Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr multimediálního přehrávače + input lag?

kykloop (25)|13.2.2010 10:35
Ahoj,

vybírám multimediální přehrávač s co největší podporou formátů, hlavně na Full HD ripy. Existuje nějaký, který umí zpožďovat zvuk oproti obrazu? Mám LCD PHILIPS 47PFL7864H a při přehrávání DVD je input lag okolo 130ms, možná víc. Těžko se to odhaduje. Na recieveru mohu nastavit 200ms. Bojím se, aby to u FULL HD nebylo ještě víc.

Zatím se mi líbí WD live, Xtreamer nebo nějaký egreat ale nikde jsem nenašel zda li umí zpožďovat zvuk. V diskusi o WD byla zmínka, že to zatím neumí, ale to už je déle. Nezměnilo se něco?
Případně je nějaký jiný přehrávač kolem 3tis, který to umí?
MAKcz (205)|13.2.2010 17:56
[quote=kykloop;266028]Ahoj,

vybírám multimediální přehrávač s co největší podporou formátů, hlavně na Full HD ripy. Existuje nějaký, který umí zpožďovat zvuk oproti obrazu? Mám LCD PHILIPS 47PFL7864H a při přehrávání DVD je input lag okolo 130ms, možná víc. Těžko se to odhaduje. Na recieveru mohu nastavit 200ms. Bojím se, aby to u FULL HD nebylo ještě víc.

Zatím se mi líbí WD live, Xtreamer nebo nějaký egreat ale nikde jsem nenašel zda li umí zpožďovat zvuk. V diskusi o WD byla zmínka, že to zatím neumí, ale to už je déle. Nezměnilo se něco?
Případně je nějaký jiný přehrávač kolem 3tis, který to umí?[/quote]

Vsechny tri zminovane plus nekolik dalsich mi proslo domacnosti, cilene jsem tuto fci nehledal, ale podle mne jedinej ze ze zminovanych to neumel. Zustal mi doma xstreamer, ted se z nej teda zena koukan a olympiadu, takze pozdejc se na to podivam, ale nejsem si jisty, ze to umi ;(
kykloop (25)|13.2.2010 18:40
xtreamer je zatím můj favorit, ale také se obávám, že to zpoždění nebude možné nastavit u žádného... Každopádně díky.
Jack-aL (60)|16.2.2010 19:48
co je to ten input lag?
Pitomec (10211)|16.2.2010 20:24
Nesmysl, co jinýho...
Jack-aL (60)|16.2.2010 21:39
diky za objasneni,uz chapu tvuj nick
vivid.sk (11472)|16.2.2010 21:59
Na recieveru mohu nastavit 200ms. Bojím se, aby to u FULL HD nebylo ještě víc.

nemusis sa bat, myslim, ze nad 200ms to nejde, Pri mojom SAMe je taho hodnota podobna a pokial viem aj SONY alebo Sharp dosahuju obdobne cisla.Co sa tyka playerov, tiez to pri ziadnom neregistrujem (je to imho jedna zo zakladnych poziadaviek na player z mojej strany)

Jack-Al>
Input lag is a phenomenon associated with some types of LCD displays, and nearly all types of HDTVs, that refers to latency, or lag measured by the difference between the time a signal is input into a display and the time it is shown by the display. This lag time has been measured as high as 68ms[1], or the equivalent of 3-4 frames on a 60 Hz display.

zdroj wiki*
http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag
jarino1978 (8045)|16.2.2010 22:01
s input lagom pri prehrávaní multimédií problémy nebudú...načo takáto otázka ?
vivid.sk (11472)|16.2.2010 22:09
[quote=jarino1978;266759]s input lagom pri prehrávaní multimédií problémy nebudú...načo takáto otázka ?[/quote]

Problem ma kazdy, kto nema vstavanu korekciu v AVR (teda vsetci so starsimi AVR viac ako 2-3 roky) a zaroven novsi TV so 100Hz processingom. (samozrejme takisto majitelia analogovych stereo zosilnovacov)

