanie cez Inernetshop nespoliehal .. osobne si myslim ze je to nerealne , aby ti to stihli vobec dorucit .. Pred vianocami je vsetko uplne v prdeli .. Takze by som sa osobne spolahol na priamy nakup rovno u dakeho predajcu ..
Addict (10)|21.12.2009 09:27
Pytkin:moc diky,presne takto polopaticky jsem to potreboval napsat,perfektni jeste jednou diky.
S tim poslanim uz mi je to jasne,nebudu riskovat,proto me zajimalo jestli treba nevite o nejakem setu napr. v Okay apod....ktery by se vyplatil koupit.

losos:i Tobe velke DIK,chtel jsem Ti odepsat do SZ,ale spadl mi vcera na vecer internet,takze mam pristup az ted z prace.

Kluci co rikate na tohle?:

http://www.satelity.borec.cz/eshop.php?ID=search&ID2=&kat=9-2-0-0&ser=3&search=&l=&idz=350
Pytkin (7947)|21.12.2009 12:54
ten primac aj s komponentami vyzera v pohode .. predpokladam ze s nim nebude ziaden problem ..
losos (2977)|21.12.2009 13:50
[quote=Addict;255187]Pytkin:moc diky,presne takto polopaticky jsem to potreboval napsat,perfektni jeste jednou diky.
S tim poslanim uz mi je to jasne,nebudu riskovat,proto me zajimalo jestli treba nevite o nejakem setu napr. v Okay apod....ktery by se vyplatil koupit.

losos:i Tobe velke DIK,chtel jsem Ti odepsat do SZ,ale spadl mi vcera na vecer internet,takze mam pristup az ted z prace.

Kluci co rikate na tohle?:

http://www.satelity.borec.cz/eshop.php?ID=search&ID2=&kat=9-2-0-0&ser=3&search=&l=&idz=350[/quote]

mapa :
http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq=J.S.Elektro@sss=1@ssp=140526485_132986624_140555253_133009440@x=141043072@y=133821696@z=13
Addict (10)|1.1.2010 18:50
At to nevypada,ze jsem nevdecny a nedam ani vedet,tak napisu par radku.
Za prve bych chtel podekovat vsem v tomto topicu,nejvice vsak lososovi.
Koupi konkretniho satelitu jsem zacal resit 22.12.,coz byl opravdu sibenicni termin,ale zkusil jsem se spojit s prodejcem,ktereho mi doporucil prave losos.
Na vecer se mi s nim podarilo spojit s tim,ze jsem mel zajem o kompletni sestavu s Arivou 200HD,bohuzel ji nemel skladem,nakonec jsme se domluvili na Arive 100HD,jejiz vybava plne postacuje.Nachystal mi ji s tim,ze kamarad 23.12. jede dopoledne shodou okolnosti kolem mista prodejce,takze mi to vyzvedl a na vecer dovezl z cehoz jsem mel velkou radost,ze to tak vyslo.
Satelit jsme 26. namontovali a kdyz videla mama rozdil v kvalite na obyc TV rozhodla se a jeste ten den jsme montovali novou plazmu.Ani v nejmensim jsem neveril,ze muze byt u nas tak kvalitni obraz a se sestavou k sobe domu mam jasno.
Takze vsem jeste jednou diky.
losos (2977)|1.1.2010 20:08
Těší mne, že jsi spokojený - a dodám, že jsi již čtvrtý! člověk v mém životě, co si nechal poradit a pořídil si HD sestavu... gratuluji.
Je to paráda, ani já se toho krásného HD obrazu stále nemohu nasytit...
Mnohokrát jsem se přistihl, že vůbec nevím, o čem mnou sledovaný HD program je, protože jen pozoruji ten nádherný obraz...
Pytkin (7947)|1.1.2010 20:17
hehe .. pribeh zo stastnym koncom .. to sa hodi k vianociam :)
Addict (10)|1.1.2010 20:44
HEhe,diky kluci.
Ja mel vzdycky za to,ze resit HD v dnesni dobe zvlast v CR je blbost,ale je to fakt parada.
Na jare musim resit sestavu k sobe do bytu,televizi,sat i repro,takze se na vas zase obratim.

Jinak vyslo to tedy perfektne,sice za 5 minut 12,ale o to vetsi jsem z toho mel radost.

Mejte se.Filip
Mářa (22)|10.2.2010 15:13
Je nějaký rozdíl mezi Ariva 100 a Ariva 200 ?
Jinný komplet kolem 5000,- asi nemá smysl řešit.
losos (2977)|10.2.2010 19:04
[quote=Mářa;265491]Je nějaký rozdíl mezi Ariva 100 a Ariva 200 ?
Jinný komplet kolem 5000,- asi nemá smysl řešit.[/quote]

Mářo, tady si je můžeš porovnat :

