Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotazy k dekódovacím kartám

michal.kolesa (29)|14.2.2010 09:17
Jsou všechny dekódovací karty kompaktiblní se všemi staleitními přijímači?
Kde se koupí dekódovací karta?
Kolik stojí dekódovací karta?
To se platí jednorázově nebo soustavně jako když si platíte paušál u mobilu, internetu?
StD (8612)|14.2.2010 09:26
[quote=michal.kolesa;266195]Jsou všechny dekódovací karty kompaktiblní se všemi staleitními přijímači?
Kde se koupí dekódovací karta?
Kolik stojí dekódovací karta?
To se platí jednorázově nebo soustavně jako když si platíte paušál u mobilu, internetu?[/quote]

A) Od kdy si mohou invalidní důchodci dovolit [COLOR="Red"]"staleitní"[/COLOR] přijímače? Chápu, Lidl a spol...
B) Říká ti něco zkratka FTA?
C) Když tě podobná ptákovina popadne, není nic jednoduššího, než pozvat si domů na návštěvu obchodního zástupce poskytovatele takových služeb, tedy pokud na to (ad A)) máš?
michal.kolesa (29)|14.2.2010 09:33
Máma nechce platit kabelovku tak uvažuje o satelitu.
Satelit bych musel namontovat já, protože máma by nikoho domů nepozvala - Je alergická na návštěvy.
Zkatka FTA mi nic neříká.
Obchodní zástupce ti produkt jenom vychválí a negativa ti neřekne.
StD (8612)|14.2.2010 09:44
[quote=michal.kolesa;266198]Máma nechce platit kabelovku tak uvažuje o satelitu.
Satelit bych musel namontovat já, protože máma by nikoho domů nepozvala - Je alergická na návštěvy.
Zkatka FTA mi nic neříká.
Obchodní zástupce ti produkt jenom vychválí a negativa ti neřekne.[/quote]

Ad "Zkatka" zkus Google a spol., když už máš zkratkovité jednání a čekáš od světa, že všichni musí za tebe udělat i ty nejzákladnější věci.
Ad Obchodní zástupci - pořád je to jednodušší, než jako v tvém případě (s papíry na hlavu) někam jezdit.
michal.kolesa (29)|14.2.2010 11:09
Tato diskuze je od toho, aby zkušenější poradili méně zkušeným
geronimoh (2327)|14.2.2010 11:17
[quote=michal.kolesa;266198]Máma nechce platit kabelovku tak uvažuje o satelitu.
Satelit bych musel namontovat já, protože máma by nikoho domů nepozvala - Je alergická na návštěvy.
Zkatka FTA mi nic neříká.
Obchodní zástupce ti produkt jenom vychválí a negativa ti neřekne.[/quote]

Mám satelitní přijímače už od roku 1994, ale vždy si raději na montáž paraboly pozvu profíka. Mám natáčení paraboly motorem a to zvyšuje nároky na přesnou montáž. Pokud nemáš zkušenosti se satelitním příjmem, rozhodně ti doporučuji nechat si parabolu namontovat od odborníka, třeba až nebude máma doma.
Zkratka FTA znamená Free To Air ( zdarma do vzduchu/éteru ) a označuje nekódované vysílání televizních a rozhlasových programů.
Pro více informací by jsi musel upřesnit, které programy vyžaduješ mít doma a podle toho ti můžu napsat, které jsou zdarma a za které se každý měsíc musí platit.
Doporučuji navštívit stránky společnosti "Skylink" : http://skylink.cz , tam najdeš dostatek informací.
Případně placenou DIGI TV : http://cz.digi.tv/ , ale tuto nedoporučuji.
Můžeš navštívit stránky zaměřené na satelitní příjem : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] pro více informací ( je tam i "diskuze", kde můžeš klást otázky ohledně sat. příjmu atd.)
Hodně štěstí při výběru
michal.kolesa (29)|14.2.2010 11:24
Konečně nějaká seriózní odpověď, díky
Máma je doma furt a domluvit to musí ona, protože já nemusím zůstat svéprávný a bojím se lidí. Občas mám strach vlézt i do obchodu.
StD (8612)|14.2.2010 11:29
[quote=geronimoh;266213]...[/quote]
Jemu jde primárně o "Ulici" a další výpotky bulvární TV Nova, což "zkušenější" čitatelé výplodů tohoto pána znají i z jiných fór... Pokud jsi obchodní zástupce, přeji úspěch.
mirekv (7169)|14.2.2010 11:31
Záleží na modulu pro kartu, např. karty skylink nebo cslink jsou pro dekódování v systému Cryptoworks a na to je nutno mít příslušný modul. Něco jiného jsou univerzální čtečky do PC - třeba Phoenix. Takže pro příslušnou kartu příslušný modul.
michal.kolesa (29)|14.2.2010 11:33
Ted to nějak nechápu, jaký modul?
geronimoh (2327)|14.2.2010 11:33
Nejsem obchodní zástupce, jen satelitní fanda. Jinak obyčejný dělník.
mirekv (7169)|14.2.2010 11:36
To je většinou pevná součást sat přijímače, je nutno si zjistit, který systém podporuje.
geronimoh (2327)|14.2.2010 11:47
[quote=michal.kolesa;266214]Konečně nějaká seriózní odpověď, díky
Máma je doma furt a domluvit to musí ona, protože já nemusím zůstat svéprávný a bojím se lidí. Občas mám strach vlézt i do obchodu.[/quote]
Že se bojíš lidí, to se ti ani nedivím. Jak pravil asi vynálezce atomové bomby nebo někdo jiný : "čím víc poznávám lidi, tím raději mám svého psa".
Pokud máš doma internet nebo telefon, tak by neměl být problém najít nějakého živnostníka z tvého regionu, co montuje satelity a ten by měl přijít k vám a doporučit ti na míru podle tvých požadavků nějaký satelitní komplet se vším co budeš potřebovat.
StD (8612)|14.2.2010 12:52
[quote=geronimoh;266219]Nejsem obchodní zástupce, jen satelitní fanda. Jinak obyčejný dělník.[/quote]