Kto problem mat nebude su ludia, co pozeraju filmy s dabingom, popripade naslepli ludia a nakoniec ludia, ktori vyuzivaju namiesto zvuku chrciace repro v TV.
jarino1978 (8045)|16.2.2010 22:15
@vivid :
- aj pri 7 ročnom AVR a TV to ide bez problémov
- čo má s tým spoločné dabing ?
Jack-aL (60)|16.2.2010 22:23
dnes sem objednal AVr Denon 1610,tak snad to bude bez problemu (tv philips 8404)
vivid.sk (11472)|17.2.2010 00:20
jarino> Tyka sa to novsich TV. Tvoja tv nema 100Hz, nema dovod mat vyssi lag ako 30ms.

To, ze nieco nemas doma este neznamena, zeto neexistuje. A bud rad.

- pri dabingu sa huba neotvara rovnako ako ju vidis v TV - cize to nevadi.
jarino1978 (8045)|17.2.2010 06:50
zatiaľ som žiadne problémy nepostrehol, ani na 100 Hz CRT, ani na 50 Hz LCD, ani na 200 Hz LCD. Player a Tv si to musí vedieť zrovnať.
vivid.sk (11472)|17.2.2010 07:47
Evidentne nevies co vravis. Takze neries ....


Player a Tv si to musí vedieť zrovnať.
(debata nie je o Playeri a TV ale o playeri a AVR (prepojene priamo cez SPDIF), kedze cez AVR ide zvuk - nie cez TV).


Samotny TV s tym samozrejme problemy nema, kedze korekciu lagu sam vykonava (hodnota sa da menit/nestavit v servisnom menu - pre SAM).
Millo78 (122)|17.2.2010 14:50
[quote=vivid.sk;266761]Problem ma kazdy, kto nema vstavanu korekciu v AVR (teda vsetci so starsimi AVR viac ako 2-3 roky) a zaroven novsi TV so 100Hz processingom. (samozrejme takisto majitelia analogovych stereo zosilnovacov)

Kto problem mat nebude su ludia, co pozeraju filmy s dabingom, popripade naslepli ludia a nakoniec ludia, ktori vyuzivaju namiesto zvuku chrciace repro v TV.[/quote]

Zaujimalo by ma, ci a jak spoznas, ze zvuk ide o 100ms pred alebo za obrazom.. Pri plazme taketo nieco asi riesit nemusim, ze? Resp. ani som zatial nepotreboval, AVR mi slape rovnako dobre s terajsou TV ako aj s predchadzajucim crt (nemam pocit, zeby boli zvuky posunute voci obrazu) a to uz ma nejake roky za sebou.

edit: zapojenie je > player optikou do AVR, player HDMI do TV.
vivid.sk (11472)|17.2.2010 16:19
Zaujimalo by ma, ci a jak spoznas, ze zvuk ide o 100ms pred alebo za obrazom
Na to stacia oci a usi.

Pokial to nepozporujes, tak je ten input lag nizky (starsie TV bez 100Hz processingu tymito problemami trpeli menej/resp. minimalne).
jarino1978 (8045)|17.2.2010 16:36
[quote=vivid.sk;266795Player a Tv si to musí vedieť zrovnať.
(debata nie je o Playeri a TV ale o playeri a AVR (prepojene priamo cez SPDIF), kedze cez AVR ide zvuk - nie cez TV).
.[/quote]

