Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelit a DVB-S jako antena pro VKV

Vladim (91)|27.1.2010 22:11
Mám dotaz na lidi, kteří se vyznají v antenním neb satelitním přijmu pro radio FM. Mám rekorder DVB-S Panasonic, který má na zadním panelu mimo LNB IN, kam mám připojenou satelitní antenu ještě další LNB OPUT, který je průchozí výstup z LNB.
Dotaz zní: Lze tento výstup použít pro napojení koaxialu pro tuner radia pro FM příjem???? Jde mně o názor jestli jde současně až k rekorderu signál pro radio????
Samozřejmně, že nejlepší by bylo to vyzkoušet, ale - nezhorším si příjem TV signálu??? Nebude se to spolu hádat, i když není pravděpodobné, že bych současně poslouchal radio a současně se díval na TV.
Děkuji za názor
mirekv (7169)|28.1.2010 06:58
Jedná se o úplně jiný druh příjmu, takže nelze.
Pitomec (10211)|28.1.2010 12:54
Teoreticky by to jít mohlo, pokud je satelitní signál sloučený s VKV (a jsou tudíž oba signály v jednom kabelu), tak by na SAT výstupu toho DVD rekordéru mohl jít ten signál VKV odebírat - ovšem taky nemusí, jde o to, jak je to průchozí. Ale pochopitelně není problém použít frekvenční vyhýbku a signál SAT a VKV rozdělit ještě před vstupem do DVD rekordéru.
Vladim (91)|28.1.2010 13:22
Děkuji za oba názory. Moje úvaha vycházi z toho, že mimo TV signálu mohu přes DVB ladit rádio stanice, mohu si vytovřit vlastní seznam stanic a DO je přepínat a poslouchat na TV muziku, prostě rádiové programy. Tím pádem do DVB signál VKV jde, ale já bych chtěl poslat ten zvuk do tuneru mojí HIFI sestavy a tím využívat toto zařízení.

Mám to tedy zkusit připojit? Bylo by to normálním antenním koaxialem, kde u DVD by yla koncovka jako u anteny ze satelitu a u resieveru mám pro vstup ten starý typ s s dutinovým kolikem.
Připojil jsem obrázek se všemi přípoji vzadu tuneru.
resevier.jpg
losos (2977)|28.1.2010 13:29
Tvoje informace o tom, že ti jdou rádia, je trochu nejasná...nevím, je-li ti známo, že i na družicích (satelitech), lze kromě televizních kanálů naladit i rádia - v žádném případě to však není VKV vysílání, to ani náhodou..., a proto je samozřejmě není možné na žádném VKV tuneru naladit.
Ale třeba jsem úplně přesně nepochopil, o co ti přesně jde...to víš, jsem starý dědek, a není mi vše jasné, tak sorry...
StD (8612)|28.1.2010 13:35
Přesně jak píše Losos - SatRadio normálně poslouchám po přepnutí DVB-S receiveru do režimu radio a Audio-Out mám přivedené do LineIn zvukovky PC.
Pokud tam máš takový digitál/analog zvukový výstup také, můžeš to tím připojit k zesilovači.
Vladim (91)|28.1.2010 14:27
Je to přesně tak, že je to jiné vysílání. Tak to udělám přes druhou antenu pro VKV. Možná bude stačit i domácí dipol, když mně to nyní hraje i na kus koaxialu, ale nekvalitně, Jinak půjdu na venkovní, ale to až opadnou mrazy. Čili, máte-li někdo radu jaký dipol koupit, tak poraďte. Mohl bych to i ubastlit doma, když bude nějaký jednodušší návod. Nějaký materál mám a pájkovat, vrtat, lepit svedu.
Jo, a pro pana lososa. Mně letos bude 73 let, tak asi budu o něco větší dědek.
Zdravím
losos (2977)|28.1.2010 15:46
[quote=Vladim;262812]Je to přesně tak, že je to jiné vysílání. Tak to udělám přes druhou antenu pro VKV. Možná bude stačit i domácí dipol, když mně to nyní hraje i na kus koaxialu, ale nekvalitně, Jinak půjdu na venkovní, ale to až opadnou mrazy. Čili, máte-li někdo radu jaký dipol koupit, tak poraďte. Mohl bych to i ubastlit doma, když bude nějaký jednodušší návod. Nějaký materál mám a pájkovat, vrtat, lepit svedu.
Jo, a pro pana lososa. Mně letos bude 73 let, tak asi budu o něco větší dědek.
Zdravím[/quote]

