Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký Blu-ray přehrávač je nejlepší? TOP 3

Fjody (64)|31.1.2010 13:30
Zdravím, probíral jsem se netem a hledal relativně levnější Blu-ray přehrávače s bohatou výbavou možností přehrávání různých vidosouborů. Došel jsem k závěru, že velice zajímavé jsou tyto tři: 1.PANASONIC DMP-BD60EG . . . . 2. SAMSUNG BD-P1600 . . . . . 3. LG BD370. . . . Proto bych velice uvítal názor ostatních na tyto přehrávače a jaký z nich by mě doporučili si zakoupit, případně jiný v podobné cenové relaci. Děkuji za radu.
Pitomec (10211)|31.1.2010 13:44
Za ty prachy bych už spíš přemýšlel o nějakém multimediálním přehrávači typu WESTERN DIGITAL TV Live ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), pokud pro tebe není BR prioritou číslo 1 a jde ti spíš o více formátů.
martin_54 (331)|31.1.2010 14:13
Souhlasím s Pitomcem. Sám jsem nedávno podobnou otázku řešil a nakonec jsem se rozhodl pro UMAX IAMM NTR82 a po nahrání nového firmwaru naprostá spokojenost.
ai (2993)|31.1.2010 15:50
[quote=Pitomec;263449]Za ty prachy bych už spíš přemýšlel o nějakém multimediálním přehrávači typu WESTERN DIGITAL TV Live ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), pokud pro tebe není BR prioritou číslo 1 a jde ti spíš o více formátů.[/quote]

naprosty souhlas, ale aby te neprekvapilo, ze neprehraje nejaky starsi wmv, on prehraje snad jen wmv9 :-)
Fjody (64)|31.1.2010 20:03
[quote=Pitomec;263449]Za ty prachy bych už spíš přemýšlel o nějakém multimediálním přehrávači typu WESTERN DIGITAL TV Live ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), pokud pro tebe není BR prioritou číslo 1 a jde ti spíš o více formátů.[/quote]

Lze k WESTERN DIGITAL TV Live připojit televizi která má jen vstup scart??
vivid.sk (11472)|31.1.2010 20:23
:)

To kupujes BD player pre CRT TV? :)
Fjody (64)|31.1.2010 20:28
[quote=vivid.sk;263529]:)

To kupujes BD player pre CRT TV? :)[/quote]

Zatím na CRT a poté k Plazmě fullHD.
vivid.sk (11472)|31.1.2010 21:00
Ok,
takze WD TV Live ma podla vsetkeho len komponentny vystup. Pokial ho tvoja TV podporuje, tak je mozne prepojit cez scart (prevodnik YuPbPr->SCART). Obvavam sa vsak, ze tadialto cesta nevedie, pretoze v scarte ma vacsina beznych TV zapojene akurat kompozit (CVBS) a RGB.


Moja rada:
Vyries si najskor TV a neskor poskuluj po playeri. Ajtak to dovtedy nevyuzijes.




updated:

prebehol som specifikaciu playera a na webe WD sa uvadza toto:

InterfaceEthernet, HDMI, Composite A/V, Component video, USB 2.0.

Zrejme je to zapojene v tom 3.5 jacku, takze ak to naozaj pojde (musis si to niekde overit), tak je to pouzitelne aj na starsie TV
Fjody (64)|1.2.2010 00:10
[quote=vivid.sk;263535]Ok,
takze WD TV Live ma podla vsetkeho len komponentny vystup. Pokial ho tvoja TV podporuje, tak je mozne prepojit cez scart (prevodnik YuPbPr->SCART). Obvavam sa vsak, ze tadialto cesta nevedie, pretoze v scarte ma vacsina beznych TV zapojene akurat kompozit (CVBS) a RGB.


Moja rada:
Vyries si najskor TV a neskor poskuluj po playeri. Ajtak to dovtedy nevyuzijes.




updated:

prebehol som specifikaciu playera a na webe WD sa uvadza toto:

InterfaceEthernet, HDMI, Composite A/V, Component video, USB 2.0.