a to má byť akože nejaký problém pri sledovaní videa ?
mám napozeraných dosť hodín pri rôznych technológiach a typoch, ale nikdy som sa s tým nestretol. Pokiaľ nemáš doma shit v tom reťazci player-avr-tv, tak to je len obyčajný strašiak...poriadny player si vždy robí korekciu interne, pokiaľ posiela zvuk cez HDMI alebo cez SPDIF. Dopočet obrazu v TV na to nemá vplyv, ide o hodnotu , ktorú nepostrehneš. Pokiaľ áno, tak máš niečo shitové. Je to to isté, ako keby si hľadal nejaký input lag pri spracovaní zvuku v AVR internými dekódermi. Je tam tiež určitý deelay, ale nepostrehnuteľný.
Takže u mňa je input lag len obyčajný strašiak. Ale tým nepopieram tvoje tvrdenia, že sa nemôže vyskytovať.
kykloop (25)|20.2.2010 19:59
input lag bohužel není žádný strašák nýbrž realita...
mám doma 100Hz LCD Philips 47PFL7864H, což není žádný shit, ale ani top. Při přehrávání filmu se zapnutou 100Hz technologií a zapnutými dalšími zlepšováky obrazu této TV mám input lag kolem 150-190ms. Což je nepříjemné, ale naštěstí můj reciever Denon to umí nastavit do 200ms. Filmy pouštím přes xtreamer nebo přes DVD přehrávač pioneer, zapojeno přes HDMI, optiku a koax.
Holt input lag je nepříjemná vlastnost myslím většiny LCD televizí... a kdo o tomto možném problému předem neví, se může dost divit...
vivid.sk (11472)|20.2.2010 20:03
Holt input lag je nepříjemná vlastnost většiny LCD televizí...
Samozrejme, len Jarino si mysli, ze vsetci ostatni si vymyslaju pcoviny od dobroty :D.
Zial vsetky nove TV tym trpia (ci uz viac alebo menej;a TV so 100Hz este viac).
A kedze dopocet pri 100Hz je kazdym rokom dokonalejsi (na zaklade nasledujudich snimkov, na ktore TV caka).... bude mozno aj horsie ...


poriadny player si vždy robí korekciu interne, pokiaľ posiela zvuk cez HDMI alebo cez SPDIF.
opat vidno, ze nerozumies o com tocis... inak by si toto nenapisal
Pytkin (7947)|20.2.2010 20:29
150-190 msec ? to je katastrofa .. sak to je 4-5 frejmov .. to je nepouzitelne .. vzdy som hovoril ze filips je kokotina ..
vivid.sk (11472)|20.2.2010 20:53
Pytkin> Je. Ale je to v principe jedno, ci mas 100/150/190 ms. Nepouzitelne to je v KAZDOM tomto pripade. Pokial by bol lag na urovni starsich TV (teda tak okolo ~50ms) tak by sa to dalo este prekusnut.

Ako vidim, ostatni vyrobcovia su na tom rovnako (alebo horsie) ako samsung, a to som pri kupe na toto nadaval.
jarino1978 (8045)|20.2.2010 21:12
chalani, píšte si , čo chcete, ale neverím....uverím, až keď to budem vidieť ( počuť ). dodnes som to nezaznamenal asi na cca 30-40 Tv. Jednoducho neverím...Ale pokiaľ niekto používa shit techniku....
jarino1978 (8045)|20.2.2010 21:18
[quote=vivid.sk;267527]
opat vidno, ze nerozumies o com tocis... inak by si toto nenapisal[/quote]

mysli si, čo len chceš. player si to vie zrovnať, TV tiež. A AVR ?

Čiže podľa teba, keď prepojím player s 200 Hz TV cez HDMI, prepnem na orig. zvukovú stopu, tak budú babenky otvárať huby inak, ako budem počuť zvuk ?

alebo keď budem pozerať SuperG z CT HD z Vantage HD, tak na TV započujem štartové pípnutie a pretekárka už bude o 200ms vpredu ?
vivid.sk (11472)|20.2.2010 21:55
ani jedno ani druhe.
nema to nic spolocne s prepojenim TV. Je to problem toho, ze zvuk a obraz idu po vlastnej osi

satelnitny STB ***

***/---audio ---- SPDIF/alebo analog --> AVR* -- REPRO (a)
***\---video -----HDMI/DVI ---> TV (b)

TV obraz spracuje a zobrazi s oneskorenim, ktore je potrebne na processing a upravu signalu (o ktorom tu tocime uz 2 strany). AVR ale zvuk spracuje a zahra ihned.
Satelitny STB nema potuchy o tom, ze obraz ide do zariadenia (b) a zvuk do zariadenia (a), ten s tym nic nema.
..... that's all.

