Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak naladit Novu cinema a brzo Novu???

lake (9)|12.1.2010 09:37
Zdravím,
Vlastním tento resiever Topfield TF6000CR. Parabola 80cm.

Před cca měsícem Nova cinema změnila frekvenci vysílání a Nova se na to take chystá. Poraďte někdo jak přeladit tyto programy? V iformacích píše že mám naladit frekvenci 12070 nebo tak něco. Jak změním danou frekvenci na tomto satelitu, pro daný program?
Děkuji za každou odpověď!

Ještě dotaz, je Barandov Tv na satelitu? Také nenaladím!


Lake
Antonín (732)|12.1.2010 10:04
[quote=lake;259634]Zdravím,
Vlastním tento resiever Topfield TF6000CR. Parabola 80cm.

Před cca měsícem Nova cinema změnila frekvenci vysílání a Nova se na to take chystá. Poraďte někdo jak přeladit tyto programy? V iformacích píše že mám naladit frekvenci 12070 nebo tak něco. Jak změním danou frekvenci na tomto satelitu, pro daný program?
Děkuji za každou odpověď!

Ještě dotaz, je Barandov Tv na satelitu? Také nenaladím!


Lake[/quote]

ten přijímač nemám...takže neumím napsat který čudlík v bodech...

1. asi nejlepší je v takových případech manuálně proladit transpondér pro ten nový program. On se povětšinou uloží na konec seznamu a pak se dá ručně i pořadí upravit (pro dva programy a neznalého člověka je to asi nejlepší řešení.)
2. Nejlepší seznam vysílaných progamů najdeš na kingofsat.net
ale jsou seznamy i jinde
Tam najdeš vždycky potřebné údaje.
Pro Nova a Nova Cinema je to
frekvence: 12,070
polarizace: Horizontální
symbolrate (někdy bitrate): 27500
FEC: 3/4

Nic více pro manuální ladění nezadáváš. Kdybys chtěl program do databáze vytvořit kompem bez ladění, tak jsou i další parametry, které ho popisují, ale ty si přijímač při manuálním proladění najde a uloží sám. (SID 13138, VPID ..., APID...) Na kingofsat jsou všechny. A všechny správně! Dlouhodobě je to super stránka.


TV Barandov vysílá na
Astra 1G (23.5E) - 11798.00 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:3 - TID:3205
nebo
Astra 1M (19.2E) - 12382.50 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:1 - TID:1099
lake (9)|12.1.2010 10:22
TV Barandov vysílá na
Astra 1G (23.5E) - 11798.00 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:3 - TID:3205
nebo
Astra 1M (19.2E) - 12382.50 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:1 - TID:1099[/QUOTE]

Chytám signál na dva satelity. Astra a Astra 3A, Před nedávnem jsem ladíl celý satelit od znova? Proč se neneladila Nova cinema a nova správně? BarandovTv taktéž! Při Nově cinema naladím pouze program který nic nevysílá, jen tam je kolonka Nova c. a černo. Pak další nejasnost: Očko, Eurospotr myslím že i Dsf večer chytám a ráno už zas né, nezávisle na sobě! Jednou ten a pak zas onen.
Lake
Antonín (732)|12.1.2010 10:27
[quote=lake;259656]TV Barandov vysílá na
Astra 1G (23.5E) - 11798.00 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:3 - TID:3205
nebo
Astra 1M (19.2E) - 12382.50 H DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:1 - TID:1099[/quote]

Chytám signál na dva satelity. Astra a Astra 3A, Před nedávnem jsem ladíl celý satelit od znova? Proč se neneladila Nova cinema a nova správně? BarandovTv taktéž! Při Nově cinema naladím pouze program který nic nevysílá, jen tam je kolonka Nova c. a černo. Pak další nejasnost: Očko, Eurospotr myslím že i Dsf večer chytám a ráno už zas né, nezávisle na sobě! Jednou ten a pak zas onen.
Lake[/QUOTE]

Těch možností proč? je celá hromada.
Třeba blbá anténa nebo vadný přijímač.
Pak se nenaladí celý satelit, ale třeba jenom některé jeho části (jedna polarizace třeba, nebo jenom část pásma, nebo třeba jenom silné transpondéry apod.)
To s tím ráno/večer by tak nějak ukaovalo na to, že to není v pořídky hw.

