Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký tuner potřebuji?

petrkupb (8)|4.1.2010 20:08
Chci si kupovat první DVD recorder a jelikož tomu nerozumím tak bych potřeboval radu jaký tuner musí DVD rec. mít . Problém je ten že se budu stěhovat a nevím přesně jaký televizní signál budu přijímat. Zřejmě to bude ze spol. televizní anteny a le možná kabelovka od UPC a možnost je i satelit. Jde mi o to abych si nekoupil DVD jen s digitálním tunerem a nemohl nahrávat ze satelitu nebo naopak. Nevím jak to nahrávání funguje tak prosím o vysvětení. Díky.
Pitomec (10211)|4.1.2010 22:23
Každý DVD rekordér má jak AV vstupy, tak i analogový tuner, takže z tohoto hlediska můžeš být v klidu. A pokud jde o digitální tuner, tak si musíš napřed ujasnit jaký zdroj signálu na něho budeš event. přijímat (jestli pozemní DVB-T nebo satelitní DVB-S).
petrkupb (8)|5.1.2010 06:57
Dík za radu ale jak jsem psal tak zdroj signálu bude asi kabelovka od UPC. Chci recorder od Panasonicu a ten má bud s analogovým , digitálním nebo s oběma tunery. Koupil bych tedy s oběma a chápu že bych mohl nahrávat přímo z antenního koaxiálu ktterý bych zapojil do antenního vstupu na recorderu a ten by si naladil dostupné stanice jako to mám u videa VHS. Ale jak to funguje u kabelové televize když recorder kabelový tuner nemá? Budu ale kupovat i Panasonic LCD TX-L37V10E který sat. tuner má tak jestli to nejde nějak využít. Možná se ptám blbě ale jsem už starší a o těchto věcech nemám moc přehled a prodavači alespon u nás taky ne.
Pavel_tempx2 (829)|5.1.2010 09:21
UPC má svoje vlastní DVR (rekordéry) s DVB-C tunerem, nevím jestli Panasonic dělá svoje rekordéry i s DVB-C, chce to pohledat po obchodech
Pitomec (10211)|5.1.2010 20:55
DVB-C tuner snad nemá žádný DVD rekordér...
geronimoh (2327)|5.1.2010 22:06
Daroval jsem rodičům DVD rekorder SONY RDR-HX720. Mají doma kabelovku - analogový tuner DVd rekorderu naladil všechny stanice a nahrává bez problémů.