To jo, souhlasím, budu ti chodit pro pivo... :D
Kašli na VKV, máš přece ty rádia na satelitě - těch českých a slovenských je tam v perfektní kvalitě asi dvacet a cizích asi milión...
StD (8612)|28.1.2010 16:38
[quote=losos;262831]To jo, souhlasím, budu ti chodit pro pivo... :D
Kašli na VKV, máš přece ty rádia na satelitě - těch českých a slovenských je tam v perfektní kvalitě asi dvacet a cizích asi milión...[/quote]

Přesně tak, kdo by se dnes trápil s FM, to mě zajímá tak maximálně v autě. Jináč zřejmě tu budem asi za dědko-klub, neb mě bude v neděli 54, takže jsem tu asi nejmladší dědek (to pro to :BB:). Nicméně jestli je tazatel v dosahu, tak bych měl mít někde ve sklepě ještě dipol z VKV yagi antény (tu celou už jsem asi vyhodil, nevim, možná je tam taky) plus k ní mám pásmový VKV zesilovač (Made in DDR, včetně výhybky a napájení, slušně fungující) za odnos. Už to dávno v paneláku neupotřebím, zvlášť když mám na balkoně Sat.

P.S. BTW pro případné "sběratele" tu mám taky jeden historickej Tuner NEC ze stříbrné HiFi věže (VKV II/SV,DV) někdy z roku 1980, ten už jsem nepustil taky asi 10 let. Krásně to hraje, ale už je to dnes přežitek.
Vladim (91)|28.1.2010 18:12
Milí skoro dědci.
Pro jasnost. Byl jsem jeden z první stovky členů HIFI klubu v roce no asi tak rok 1968. Měl jsem kdysi dobré vybavení přes klub a klubové LP, které jinde nebyly. A tady je počátek proč se tady motám.

Dnes jsem udělal pokus a zapojil jsem koax na ten vývod v DVB a druhý do tuneru. Zvuk se objevil, Zkusil jsem televizi a snad to HD tam je taky v pořádku. Jen jedna vada na kráse. Nechal jsem na tuneru automat vyhledávání stanic a v tom pásmu mně to našlo tři stanice. (Je to ONKYO TX-7430. Před lety jsem Hifi sestavu dostal z němců a leželo to asi tak 8 let jen tak ladem -vánoce koledy, občas mejdan.)
Jde mně o očištění LP, něco unikátů zdigitalizovat s opravením v audacity a docel normální pouštění kvalitní muziky, která na LP je bohužel lepší než na CD. Včera mluvil Vojtek a Kabáti vydávají novou DVD a současně také normální LP. Určitý návrat LP je už skuečností.
K tomu dipolu, tak ten už nemám a bral bych ho - jsem ze severu - Nový Bor, město skla a trafostanic. Kdyby to náhodou bylo blízko. Jinak se dá koupit dipol do 100 k.
MONYS (460)|28.1.2010 18:19
[quote=Vladim;262689]Mám dotaz na lidi, kteří se vyznají v antenním neb satelitním přijmu pro radio FM. Mám rekorder DVB-S Panasonic, který má na zadním panelu mimo LNB IN, kam mám připojenou satelitní antenu ještě další LNB OPUT, který je průchozí výstup z LNB.
Dotaz zní: Lze tento výstup použít pro napojení koaxialu pro tuner radia pro FM příjem???? Jde mně o názor jestli jde současně až k rekorderu signál pro radio????
Samozřejmně, že nejlepší by bylo to vyzkoušet, ale - nezhorším si příjem TV signálu??? Nebude se to spolu hádat, i když není pravděpodobné, že bych současně poslouchal radio a současně se díval na TV.
Děkuji za názor[/quote]Není to v dnešní době sat. vysílání anachronie? Vždyt můžeš poslouchat radia přímo ze satelitu ve špičkové kvalitě a to bez šumu!!!
losos (2977)|28.1.2010 18:43
[quote=Vladim;262891]Milí skoro dědci.
Pro jasnost. Byl jsem jeden z první stovky členů HIFI klubu v roce no asi tak rok 1968. Měl jsem kdysi dobré vybavení přes klub a klubové LP, které jinde nebyly. A tady je počátek proč se tady motám.

