Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer - 320GB vs eGreat EG-R1B 320GB

grovana (5)|5.2.2010 00:09
ahojte zvažujem kúpu prehravača a v podstate sa rozhodujem medzi týmito dvoma strojmi,chcel by som sa opýtať čo by ste mi doporučili,pretože oba su zhruba na rovnakej úrovni,čítal som že Xtream je hlučnejší a tuším je z plastu a e-great je hlinik a bezhlučný,ďakujem vopred za radu.
MAKcz (205)|5.2.2010 02:01
Egrat je skutecne celej z vohnutyho plechu, spatny zarizeni to rozhodne neni, Xttreamer ma z plastu ten stredovaej ram, bocnice jsou z duralu, montaz je spis nez na sroubcich postavena na lepidle a lepicich paskach ;o) ale zase se k nemu da primo od firmy koupit originalni pasivni bocnice a pak vetrak muzes softwarove vypnout nebo jako ja ihned co xstreamer dorazil vyoperovat a zahodit ;) Obe zarizeni nezvladala prehravat to same, svym zpusobem se mi mozna libil vice egrat, zase za xstreamerem vidim vetsi sanci na vyvoj diky vetsi komunite
Petr Langer (6)|5.2.2010 15:16
Já bych šel do eGreat R1B

- konektivita: oproti xTreameru má navíc digitální koaxiální audio výstup a SATA port, navíc nejčasteji používané porty (2x USB, SATA, slot pro 2,5" disk) se nachází na boku přístroje což mě připadá jako nejrozumější pozice. 2,5 disk je řešen podobně jako u dokovacích zařízení pro HDD tj. volně přístupný slot na boku přístroje, takže jednodušší montáž.
- jak bylo řečeno je celý z hliníku bez větráčku takže snad kromě disku nic neuslyšíš.
- firmware má praticky stejnou podporu formátů, takže tady bych to viděl na stejno
MadMike83 (115)|6.2.2010 10:06
Já jsem se nakonec rozhodl pro EG-R1 který má eSATA pro externí disk. Mám doma 1,5TB disk v externím boxu (2500kč+500kč), pokud nebudeš používat sambu a torrent, tak mi to přijde asi nejlepší řešení :)
grovana (5)|6.2.2010 20:37
No ja by som ho chcel zapojit cez siet do wifi routeru,v inej izbe mam velke pc kde chcem nazdielať disk a prehrávať z neho,planujem kupit aj 2,5 disk ale zatial by som to riešil asi takto tak uvidim ci to pojde,a je k tomu potrebné nainštalovať sambu?
grovana (5)|11.2.2010 20:20
Ešte by ma zaujímalo či tento player podporuje prehrávanie cez sieť,chcem totiž prehrvať filmy cez sieť zo stolového počítača,dik
Vipa (5)|17.4.2010 19:21
Zdravím,

taky se mezi nimi rozhoduji, nevíte někdo jestli xtreamer bude mít do budoucna podporu Blu-ray, jestli při přehrávání lze nastavit velikost titulků jako u R1B a zda už je napravená chyba ve fontu s diakritikou?

A jak je moc hlučnej? :-) Díky

PS: ještě jeden dotaz, z eGreat EG-R1B nemusí při korektním zapojení trčet ten disk jako na ilustračních fotkách, že ne? LOL :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

PS2: všim jsem si, že R1B má jen 128MB DDR, půjde to poznat a v čem?