*AVR/alebo stereo zosilnovac, ktory nema HDMI vstupy
jarino1978 (8045)|20.2.2010 22:04
a to robí takto aký player, STB, AVR ?
vivid.sk (11472)|20.2.2010 22:16
Nerozumiem otazke.
jarino1978 (8045)|20.2.2010 22:21
- môj STB má korekciu deelay
- môj TV má korekciu deelay
- môj AVR má korekciu deelay
- môj player má korekciu deelay

Ako som už písal. Nejaký input lag sa týka shitových zariadení. Naviac AVR ti zvuk tiež neprehrá okamžite, ako si napísal. Hodnoty nejakého lagu okolo 40ms nemáš šancu postrehnúť, ak sú hodnoty vyššie, čo za to môžem ja ? Naviac, taká PS3 posiela rozdielny deelay cez SPDIF a iný cez HDMI. Skrátka, poriadny player je nastavený tak, že už vopred vo FW počíta s rôznym deelay cez HDMI a SPDIF. Takže výsledok je taký, že máš úplne jedno, či sa dívaš na 50 Hz LCD, alebo 200 Hz LCD. Ten deelay cez SPDIF je spriemerovaný tak, že ho ani na 200 Hz LCD nepostrehneš.
Vonkoncom je zbytočné riešiť rôzne shitové čínske playere.

Preto napr. na fórach nájdeš X ľudí, ktorí majú rovnaký typ TV, ale 1/2 to vidí a 1/2 to nevidí . Rôzne komponenty, rôzne výsledky, ale rovnaká TV...
vivid.sk (11472)|20.2.2010 22:32
Naviac AVR ti zvuk tiež neprehrá okamžite
mozno ten tvoj --- shitovy :D,

mimochodom mame rovnaku znacku, len mam vyssi model a o shitovosti by som radsej pomlcal a netrepal hluposti.
Ale podme k veci.

- ako sa s tymto problemom vysporiada napriklad majitel highendoveho stereo zosilnovaca, ktory ho nechce menit sa nejaky suntovy AVR?
- odpoved: nijako.

- môj STB má korekciu deelay
o tom pochybujem

40ms postrehnem aj ked ma o polnoci zobudis. Ja si mozem volit korekciu po jednotkach ms, takze snad viem, co viem a co neviem postrehnut. 40ms relativne velky a pozorovatelny input lag. Dokonca: This lag time has been measured as high as 68ms[1] (wiki)


Preto napr. na fórach nájdeš X ľudí, ktorí majú rovnaký typ TV, ale 1/2 to vidí a 1/2 to nevidí . Rôzne komponenty, rôzne výsledky, ale rovnaká TV...

hlupost!
90% ludi s rovnakym TV to pozera cez zasrate chrchlaky v TV a neriesi nejaky zvuk (TV si sama koriguje zvuk, ktory posiela do internych repro - vid hodnoty v servisnom menu).
A ti ostatni to riesia ako vedia (google: "input lag" ti povie viac)


P.S ... to, ze je vacsina stada su len hlupi konzumenti (ospravedlnujem sa, ak som sa nikoho dotkol), urcite vies. Preto neocakavaj, ze sa ti nejaka babicka, ktora ledva na TV dovidi bude stazovat, ze moderatorka rozprava o pol slova neskor.



a este maly update mimo misu:
...ktorí majú rovnaký typ TV, ale 1/2 to vidí a 1/2 to nevidí
ale aj plazma blika a 80% ludi (alebo aj viac?) to nevidi, ale to neznamena, ze tento problem neexistuje. A pritom aj na tomto fore najdem tolko odbornikov, ktori ti budu tvrdit opat (a samozrejme bez dokazov). A pritom pre mna je to zasadny problem c. 1 - pre niekoho vec ktora neexistuje.

