Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahrávání na HDD

blerry (8)|1.1.2010 23:33
Zdravím,mám problém se zobrazením nahraných pořadů na HDD (ze satelitu) v PC -vůbec se mi nic nezobrazuje.
Vím že se to nahrává do formátu ts , HDD jsem pomocí satelitu (Optibox 8750HD) naformátoval,ale až v PC jsem zjistil že systémem FAT 32.
Máte někdo s tímto zkušenosti?
Díky Tom
CharlieXXX (77)|2.1.2010 10:04
Máš dobré kodeky pro přehrávání?? Já mussel stahovat kompletní balík kodeků ze slunecnice.cz, potom také přehravač, VLC Media Player mi .ts přehrává v pohodě.
blerry (8)|2.1.2010 22:17
No víc jak půl roku jsem žádné kodeky neinstaloval,takže zkusím nové,jestli to pomůže,ale v PC se mi na HDD nezobrazují žádné soubory.
Ani přes VLC Media Player nic na HDD nevidím,když to zapojím zpět do satelitu tak ten to s přehledem přehraje,tak je mi to nějaký divný.
Mám dojem že jsem to měl nejdříve v PC naformátovat na NTFS.
Díky za radu, Tom
jartop (46)|3.1.2010 12:03
Nazdar. Mohu se, prosím, zeptat, jaký disk pro Optibox používáš? A zda-li jsou nějaké probémy - při Timeshift atd... Díky J.
blerry (8)|3.1.2010 18:06
Ahoj,používám externí HDD Verbatim 500GB a co se týče satelitu tak vše v pořádku-bez problémů naprogramuju nahrávání,přímo nahrávám a to vše s vypnutými plotnami-sat. si HDD spustí sám,takže na HDD nemusím sahat.
Pouštění pořadů přes sat. také bez problémů,lze ale jen mazat celé pořady a popisovat.
Jen při přepojení kabelu (e-sata) do PC se mi HDD zobrazí ale jakoby prázdný.
-Vl- (366)|3.1.2010 18:15
[quote=blerry;257507]Ahoj,používám externí HDD Verbatim 500GB a co se týče satelitu tak vše v pořádku-bez problémů naprogramuju nahrávání,přímo nahrávám a to vše s vypnutými plotnami-sat. si HDD spustí sám,takže na HDD nemusím sahat.
Pouštění pořadů přes sat. také bez problémů,lze ale jen mazat celé pořady a popisovat.
Jen při přepojení kabelu (e-sata) do PC se mi HDD zobrazí ale jakoby prázdný.[/quote]

A ve Vlastnostech jednotky v PC to hlásí co za formát a kapacitu.
-Vl- (366)|3.1.2010 18:18
Jinak Fat 32 umí všechny verze Windows od verze Windows 98
blerry (8)|3.1.2010 19:23
Formát FAT 32 a kapacitu nějakých asi 486GB.
Ještě takový detail,zobrazuje se mi akorát původní složka NERO BACKITUP která na HDD už byla jinak nic.
-Vl- (366)|3.1.2010 19:56
[quote=blerry;257528]Formát FAT 32 a kapacitu nějakých asi 486GB.
Ještě takový detail,zobrazuje se mi akorát původní složka NERO BACKITUP která na HDD už byla jinak nic.[/quote]

Ještě mě napadá zda to nenahrává do skrytých souborů. Odkrýt to jde v Možnostech Složky. A pak se ještě můžeš na ten HDD podívat ve Správci disků jestli na něm není něco nestandartního.
blerry (8)|4.1.2010 17:21
Děkuju moc za snahu řešit můj problém,v tom správci jsem si až teď všiml zajímavé věci a to že je jen složka NERO na oddílu který je FAT 32.
Satelit vytvořil druhý oddíl který je označen jako neznámý a prázdný,takže vlastně není naformátovaný.
Při prvním připojení HDD k Sat. jsem provedl formátování,které ale proběhlo docela rychle cca 5min.Nepřipadlo mě že by byly nějaké jiné možnosti formátování,teď už bych HDD naformátoval v PC na NTFS a pak teprve zapojil do Satelitu.
Teď ale nevím jak se k těm souborům dostanu.
Díky Tom
-Vl- (366)|4.1.2010 20:34
[quote=blerry;257709]Děkuju moc za snahu řešit můj problém,v tom správci jsem si až teď všiml zajímavé věci a to že je jen složka NERO na oddílu který je FAT 32.
Satelit vytvořil druhý oddíl který je označen jako neznámý a prázdný,takže vlastně není naformátovaný.
Při prvním připojení HDD k Sat. jsem provedl formátování,které ale proběhlo docela rychle cca 5min.Nepřipadlo mě že by byly nějaké jiné možnosti formátování,teď už bych HDD naformátoval v PC na NTFS a pak teprve zapojil do Satelitu.
Teď ale nevím jak se k těm souborům dostanu.
Díky Tom[/quote]

Podívej se v tom satelitu co to je za formát. Pokud to je ext2 nebo ext3 tak se to dá ve windows zviditelnit.
blerry (8)|6.1.2010 18:51
No to se mi právě nedaří zjistit,je tam funkce formátovat označeno "STORAGE" nic víc,znovu formátovat nemůžu,vše bych smazal.
Jak bych to mohl zkusit zviditelnit v případě formátu ext2 nebo 3?
Děkuji moc Tom
-Vl- (366)|6.1.2010 20:11
[quote=blerry;258257]No to se mi právě nedaří zjistit,je tam funkce formátovat označeno "STORAGE" nic víc,znovu formátovat nemůžu,vše bych smazal.
Jak bych to mohl zkusit zviditelnit v případě formátu ext2 nebo 3?
Děkuji moc Tom[/quote]

Buďto použít tento ovladač v příloze a nebo si stáhnout bootovací image SLAX a vypálit na CD. Z něj pak nastartovat. Umí pracovat s NTFS i Ext a kopírovat mezi nimi
http://www.slax.org/get_slax.php
blerry (8)|7.1.2010 08:24
Provedu.
Vidím,že jsem narazil na opravdovou kapacitu v tomto oboru :-)
věřím,že se k těm souborům dostanu.
Díky moc Tom
blerry (8)|8.1.2010 09:23
Tak jsem provedl úspěšně obě varianty ale stále se mi žádné soubory nezobrazují,pouze složka "system volume information" s pár Kb.
Jinak jako Device mode/dev/sdbl a 294 files,19 sub-folders.
Více jsem z toho nedostal,musím se poptat jaký systém používá ten satelitní přijímač pokud se HDD nenaformátuje.