Zrejme je to zapojene v tom 3.5 jacku, takze ak to naozaj pojde (musis si to niekde overit), tak je to pouzitelne aj na starsie TV[/quote]

A CO TŘEBA TENTO PLAYER, O CO JE HORŠÍ NEŽ WD: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ai (2993)|1.2.2010 02:21
ano, ten composite je na vystupu taky, a v US i pribaleny tento kabel, nevim jak to resi v Evrope, v USA Scart neni, jen composite na starsich CRT
peloš (8)|1.2.2010 07:49
V balení jsou oba kabely, komponentní a kompozitní. K tomu kompozitnímu je nutné pořídit ještě redukci 3x cinch --> SCART
zekon666 (9)|1.2.2010 15:34
Samsung BDP-1600 NEBRAT!!!
Neumí nové BD disky a kdoví co se s tím bude dělat. Vezu to na reklamaci, třba to půjde uhádat a hurá do HD playeru :))
Fjody (64)|1.2.2010 23:38
[quote=zekon666;263639]Samsung BDP-1600 NEBRAT!!!
Neumí nové BD disky a kdoví co se s tím bude dělat. Vezu to na reklamaci, třba to půjde uhádat a hurá do HD playeru :))[/quote]

To je divné, má vcelku dobré hodnocení. no ale HD player neumí žádné Blu-ray disky :-)
Fjody (64)|2.2.2010 00:57
Má někdo zkušenosti s tímto Blu-ray přehrávačem Panasonic DMP-BD60EG ? Zdá se mi jako velice dobrá, dokonce je v recenzi uváděn jako vynikající. Kromě toho že nemá menu v češtině jsem něpřišel na žádné mouchy. Předpokládám že dokáže normálně přehrávat z usb i formáty jako například H264, mpeg4 a další potvory.
tommmyt (542)|2.2.2010 01:10
napadla mě taková otázka. když budu mít blu-ray přehrávač LG BD390 a ten umí přehrát mkv přes usb na externím disku.. Ale umí přehrát přes usb z toho externího disku i blu-ray když tam budu mít uložený?? Otázka by byla, jestli ne, tak co pořídit k tomu blu-ray přehrávači aby to šlo takto pouštět-například zda je nějaký externí disk (jestli něco jako prezentujete v této sekci jen výše?) kde by mohl být uložený blu-ray film a přes hdmi by byl ten disk spojen s blu-ray přehrávačem? (i když zase na www lg jsem nenašl u BD390 žádný vstup)
Hmm (1739)|2.2.2010 08:40
[quote=tommmyt;263758]napadla mě taková otázka. když budu mít blu-ray přehrávač LG BD390 a ten umí přehrát mkv přes usb na externím disku.. Ale umí přehrát přes usb z toho externího disku i blu-ray když tam budu mít uložený?? Otázka by byla, jestli ne, tak co pořídit k tomu blu-ray přehrávači aby to šlo takto pouštět-například zda je nějaký externí disk (jestli něco jako prezentujete v této sekci jen výše?) kde by mohl být uložený blu-ray film a přes hdmi by byl ten disk spojen s blu-ray přehrávačem? (i když zase na www lg jsem nenašl u BD390 žádný vstup)[/quote]Pokud chceš přehrávat BR z HDD, k čemu potřebuješ přehrávač na klasické BR placičky? Osobně pochybuji, že to půjde, neboť bonusem má být MKV přehrávání a ne dublování BR playingu. Tvé požadavky by optimálně řešil Popcorn C-200 s BR mechanikou.
Fjody (64)|2.2.2010 10:00
[quote=tommmyt;263758]napadla mě taková otázka. když budu mít blu-ray přehrávač LG BD390 a ten umí přehrát mkv přes usb na externím disku.. Ale umí přehrát přes usb z toho externího disku i blu-ray když tam budu mít uložený?? Otázka by byla, jestli ne, tak co pořídit k tomu blu-ray přehrávači aby to šlo takto pouštět-například zda je nějaký externí disk (jestli něco jako prezentujete v této sekci jen výše?) kde by mohl být uložený blu-ray film a přes hdmi by byl ten disk spojen s blu-ray přehrávačem? (i když zase na www lg jsem nenašl u BD390 žádný vstup)[/quote]