Asi by to chtělo si na to někoho zavolat.
Nejlépe toho, co to dělal, aby si to laskavě opravil.
Pokud to nedělal profík, pak bude lepší přivolat nějakého, co to fakt umí.
lake (9)|12.1.2010 10:50
U Programu Očko a pod. co mají a nemají signál čí co, tak se zobrazuje urověň a kvalita cca 95% a 99%. Tak nevím! Jinak jsem instaloval sám! Ješte se pokusím něco s tímprovéct, ale kdyby někdo věděl o někom kdo tomu rozumí a umí si pohrát s tímto problémem tak bych mu to raději svěříl, žerě mi to čas! Jsem z Prahy 8! Do rozumné vzdálenosti přivezu a odvezu! [email]cihak.o@seznam.cz[/email]
-Vl- (366)|12.1.2010 11:24
[quote=lake;259666]U Programu Očko a pod. co mají a nemají signál čí co, tak se zobrazuje urověň a kvalita cca 95% a 99%. Tak nevím! Jinak jsem instaloval sám! Ješte se pokusím něco s tímprovéct, ale kdyby někdo věděl o někom kdo tomu rozumí a umí si pohrát s tímto problémem tak bych mu to raději svěříl, žerě mi to čas! Jsem z Prahy 8! Do rozumné vzdálenosti přivezu a odvezu! [email]cihak.o@seznam.cz[/email][/quote]

Tento přijímač nemám, ale se všema co jsem přišel do styku tak naladí pouse ty frekvence co mají pro příslušnou družici zadané. Někde v nastavení to musíš najít něco jako Transporder list a tam musíš ty nové frekvence přidat.
lkfreak (46)|12.1.2010 11:31
[quote=lake;259666]U Programu Očko a pod. co mají a nemají signál čí co, tak se zobrazuje urověň a kvalita cca 95% a 99%. Tak nevím! Jinak jsem instaloval sám! Ješte se pokusím něco s tímprovéct, ale kdyby někdo věděl o někom kdo tomu rozumí a umí si pohrát s tímto problémem tak bych mu to raději svěříl, žerě mi to čas! Jsem z Prahy 8! Do rozumné vzdálenosti přivezu a odvezu! [email]cihak.o@seznam.cz[/email][/quote]

Při automatickém vyhledání služeb si zaškrtni ještě jednu volbu (napamatuju si to z hlavy, je to někde asi v půlce té obrazovky), pak to ladí dlouho(asi 5 minut) a zkouší to vyhledat všechny transpondéry.
Nebo ručně zadej transpondér a ostatní údaje.
xmarek (60)|12.1.2010 11:36
[quote=lake;259634]Zdravím,
Vlastním tento resiever Topfield TF6000CR. Parabola 80cm.

Před cca měsícem Nova cinema změnila frekvenci vysílání a Nova se na to take chystá. Poraďte někdo jak přeladit tyto programy?[/quote]Některé satelitní přijímače mají sice přednastavené satelity, ale ne vždy mají uloženy všechny transportéry. Podobný problém jsem řešil, když jsem chtěl naladit svůj Vantage. Musel jsem je tam ručně vložit, poté jsem byl schopen naladit i zbývající stanice (např. transportér na kterém vysílá skylink).
Tyto informace se uvádějí jako technické parametry pro naladění programů např. Satelit: Astra 23,5°E, Frekvence: 12 070 MHz, Polarizace: Horizontální, Norma: DVB-S, SR: 27 500, FEC: 3/4 pro Novu.
http://www.digiplzen.cz/news/tv-nova-na-satelitu-skylnk-pouze-na-nove-frekvenci/

Pozn. Mě se stalo, že jsem to tam zadal správně a i tak to nic nenašlo. Proto jsem musel přijímač uvést do továrního nastavení a nastavit přijímač znovu. Pak to po vložení potřebných informací našlo všechny požadované stanice. Berte to pouze jako informaci, že i takový problém může nastat.