ale stacilo OT...
jarino1978 (8045)|20.2.2010 22:43
- AVR : deelay tam máš tiež vo všetkých režimoch. Stačí, keď si zapneš pesničku a vypnú nečakane elektriku. OFF a ešte krátka ozvena...
- shit : písal som čínske playere
- majiteľ high-end :
a. ) takýto majiteľ používa analógové prepojenie
b. ) takýto majiteľ má aj kvalitný player, ktorý mu to koriguje
- STB : asi nemáš Vantage HD
- máš orlí zrak, keď postrehneš deelay 40ms pri 100 Hz prepočte.
- 90% ľudí ani nevie, čo je to input lag
vivid.sk (11472)|20.2.2010 22:54
Stačí, keď si zapneš pesničku a vypnú nečakane elektriku

-Ziadna ozvena. Ked vypnu, spravi mi cvak a je ticho..ozvenu robi tvoja akustika v byte.

a. ) takýto majiteľ používa analógové prepojenie
ved prave o tom pisem, kedze ine nema, takze je nuteny zobrat analogovy vystup zo satelitneho STB (pozor! pokial by ale zobral vystup z TV, tak ten je ok)
b. ) takýto majiteľ má aj kvalitný player, ktorý mu to koriguje
ktory napriklad? (resp. kolko z nich?)

Ak to tento player ma*, tak je to len k jeho dobru, no kolko takychto playerov tuto funkciu ma?

Zrak mam normalny, podobne ako ini, aspon trosku narocnejsi uzivatelia na tomto fore (napriklad jis) ktori sa o tomto zmienuju (nechce sa mi hladat tie prispevky; a su dalsi vo vlakne B650, ktori to riesia, aspon co to vlakno sledujem).

- 90% ľudí ani nevie, čo je to input lag
Ano, v tomto sa zhodneme. Ludi, ktori maju starsie AVR/zosilnovace a zaroven vyuzivaju externe repro s novymi TV, totiz viac ako tych 10% nebude.

Tieto veci sa totiz casto vylucuju (clovek kupuje casto TV aj AVR v blizkej dobe a nove AVR s tento problem nemaju - dokonca Onkyo, tak ako aj ine znacky, podporuje funkciu Lipsinc, kde je tato vec korigovana automaticky). Ja osobne ale nevyhodim 2000e za novy AVR len preto, aby som si mohol korigovat audio...

*updated: nasiel som v manuale, ze tento player ma tuto funkciu. No ostatne vsetko plati v povodnom zneni.
jarino1978 (8045)|20.2.2010 23:05
bože, zasa mám ísť fotiť ? OK. Zachvíľočku...
vivid.sk (11472)|20.2.2010 23:11
nie, nemusis, uz som nasiel.
z pdf vantage:

One particular problem with scalers and
modern displays is that the video
becomes delayed compared with the
audio due to the video processing time.
This leads to lip-sync errors which
significantly degrade the home theater
viewing experience.
Vantage-HD’s multi-channel audio
processing automatically adjusts the
audio time-line to suit its internal video
processing delay. This can be manually
fine-tuned by the user
...

to mi staci, .... kolko inych STB ale ma tuto funkcionaliu?
Pitomec (10211)|20.2.2010 23:11
Kterej mauglí tady ten input lag vymyslel? Nikdy jsem ho neviděl, a to mně těch TV prošlo rukama poměrně hodně. To tak vypadá, že nějaká LAMA to vyčetla kdesi na webu a pak šup sem s tím jako s problémem století 9-)
vivid.sk (11472)|20.2.2010 23:13
Nikdy jsem ho neviděl, a to mně těch TV prošlo rukama poměrně hodně
a co chces na tych (tvojich) CRT vidiet?Opat dalsi (zbytocny) pokus o vstup do diskusie?

ale aby sa to opat nezvrtlo niekde inde.

Nazov temy je: výběr multimediálního přehrávače + input lag

[SIZE=3]riesme tu plz len multimedialne prehravace a ich moznosti korekcie input lagov.

Vsetko ostatne je mimo misu.