Podle mého by stačil levnější LG 370 a za zbylé peníze si pořídit nějaký multimedialní přehrávač. Je to malá krabička a dnešní televize mají většinou spoustu HDMI vstupů, takže by to bylo nejlepší řešení.
zekon666 (9)|2.2.2010 10:51
Fjody: hodnocený ano, jenže bohužel výrobci b.disků mění parametry a vymýšlí kraviny jako nový styl menu apod a musí výrobce dělat nový FW. Samsung na to patrně se..

A pokud cce někdo přehrávat bezproblémů MKV a to se značkovým přehrávačem tak je naivní :)
Dodnes není ani značkový přehrávač divX, je nutno šahat právě jinam. Dopadl jsem tak s DVD bude to tak i s BDP
Fjody (64)|2.2.2010 11:43
[quote=zekon666;263793]Fjody: hodnocený ano, jenže bohužel výrobci b.disků mění parametry a vymýšlí kraviny jako nový styl menu apod a musí výrobce dělat nový FW. Samsung na to patrně se..

A pokud cce někdo přehrávat bezproblémů MKV a to se značkovým přehrávačem tak je naivní :)
Dodnes není ani značkový přehrávač divX, je nutno šahat právě jinam. Dopadl jsem tak s DVD bude to tak i s BDP[/quote]

Jasně, také proto ti píši že stačí LG DB370 který sice umí číst jen FAT32, ale v konbinaci s M přehrávačem http://eshop.100mega.cz/patriot-box-office-2-5-media-prehravac-int-2-5-s-ata-box-usb-hdmi-lan_d59111.html přehraješ opravdu velké množství různého videa a to i v síti.
Hmm (1739)|2.2.2010 11:49
[quote=zekon666;263793]... Dodnes není ani značkový přehrávač divX, je nutno šahat právě jinam. Dopadl jsem tak s DVD bude to tak i s BDP[/quote]Co tím chceš říci? Pokud myslíš Divx v AVI kontejneru, to už umí kdejaký značkový výrobce. Já mám třeba DVD Pioneer DV-610AV (ten mi připadá značkový dost) s USB vstupem a jedu seriály i přes to z flashky. Bere ale jen FATku a nastavení titulků je prakticky nulové, tedy žádné změny velikosti, barvy či umístění.
ai (2993)|2.2.2010 17:20
Jedna vec k tem BD prehravacum vs. krabickove, kdyz uz je o tom rec.

HD kontent je vsechen v ITU.BT.709. Problem je, ze nekdy ve videu je flag pro BT.709 a nekdy ne (prehravani BR ISO bez BT.709 flagu). Teoreticky by melo cokoliv v HD byt dekodovano podle BT.709, ale treba WDTV Live, kdyz nema BT.709 flag, tak i kdyz jde o HD kontent, tak to dekoduje v BT.601 ! Vysledek jsou radioaktivni zelena , atd.,

ti kdo mate krabickovy prehravac si zkuste stahnout par sekundovy Ts:
http://www.cypheros.de/files/Testbild_colour_description_alternating_120sec.ts
kde v tom videu je ten flag stridave zapnuty a vypnuty a treba mi zelena u WDTV Live krasne blika, jak WDTV meni dekodovani jednou podle BT.709 (zpravne) a jednou podle BT.601, kdyz tam nema flag. Ten flag je ukladany v prubehu videa, v packetech nebo kde.

vice o tom tu:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1208518

Popcorny pry uz zpravuji firmware, u WDTV treba pochybuju, ze to opravi, mozna az zase u novych veci
vahač.x (30)|3.2.2010 14:19
[quote=zekon666;263793]A pokud cce někdo přehrávat bezproblémů MKV a to se značkovým přehrávačem tak je naivní :)
Dodnes není ani značkový přehrávač divX, je nutno šahat právě jinam. Dopadl jsem tak s DVD bude to tak i s BDP[/quote]

[quote=Hmm;263811]Co tím chceš říci? Pokud myslíš Divx v AVI kontejneru, to už umí kdejaký značkový výrobce. Já mám třeba DVD Pioneer DV-610AV (ten mi připadá značkový dost) s USB vstupem a jedu seriály i přes to z flashky. Bere ale jen FATku a nastavení titulků je prakticky nulové, tedy žádné změny velikosti, barvy či umístění.[/quote]

Jo souhlas - DivX umí dnes už spousta značkových strojů, a časem to možná bude i s mkv, pokud se formát uchytí stejně jako DivX.