Dnes jsem udělal pokus a zapojil jsem koax na ten vývod v DVB a druhý do tuneru. Zvuk se objevil, Zkusil jsem televizi a snad to HD tam je taky v pořádku. Jen jedna vada na kráse. Nechal jsem na tuneru automat vyhledávání stanic a v tom pásmu mně to našlo tři stanice. (Je to ONKYO TX-7430. Před lety jsem Hifi sestavu dostal z němců a leželo to asi tak 8 let jen tak ladem -vánoce koledy, občas mejdan.)
Jde mně o očištění LP, něco unikátů zdigitalizovat s opravením v audacity a docel normální pouštění kvalitní muziky, která na LP je bohužel lepší než na CD. Včera mluvil Vojtek a Kabáti vydávají novou DVD a současně také normální LP. Určitý návrat LP je už skuečností.
K tomu dipolu, tak ten už nemám a bral bych ho - jsem ze severu - Nový Bor, město skla a trafostanic. Kdyby to náhodou bylo blízko. Jinak se dá koupit dipol do 100 k.[/quote]

Asi si z nás děláš srandu - napsal jsi sice, že máš k rekordéru s DVB-S tunerem připojenou satelitní anténu, ale bůhví, co jsi tím myslel... nemáš k tomu rekordéru náhodou připojenou "sat.anténu" ze společného anténního rozvodu v paneláku ? V tom případě bys možná něco naladil..., ale při svodu z LNB z paraboly těžko, Anežko... :D

V N.Boru jsem studoval na sklářské průmce...svět je hrozně malý...
StD (8612)|28.1.2010 18:47
[quote=Vladim;262891]...Dnes jsem udělal pokus a zapojil jsem koax na ten vývod v DVB a druhý do tuneru. Zvuk se objevil, Zkusil jsem televizi a snad to HD tam je taky v pořádku. Jen jedna vada na kráse. Nechal jsem na tuneru automat vyhledávání stanic a v tom pásmu mně to našlo tři stanice. (Je to ONKYO TX-7430. Před lety jsem Hifi sestavu dostal z němců a leželo to asi tak 8 let jen tak ladem -vánoce koledy, občas mejdan.)
Jde mně o očištění LP, něco unikátů zdigitalizovat s opravením v audacity a docel normální pouštění kvalitní muziky, která na LP je bohužel lepší než na CD. Včera mluvil Vojtek a Kabáti vydávají novou DVD a současně také normální LP. Určitý návrat LP je už skuečností.
K tomu dipolu, tak ten už nemám a bral bych ho - jsem ze severu - Nový Bor, město skla a trafostanic. Kdyby to náhodou bylo blízko. Jinak se dá koupit dipol do 100 k.[/quote]


Když to vezmu od konce, tak jak je z podpisu patrné jsem v Praze, tudíž =problem, nicméně ty věci budou ležet dál na svých místech, takže není vyloučen osobní kontakt později.

