Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVBVieWer dekodovani kanalu - PC

VeRsAgE (19)|30.12.2009 00:26
Ahoj,
mam SkyStar HD2 s CI modulem a cteckou IRDETO Cryptoworks.
Vsem mam v HTPC na win7 32bit.

Pouzivam zakoupeny DVBViewer 4, jediny problem co mam je to, ze mam ctectu od IRDETA. Na mnoha mistech jsem se docetl, ze nespolupracuje s CI modulem od TechniSatu a timto se ptam i Vas, zda s timto mate nekdo zkusenosti.
Osobne je pro me divne kdyz v DVBViewru v CAM sekci najdu cislo karty, jaky mam crdit, ver firmwaru, atd, takze evidetne vse komunikuje v poradku, ale cryptovane programy mam stale. Kartu mam pochopitelne aktivovanou, dokoncejsem si reaktivoval a nechal zaslat opet nove "parametry" od Skylinku a cekam 2 hodiny na CT1, zda se nerozjede. CT24 a veskere free programy funguji.
Prosim o radu, zda je to vazne cteckou, protoze po nekolika dnech badani, preinstalovani nekolika systemu, driveru a cekani na searche uz nevim kudy kam. Dokoncejsem byl onu ctecku vymenit v domeni, ze je nefunkcni. Pro pripadne poznamky, ze tam mam kartu ci ctecku strcenou spatne je vylouceno, protoze CAM komunikuje nejen se cteckou, ale i s kartou.

Jedinou radu co jsem nasel bylo ale ne u PCI karet, ale u stolnich receiveru, ze pokud kartu nacte, ale nedekoduje je treba udelat firmware na prave znacku ctecky, aby si s nim zarizeni opravdu rozumnelo, ale toto je asi jiny pripad.

Velmi Vas prosim o pomoc, uz si vazne nevim rady a hned po Silvestru jdu pro originalni ctecku.

Dekuji Vam!
samurraj (25)|2.1.2010 19:35
Ahoj. Tak to máme naprosto stejný problém. Zakoupil jsem satelitní kartu Technisat Skystar HD2, k tomu dokoupil CI slot a modulátor taky od technisatu (Technicrypt "CW"). Měl jsem DVBviewer TE, který byl přiložen na instalačním CD, ale přes něho jsem nenaladil ani free programy. Pak jsem si zdarma z nějakého warez fóra stáhnul DVBviewer PRO a přes něj jsem naladil free programy, ale cryptované nešly. Přitom CI slot s kartou komunikuje, vše je správně zastrčeno a nic. Nevím co s tím
-Vl- (366)|2.1.2010 20:21
[quote=samurraj;257303]Pak jsem si zdarma z nějakého warez fóra stáhnul DVBviewer PRO a přes něj jsem naladil free programy, ale cryptované nešly. Přitom CI slot s kartou komunikuje, vše je správně zastrčeno a nic. Nevím co s tím[/quote]

A neměl jsi při skenování zatržený Free To Air Only
samurraj (25)|3.1.2010 19:22
Kdepak, free programy jsem zaškrtlé neměl. Původně jsem si myslel, že to je třeba vada karty nebo toho CI slotu, ale teď vidím, že nejsem sám, kdo má takovéhle problémy s tímto zařízením. Nevím, kde je chyba a ani nevím, komu bych si řekl, aby mi to zprovoznil, protože tohle je přece jenom neobvyklé. Bůh ví, v čem je problém.
-Vl- (366)|3.1.2010 20:23
[quote=samurraj;257527]Kdepak, free programy jsem zaškrtlé neměl. Původně jsem si myslel, že to je třeba vada karty nebo toho CI slotu, ale teď vidím, že nejsem sám, kdo má takovéhle problémy s tímto zařízením. Nevím, kde je chyba a ani nevím, komu bych si řekl, aby mi to zprovoznil, protože tohle je přece jenom neobvyklé. Bůh ví, v čem je problém.[/quote]

Já teda s DVBViewerem žádný problém nemám. Jakorát z toho prvního příspěvku vyplívalo, že jsi kodované programy ani nenaladil. A to bo mohlo způsobyt to zmínšné nastavení. Jestli to máš naladěný a nejde to spustit tak se podívej na Nastavení / Možnosti / Hardware, zda máš zatržený Has CI Module.
samurraj (25)|3.1.2010 20:41
Naladěný mám všechny programy. Jak free, tak i placené, ale u těch placených (kódovaných) je pořád zobrazenej zámek jak že nemam oprávnění. zaškrtnutej CI modul samozřejmě mám,ale furt nic.Ještě se zkusím podívat na stránky gital, jestli mám kartu v pohodě, ale to si myslím, že určitě ano. Fakt tohle je na budku
-Vl- (366)|3.1.2010 21:03
[quote=samurraj;257557]Naladěný mám všechny programy. Jak free, tak i placené, ale u těch placených (kódovaných) je pořád zobrazenej zámek jak že nemam oprávnění. zaškrtnutej CI modul samozřejmě mám,ale furt nic.Ještě se zkusím podívat na stránky gital, jestli mám kartu v pohodě, ale to si myslím, že určitě ano. Fakt tohle je na budku[/quote]