Jinak k tématu - mám Panasonic DMP-BD80EG-K, tedy ještě o kousek "lepší" než je zde uváděný DMP-BD60EG. Mám jej krátce, takže jen pár zkušeností:

BD - samozřejmě bez problémů
DVD - originální i vypalované (na DVD rekordéru jiné značky) - bez problémů
CD - zkoušel jsem zatím pouze DivX - bez problémů včetně titulků
USB/SD - normálně funguje (DivX, JPG, MP3, AVCHD)

Takže asi lze doporučit (předpokládám, že i zde uvažovaný BD60 - je funkčně téměř totožný - rozdíl je snad ve výstupu zvuku kdy BD60 umí snad 5.1 a BD80 umí 7.1, a snad je BD80 trochu rychlejší - ale to nemohu nijak ověřit - jen jsem slyšel).
Fjody (64)|3.2.2010 15:30
[quote=vahač.x;264013]Jo souhlas - DivX umí dnes už spousta značkových strojů, a časem to možná bude i s mkv, pokud se formát uchytí stejně jako DivX.

Jinak k tématu - mám Panasonic DMP-BD80EG-K, tedy ještě o kousek "lepší" než je zde uváděný DMP-BD60EG. Mám jej krátce, takže jen pár zkušeností:

BD - samozřejmě bez problémů
DVD - originální i vypalované (na DVD rekordéru jiné značky) - bez problémů
CD - zkoušel jsem zatím pouze DivX - bez problémů včetně titulků
USB/SD - normálně funguje (DivX, JPG, MP3, AVCHD)

Takže asi lze doporučit (předpokládám, že i zde uvažovaný BD60 - je funkčně téměř totožný - rozdíl je snad ve výstupu zvuku kdy BD60 umí snad 5.1 a BD80 umí 7.1, a snad je BD80 trochu rychlejší - ale to nemohu nijak ověřit - jen jsem slyšel).[/quote]

A zkoušel jsi z USB třeba z Flashky přehrát film s kodekem H264 a MPGE4 ??
jarino1978 (8045)|3.2.2010 16:23
1. Ps3
2. Lg bd 390
Fjody (64)|4.2.2010 01:18
[quote=vahač.x;264013]Jo souhlas - DivX umí dnes už spousta značkových strojů, a časem to možná bude i s mkv, pokud se formát uchytí stejně jako DivX.

Jinak k tématu - mám Panasonic DMP-BD80EG-K, tedy ještě o kousek "lepší" než je zde uváděný DMP-BD60EG. Mám jej krátce, takže jen pár zkušeností:

BD - samozřejmě bez problémů
DVD - originální i vypalované (na DVD rekordéru jiné značky) - bez problémů
CD - zkoušel jsem zatím pouze DivX - bez problémů včetně titulků
USB/SD - normálně funguje (DivX, JPG, MP3, AVCHD)

Takže asi lze doporučit (předpokládám, že i zde uvažovaný BD60 - je funkčně téměř totožný - rozdíl je snad ve výstupu zvuku kdy BD60 umí snad 5.1 a BD80 umí 7.1, a snad je BD80 trochu rychlejší - ale to nemohu nijak ověřit - jen jsem slyšel).[/quote]

Je to asi opravdu pěkný stroj, BOHUŽEL NEUMÍ SPRÁVNĚ ZOBRAZOVAT DIV-X FILMY. alespoň to psali v recenzi v časopise stereo video. Jedná se konkrétně o špatný poměr stran, což je u takové přístroje nepřípustné.