[/SIZE]
jarino1978 (8045)|20.2.2010 23:15
tu máš dôkaz....
Vantage HD...Maximum je 200 ms...
P2207972.JPG P2207973.JPG P2207974.JPG
jarino1978 (8045)|20.2.2010 23:25
[quote=vivid.sk;267589]nie, nemusis, uz som nasiel.
to mi staci, .... kolko inych STB ale ma tuto funkcionaliu?[/quote]

- no, ďakujem ti pekne....
- moc rýchlo hľadáš a aj mám moc pomalý upload...
- otázka nie je koľko STB má takúto funkciu ! Odpoveď sú shitové výrobky a tie ja nerád riešim.
- uviedol som ti dosť príkladov na to, aby si pochopil, že nejaký input lag je len obyčajný strašiak, ktorý nie je potrebné ( nutné ) riešiť.
- ja som ho dodnes neregistroval a som si istý, že ani nebudem.
- otestuj si napr. PS3 ( má preset, kde si nastavíš audio naraz z SPDIF a HDMI ) a budeš počuť, že synchronizovaná aquabela sa nekoná.
- pre mňa za mňa , môžete si inpuť lag riešiť do zblbnutia.
Pitomec (10211)|20.2.2010 23:31
[quote=vivid.sk;267591]Nikdy jsem ho neviděl, a to mně těch TV prošlo rukama poměrně hodně
a co chces na tych (tvojich) CRT vidiet?Opat dalsi (zbytocny) pokus o vstup do diskusie?

ale aby sa to opat nezvrtlo niekde inde.

Nazov temy je: výběr multimediálního přehrávače + input lag

[SIZE=3]riesme tu plz len multimedialne prehravace a ich moznosti korekcie input lagov.[/SIZE]

[SIZE=5]Vsetko ostatne je mimo misu.


[/SIZE][/quote]
Jestli si myslíš, že seš jedinej na světě, kterej má nějaký LCD nebo Plazmu (na což si našetřil v potu tváře a ještě se o tom hádal měsíc se starou, jestli to může nebo nemůže koupit), tak si běž dát studenou sprchu a možná se probereš 9-) To jenom ty na zdejší diskuzi pořád řešíš naprostý hňupoviny, o který by nikdo ani nezakopl nebýt toho, že to v každým vlákně roztáhneš na deset stran :-)-
vivid.sk (11472)|21.2.2010 10:56
otázka nie je koľko STB má takúto funkciu ! Odpoveď sú shitové výrobky a tie ja nerád riešim.

To je prave otazka tohto vlakna. Ziadny z terajsich "multimedia tank" playerov moznost tejto korekcie nema (resp. z tych o ktorych mam prehlad, ale verim, ze je to docasny stav).

Nedovilil by som si vsak plosne tvrdit, ze ide o shitove vyrobky.
tribula (99)|21.2.2010 11:48
Pani nechapem preco sa tu pomaly uz do krvy hadate...
napisem to ocami obycajneho aj ked mozno trochu narocnejsieho uzivatela.

Zacianal som s LCD Philips 32PF5331 a knemu som mal DVD Philips DVP5960. Na tu dobu to bol nizsi mid-end. Vsetko bolo uplne super, po case som si dokupil repro Logitech Z-5500 THX, ktore nemali ziadnu moznost korekcie zvuku (lip-sync). Bol som spokojny lebo vsetko bolo tak ako malo.
Casom som kupil novy TV LCD Philips 37PFL7603D, ihned po zapojeni a spusteni dvd som spozoroval ze je obraz silne rozsynchronizovany oproti zvuku - ano prejavil sa input-lag na novom TV. Situacia sa dala nastastie riesit nastavenim lip-sync na DVD, ktory som casom obmenil na Philips DVP5990. Po zakupeni HD prehravaca Xtreamer, som ale skoncil, lebo na nom tato moznost nie je a tak museli ist moje (pre mna uplne postacujuce) repro Logitech Z-5500 prec.
Kupil som si zostavu Onkyo HT-S6205, ktore obsahuje AVR Onkyo TX-SR507 na ktorom sa zial da nastavit lip-sync iba na 100ms. Ani to zial na moj TV uplne nestacilo, ale uz ma to tak nerozculovalo.
Teraz som najnovisie opat obmenil TV na LCD Philips 42PFL9664H a na nom ked povypinam vsetky feacures na vylepsenie obrazu (aj 200hz), tak je synchronizacia takmer uplne super aj ked Onkyo mi detekuje oneskorenie az na 200ms! V manualnom rezime mi ale staci aj 100ms, lebo potom to uz zaostava iba o nejakych cca 10-20ms.
Na to aby som mohol skorigovat az 200ms by som musel zakupit opat drahsi AVR a takto by som mohol ist do nekonecna...