Co se nabírání LP i MC týče, nejlépe se mi osvědčil prográmek Acoustica SpinItAgain, který je pro podobné věci přímo určen. Ovšem to nemá nic společného s VKVantenou/signálem a propojuje se to s PC přímo.

No a co ti to jako "ladí" za VKVstanice na ten LNB-Out - to je tak maximálně signál chycený na ten kus koaxu. Tam jsi jinak na úplně jiných frekvencích/pásmech. Navíc pokud je DVB-S zapnutý, tak je stejně ten průchozí LNB-Out obvykle vypnutý a pouští dál signál z LNB teprve ve stavu Stand-By nebo OFF. Tož tak.
VlaDamorava (466)|28.1.2010 20:51
2Vladim
Co tak použít ke sloučení a rozbočení z jednoho koaxu (sat+dipol) tohle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[quote=Pitomec;262781]Teoreticky by to jít mohlo, pokud je satelitní signál sloučený s VKV (a jsou tudíž oba signály v jednom kabelu), tak by na SAT výstupu toho DVD rekordéru mohl jít ten signál VKV odebírat - ovšem taky nemusí, jde o to, jak je to průchozí. Ale pochopitelně není problém použít frekvenční vyhýbku a signál SAT a VKV rozdělit ještě před vstupem do DVD rekordéru.[/quote]

Prakticky vyzkoušeno sloučení sat.signálu ze 4 družic(přepínaných pomocí diseqc) + DVB-T signál + VKV + 12 TV stanic převedených do analogu. Žádný problém na 69 odběrných místech. U každého použita na konci tahle zásuvka:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Vladim (91)|28.1.2010 21:00
Jen klid.
Tak svět je malej to je fakt. Omlouvám se ostatním, že budu osobní. Tak, lososi, to jsi ještě chodil za ředitele RnDr Špačka?

Jak jsem se zvrtnul od anteny k LP . Je to proto, že jsem tak od roku 1968 byl v HIFI klubu a od tehda jsem měl soupravy s těmi polystyrenovými repráky, třípasmové, gramo nějaké hifácké od Pražana a to samé zesilovač. No a taky klubové LP, které jinde nebyly. Mám toho doma asi tak 200 ks LP a 100 těch 45. Původní HIFi jsem nějak rozdal a teď to chci trochu oprášit. Mám pár vzácných desek, které se dávaly k programu při premierách v Semaforu, celou Kytici a pak ty klubové. Něco chci očistit, nově uložit, sepsat, digitalizovat
Moc práce.
Vzít dipol z Prahy není pro mně problém. Synstvo tam zrovna zítra jede na neděli za přítelkyní jinak taky jezdí velmi často pro IT zboží. Můžeme se domluvit. Ale to už mimo tuto diskuzi.
Vladim (91)|28.1.2010 21:07
Ještě pro losos.
Opravdu těžko, Anežko, je to opravdu satelit s kartou Cryptoworks a asi jsem chytal kdoví co, když jsem to k tomu DVB připojil tuner. V paneláku nebydlím, je to na RD.
losos (2977)|29.1.2010 11:14
Já ti nerozumím, nepochopil jsem, o čem to píšeš, sorry.
StD (8612)|29.1.2010 11:40
[quote=Vladim;262933]...Můžeme se domluvit. Ale to už mimo tuto diskuzi.[/quote]

Jo, od toho tu jsou soukromé zprávy (SZ), ale varuji, že tento víkend to ještě nejsem schopen jít do toho sklepa hledat a lovit. Už mám naplánováno dokončení jiné práce. Další přes SZ.
Vladim (91)|29.1.2010 18:47
Pro losos. Přečti si svůj příspěvek, na něj jsem jen odpověděl.
Pro Std. Nic nehrozí. Dipol může v klidu odpočívat ve sklepě. Děkuju za ochotu a nabídku. Dipol už mám svůj.

Všem vám moc děkuju. Z mé strany už považuju věc za vyřešenou a mohu skončit.