Osobně jsem čerpal z těchto stránek: http://www.skylink.cz/web/structure/16.html, Dokonce tam najdete i návod na nastavení vašeho přijímače. http://www.skylink.cz/web/document/download_file/56.pdf
losos (2977)|12.1.2010 19:15
Specializovaný servis na Topfieldy je zde :

Antenex s.r.o.,
Žateckých 1224/12
140 00 Praha 4

Pokud ti to nenaladilo požadované programy z nového transpondéru (TP), tak nejpravděpodobněji proto, že tento nový TP není v paměti přijímače zapsán. Ani nemůže být, když je nový... ;)
Některé přijímače sice mají nějaké funkce na vyhledání novinek, ale jednak nevím, jestli to ten tvůj umí, je to moc zdlouhavé a stejně není jisté, jestli najdeš to, co žádáš. Potom se ti navíc naladí celá hromada dalších kanálů o které nemáš zájem, a dá to hroznou práci vše uvést do pořádku... Proto je vhodnější a rychlejší to ladit "ručně".
Nemám sice ten tvůj přijímač, ale mám Topfielda TF 7710 HDPVR. Velmi pravděpodobně je Menu a tedy i způsob ladění u Topfieldů podobné. Uvedu zde, jak je to u toho mého :

V Menu/Instalace/Vyhledávání programů zvolíme družici, potom na dalších řádcích :
Režim vyhledávání....Manual
Frekvence................12070 (Pro Novu, nebo něco jiného pro něco jiného)
Symbol Rate........... 27500
Polarizace ............. Horizontální
Modulace ............... DVB-S
FEC
Pilot
Vyhledávání sítě.......Vyp
PID
FTA/Kódované .........FTA+kódované
vyhledávání............ OK = stiskni OK

Po stisku OK se naladí vše, co momentálně na tom TP je k mání...
Naladěné programy se zařadí na konec celého seznamu programů. Pokud tam něco nenajdeš, tak to obvykle znamená, že to již někde v seznamu je naladěno. Potom to hledej, nejlépe pomocí abecedního setřídění, atd...
Ještě dodám, že ten ručně dopsaný TP se současně zapíše i do paměti přijímače a příště již bude k dispozici...
Lovu zdar !
lake (9)|14.1.2010 15:12
Tak díky Vaším reakcím na můj problém se mi podařilo naladit správně Novu a Novu Cinemu. Děkuji!

Jen mám zatím velký otazník co s tím Barandovem. I přes nové ladění a srovnání podle abecedy, Barandov TV mi stále uniká! Co s tím?
Mercator (14)|14.1.2010 15:53
Když vezmu v úvahu Skylink, tak

Barrandov spolu se Z1, TV JOJ, JOJ Plus, Discovery, TA3, NG, NG Wild a Ziva

lze naladit na:

satelit:23,5°E
kmitočet: 11 797
polarizace: H
FEC: 3/4
symbol. rychlost: 27 500

Nejprve se podívej, jestli máš při manuálním ladění možnost z nabídky "Frekvence" vybrat kmitočet 11797.

(u Topfieldu 7710: Menu - Instalace - Vyhledávání programů - Satelit Astra3 - režim vyhledávání: Manual)

Pokud ne, musíš nejdřív přidat k Astra3 nový transponder - 11797.

Menu - Instalace - SAT/TP editace - vybrat satelit Astra 3 - přidání nového TP.

Když přidáš požadovaný TP, můžeš se vrátit k vyhledávání stanic.

V nabídce by se ti měl nově zobrazit tebou přidaný TP.
losos (2977)|14.1.2010 20:45
A v abecedně setříděném seznamu programů to hledej pod jménem TV Barrandov, ne pod Barrandov TV... ;)