Skratka obycajny clovek, ktory nema na to aby si kupoval high-end, jednoducho pozna co je to imput-lag!
Skuste si pustit HD Watchmen a hned v prvej scene ked zabiju Comedy-mana, ked dopadne na zem, tam hned za nim dopadne este jeho odznak... tam krasne vidno -na cinkani odznaku vidiet ci mate dobru synchronizaciu obrazu alebo nie...

Input-lag nie je iba strasiak, je to realny problem obycajnych ludi. Samozrejme za predpokladu ze nepozeraju filmy iba cez TV.

sorry za tuto "slohovu pracu" :)
Pitomec (10211)|21.2.2010 14:33
Sorry, ale takovou TV bych fofrem reklamoval a už nikdy si tu značku nekoupil. Mimochodem - Philips je snad spíš výrobce holících strojků než TV, ne? :D
tribula (99)|21.2.2010 18:15
[quote=Pitomec;267658]Sorry, ale takovou TV bych fofrem reklamoval a už nikdy si tu značku nekoupil. Mimochodem - Philips je snad spíš výrobce holících strojků než TV, ne? :D[/quote]

Zial kazda LCD trpi input-lagom. Zavisi od ostatnych komponentov, ci to spoznas alebo nie. A samozrejme pokial mas na to vyvinute zmysli :)
Co sa tyka znacky, tak radsej vyrobcu holiacich strojcekov ako premarketingovane obludnosti od konkurencie...
Jack-aL (60)|21.2.2010 19:28
[quote=Pitomec;267658] Mimochodem - Philips je snad spíš výrobce holících strojků než TV, ne? :D[/quote]

Jen pro tvou informaci, Philips obrazovky pouzivala i Loewe :)

tribula : podobnej problem resim i ja,mam Philips 8404 + Popcorn C-200 + ted sem koupil Avr Denon 1610.pres popcorn pres hdmi do tv absolutne bez problemu,zvuk sedi vuci obrazu perfekne,ale jakmile vyvedu z popcornu pres cinche zvuk do AVr,tak jde zvuk o neco pred obrazem,delalo mi to i na geniusech 5.1 kdyz sem je pripojil na obyc. dvd prehravac,A-110 i C-200.
Lip. synch.sem zkousel na avr vypnout/zapnout ale beze zmen..mam ho novej,a dal sem to zatim este neresil,ale zkusim to vyst po HDMI z C200 do AVr a do Tv,snad to bude ok..
tribula (99)|21.2.2010 19:46
Jack-aL: No pokial popcorn zapojis do AVR cez HDMI a AVR potom HDMI do TV, tak by malo lip-sync fungovat. Kolko mozes v manualnom rezime nastavit oneskorenie zvuku v ms?
Na TV vypni funkcie 100hz a Natural Motion - o dost vyrazne oneskoruju spracovanie obrazu.
Resp. skus TV prepnut do PC rezimu, co je ale to iste.
Ja som to presne doladil na tom useku z Watchmen-ov :)
Pitomec (10211)|21.2.2010 19:58
[quote=Jack-aL;267726]Jen pro tvou informaci, Philips obrazovky pouzivala i Loewe :)

