Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage 8000s a špatné nahrávání po 100

ka.mik1 (19)|15.2.2010 11:57
Zdravím, mám Vantage 8000s s vestavěným HDD a neof. verzí 2.5201. Vím, že se tu již hodněkrát řešilo různé sekání obrazu při nahrávání přes Timeshift a i mně se to stalo s tímhle fw. Nahrával jsem přes Timeshift a díval se na jiný program na stejném TP a klasicky se mi zobrazilo, že nahrává ale nic nenahrál kromě EPG a názvu a při spuštění se objevilo soubor poškozen, přitom předtím fungoval spolehlivě. Tak jsem podle rad tady na fóru vypnul usínání HDD a nepomohlo to. Včera jsem nahrával z ČTHDne Timeshift ale normálně červeným tlačítkem na DO, HDD byl v chodu,nepřepínal na jiný program, a když jsem si chtěl prohlédnout nahrávku tak mi nejde spustit,chvílemi jen zvuk trhaně a pořád mám černou obrazovku a na ní ze satelitu vyskakuje jen hláška o neustálém přepínání mezi širokoúhlým a automatickým formátem obrazu.Nevíte někdo co s tím,soubory tam jsou ale nemůžu je přes to neustálé objevování hlášky o tom jak si sám Vantage mění obraz, ikdyž se na TV nic neděje, spustit. Tuším, ale teď si nejsem jistý, že už to dělá i při podívání se na menu nahrátých souborů na HDD a do té doby se Vantage chová normálně, má to třeba souvislost s tou první poškozenou nahrávkou přes Timeshift a jak se těch hlášek zbavit?
jarino1978 (8045)|15.2.2010 12:27
napíš nastavenia video z menu Vantage
wilier (16)|16.2.2010 16:20
Pokud jsi včera nahrával sjezd z Whistleru z CTHD - tak mě já to nahrával a zároveň sledoval taky - občas byly výpadky obrazu (zajímavé bylo, že většinou se mi zdálo že jsou výpadky z jedné zatáčky - tedy kamery na svahu, ale občas byly i z jibných kamer...) ale jestli je to nahrané jsem ještě nekontroloval - podívám se večer, pokud to tam nebude, tak to bude pech.
wilier (16)|16.2.2010 16:22
Ještě k tomu nastavení obrazu - mě se nejlepší jeví nastavit vše přímo podle rozměru TV - 16:9 ... pokud jsem měl automaticky tak to přepínalo divně?
ka.mik1 (19)|16.2.2010 18:19
Nahrával jsem 15 km muži jak jel Bauer, jen jsem to zkoušel:o) Dneska po restartu jsem se na disk už normálně dostal a nahrávky jedou až na zmiňovanou první přes ten zakletej Timeshift, tam skutečně nenahrál nic kromě EPG a názvu a problém je, že ten celý nepodařený záznam nejde nějak ani z HDD smazat.Asi ji tam budu mít napořád:o))
ka.mik1 (19)|16.2.2010 18:31
Já mám nastavení na TV na automatiku a na Vantage mám 1080i. Totiž když dám automatiku tak ¨se mi jeví obraz daleko horší...nevím jestli máš taky 8000s, ale když jsem popravdě porovnával obraz z interního satelitu v mé 46G15e tak byl o třídu oproti této vlajkové lodi lepší ( v obraze SD, co do obsluhy jasně Vantáž vede)...zkoušel jsem na Vantáži všechno vyladit ale fakt obyčejný integrovaný tuner se mi jevil mnohem přirozenější a ostřejší a i barvy s míň šumem vypadaly líp. Celkově jsem měl pocit, že má 8000s SD obraz tragicky nestíhá, stačilo jemný pohyb osob a úplné rozmazané mapy a nejvíc to bylo vidět na logu Nova Cinema, nebo na pohybu jezdících lišt na ČT24, tam mu snad vypadávaly celé body v nápisech...myslel jsem, že to je televizí ale ta je dobrá a dost by mne zajímalo jaký má obraz Vantáž 7 a 6 řady a jiné fw...
wilier (16)|16.2.2010 19:03
Mám taky Vantage 8000S - 1080i je potřeba zapnout ručně - jinak automaticky nenaskočí a je v horším rozlišení. Já mám všechny volby vybrané - naco automaticky, když vím co mám za TV?
jarino1978 (8045)|16.2.2010 19:44
video si nastav : 1080i, HDMI, RGB