To tě jen šlechtí. Já taky (pera). Nicméně tady jeden příklad z jeho oduševnělých a přínosných dotazů pro ostatní: (máš tam i adresu na jeho webové stránky, zbytek si domysli sám. No Comment)
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=44950
wilier (16)|16.2.2010 16:30
Tak tuto diskuzi si nenechám ujít - to bude ještě zábava.

Jsou všechny dekódovací karty kompaktiblní se všemi staleitními přijímači?
- ano jsou, ale některé jsou lepší (nejlepší je ESO - hercové)
Kde se koupí dekódovací karta?
- třeba v obchodě (ptal jsem se v masně, ale nebyly skladem)
Kolik stojí dekódovací karta?
- pokud mi pošleš poníze na účet předem tak ca. 20,-tisíc - napiš e-mail a já Ti pošlu číslo účtu
To se platí jednorázově nebo soustavně jako když si platíte paušál u mobilu, internetu?
- pokud koupíš ode mne tak se platí soustavně (minimálně každý měsíc)

Pokud máš ještě nějaký dotaz, neváhej ho napsat, ještě jsou různé kabely, koncovky a další věci co budeš potřebovat koupit - já Ti pak udělám seriózní nabídku.
Pitomec (10211)|16.2.2010 18:36
[quote=michal.kolesa;266198]Máma nechce platit kabelovku tak uvažuje o satelitu.
Satelit bych musel namontovat já, protože máma by nikoho domů nepozvala - Je alergická na návštěvy.
Zkatka FTA mi nic neříká.
Obchodní zástupce ti produkt jenom vychválí a negativa ti neřekne.[/quote]
Ať radši platí tu kabelovku, tam se nemusí o nic starat a jenom si volí programy. Má to bez práce a příp. starostí, kdyby ten satelit náhodou klekl. Navíc cenově ji satelit vyjde dráž, pokud se budeme bavit o placených programech.
michal.kolesa (29)|16.2.2010 18:58
To by kabelovka nesměla stát 500 mesíčně.
Pitomec (10211)|16.2.2010 20:25
To není špatná cena, ale jestli má UPC, tak si může klidně vyhandlovat cenu poloviční.
michal.kolesa (29)|17.2.2010 03:25
Analogová Riomédia
AV Klasik
Pitomec (10211)|17.2.2010 15:37
Tak ty znám jenom z doslechu, ale snad nabízí i digitál, ne?
michal.kolesa (29)|17.2.2010 15:50
Ten bude ještě dražší.
Pitomec (10211)|17.2.2010 16:25
Na jejich webu čtu AV Sociální nabídka za 50Kč, AV Mini (14 programů) za 199Kč (http://www.riomedia.cz/analogova-televize.html) a v digitálu pak triple TV+net+telefon RIO KONTAKT (13 programů+net 1Mb/512k+telefon) za 225Kč a RIO VIZE (20 programů+net 1Mb/512k+telefon) za 350Kč (http://www.riomedia.cz/users/files/nabidka/programova-nabidka.pdf)
michal.kolesa (29)|17.2.2010 17:20
Máma chce tu nabídku, kde jsou slovenské programy.
Pitomec (10211)|17.2.2010 19:37
Tak tu máš za 350Kč/měsíčně i s netem a telefonem a rozhodně to není 500Kč jak píšeš výše...
michal.kolesa (29)|17.2.2010 19:59
Co pronájem settoboxu?
My máme dvě televize tak bychom to platili 2x.
Pitomec (10211)|17.2.2010 20:09
U UPC platím paušál jenom jeden (každý další STB lze příp. za 2.000Kč dokoupit), ale každopádně mám celou analogovou nabídku. Takže předpokládám, že v tvém případě by ti analog taky mohl zůstat a navíc bys dostal digitál. Ovšem to ti řeknou přímo u RIO Media.