Já tam mám v Channellistu u kodovaných klíček, ten tam je pořád i když mám na program oprávnění. Kartu SkyLink mám nasdílenou z Dreamu. DVBViewer mám koupený a vše co má chodit tak jde bez problému. Chtělo by to zkontrolovat zápisy na kartě, ale jestli to jde tak jak to máš zapojený netuším.
samurraj (25)|3.1.2010 21:11
Jinak v tom DVBVieweru jak je u skenování kanálů mám nastaveno tohle
:target root: Astra 1D/3A 23.5 E
transporder list: none (nevím co tam mám dát a 1G tam není na výběr)
Disecq: none

Ještě jsem četl, že může třeba vadit 4 GB paměti,ale to je asi hovadina ne? A pak ani nevím co znamená to skenování rozsahu. A taky mi Dvbviewer po určité době spadne, že prej mam použít administrátorskej přístup nebo tak něco...může to být tím, že nemám ten program placenej ale warez??
-Vl- (366)|3.1.2010 21:33
[quote=samurraj;257568]Jinak v tom DVBVieweru jak je u skenování kanálů mám nastaveno tohle
:target root: Astra 1D/3A 23.5 E
transporder list: none (nevím co tam mám dát a 1G tam není na výběr)
Disecq: none

Ještě jsem četl, že může třeba vadit 4 GB paměti,ale to je asi hovadina ne? A pak ani nevím co znamená to skenování rozsahu. A taky mi Dvbviewer po určité době spadne, že prej mam použít administrátorskej přístup nebo tak něco...může to být tím, že nemám ten program placenej ale warez??[/quote]

Bez transporder listu se divím že jsi něco naladil. Jinak u Dvbvieweru je známo že pokud není oficialně tak padá.
samurraj (25)|3.1.2010 21:49
A nemáš odkaz na stránku, kde bych si mohl ten DVBViewer legálně koupit??Vím, že stojí asi 15 euro, což je v poho, ale nikde jsem nenašel, kde si to můžu objednat. Jinak ti děkuju za rady, páč já jsem na tohle úplný jelito
samurraj (25)|3.1.2010 22:19
Teď jsem si všimnul, že naladěné kanály mám všechny v seznamu pod UPC direct...nevím proč to tak je. Stáhnul jsem si aktuální seznam transponder listu a nakopíroval do složky dvbvieweru do transponders. Když dám v programu scanování kanálů a nastavím ten 23.5 aktuální a to mi nenajde ani jeden kanál tak to tedy nevím co to má znamenat
sh johan (25)|3.1.2010 22:25
-Vl- (366)|4.1.2010 05:07
[quote=samurraj;257585]Teď jsem si všimnul, že naladěné kanály mám všechny v seznamu pod UPC direct...nevím proč to tak je. Stáhnul jsem si aktuální seznam transponder listu a nakopíroval do složky dvbvieweru do transponders. Když dám v programu scanování kanálů a nastavím ten 23.5 aktuální a to mi nenajde ani jeden kanál tak to tedy nevím co to má znamenat[/quote]

Tak to máš natočený na 19,2st. Chce to pohnout parabolou trochu na západ.
-Vl- (366)|4.1.2010 05:13
[quote=samurraj;257580]A nemáš odkaz na stránku, kde bych si mohl ten DVBViewer legálně koupit??Vím, že stojí asi 15 euro, což je v poho, ale nikde jsem nenašel, kde si to můžu objednat. Jinak ti děkuju za rady, páč já jsem na tohle úplný jelito[/quote]

Koupil jsem ho obálkovou metodou popsanou zde
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5808
samurraj (25)|4.1.2010 08:48
Na západ?No jo jenže jak to udělat aby to bylo přesně?Nejsem odborník a nemám žádnej měřák...Takže nejspíš pozvat odbornou pomoc
-Vl- (366)|4.1.2010 13:58
[quote=samurraj;257616]Na západ?No jo jenže jak to udělat aby to bylo přesně?Nejsem odborník a nemám žádnej měřák...Takže nejspíš pozvat odbornou pomoc[/quote]

