Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EX78 nejde vypalovat

mitch.mb (9)|31.1.2010 19:51
Zdravím,
mám dotaz tchán má DVD rekordér Panasonic DMR-EX78 a na disku má nahrané filmy z TV a nyní má problém v tom že mu nejde nic vypálit z disku na DVD a když se o to pokusí dostane docela srandovní hlášku: "Kopírování není možné. Naformátujte disk, prosím."
Nevíte někdo co by s tím šlo dělat aby nepřišel o filmy na disku?
Zkoušel jsem disk vytáhnout a připojit do PC ale má to nějaký svůj filesystem tak sem se tam nedostal :c( Našel jsem že snad existuje nějaká utilita která by ten disk měla zpřístupnit, ale nepodařilo se mi ho najít... Nemáte ho někdo???

Předem díky moc za případnou pomoc či rady :c)
Martin
rascal1379 (21)|31.1.2010 21:34
Chce to si pořádně přečíst manuál. Tím formátováním se nemyslí formát HDD v tom Panasonicu, ale formát disku, na který chceš vypálit nahrávku z HDD. V tomto případě jistě jde o DVD+R. Divný co?? Já jsem se tomu napoprvé taky divil. Ale funguje to. DVD-R formát nevyžaduje a pokud je pořad kratší, než hodina, jde na něj vypálit i ve vysokorychlostním režimu. Vše je ale popsánu v manuálu. Já jsem ho študoval asi 5 hodin a zkoušel podle něj, co to všechno umí a to nejsem žádnej technickej analfabet. Navíc menu je v češtině, tak to snad není velkej problem.
No ale vzhledem k tomu, že jsi toho Paňáka kuchnul a HDD jsi zkušel připojit k PC, soudím, že již není v záruce a možná jste ho koupili z druhé ruky a nemáte návod, není nic jednoduššího, než ho vyGooglit.
mitch.mb (9)|31.1.2010 22:05
V záruce to je :c) Bylo to jen pár šroubků :c) Divný je že předtim normálně pálil a najednou to nejde :c( jedině jestli nezačal používat jiný média. A navíc to nejde v žádnym režimu... No nic du googlit návod
rascal1379 (21)|31.1.2010 22:28
Zkusil bych vypalování na DVD-R. Používám verbatim a nikdy za dva roky jsem neměl žádný problém. A to jsem jich vypálil asi 120ks. Jestli začal používat DVD+R, tak mu to tu hlášku bude vyhazovat při jakémkoli režimu pálení. Není v tom ale žádný problém. Stačí vložit do mechaniky DVD+R, toto medium naformátovat, mašina si to přechroupe a pak lze normálně pálit. Mám ale pocit, že na +R nejde pálit ve vysokorychlostnim režimu ani když je pořad kratší než hodina, což ale u filmů je stejně jedno.
mitch.mb (9)|31.1.2010 22:31
No pročítám návod a nějak z toho nejsem moudrej... Ale řešením bude používat -R média a mělo by to být ok jestli tomu rozumím?
mitch.mb (9)|1.2.2010 16:55
Takže problém je vyřešen začal místo -R médií používat +R a tady byl problém. A to +R zkoušel formátovat a nějak mu to nešlo takže už si koupil -R a je to vklidu :c) Díky za rady