Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvláštní úkaz HD Nova a HD čt1...

maarkii (65)|26.1.2010 20:09
Poslední dva tři dny na uvedených kanálech dochází k zvlášnímu jakoby sekání obrazu,u zvuku nic není patrné.
Jedná se o sekání s maximálně v desetinách sekundy,které je patrné na obličejích a postavách a trhavých pohybeh kamer.
Sekání trvá třeba hodiny nebo jen minuty a zničeho nic mizí nebo se objevuje.
Co sekání může způsobovat?K rozkostičkování nedochází a obraz je jinak v kvalitě HD....
maarkii (65)|31.1.2010 21:32
Prosím poradí někdo co může dělat to zvláštní jakoby trhání obrazu?Navíc jsem si všiml že to děljí i některé SD programy a kvalita signálu je přitom 90-91%.
nahlis (107)|1.2.2010 12:53
co máš za přijímač?
jerryczech007 (73)|1.2.2010 14:33
[quote=maarkii;262424]Poslední dva tři dny na uvedených kanálech dochází k zvlášnímu jakoby sekání obrazu,u zvuku nic není patrné.
Jedná se o sekání s maximálně v desetinách sekundy,které je patrné na obličejích a postavách a trhavých pohybeh kamer.
Sekání trvá třeba hodiny nebo jen minuty a zničeho nic mizí nebo se objevuje.
Co sekání může způsobovat?K rozkostičkování nedochází a obraz je jinak v kvalitě HD....[/quote]

Pozoroval jsem to taky (Topfield 7700HSCI) u těchto 2 programů minulý týden, ale v sobotu a v neděli už to bylo OK ...
maarkii (65)|1.2.2010 16:36
Mám Inverto Scena 5,který měl velmi dobrou recenzi i menu má velice příjemné.
Včera jsem se koukal na kvalitu signálu právě u těch konkrétních kmitočtů na kterých je Nova HD,Nova Cinema(jsou na jediném transpordéru) a vždy a pravidelně na desetinu sekundy kvalita signálu klesla z cca 83 na 73%.CT HD mě to nedělá(čt také téměř nevysílá HD)navíc na kmitočtu psudo čtHD byla síla i kvalita signálu 100%!!
to je právě že různé příjmače mají různě spolehlivý a jinak řešený ukazatel signálu-kvality a síly.Mnohem levnější multiroom optikum má sílu a kvalitu signálu zobrazovnou u každého kanálu(byt to asi určitě budou jen přibližné hodnoty)Inverto scena má ukazatel signálu jen po vyvolání menu a vyhledání v nastavení antény(pevně nastavený jeden kmitočet) a nebo v podrobném vyhledávání jednotlivých kanálů(družic)
To jakési trhání(max.desetiny sekundy)či jak to nazvat není pravidelné,ale je to značně nepříjemné-rty moderátora se nepřirozeně tuhnou,horizontální táhlý záběr kamerou např.jedoucího auta kolem a dále je trhavý jakoby natočený ametérskou a ametérem kameramanem....ale zvuk jde a jede normálně bez výpadků nebo zamrznutí...zřejmě by to chtělo přesnější nastavení antény-konvertoru...
Navíc např. na Z1 jsem si všiml cca o 0,5s opožděném zvuku od obrazu-je vidět u rtů,a vypadá to jako dabing ač není...ale to už může být věc i technická věc vysílatela Z1....
mph1 (689)|2.2.2010 11:46
Taky jsem si toho vsiml -toho trhani - a dost jsem se lekl. Vypada to, jako by obcas vypadavala synchronizace.

Zrejme ovsem chyba neni na nasich prijimacich...
nahlis (107)|2.2.2010 17:49
pokud by to bylo jen u jednotlivce ...

podobné kolísání signálu pozoroval i jeden můj kamarád ...
po dlouhém bádání se přišlo na to, že to dělá diseq přepínač...
pokud používáš taky diseq přepínač ... zkus ho zkontrolovat .. případně pokud máš možnost zkus na chvilku jinej ...

ele když to dělá více lidem ... nevím nevím ... :)
maarkii (65)|2.2.2010 19:48
Tak ted jsem koukal na zprávy čt HD a všiml jsem si,že moderátor domluví(fyzicky zvuk ztichne) ale rty se mu pohybují další cca 1,5sekundy....!A to zatím nedělalo nikdy.Zkrátka zvuk jde před obrazem a vypadá to děsně.A síla a kvalita signálu je 100%!!!(u tohoto konkrétního kmitočtu na němž vysílá čt HD)To nechápu,to snad nemůže být vada na mé straně?
Ted koukám na Nova HD zprávy(jsou vysílané skutečně v HD,ne jako u čt HD v SD) a ZATÍM je to OK-brilantní obraz,tedy samozřejmě jen ze studia a ne z převzatých reportáží.(bez toho jakéhosi zamrzání trhání obrazu na desetiny sekundy)Ale kvalita signálu na tomto kmitočtu pořád kolísá z cca 83 padá na 73%(na desetiny sekundy-jakési pulzování)
jarino1978 (8045)|2.2.2010 20:30
[quote=maarkii;263882]To nechápu,to snad nemůže být vada na mé straně?[/quote]