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki-hd-ariva.html

Hlavní a důležitý rozdíl je v tom, že stovka nemá CI slot, což by mohlo v budoucnu chybět...
Mářa (22)|15.2.2010 21:44
Přemýšlím že bych si připlatil nějaký 2500,- a místo satelitního kompletu Ariva 200 bych pořídil Topfield TF 7700 HSCI .Co mi zkušenější radí...Připlatit si za 7700 HSCI nebo to víjde na stejno.Dík
losos (2977)|16.2.2010 02:34
storno, chyba internetu
losos (2977)|16.2.2010 02:41
Pravděpodobně bys vyhodil 2.500 zbytečně. Stejně dobře ti poslouží i Ariva 200 HD a nebudeš mít s ní žádné problémy...
Ten TF 7700 bych asi nemohl doporučit, nějak je na něj příliš mnoho stížností, na rozdíl od TF 7710 HDPVR, který mám doma a po odstranění počátečních problémů šlape O.K.
Přesto existují i lepší přijímače, jsou ovšem i dražší.
Za hlavní a dost důležitý rozdíl u dvoutunerových přijímačů považuji to, zda umí při nahrávání odkódovat současně vždy jen jeden program, nebo všechny.
Topfield umí odkódovat vždy jen jeden ! Kdežto např. Vantage HD všechny ! Umí to i pár dalších strojů. Není jich moc. Podrobnosti najdete v jejich recenzích.
Kdysi jsem je zde shrnul do jednoho threadu, ale později to admini zlikvidovali, ani nevím, proč. A tak vám nezbývá, než abyste si je našli sami. Některé najdete na parabole v odd. HDTV, jiné na digizone.
Madagaskar (10)|16.2.2010 21:16
Dobý večer,
prosím radu - pomoc s výběrem satelitního kompletu pro rodiče.
Cena kompletní sestavy včetně karty Sky link by měly být do 8.000,-Kč.
Rodiče zatím nemají HD televizor, ale do budoucna to není vyloučeno, že si
ho pořídí. Vzhledem ke klesajícím cenám si myslím, že přijímač by již měl být
HD. Hodně se na netu diskutuje o přijímači Ariva 200, který cenovému limitu vyhovuje. Další podmínkou je, aby mělo být fungující nahrávání. Rodiče jsou zvyklí nahrávat na vidorekordér. Vim, že u jednotunerových přijímačů lze jeden program sledovat a jeden nahrávat z jednoho transpordéru. Ariva má také 2 scarty, takže nahrávání na video je také možné? Nicméně, některé diskuze o spolehlivosti Arivy jsou velmi rozporuplné.
Jde mi o to, aby provoz a obsluha byla jednoduchá a bezproblémová a přijímač byl spolehlivý. Budou to využívat rodiče v důchodu, u kterých se nepředpokládá, že se o satelitní přijímač budou starat jako o zahrádku. Děkuji.
jarino1978 (8045)|16.2.2010 21:37
moje odporúčanie : Vantage HD1100
losos (2977)|16.2.2010 21:56
Pro Madagaskar :
Trochu upřesním, jak je to s nahráváním u Arivy 200 HD - při nahrávání zakódovaného programu lze na tomtéž TP sledovat jen nějaký nezakódovaný program. Při nahrávání nezakódovaného programu lze na témže TP sledovat i zakódovaný program. Čili - z těch dvou programů může být vždy zakódovaný jen jeden !
Jinak je Ariva 200 HD docela bezva, většina počátečních chyb ve firmware (a též neznalosti obsluhy) již byla odstraněna a mohu ji tedy doporučit. Mně zcela vyhovuje.
Vantage je ovšemže lepší, ale také podstatně dražší.
Snad ještě k té obsluze a nahrávání - to je u Arivy (dle mých zkušeností), mnohem jednodušší a snazší - právě i pro rodiče, a to obzvláště při použití USB Flash disku. Pro nahrávání SD programů vyhoví i starší, pomalejší typ, pro HD programy je nutný rychlý - např. já používám tento :
USB Flash disk Patriot XT BOOST 32 GB (pogumovaný) (Záruka 10 let !) Funguje bezvadně i pro HD.
Madagaskar (10)|20.2.2010 09:50
Děkuji za odpovědi. Jak se to s nahráváním u Vantage HD1100 ? Podmínky nahrávání a sledování jsou stejné jako u Arivy 200 HD?
lkfreak (46)|1.3.2010 13:39
[quote=losos;266755]Jinak je Ariva 200 HD docela bezva, většina počátečních chyb ve firmware (a též neznalosti obsluhy) již byla odstraněna a mohu ji tedy doporučit. Mně zcela vyhovuje.
[/quote]

Lososi, máš arivu 200 dlouhodobě vyzkoušenou.
Jak je to s EPG, dokážu se podívat u určitého programu na několik (7?) dní dopředu ?
Někde jsem četl, že EPG je u tohohle přijímače tragédie, ale nedokážu si to představit.
Můžu tě požádat o obrázek, jak to vypadá?

Jestli jsi třeba neviděl TF6000CR, a srovnal mi jeho EPG s Arivou....
losos (2977)|2.3.2010 05:44
Pro Ikfreak
Když klikneš na ikonku Skype pod mým jménem, mohu ti přes webkameru ukázat EPG Arivy a i něco o tom povykládat...
lkfreak (46)|2.3.2010 09:40
smazal jsem sám, vyřešeno.