Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr DVD rekordéru

Mooonty (2)|30.12.2009 21:43
Chci Vás požádat o Vaše názory a zkušenosti ohledně výběru DVD rekordéru. Mám předběžně vybraný od Panasonic DMR-EH69EP. V popisu se píše mimo jiné, že přehrává soubory ve formátu DivX z externího USB disku. Nebo mi doporučíte jiného výrobce? Díky za Vaše názory. PF 2010! Mooonty
geronimoh (2327)|30.12.2009 23:08
Mám už několik let DVD rekordér SONY a je velmi dobrý, ale v dnešní době už zcela nedostačující. Pro nahrávání TV vysílání používám satelitní STB s HDD a pře USB ho mám propojený s PC. Kdybych si dnes měl koupit DVD rekordér, tak bych vybral Panasonic, ale s tunerem na DVB-T a ne s analogovým, jako jsi si vybral ty. Analogové vysílání zanedlouho skončí a budeš z toho mít DVD player/rekordér s možností nahrávek přes SCART, ale ztratíš tu největší výhodu, totiž nahrávání Tv vysílání (nejlépe digitální) přímo na HDD a snadný střih a vypálení na DVD. Podstatná nevýhoda je, že to není HD "READY".
PoloTom23 (90)|31.12.2009 10:27
No docela koukám, že se ještě prodávají rekordéry pouze a analogovým tunerem, což je vcelku k ničemu, pokud to člověk nepropojí např.se satelitním přijímačem.Já bych ho rozhodně nebral pokud nemá DVB-T tuner. Jinak mám EX78 a zatím maximální spokojenost.
palco (21)|31.12.2009 11:24
Levne verze Panasonicu neumeji pres scart RGB, sam s tim mam zkusenost...kup Sony - jedny z nejlepsich rekorderu - je to vlastne Pioneer...a ty mely rekordery dotazeny na 100%...na Parabole jsem ti k tomu psal vic
geronimoh (2327)|31.12.2009 12:12
Já mám DVD rekordér SONY RDR-HX710 a několik let jsem nahrával ze satelitního STB přes SCART RGB a do TV to pouštím přes componentní kabel, ale není to ono. Pokud satelitní vysílání nahraju přímo na HDD v satelitním přijímači propojeném přes HDMI, tak je kvalita obrazu mnohem lepší. DVD rekordéry přišli na trh s velkým zpožděním a stejná situace je dnes s jejich nástupcem, který by měl umět nahrávat i HD signály přes HDMI, mít alespoň 1TB HDD a Bluray vypalovačku, jinak je to značně omezené zařízení, které by mělo být za babku, jako VHS videorekordéry. Jestli Panasonic neumí přes SCART RGB, tak je to dost závažný nedostatek, ale v dnešní době už je podle mě stejně nesmysl nahrávat přes SCART. Můj SONY DVD rekorder má pro mě zase jako velký nedostatek omezený datový tok audia na max.256 kbit/s (Panasonic umí PCM).