- závada nie je na tvojej strane
Shidoshi (8)|2.2.2010 20:39
Taky jsem to spozoroval. Mám zrovna nový přijímač Ferguson Ariva HD 200. Tak jsem se lekl, že to bude tím.
jartop (46)|3.2.2010 09:43
Včera večer na ČT1 - Hlava 22 - obraz byl nesynchronní se zvukem, ale... Bylo to jen v případě nastavení zvuku na DD (tam byl zvuk asi 1sec napřed). Pokud jsem přepl na stereo, tak bylo vše OK. Teď tam běží nějaký seriál a dělá to to samo...
jerryczech007 (73)|3.2.2010 12:29
[quote=maarkii;263882]... Ale kvalita signálu na tomto kmitočtu pořád kolísá z cca 83 padá na 73%(na desetiny sekundy-jakési pulzování)[/quote]

Na 23,5° bys měl mít stabilní kvalitu, pokud ti ovšem něco nebrání ve výhledu, byť i jen částečně.
jarino1978 (8045)|3.2.2010 12:39
CT HD už ide OK
maarkii (65)|3.2.2010 19:39
Stav dnes:ČT HD zvuk i obraz bez problémů.
NOVA HD dnes zprávy-katastrofa,trhání a cukání obrazu,zvuk jako obvykle bez problémů...jedoucí auto jede stylem rozjezdu ženy v autoškole...trhání a tuhnutí je sice v trvání max.desetin sekundy,ale je to vidět a vypadá to hrozně...
Nechápu proč kmitočet čt HD má sílu i kvalitu signálu 100% a kmitočet NOVY HD kolísá z 83% na 73% kvality,proč takový rozdíl v kvalitě u transpordérů u jediné družice???
jarino1978 (8045)|3.2.2010 20:09
Nova hd - ok
geronimoh (2327)|7.2.2010 23:02
Vy už to máte v pořádku? Já mám na Vantage HD 8000S občasné výpadky u NOVA HD a ČT HD pořád. Už to sice není tak časté, ale sem tam se trhá obraz nebo vypadne na chvilku zvuk.
scrat777 (49)|9.2.2010 06:30
[quote=geronimoh;264923]Vy už to máte v pořádku? Já mám na Vantage HD 8000S občasné výpadky u NOVA HD a ČT HD pořád. Už to sice není tak časté, ale sem tam se trhá obraz nebo vypadne na chvilku zvuk.[/quote]

Mám k HTPC připojeny dva satelitní tunery a dělá mi to též. U ČT HD se občas rozjela synchronizace obraz-zvuk, ale poslední dobou je to OK. Avšak Nova mi cuká stále :-( Přeinstaloval jsem, ale žádná změna. Tak alespoň že to není problém tunerů :-)
geronimoh (2327)|9.2.2010 20:09
To jsem rád, že problém není na mé straně. Takové výpadky měli, když začínali s HD vysíláním - NOVA HD i ČT HD - doufal jsem, že už se to naučili.
scrat777 (49)|14.2.2010 03:38
[quote=scrat777;265149]Mám k HTPC připojeny dva satelitní tunery a dělá mi to též. U ČT HD se občas rozjela synchronizace obraz-zvuk, ale poslední dobou je to OK. Avšak Nova mi cuká stále :-( Přeinstaloval jsem, ale žádná změna. Tak alespoň že to není problém tunerů :-)[/quote]

Tak ČT HD už je zdá se v pohodě, NOVA cuká stále a minulý týden jsem si naladil i STV3 která vysílá olympiádu v HD a tam to cuká opravdu hodně :-(

Jinak Slováci budou vysílat v HD jen během olympiády.

Astra 1G (23,5°E), freq. 12,110 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 9/10, DVB-S2/QPSK
geronimoh (2327)|14.2.2010 11:00
ČT HD mi včera jela taky v pohodě. NOVA HD se mi včera cukala také. Jinak politiku ČT moc nechápu. Začnou dávat seriál "Vyprávěj" v HD a během olympiády ho budou dávat v SD. To už by bylo lepší se opičit po američanech, ti v takových případech seriál přeruší, asi hlavně kvůli nižší sledovanosti.
jerryczech007 (73)|14.2.2010 16:28
[quote=geronimoh;266211]ČT HD mi včera jela taky v pohodě. NOVA HD se mi včera cukala také. Jinak politiku ČT moc nechápu. Začnou dávat seriál "Vyprávěj" v HD a během olympiády ho budou dávat v SD. To už by bylo lepší se opičit po američanech, ti v takových případech seriál přeruší, asi hlavně kvůli nižší sledovanosti.[/quote]

Všechno je to o penězích a použitém datovém toku ... nic není zadarmo a přenosová kapacita má taky svoje meze :(