Je to teda kousek na východ. Já to nastavuju podle přijímače.
vivid.sk (11472)|4.1.2010 14:22
[quote=samurraj;257616]Na západ?No jo jenže jak to udělat aby to bylo přesně?Nejsem odborník a nemám žádnej měřák...Takže nejspíš pozvat odbornou pomoc[/quote]

http://www.dishpointer.com/

zadas svoju adresu, poziciu a vsetko ostatne ti vypluje stranka.
emilsat (64)|11.1.2010 10:42
[quote=VeRsAgE;256623]Ahoj,
mam SkyStar HD2 s CI modulem a cteckou IRDETO Cryptoworks.
Vsem mam v HTPC na win7 32bit.

Pouzivam zakoupeny DVBViewer 4, jediny problem co mam je to, ze mam ctectu od IRDETA. Na mnoha mistech jsem se docetl, ze nespolupracuje s CI modulem od TechniSatu a timto se ptam i Vas, zda s timto mate nekdo zkusenosti.
Osobne je pro me divne kdyz v DVBViewru v CAM sekci najdu cislo karty, jaky mam crdit, ver firmwaru, atd, takze evidetne vse komunikuje v poradku, ale cryptovane programy mam stale. Kartu mam pochopitelne aktivovanou, dokoncejsem si reaktivoval a nechal zaslat opet nove "parametry" od Skylinku a cekam 2 hodiny na CT1, zda se nerozjede. CT24 a veskere free programy funguji.
Prosim o radu, zda je to vazne cteckou, protoze po nekolika dnech badani, preinstalovani nekolika systemu, driveru a cekani na searche uz nevim kudy kam. Dokoncejsem byl onu ctecku vymenit v domeni, ze je nefunkcni. Pro pripadne poznamky, ze tam mam kartu ci ctecku strcenou spatne je vylouceno, protoze CAM komunikuje nejen se cteckou, ale i s kartou.

Jedinou radu co jsem nasel bylo ale ne u PCI karet, ale u stolnich receiveru, ze pokud kartu nacte, ale nedekoduje je treba udelat firmware na prave znacku ctecky, aby si s nim zarizeni opravdu rozumnelo, ale toto je asi jiny pripad.

Velmi Vas prosim o pomoc, uz si vazne nevim rady a hned po Silvestru jdu pro originalni ctecku.

Dekuji Vam![/quote]
Kartu mam asi 2roky a jde vse pohode , akurat jsem nepochopil proc ste se kupovali ( ci mudul ) stacili aby jste pouzili ( programátor PHOENIX ) ktomu je programek na cteni i zapis ...........
lapák (9)|25.2.2010 17:14
[quote=emilsat;259372]Kartu mam asi 2roky a jde vse pohode , akurat jsem nepochopil proc ste se kupovali ( ci mudul ) stacili aby jste pouzili ( programátor PHOENIX ) ktomu je programek na cteni i zapis ...........[/quote]

Já má podobnej problém (HTPC: Win7, DVB S: SS HD2 + CI). Jediný softík, ve kterém mi běží kódované programy je DVBViewerTE, ale ten je tragickej. Ve všem ostatním, co jsem zatím vyzkoušel (DVBViewerPro, MCE, MP) jedou akorát free programy z družice. Nejraději bych to provozoval na MP nebo MCE. Vůbec netuším, kde je problém.
panasonic650 (1124)|30.3.2010 10:06
Ja mam TechniSat SkyStar HD2 + TechniSat CI-Slot pro SkyStar HD2 + SkyLink + Mascom Karta CAM Cryptoworks

Mal som podobny problem az som nakoniec vymazal cely zoznam a naladil to podla frekvencie. Teraz mi idu vsetky platene programy v pohode az na to ze HD (DVB-S2) sekaju strasne.
lapák (9)|31.3.2010 20:53
[quote=panasonic650;274978]Ja mam TechniSat SkyStar HD2 + TechniSat CI-Slot pro SkyStar HD2 + SkyLink + Mascom Karta CAM Cryptoworks

Mal som podobny problem az som nakoniec vymazal cely zoznam a naladil to podla frekvencie. Teraz mi idu vsetky platene programy v pohode az na to ze HD (DVB-S2) sekaju strasne.[/quote]

Mě placené kanály jedou, ale jen v DVBViewTE (ten je ale strašně nepohodlenej). V MCE nebo jiných programech mi nejedou a to je problém, který řeším. Jaký sw. používáš ty ?