tribula : podobnej problem resim i ja,mam Philips 8404 + Popcorn C-200 + ted sem koupil Avr Denon 1610.pres popcorn pres hdmi do tv absolutne bez problemu,zvuk sedi vuci obrazu perfekne,ale jakmile vyvedu z popcornu pres cinche zvuk do AVr,tak jde zvuk o neco pred obrazem,delalo mi to i na geniusech 5.1 kdyz sem je pripojil na obyc. dvd prehravac,A-110 i C-200.
Lip. synch.sem zkousel na avr vypnout/zapnout ale beze zmen..mam ho novej,a dal sem to zatim este neresil,ale zkusim to vyst po HDMI z C200 do AVr a do Tv,snad to bude ok..[/quote]
A taky v Hranicích na Moravě existovala špičková prosperující firma s názvem Philips, která nás všechny (daňové poplatníky) stála nějakou tu miliardu, že? 9-) :-((( No jinak obrazovka je obrazovka a celá TV je celá TV - to jenom, aby se to automaticky nespojovalo k sobě...
jarino1978 (8045)|21.2.2010 20:22
[quote=Jack-aL;267726]ale jakmile vyvedu z popcornu pres cinche zvuk do AVr,tak jde zvuk o neco pred obrazem[/quote]
- tak napíš do tej garážovej firmy , kde robia tie pukance, aby to opravili.
- keď si kupujete shity, tak Vám aj treba
tribula (99)|21.2.2010 21:31
[quote=jarino1978;267743]- tak napíš do tej garážovej firmy , kde robia tie pukance, aby to opravili.
- keď si kupujete shity, tak Vám aj treba[/quote]

Ked si kupis novy TV, zbadas o com je tato diskusia. Ale pozor aby si nekupil nejaky shit...
jarino1978 (8045)|21.2.2010 22:24
[quote=tribula;267754]Ked si kupis novy TV, zbadas o com je tato diskusia. Ale pozor aby si nekupil nejaky shit...[/quote]

- ja druhý tv vôbec nepotrebujem, takže neviem, čo riešiš
- a napokon, v rukách som mal už dosť TV, aby som si dovolil napísať, že používate shity. Jednak TV, ale hlavne, prehrávače, ktoré vyrobil niekto na kolene v garáži a tvári sa, že sú to high-tech výrobky. :D
- ešte raz Vám zopakujem : dobrý player si to vie skorigovať, dobrá TV nemá tak vysoké hodnoty lagu. Môžete si to tu riešiť do zblbnutia. :D
vivid.sk (11472)|21.2.2010 22:45
dobrá TV nemá tak vysoké hodnoty lagu

pride na psa mraz za par rokov, ked ti Samsung odide ... (i ked teba sa to myslim nedotkne, kedze to vyriesis s AVR), a kupis novy "shitny" TV s lagom 200ms :).

A tie chujoviny okolo si prosim odpusti. V case ked si kupoval TV, nemala ziadna vyssi lag ako 40-60ms, aj koli nedokonalemu dopoctu 100Hz (a aj tuto funkcionalitu mali len najdrahsie modely). Modely bez 100/200Hz nemaju dovod mat vysoky lag.

P.S. nemam rad, ked niekto robi z nudze cnost.
tribula (99)|21.2.2010 22:50
nechajme ho, nech si hladka svoje ego so svojim "high-tech" samsungom...
StD (8612)|21.2.2010 22:56
[quote=vivid.sk;267771]...nemaju dovod mat vysoky lag.
[/quote]
No on je "problem" hlavně v tom, že už to všechno takto blbě vysílaj, tzn. já dávám (různě podle stanic na FTA) delay 40 až 120 ms po demuxu, aby to pak ve výsledku v záznamu sedělo na hubu. Už jsem na to upozorňoval v DVB-S někdy vloni na jaře, když Arte začalo s HD, teď už to "dělají" téměř všechny kanály Bouquetu ARD, zkrátka to není vada, ale záměr pro ty šmejdy zobrazovadla. Já žádné nevlastním a musím si to přizpůsobovat pro RT zobrazení a posouvat hodiny nazpět... =Technický pokrok.